In IJmuiden niet veel te merken van staking Hartelijke huldiging de heer Scheele in Katwijk Meer omzet en winst Aku Hervormde ..Lofslem Sassenheim 40 jaar Mechanisatietentoonstellins; Lisse heeft veel deehiemers >1LLWE LEIDSE COURANT Simultaan Groningen Euwe had het erg zwaar Grootmeester dr. Max Euwe, die gis teravond in Groningen een simultaan seance gat, heeft evenals Botwinnik het afgelopen weekeinde moeten ervaren dat de stad van de Martinitoren sterke schakers telt De oud-wereldkampioen moest vijf van zijn dertig partijen remi-, se geven en verloor er zes. De resultaten waren: gesp. gew. rem. verl. pera Dr. Euwe ..30 19 5 6 72% Mlihring 23 20 3 93% Bunt 17 12 3 2 DINSDAG 7 JANUARI 1964 Botwinnik en Flohr waren in Heerlen Gisteravond hebben de schaak-groot meesters Botwinnik en Flohr hun schaaksimultaanséances, die 18 december in Amsterdam waren gestart in Heerlen beëindigd. De resultaten van dit la optreden waren: gesp. gew. rem. verl. Botwinnik 25 24 1 0 Flohr 35 31 4 0 Donner 31 28 1 2 Van den Berg 30 24 2 4 Langeweg 29 27 1 1 Kuypers 25 20 3 2 Withuis 25 23 0 2 Jeugdtoernooi Groningen Hartoch-Sloth nog onbeslist In de zesde ronde van het Internatio nale Jeugdtoernooi te Groningen kwa men de beide koplopers Hartoch (Ned) en Sloth (Zweden) tegen elkaar uit, Sloth, die met wit speelde offerde een stuk voor twee pionnen en kreeg daar door enig initiatief. Hartogh offerde ech ter op tijd terug en wikkelde af naar een eindspel, waarin hij iets sterker staat. De partij werd afgebroken. De uitslagen waren: Harris (GB)Ce derquist (Zweden) afgebr; S. Loth (Zwe den)—Hartoch (Ned) afgebr; Scholl (Ned)Eiohhorn (Zwits) 10: Noorda (NedAntunac (Z.S1) HVan Herck (Belg)Hubner (W.Dld) 0—1. Eindstand: 1 Hubner 4 pnt; 2/3 Sloth Hartoch 3% en 1 afg partij; 4 Scholl 3 j 5 Noorda 214 pnt; 6 Harris 2 pnt en 1 afg partij; 7 Antunac 2 pnt; 8 Cederquist 1V4 pnt en 1 afg partij; 9 Eichhorn 1 pnt; 10 Van Herck 0 pnt. De uitslagen uit de vierde ronde lui den: Cederquist (Zweden)Noorda (Ned) 1—0; Antunac (Zuidsl)—Scholl 'Ned) afgebroken; Eichhorn (Zwits)— Sloth (Denem) 01; Hubner (Did)Har- ris (GB> 10; Hartoch (Ned)Van Herck (Belg) 1—0. Cupvoetbal Manchester U. kon niet winnen Manchester United, de houder van d Engelse voetbalbeker, heeft gisteren in de vierde ronde van het bekertoernooi thuis gelijk gespeeld tegen de derde di visie club Bristol Rovers. De amateur- ploeg van Bedford zorgde voor een an dere verrassing door thuis te winnen van Carlisle United, dat de leiding in de vierde divisie heeft. In de derde ronde had Bedford ook reeds de tweede divisie club Newcastle United weten uit te schakelen. VISSERIJGOLFJES IJMUIDEN Maandag zijn vanuit IJmuiden ongeveer 14G vissers schepen naar zee vertrokken. Hieronder bevonden zich vele schepen, die sinds de jaarwisseling voor de tweede maal de visgronden opzochten maar toch ook heel wat, die voor het eerst na de actie van de OVB de haven verlieten, onder meer de IJM 26 's-Gravenhage, de IJM 99 Egmont, de KW 101 Nestor, de KW 87 Albatros en de KW 122 Arie Ouwehand Loting voor de Engelse beker De loting voor de wedstrijden in de vierde ronde van de Engelse beker, die op 25 januari a s. zullen worden gehou den, ziet er als volgt urt: Leeds United- Hull City of Everton; Scunthorpe United of Bamsley-Bury; Leyton Orient-West Ham United; Bath of Bolton Wanderers- Nottingham Forest of Preston North End; Liverpool-Port Vale: Bedford- Carlisle United: Manchester United- Bristol Rovers; Oxford United-Brent ford; Tottenham Hotspur of Chelsea- Huddersfield Town; West Bromwicb Al bion of Blackpool-Arsenal; Ipswich Town-Stoke City; Sunderland-Doncaster Rovers of Bristol City; Burnley of Ro- therbam United-Newport County; Black burn Rovers-FulhamAston Villa of Aldershot-Swindon Town; Sheffield Uni ted-Swansea Town- Micro-korfbal in Den Hoom Zaterdag 11 januari trekken de korf ballers uit onze omgeving naar de vei- linghal te Uithoorn. Opnieuw gaan zij daar micro-korfbalwedstrijden spelen Ditmaal zijn ook de hoofdklasse achttal len van VEO, VES. Pernix en Excelsior van de partij. Het zal geducht spannen tussen dit kwartet Er wordt van 's middags twee uur tot 's avonds tien uur op vier velden ge speeld. Gedurende deze periode worden er door zestig achttallen in totaal negen tig wedstrijden gespeeld. IJshockey In een wedstrijd om dc coupe der „lage landen" heeft 't Amster damse ijshockeyteam „de Amsteltigers" gisteravond te Antwerpen met 85 ge wonnen van Olympia Antwerpen De tussenstanden waren: 02. 34, 22 Skiën Francois Bonleiu. de Franse slalom-specialist, heeft gisteren de spe ciale slalom van de internationale alpine skiwedstrijden te Hindelang gewonnen Wel was in de eerste manche de Ame rikaan Billy Kid de snelste, doch deze moest de Fransman in de tweede manche bijna anderhalve seconde winst toestaan De uitslag luidt: 1 Bonlieu (Fr) totale tijd 89.25 sec: 2 Stiegler 'Oost) 89.82 sec: 3 Kidd (Ver Staten) 90.24 sec. De schepen, die op de „Zuidvoorwaar» den" varen, bleven echter allemaal de kant liggen. Maandagmorgen schenen verscheidene opvarenden boord maar de schepen konden toch niet vertrekken omdat de bemanning niet voltallig kon worden gemaakt. Dat kwam doordat verscheidene bij het OVB aangesloten Scheveningse vis: lieten afweten. Overigens is het in IJmuiden een heel rustige boeL Van enige opwinding geen sprake. Maandagmorgen vertoonde de omgeving van de Vissershaven normale beeld. Een uitzondering de het politie-escorte. dat de bussen met Katwijkse vissers begeleidde. Maar wie had gerekend op Wild-West-taferelen kwam bedrogen uit. De politiewagens maakten meteen rechtsomkeert vissers stapten rustig uit alsof er ndets >n de hand was. Maandagmorgen deed ook het gerucht de ronde, dat er van Scheveningen uit 300 posters onderweg waren om de werkwillige vissers een halt toe te roe pen. Deze invasie heeft men niet mee kunnen maken. Ook in dit geval bleek het een fabel te zijn- Voor de rest ging het leven langs de havens van het Staatsvissershavenbedrijf z'n gewonp gangetje. De vissers brachten hun spul len naar boord, de groenteboer en de melkslijter leverden hun waren af. hier daar werd de motor warmgedraaid op andere plaatsen werd er ijs gela den. Nee. in IJmuiden kan men bijna niets merken van een staking. Vandaag en morgen zullen nog schepen naar zee gaan. Het Nieuwjaars verlof voor de bemanningen zit e het is buiten kijf dat deze tuigen gewoon zullen varen- Wat e In IJmuiden verzorgden 65 vaartuigen een aanvoer van 2140 kisten vis, waar van 200 kisten wijting. 10 kisten gul kabeljauw. 1480 kisten schol, 40 kisten tarbot. 110 kisten diversen, 780 stuks stijve kabeljauw en 15.000 kilo tong. Goede vangsten Vanuit de Ierse Zee kwamen goede vangstmeldingen binnen. Verscheidene vaartuigen die donderdag naar trokken, bereikten dit operatiegebied in de loop van zaterdag en konden direct profiteren van de harlngrUkdom. De VL 73 Elly kwam daar als het snelste schip van de vloot al in de morgenuren aan en kon een dagvangst van kantjes doorgeven. De schepen die la ter arriveerden moesten met minder ge noegen nemen maar kwamen toch tot zéér aanvaardbare resultaten. In Scheveningen In Scheveningen werden aangevoerd 15 kisten gul en kabeljauw. 100 kisten wijting, 150 kisten schol en 1000 kilo tong. Meldingsplicht De meldingsplicht voor vissersvaartui gen die hun vangst in IJmuiden willen lossen, heeft enige tweedracht gezaaid in het bestuur van de Nederlandse Zee- visgroothandelsverenigmg. Bestuurslid A. Molenaar is zelfs afgetreden Hij was al tijd een voorstander van een meldings plicht omdat de handel dan een beter overzicht van de te verwachten aanvoer kan hebben, maar hij heeft zijn mening door de dwang der omstandigheden moeten herzien. Wat is namelijk het ge val Vele schepen mijden IJmuiden de invoering van de vrije zaterdag en hun getal zou volgens de heer Molenaar nog groter worden met een meldings plicht In andere aanvoerhavens bestaat deze niet zodat het gevaar ndet denk beeldig is. dat er nog meer vaartuigen Dor IJmuiden verloren zijn. Overigens loopt het met deze mel dingsplicht nog lang niet naar wens Weliswaar melden de meeste schepen zich wel maar later blijkt dan dat een deel pas een dag later lost zodat de handel nog geen overzicht heeft Men dus ook een losplicht in kunnen maar daarvoor is de heer Molenaar he lemaal huiverig. Dan zouden nog meer schepen IJmuiden de rug toekeren met alle nadelige gevolgen van dien. Ook de verkoop van tong over het onlangs in gebruik genomen mijntoestel is volgens de heer Molenaar nog lang niet wat het zijn moet Zijn grootste bezwaar is, dat de handelaren de tong, die zij kopen, niet kunnen zien. Ook moeten zij als er een nalossing is ge weest vaak grote afstanden afleggen om het veilinglokaal te kunnen bereiken, soms wel een kilometer terwijl de be wuste partij vlak in de buurt van hun pakhuis ligt. Scapino kwam terug uit Amerika Zichtbaar blij over het geweldige succes, dat het Scapino Ballet met zijn optreden in New York heeft behaald, is balletleidster mevrouw Hans Snoek met haar groep van 25 dansers en dan sen uiit New York op Schiphol te ruggekeerd. De balletgroep, die gedurende twee weken in New York 14 voorstellingen heeft gegeven en eenmaal is opgetreden in het Witte Huis te Washington, heeft Amerika veel bijval geoogst. Mevr. Snoek was zeer verheugd over de ge- eldige belangstelling van de zijde van de Amerikaanse pers. De kranten had den veel aandacht besteed aan haar werk en ze was verschillende malen ge ïnterviewd zowel voor de radio als de televisie- „Er wordt nu hard gewerkt aan toeraee, waarbij diverse steden in Ame rika zullen worden bezocht", wist de balletleidster enthousiast te vertellen. ..Amerika heeft vele goede theaters. Wij spelen veel voor gehandicapte kinderen, ik voel me „gehandicapt", omdat weinig theaters zijn in Nederland" voegde zij eraan toe. 55 RIJNSBURG Woensdagavond om acht uur hoopt burgemeester Koomans de raadzaal het Rijnsburgse actie comité Europa 1.2.3. te installeren. Het comité beoogt bevordering van corres pondentie tussen Europese jongeren en il actie voeren voor hulp aan minder ontwikkelde landen. RIJNSBURG Vrijdagavond om acht ur vergadert de afdeling D van de ge reformeerde vrouwenvereniging Tryfosa de zaal van de Petrakerk. KATWIJK Gistermiddag is de heer H. Scheele in hotel Savoy harte lijk gehuldigd in verband met zijn 25-jarig arbeidsjubileum in dienst van de provinciale waterstaat Zuid-Holland. Er bestond grote belangstelling voor deze bijeenkomst. Tal van bloemstukken getuigden van de grote waardering die men heeft voor persoon en werk van de jubilaris. Adjunct- hoofddirecteur ir. G. ter Luin schetste de heer Scheele als een voorbeeldig ambtenaar, die aan tal van kunstwerken zijn beste krachten gaf. In de loop der jaren, zo zei ir. Ter Luin, is het werk in dit kanton aan merkelijk uitgebreid. Verscheidene nieu we wegen, bruggen en viaducten kwa men mede door uw inspanning tot stand Het hoofd van de wegendienst Zuid- Holland. ir. W. van der Meer, prees vooral de bouwkundige kwaliteiten van de jubilaris. Namens de club van bouw kundigen sprak de heer J. Kramer uit Leiden, die namens deze club en namens het personeel een verrekijker en een projector schonk. Kantonnier W. van LSG 2 klopt Daniël Noteboom 1 NOORDWIJK Gisteravond heeft het eerste tiental van Daniël Noteboom LSG ontvangen. Hoewel de LSG'ers vier reserves uitkwamen, werd toch winst geboekt. De voorlopige uitslag is 53 in het voordeel van LSG 2. In de afgebroken partijen wordt door de Leidenaars winst geclaimd. De gedetailleerde uitslagenJ. Turk- W. H. van der Nat U—J. J- Bizot— H. R. Bult 1—0; P. Bedljn—W. R der Waall 01; J. HoogeveenL. G. Barendregt 10; A. Leenheer—dr. J. H Meilink 0—1; J. H de Bock—ds. P. J Maokaay VtVx', R. Soesilo—P.' de Wek ker 0—1: T. Admiraal—W. D. Wiebes 01; J. ScheepmakerP. J. Picket afg. Evangelie-samenkomsten NOORDWIJK Voorlopig zullen op iedere woensdagavond om half acht zaal A Heere in de Kerkstraat evangelie samenkomsten worden gehouden De bij eenkomsten worden geleid door de evan_ gelisten N. Blokker en M. Smeenk. Burgerveen Agenda dorpshuis Marijke BURGERVEEN 5 jan Zondagschool, 11 uur; 6 jan Repetitie Chr Gem Zang- ver „Advendo", aanv 7.30 u; 10 jan con tactavond IJsclubver „Vooruit", 7.30 uur: 11 jan Instuifavond voor de jeugd van 10 t/m 14 jaar. 7.30 uur; 12 jan Zondags school, 11 uur; 13 jan Repetitie Chr Gem Zangevr „Advendo", 7.30 uQr; 14 jan Ver_ g^dering Chr Plattelandsvrouwenver, 7.3Ö 15 jan Bejaardenmiddag. 2.30 uur; 16 jan Vergadering Stichting Dorpshuis werk Haarlemm-rmeer-Zuid (alle afde lingen) 2 uur; 18 jan Instuif voor groten ran 15 jaar af. met medewerking van .The Rangers" uit Leimuiden. 8 uur; 19 jan Zondagsschool, 11 uur: 20 jan Re petitie Chr Gem. Zangver „Advendo" 7.30 25 jan Film; 26 jan Zondagsschool ur; 27 jan Repetitie Chr Gem Zang- Advendo". De jaaromzet van de Algemene Kunstzijde Unie is in 1963 met 18 pro cent toegenomen tot f 450 miljoen, aldus verklaarde de president-directeur, mr. J. Meynen. In het vierde kwartaal bereikte de omzet een record van f 130 min. Vooral is dit te danken aan synthetische vezels en garens, waar van de omzet voor het eerst die van rayonprodukten overtrof. Het resultaat van de Nederlandse be drijven was in de eerste drie kwartalen f 8 min. hoger en deze voorsprong zal in het vierde kwartaal wel vergroot zijn en ander is vooral te danken aan de grote investeringen die de laatste 4 ja- f 300 min. bedroegen. Te Emmen kwamen in 1963 de akulonfabriek en de tweede enkalonspinnerij gereed. Het com plex te Breda wordt uitgebreid met een fabriek voor geheel synthetische garens waarin alleen al voor de produktie 800 •nsen afkomstig uit de rayonsector zullen werken Te Emmercompascuum is een nieuwe sorteerhal in gebruik ge- ?n. te Steenbergen nadert een grote uitbreiding van de fabriekshal de vol tooiing, tc Arnhem is de produktie van een nog sterker rayonbandengaren voor bereid, in de Kleefse waard zijn de ver nieuwingen van de viscoseberelding en invoering van het continu-systeem voor spinnen van aryonbandengaren nagenoeg voltooid. Dit garen weet zich in Europa veel beter tegenover nylon te handhaven dan in Amerika. Te Ede is de viscose- bereiding gemoderniseerd, de produktie van continugarens en de scheercapaciteit zijn uitgebreid en de uitbreiding van de syonsenfabricage is begonnen. Verdubbe ling der produktie van glasvezel te Hoo- gezand is in voorbereiding De petroche mie te Delfzijl staat op het punt de pro duktie te beginnen. In het buitenland is bijna overal de produktie van nylon en polyester uitge breid. Nieuwe fabrieken zijn voltooid. De uitkeringen der deelnemingen zijn met f 3 min. toegenomen, in de eerste 3 kwar talen Aku bevindt zich in een stroom versnelling. Voor nylon wordt na een oroduktie-ultbreiding met 20 pet in 1963 een capaciteitsvergroting van 60 pet in 1964 en 1965 verwacht De vraag naar nylongaren voor de tapijtindustrie zal snel toenemen. Er zijn weinig mogelijk heden om de kostenstllgingen door prijs verhogingen goed te maken, doch wel zullen productieverhogingen verlagend Leeuwen en de heer J. Hensdiik gewaag den van de prettige verstandhouding met ie heer Scheele. Nadat de jubilaris een dankwoord had gesproken, bleef men geruime tijd nog gezellig bijeen. Ook de beide dochters van de heer Scheele werden bloemen aangeboden. Spreekbeurt Katwijk KATWIJK AAN ZEE Hedenavond hoopt ds. Van Dam uit Werkendam om half acht voor te gaan voor de Gerefor meerde Gemeente Remisestraat KATWIJK Woensdag: hoog water 10.19 en 22.56 uur; laag water 5.48 en 18.16 uur. MUSICA- DE KANONNEN VAN NAVARONE Zaterdag en maandag in NOVA en woensdag en 22 jan. a.s. in MUSICA het eerste deel van DE BEKENDE TRILOGIE 08-15 Zangvereniging wil meer leden SASSENHEIM De ledenvergadering van de Hervormde zangver eniging „De Lofstem" droeg gisteravond een enigszins feestelijk karakter i.v.m. het 40-jarig bestaan. Voorzitter C. van Goeverden, noemde in zijn feestspeech als oprichtingsdatum 27 december 1923, Het was de vorige predikant, ds. W. C. Krijkamp, die de stoot gaf tot de oprichting. Begonnen werd met 26 leden. Na 5 jaar, in de zomer van 1928, schreef men zelf een concours uit dat in het park van onze gemeente werd gehouden. In 1930 werd een vaandel aangeboden, waarvan de gehele beschikbare ruimte, in de loop der jaren kon worden behan gen met op concoursen behaalde me dailles. Veel uds Eind downs heeft de ver eniging meegemaakt. Maar men ging nooit bij de Dakken neerzitten. De moei lijkheden werden overwonnen met dt vaste wil om door te gaan. In de oorlog werden de repetities tij delijk stopgezet, daar men niet met de Kultuurkamer wilde samenwerken. Na een zware inzinking enkele jaren gele den gaat het weer de goede kant uit onder de bezielende leiding van dirigent Kuroershoek uit Alphen a. d. Rijn De vereniging telt thans 28 leden. t.w. dames en 12 heren. Versterking is hoognodig! De samenwerking met de kerkraad is goed. Koralen Het koor. dat de laatste jaren niet eer naar een concours is geweest, legt rich toe on het instuderen van koralen. Medewerking wordt verleend aan kerk diensten en culturele avonden. Het be stuur bestaat uit drie dames en vier heren. Eén der bestuursleden, de heer L. Sluymer. is reeds 35 jaar lid. De voorzitter besloot met de hoop uil te spreken, dat men nog jaren de Aller hoogste zou mogen loven, uit Wiens ge nade alles kan worden verricht. Na afhandeling van huishoudelijke za ken bleven de leden nog enige tijd ge zellig bijeen. (De repetities worden maan. dags om 8 uur gehouden in het Herv Verenigingsgebouw) Demonstratie-avond bij Rohn in Sassenheim SASSENHEIM Van de gelegen heid om met de Gereedschappenfabriek Rohn kennis te maken, is gisteren door een flink aantal geïnteresseerden ge bruik gemaakt. Uit diverse gemeenten in de omgeving waren er bezoekers. Onder de machines trokken wel bijzon, der de aandacht de optische slijpbanken, waarop geprofileerde gereedschappen worden gemaakt. Met deze banken den nauwkeurigheden bereikt van 5 mi- (0.005 m.m.). Voor het bedienen behoorlijk vakmanschap vereist, evenals voor het bedienen van gereed- schaps- en vlakslijpbanken. In de harderij was de bezichtiging vai »n drietal elektrische zoutbadovens de moeite waard. Hier heeft het harden snelstaal plaats, waarbij wordt gehard ontladen met nauwkeurigheid van ;n Celsius op een temperatuur 1320 graden. Voor de bewoners van een merendeels LISSE De mechanisatietentoonstelling voor het bollenvak draait weer! Maandagmiddag om een uur draaide de heer D. Weijers de spotlights aan van een expositie die qua omvang en variatie alle vorige shows ver in de schaduw zet. Men heeft nu in Hollands Bloembollenhuis ook veel meer ruimte beschikbaar. Voorheen werd deze tentoonstelling altijd in de HBG gehouden, maar het aantal standhouders dat men moest teleurstellen nam van jaar tot jaar toe, zodat men naar een grotere ruimte moest uitkijken. Die vond men aan de andere kant van de (gedempte) haven. De belang stelling van de zijde der standhouders was zo groot, dat men ondanks de grotere ruimte, toch weer aanvragers moest teleurstellen. standhouders op het tegendeel te bewij zen Mechanisatie behoeft niet ten koste nog agrarische streek zal deze jaarlijkse demonstratieavond van dit fijn-mecha nisch bedrijf ongetwijfeld een interes sante belevenis zijn geweest. De voor lichting was zeer goed. Burgerlijke stand van Sassenheim SASSENHEIM Geboren: Helena Ma ria, d v R C v d Vlugt en I A v d Geest, Meidoornlaan 7; Helena Bernardina Ma ria. d v A J v d Geest en B M v d Berg. Menneweg 38 Getrouwd: A M Kapteijn, 27 jr. Molen straat 23 en W J C Remmerswaal, 24 jr. Hellegatspolder 1, toek. adres Fr'anken- horst 31 c: N van Hage, 27 jr, Hoofdstr 259 en J P de Haas. 28 jr, te Noordwijk VALKENBURG De heer J. Kruithof uit Monster spreekt donderdagavond om 8 uur in zaal De Vries voor de Hervormd- Geref. Evangelisatie. Film op instuifavond in Alphen ALPHEN Een groot aantal instuif. jongeren heeft zaterdagavond in Nabij genoten van de film „Val niet. profes sor", waarin Heinz Riihmann de hoofdrol speelt. In deze film is hU een uiterst pedante schoolmeester, voor wie de leer lingen van het lyceum op het platteland waaraan hli verbonden Is sidderen. Zijn promotie naar een middelbare school in de grote stad valt hU op als een uitda. ging. Ook daar zal h(J wel eventjes orde scheppen. Dit blijkt echter heel wat moeilijker te gaan. dan hij zich had voorgesteld. De jongelui van de hoogste klasse doorzien zijn pose en laten zich in het geheel niet door hun nieuwe „professor" intimideren Aanvankelijk wijt de leraar de moeilijk heden uitsluitend aan zijn leerlingen maar gaandeweg komt hij tot het inzicht, dat ook zijn eigen houding en zijn be proefde methoden niet deugen. En dan voltrekt zich in deze man een innerlijke verandering: de „professor" komt van zijn voetstuk af en gaat zich persoonlijk voor zijn leerlingen interes- Bij de nozembende, die zich in de hoogste klassen gevormd heeft en die onder leiding van een van school ge stuurde jongen staat, stuit hij aanvankelijk alleen maar op afweer en wantrouwen. Hij laat zich daardoor niet uit het veld slaan en weet op de duur enkele bel hamels voor zich te winnen door met hen :n een oude auto te gaan opknappen. Na vele verwikkelingen is de leraar vol komen door zijn nieuwe school aanvaard ;n is hijzelf een ander mens geworden. Zo behandelt deze film met zijn humo ristische inslag in wezen het probleem i de verhouding tussen de generaties. het bijzonder dat van de verhouding tussen leraar en leerlingen. Gemeentepersoneel in Alphen had gezellige lustrumavond ALPHEN. Voor de vijfde maal is gisteravond in Avifauna een nieuwjaarsbindingsavond gehouden voor het gemeentebestuur en het personeel in dienst der gemeente, van hoog tot laag. Er was veel belang- steling. Zoals gebruikelijk sprak de gemeentesecretaris, de heer A. Veen- huijsen, een inleidend woord. Hij zei dat dit lustrum het bewijs was voor de levensvatbaarheid der bindingsorganisatie. Spreker verwelkomde met name de leden van de gemeenteraad met hun dames. Door een misver stand waren zij voorheen niet uitgenodigd, maar in het vervolg mogen de vroede vaderen daar steeds op rekenen. voor de burgerij zichtbaar. Er is in het maken we nogal iets klaar. Dat is ook verleden vruchtbaar gewerkt. Laat het ao mage blijven. De Koninklijke Vereniging ..Litteris Sacrum" uit Leiden heeft het ontspan ningsgedeelte verzorgd met het blijspel „Operatie Astrakan", dat een goed ont haal vond. A.N.W.B.-filmavoiid in Alphen ALPHEN De bovenzaal van hotel Centraal bleek gisteravond veel te klein om de vele honderden belangstellenden' te bergen die gehoor hadden gegeven aan de uitnodiging van de Toeristenbond A.N.W.B. om de door deze bond uitge schreven filmavond bij te wonen. Zij die zo gelukkig waren een plaats te vinden hebben uit de mond van de propagandist, de heer W. Don, veel over I het ontstaan en de groei van de bond kunnen horen. Thans telt de bond meer I dan 560.000 leden. Aan de hand van een serie fraaie dia's toonde de heer Don wat i de ANWB in binnen- en buitenland voor het verkeer en het toerisme wel bete kent. De bond plaatste reeds meer dan' 40000 wegwijzers, telt meer dan 40.000 leden van de wegenwacht, heeft meer dan 20 bijkantoren en een groot aantal grenskiosken. technische hulpposten en De heer Veenhuijsen vertelde, dat de organisatie vijf jaar geleden opgericht werd, eigenlijk door slechts twee per sonen. Thans zijn er 247 leden en r name ook de gepensioneerden stellen prijs op het contact te behouden. Voor de afdeling politie werd een vrouwelijk "d in het bestuur opgenomen, mej. Maris. Herinnerd werd aan de zeer geslaagde ip naar Antwerpen. Ook verder waren veel activiteiten, met name in de ictor „Personalia" Aan het gemeente bestuur werd verzekerd dat het onlangs ontvangen kerstpakket door allen zeer werd gewaardeerd. Bedankjes De heer P. Koren, voorzitter van bindingsorganisatie, vulde het gesproke- in door enkele bedankjes te richten het adres van hen die bijdragen leverden op de bindingsavonden: recher cheur Hoogendijk met dia's van oud er •Alphen; de heer Van Maarleveld met dia's van zijn reis naar Rusland; de heer C. J. Konijnenburg met film de werkzaamheden in Alphen-noord (hem werd ook dank gebracht voor het opnieuw tekenen van de voorpagina van het programma voor deze avond): ten slotte de heer P. van Heyningen. ook Dor filmbijdragen. Het frappeerde burgemeester Bruins Slot, dat de heer Koren een opmerking maakte, die hij zelf ook in het hoofd had: wat kan men anders toewensen dan voorgaande jaren. Spreker wenste allen een gezegend 1964 toe. Er is, ook al er wel eens iets. toch een heel goede hartelijke samenwerking en met elkaar De rooi- en plantmachines zijn zeei aim vertegenwoordigd, evenals de ver- warmingsapparatuur, waaronder ook di- aardgasketels. En voor het overige'! Alles wat men tussen een mestvork, eer pulverisator, een onmogelijk groot aantal bestrijdingsmiddelen en een schrijf machine maar aan varianten weet te be denken. Tussen dit alles deed een ijszeil- boot van een zeilmakersfirma uit De Kaag wat vreemd aan Het scheepje, smal en rank type, is gebouwd in 1870 maakte ondanks de hoge leeftijd leden jaar op de K-Terpiassen een snel heid van ruim honderd kilometer per Variatie Men ziet er niet alleen meer artikelen 1 gereedschappen, er is ook meer va riatie dan vroeger. Zo kan men plastic priëlen aantreffen, en daarnaast volledig uitgeruste kassen. Het Laboratorium Bloembollenonderzoek te Lisse en Instituut voor Tuinbouwtechniek s broederlijk in één stand. Drs. Slootweg het „lab" en zijn assistenten geven hier voorlichting over het in bloei trek- van tulpen in de volle grond van verwarmd warenhuis en verder laat ook zien hoe men de Hollandse iris Wedgwood nu in bloei kan hebben Kwaliteit In zijn openingswoord zei de heer Weijers dat het aantal standhouders ln klein aantal jaren verviervoudigd is. een bewijs dat de expositie in een behoefte voorziet. De heer Weijers stelde dat deze tentoonstelling veruit de belang, rijkste mechanisatietentoonstelling van het bollenvak is. „Een oud-vakgenoot heeft eens gezegd: de mechanisatie kom1 sterk op, maar de kwaliteitsbollen ver dwijnen". De heer Weijers riep alle van het produkt te gaan. De verpakking van de bollen moet alleen doelmatig, maar ook verkoop- krachtig zijn. De bollen zijn in „droge' toestand, nu eenmaal „lelijke eendjes' Ze zien er niet aantrekkelijk uit en be loven schoonheid op lange termijn. Fabri. kanten van verpakkingsmaterialen kun nen de bollenexporteur de helpende hand reiken De tentoonstelling blijft geopend tot met vrijdag. Men kan er 's avonds tot tien uur terecht. Vrijdagavond wordt de expositie om zes uur gesloten. Bloemencorso weer op oude manier LISSE De weersomstandigheden in het voorjaar hebben de activitei ten van de afdeling Lisse van de V.V.V. veel afbreuk gedaan. Deson danks kreeg de Keukenhof in 1963 615.000 bezoekers, een aantal dat slechts in het topjaar 1962 werd over troffen. In het jaarverslag van de Lisser V V V wordt dit grote aantal bezoekers toege schreven aan de intense propaganda, die in het buitenland was gevoerd. Het inlichtingenkantoor heeft goed gewerkt Hetzelfde kan ook gezegd wor den van de logiesdienst waarvan velen door het steeds uitstellen van het corso gebruik hebben gemaakt. Het aantal overnachtingen bedroeg dit jaar 2130 tegen 3100 in 1062. Er zijn ook vele recht streekse contacten tussen buitenlandse gasten en pensions geweest. De Beierse dag op de Keukenhof heeft veel belangstelling getrokken. De proe> om het corso slechts eenmaal te laten rijden, acht men allerminst geslaagd. In 1964 zal dit beslist niet worden herhaald- De gedachten gaan uit naar de allereer ste methode, waarbij 's morgens de heen reis en 's mfddags de terugreis wordt ge houden. zodat de corsodag een geheel bezette feestdag wordt. De actie „Bloemen maken vrienden" is weer een succes geworden, De afdeling Lisse van de V.V.V. heeft meegewerkt aan de kinderfeesten en de najaarsdra verij. De exploitatierekening sluit met een bedrag van ƒ22.819.97. Men verwacht voor 1963 van de gemeente een extra bijdrage, omdat het een tekort van ƒ972,97 heeft opgeleverd. Levensverzekering zal premie nog niet verhogen Het levensverzekeringsbedrijf heeft volgens het jaaroverzicht van de voor zitter van de Nederlandse vereniging ter bevordering van het levensverzeke ringswezen, de heer W. A, H. O. Boel- laard, in de "Verzekeringsbode bijna steeds kans gezien door uitbreiding van de bijdrijfsomvang en efficiënter admi nistratie de stijgende kosten goed te ma ken. Ook nu zal het naar het zich laat aanzien de premie vooreerst niet verhogen ondanks de stijging van de loonkosten met 10% en de prijsstijgingen elders. Hiermede hoopt het een bijdrage te leveren tot de stabiliteit van de na tionale economie. Het bedrijf wordt waarlijk niet riiker van de sluipende in flatie, daar slechts een klein deel van de activa in waardevaste waarden kan worden belegd. Het kan geen invloed op de oorzaken der inflatie uitoefenen be halve door het sparen aan te moedigen. Wat de gevolgen van de inflatie betreft, keert het een derde van de winsten door middel van winstdelingen en kortingen verzekerden uit. De winstmarges verder springen dan zijn polsstok lang is. Het winstsaldo was sinds 1952 niet meer dan 2,2 tot 2.5 pro mille van het verzekerde bedrag en 1 tot 1.2% van de premiereserve. In de eerste drie kwar talen werd 5,2 (vorig jaar 4,7) miljard aan nieuwe verzekeringen geboekt en het verzekerd kapitaal zal in 1963 waar schijnlijk tot 53 miljard gegroeid zijn Het totaal der beleggingen nam toe tot 11,4 (v.j. 10.6) miljard Ondanks alle problemen is het bedrijf gezond en er bestaat vertrouwen in de toekomst. Filmkritiekprijs voor Dr. H. S. Visscher De jury van de Graadt van Roggen- prijs voor de filmjournalistiek heeft met eenparigheid van stemmen besloten de prijs voor 1963 toe te kennen aan dr. H. S. Visscher 'Haarlem). Dr. Visscher is medewerker van het dag blad „Trouw", redacteur van het Crit Film- en T.V.-bulletin, en leraar Ne derlands aan het le chr. lyceum in Haarlem. De prijsuitreiking zal ge schieden op woensdag 29 januari in het Gemeentemuseum in Den Haag. 700 telefoonDOsten. De vertoning van de Amerikaanse film Hurry-Hurry was een amusante afwisse ling. Kleuterschool geopend in Alplien a. d. Rijn ALPHEN Aan de Diddenburglaan in Alphen-West werd gisteren de tweede Nutskleuterschool in deze gemeente ge opend, die de naam „De blokkendoos" kreeg. De school werd gebouwd onder architectuur van de heer P. Grocnhart en ze telt thans twee lokalen met de mogelijkheid tot uitbreiding met een derde lokaal. Mej. M. D. van der Kolk, hoofdleidster in de eerste Nutskleuterschool, die dit jaar haar veertigjarig jubileum hoopt te vieren, verrichtte gisteren de openings plechtigheid door een van polyester ge maakt klimpaard te onthullen. Vele ge-! nodigden waren hierbij tegenwoordig, onder wie burgemeester Z. Bruins Slot, wethouder A. J. Dekker, gemeentesecre taris A. Veenhuijsen en de inspectrice van het klueteronderwys, mej. G. M. C. Gelauff. Hoofdleidster van deze, door de firma van Riet en Zn. uit Leiden gebouwde, i school is mevr. Mojet-Bula en leidster! mevr. Smit-Zefat. Veilingoverzicht Ter Aar TER AAR De jaarwisseling heef? voor de aangevoerde groenten een be hoorlijke prijszetting met zich mee ge bracht. De afnemende vorst heeft de prijzen wel iets doen dalen maar ze heb ben zich toch op een goed niveau weten handhaven. Witlof heeft het zover weten te bren gen dat de prijs over de gulden per kilo heen kwam maar in de afgelopen week deze storm weer wat geluwd en nu hang! de prijs zo rond dc 75 a 80 cent per kg Dat is een goede prijs maar de kwekers nogen ook eindelijk wel eens een mee- •aller hebben want wat ve jaar is geveild heeft tot nog toe niet veel winst gebracht. De kwekers waren erg blij als kostprijs van de witlofpennen weer terug konden krijgen aan het geoogste witlof maar er zijn er ook, die daar niet aan ?oe zijn gekomen en dus al hun arbeid voor niets hebben moeten doen. De spruiten doen het nog steeds heel goed. de kwaliteit is nog vrij behoorlijk' hebben de vorst goed doorstaan en öe oogst gaat gestadig door. terwijl de prijs mag worden genoemd. Sla is in prijs op gelopen maar ze is nog steeds niet duur. De kwaliteit is heel goed en de export wil wel meedoen, maar telt niet veel uit De aanvoer is niet groot Boerenkool blijft goed te verkopen tegen een behoorlijke prijs. Over de kwa- 'iteit valt niet te klagen. Een kleine aanvoer waspeen brengt ïen matige prijs op. Andijvie van goede kwaliteit weet haar weg goed te vinden, de prijs ligt goed peil.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 4