len Leidse Remonstr. Gemeente kreeg tweede predikant Uitslag van onze Prijsvraag ITwee combo's brachten een jazz-concert Predikantenroof in Blokzijl RIJN- EN VEENSTREEK Lange tulpen te kust en te keur in Rijnsburg Groot in volleybaltoern ooi RIJNSBURG Ruim 1500Leidse kinderen zagen Het Toverdoosje Vuurwerk richt flinke schade aan in Leiden ER 1963 ^TEUW^ETOSE^COUI^T^ MAANDAG 30 DECEMBER 1963 l Agenda voor Leiden en Den Haag Dinsdag Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouw- weg vol Zij zien chien ook hoop, dat ugde zal de eerste Gij zijt in een .rdoor de Gij zijt rgeet, dat em heeft heen. als rnberheid <jiravtiiuiia C dank U, Lnds Ned. Gemeenten. Woensdag Pieterskerk, 7.15 tot 7.50 I fpbed- f Donderdag Schuttersveld, 7.45 uur ioomverbranding. Zaterdag Geref. Jeugdhuis, Breestraat 19. 8 Beref. Jeugdverband, boerenkoolfuif Inieuwjaarsbijeenkomst). Herv.' Jeugdgebouw In den Moriaen, (ioriaansteeg 2, 7.30 uur: Nieuwjaarsbal, nedewerking van The black Vipens, in- eden aan- jermezzi Freek Sachs en trio Hans de tech- Keune. Apotaeken lag ook in katholieke Geopend voor spoedeisende gevallen: (KAB) in ipotheek Herdingh en Blanken, Hoge- rdam, diefcoerd 171, tel. 20502 (ook voor de Lei- zee^ rui" 'erdonpse apotheek). Films Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): La belle ^méricaine (alle leeftijden). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): De lefschop- )er (alle leeftijden). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Alleman (alle leeftijden). Rex (230. 7.15 en 9.15 uur): Zie je 3 die »iiegen? (alle leeftijden), in Kras- studio (2.30, 7 en 9.15 uur): D'r moet «an Sa f" maar eens getrouwd worden (alle fdstad een postijden). metTrianon (2.30. 7 en 9.15 uur): Wedren Elleboog. P°t dc ooievaar (14 jaar), is niet de Tentoonstellingen n 1 Museum Oudheden: tentoonstelling aarden en fomeinse mozaïeken uit Tunesië van deP maart). [Lakenhal: tentoonstelling schilderijen ende bondpharles Roelofsz (tot 27 jan.) van het - Rijksmuseum voor Volkenkunde: Wow- terLtsji ^2 houtsnijders van Amanamkai .d 1100 le-F01 1 maart). derde da- De Ruif, Janvossensteeg 59: expositie in januaripkcningen, goaches, aquarellen en pastels (an J. Turk, van 4 jan, tot en met 1 febr. Openbare bibliotheek Reuvens, Bree- traat 27: maandag en woensdag van 1 kt 5.30 en van 7 tot 9 uur, dinsdag van 1 tot 5.30 uur, vrijdag van 10 tot 5.30 en Kj-f- an 7 tot 9.30 uur en zaterdag van 9 tot 1 I uur; openingsuren filiaal Plantage 6: jöinsdag 3.30 tot 5.30 uur, donderdag 7 'tol 8.30 uur en vrijdag van 10 tot 12 uur; •peningsuren filiaal lagere school I.C.A.O., pbrechtstraat: dinsdag en donderdag van d 0 tot 9,30 UUr en zaterdag van 1 tot grotere'uur> voor de jeugd woensdag - 0 >nd ld roer is door de 1 te "voren.5 uur; jeugdbibliotheek Plantage 6: de bij de Baandag en dinsdag van 4 tot 520 uur. aartmaat-poensdag van 12 tot 4.30 uur en zaterdag iet""le ^ten 12 tot 4 uur, vrijdag voor ouderen f ceduren-®n 630 tot 8,30 uur: 3eugdhonk Zwarte >ad, Marnixstraat 102: vrijdag van 3.30 liersmijlenot 5.30 uur. Papengracht 6a: tentoonstelling van hilderijen. beeldhouwwerk en sieraden an Henny BaL van 23 nov tot en mei jan., dagelijks open van 9 tot 12.30 en an 2 tot 6 uur. maandag van 2 tot 6 u Voor grammofoonplaten LEIDEN Het was voor de Leid se Remonstrantse Gemeente gisteren een heuglijke dag toen haar tweede predikant, dr. A. W. Cramer, er zijn intrede deed. Hij zal zijn werk als studiesecretaris van de landelijke Vri.jz.-Chr. Studentenbond beëindigen. Zijn voorgangerschap van de Re monstr. Gemeente te Oude Wetering wordt evenwel gecontinueerd, terwijl de predikant als nevenfunctie het bu reausecretariaat voert van het Inter nationaal Verbond voor Vrijz. Chris tendom. Ds. J. Tli. Mackenzie heeft zijn collega als tweede predikant te Leiden bevestigd met een preek over het kerstverhaal Mattheüs 2, met name over de wijzen uit het Oosten. Ds. Mackenzie zei dat met de vestiging van deze tweede predikantsplaats e lang gekoesterde wens in vervulling gegaan. Al enkele tientallen jaren heeft naast de predikant der Gemeente tel kens een ander, die een tijdelijke op dracht had, enig hulpwerk verricht k de sector van huisbezoek en catechese, later met studenten- en kringwerk. Door de uitbouw van de arbeid der Gemeente, waaronder ook de Remonstranten in Oegstgeest, Voorschoten. Leiderdorp en Katwijk ressorteren, werd de behoefte aan twee predikanten met volledige op dracht steeds sterker. Na de preek gaf ds. Mackenzie een historisch overeicht van de Leidse Remonstr. Gemeente. Tussen 1633 cn 1808 heeft de Gemeente twee, ja zelfs enige tijd drie predikanten gehad. Sinds 1808 diende één predikant haar. Tot de Gemeente behoorden ten tijde Onze Sinterklaas-prijsvraag „Hallo, met wie?" heeft vele honderden oplossingen ge bracht. Het is altijd weer pret tig, te merken, dat wij met zoiets goed gemikt hebben. Wij mogen nu aannemen, dat zij-de genoeglijkheid rond dit oude familiefeest nog heeft vergroot. Hier volgen de winnaars. De hoofdprijs van f 100. gaat naar mej. A. G. Pieneman, Burggravenlaan 120, Leiden. De tweedeprijswinnaar is J. S. Brussen, Kastanjelaan 8, Leimuiden. De heer P. Brugge- man, Kortsteekterbuurt 5 Alphen aan den Rijn ontvangt als derde-prijswinnaar f 25. De overige prijzen van f 10. vielen ten deel aan: J. de Wolf, Meloenstraat 16, Leiden; J. M. de Bas, Rem- brandtlaan 64, Alphen a.d. Rijn; C. van Voorst, Leidse- weg 232, Voorschoten; Mevr. W. v d. Meij-Doppenberg, Jan Tooropstraat 15 Katwijk aan Zee; L. van Delft, Narcissen- straat 15, Rijnsburg; M. N. de Meij, Hugo de Vriesstraat 82, Leiden; Mevr. P. Tilma, 3e Poellaan 44, Lisse; Mej. G. H. Immink, Herengracht.65 Lei den; A. v. d. Luit, Hoofdweg 1890, Abbenes, Mej. Bartha E. Wille, Rijnsburgerweg 81, Lei den. De prijswinnaars kunnen eind deze week een postwissel tegemoetzien. van de Dordtse Synode ongeveer 3000 medestanders. Na 1619 werd niet meer geduld. Toen kwam m< Gemeente lange tijd in Warmond sa men. In 1667 was een van de plaatsen van samenkomst een schuur bij de Marepoort. De afgelopen vijftig jaar heeft de Re monstr. Gemeente zich niet uitgebreid. Na zijn bevestiging (..Met Gods hulp in harte ja") preekte dr. Cramer 1 Cor. 12. Sempre Avanti op toernee LEIDEN Het Chr. mandoline- en to neelgezelschap Sempre Avanti heeft voo: de eerste helf van het nieuwe jaar al weer heel wat in zijn agenda staan. Zijn populariteit komt hierin wel ondubbel zinnig tot uitdruk Programma: 11 jan., Doelenkazerne. Leiden, muziek; 13 jan., Recreatiezaal „N.E.M.". Leiden, muziek; 20 jan., Stadszaal. Leiden, toneel: „Blijf zitten"; 27 jan.. Cultureel Centrum. Voor schoten, muziek; 4 febr., Veiling Boven- dijk, Kwintsheul. muziek: 12 febr., Lom merrijk, Rotterdam, muziek; 21 febr. ,rAmicitia", Den Haag, muziek; 29 febr. Antonius clubhuis. Leiden, muziek; 11 maart, „Gouden Wieken". Scheveningen, muziek; 6 april, Cultureel Centrum, Voor schoten, toneel; 27 april, Eigen avond, Leiden, (generale); 28 april, Stadsgehoor zaal-avond. Leiden; 29 april: Herhaling eigen avond, Stadszaal, Leiden; 9 mei, Stadsgehoorzaal. Leiden, muziek; 12 mei, Zoeterwoude, muziiek; 19 mei, Toneel avond in het Antoniusclubhuis; 20 mei, Herhaling toneelavond, Antoniusclub huis; 9 juni, Noordwijk aan Zee; 12 juni, Leiden, muziek. om ontwape- j echter overpad LEIDEN Dank zij de goede zorgen van K. en O en Leidse Jeugd Actie inden vele jonge mensen van allerlei s/lag zaterdagavond in de Gehoor- igheidszo-aal-foyer naar de twee te goeder naam en faam bekend geworden combo's wereld ii$teren. We bewonderen telkens weer de smaak van de organisatoren, die ernationa» Meen het waardevolle in dit genre van muziékmaken aantrekken en voor iin cultureel werk goed genoeg vinden. Men hoorde het kwartet Louis van en slagwerk helder afgetekende leidende ik (piano), Frans Ronday (bas). Gun- melodie, de doorgaans strenge verhou- Nielsen (slagwerk), Carl Schulze dingen en maten wezen niet zeldsi ibrafoon) en het kwintet Jan Morks de genoemde richting, larinet), Wim Beekhuizen (piano). Flip illemsen (gitaar), Chris Smildigei' as), Martien Beenen (drums). Het eerstgenoemde ensemble verte- nwoordigde ons land op het interna- Jnale jazz-festival te Juan-les-Pins, n gevolge waarvan het een reeks in- laties ontving. De tweede combo, plot ting als een schitterende ster aan de tzhemel verschenen, verwierf reeds de Louis van Dijk, die beter kan piano- elen dan praten (wat hem in zijn ge- oneer strekt) kondigde de mmers van zijn combo heel summier n. Hier viel ons op de hang naar het rok-klankidioom, in enkele stukken nauwelijks verhulde uiterlijke imi- tie zelfs duidelijk blijkend. De dyna- ische klankenstroom, de beurtelings or piano en vibrafoon tegen het bas-j Het knappe spel van de combo-geno ten, van wie de slagwerker nu en dan door een in verhouding vrij luidruchti ge klankproduktie uitsprong, als zodanig voluit erkennend, gaven we toch aan het combo van Jan Morks en de zijnen de voorkeur. Zij toonden een zeker niet geringere spelkwaliteit en een even sterke eenheid, maar muntten boven het kwartet uit in vindingrijkheid en varia tie. zowel in hun programmageheel als in de onderdelen. Het klonk alles bij zonder boeiend. Flip Willemsen ging voor in een uitstekend geslaagd blues arrangement van hem zelf- Ook speelde de combo het nummer, waarmee de Edison was veroverd. Joh. van W. Drop en kauwgom gestolen LEIDEN Tussen 28 december 22 uur 1 29 december 12 uur is ingebroken in de kantine van Docos in de Kikkerpol. der. Er wordt drop en kauwgom ver. Kettingbotsing op het Lcvendaal LEIDEN Vanmongen om negen uur *d op het Levendaal een kettingbotsing plaats tussen vier auto's, waaronder een bus. Een bestelauto werd vijf meter weg geslingerd, tegen een gevel aan van het rusthuis Solgldtt. De bijrijder van deze auto kneusde zijn linkerbeen. Haringaanvoer in oktober gedaald IJMUIDEN Zowel de aanvoer van verse als van gezouten haring is in oktober aanzienlijk minder geweest dan in september. Het aanbod van schelvis en schol was groot. De voer van de overige zeevissoorten, met uitzondering van makreel, viel tegen. Een groot kwantum garnalen draaide door. Het overzicht van het produktschap voor vis en visprodukten meldt, dat de aanvoer van rondvis vergeleken met september enige verbetering vertoonde. De aanvoer van platvis bedroeg 2553 ton. Gemiddelde prijs 1,26 per kilo (september 2431 ton, gemiddeld 1,31 per kilo). Makreel was in grotere hoeveelheden aan de markt dan in september. De prijzen van schelvis waren vrij hoog. Voor kabeljauw werden bij een teleur stellend aanbod van 318 ton, hoge prijzen betaald. De gemiddelde prijs bedroeg 1,13 per kilo. Kwantitatief was schol in oktober 1963 de belangrijkste zeevissoort. In totaal was er 1990 ton aan de markt, die gemiddelde prij s opbracht van 0 46 per kilo. De aanvoer van tong was slechts 355 ton. De gemiddelde prijs lag op het hoge niveau van 5,58 per kilo. Te IJmuiden bedong 7 ton grote tong gemiddeld 6,- per kilo, 51 ton grootmiddel 5,24), 75 ton kleinmiddel 5,47, 77 tont klein 1 5,95 en 40 ton klein 2 5,33. Vrijwel de gehele aanvoer van jong werd uitge- De uitvoer van zeevis, in verse vroren toestand, bedroeg 1993 to een waarde van 4.7 miljoen tegen 2284 ton voor 5,3 miljoen in 1962. Afzet vond onder meer plaats naar België (521 ton), West-Duitsand (289 ton), Frankrijk (776 ton), Italië (67 ton). Groot-Brittannië (171 ton) en Zwitser land (31 ton). De invoer van verse en bevroren zee vis bereikte een hoog niveau. De im- porttotalen waren respectievelijk 1096 ton en 1,4 miljoen. Import had onder meer plaats uit België (91), West-Duits- land (1089 ton) en Denemarken (239 ton). Noordwijker alleen over TTET kan vreemd gaan bij het beroepingswerk. Wie niet beter *-■*- weet, zou denken, dat de Gereformeerde Kerk van Katwijk aan Zee en de Hervormde Gemeente van Noordwijk aan Zee hebben sa mengezworen om Blokzijl van zijn predikanten te beroven. Ongeveer terzelfder tijd brachten zij een beroep uit op de daar verblijvende dominees, geen geringe beroering in dat rustige stadje En nu zou men weer gaan denken, dat ds. Bakker en ds. Keuning zo slecht buiten elkaar kunnen, dat ze maar hebben besloten er sa men vandoor te gaan, weliswaar niet beiden naar dezelfde plaats, maar dan toch naar gemeenten die Slechts een kilometer of vijf van elkaar liggen. Een merkwaardige samenloop van omstandigheden, vooral wanneer men beseft, dat natuurlijk noch tussen de betrokken kerkeraden noch tussen de predikanten sprake is geweest van enig overleg. Ook merkwaardig is, dat de enige predikant die nu in Blokzijl achterblijft uit deze streek afkomstig is. Het is de Noordwijker ds. C. van Duin, predikant van de Doopsgezinde Broederschap aldaar. Overzicht veiling Flora RIJNSBURG De tulpen broeien dit jaar lang niet slecht en op veiling Flora zijn dan ook nu reeds lange tulpen te kust en te keur te bemachtigen. De handelaren weten de lange tulpen zonder veel moeite kwijt te raken en ook de export loopt al flink in de papieren. Schreeuwend duur zijn de tulpen niet, maar de opbrengsten (f 1.602.30 per bos) zijn bepaald nog goed lonend. Het sortiment is vrij uitgebreid: Kre- lage, Superba, lustige Witwe, white Said, Tommy. Levant. Een soort als Demeter is met een prijs van f 2802.80 per bos wat duurder dan de rest. Kersttulpjes De kwekers die „gepokerd" hebben op de broei van Brillvant Star, het op de bol aangevoerde kerstbulpje, zijn bedro gen uitgekomen. De kooplui toonden weinig interesse voor dit produkt en biutendien zijn heel wat „starretjes" niet op tijd in bloei gekomen. Ook nu komen nog heel wat onder de veilingklok. Momenteel is er in het geheel geen be langstelling meer voor dit produkt, v de zeer lage prijzen (25 ct per stuk) getuigen. t wat ouderwetse produkt krokus ontmoet bij de huidige geringe aanvoer voldoende interesse om een behoorlijke opbrengst (4—8 ct per stuk) te waarbor- Hyacinten zijn sinds de kerstdagen goedkoper geworden. De noteringen zijn: Ostara 3550; Pink Pearl 20 32; L'Innocena 1528; tweede soort 817 ct per stuk. De naroissenkwekers doen tot nog toe _Dede zaken. De redelijke aanvoeren in de soorten Helios, Carlton, Cragford wor den afgedrukt voor 90120 ct per bos. Troschrysanten ziet men nog vrij veel, hoofdzakelijk in geel. De prijzen zijn ma tig: 100150 ct per bos. Katjes gaan van de hand voor 7085 ct per bos. Anjers Anjers zijn duur. Voor een goede an jer telt de handel 3055 ct per stuk ir, de geplakte anjers kosten 20—32 ct Voor grammofoonplaten stuk. Tweede soort brengt 1525 ot per stuk op en corsageanjers doen van 1018 ct per stuk. Afgaande op de aanvoer is de rozen teelt in Rijnsburg niet populair. Ze bren gen 2250 ct per stuk op. Fresia daar entegen komt in massa onder de klok. De prijs voor dit produkt is met 5080 ct per bosje aan de matige kant. Gèrbia gaat van de hand voor 24—35 ot per stuk. De totale omzet in de kerstweek be droeg f 600.000. De verwachting is ge wettigd dat december een meeromzet te zal gevan van bijna f 200.000. Carillonmoeilijklieden in Alphen ALPHEN In de begrotingsvergade- ring. vorige week maandag, kwam ook de gang van zaken rond het carillon tei sprake, dat regelmatig ,,van slag'' is Burgemeester Bruin Slot sprak er zijr verbazing over uit dat hem dit nooit was gemeld. Het is een modern carillon en men moet daarmee ook wel kunnen omgaan. Ter vergadering werd meege deelde. dat vrijdag een vertegenwoordi ger van Petit en Fritzen naar Alphen zou komen cn dat namens de gemeente de heer Van Doorn van de water- lichtbedrijven met de verzorging zowel van het carillon als van het verlichte uurwerk belast zou worden. Met dit laat ste is het ook steeds misère. Aan het carillon was aan het eind de week nog niets gedaan. Het was niet afgezet, zodat we zaterdagavond nog steeds van de herdertjes hoorden, die bij nachte in het veld lagen. Enfin, de laat ste regel was, althans wanneer men eer bepaalde versie aanhoudt, juist: 't Liep tegen het nieuwe jaar! Beminnelijke P.T.T.-er in Alphen nam afscheid ALPHEN Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd heeft zaterdagmorgen dc ambtenaar bij de P.T.T., de heer S. de Pree, na 43 dienstjaren in hotel Toor officieel afscheid genomen van directie en per soneelsleden. Van de 43 jaar heeft de heer De Pree 36 in het kantoor te Alphen aan den Rijn gewerkt, waar hij zich niet alleen :en prettig collega, maar ook als zeer behulpzaam ambtenaar heeft doen kennen. Stiptheid, behulpzaamheid en bemin nelijkheid. Dat zijn de drie grote deug. den die dc heer De Pree bezit, aldus directeur B. Bierhoff in zijn toespraak tot de scheidende ambtenaar. Daarvoor past naast waardering ook grote dank. aldus de heer Bierhoff, die namens het hoofdbestuur een P.T.T.-kalender bood. plus de zilveren legpenning oorkonde van het bedrijf. De heer J. van Nierop sprak namens het kantoorpersoneel waarderende woor den, evenals de heer J. van Diggelen, die namens het expeditiepersoneel sprak. De heer Van Nierop bood een portefeuille vulpen aan en de heer Van Diggelen 1 portemonnee en een kist sigaren. RIJNSBURG Sinds ongeveer een jaar heeft ons dorp een bloeiende volleybal vereniging, waarvan het ledental inmiddels tot 60 is uitgegroeid. Een ernstige handicap voor deze vereniging is dat in Rijnsburg geen zaal beschikbaar is. De wedstrijden worden daarom gespeeld in de technische school te Katwijk. Door medewerking van de chr. gymnastiekvereniging DWS kon men echter op donderdag 2 januari, vrijdag 3 januari en zaterdag 4 januari de beschikking krijgen over het gymnastieklokaal aan de Korte Vaart. Ter gelegenheid van liet eenjarig be staan houdt de volleybalvereniging ..Rijnsburg" in deze zaal het „zilveren-' tulpentoernooi". Daaraan nemen deel, behalve „Rijnsburg", de verenigingen Valken uit Valkenburg, Teylingen uit Sassenheim en KVC uit Katwijk. Er zijn twee herenpools en twee damespools ge vormd. Zaterdagmiddag zullen de finales wor den gespeeld. Te ongeveer vijf uur zal burgemeester Koomans de prijzen uit! Voor de Rijnsburgse teams zijn de wedstrijden zeer interessant omdat de tegenspelers in hogere klassen uitkomen. In de klassen waarin de Rijnsburgers LEIDEN Onder auspiciën van de Leidse Jeugdactie en de Leidse Bond van Speeltuinverenigingen heeft de toneelgroep „Podium" vrij dagmiddag en zaterdagmorgen en -middag in de Stadsgehorozaal voor totaal ruim 1500 jeugdige toe schouwers een opvoering van „Het Toverdoosje", geschreven door Flip Poort, de regisseur van deze Hhlver- cmse toneelgroep. Min of meer in navolging van de be kende jeugdtoneelspelen-auteur Hans Bol land, schreef Flip Poort ditmaal sprookje, waarin het traditionele wonder als het ware in het heden plaats vindt er de hoofdfiguren naar voren treden in eer gedaante, zoals die de jeugdige toeschou- ers meer vertrouwd is. In „Het Toverdoosje" maken zij aller eerst kennis met het „tovervrouwtje" Mientje Makkelijk moderne versie van de aloude „toverheks" en wel op het moment, dat zij tijdens een wandeling in het bos haar toverdoosje heeft ver loren. De toverkracht, die van dit doosje uitgaat, is weliswaar door het vele ge bruik zeer beperkt geworden, doch kan toch nog drie wensen in vervulling laten Aangetrokken door de hoge beloning, die Mientje bij het vinden van het doosje in het vooruitzicht stelde, verschijnen ook de drie andere hoofdfiguren ten tonele. Het zijn achtereenvolgens het niet op haar mondje gevallen volksmeisje Puckie. de straatzanger-orgeldraaier Dirk Draai de weliswaar arme. doch zeer op haar titel gestelde gravin Gerdina van Gerste korrel tot Roggeveld. Zij gaan op zoek 0306 naar het doosje, doch al dwalend door het bos neemt ieder zich voor de tover kracht van het eventueel gevonden doosje te eigen bate aan te wenden. De gravin wenst rijk te zijn en we< het voorvaderlijk kasteel te wonen, ter wijl Dirk zich al als een knap onderwijzer voor de klas ziet staan. Puckie wil vooi de aardigheid wel eens koningin of prin ses zijn. Het toeval wil, dat Dirk zijn lege shagdoos verliest en dat deze gruent blijkt te zijn aan het echte tover doosje. Uiteraard ontstaan hier door de nodige complicaties en weet Puckie, die beide doosjes vindt, dan ook niet welk van de twee de ware toverkracht bezit Op de vlucht voor haar rivalen verliest zij toevallig het toverdoosje en de ge lukkige vinder Dirk wordt dan ook op zijn wens tot een keurige onderwijzer ge transformeerd. De gravin ziet echter kans hem het doosje te ontfutselen en laat ook haar wensdroom in vervulling gaan. Ook zij kan echter geen tweede wens doen, want Puckie wordt na enige verwikkelingen, uiteindelijk „eigenaresse" van het kost bare kleinood, met behulp waarvan nog slechts één wens kan worden vervuld. Het meisje zorgt voor een grote verrassing. Zij wenst namelijk, dat alles weer bij het oude zal zijn, zodat Dirk weer straatzan ger-orgeldraaier en de gravin weer arm wordt zonder haar prachtig kasteel. Zij baseert haar wens op het grondidee, dat een ieder, die wat meer in de maatschap pij wil bereiken, zich hiervoor ook de nodige inspanning moet getroosten. Bijval Het verhaal bood de vier Podium tonelisten gelegenheid tot het scheppe- van humoristische dialogen en aardige tafereeltjes, die de jeugdige toeschouwers vaak zichtbaar en hoorbaar meebeleefden. Ons inziens kan het geheel echter nog aanmerkelijk aan vaart winnen als de auteur enkele scènes inkort en wat min der in herhalingen treed. Ook kan hij de twee liedjes, die genoemd trio met pianobegeleiding ten beste moet geven, als overbodige factoren geheel schrappen. Gezien de bijval, die Flip Poort en de zijnen oogstten, kunnen „Podium" en de Leidse jeugd terugzien op drie geslaagde opvoeringen. Daar de vier tonelisten allen in het succes deelden, volstaan wij met het vermelden van de rolverdeling, die er als volgt uitzag: Ello de Jager (Puckie), Pien ter Scheggert (gravin Gerdina), Jan Vermaas (Dirk Draai) en Truus van Pelt (Mientje Makkelijk). thans uitkomen is de tegenstand veelal te gering. Zo staat het eerste herenteam met 18 punten uit 9 wedstrijden aa top in de vierde klasse van het Leidse district. Het tweede zestal heeft in de zelfde klas eveneens kans op promotie. De dames-teams spelen in de derde en vierde klas echter een minder toonaan gevende rol. Oliebollentoernooi ill Rijiisburg RIJNSBURG Vanavond houdt de schaad vereniging RSC een oliebollentoer nooi voor haar leden en enige introducees. Men begint om 8 uur precies. In de kof fiepauze zal worden gesproken over het bezoek van de schaakclub Geisweid dit voorjaar aan ons dorp. De heer Hoofdakker uit Zwammerdam sprak namens alle kantoorhouders uit het ressort Alphen aan den Ri)n. Ook hij bracht dank voor de prettige samenwer king en de steun, die de kantoorhouders bij hun werk van hem mochten ondervin- INieuwjaarsbijeeiik 0111 steil iii Alphen a. d. Rijn ALPHEN In de Hervormde kerk aan de Julianastraat zal Nieuwjaarsmor gen geen dienst worden gehouden. De vier predikanten hebben een bijeenkomst in kleinere kring (kapel Gouwsluis. con sistorie kerk Julianastraat. aula Imma- nuëlsohool en gebouw Jonathan), mot een Bijibeloverdenking en waar vorder gelegenheid zal zijn elkaar goede wensen voor het nieuwe jaar mee te geven. ALPHEN In het stukje „Een boeien de filmavond", dat zaterdag geplaatst is. werd de indruk gewekt, dat Piet van Heijningen zoveel bemoeienis zou heb ben gehad met de hoofd-film van die avond. Uitgevallen is. dat dit sloeg op het „Alphens journaal 1963", door Van Heijningen samengesteld. Ds. Schuring beroepen ALPHEN AAN DEN RIJN Ds. K. H. Schuring Gereformeerd predikant te Alphen aan den Rijn heeft een beroep ontvangen van de gereformeerde kerk te Urk, in de vacature van ds. J. Wolven. Burgemeester Koudekerk ziek KOUDEKERK Wegens ziekte van burgemeester Q. Waverijn zal het spreek uur morgenmiddag niet kunnen door- Priksledeirwedstrijd Nieuwe Wetering NIEUWE-WETERING Zaterdag jl. organiseerde de priksledenclub „De Gladde IJzers" op haar baan op de Nieuwe-Wetering voor leden een wed strijd om het clubkampioenschap. Er kwamen 20 deelnemers aan de start. Uitslag: le pr. en clubkampioen Huub Struive; 2e pr. Th. v. Haastrecht; 3e pr. Theo Struive; 4e pr. G. v. Haastrecht. Roelof ar endsveen; 5e pr. C. Klerks. De stand van het schaKkistpapier was 23 (16) december in miljoenen guldens: Promessen 310,6 (310,8), biljetten 2894,4 (2894,4). Bensdorp Internationaal en Cacao- en Chocoladefabrieken Bensdorp: De heer J. E. M. Bensdorp wordt op verzoek 31 december ontheven van het lidmaatschap de raden van bestuur, doch blijft adviseur van het concern. Als opvolger wordt voorgesteld de heer F, Schudde- boom te Huizen. Hollandia Kattenburg is gezien de moeilijkheden in het vorige jaar niet on tevreden over het 30 november verstre ken boekjaar. Men verwacht een klein voordelig saldo, doch kan nog niet zeg gen of hef dividend hervat zal worden. De voor de deur staande loonsverhogin gen baren zorg. De orderportefeuille is bevredigend. De jaarvergadering zal in het begin van het voorjaar bijeenkomen. Pate: De produktie in oktober heeft 53.484 (vorig jaar 34.006) trossen bananen bedragen, in de eerste 10 maanden 257.129 (225.482). Ford Motor Company wil in 1964 $510 miljoen investeren, waarvan 280 min. •verzee. Hiervan worden 125 min. uit legeven in Groot-Britannië. waar te Ba sildon een nieuwe tractorenfabriek en wetenschappelijk centrum zullen ver. rijzen, te Halewood een fabriek van ver snellingsbakken. te Watley een nieuw hoofdkantoor, terwijl de bedrijven te Dagenham worden uitgebreid. De uitga- in West-Duitsland zullen $75 mil joen bedragen en in België worden te Gent een fabriek voor stampwerk en een assemblagebedrijf voltooid. Prudentia (Mij. tot Exploitatie van Onroerende Goederen): Het bod op aandelen Rotterdamsche Vennootschap Belegging in Huizen wordt ge stand gedaan. Nagenoeg alle stukken zijn aangemeld. LEIDEN. Met vuurwerk spelende manteL Het kledingstuk werd flink be- jongens hebben het afgelopen weekeinde schadigd. in Leiden heel wat schade aangericht. In de Magdalena Monsstraat drukte Gisteravond om half acht brak brand een twaalfjarige jongen een negenjarig uit in dc zaak van Van der Horst (inte- meisje uit de Buitenruststraat een Ben- rieurverzorging) aan het vyf-Mciplein. gaalse lucifer in de nek. Het meisje liep Jongens hadden vuurwerk afgestoken in brandwonden op. ;n ontluchtingssleuf van dc etalage. I In de Pelikaanstraat werd brandend Een voorbijganger, bewoner van de vuurwerk in brievenbussen geworpen- Verdistraat, ontdekte de brand, sloeg dc etalageruit in en bluste het water. De brandweer verrichtte de nablussing. De schade beliep ƒ280, (gordijnstof, vloerbedekking, banken, een vierkante meter geblakerde lambri- zering). Zaterdag kreeg in de Burgsteeg dame een stuk vuurwerk tegen haar Rijksmuseum moderne kimst in Rotterdam Tijdens de begrotingsdebatten in de Rotterdamse gemeenteraad heeft de wethouder voor kunstzaken, mej. J. Zeelenberg meegedeeld, dat met de regering overeenstemming is bereikt te komen tot de stichting van Rijksmuseum voor Moderne Kunst in Rotterdam. Als plaats voor dit is genoemd het huidige ronde gebouw van het Bouwcentrum aan het Het Bouwcentrum zal namelijk aan zienlijk worden uitgebreid, o.a. met groot torengebouw. Het zal dan, wat inschikkelijkheid, kunnen die voor een museum van kunstwer- van levende Nederlandse schilders. Europarket N.V.: De Wits Textielnij verheid en de Helmondse Textielmij. hebben een meerderheid van het kapl- rerworven en de produkten (vloer bedekking van grote breedten) zullen voortaan onder de merknaam Hatéma afgezet worden voor de Helmondse Tex tielmij. en haar buitenlandse dochters. Lassie-Mills: President-commissaris G. Heijn is afgetreden na het welslagen van de onderhandelingen met Van Nelle, die overigens zijn volle instemming hadden; ook jhr. mr. C. L. van Beijma thoe King- trad als commissaris af; tot opvol gers zijn benoemd de heren R. van der Linden en C. H. de Vries. Ds. Bakker komt naar Katwijk KATWIJK ZEE Ds W. Bakker uit Blokzijl heeft het door de Gereformeerde Kerk van Katwijk aan Zee op hem uit gebrachte beroep aangenomen. Ds Bak ker is beroepen als derde predikant. Hij is 32 jaar, gehuwd en heeft twee kinde ren. Blokzijl was zijn eerste Gemeente. Ds. Tukker blijft nog in Katwijk KATWIJK AAN ZEE Ds. W. L. Tuk ker heeft bedankt voor het door de Her vormde Gemeente te Veenendaal op hem uitgebrachte beroep. KATWIJK AAN ZEE Dinsdag 31 december: hoog water 3.35 en 15.50 uur, laag water 11.45 uur. Ds. Keuning naar Noordwijk NOORDWIJK Ds. D. Keuning uit Blokzijl komt naar Noordwijk aan Zee. Hij heeft het door de kerkeraad van de Hervormde Gemeente te Noordwijk aan Zee op hem uitgebrachte beroep aange nomen. Het is nog niet bekend, wanneer ds. Keuning zijn intrek in Noordwijk neemt Vermoedelijk wordt dat april. Hij zal de vacature vervullen die is ontstaan door het vertrek van ds. N. J. Cupédo. Nieuwjaarsreceptie Sassenheim op ander tijdstip SASSENHEIM In tegenstelling tot een voorgaand bericht zullen de burge meester van Sassenheim en baronesse van Knobelsdorff-Pontier de burgerij op Nieuwjaarsdag van 12 tot 1 uur gelegen heid geven gelukwensen uit te wisselen in de raadzaal van het gemeentehui*.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 3