Raad van Valkenburg keurde de sluitende begroting goed N n Narcissencultuur daalt in belangstelling Commies Boot verliet gemeente Voorschoten NIEUWE LEIDSE COURANT DINSDAG 24 DECEMBER 1963 1) rijn vergel van giste vestellen leidde eei dingsvlieo Er ligt eej „Over pakket ji VALKENBURG De gemeenteraad kwam gisteravond in openbare ver gadering bijeen om de begroting 1964 en enkele andere agendapunten vast te stellen. Het voorstel tot benoeming van de leden van de commissie woon- ee j ,va| ruimtewet, dat de vorige maal reeds op de agenda stond, was toen op verzoek r< van de heer De Haas (Gem. bel.) aangehouden. Het voorstel van B. en W. was, de zittende leden te herbenoemen: de heren: P. de Vries, W. Oosterlee, Jac. Korpershoek, A. L. van Delft en K. Binnekade. De heer De Haas stelde nu vijf leden voor, (van wie drie uit de zittende commissie): P. de V Oosterlee, Jac. Korpershoek, J. Zandbergen en Th. van der Berg. De heer De Haas meende, dat de verscheidene bevolkingsgroepen dan beter vertegen cte dc woordigd zouden zijn. Over dit voorstel wenste wethouder Th. van der Meij k-nÜ sfcemmin&- Resultaat was, dat de zittende leden, op de heer K. Binnekade na, K({nüe] werden herbenoemd. De plaats van de heer Binnekade zal nu worden inge nomen door de heer Th. van der F dl Aan de heer G- Barnhoorn werd een woed bijdrage van 50 procent in de kosten er gered bet aanleggen van een elektriciteitskabel i telde el naar zÜn gasbedrijf aan de Achterweg het cijfJ toegekend. Het bedrag per leerling Dat wal bet bijzonder lager onderwijs werd voor 5 zekerde *964 vastgesteld op 57. ïg is voon en werden gemachtigd vaste ;een over! geldleningen aan te gaan (met het oog a die zee °P de financiering van aankoop en bouw- rijpmaken van de gronden in het plan n, die zee u' n weglJ'iiP» Latend, dl i bedrag van maximaal 1964 kon worden batig saldo 29.758,64. Bij de Leent je Schaap won gymwedstrijden in Katwijk roos tweej Aanhanen Cj 2 e woninf jj zich bi) Joght") tot 000.000. verschil! De begroting verhale? aangeboden met los. Ver! gewone dienst gelukkig! eerste wijziging werd dit batig saldo heerlijk ie,fs opgevoerd tot 38.019,24, wat erop in he; duidt' dat de financiële positie der ge- n op zéej meente in vergelijking tot voorgaande :n nog dr* mdalarit edding. KATWIJK AAN DEN RIJN In de __v afgelopen week hebben de leden gymnastiekvereniging SKR onderlinge 4 wedstrijden gehouden. Kampioene worden Leentje Schaap, die 36.4 punten haalde en daardoor in het Dezit kwam van een wissdbeker. ■1->e uitslagen zijn verder als volgt: afde ling meisjes van acht tot negen jaar: eerste graad: 1. Joke Visser 30,5 p.; 2. Sandra Huber 30 p.; tweede graad: 1. Diane Meijer 30 p.; 2. Louise van Har- tingsveld 29,5 p.; derde graad: 1. Coby Ouwehand 31 p.; 2. Conny van Wort wordt di 30.5 p. Meisjes van negen tot elf jaar: H. Blik eerste graad: 1. Sonja Grondel 33 p. de nacb! 2. Emmy Bekker 32 p.; tweede graad: ebben gt i Wilma Noort 30,5 p.; 2. Maaike Dam 30 p.; derde graad: 1. Margaret 'e®| Aanhanen 29,5 p.; 2. Marian Aanhanen ,5 p. Meisjes elf tot dertien jaar: eerste aad: 1 Lauret den Hollander 33 p.; 2, Nora Wamsteker 31 p.; 3. Sonja van den Wetering 32 p.; tweede graad: 1. m (Llo Margriet van den Eshof 31 p.; 2. Claudia volledig! Rootheuvel 30,5 p.; 3. Jansje Verhoog 29 p.; derde graad: 1. Willy Zuijderduijn ders aan' 30,5 p.; 2. Anneke van Hartingsveld nilieledaj 29,5 p.: 3. Nancy Dykema 29,5 p. Meisjes igage met dertien tot veertien jaar: eerste graad: en een 1. Emmy Rombouts 32,5 p.; 2. Gerda Vink n de jon] 33 p.; tweede graad: 1. Corrie de Vreugd ukken 28,5 p.; 2. Carla Bezuyen 28,5 p.; derde oliJtie ge- ïraad: 1. Marrie Smaal 26,5 p.; 2. Dineke gaa^i, yr$ Boesaard 26 p. Meisjes veertien jaar: is de jon- graad: i. Lida Hoedjes 34,2 p.: 2. Cobie van Beelen 30,4 p.; tweede graad: 1. Connie Wagenaar 33,1 p.; 2. Tilly Aal- i bonded bersberg 32 p derde graad: 1. Rietje van inkelladtJ felsen 33,1 p.; 2. Truus Nanninga 29,9 p. spaar-1 Adspirant dames: eerste graad: 1. Leentje Schaap 36,4 p.; 2. Corrie van der Plas 34.5 p; tweede graad: 1. Githa Raaijen 33.6 p.; 2. Janny Zuiyderduyn 33,3 p. derde graad: 1. Marian Vooijs 34.6 .p 2. Riet Freke 32,7 p. Dames zeventien jaar en ouder: eerste graad: 1. Marijke van Klaveren 36,1 p.; 2. Els van der Mey dl P-: tweede graad: 1. Joke van der Mey mmerfeld 33 P2- Mientje Kralt 32,3 p.; derde Luxera- 8raad: 1- Marleen van Paridon 31,3 p.; syntheti" 2- Yda van der Wiel 30.7 p. Dames seni oren: eerste graad: 1. mevrouw M. C. Visser 33,5 p.; 2. mevrouw Zwarts 33 p.; 3. mejuffrouw A. Vooys 32,5 p.; tweede graad: 1. mejuffrouw D. Wijhenke 31 p.: 2. mevrouw C. Veenis 30.5 p,; 3. mevrouw R. de Jong 29,5 p.; drede graad: 1. me vrouw Bartelse 31.5 p.; 2 mevrouw J. van der Berkt 29,5 p.; 3. mevrouw T. Janse 29 p. Jongens zeven tot negen jaar: eerste graad: 1. Jan Pieter de Ruiter 29.5 p; 2. Robbie Smittenaar 29 p.; tweede graad: 1. Henny Poolwijk 29 p.: 2. Wilco van Veen 28 p.: derde graad: 1. Henk Cle ment 29,5 p.; 2. Theo van Schooten 29 p. Jongens negen tot tien jaar: eerste graad: 1. Ted Rijswijk 29.5 p.: 2. Bert Vliegent hart 29 p.; 3. Piet Aalbersberg 28.5 p tweede graad: 1. Bert van der Spek 30 p.; 2. Jaap Vliegenthart 29,5 p.: 3, Peter van Orsouw 29 p.; derde graad: 1. Paul van Delft 3,5 p.; 2. Johan Bosch 30 p.; 3. Anne Vliegenthart 29,5 p. Jongens tien tot twaalf jaar: tweede graad: 1. Frans Rin geling 29,5 p.; 2. Jaap Vliegenthart 29 p derde graad: 1. Jan Bekker 31 p.: 2. Rudi Andeweg 29,5 p. Jongens twaalf tot vijf- lien jaar: tweede graad: 1. Leo van Gin- Isel 34,5 p.; 2. Hans Knecht 32,5 p.; 3. Leen Dees 32 p. De wedstrijden werden gehouden in de gymnastiekzaal van de school aan de Narcisstraat Er werd voorts een wed strijd gespeeld tussen de dames senioren van SKR en de dames senioren van de Gymnastiekvereniging SOS uit Voorburg. De dames van SKR wonnen deze wedstrijd met 422,2 punten tegen 374.4 punten. Dit was de derde maal, dat ide dames van SKR de jaarlijkse wedstrijd wonnen. Zij kwamen in het bezit van de wisselbeker. De uitslag van de drie hoogstgeplaat- sten in elke graad: eerste graad: 1. me vrouw Visser 36 p. (SKR): 2. mevrouw Zwarts 33,7 p. (SKR): 3. mejuffrouw Vooys 33,3 p. (SKR); tweede graad: 1 mevrouw Van Marle 34 p. (SKR): 2. me juffrouw D. Wyhenke 33 p. (SKR); 3. 'mevrouw Van Weelden 31.9 p. (SOS); jderde graad: 1. mevrouw Bartelse 34,2 p. j 'SKR)2 mevrouw Van Brokken 33,8 p 'SOS); 3. mevrouw De Wilde 33,7 p. (SOS). iet 35 jaren aanzienlijk Is verbeterd. In hel algemeen gesproken is deze verbetering te danken aan de voor de gemeente gun. stige regeling van de uitkeringen uit het gemeentefonds. Deze uitkering w 1962 154.141,08, in 1963 167.326.! voor 1964 is het bedrag gesteld op 188.087,88. De verbetering is verheugend, daar de begroting een stij ging of consolidering van zien geeft. Ten aanzien van de raadhuisbouw werd opgemerkt, dat het financiële gedeelte vrijwel rond is en dat de pogingen ter verkrijging van de vereiste goedkeuring onverminderd zullen worden voortgezet B. en W. zijn er echter van overtuigd, dat het klimaat daarvoor gunstig is. De bouwnota van de minister is gericht op prioriteitsverlening aai woningbouw en temporisering van utiliteitsbouw, waarmee B. en W. gens instemmen. Het is dan ook niet gelijk mee te delen wanneer de rijks goedkeuring mag worden verwacht. 116 woningen Ten aanzien van de woningbouw in hel uitbreidingsplan ,,'t Joght" werd opge. merkt dat het eerste plan de bouw van 14 eigenbezitswoningen intussen in het eindstadium van voorbereiding gekomen. Het plan voor de bouw v 102 huurwoningen is eveneens gereed, doch moet alle fazen aan de voorberei ding verbonden nog doorlopen. Nu men de beschikking heeft over vol doende bouwgrond voor de eerstvolgende jaren, wensen B. en W. aan de plaatse lijke woningbouw de hoogste prioriteit te geven. - Wegens het ontbreken van bouwgrond konden in 1963 slechts 17 ningen in aanbouw komen, wat in band met de snelle bevolkinsgroei te weinig bleek. De vraag doet zich even. wel voor of een zo hoog uitvoerings niveau van ruim 100 woningen zal kun nen worden bereikt. Een grotere vrijheid voor de gemeentebesturen om zelf hun beleid, al naar gelang van de plaatselijke woningnood, uit te stippelen, wordt zeei wenselijk geacht, In het kader van een actief structuur, beleid wordt getracht de uitvoering van cultuur-technische werken te stimuleren Een ruilverkaveling wil men als een noodzakelijke stimulans voor de tuin- bouw zien. Naar aanleiding van een vraag van de heer Jac. Korpershoek deelde de voorzitter mee, dat dige verkaveling niet te verwachten is. Ook de verbetering van de infrastructuur buiten ruilverkavelingsverband heeft de volle aandacht van B. en W. Door de opstelling van de ideeënschets „Ontslui tingsplan Duyfrak" hebben zij gemeend dit nijpende vraagstuk een positieve bijdrage te kunnen leveren. Aan de volmaking van deze schets wordt thans de laatste hand gelegd. Op basis van de daartoe opgemaakte taxatierapporten tracht een deskundige de gemeente de benodigde gronden rwerven voor de aanleg van rijwieL paden tussen de Wassenaarsewetering en de Torenvlietswetering. Na aankoop van deze gronden en goedkeuring van het opgemaakte bestek, kan met de uitvoe ring van dit uitermate urgente werk worden begonnen. Demping haventje Terzake van de noodzakelijke uitbrei- ding van parkeermogelijkheid langs de Hoofdstraat is een raming opgesteld tot demping van een gedeelte van het ha- ventje en inrichting daarvan tot par- keerplaats. Hoe het verkeer, via het pontje over de Rijn, zich zal ontwik kelen, is op dit ogenblik nog onbekend. De houder van het veerrecht, dat tevens een vaarplicht inhoudt, is voornemens zijn diensten te beëindigen. In verband met de personeelsbezetting van de dienst gemeentewerken, valt voortzetting van deze veerdiensten in gemeentelijk ver band niet te overwegen. Binnenkort kunnen voorstellen worden verwacht voor nadere voorzieningen voor de vrijwillige brandweer: nieuwe kleding, een draagbare bluseenheid en de huis vesting der bluseenheden. Wethouder Van der Meij zou ook graag zien, dat de leden in uniform werden gestoken. De reinigingsdienst heeft ook te kampen met problemen en het maatschappeijlk werk en de sociale zorg zullen op nieuwe leest moeten worden geschoeid. Met betrekking tot de woningsanering achten B. en W. het gewenst reeds thans een saneringsfonds te vormen, waarin jaarlijks een bijdrage uit de gewone dienst kan worden gestort De steeds toe nemende werkzaamheden inzake het onderhoud van het gemeentelijk woning, bezit, hebben B. en W. genoopt zich te beraden over het in eigen beheer brengen van dit onderhoud, althans voorshands het onderhoudsschilderwerk. Het is melijk gebleken dat bet in de afgelopen vijf jaren niet mogelijk is geweest, tel kens ter voorkoming van hogere kosten, tijdig die werkzaamheden uitgevoerd te krijgen, die noodzakelijk door de veroudering van het woningbezit het onderhoudselement een steeds grotere rol zal gaan spelen, achten B. en W. het aantrekken van een vakman met betrek, king tot behang- en verfwerk, urgent geworden. Niet alleen zullen de onder houdskosten hierdoor waarschijnlijk be- perkt kunnen worden, maar bovendien zal door de mogelijkheid van tijdig in grijpen verval van het woningbezit kunnen worden tegengegaan. Burgemeester Van der Have had vorige vergadering voorgesteld: de pre sentiegelden voor de leden van de raad te verhogen van 5 tot 10 per bijge. woonde vergadering, met dien verstande, dat voor het bijwonen bijeenkomst van de raad op dezelfde dag de vergoeding slechts éénmaal wordt genoten, en de wedden van de wethou- ders te verhogen van 900 tot 1250 per jaar. De heer S. M. Poot achtte toen deze verhoging nog niet nodig. Nu burge- meester dit zelfde voorstel raad bracht, verklaarde de heer Poot gezien de vele werkzaamheden die de toekomst verricht zullen moeten den, hiertegen geen bezwaren me hebben. Zonder stemming werd daarop het voorstel aanvaard. Nu de rijkssubsidie op de schooimelk wordt gestaakt, achtte de heer Poot het wenselijk dat de gemeente deze subsidie ook op zich zou nemen, zodat de school- melkvoorziening toch doorgang vinden. Hiermee was de heer Poot de voorzitter te vlug af, want deze wilde juist hetzelfde voorstellen. Zonder be. zwaar werd het voorstel aanvaard. Bij de rondvraag merkte de heer Poot op, dat het zeer wenselijk is, dat de voetgangersoversteekplaatsen beter mgeduid. Ook hiermee wan heren het eens en de burgemeester zal opdracht geven aan de gemeentearchitect te onderzoeken hoe dit kan gebeuren van de te bouwen 102 wo ningen in ,,'t Joght" deelde de burge- meester nog mee, dat er plannen bestaan deze door middel van aardgas centraal te HORLOGES GOUDEN RINGEN VERLOVINGSRINGEN KLOKKEN Vrijblijvend zlchtzending aan huls G. KOELEWIJN „De Hoop" was weer actief in 1963 IJMUIDEN Donderdag 19 december meerde het hospitaalkerkschip „De Hoop" aan de kop van de Visserehaven te IJmuiden, waar het een ligplaats heeft gevonden tot de eerste dagen van ja nuari. De volgende diensten werden in het afgelopen jaar verleend: Medische dienst: (scheepsartsen waren: L. G. van Rijn, A. van Willigen en J. J. W. van Haga) behandeld werden 389 pa tiënten. onder wie 294 Nederlanders, 73 Duitsers, 10 Polen, 5 Grieken, 3 Portu gezen. 2 Spanjaarden, 1 Fransman en 1 Engelsman In het scheepöhospitaal werden 92 pa tiënten opgenomen. Het totaal aantal ver- pleegdagen bedroeg 396. Er werden 226 recepten afgegeven; 326 maal werd eer radio-medische advies verstrekt. Geestelijke verzorging. Achtereenvol gens waren de voorgangers: ds. G. Assies uit IJmuiden, ds. K. H. Meyer uit Soest, ds. C. de Jong uit Welsum, ds. Th. Swen uit Vlaardingen, ds. J. Lafeber uit Spa kenburg, ds. S. Bijl uit Krimpen a/d IJssel, ds. P. H. de Kleer uit Sohevenin- gen, ds. W. van Boeyen uit Amsterdam, ds. J. C. Koolschijn uit Ridderkerk, ds. R. de Vries uit Katwijk aan Zee. ds. J. Wildschut uit Dordrecht en ds. W. Oost hoek uit Westkapelle. Van de aan boord gehouden kerkdiensten werden er 85 via de scheepszender op de visserij-band (129 m.) uitgezonden: 1244 rapporten van goede ontvangst op de vissersvloot wer den ontvangen. Radio-Technische dienst: (radio-tele grafist H. L. J. Distel) 111 reparaties wer den uitgevoerd door de radiomonteur P. Ouwendijk aan boord van de vissers schepen; 300 maal werd een radio-tech nisch advies verstrekt; 458 maal werd een ontvangen weerbericht heruitgezon- Technische dienst: (eerste machinist N. de Vreugd) door het personeel van de machinekamer werden op zee 48 nood- reparaties uitgevoerd aan boord van vis sersschepen (44 Nederlandse en 4 Duitse). Aan 6 schepen werd drinkwater ver strekt Meteorologische 'dienst: in totaal 1334 weerrapport-telegrammen. via de scheepszender. maar het KN.M.I. te De Bilt verzonden. Diverse diensten: Sleepdiensten wer den verleend aan: de KW 175 (90 mül), KW 95 (115 mijl), KW 147 (130 mijl), SCH 61 (235 mijl en de SCH 195 (25 mijl). HAARLEM Enige tijd geleden be sloot het P\'S, de verticale (PBO) orga nisatie in de siertceltsector, dat de teelt van narcissen met ingang van 1 augustus 1964 zal vrijkomen. Het kan best zijn dat u dat hebt beslist, zo zeiden gister middag de leden van de vereniging narcissenkwekers „De Narcis" tijdens vergadering in Brinkmann te Haarlem, maar wij zijn daar tegen. En we verzoe ken u beleefd maar dringend met dit be sluit rekening te houden. Wij vinden de toestand, nu de EEG nog lang niet volledig op gang is, z zeker dat wc het narcissenareaal lopig nog willen beheersen en we willen ook de opkoop van overschotten handha ven evenals de binnenlandse minimum prijzen. Of dat besluit veel zal uitwer ken? Men mag met recht betwijfelen, of het PVS op de ingeslagen weg zal terug- Voorzitter M. Zandbergen uit Sassen- heim zei in zijn openingswoord, dat de belangstelling voor de narcissencultuur dalende is. Verleden jaar mocht me; areaal met 10 pet uitbreiden en die breiding is lang niet volledig benut. De export naar Engeland loopt terug. Het verloren gegane terrein zal men alleen kunnen terugwinnen door narcissen de allerbeste kwaliteit te leveren, keuringsdienst van „De Narcis" bestaat veertig jaar en dat heuglijk feit wordt gevierd met een inzending op de grote bloemententoonstelling in Wenen. Besloten werd op 13 en 14 april internationale narcissenkeuring te orga niseren en verder zal de vereniging met een praalwagen aan het corso deelne men. Tijdens de bloeitijd zal men ii paviljoen van de Keukenhof veertien da gen lang bloembinddemonstraties met narcissen laten geven. De kosten worden bestreden via een verdubbeling van de (overigens matige) contributie. De directeur van de bloembollenkeu ringsdiensten, ir. A. van Os, merkte in zijn keuringsverslag op, dat er meei moest worden afgekeurd i.v.m. aantas ting door de grote narcissenvlieg en min der voor de Tarsonemus-mijt. Wegens vi rus-aantasting moest slechts 1 pet van het totale areaal worden afgekeurd. Maar deze cijfers moet men op de juiste VOORSCHOTEN Gisteren was voor de heer W. J. H. A. Boot, com mies eerste klasse ter gemeentesecretarie, de dag aangebroken dat hij in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd officieel zijn ambtelijke loopbaan beëindigde. In september 1917 besloot de gemeente over te gaan tot de aanstelling van een tweede ambtenaar. Burgemeester Vernède, tevens gemeente-secretaris, was toen de mening toegedaan, dat het 3700 zielen tellende Voorschoten een nuttig gebruik zou kunnen maken van een volontair, en die volontair werd de heer Boot. koninklijke onderscheiding ten Het ambtelijk apparaat was toen ge huisvest in de Treubstraat (een tijd, in de gemeentelijke reinigingsdienst beschikte over enige hondenkarren en een paardewagen)Gisteren, 46 jaar la ter, zat de heer Boot in het gemeente huis tussen zijn vele mede-ambtenaren vóór „zijn" vierde burgemeester van de tot ruim 16.000 inwoners uitgegroei de gemeente. Voor de vele aanwezigen betekende ;t een afscheid van een uitstekend amb- naar, van een vriendelijk mens ,er een voortreffelijk aanpassingsver mogen beschikt. Zelfs begonnen met de kroontjespen, thans omringd door elek trische schrijfmachines. In 1919 werd h(j aangesteld als tweede ambtenaar ter secretarie, in 1927 be noemd tot ambtenaar der burgerlijke stand en in 1947 tot commies eerste klas- In deze laatste functie was hü df schakel tussen burgemeester en de plaat selijke rijkspolitie. In verband met zijn veertigjarig ambtsjubileum viel hem in Gemeente Katwijk lienst van OPENBARE WERKEN kunnen worden geplaatst: 1. een straatmaker in loongroep 5 2. een schilder in loongroep 5 3. een reserve-chauffeur in loongroep 4 4. een roltrommelbelader o. een opperman in loongroep 3 hen. die de 26-jarige leeftijd hebben loongroep 5: 562,67 hierbij moet rekening worden gehouden. loongroep 4: 527,44 loongroep 3: 498.0J 4% vakantietoelage vrije werkkleding 5-daagse werkweek premie-spaarregeling eventueel rij wiel toelage dit blad te richten „Ringvaart" Hillegom viert Kerstfeest HILLEGOM Gisteravond heeft het personeel van de NV De Ringvaart in de kantine van het bedrijf een kerst- bijeenkomst gehouden. Het welkomst woord werd gesproken door de direc teur de heer.C. Smit. Onder de aanwe zigen was ook pater Leopold Verhagen. Aan het eind van de bijeenkomst deelde de directie kerstpakketten uit Eerste verliespunt voor Den Burcht II LEIDEN Het tweede team van de tafeltennisvereniging Den Burcht be staande uit T. Verbaan A. v. d. Hoeven en D. Fakkel beeft zün eerste verlies punt moeten incasseren en wel tegen St. H.-TSB 9. D. Fakkel wist zün eerste party te winnen, maar al snel kon de tegenpartij een 31 voorsprong nemen door verliespartijen van Van de Hoeven Verbaan. Het dubbelspel, nadat Van de Hoeven de voorsprong had verkleind tot 32, kwam door de tweede verlies- party van T. Verbaan veroorzaakte 4—2. Fakkel en Van de Hoeven gooiden en schepje bovenop en zo kon er gelijkspel (55) uitgesleept wor- Het derde herenteam (J. Vermond, D ter Horst en H. Vermond) won weer 100 van SML 5. Het staat nu stevig aan kop met 3 punten voorsprong op de tweede plaats. Het eerste damesteam moest de volle inst laten bij Sportief 6. het verloor de strijd met 73. Ondanks dij verlies het toch prettig te constateren dat T de Joode (na enkele weken ziekte) weer snel terug zal komen in haar oude spel. t eerste herenteam (J. Sjaardema H. Koorenhof en J. Hins) moest de winst overlaten aan Wibo (73). deel. Burgemeester L. de Kool noemde de scheidende ambtenaar door en door be trouwbaar, consciëntieus, toegewyd en „behept" met een degelijke, ouderwetse plichtsbetrachting. Een cadeau onder cou vert ondersteepte deze woorden. Voorts werden waarderende woorden gesproken door gemeentesecretaris De Bres, de heer A. Oosterbaan en door opperwacht meester M. H. C. van Aurich. Namens het personeel werd een boek werk aangeboden. De heer Boot smukte zijn dankwoord op met het ophalen van enkele episoden uit zyn ambtelijke leven wijze interpreteren, omdat door de slech te stand van het gewas en veel optreden de kookvlekken moeilijk te beoordelen viel. De heer Van Os was er dan ook allerminst zeker van, dat het percentage het a.s. voorjaar weer zo gunstig zal zijn. Op het gebied van de aaltjes-bestrijding is een belangrijke vooruitgang geboekt. Veel tulpen op de Haarlemse keuring HAARLEM De tulpen waren giste ren ryk vertegenwoordigd op de weke- Iykse keuring in Haarlem. Zo toonde de fa. Warnaar Co uit Sassenheim twee pannen met uitstekende kwaliteit de zachtrodc Pink Glow en noteerden we van P. Damen. Voorhout, de aparte dubbele rode Scarlet Cardinal. Uit de vroegbroeiende gele Ralph zyn by de firma C. v. d. Vlugt te Voorhout twee veriopingen aangetroffen: een gele met rode tekening en een oranjerode. Dat belooft wat voor de broeiery. Een tafel vol beste tulpen bracht de fa. A. Nijsen uit Santüoort. Een greep uit het vele moois: de dubbele gele Monte Carlo, indertyd gewonnen door de Rijnsburgse kweker J. Kromhout, de hier al meer genoemde Christmas Favo rite en Thule en verder een aantal lingen waarin onmiskenbaar bloed de vroege tulp Sunburst zit. Van de narcissen viel op de mooie ip-narcis Georg Sand van J. W. A Lefeber, Lisse, terwyl de fa. W. Ruig- rok uit Hillegom liet zien, hoe mooi de nieuwe narcis Barret Browning wel kan zyn. Een juweeltje! Sterk de aandacht trok ook de groep Early Light van Warnaar Co, Sassenheim. geen forse narcis maar mooi evenredig gebouwd fraai van tint. Hyacinten bood men ook te kust te keur. Zo noteerden we van Ruigroks Broeiproevenbedryf te Hillegom beste kwaliteit van Ostara. Pink Pearl en Carnegie en M. Veldhuizen van Zanten Zn te Lisse bracht de fraaie rost Eros naar voren. Een opmerkelijke nieuweling expo seerde de fa- C. J. Zonneveld Zn De Drechsberg te Voorhout: een apart blauwe zaailing met lichter oog. De tros is zwaar en goed gebouwd Daarnaast stond Carnegie in goede kwaliteit, ten tonele gevoerd door C Ruigrok te Hil legom. Voornaam vonden we de nieuwe blauwe hyacint Blue Haze van Langelaan Hulsebosch te Hillegom. White Christ- van J. Braun jr. te Noordwijk is hyacint met wat fijne nagel, maar iiver wit van kleur, broeit zeer vroeg en heeft een forse tros. Visserijgolfjes Kotter overgedragen IJMUIDEN Op het Noordzeekanaal Is de kotter O 159 Avondster overgedra gen aan de Belgische redery van de ge broeders Frans en Louis Maes uit Oost ende. Het schip is gebouwd door da machinefabriek en technische handel H. Zwart te IJmuiden. De romp is ge bouwd op de scheepswerf „De Rietpol" in Spaamdam en afgebouwd in IJmui den. Dit is het negende schip, dat de heer Zwart voor België heeft gebouwd. Men kan met de kotter een snelheid bereiken van ruim 10 myl. Het schip is 27,20 meter lang, 6,30 meter breed cn 3.40 meter hol. De capaciteit van het visruim is zevenhonderd kisten. Do ruimte is voorzien van een koelinstalla tie. Men kan voorts 22.000 liter brandstof de tanks i Op zee In één trek heeft de HD 74 Michicl 150 kisten hoops aan boord gehaald. Verder ving men in één trek zes manden radio en twee manden piepers. Aan do onderkant van de Koraalbank kwam de Thorina IJM 33 tot een buit van enkele manden piepers en radio. Zaterdagavond omstreeks zes uur be- >nnen de schepen aan hun thuisreis r waren toen verscheidene schepen, die tot vangsten van 3 tot 10 last haring aren gekomen- De vangst van de IJM 26 's-Graven hage was evenwel te verwaarlozen. Wat er was aanvoer in IJmuiden was maandag 7900 kisten vis. waarvan 150 schelvis, 100 radio, 650 wijting, 140 gul en kabel jauw, 5 koolvis, 3255 haring. 2350 schol, 170 tarbot, 320 varia, 380 st. kabeljauw 18 000 kilo tong. In Scheveningen de aanvoer 160 schelvis, 60 wijting, 40 gul en kabeljauw, 300 schol._ 100 st. kabeljauw, 20 haring l 9000 kilo tong. Verzamelaarsloket in Lisse? LISSE In „De Nachtegaal" werd de jaarvergadering gehouden van de post zegelverzamelaarsvereniging „Philateli- ca". Hoofdbestuurvoorzitter Bakker dat de afdeling Lisse een kleine vesting is in het geheel van „Philatelica". Hij bepleitte het houden van ruildagen, men tegelyk nieuwe leden kan winnen. Het hoofdbestuur heeft tot de P.T.T. in verzoek gericht om te Lisse als centrum van de bollenstreek een ..ver zamelaarsloket" in het postkantoor te krygen. De heer H. de Jong zei in zyn jaarverslag, dat de afdeling 71 verzame laars telt Er is een sterke wisseling on der de leden. Nauw contact bestaat met de postzegelclub van „Vicon" te Nieuw- Vennep Voorzitter C. A. Gehrels werd herkozen. LISSE De heer L. J. Steenwinkel aagde aan de Vrije Universiteit te sterdam voor het kandidaatsexamen in de Economische Wetenschappen. LISSE De dienst van de Ned. Prot. Bond op 1ste Kerstdag begint om 10.30 uur en daarin gaat voor mej. A. J. Lui- kinga uit Haarlem. Burgerlijke stand van Sassenheim SASSENHEIM GEBOREN: Eric J. z v J Naber en P C M v Duijn; Marga- retha A J. d v M v d Lans en A P Schoone; Maria W d v J Th v d Krogt en A J Duivenvoorde; Jacqueline E M d v A B v Bentem en J A M v Zoen. ONDERTROUWD: L J A Kapteijn en W J C Remmerswaal: N v Hage en J P de Haas GEHUWD: P Balkenende en J G Drost: A J M Verkleij en M E Rusman: H Lugtigheid en M G Philippo: P Slik kerveer en E J S Nolte; P D Vis en P Maas: H Natzijl en M E Westhoek: D Rooza en E W Bosveld Kerstzang in Warmond WARMOND Traditiegetrouw zaï vanavond om half negen de kerstzang- bijeenkomst worden gehouden in 't Tref punt. Er worden kerstliederen gezongen met medewerking van een blaaskwartet van Warmonds Fanfare en het R.K Kerkkoor. WARMOND Vorig jaar moest bet kerstfeest van de Zondagsschool wegens restauratie van de kerk in 't Trefpunt worden gehouden. Thans is het kerkge bouw weer te gebruiken en ook de grote kerstboom zal niet ontbreken De leiding van de zondagsschool verwacht een grote opkomst van ouders en be langstellenden op tweede Kerstdag. WARMOND Het bestuur van de Christelyke kleuterschool heeft met in gang van 1 januari 1964 een tweede leidster benoemd. Hierdoor is het mo gelijk, dat alle kinderen van 4 jaar en ouder deze school gaan bezoeken. Gasontploffing in Oude Wetering OUDE WETERING Gistermorgen as een gaslamp in de badkamer by de familie Groothof uitgegaan. Toen me vrouw Groothof later in de badkamer lucifer aanstak volgde een explosie, waardoor verscheidene ramen in het huis sneuvelden. Mevrouw Groothof raakte ln brand. Zy moest met brandwonden hoofd, armen en benen in het Aca demisch Ziekenhuis te Leiden worden opgenomen. Langebaanwedstrijden op KOGO-baan in Noordwijk NOORDWIJK De Noordwykse IJs club houdt op tweede kerstdag wed- stryden om het langebaankampioen- schap van Noordwyk op de KOGO- baan. De wedstryden over drie afstan den voor dames en heren beginnen om Herv. kerk Koudekerk kreeg lielit uurwerk KOUDEKERK In het kantoor van de Spaarbank Koudekerk aan den Rijn-Hazerswoude (Rijndijk) had gisteravond de officiële overdracht plaats door het bestuur van de spaar bank van de aan de kerkvoogdij van de Hervormde Gemeente aangeboden verlichting van het torenuurwerk. De tweede voorzitter van de spaarbank, de heer C. M. Oppelaar, wees erop, dat het bereiken van het ingelegde bedrag van één miljoen gulden bij de bank vooral voor de heer Van den Dool, een kroon is op diens ijverige werk. De heer Van den Dool wees erop hoe ook ten opzichte van het sparen de ty* den zijn veranderd. Onder het aanbie den van het garantiebewijs verklaarde hy de verlichting van het uurwerk overgedragen. Ds. Koerselman sprak zyn voldoening uit over de huidige spaarzin. Spreker wees erop dat door dit gebaar van bestuur van de spaarbank de wens velen in vervulling is gegaan. Reeds verscheidene malen was de mogelykheid overwogen, maar steeds bleek het daar voor benodigde bedrag een onoverkome- lyke hinderpaal. Thans werd de verlich ting aangeboden van een zijde vanwaar men deze niet had verwacht. Namens de kerkvoogdij sprak de heer Lekx den van dank. Gevestigd en vertrokken te Katwijk KATWIJK Gevestigd: Th. H. Schonk v. Den Haag n. Patrysstr.; C. Asperen v. Den Haag n. Waaigat; C. A. G. Kuijper v. Rotterdam n. Dahliastr. M. J. J. de Jong v. Leiden Drieplassenw.; J. G. Homberg v. Amersfoort n.boulevard; P. S. Kamma Boulevard; M. A. v. d. Reijden den Ambtman v. Voorschoten n. Val- kenburgerw.; M. W. van der Linden Brakel n. Tulpstraat; E. Dopheide met kind v. Amersfoort n. Boulevard A. de Groot en J. A. Visser v. Tietjer- steradeel n. Voorstr.; S. A. M.-Verver met echtgen. v. Leiden n. Princestr.; J. K. Aertssen met gezin v. Halsteren Anjerstr.; R. Naumann met gezin Rotterdam n. Hoorneslaan. Vertrokken: J. C. v. d. Berg v. Pr. Marijkelaan n. Capelle a. d. IJssel; Duindam v. Rynmond n. Noordwijk, A. Horstink v. Anjerstr. n. Ned. Antillen: P. J. Sol -de Mooy v. Com mandeurslaan n. Zwitserland; H. K. van Oosten v. Pr. Mauritslaan n. Am sterdam; B. Koemans v. Rijnmond n. Noordwijk. KATWIJK ZEE In ons gisteren ge publiceerde verslag van het afscheid van de heer De Vries werd abusievelijk ver meld, dat de heer J. Klugkist het aan staande hoofd is van de nieuwe ulo school. De heer Klugkist is echter reeds hoofd sedert 1 augustus en ook de school draait al enige tijd. KATWIJK AAN ZEE Woensdag hoog water 10.13 uur, 22.51 uur; laag water 5.35 uur, 18.09 uur. Donderdag hoog water 11.26 uur; laag water 6.52 uUr, 19.24 uur. Vrijdag hoog water 0.01 uur, 12.27 uur; laag water 8.04 uur, 20.29 uur. (Advertentie) J. H. Reijnders Leidse emigrant klimt op van krantejongen tot arts Hazerswoude sluit zich aan bij Groene Kruis HAZERSWOUDE De vereniging ..Wijk- en Ziekenverpleging" te Hazers- woude-dorD zal zich aansluiten by de Zuidhollndse vereniging Het Groene Kruis. Dit hebben maandagavond de ruim 100 in zaal Timmermans aanwezige leden na lange discussies besloten. Dr. P. J. Meyst trad af als voorzitter, aar verklaarde wel medisch adviseur der vereniging te willen blyven. Rijndijk in Hazerswoude herschapen in nielkbad HAZERSWOUDE Ter hoogte van het gemeentehuis aan de Rijndyk heeft gistermorgen een kleine bestelauto, be stuurd door de heer C. J. V., de drie wieler van melkhandelaar C. van L. ge schept De bestuurder van de bestelauto morkte de driewieler te laat op. Het ge volg was, dat de Rijndijk herschapen werd in een pap-, vla- en melkbad. De melkhandelaar werd ter observatie opge nomen in A. Z. in Leiden. De voertuigen werden beschadigd. (Van een onzer verslaggevers) De 24-jarige P. K. J. van Vliet uit Sydney, maar afkomstig uit Leiden is van krantenjongen arts geworden. Hij heeft onlangs aan de universi teit van Sydney zijn medische graad gehaald, wat de kroon betekende op een jarenlange studie, die hij als zoon van een emigrant steeds heeft moeten combineren met tal van bij baantjes om in zijn onderhoud te voorzien. Zo was hij o.m. kranten jongen, flessenspoeier, verfmixer, fruitplukker en tramconducteur. Op elfjarige leeftijd vertrok de heer P. K. J. van Vliet samen met zijn ouders uit Leiden naar het plaatsje Como, waar hy een jaar de lagere school volgde. Daarna werd hij ingeschreven op het St Bernards College in Katoomba. Vijf jaar lang studeerde hij hier een periode waarin hy zich zowel in de klas als daarbuiten onderscheidde. De resultaten waren zodanig dat hij een beurs kreeg om verder te studeren. Ook op de medische faculteit van de univer siteit van Sydney behoorde de heer Van Vliet steeds tot de besten en toen hy dezer dagen de uitslag van zijn examen hoorde, bleek zelfs dat hij cum laude was geslaagd. 'at was de kroon op het werk van een Nederlandse jongen, die zich „in den vreemde" zelfstandig wist op te wer ken van krantenjongen tot arts. Wethouder Van Tol (39) overleden IIOOGMADE Maandagavond laat is in zijn woning aan de Kerkstraat op 39- jarige leeftyd overleden de heer L. G. an Tol. Hij was ruim zes jaar wethou- er voor de K.V.P. in Woubrugge. Ijsbaan in Alpben is opengesteld ALPHEN Zaterdag maakte het be stuur van de ijsbaan bekend: maandag morgen om tien uur gaat de baan open. Zondag had het er alle schyn van dat men te voorbarig was, maar de plotse ling weer toenemende vorst zorgde er voor dat het voornemen in vervulling kon gaan. Het aantal abonnementhou ders blykt niet groot, want het was gis teravond niet druk Maar er zijn ook dagkaarten verkrygbaar.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 11