Muur in Berlijn weer dicht V.S. bestellen 100 raketten minder Doodgewaande kwam thuis Staatsbij drage een blijvend element Brand in het Astor-hotel „Tarief omhoog" is eis vervoersondernemers Ontwapening in ruil voor hulp aan Sow jetunie Ta eeti Ijstijd in China Multimiljonair vermoord MAANDAG 6 JANUARI 1964 De Verenigde Staten zullen hun bestel ling van intercontinentale raketten van het type Minuteman voor het komende jaar van 150 tot 50 verminderen. Dit zal, volgens doorgaans welingelichte kringen in Washington, blijken uit de defensie begroting welke president Johnson over twee weken naar het Congres zal sturen. Dit zou de eerste vermindering op dit gebied zijn sinds in de jaren vijftig de raketwedloop met de Russen begon, In de loop van het belastingjaar dat op 1 juli begint, zal de strategische luchtmacht de beschikking hebben over 1000 raket ten, of honderd minder dan het aanvan kelijke plan was. De president en zijn minister van de fensie, McNamara, zouden het aantal raketten van het type Minuteman in de komende jaren tot 1200 willen verhogen, terwijl de luchtmacht er 1850 wil hebben. De natuurlijke dood v»n een man op straat, wiens identificatie verkeerd ge schiedde, is aanleiding geworden tot een aantal eigenaardige misverstanden. Twee vrouwen, die op weg waren naar een fabriek in Oosterhout, troffen aan de kant van de weg een man aan, die over leden bleek te zijn. Een andere voorbij ganger meende in de overledene zijn Toen de dames deze ontdekking aan de fabrieksdirectie meldden, verwekte haar mededeling hilariteit, want de doodge waande was rustig aan het werk in de fabriek. Inmiddels had de voorbijganger de politie gealarmeerd, die de zoon van de (doodgewaande) zwager naar huis ontbood. De aankomst van de vader-zelf te zijnen huize heeft ten slotte aan alle gissingen een blij einde gemaakt. De dode bleek iemand anders te zijn, die op straat aan een hartverlamming overleden. De muur is weer dicht. De Westberlijners (het waren er gis teren ongeveer 300.000) hebben afscheid genomen van hun fami lieleden in de Oostelijke sector van Berlijn. In het hart van deze mensen leefde de bange vraag, wanneer zij hun geliefden weer kunnen ontmoeten. En Berlijn is weer de stad van het verdriet ge worden. Zij kwamen te voet en in circa 27.000 auto's, die opnieuw in Oost-Berlijn onge kende verkeersopstoppingen veroorzaak ten. De tonelen bij de vijf doorlaatposten waren hartbrekender dan toen bijna drie weken geleden de eerste Westberlijners van hun familiebezoeken terugkeerden. En de mannen van het Westberlijnse Ro de Kruis hadden het vannacht bij de doorlaatposten erg druk. Op een van deze punten moesten zij 200 mensen, die over hun zenuwen heen waren, de grens over helpen. Bovendien moest aan 45 mensen eerste hulp worden verleend, terwijl de beproeving van het afscheid voor twee personen zo groot was. dat zij beroertes kregen. De Oost duitse communisten hebben getracht te verhinderen, dat foto's gemaakt zouden Goldwater zal kernstopverdrag niet nakomen Barry Goldwater, een van de conser vatieve kandidaten voor het president schap van de Ver. Statten, heeft zondag in Washington verklaard, dat hij, als hij inderdaad in deze functie zal worden ge kozen, het verdrag over het verbod van kernproeven in de dampkring (het zoge naamde beperkte kernstopakkoord) zal opzeggen. Hij verklaarde in het Congres met opzet tegen de ratificatie van het akkoord te hebben gestemd. „Het verdrag is voor de V.S. volkomen nutteloos," zo zei hij. Niet eens met prof. Romme Min.Veldkamp over sociale verzekeringen Er z^jn nog belangrijke zaken te verwezenlijken op het gebied der sociale verzekering. Wij zijn sociaal-politiek nog lang niet aan de grens van wat wij zouden moe ten nastreven. Ik denk aan de op trekking van de a.o.w. tot een sociaal minimum, de invoering van de arbeidsongeschiktheids verzekering, en de eventuele uit bouw van deze verzekering tot een volksverzekering en de tot standkoming van een volksverze kering voor zware geneeskundige risico's. Grenzen Dit verklaarde de minister van so ciale zaken en volksgezondheid, dr. G. M. J. Veldkamp zaterdag in Utrecht, waar hij sprak bij de viering van het 60-jarig bestaan van de Nederlandse ka tholieke bond van werknemers in de agrarische bedrijfstakken ,,St Deusdedit" Zolang de basis-zekerheden nog niet tot stand zijn gekomen, acht hij de op het terrein van de sociale verzekering de sociaal-politieke grenzen nog n.iet be reikt. Ook op ander gebied staat ons nog wel het een en ander te doen, zo zei de minister. Naar zijn oordeel wordit het verzeke ringskarakter van de sociale verzeke ring niet aangetast door een mede-finan ciering uit de algemene middelen. ,,Ik meen dat dit wel het geval is" zo zei hij," als dit bovendien gepaard gaat met andere elementen die niet in de sociale verzekering thuishoren, zoals het toet sen van individuele behoeftigheid, die veel meer thuishoort in de sfeer van sociale bijstand." de bevolking, ons nog voor een gro te stijging van de lasten zal stellen, al dus minister Veldkamp. Prof. Romme heeft ook nog een twee de opmerking gemaakt, zo vervolgde de minister. Het komit prof. Romme voor, ïen noodzakelijk blijvende staatsbij- e wegens een duurzaam te hoge pre- ast. ook al is de staatsbijdrage in verhouding tot de premielast gering, moet leiden tot de conclusie dat het so ciale verzekeringsstelsel faalt. Naar de mening van prof. Romme moge de staatsbijdrage kwantitatief een uitzonde ring zijn, kwalitatief is zij regel. Minister Veldkamp zei op het stand punt te staan, dat men verder komt met de opvatting dat premie-betalini gel behoort te zijn. kwantitatief en 1 litatief dat een beperkte overheidsbij drage op die regel geen inbreuk maakt. Men moet begrijpen dat wanneer men een keuze doet voor een, zij het beperk te overheidsbijdrage in de sociale ver zekering, men moet weten dat dit een blijvend element in onze sociale ver zekering zal worden en niet een keuze kan zijn voor iets tijdelijks, zo verklaar de de minister. Schatkist ,,In de Kamer heb ik naar aanleiding van een suggestie om in de sociale ver zekering tijdelijk een bijdrage uit de schatkist te geven gezegd, dat het mij wil voorkomen, dat men in de moderne sociale verztkt ringswetten van een over heidsbijdrage niet goed af kan komen, omdat in die wetten de uitkeringen wel- vaartsvast zijn gemaakt. Prof. Romme heeft onlangs opgemerkt (m een rede voor rooms-katholieke werkgevers, dat hem de juistheid ontgaat van de over weging dat wegens de welvaartsvastheid van de uitkeringen een staatsbijdrage, eenmaal verleend in verband met de hoge premielast, een blijvend karakter zal moeten dragen. Prof. Romme begrijpt dat bij stijf de welvaart ook de premiedruk abso) en relatief stijgt. Maar, zo zegt hij, gelijk de belasting bij reële welvaartsstijging terecht een groter deel van het inkomen Sikt, zo zal ook naar mijn gevoelens ij reële welvaartsstijging een groter deel van het gestegen inkomen besteding horen te vinden aan premie. Minister Veldkamp gelooft, dat deze redenering van prof. Romme niet tot zijn conclusie kan voeren. Bij reële welvaartsstijging pikt niet a'.'een de belasting een gro ter deel van het inkomen, maar ook de premie voor volksverzekeringen. IViet tijdelijk Het wil mij voorkomen, dat men in een periode van grote welvaart een toeneming van de premiedruk niet mogelijk acht en daaraan tegemoet wil komen door een „tijdelijke" overheids bijdrage. men zijn ogen in de zak houdt door van de toekomst bergen te ver wachten. die zij niet zal kunnen opbren gen en dit zeker niet. wanneer het gaat om een verzekering zoals de algemene ouderdom verzekering. de met het oog op de toenemende „vergrijzing" Blijvend worden vain deze hartroerende afscheids- tonelen. De Volkspolitie schaduwde fo tografen en nam alle belichte en on belichte films in beslag, die zij maar te pakken kon krijgen. Toen de muur openging hadden de communisten hoegenaamd geen bezwaar tegen het fotograferen van dergelijke toneeltjes. De Vopo's hielpen de weste lijke fotografen toen zelfs bij hun werk. Of de muur nog opengesteld zal worden, en wanneer dit kan gebeuren, hangt af van onderhandelingen, die deze week zullen worden gevoerd tussen vertegen woordigers van het Westberlijnse stads- bestuur en de communisten in Oost-Ber- Vermelden we nog, dat Oostduitse grenswachten een 26-jarige Westduitser hebben gearresteerd, die met zijn auto op weg was van West-Berlijn naar West- Duitsland. De man (Dieter Fichtner) werd bij de doorlaatpost Babelsberg aan gehouden. Zijn vrouw en tweejarig kind werden naar West-Berlijn teruggestuurd. Treinbotsing in Japan 67 personen, hoofdzakelijk mensen die een feest in een boeddhistische tempel bezocht hadden, zijn gewond toen twee treinen ten noorden van Kyoto in Ja pan frontaal met elkaar in botsing kwa men en in brand vlogen. Volgens de politie hebben 17 reizigers ernstige verwondingen opgelopen, maar er zijn geen doden gevallen daar de con ducteurs onmiddellijk de automatische deuren geopend hadden. De botsing vond plaats op een 41 m hoog baanvak, waardoor het blussings- werk en de redding uiterst bemoeilijkt werden. Vier man in arrest na treinbotsing De rechter die het onderzoek leidt de oorzaak van de treinramp op zater dagochtend-vroeg bij het station Jajinci (Belgrado), waarbii volgens officiële be richten 61 mensen zijn omgekomen en 162 gewond, heeft de arrestatie gelast van de conducteur van de stilstaande trein waarop een volle forensentrein was i gereden. Het totale aantal arrestaties is hier- ïee tot vier gestegen. De betrokkenen jn de stations-chef van Jajinci, een isselwachter en de machinist van de ein. Zij worden ervan verdacht de veiligheidsvoorschriften te hebben gene geerd. Voor genet! Servië is een dag van rouw afgekondigd. President Tito heeft zijn deelneming betuigd aan de familie leden van de slachtoffers. In de balzaal van het Astor Hotel in New York is zondagavond brand uitge broken. De balzaal was op dat ogenblik niet in gebruik. De brand breidde zich snel uit tot de draperieën op het bal- con van de zaaL Het Astor Hotel is ge legen in het hart van de Times Square wijk aan de Noordelijke zijde van Broad way. De brandweer kon uitbreiding van de brand voorkomen. Openbare vergadering in Groningen JSLEINDOCHTERTJE Monica feliciteert haar grootvader, de oud- Bondskanselier van West-Duitslanddr. Konrad Adenauer, die 88 jaar is geworden. Ruim 300 vervoersondernemers, leden van de nationale organisatie voor het beroepsgoederen vervoer wegtransport (NOBW), van de Kon. Nederlandse vereniging van transportondernemers en van de protestants christelijke bond van transportondernemers hebben in telegrammen de ministers van ver keer en waterstaat en van econo mische zaken onder de aandacht gebracht dat het volstrekt onont koombaar is dat de loonsverho gingen en overige kostenstijgingen integraal worden doorberekend in de vrachtprijzen. Vele vervoersondernemingen werken reeds met verlies. Zonder doorberekening van de hogere kosten zal het wegver voer de huidige taak niet langer kunnen vervullen. De thans geldende tarieven laten op vele punten echter geen ruimte meer om de prijzen aan te passen. Met klem verzoeken de vervoei dernemers de bewindslieden de door hun organisaties gevraagde tariefsverhogin gen onverkort en met de meeste spoed in elk geval voor 15 januari a.s. toe te staan. Bij de minister van verkeer en water staat is reeds een aanvrage ingediend tot tariefsaanpassing. Gevraagd is ingang van 1 januari '64 het bestel- afhaalloon uit het stukgoedtarief en tarief voor plaatselijk vervoer met 15 procent te verhogen, trajectvracht uit het stukgoedtarief met 1Vi pet. en tarieven voor het ongeregelde ver van zendingen met een betalend gewicht boven twee ton met tien procent. Het was voor het eerst in Nederland dat een dergelijke groots opgezette pro vinciale openbare vergadering werd ge- Anita van het Ketelmeer" is de moeder van deze 18 maanden oude „Golden Retriever", die door prinses Beatrix is gekocht en die in de toekomst bij zijn koninklijke meesteres op Drake- steyn zal wonen. Moeder Anita en haar dochter poseerden ge willig voor de fotograaf. Adenauer 88 jaar: De voormalige Westduitse kan selier dr. Konrad Adenauer, die gisteren 88 jaar is geworden, heeft tijdens een vraaggesprek met een correspondent van het Amerikaanse persbureau zich een voorstander getoond voor een ontwapeningsakkoord met Rusland in ruil voor econo mische hulp. „Iedereen praat over vrede", aldus Adenauer, „maar de wereld is zwaar der bewapend dan ooit tevoren. Wij moeten voor alles van de wapens af' Volgens dr. Adenauer, die zich 15 oktober uit de politiek terugtrok, na sedert 1949 de Westduitse regei te hebben geleid, hebben de Russen vooral behoefte aan chemische fabrie ken die kunstmest kunnen produceren, zodat de landbouwproductie omhoog kan en grote graanaankopen ilit het buitenland niet langer nodig zijn. Maar de Russen kunnen die fabrieken zelf niet bouwen. De Westerse mogendhe den zouden ze him moeten leveren, meent hij. maar dan alleen als zij er een politieke prijs voor terugkrijgen. „Ik wil ook niet dat zij daar honger Ujden, maar ze moeten zich behoorlijk gedragen", aldus Adenauer. Wat de credletverleningen op lange termijnen aangaat, voorspelde Adenauer: „U zult zien, dat zij geen cent zullen te rugbetalen". Mijnheer Er hard Adenauer vierde zijn verjaardag Bad Godesbeng. Onder de vele bezoekers bevond zich ook zijn opvolger kanselier Erhard. die Adenauer ter gelegenheid van zijn verjaardag een handboek over de tuinbouw uit 1769 in vier delen aan- Op voorstel van prof. Erhard besloten beiden af te zien van de aanspreektitel „mijnheer de bondskanselier". Men be sloot te Volstaan met ..mijnheer Aden- ~uer" en „mijnheer Erhard". Deze eens- ezindheid ontlokte een hartelijk applaus an de andere bezoekers. De jarige oud-bondskanselier ontving onder meer telegrafische gelukwensen de Amerikaanse president Johnson diens minister van buitenlandse za ken Dean Rusk, van de Franse president De Gaulle en van sir Winston Churchill. Tijdens het vraaggesprek met AP noemde Adenauer Berlijn een van de vele kraters van onrust in de wereld. Hij verklaarde niet te geloven dat de pasjes die de Oostduitse autoriteiten aan de Westberlijners gaven uit pure De haar van de profeet Mohammed, die op 27 december uit een mos kee in Srinagar (Kasj mir) werd gestolen, is terecht. Dit heeft eerste minister Sjamsoeddin zaterdag bekendge maakt. De diefstal had tot gevolg dat een alge mene staking werd af gekondigd. Gedurende de laatste acht dagen trokken vertoornde me nigten moslems uit rouw door de straten van de stad. Twee met pistolen ge wapende mannen hebben gisternacht uit de wo ning van de Amerikaan se actrice Eva Gabor juwelen gestolen ter waarde van 25.000 dol lar en de actrice zelf ernstig mishandeld. Toen de actrice samen met haar echtgenoot thuiskwam, werd zij door de inbrekers in het gezicht geslagen en vastgebonden. Haar man kreeg opdracht een kostbare diamanten ring uit de kluis te halen, stuur ze dan terug naar de afzender." Het was echter te laat.. terwijl Eva Gabor haar Dr. Burkcrd heeft nu oorbellen werden afge nomen. De actrice is in een ziekenhuis opge- Een onbekende heeft op 16 politiebureaus in het kanton Bazel grote hoeveelheden wijn laten bezorgen. Aan de fles sen was een visitekaar tje van het hoofd van de politie van het kan ton, dr. W. Burkerd, ge hecht met de beste wen sen voor 1964. De politie agenten waren zeer verheugd over het ge baar van hun chef en dronken op zijn gezond heid. De waarheid kwam echter aan het licht toen de leverancier de reke ning aanbood. Burkerd liet daarop de volgende telexbericht uitzenden: „Ik bevestig mijn wensen, maar ik betaal de wijn niet. Als er nog flessen over zijn klacht ingediend wegens misbruik van zijn naam. Hij leidt zelf het onder zoek, maar de grappen maker is nog niet ge vonden. De Italiaanse sopraan Antonietta Stella heeft plotseling geweigerd dinsdagavond in de Sca la van Milaan de titel rol in Puccini's „La fan- ciulla del west" te zin gen naast de heetgeba kerde Italiaanse tenor Franco Corelli. Zij zal nu worden vervangen door Giliola Frazzoni. Corelli heeft reeds vele malen moeilijkheden ver oorzaakt. In 1960 sprong hij in Napels van het to neel om een toeschouwer in het gezicht te slaan. Premier Lester Pear son heeft verklaard dat het mogelijk is, dat la ter in dit jaar koningin Elizabeth van Engeland uitgenodigd zal worden een bezoek aan Canada te brengen, in verband met het eeuwfeest van de eerste stappen die tot de federatie van het do minion hebben geleid. I Antoine Pagni, burge meester van het dorp Pietroso in het binnen land van Corsica, heeft verklaard te verwachten in de loop van dit jaar het huwelijk tussen So phia Loren en Carlo Ponti tc zullen voltrek-' ken. De burgemeester zei, dat de filmproducent en de actrice een Frans burgerlijk huwelijk wil len zodra Ponti de Fran se nationaliteit heeft ge kregen. Ponti en Sophia willen de ontbinding van hun Mexicaanse hu welijk om de klacht we gens bigamie die in Ita lië tegen Ponti loopt, on gedaan maken. In dat land wordt Ponti's vroe gere Mexicaanse echt scheiding n.l. niet erkend. menselijke overwegingen waren gege ven. Adenauer is van mening dat die pasjes voor Oost-Berlijn juist zijn uit gegeven om de theorie van de „drie Duitslanden die de communisten er op na houden kracht bij te zetten". Zij be doelen daarmee West-Duitsland, Oost- Duitsland en de „vrijstad West-Berlijn". Europese eenheid eenwording weer moeten opvatten. Pre sident De Gaulle heeft daarop aange drongen in een nieuwjaarsboodschap en Adenauer zou het „erg graag" verwe zenlijkt zien. „Europese eenheid is van groot belang voor de VS omdat die Europa als part ner nodig hebben", aldus Adenauer. Materiaal Na zijn altreden in oktober heeft Adenauer een klein kantoor bestaande uit drie vertrekken, betrokken in het Bun- deshaus. Achter zijn bureau hangt een schilderij met Griekse zuilen erop tegen de achtergrond van een blauwe hemel en tegen iedere bezoeker die het wil weten zegt Adenauer trots, dat dit het werkstuk van sir Winston Churchill is. CVK/IKOR/RKK: programma o\ het magazine van de Kernen Journaal en weeroverzlcht; 20.2 politieke partijenuitzending van lieke Volkspartij: 20.30 Separa speelfilm: 22 05 Ook noten kraken 22.35-24.00 Jour- immofoonmuztek: 8.50 Voor de hui 9.35 Waterstanden: 9.40 Koormi 10.00 Voor de kleuters: 10.15 Licl lezing: 10.25 Klassieke grammofoo 11.30 Lichte grammofoc Voor de plattelandsvrouwen; 14.10 Rleleksen: amusementsprogramma (herh. v. zaterdag jl.). 15.10 Voordracht; 13.30 Ais de dag van gisteren, klankbeeld; 16.00 Voor de zie ken: 16.30 U hebt voorrang. Godsdienstig programma; 17.00 Voor d jeugd; 17.35 Voor de padvinders; 17.50 Regeringsuitzending: Viswedstrijden op Bonaire, door Ph. J. Evertsz: 18.00 Lichte grammofoonmuziek voor de teenagers: 18.20 Uitzet Pacifistisch Socialist VVRO: 7.00 Nieuws; 7.20 Lichte gram- 7.50 Dagopening: Adenauer zelf houdt zich minder met schilderijen op dan met het verzamelen ou<ie kar zUn memoires. Een ding; 9.55 Boekbespreking; lastlek; 9.10 De groe ordners zien die Adenauers activiteiten sinds 1919 weergeven. „Niet 1919. maar 1929", verbeterde Adenauer gebiedend. iOSRAM iziek; 10.50 Voc 13.00 1 actueel of grammofoonmuziek; 13.25 -sberichten: 13.30 Orgel en zang: amuse- tsmuziek; 14.00 Voor de vrouw; 14.40 "radio: 15.00 Lichte grammofoonmuziek; 15.30 Altviool lezing; 16.15 Licht 1411) Bij zorgvuldige exploraties werkten de Chinezen dus het land en in de verschillende grotten, spelon- uit opgravingen is gebleken dat zij ken en holen in het Noordchinese hond cn varken als huisdieren hlel- heuvelland van Chou Kou Tien, in den. de buurt van Peking, zijn in de ja- Maar tuisen de oudst bekende be ren 1929 tot 1934 verscheidene men- woners van China de Peklngmen- selijke schedels en fragmenten aan- sen en dc Chinezen uit de latere getroffen, die door onderzoekers wor- Steentijd, die we zojuist noemden, den gerekend tot de oudste mense- ligt een geweldig lange periode van lijke restanten die ooit aan het dag- ongeteld? duizenden jaren, waaruit rden gebracht. Er waren bo- geen enlele vondst, geen restanten wer- van menselijk leven, geen spoor TOCH IS HET ZO' werpen aanwezig om een beeld te geven van een werkelijke', hoewel laag staande be schaving, die het gebruik van vuur kende en zich van een aantal ge brekkige stenen voorwerpen be- Dil in de buurt van Peking wo- Onderzoekers nende mensenras bevond zich dus tijden hiervo. in het bi pip van de Steentijd en be- moeten v. orden gesteld. T« zat een beschavingspeil zoals ook niet alleen barre temperaturen thans nog bij zeer primitieve volks- waardoor het leven zich niet of n stammen wordt aangetroffen. Deze welijks kon handhaven, maar zg. Pck'ngmcns leefde veel en veel eerder dan het beginpunt, waarop Iaat vallen. In wetenschappelijk op- bovenloops bevroren 1 enige bewoning be kend is. Het lieeft er alle schijn van dat China, althans een belangrijk deel daarvan, tussen de cultuur van de Pe- kingmens en die van de late Steentijd, ge«n menselijke be woning heeft ge kend, menen, dat de IJs- erantwoordelijk vóór onze tijdrekening. Dc archeologische vondsten uit die woonbaar tijd komtn nauwelijks verder dan den. Hierover V 3000 v. Clir, toen in China nog een kerheid l eb end. typische steencultuur In haar laat- nemelijk. hebben verkregen en opnieuw be mensen zijn gewor- nog weinig met ze naar het klinkt aan- ste fasen bestond. Van paar Over het leven in de Ijstijd i bekend die precies gelijken op de metalen messen die dc Chinezen thans nog gebruiken bij het oogsten van gier.u. In die late steentijd be- Daarover een volgende keer! (Nadruk verboden) H. Pétfllon. houden. De vergadering nam een motie aan om de tarieven van het ongeregelde vervoer en wel binnen het kader van de maximumtarieven met 15 pet. te ver hogen. 0! VWMMfOIIM 19.50 Lichte grammofoonmuziek; 20.25 Ik v ee b anke zijn. het levensverhaal vaa kleurlinge Reba Lee; 21.30 Radio Filhar- nisch orkest <-n groot omroepkoor: Gewij- muziek. 22.05 De wereld van vandaag en rgen, buitenlands commentaar; 22.15 Pia- pel: Spaanse muziek; 22.30 Nieuws; 22.40 «ndoverdenking; 22.55 Boekbespreking; Hilversum II 298 m. VARA: 18.00 Nieuws; 18.15 Licht instrumentaal trio; 18.35 Parle mentair overzicht; 18.50 Onder de afwas: een nroeramma alleen voor mannen, die afdrogen; 19.20 Melodieën-expres: 20.05 Walsor- leest20.35 Onbewoond: interview en gram mofoonmuziek; 21.15 Licht ensemble met zangsolister; 21.40 Terug in de tijd, lezing: 21.55 Jazzmagazine; 22.30 Nieuws; 22.40 Ba lans; hoofd- en bijzaken uit het dagelijks gt beuren; 22.55 Cello en piano: klassieke muziek; 23.30 Oude pianomuziek; 23.55-24.00 Nieuws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP VANAVOND I. Peter Tsjaikowsky. Concert Fantasie in G gr.t. op. 56, Quasi rondo, Contrastes. Peter Katin, plano; Philharmonisch Orkest 1 in C gr.t Largo. Allegro j Piu anlmato Scherzo. Vivo, coco meno mus- so. Coda Andante. Finale. Allegro moderato. Tempo di polacca. Royal Philharmonic Of chestra o.l.v. Sir Thomas Beech am. IV. Ser gei Prokofiev. Concert voor viool en orkest nr. 1 in D gr.t. op. 19. Andantino. Scherzo. Vivacissimo. Moderato. Ruggiero Rlcci, viool: Orchestre de la Suisse Romande ol.v. Karel Prior blijft bij de AVRO Naar aanleiding van eerder deze week verschenen publikaties omtrent een ontslagaanvrage van de heer K. G. Prior, deelt het bestuur van de AVRO mede, dat de heer Prior heeft verzocht de door hem ingediende aanvraag tot ontslag als niet gedaan te beschouwen. Als reden voor zijn gewijzigd inzicht heeft de heer Prior gezegd, dat hem bij een nadere beschouwing van het door hem gewraakt salarisbeleid is ge bleken, dat de door hem geopperde be zwaren niet steekhoudend zijn. Het bestuur van de AVRO heeft zich bereid verklaard de intrekking van het ontslag te accepteren, aldus het AVRO- bestuur. Wurger van Boston weer op pad In Boston tVS) is zaterdag weer een wurgmoord geweest Het slachtoffer is het 19-jarize meisje, Mary Ellen Sul livan. dat in een flat in de Bostonse wijk Beacon Hill woonde, waar vele on gehuwde vrouwen kamers hebben. Het vermoeide meisje is de dertiende rouw die in de afgelopen 19 maanden. i het gebied van Boston gewurgd is. Evenals diverse andere slachtoffers is Mary Sullivan door de moordenaar ont- eerd. Verscheidene van deze moorden worden toegeschreven aan de „wurger "in Boston' De politie hteft nog geen sporen kun- ?n vinden wat de jongste moord be treft. De multimiljonair William Bartholo- mae is gisteren in de keuken van zijn woning te Newport Beach in Californië vermoord. Een schoonzuster van de multimiljonair en haar zuster werden gewond. Bartholomae werd met een slagersmes doodgestoken toen hij aan het ontbijt zat. „Generaal De Gaulle heeft dat ook i De nieuwe Franse ambassadeur in Brussel, Spitzmuller, heeft verklaard, dat generaal De Gaulle „er in is ge slaagd de Europese economische ge meenschap op hechte grondslagen te vestigen door zowel de landbouw- als de industriële sector erin te doen opne- Op een Nieuwjaarsreceptie in Brus sel zei hij, dat dc overwinning van het gezond verstand tijdens de afgelopen marathon-zitting heeft bewezen, dat de band tussen de zes steeds hechter wordt. Er wordt soms betreurd, aldus voeg de de Franse ambassadeur hier aan toe. dat dc politieke samenwerking in de EEG nog steeds in het stadium van de plannen verkeert. „Ik meen echter, dat deze samenwerking tijdens de jongste onderhandelingen reeds vorm heeft ge kregen". „Het i Fransman (zonder geldige papieren) aangehouden ue gemeentepolitie te Terneuzen heeft zaterdag de 24-jarige Fransman R. G uit Avignon aangehouden toen bij een rou tinecontrole bleek dat hij geen geldige papieren had. De man bleek voorts in het bezit te zijn van een in Frankrijk gesto len auto. Tevens verklaarde hij dat hij in Frankrijk meer auto's heeft ontvreemd. Bij fouillering bleek hij diverse op ver schillende namen staande paspoorten te hebben, die hij eveneens had gestolen, thj zich Cen aan*a* autodocumenten De Fransman zei verder reeds enkele dagen in Sluiskil te vertoeven, waar hij benzine heeft gekocht maar nog niet be taald. In afwachting van eventuele uit levering wordt hij voorlopig te Terneuzen vastgehouden. Daar de misdrijven in Frankrijk zijn gepleegd zal Interpol het verdere onderzoek verrichten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 5