Over 23 dagen: Innsbruck hoofdstad van de sport Kritiek op voorbereiding van O.S. verraad genoemd Enige gouden troef voor Nederland: SJOUKJE O 'ALLERLEI Peter Nottet schrijft uit Hamar: alles naar wens MAANDAG 6 JANUARI 1961 TI oensdag 29 januari: Winterspelen beginnen Woensdag 29 januari, des morgens om 11 uur zal het zo ver zijn: de negende Olympische Winterspelen in Innsbrück, die tot 9 februari zullen duren, worden dan geopend! Duizenden en nog eens duizenden zullen op dat moment getuige zijn van de openingsplechtigheid. De Oostenrijkse president Adolf Schaerf zal op verzoek van de president van het Inter nationaal Olympisch Comité, de Amerikaan Avery Brundage, de Winter spelen openen, waarna kerkklokken in heel Oostenrijk zullen luiden ten teken dat de Spelen zijn begonnen in het Bergisel-springstadion, waarin 60.000 toeschouwers een plaatsje kunnen vinden. Na de Olympische fan fare en het hijsen van de Oslo-vlag zullen drie kanonschoten de komst van de Olympische fakkel aankondigen. De Oostenrijkse Olympische ski- kampioen Karl Schaefer brengt de vlam binnen, waarna Joseph Rieder, wereldkampioen slaom 1958 de Olympische vlam zal ontsteken. Daarna wordt de Olympische eed afgelegd door de tweevoudige wereldkampioen ski, de Oostenrijker Karl Schranz. Na al deze protocolaire handelingen kan het feest beginnen Ondanks alle spanningen en ondanks al le kritiek is men In Innsbrück klaar. Gigantische projecten zijn uitgevoerd om te kunnen voldoen aan de eisen van het Internationaal Olympisch Co mité. Miljoenen guldens zün geïnves teerd in üsbanen, overdekte sporthal len en skipistes. Het organiseren van Olympische Spelen is tegenwoordig geen kleinigheid meer. want voor top sport is het beste van het beste vereist. Dat de organisatoren zich dan ook zor gen over het geld hebben gemaakt, laat zkh verstaan. Niettemin ls alles in het reine gekomen. De wintersportenthousiasten kunnen in het hartje van Tirol terecht, want alle installaties zjjn nu plekfün voor elkaar en wie een kijkje In Innsbrück heeft mogen nemen, heeft met eigen ogen kunnen zien, dat de accommodatie even perfect Is als vier jaar geleden tn Squaw Valley. De ruim tweeduizend deelnemers aan de Spelen, afkomstig uit 35 landen zal het wat de accommodatie betreft dan ook aan niets ontbreken. Dat alles heeft overigens wel een lieve cent gekost. Er is een bedrag van 17,5 miljoen gulden besteed. Deze kosten zijn opgebracht door de stad Innsbrück de provincie Tirol en het Oostenrijkse Olympische comité. Er is een overdekt Ijsstation met kunstijsbaan met een toeschouwersaccommodatie van 16.000, een bobslee- en rodelbaan in Igls, een kunstijsbaan in Innsbrück cn een Olympisch dorp aan de rand van de stad. Kritiek Is er de laatste weken wel ge hoord over de huisvesting van de deel nemers. Er zijn torenflats gebouwd waarin 3000 personen kunnen worden ondergebracht. De flats, die twee, drie of vier kamers bevatten, hebben der halve een douchecel slechts één enkele wastafel, zodat het in de grote huizen waar tien of twaalf deelnemers domi cilie zullen houden, dringen wordt als de wekker zün werk heeft gedaan Het communicatieprobleem is op een or- riginele en drastische wijze aangepakt. In samenwerking met een grote maat schappij op het gebied van informatie verwerkende apparatuur is een sy steem ontwikkeld voor het verwerken en produceren van uitslagen, resulta ten en standen. Enkele tellen na het beëindigen van de wedstrijden zullen de meest ingewik kelde berekeningen (hardrijden en kunstrijden b.v.) zijn gemaakt en op tal van punten In het Olympisch cen trum bekend zijn. Ook bü het bepalen van de uitslagen der wedstrijden is niets aan het toeval overgelaten. Met de ervaring van de 100 m vrije slag heren in Rome in het achterhoofd is besloten van alle Olym pische nummers finishfoto's te maken. Ook met de tjjdopnemingsapparatuur wordt geen enkel risico genomen. Na proefnemingen tijdens de vóór-Olym- Rooster Olympische Winterspelen 1964 "91: Opening, ijshockey, paarrijden. 30—1: Kunstrijden, skiën, 500 m dames. Ijshockey, rodeln. 311: Kunstrijden, bobsleeën, 1500 m da mes, skispringen, ijshockey, ro deln. 12: Skiën, 1000 m dames, slalom, bob sleeën, ijshockey. 22: Skiën, 3000 dames, skiën, skisprin gen, kunstrijden, ijshockey. 32: Kunstrijden, rodeln, skiën, ijs hockey. 42: Kunstrijden, biathlon, 500 m he ren, ijshockey. 5—2: Skiën. 5000 m heren, rodeln, ijs hockey. 62: Bobsleeën, 1500 m heren, ijshockey, kunstrijden. 72: 10.000 m heren, skiën, bobsleeën, ijshockey. 82: Skiën, ijshockey. 92: Skispringen, ijshockey, slot. Olympisch klooster' met vele attracties Het Olympische dorp in Innsbrück ceft de naam van ..Olympisch kloos- 'er" gekregen. Het dorp is namelijk vol- 'cdig omheind om de 2500 deelnemers can de Spelen rust te verzekeren. Bo vendien is bepaald dat geen lid van de mannelijke sekse zal worden toege nten in de dames-afdeling. Omgekeerd zal echter wel aan dames worden toe gestaan bij de heren op bezoek te gaan. Voor buitenstaanders zal het heel moei lijk worden het Olympisch Dorp binnen 'c komen. Er zullen speciale pasjes den uitgegeven. Overigens behoeven de deelnemers niet ongerust te zijn dat het in het Olympisch dorp precies zo toegaat als in een kloos- er. In de schouwburgzaal is er elke avond een internationale show. Verder zijn er mtspanningszalen met TV en radio. Bo- endien kan er worden getafeltennist. Ook de maaltijden worden uistekend erzorgd. Er komt voor elk wat wils loks uit tal van delen van de wereld omen naar Innsbrück. Zo zal >uits-Oostenrijkse keuken zijn, i aanse, een Analo-Amerikaanse lavisch-Aziatische. Het dorp zelf bestaat uit vier flatge bouwen. Drie voor de heren en ->e dames. De gebouwen zijn maar liefst ré» verdiepingen hoog. De deelnemers behoeven niet zelf hun 1 edden op te maken en hun kamers •hoon te houden. Daarvoor zijn werk- ■ers aangetrokken. Per deelnemer kost et verblijf met inbegrip van het eten ongeveer dertig gulden per dag- Maar ook voor de bezoekers Spelen is gezorgd. Onder hen zullen zich ■al van vooraanstaande persoonlijkheden bet'inden. Behalve koningin Juliana zal nok de Sjah van Perzië in Innsbrück van de partij zijn. Voorts komt er een aantal prinsessen en prinsen. Des avonds behoeft men zich niet te vervelen, want er worden ook een soort „Culturele Olympische Spelen" georga niseerd. Met Wenen als hoofdstad is het in een land als Oostenrijk niet verwon derlijk dat daarbij het accent ov de mu ziek valt. Op de openingsdag wordt in de hoofdstraten van Innsbrück een mu- ziek-optocht gehouden van büna twee uur. Ook op de dag van de sluiting ts er een muziekparade. Op andere avon den *(Jn er concerten. SNEEUW- ZORGEN In Oostenrijk en Zwitserland heeft men sneeuwzorgen. In Adelboden zijn de wedstrij den, die vandaag en morgen zou den worden gehouden, door ge brek aan sneeuw afgelast, terwijl in Grindelwald de Internationale dameswedstrjjden zijn verlegd naar het gebied van de Eigergletscher. De afdaling daar zal echter niet plaats vinden. Grote zorgen om sneeuw. Het organisatiecomité van de Olympi sche Winterspelen in Innsbruck deelde echter mee, dat de Spelen hiervan geen hinder zullen onder vinden. De in Linzum gestationeer de Olympische compagnie is ver sterkt met nog eens 200 soldaten en zal alle sneeuw, die naast de Olympische piste in het woud ligt, met manden en zakken op de be stemde plaatsen brengen pische Spelen, die begin vorig jaar wer den gehouden, heeft de Zwitserse hor loge-industrie haar tjjdopnemingsappa- ten verder vervolmaakt en ontwikkeld. De tijden zullen tot op een honderdste van een seconde worden opgenomen. Overigens zal de tijdopname niet afhan kelijk zijn van de reactiesnelheid van de tijdwaarnemer. In Innsbrück zal de registratie elektronisch gebéuren. Dank zij ditzelfde wonder zullen het publiek en de pers de uitslagen worden ge presenteerd op een elektronisch bord. Zelfs zal het mogelijk zyn de tussen tijden van diverse rijders op het bord te brengen Alles is dus voor elkaar. Het oog van de wereld is nu gericht op de hoofd stad van Tirol. Lizum-vallei baart grootste zorg een Oostenrijks televisie- ners programma, dat later door de wekt. Beierse televisie is overgeno- Oostenrijker niet is ernstige kritiek geuit tenland op de voorbereidingen voor Spelen i Olympische Spelen in Innsbruck. Deze kritiek heeft De minister 1 Innsbruck opge- gramma het werk menen, dat een ganisatie-commissie het bui- holpen of geschaad. ook niet uitgebleven. De burgemeester van Inns bruck, dr. Alois Lugger, heeft de kritiek een ..soort ver raad" genoemd. Otto Mitterer. conservatief lid van het Oostenrijkse parlement, heeft de schrijver van het desbe treffende programma, dr. Heinz Brantl. verweten met .modder" te hebben gespoten. Hij eist. dat Brantl niet meer de televisie mag wer ken. Een aantal dagbladen hebben echter Brantl en de vrijheid om kritiek te uiten verdedigd. Brantl voorspelde in zijn programma „Horizon" gehe ten, dat de Spelen een mis lukking zouden worden. Na de vertoning voor de Beierse televisie was de Duitse spe ler aan het einde zo onder de indruk gekomen, dat hij uit riep: „Laten we maar thuis blijven en de Spelen op de televisie volgen". Vooral dit heeft de woede van de inwo- De secretaris-generaal van het organisatie-comitc, prof. Friedl Wolfgang verklaarde ten slotte: „U kunt er od re kenen, dat wij alles doen om fouten te voorkomen". weigerd in. te grijpen, noemde de kritiek overdre- Waarne ven, niet objectief en mis- deel. dat schien zelfs kwaadaardig, aantal maar dat het nog te bezien was of het televisie-pro- de Lizum-vallei. an de or- Alpine-nummers, met uitzon- heeft ge- dering van de afdaling voor heren worden gehouden. Het is een nauwe vallei die slechts over een enkele weg b'ereikbaar is. De Alpine-nummers zullen vele Oostenrijkers trekken. De vrees bestaat, dat deze toeschouwers het Lizum On van oor- moeilijk zullen kunnen be- list een groot rejken en dat zij, als zij er een- rorden geno- maai zyni het erbarmelijk De grootste zorg baart houd zullen hebben in deze nauwe vallei, waar vrijwel geen zon komt. Friedl Wolfgang heeft ver klaard, dat het de „sneeuw zekerheid" is, die tot de keuze van het Lizum heeft geleid. Hij raade de toeschouwers aan zich tegen de koude te wapenen. Wat het transport betreft, gaf hij de jonge men sen de raad om via een schil derachtig bergpad naar de vallei te gaan. Hij vroeg ook om de ski's thuis te laten. De weg moet vrij blijven voor de bussen en het pad voor de wandelaars. Indien ledereen zijn gezond verstand gebruikt, kan men in de vallei genieten en wed strijden aanschouwen, die uit gevoerd worden, onder opti male sportieve omstandig heden. lauwe) weg door de Lizum-vallei baart de organisatie zorgen. Sjoukje Dijkstra staat voor spannende weken. De 21-jarige Amstelveense blondine heeft in de afgelopen maanden niets onbenut gelaten dit seizoen tot het mooiste uit haar loopbaan te maken. Na haar vier Europese titels kunst- rijden op de schaats en na de twee wereldkampioenschappen wil zij dit jaar, aan het eind van deze maand, in Innsbruck de zo fel begeerde Olympische titel behalen. Vier jaar geleden in Squaw Valley werd zij tweede, maar nu wil zij tot een drievoudig* succes komen: Europees-, wereld- en Olympische kam pioene. Wanneer Sjoukje in haar opzet slaagt zal dit de bekroning vormen van een welhaast onvoorstelbare trainingsijver die zij in een reeks van tien jaar de dag heeft gelegd. Als meisje van twaalf ging zij naar Londen voor de eerste lessen van haar coach Arnold Gerswiller. Sinds die tijd oefent zij behoudens enkele weken in de zomer dagelijks: Het dagschema ziet er als volgt uit: an 8 tot 10 des morgens trainen; van half 11 tot 12 uur trainen: van half 2 tot 3 trainen en van half 4 tot 5 len. Oefenen, springen, rijden, alsmaar rijden .Is het een wonder dat Sjoukje er sterk over denkt zich na dit zeizoen uit de wedstrijdsport terug te trekken? Serieuze kandidaat Niettemin is Sjoukje voor Nederland vrij zeker de enige serieuze kandi daat voor een gouden medaille. Dat van onze schaatsenrijders of rijdsters op welke afstand dan ook Olym pische kampioen zal worden moet zo goed als uitgesloten worden geacht. En op de andere onderdelen van de Win terspelen doet Nederland niet mee. on danks een protest van de Ned. Skiver eniging tegen de weigering van het Ned. Olympisch Comité Nederlandse deel- in te schrijven voor de ski- wedstrijden. Evenmin zal Nederland zijn vertegen woordigd in het tijdens de gehele spe len af te werken ijshockeytoernooi. Ons land bezit nu eenmaal voor bei de onderdelen geen deelnemers internationaal formaat. Er valt gens over te twisten of nu in de ste plaats het te bereiken resultaat bepalend moet zijn voor de uitzending naar de Spelen, waarbij volgens het ideaal van stichter Pierre de Couber- tin het deelnemen van sportlieden uit alle delen van de wereld belangrijker is dan de uiteindelijke uitslag. Maar de tijden veranderen Welke Nederlandse schaatser aan Olympische spelen zullen deelnemen niet bekend. Zoals bekend wordt tijdens de Spelen geen klassements wedstrijd gehouden, maar worden var elkaar los staande wedstrijden gehou den over de vier afstanden 500, 1500 5000 cn 10.000 voor heren en 500, 1000 1500 en 3000 m. voor dames. De heren nummers worden afgewerkt op resp. 4. 5, 6 en 7 februari. Het kunstrijden voor dames wordt afgewerkt op 31 ja nuari. alsmede 1 en 2 februari. De Nederlandse afvaardiging staat onder leiding van de heer C. Kerdel. Buitenlanders Vanzelfsprekend is de Nederlandse afvaardiging een van de kleinste der 35 deelnemende landen. In totaal wor den ongeveer 250 deelnemers ver wacht, onder wie 150 Amerikanen, 140 Oostenrijkers en Duitsers, 130 Russen, 114 Zweden. De officiële inschrijving i de deelnemers sluit evenwel eerst op 10 januari. Voor wat Nederland aangaat mag worden aangenomen dat voor de sprint afstanden bij de schaatsers Van der Grift en Renes zullen worden afgevaar digd, terwijl voor de lange afstanden Liebrechts en Verkerk favoriet zijn. Het afwegen van de kansen is •n onbegonnen zaak, omdat er i weinig wedstrijden zijn gehouden. In de Amerikaanse ploeg zijn in elk geval opgenomen de sprinter Disney, die in Squaw Valley tweede werd achter Grishin. Voor wat het kunstrijden be treft krijgt Sjoukje Dijkstra weer gro te concurrentie van het Canadeze meisje Nederlandse afkomst Petra Burka, alsmede van Wendy Griner. Voor het paarrijden zijn reeds ingeschreven het Duitse duo Kilius/Baümler, terwijl bij de heren ongetwijfeld Manfred Schnell- dorfer een scherpe kunstschaats zal Landen die zonder enige kans op welk soort van succesje ook een vaardiging naar Innsbrück sturen zijn Libanon, Noord-Korca en Japan. Zij zijn het NOC ten voorbeeld! Van het Oosteuropese blok liggen de beste verwachtingen bij het ijshockey (Rusland en Tsjecho-Slowakije!) en lopen (Polen en Duitsland). De Tsjechen hebben overigens in Karei Divin, die in Innsbrück voor het laatst aan wed strijden zal deelnemen, een sterke troef bij het kunstrijden terwijl de hard trainende kunstrijdsters uit Hon garije bij de dames een hartig woordje hopen mee te spreken. Bulgarije Roemenie hebben al evenmin kansen als Libanon en Noord-Korea. Het nieuw overdekte ijsstadion in Innsbruck, dat speciaal is gebouwd voor de Olympische Winterspelen, die op 29 januari zulleh worden geopend lplSC Kritiek is geleverd op de huisves ting van de deelnemers aan de Olympische Winterspelen, die in vier grote flatgebouwen worden ondergebracht. De kritiek gold niet de ligging van de deelnemers, waarvan de foto een beeld geeft, maar het feit, dat voor één appar tement maar één wastafel ter be schikking is. Duitse schaatsploeg voor Innsbruck De gecombineerde Duitse ploeg voo de Olympische Winterspelen bestaat uit de volgende rijders en rijdsters: Hheren: 500 m: G. Traub (W. Did. Tilch (O. Did.), Kuhnert (O. Did), Hoefl (W. Did.). 1500 m: G. Traub (W. Did.), Zimmer- lann, Hoefl, Schmidt (O. Did.). 5000 m: G. Traub, Zimmermann en Schmidt. 10.000. m: G. Traub, Zimmermann, J. Traub. Dames: 500 m: Helga Haase. Sigrid Behrenz, Brigitte Reichert (allen O. Did.) 1000 m: Haase, Erika Henicke (O. Did.). 1500 m: Haase. Heinicke. 3 )0 m: Inge Lieckfeld (O. Did.), Rita Blenkanburg (O. Did.). SCHAATSENRIJDEN Howard Campbell op 1500 m: 2 min. 8,9 Voor de snelste tijd op de 1500 meter it nu toe zorgde de Amerikaan Howard Campbell in Colorado Springs met 2 min. sec., een dag voor het vertrek naar Europa. Voor de Olympische Spelen ziet de Amerikaanfee herenploeg er als volgt uit: I: Tom Gray. Bill Disney. Terry McDermott. Eddie Rudolph. Roy Wallace. 1500 en 5000 meter: Dick Hunt. Stan Fail, Floyd Bedbury, Howard Campbell l Roy Wallace. 10.000 meter: Dick Hunt, Howard Campbell en Wayne le Lombard. Schaatsen De Finse schaatsploeg voor de Eur. kampioenschappen, die op 18 en 19 januari in Oslo zullen worden gehouden, is samengesteld uit Launnonen, Jaervinen, Rinne, Salonen, Hietala Jokinen. In verband met de te verwachten drukte zullen de Oostenrijkse Spoor wegen extra maatregelen treffen. Er zul len vele extra-treinen rijden, terwijl de treinstellen van de normale dienst zullen worden versterkt. De Winterspelen 1968 zijn, ondanks de bezwaren dat ijshocky, kunstrijden skieën sterke banden met het professio nalisme hebben en de Spelen derhalve niet meer voor herhaling in aanmerking komen, toegewezen aan de Franse stad Grenoble. De nummers 1 tot en met 6 zullen op het ere-podium komen. De nummers 2 en 3 ontvangen een medaille. De ov rigen een diploma. ANTI-ONGELUK SLALOMSTANGEN Bij de Olympische Spelen in Innsbruck zullen elastische rode. gele en blauwe slalomstangen, vervaardigd van nieuwe soort kunststof, worden gebruikt. De stangen, die in het Oostenrijkse Kaprun werden gefabriceerd, heeft mer doen vervaardigen om mogelijke onge lukken tot een minimum te beperken. Enkele bekende skiërs, onder wie dc Salzburger Toni Mark, zijn tijdens wed strijden dodelijk verongelukt, doordat de metalen stangen niet elastisch wax Ned. jeugdskïkampioenen Janny Kets de Vries en Rob Eschauzier Janny Kets de Vries bü de meisjes en Rob Eschauzier bü de jongens zijn dc nieuwe Nederlandse jeugdkampioenen. Ondanks de slechte sneeuwcondities .vedstrijden moesten op een hoogte 1700 meter worden gehouden, omdat op lager gelegen plaatsen geen sneeuw 'ezig was werden zowel de slalom als de reuzenslalom onder een wolkeloze, prachtig blauwe hemel, afgewerkt. Bij de meisjes zegevierde Janny Kets de Vries in de slalom, zij het met bij zonder klein verschil óp Rene Palm, die twee manches slechts eentiende se conde achter haar bleef. Rene Palm was de snelste in de reuzenslalom. Overigens waren de meisjes de jongens de baas, want op hetzeïfde parkoers met een lengte van 150 meter. 35 poortjes en een hoogteverschil van 100 meter, bleef de winnaar bij de jongens, Otto Zoetelief, seconden achter bij Janny Kets de Vries en Rene Palm. Bij de herenjunioren won Otto Zoetelief de slalom en Peter Kruit de reuzeslalom, maar Nederlands kam pioen werd de zoon van de Nederlandse gezant in Wenen. Rob Eschauzier, die tweemaal tweede werd. Slalom (meisjes): 1. Janny Kets de Vries 51.7 sec.: 2. Rene Palm 51.8: 3. Lindy Margadant 70. Slalom jongens: 1. Otto Zoetelief 53.8 sec.: 2. Rob Eschauzier 54.8; 3. Peter Ever wijn 55.3. Reuzeslalom meisjes: 1. Rene Palm 24.2 sec.: 2. Janny Kets de Vries 24.5; 3. Lindy Margadant 30.1. Reuzeslalom jongens: 1. Peter Kruit 22.2. Rob Eschauzier 23.4; 3. Ron Everwijn 23.9. Combinatie: meisjes: 1. Janny Kets de Vries, 2. Rene Palm, 3. Lindy Margadant. Jongens: 1. Rob Eschauzier, 2. Ron Everwijn, 3. Otti Zoetelief. Schaatsenrijden. Wereldkampioene Lidia Skoblikova vestigde in Chelyabinsk (Rusland) twee wereldrecords voor laag- landbanen. Ze won de 1000 meter in 1 min. 33.2 sec. en de 3000 meter in 5.07.1. Deze laatste tijd is slechts 1.1 sec. slechter dan het wereldrecord van Inga Voronina. IJshockey De Canadese Olympische ijshockeyploeg behaalde te Sudbury (On- een 40 overwinning op Tsjecho- Slowakije. De scores in de drie perioden -n 0. 0—0, 3—0. Jan Charisius. de nieuwe schaats coach van de Kon. Ned. Schaatsen rijders-bond heeft Peter Nottet uit Loosduinen een van de meest belo vende schaatscracks van de toe komst genoemd. Deze 19-jarige kan toorbediende bij de gemeente Den Haag mag als een klassementsrijder worden gezien. Hij vertoeft op het ogenblik met de Nederlandse kern ploeg voor het' tweede achtereenvol gende jaar in Hamar om zich te con centreren op de komende interna tionale kampioenschappen. Nottet gaat het steeds beter doen. Dezer da gen verbeterde hij in Noorwegen zijn persoonlijke records op de 500 meter (43.1) en 5000 meter (8.11.3). Peter ontvangt van de gemeente Den Haag alle mogelijke medewerking aan de training in Noorwegen deel te nemen. De sportredactie heeft de uiterst bescheiden schaatser uit Loosduini die zowel tijdens de officieuze Neder- lande kampioenschappen als tijdens de strijd om de provincile titel van Zuid- Holland als derde eindigde achter Li brechts en Verkerk bereid gevonden ge durende zijn verblijf in het hoge Noor den onze lezers van tijd tot tijd iets te schrijven over de ervaringen van dp ploeg tijdens de Noorse weken. Inmiddels hebben wij zijn eerste brief ontvangen. Peter Nottet schrijft daarin het volgende: „Na een vermoeiende treinreis van 28 uur aan één stukzijn wij in Hamar aangekomen. W(j namen onze intrek in hotel Victoria. Ik deel daar mün kamer met Rudi Liebrechts en Cees Verkerk. Nadat wij tijdens de eerste trainings- maand in Deventer met het eten in Hotel De Keizerskroon verwend waren was het voor ons hier een hele over gang. We missen namelijk vooral verse groenten. Verder gaat alles hier naar wens. We beschikken over prima ijs. De baan delen wij met de Italianen, die trainen onder leiding van onze land genoot Kees Broekman, en de Fransen met hun bekende rijder Kouprianof. Onze dagindeling ziet er als volgt uitom half acht 's morgens staan wij op, waarna wij om acht uur starten voor een veldloop en enkele oefenin gen. Om negen uur volgt dan het ontbijt, waarna wii onder leiding van de heren Charisius en Lamberts om half elf naar de ijsbaan gaan. Tot twaalf uur wordt er dan aan conditie training op het ijs gedaan. Nadat wij om half twee hebben gedineerd volgt tot vier uur rust. Om half vijf is het echter weer aanpakken geblazen, in het volgende uur wort er danig aan onze techniek geschaafd. Om ze ven uur volgt dan een broodmaaltijd naarna wij tot tien uur vrijaf hebben, waarna, het bedtijd is." Tot zover Peter Nottet die inmiddels in Gjoevik heeft bewezen, dat Wij i: komende weken nog meer van hem gen verwachten. Slalom wedstrij d voor dames Groene weiden in het als sneeuwrük bekend staande dorp Oberstraufen, dat was het beeld bü de eerste grote dames- skiwedstrüden in het Olympische jaar, waaraan door büna alle groten werd deelgenomen. Door middel van 15.000 kubieke meter „aangevoerde" sneeuw en 20.000 liter water, die de brandweer 1 op de piste sproeide, kon de slalom in twee manches worden afgewerkt. De snelste was ongetwijfeld de Ame rikaanse Jean Saubert met 45.36 en 44.95: sec. op de keiharde piste, waar verwon- derlijk weinig valpartijen te zien waren. De Amerikaanse dames zorgden vooi een nog grotere verrassing door viei plaats enonder de eerste tien te bezet ten tegenover twee voor Frankrijk en Oostenrijk en een voor Duitsland en Italië. De uitslag luidt: 1. Jean Saubert (VS) 45.36 en 44.95, totaal 90.31; 2. Marielle Goitschel (Fr.) 46.96 en 44.38, 91.34; 3. Lynda Meyers (VS) 47.29 en 45.92.29;: 4. Annie Famose (Fr.) 46.19 en 46.38,i 92.57 en 5. Heidi Biebl (Did) 47.38 en: 45.59, 92.97. De Franse zusjes Christine en Marielle1 Goitschel hebben zich zaterdag in de tweede wedstrijd gerevancheerd. Zijl eindigden op de eerste twee plaatsen,! voor de winnares van de eerste wed strijd, de Amerikaanse Jean Saubert. De uitslag luidt: 1. Christine Goitschel 43.25 en 41.87, totaal 85.11; 2. Marielle,: Goitschel 43.43 en 41.87, 85.30; 3. Jeanl Saubert (VS) 44.07 en 42.67, 86.74: 4. Heidi Biebl (Did) 43.98 en 43.06. 87.04 en 5.' Anni Famose (Frankrijk) 45.66 en 42 42 totaal 88.08.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 8