SLAG ROOM Gunstiger verkeerscijfers door overheidsingrijpen RQXY Tsjoe: In hoogste nood samen met Kremlin licht en luchtig, zacht en zuiver Russische waarschuwing aan Afrikaanse studenten Koning Saoed in ernstig conflict met Feisal Vliegende eekhoorn ff procent °Pl'eP Kort en goed - de gedifferentieerde verder kan gaan en ook verder /ft ecu doftfce lij, lekker en gezond ZATERDAG 21 DECEMBER 1963 Premier Tsjoe En-lai van de Chinese Volksrepubliek heeft o teravond op een persconferentie in Cairo de moord op de Ameri kaanse Kennedy ,,een. hoogs laakbare en verachtelijke daad' hoeven hoeven j passé- s bij oerk n de den fruit-1 omstre- Itter B. '63 voor ild dan -an f 16 allerfeestelijkste Kerst-dessert is een dessert met Maandag bij uw melkman dat „lekkerste flesje" be stellen. Dan bent u zeker dat u het krijgt! genoemd. Hij waarschuwde het Westen voorts dat het geschil tus sen China en de Sowjetunie niet van blijvende aard is. „Als er iets ongewoons gebeurt zullen Rus land en de Chinese Volksrepu bliek schouder aan schouder en arm in arm staan", aldus pre mier Tsjoe. Met nadruk wees de Chinese pre mier op het uit 1959 daterende drag: van vriendschap en samen werking met Rusland. „Wij heb ben het getekend en de heer Wisjinski heeft getekend. Ik be treur het dat hij gestorven is, maar het verdrag bestaat nog altijd.-' Tsjoe gaf toe dat er ernstige me ningsverschillen bestaan tussen de Chinese en de Russische commu nistische partij over de principes van het Marxistische Leninisme. „Maar wij geloven dat het resul taat van dergelijke geschillen uit eindelijk zal zijn een oplossing vol gens de Marxistisch-Leninistische principes", aldus Tsjoe. Gevaar vergroot Hij ontweek vragen over het Chinese atoomwapen en over het tijdstip van de eerste proeven en sprak zich nogmaals uit tegen het beperkte kernstopverdrag dat volgens hem is- bedoeld om hel atoommonopolie van de grote mogend heden te bewaren tot in de eeuwigheid. ..Het heeft het gevaar van een atoom oorlog vergroot", zo voegde hij er aan De Chinese premier achtte betere be trekkingen met de V.S. onmogelijk zo lang „de V.S. Taiwan (Formosa) bezet houden en de Zevende Vloot de Straat van Taiwan bezet. „Wij willen niet over gaan tot geweld of het dreigen met ge weld. Ik zend mijn groeten aan het Amerikaanse volk.... wij willen vriend schappelijk zijn.... maar wij zullen ons tot het einde verzetten tegen de Ameri kaanse oorlogspolitiek ten opzichte van het Chinese volk. Hij vergeleek de strijd in Zuid-Vietnam met de strijd van George Washington tegen het imperia lisme van Engeland in de achttiende Afkeuring Hij wees nogmaals op het feit dat China de moord op Kennedy scherp had afgekeurd.. De moord bestem pelde-Tsjoe als „een hoogst laak bare en verachtelijke daad". Hij voegde er aan toe: „U weet dat wij als communisten elke vorm van moord afwijzen, ook al is het slacht offer ons vijandig gezind". Ten slotte zei de Chinese premier dat hij een sterk voorstander was van een tweede „Bandoengconferentie" van Afrikaanse en Aziatische landen, maar tevens verklaarde hij dat China niet kan meedoen aan een conferentie van niet-gebonden landen. „China beschouwt zichzelf als een gebonden land en kan daarom niet meedoen aan een confe rentie van niet-gebonden landen", zo zei ij- Tsjoe reist op 27 december door naar Marokko. President Nasser heeft een uitnodiging van president Sjao-Tsji om een bezoek aan China te brengen aan aard. De datum van het bezoek is nog niet bekend. Mentaliteit NIET in geding 4 Het is niet uitgesloten, dat Suriname uit de Caribische Organisatie zal treden. Dit meldt de vice-premier mr. B. W. Biesheuvel in zijn memorie van ant woord op zijn begroting 1964 voor het kabinet van de vice-minister-president. De Surinaamse regering is van me ning, dat de Caribische Organisatie niet geheel voldoet aan de gestelde verwach- (Van een onzer redacteuren) Dit jaar viel er een opvallende daling van het aantal verkeers ongelukken te constateren. Als men de eerste acht maanden van het afgelopen jaar vergelijkt met die van het daaraan voorafgaan de, dan is er a. een daling van het aantal verkeersongevallen, b. een verminderd aantal men sen dat let-sel opliep en tenslotte c. zelfs een scherpe daling van het aantal dodelijke ongelukken. Minister Van Aartsen die hier donderdag in de Tweede Kamer gewag van maakte tijdens de be-- grotingsbehandeling van Ver keer en Waterstaat, voegde er aan toe dat deze teruggang (nog) niet te verklaren is. Commentaar van F. A. Mastenbroek Een door minister Van Aartsen de afgelopen week geconstateerde opvallende daling van liet aantal verkeersongelukken heeft ons om nader commentaar tot de A.N.W.B. gevoerd. Want de vraag „waar ligt dit aan?", of liever: „waar aan is dit te danken?" moet toch een wel zeer voor de hand lig gende worden geacht. Ook al zjjn de „officiële bewy- heer F. A. Mastenbroek, so van de Verkeersafdeling A.N.W.B., o,» deze zaak In de loop van liet komende jaar zal ongetwijfeld hljjken hoe ge fundeerd ze in feite is. door gebrek aan algehele medewer king, kon aan de hand van het be schikbare materiaal toch wel zeer dui delijk naar voren worden gebracht dat het aantal verkeersdoden door het voort durend aanleggen van nieuwe zebra's per jaar zo ongeveer met enkele tien tallen teruglopen. In de eerste periode van de eerste acht maanden van dit jaar is tenslot te ook de snelheidscontrole binnen be bouwde kommen aanzienlijk geïnten siveerd, hetgeen zijn goede werking niet kan hebben gemist, zodat ook dit nog een factor van betekenis kan worden geacht. Verder kunnen nog wel andere fac toren worden genoemd zoals het ver beteren van wegen en het openstellen van nieuwe weggedeelten waardoor de verkeersveiligheid moet zijn bevorderd, maar de eerder genoemde zullen toch wel in hoofdzaak debet zijn aan het feit dat nu niet meer zo gemakkelijk ge schreven kan worden over ..'het steeds toenemende aantal verkeersongeval len". Controle Dat zal i nen zijn indien exacte0 leerde cijfers beschikbaar komen, die j jen kunnen verklaren. Het x i bewerken dezer cijfers zal ech- 'enoemd snelheid Een verheugende ontwikkeling dus, die ons echter de nuchterheid geenszins uit het oog mag doen verliezen. Want vraagt men aan deskundigen: Kan wel licht een verbeterde verkeersmentali- teit gewicht in de schaal hebben ge- ter nog wel enige tijd duren. ja graag: Toch blijft de verleiding groot te pachten alvast een voorlopige balans |3p te maken. Die mogelijkheid IS er, als men bijvoorbeeld nagaat welke verkeersbeveiligende maatregelen er I amstreeks of in de bewuste periode van 1963 zijn genomen. I varing De Sowjetunie heeft gisteren een openlijke waarschuwing ge richt aan het adres van de Afri kaanse studenten die woensdag hebben meegedaan aan de mars op het Rode Plein: „Houdt u aan onze wetten of verlaat het land". Deze waarschuwing kwant in een bekendmaking van het officiële re geringspersbureau Tass. „Als er men sen zijn die de Russische wetten niet bevallen en daar niet aan wensen te gehoorzamen, kunnen deze mensen ons land elk ogenblik verlaten", al dus Tass. Machtsstrijd in Saoedi-Arabië Tussen koning Saoed van Saoe di-Arabië en zijn broer en eerste minister Feisal Ibn Abdel Aziz doet zich op het ogenblik een nieuwe machtsstrijd voor, die da- 1. de be ek dat vorderd van de hal tot rokken. Soest heer heer de woordelijk zonder verband zijden van de lange staart uitstrekt. Hierdoor kan het dier glijvluchten wel 7 m van boom tot boom* sprekend maken en het wijfje is zelfs in de vleermuis, staat de glijvluchtsport te beoefe nen met het aan haar lijf geklem de jong. Naar boven vliegen kunnen ze echter niet, want zij moeten in de bomen klimmen om hoge punten te bereiken die der- TOCH IS HET ZO' gelfjke glijvluchten mogelijk maken. Maar om deze sport gaat het in dit geval niet. De vraag is, of we uit deze opeenvolgende ontwikkeling van de vlieghuid een af- stammingstheorie mogen bouwen, die ons vertelt eekhoorn de stam de vliegende eek dat deze laatste op te leggen tussen het optreden bepaalde levensvormen bij verschil lende diergroepen. voorbeeld hiervan een zoogdier dat zich fladderend door de lucht beweegt, maar des ondanks in geen enkele relatie tot de vogels staat. In de natuur kunnen bepaalde vormen of orga nen voorkomen, die zich langs ge heel verschillen de wegen hebben gevormd en het zelfde doel beogen maar desondanks volkomen onaf hankelijk zijn van soortgelijke men of organen bij andere diergroc- dat de gew> pen. Als voorbeeld voor deze uit- vader is v spraak zouden we de eekhoorn wil- hoorntjes en len nemen. Reeds in onze streken hun beurt de vliegende maki's heb- tracht het gewone eekhoorntje tij- ben voortgebracht? Natnnrlijk niet! dens de sprongen van boom tot De doeleinden kunnen in de natuur boom de val te breken door de po- bereikt worden door zelfstandige ten te spreiden en de staart zo ver middelen, onafhankelijk van de op- mogelijk te strekken. Die sierlijke lossing die andere dieren daarvoor staart, die ons altijd weer opvalt gevonden hebben, wanneer het diertje elegant op de Het vliegende eekhoorntje levert achterpootjes hurkt, is een soort hiervoor zelf het bewijs. Want we valscherm, die door zijn lange ha- vergaten nog te vertellen, dat de ren de weerstand van de lucht aan- valschermhuid tussen de ledematen merkelijk vergroot. en de zijden van het lichaam soms Daarnaast bestaan ook de vlie- door kraakbeenstaafjes wordt ge- gende eekhoorntjes. Die bezitten steund. Bij enige in Afrika levende tussen voor- en achterpoten en langs soorten gaat deze kraakbenige as de zijkant van het lichaam een gro- uit van de elleboog, maar bij enige te huidplooi, waardoor het lichaams- in Azië levende soorten gaan de oppervlak nog veel sterker wordt staafjes uit van de handwortel, vergroot. Tijdens de sprong wordt Twee verschillende principes dus de huid breed uitgespannen en doet waardoor hetzelfde resultaat onaf als valscherm dienst. hankelijk van elkaar werd verkre- De kampioenen op dit gebied zijn gen. echter de vliegende maki's, ook wal vliegende katten genoemd, wier En heeft u wel eens gevist met vlieghuid zich zowel langs de hals een vlieger? Een aardige sport. teert van 1958. In dat jaar was koning Saoed er op uit de toen nog bestaande Syrisch-Egyptische Unie op te breken. Een geschikt middel daartoe leek hem het uit de weg ruimen van president Nas. ser. De koning verstrekte gelden tot een bedrag van bijna twintig miljoen gulden ter bestrijding van de kosten van een aanslag op de Egyptische president. De Syrische minister van binnen landse zaken, kolonel Abdel Hamid Sarraj, aanvaardde Saoeds cheques, doch hij gaf ze aan Nasser, toen deze Damascus bezocht. Deze gaf onverwijld grote ruchtbaarheid aan Saoeds plannen om hem voortijdig naar de andere wereld te helpen. Dit veroorzaakte grote deining in de Arabische wereld. De regerin gen betoonden zich verontwaardigd en het gevolg hiervan was dat Sa oed gedwongen was het bestuur uit handen te geven ten gunste van zijn broer Emir Feisal. Saoed bleef echter koning. Feisal begon met hervormingen door te voeren. Met steun der vooruitstreven- den wist emir Feisal te bewerkstelli gen dat Saoed een reis naar Europ; maakte. Maar in september jl. keerde Saoed plotseling naar ziin land terug, zonder Feisal ervan in kennis te stel len. Saoed bleek kennelijk voornemens de teugels van het bewind weer handen te nemen. Tot dusver heeft zich nog geen ge botsing tussen de twee machten voorgedaan, doch er is genoeg stof ernstige crisis in de grootste staat het Arabische schiereiland handen. Waarnemers zijn van mening dat wanneer er een ernstige botsing uit breekt. koning Saoed het onderspit zal moeten delven. Montecatini en Shell richten nieuwe mij. op Montecatini en de Koninklijke/Shell groep hebben zojuist meegedeeld dat zij overeengekomen zijn een nieuwe maatschappij op te richten waarin zij elk voor 50 procent zullen participeren. Het doel van deze nieuwe onderneming het bevorderen en ontwikkelen van petrochemische activiteiten. De overeen komsten met betrekking tot het inbren gen in deze nieuwe maatschappij van de petrochemische installaties en overige activa van Montecatini in Ferrara en Brindisi worden thans uitgewerkt- De nieuwe maatschappij, die haar hoofdkantoor in Italië zal vestigen, zal dragen van ..Monteshell petro- chemica". Volgens het Sowjet-persbureau w enkele studenten die woensdag aa:. betoging op het Rode Plein deelnamen uit andere Russische steden naar Mos kou gelokt onder het voorwendsel dat op de Ghanese ambassade Nieuwjaars geschenken zouden worden uitgedeeld. Het persbureau publiceerde ook het, door zes deskundigen ondertekende, ver- slag van de schouwing van het stoffe lijk overschot van de Ghanese student waarin klinische bijzonderheden over de toestand van de inwendige organen worden gegeven. Hieruit zou blijken dat de dood was veroorzaakt door bevrie zing, toen de student in een toestand van dronkenschap verkeerde. De Sowjetunie heeft de westerse pers ervan beschuldigd dat zij de dood van een Ghanese student in Moskou heeft aangegrepen om anti-Russische gevoe lens in de Afrikaanse staten aan te wakkeren.^ Het stoffelijk overschot van gisteravond in Alfred Fabre-Luce. de schrijver van het boek Hooggerechtshof, waarin een denk beeldige berechting van president de Gaulle wordt beschreven, is wegens be lediging van het staatshoofd door een Parijse rechtbank tot een boete van 1.500 frank (ruim 1.000 gulden) veroordeeld, fbevel tot vernietiging van het ge- In het boek, dat inmiddels ook in Enge land is verschenen, wordt de Gaulle be- schending van de grondwet, schuldigd waarvoor hij terecht moet staan" hooggerechtshof, bestaande uit de Natio nale vergadering en de Senaat. Consequenties van laatstgenoemde Bevoegdheid waren onder meer aflo pende snelheden (90. 70, 50) op snelwe- -- ?en waar zulks nodig werd geacht (bij ie ongevallen onder meer In oorzaken je nadering van verkeerspleinen bij- indelen. Gedetailleerde cijfers, die voorbeeld) óf waar de kwaliteit van met elkaar de totale teruggang zul- je weg te wensen overlaat (de rond- ,veg bi- Delft ook wel de flessehals worpen? dan zal het antwoord zonder —d, Waar slechts een maximum mankeren negatief uitvallen! van 70 km is toegelaten), n I 1"| ff ^et an(*ere woorden: er zijn Duidelijk enect hoegenaamd géén aanwijzingen am, de2e maatregelen hebben die in deze richting duiden; eer- duidelijk to' een vermindering der, zo kan men hier en daar het aar.tal ongevallen bijgedragen. zelfs vernemen liikt de ontwik- »t blijkt als men de cijfers verge- f vernemen, nj*i ue uniwix andere landen heeft geleerd Hjkt van 'oen .de snelheidsbeperking keling Slechter dan beter. In de- uat lui een daling van net aantal nog niet en wél gold. Een heel kras ze redenering ZOU het dus uit- pngevallen aanleiding hebben gegeven, voorbeeld in dit verband is wel meer- oor, of waarvan de eerste cijfers in ons genoemde flessehals bij de Pauwmo- Sluitend liggen aan het Vermin- land reeds zeer duidelijk een tendens len onder Delft in de rijksweg Den deren van de verkeersrisico's in die richting te zien geven. Haag-Rotterdam, waar, vergeleken over j - divpr«;* nverheiHsmaatrp- De totale teruggang in de eerste ruim drie overeenkomstige maanden. aoor aiverse OVerneiasmaatre- acht maanden van 1963 voor wat be- het aantal verkeersongevallen tot on- gelen, die tot het kleinere aantal treft het aantal verkeersdoden is het geveer de helft nadat daar begin april verkeersongevallen aanleiding imeest opvallend: het bedraagt 88 pro- van dit jaar de snelheidsbeperking was :ent van het dodencijfer gedurende de ingevoerd van het vroegere aantal te- moeten hebben gegeven. overeenkomstige periode in 1962. Het rugliep. Een Weg waarop men nog wel maximum snelheid op de snelwegen gaat, waarbij alleen maar be- dan nog, dat het hier heeft overduidelijk bijgedragen tot de hoeft worJpri ppwp7pn on Hp geldt, waarbij géén verkeersveiligheid en het aantal onge- noeD' te woraen gewezen op ae rekening werd gehouden niet de toe- vallen alsook de ernst van de gevolgen snelle beslissing van minister v,:rke,tr5"""".,dt van 1962 "ervan- belangrijk minder doen wor- Van Aartsen om de middenberm- op 1963 welke in vakkringen per iaar den. ut op de wegen buiten de bebouwde kom Een factor, die niet het totaal aan- beveiliging volledig te bewerk- »p 10 procent van het daaraan voor- 'al ongevallen, maar wel de ernst van stelligen, Waarmee inmiddels, de gevolgen drastisch m de goede rich- j. ting heeft gewijzigd is de veiligheids- zoals men weet, een begin IS ge- gordel. In zekere zin is het nog maar maakt, een klein gedeelte der automobilisten dat deze gordel gebruikt. Maar toch, als men zich realiseert dat iemand als de deskundige, de heer J. C. Bastiaan- se van het RAI-TNO-instituut voor wegtransportmiddelen die op grond van hem ter beschikking staande geevens kan concluderen tot het teruglopen met zevenachtste van het totaal aantal do den in auto's, mits iedereen maar vei ligheidsgordels zou gebruiken, die kan zich voorstellen dat ook de in ons land Wat zijn nu op grond van verkcers- n°S betrekkelijk weinig gebruikte gor- technisch inzicht en ervaring factoren dels al vele levens moeten hebben ge- die tot de gesignaleerde daling in de spaard. Met afgaande jaar wordt geschat en op de de gevolgen drastisch i .vegen binnen de steden zelfs op 15 u-«~i i- procent, dan wordt het duidelijk dat genoemde percentages, dus indien met de toegenomen verkeersintensi- leit wordt rekening gehouden gunstiger komen te liggen. Een bere kening leert dat het aantal doden in 1963 dan met 20 procent is achteruit gegaan en het totale aantal gewon den met 10 procent! Snelheidslimiet cijfers aanleiding kunnen hebben geven? In de eerste plaats zal in dit verband genoemd moeten worden de ingevoerde mogelijkheid tot het be perken van de snelheid van motor voertuigen op de snelwegen, waar zulks nodig wordt geacht. De bekende ronde borden met rode rand en wit binnenvlak waarop, al gelang dit nodig wordt geacht, J aangege- i te houden snelheid i - wist u. dat twee jaar geleden nog in ons goede vaderland de bevoegdheid om buiten de be- jouwde kom beperkte snelheden voor het verkeer voor te schrijven een- roudig niet bestond? Waarom niet? Jmdat onze wetgeving die bevoegd heid helemaal Sinds 16 minister van Verkeer Ie bevoegdheid Gratis vervangen In dit verband ls het misschien wel van belang op te merken dat bijna al le prodocenten in Nederland veiligheids gordels die bij een ernstig auto-onge luk dienst hebben moeten doen en dus onbruikbaar zijn (de „rek" is er dan uit) voor nieuwe vervangen, indien de gebruikte exemplaren bij die produ centen worden ingeleverd. De gebruik te gordels vormen dan verder studie materiaal voor RAI-TNO, dat er tot nu toe al 450 beeft onderzocht. Als derde belangrijke factor, die van invloed moet zijn geweest op de ver mindering van het aantal verkeerson gevallen in de eerste acht maanden van dit jaar moeten de nieuwe zebra's worden genoemd die er in of vlak deze periode bij zijn gekomen. kénde: 1962 echter kreeg de VW1 periouc «jij zijn genumei De verhoogd^veiligheid door de zebra' dient men namelijk niet te onderschat- -7i- J - -gevallen Bijzondere omstandigheden: te ver- tPlv vachten verkeersdrukte in verband met öite"sneel^i£.1mfi8e£ ?iiV-, eu" lii.de" De Nederland» Vcrenigin? Bescher- i' n stellen. Een ming Voetgangers heeft onlangs ge- oevoegdheid, die op 9 maart van dit tracht een enquête in te stellen naar van zVoerndodï^bkre^fiS!>het ins1t,el!^n de eventuele teruggang in het aantal -Pd-PiincrJ^ Aiw ^efrnitieve snelheids slachtoffers door het aanleggen van ze- .egelingen. Alles buiten de bebouwde bra's in Nederlandse gemeenten. Hoe wel het materiaal niet volledig kon zijn Een 66-jarige Brit, die in de afgelopen vieren dertig jaren telkens met Kerstmis juist in de-ge vangenis zat, heeft nu bij de autoriteiten een re kwest ingediend met het verzoek hem toe te staan ditmaal Kerstmis in vrij heid te vieren wellicht zijn laatste omdat hij aan kanker lijdende is. Op het ogenblik zit de man een straf van drie keer uit, wegens cheque vervalsing. Van de op brengst daarvan leidde hij een luxe leventje. I De veertien geredde mijnwerkers uit Lengede, die onlangs door de VVV van Groet en Kamper duin waren uitgenodigd om met hun gezinsleden veertien dagen in Groet en Kamperduin te komen logeren hebben, naar de voorzitter van de VVV de heer G. Sleking giste ren meedeelde, deze uit nodiging in principe aan vaard. De datum waarop dc gezinnen van de mijn werkers naar Groet zul len komen is echter nog niet vastgesteld. De mijn werkers, die nog onder medische controle staan, krijgen ook gratis ver voer heen en terug. I Het „reuzenrad" in het Weense „Prater", al ge neraties lang een grote attractie voor de Oosten rijkers en ook buitenlan ders. zal misschien naar Canada worden overge bracht en bij de Niagara- waterval worden opge steld. Dat is tenminste het plan van een in Oos tenrijk geboren Canadese zakenman, Hans Merchik, die hiervoor al een stich ting „Canadian skylift", in het leven heeft geroe pen en die bereid is, hierin een miljoen dol lar te investeren. Het plan, dat als het doorgaat miljoenen Amerikanen en Canadezen in gelegen heid zal stellen, de be roemde waterval van een hoogte van 64 meter de middellijn van het rad te bewonderen, is mo menteel in studie bij de bevoegde Oostenrijkse instanties. Het zal overi gens heel wat moeite kosten, het zware meta len gevaarte dat in 1896 ter gelegenheid van de wereldtentoonstelling in Wenen werd vervaar digd naar Canada over te brengen. Zwerver gearresteerd Doel: „Vermoorden van president Johnson" Donderdag is in Berkeley, bü San Fran cisco, een zwerver gearresteerd die een briefje in zijn zak had waarop stond: „Het directe doel is het vermoorden van president Johnson." Dit werd door de Amerikaanse geheime dienst bekend ge maakt De man, de 29-jarige Robert B. Fennell, afkomstig uit Sioux-City in de staat Iowa, werd door de politie van Ber keley wegens landloperij opgepakt. Fen- néll loopt de kans een gevangenisstraf van maximaal vijf jaar te krijgen. De 21-iarige student Russell Wence Mc- Larry, die donderdag in Fort Worth was gearresteerd wegens bedreiging van het leven van president Kennedy, is tegen een borgtocht van 2.500 dollar in vrijheid gesteld. De politie is tot de slotsom geko men dat hij niets met de moord op de president te maken heeft gehad. Eergis teren had McLarry, die in Dallas werkte in een gebouw gelegen aan de route die president Kennedy op de dag van zijn moord had gevolgd, verklaard de presi dent met een geweer te hebben opge wacht. Tijdens zijn verhoor heeft hij deze woorden niet willen bevestigen, doch wel zei hij de dood van Kennedy niet te be treuren, integendeel, er zelfs „trots" op ZUID-VIETNAM Dansen is goed maar betalen Een door mevrouw Ngo Dinh Nhoe, schoonzuster van wijlen president Ngo Dinh Diem, ontworpen wet ter bescher ming van de goede zeden, krachtens welke in Zuid-Vietnam het dansen, het ten gehore brengen van droeve liefdes liedjes en het bedrijven van prostitutie VH' de mier Ngoeyen Ngoc Thoc echter nieuw decreet ondertekend waarin het verbod op prostitutie wordt gehand haafd. Wil men in het vervolg naar een bal, dan is dat toegestaan, maar daar moet men dan ook 200 piasters (ruim tien gulden) per persoon voor betalen, aldus genoemde kringen. Het geld zal naar een instelling voor maatschappe lijk werk gaan. Dansen wordt een luxe genoemd. „Het levert geen gevaar op voor de nationale veiligheid en we zien dan ook niet in waarom het onwettig verklaard zou moeten worden, maar wanneer iemand wil dansen zal hij er voor moeten betalen," aldus een wel ingelichte bron. Verschenen is ,.De school en het bui tenlands beleid" een uitgave van de zo genaamde Atlantische Commissie met een verslag van de eerste leraren-confe rentie georganiseeerd door de onderwijs commissie van de Atlantische commis sie. De uitgave bevat een rede van dr k- »va?,<?er over „Buitenland- «rekkingen en het onderwijs," en Zoest over „Lesgeven toenemende internatio- antwoorden i dr. G.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 5