Dienstjarenrente voor de mijnindustrie aanbevolen uw griep Cl Buschauffeurs Doel: wekken van groter vertrouwen Botwinnik winnaar Bel vai DE sigaar voor onder de kerstboom! NIEUWE LEIDSE COURANT DINSDAG 17 DECEMBER 1963 Hoogleraren brengen rapport uit Een door de minister mische zaken benoemde van drie hoogleraren dr. P. P. Berkum, dr. W. Drees jr. en mr. N. E. H. van Esveld om de proble men van de Nederlandse mijnindus trie te bestuderen heeft in haar he den uitgebracht rapport aanbevolen in de Nederlandse mijnindustrie een dienstjarenrente in te voeren. De commissie is van mening, dat een door de overheid ten behoeve van de Nederlandse steenkolenmijnindustrie te nemen maatregel nauw dient a sluiten by de centraal te stellen tzaak van de sedert 1961 teruggelopen bedrijfsresultaten, te weten de abrupte teruggang in de produktie ten gevolge van het tekort aan ondergrondse beiders en de gebleken teruggang de belangstelling voor de ondergrondse arbeid in het algemeen. Het doel ervan moet daarom zijn de ondergrondse arbeiders en de jongeren, die voor de keuze staan het mijnwer kersberoep te kiezen, voldoende Telegri (Vervolg van pagina 1) Een andere spreker, werkzaam bij de Ned. Tramweg Maatschappij te Heeren veen, viel tijdens zijn toespraak flauw. Terwijl hij uit de zaal werd gedragen, nam voorzitter Gordijn diens briefje en zei: „Collega's, zijn laatste woorden zou den geweest zijn: de buschauffeurs moe ten blijven protesteren en een eigen chauffeursorganisatie stichten". De Frie se woordvoerder was na een kwartiertje weer bijgekomen. Een luid applaus be geleidde zijn terugkeer in de zaal ammcn In deze vergadering werd nog mee gedeeld, dat het actiecomité telegram men heeft gezonden aan minister Veld kamp, het College van Rijksbemidde- laars en de Stichting van de Arbeid, waarin aandacht wordt gevraagd voor de „moeilijke positie" van de buschauffeurs bij de streekvervoersbedrijven. De voorzitter van de Prot. Chr. Bond van Vervoerspersoneel, de heer L. C. van Dalen, verklaarde ons vanmorgen desge vraagd in een commentaar, dat de be wering als zou het loonakkoord voor de streekchauffeurs te danken zijn aan hel optreden van het actiecomité „onzin" is „De wensen, die het actiecomité naar voren heeft gebracht, waren bij de vak bonden al lang bekend en het spreekt vanzelf, dat wij er bij het loonoverleg ernstig rekening mee hebben gehouden", aldus de heer Van Dalen, die hieraan toevoegde dat de bereikte resultaten louter cn alleen te danken zijn geweest aan reëel overleg via de daarvoor be staande organisatorische kanalen. .Het is niet bewezen, dat zonder dit overleg betere resultaten geboekt zouden zijn". trouwen te geven. Slaagt men erin de ondergrondse bezetting op peil te bren- gen en te houden, dan is de produkti- viteit van de mijnen weer verzekerd. Zowel uit de brieven van de MIR als bij de consultaties is gebleken, dat werkgevers en werknemers in de Ne derlandse mijnindustrie grote waarde hechten aan invoering van een dienst- jarenrente ter bevordering van het voor de aantrekkingskracht van het onder grondse mijnbedrijf, vereiste vertrou- Onder deze omstandigheden is de com missie van mening, dat het aanbeveling verdient bedoelde dienstjarenrente in de Nederlandse mijnindustrie in te voeren. Garantie Teneinde elke twijfel bij de werkne- mers weg te nemen of deze dienstjaren rente onder alle omstandigheden zal worden uitbetaald, zou de te nemen overheidsmaatregel hieruit kunnen be staan, dat de staat garandeert, dat in dien in de toekomst een mjjnonderne. ming de voor de dienstjarenrente aan het pensioenfonds af te dragen premie niet kan opbrengen, doordat zij ook als alle commercieel mogelijke prijsver hogingen der door haar geproduceerd wordende kolen zijn doorgevoerd niet langer rendabel is, de staat de pre mie voor zijn rekening zal nemen. De commissie meent, dat de effecti viteit van deze door de mijnindustrie voorgestelde en door de gezamenlijke steenkolenmijnen in Limburg nog aange. vulde regeling zal worden vergroot bij een door haar gesuggereerde uitbreiding Uitbreidi »g De voorgestelde maatregel beoogt uit breiding te geven aan een reeds bestaan de regeling volgens welke arbeiders, die van 45 jaar of ouder, die ten minste 20 jaren ondergronds hebben gewerkt, een aanvulling krijgen van 1 procent van hel vroeger verdiende loon, voor ieder jaar De stand van 's Rijks kas was in miljoenen guldens op 31 oktober «30) september: Debet: Liquide middelen 1352 (981), waarvan Ned. Bank 1101 (717), saldi comptabelen 237 (238): korte vor deringen 115 (116) w.v. overheidsbedrij ven 86 (76), gemeenten U (14). provin ciën 2 (3), provinciefonds 16 (23);, Cre dit: sohatkistpapier 3351 (3650), w.v. pro messen 367 (417), biljetten..3984 (3338'; muntbiljetten 61 (61): overige korte schulden 1872 (1901>, w.v. P.T.T. 326 (179), gemeentefonds 67 (213). dat zij langer deze arbeid hebben richt, indien zij elders in het mijnbedrijf aan werkzaamheden worden gezet, waar voor een lagere beloning wordt toege. De MIR zou een dergelijke betaling eveneens toegekend willen zien aan arbeider.' die het dienstverband bij de mijnen zelf beëindigt. Recht op een gelijke „dienstjarenrente" zouden vol- gens dit voorstel van de MIR diegenen krijgen, die de 41. tot 45-jarige leeftijd hebben bereikt en ten minste 24 tot 20 jaar ondergronds hebben gewerkt De uitkering zou dan volgens het voorstel 1 procent bedragen van het loon ieder jaar, dat de betrokkene langer dan 10 jaar ondergronds heeft gewerkt. De GSL meent, dat deze regeling zich moeten uitstrekken tot alle personeels leden. die ten gevolge van het stilleggen van exploitatie-eenheden voortijdig door de ondernemingen ontslagen zouden Mishandelaars van inspecteur berecht De rechtbank in Breda heeft giste ren de 36-jarige Bredanaar A. de L. en diens zoons van 25 en 26 jaar we gens mishandeling van een inspecteur van politie tijdens de bierfeesten in die stad veroordeeld tot een gevangenis straf van vier maanden met aftrek voorarrest Akkoord over c.a.o. bankbedrijf Tussen de organisaties van werkge- ers en werknemers in het bankbedrijf is, onder voorbehoud van goedkeuring door de bevoegde instanties, overeen stemming bereikt over een nieuwe col lectieve arbeidsovereenkomst voor hel jaar 1964, zo delen zij in een geza menlijk communiqué mede. De hoofdzaken van het getroffen ak koord zijn: per 1 januari 1964 verho ging van de salarissen met 10 procent herziening van de salarisschalen in de c.a.o., waarbij tevens de schalen voor vrouwelijk personeel worden gebracht op 95 procent van de overeenkomstige bedragen voor mannen, garantie een salaris volgens het sociale 1 mum (voor mannen f 5200 inclusief de huurbijslagen 1960 en 1962) op 25-jarige leeftijd. In de loop van 1964 zal nader overleg worden gepleegd over een dere aanpassing van de salarisschalen per 1 januari 1965. waarbij het sociale minimum in de schalen wordt verwerkt, uitbreiding van de vakantie met 2 da gen en afschaffing van gemeenteklasse 4. In bouw nog geen akkoord bereikt werknemers in het bouwbedrijf heb ben gisteren voor de derde maal een hele dag vergaderd over de verbetering van de arbeidsvoorwaarden voor de werknemers in deze bedrijfstak geduren de 1964. Hoewel partijen gehoopt hadden er gis teren uit te komen, moesten de be raadslagingen aan het eind van de mid dag geschorst worden. Gelegenheid werd gegeven voor intern beraad over de wederzijdse standpunten. Vrijdag a.s wordt het overleg voortgezet. Interim Ned. Kabel De Nederlandsche Kabelfabrieken zul- n 6 pet interim-dividend uitkeren, doch dit behoeft nog geen aanwijzing te zijn de hoogte van het 'slotdividend (vo rig jaar totaal dividend 18 pet). Uit onze eigen banketbakkerij Advertentie Fijnste kwaliteit KERSTKRANS bereid met 100% amandelspijs 100 roomboter =h 500 gram 3,50 per stuk Als KERSTSTAAF 200 gram 1,50 per Stuk co Voorkom teleurstelling, bestel tijdig aan onze gebakafdeling Leiden - Alphen SPORT EN WEDSTRIJDEN Zeskamp G.A.K. Oud wereldkampioen dr. ir. M. M. Botwinnik heeft de GAK-zeskamp ge wonnen. In de laatste ronde versloeg hij de Nederlandse kampioen Frans Kuy- pers en behaalde ongeslagen vier punten uit vijf partijen. De tweede plaats hezet de Russische grootmeester Salo Flohr. die in de vroege middaguren met Bouw meester remise maakte. Ook zjj ont kwamen aan elk verlies. De beste Nederlander is Hans Bouw meester geworden. Diens hangpartij uit de vierde ronde tegen Kuypers, waar van velen meenden, dat deze voor Bouw meester kansrijk was. werd na huiselijke analyse zonder verder spelen als on beslist genoteerd. De Utrechtse „vechter- kwam daarmee op drie uit vijf partijen. Een gecompliceerd gevecht was de ontmoeting tussen Donner en Van Schel- tinga. De zwart-speler die in deze wed strijd niet goed in vorm was. pleegt al tijd tegen de jongere grootmeester van leer te trekken. Ook ditmaal viel er in het middenspel nauwelijks een taxatie te doen. Toen na veel wetenswaardigheden de mist was opgetrokken, resulteerde een toreneindspel. Zwart had pluspion nen die echter zwak waren. Na enkele uren werd dit eindspel remise gegeven De uitslagen van de vijfde en laatste ronde luiden: Kuypers—Botwinnik 0—1; Flohr—Bouwmeester Vi—Donner— Van Scheltinga 1616. Afgebroken partij uit de vierde ronde:BouwmeesterKuy pers 16\6. De eindstand ziet er als volgt uit: 1. M M. Botwinnik 4 punten; 2. S. Flohr 3% pnt.; 3. H. Bouwmeester 3 pnt4 J. H. Donner 2% pnt.; 5. F. Kuypers l'-'- pnt.;.6. T. D. van Scheltir.ga \6 pnt. Komt Koeperman ook Dammatadorm in Hoogezand Van 27 december tot en met 4 januari a.s. zal in Hoogezand een internationaal damtoernooi worden gehouden. De be zetting van de eregroep zal zeer sterk zijn, want naast de Nederlanders drs. P. Roozenburg, W. de Jong, ir. G. van Dijk, P. Bergsma en Chr. Mulder nemen de Senegalezen Baba Sy en Kouate. de Fransen Hisard, Gournier. Bajolle en de Belg Slaby, aan deze wedstrijden deel. Over de bezetting van de twaalfde plaats in dit toernooi heerst nog onzekerheid, omdat juist dezer dagen van de Russi sche dambond werd vernomen, dat hel nog niet zeker is wie zal deelnemen. In eerste instantie was hiervoor Koeperman uitgenodigd. Scliaatskalender van KNSB Woensdag 18 dec.: ijsvereniging Bame- stra, Midden-Beemster, nationale lange- baan wedstrijden heren 500, 1500 en 5000 meter. Ter Aar: gewestelijk kampioen schap langebaan heren 500, 1500 en 5000 meter; Slochteren, langebaanwedstrijd "heren 500, 1500 én 3000 meter: Zesdorpen- tocht Tourtooht van 25 en 35 km. Start plaatsen Beets, Oudendijk, Scharwoude, Degoorn, Ursem. Avenhorn. In Jutrijp Hommerts: Klaas Blokker vóór Karstens Klaas Blokker uit Akersloot zegevier de gisteren in de lange-bafmwedstrijden, die in Jutrijp Hommerts werden gehou den. De uitslagen luiden: 500 meter: 1. G. Karstens (Leiden) 47.9; 2. K. Blokker (Akersloot) 47.9: 3. S. de Vries (Haridi) 48.1. 1500 m: l. S. de Vries 2.26.9: 2. K. Blokker 2.27.8: 3 A. Vroege 2.27.8. 3000 m: 1. K. Blokker 5.10.-: 2. S. de Vries 5.11.4; 3. W. Beukens (Ber gen NH.) 5.14.7. Totaal 1. K. Blokker 148.834 2. S. de Vries 148.967; 3. G. Kar stens 150.750. Ranglijst KNLTB Ridderhof en Hajer aan top De nationale kampioenen in dames- en heren enkelspel Jenny Ridderhof-Seven en Jan Hajer zijn als eerste geplaatst op de tennisranglijsten, die de Kon. Ned. lawntennisbond heeft samengesteld naar aanleiding van de prestaties in het sei- zoe 1963. Deze luiden: (met tussen haak jes de plaatsing van vorig jaar) Heren: 1 Jan Hajer (4). 2 Piet van Eysden (5), 35 Willem Maris (1), Tom Okiker (3) en Evert Schneider '2), 6/7 Ron van Gelder en Henk Goris. 8 Lex Karamoy. 9/10 Frans de Kort en Peter Scholtz (6). Dames: 1 mevr Jenny Ridderhof (3), 2 mej Trudy Groenman (6), 3 mej Anja Lepoutre (7). 4 mej Betty Stoeve. 5 mevr Eva de Jong (1), 6 mej Patricia van der Heuvel '8). 7 mej Els Krocke. 8 mej Koosje de Jongh. 9 mej Henny van Rijn (5). Trainingspak in geding Chr. Meeuwisse geschorst Chris Meeuwisse, oud-lid van de kern ploeg en diverse malen geselecteerd voor wereld- en Europese kampioenschappen, is sinds gisteren geschorst als lid van de KNSB. De reden? De Voorburgenaar heeft niet voldaan aan het herhaalde verzoek van de KNSB om zijn trainingspak in te leveren. Mis schien denkt Meeuwisse wel aan een co meback in de geest van zijn ploegmak- ker Ar ie Zee. Het trainingspak heeft hij dan tenminste al. Langebaanwedstrijd in Ter Aar TER AAR Woensdag wordt een langebaanwedstrijd om het kampioen schap van Zuid-Holland voor heren ver reden op de Ter Aarse landijsbaan. De afstanden zijn 500, 1500 en 5000 meter en de wedstrijden beginnen om elf uur. De voorzitter van de Ter Aarse IJsclub, de heer Hijdra. deelde ons mede, dat hieraan ook zullen deelnemen vier le den van de kernploeg en wel de rijders Rudi Liebrechts uit Vlaardingen. P. Not- tet uit Loosduinen, Kl. Renes uit Nieuw- poort en C. Veykerk uit Putterghoek en natuurlijk*.zullen, de Tqr Aarse cracks, zoals Cccs Jan Kroon, Jcop Koeleman. de V. d. Hoorn's en Vermeulen, van de partij zijn, met andere bekende rijders uit de omgeving. Binnen 24 uur verdwenen krachtig direkt! gekozen »v Yashin, de sublieme Russia doelman, is gisteren door 21 voe^ journalisten, gekozen tot voetbal mer één in Europa. Yachine, (t die schitterde tijdens de ontmoel Engeland tegen de rest van de wen kreeg een gouden bal. Het klassem an de eerste vijf ziet er als volgt Yashin (Dynamo-Moskou) 73 t 2. Rivera (Milaan A.C.) 56 pnrt, 3 G$ ves (Tottenham Hotspur) 51 pnt, 4. 1 (Manchester United) 45 pnt, 5. Eusé (Benfica) 19 pnt. Hoge militairen uit de dienst Met ingang van 2 december is van j functie van voorzitter van de Nel land se gezamenlijke staf missie te Wa ington ontheven generaal-majoor G.l Smit van de Generale Staf. Met ingang van 1 november 196; benoemd tot inspecteur van de milij juridische dienst kolonel mr. J. T. Bij van Vreeden van het dienstvak j de militair juridische dienst. Thans is ook officeel bekend gem4 dat per 1 januari eervol ontslag is i, leend uit de militaire dienst aan lui :-generaal der infanterie A. L. j Berge, kwartiermeester-gen^ der koninklijke landmacht. Hij is i ingang van dezelfde datum benoemd] ve luitenant-generaal bij het 1 pen der infanterie. Generaal Van Berge heeft, zoals bekend, een funl in het bedrijfsleven aanvaard. Tot kwartiermeester-generaal is ngang van 1 januari benoemd luiten* generaal J. P. F. Agasi, die tot dusvi Nederlands territoriaal bevelhebber i Eervol ontslagen is per 1 januari! neraal-majoor H. L. T. Ubbink van[ wapen der artillerie, die plaatsvervl gend legercorpscommandant was- Verder is met ingang van 1 nov» ;r 1963 eervol ontslag uit de milit) dienst verleend aan kolonel W. Wiel het wapen der infanterie, die zt bekend de defensiespecialist van Partij van de Arbeid in de Tweede 1 Met ingang van 1 november is tiji jk voor de tijd dat hij de functie v vult van -president Aran de 250ste 'kri. raad te velde benoemd en aangesl reserve luitenant-kolonel prof. C. J. Enschede. gevei atme De alu maar Vier m Personeel gevraagd 0 Gevr. leerling banket bakker en een 3e bediende. Zaterdagmiddag vrij. Ban ketbakkerij W. den Duik en Co„ Varkevisserstraat 37, Katwijk aan Zee. Tel. 2294. 0 Gevraagd z.s.m. Interne hulp i.d.h. in klein Prot. ge zin'in Brussel. Condities na der overeen te komen. Brie ven Mevrouw Verpleeg. 4 Avenue de l'Yser, Brussel-4. Te koop gevraagd 0 Orgel gevraagd voor zaal tje b.v. merk Mason-Ham- lin, Kohier, Esty, Mannborg of dergelijke. Br. onder no. 6538 bur. v. d. blad. 0 Te koop gevr. fruitkiosk liefst met veel glas. Brieven met prijsopgave onder nr. 6537 bur. v. d. blad. Te koop aangeb. S Exclusieve lange bruids pon. compl. met kroontje en sluier maat 40-42. Kom eens kijken. Niet in Leiden en omstreken gedragen. B. van Zeggelaar. woonark Oude Kerkweg, Hoogmade. 0 Beckers kolenhaard, kl. model, slechts kort gebruikt Prijs 80,- Te bevragen, na 18.00 uur: Eikenlaan 15, Leiderdorp, tel. 01710-31990. 0 Kinderwagen. Tegen elk aann. bod. J. van Egmond. Voorhouterweg 24a, Rijns- 0 T.V. apparaten, slechts enkele stuks 43 cm. met 6 mnd. volle garantie. Com pleet geplaatst met antenne voor 295,Ook nog en kele 53 cm. Te bevr. Haar lemmerstraat 307, Leiden. TeL 30979. 0 Te koop 3000 breed- werplg gezaaide tomaten planten. Soort Elzenkamp H. v. d. Mey, Haagweg 178 Lelden. 0 Philips T.V. 43 cm. druk- toetscn, nieuwe antenne, transistor radio. Erres T.V. 53 cm., zeer mooi beeld, gegarandeerd goed. Kleine Philips radio, grote radio, mooi geluid, met garantie, ook inruilen defecte radio's. Oostra, Endegecsterstraatweg 24 Oegstgeest. 0 Moderne elektr. naaima chine in koffer, z.g.a.n. (de monstratie machine), van 350,voor 225.Singer trapnaaimachine (ringspoel) 40.— Singer handnaaima chines 35.— 55.— Ver koop met 1 jaar garantie. Herenstraat 23 Leiden. Tel. 32027. 0 Prima snelbrommer. Spotprijs. Evt. ruilen voor bandrecorder. Andreasplein 3, Katwijk aan Zee. 0 Bontmantels, kort en lang reeds vanaf 2,— of 5.— p. mnd. Vraagt gratis folder. Br. onder no. R 1006 bureau van dit blad. 0 Krediet tot 4000.- voor aankoop meubelen en wo ningtextiel Vraagt gratis folder. Discrete behandeling en zeer lage aflossing. Post bus 1083, Rotterdam. 0 1 Trapnaaimachine m. eiken kast 75,-; houten Lundia kast voor winkeliers uitneembaar 40,-; 4 eiken stoelen met leer 30.-. Te bevragen Hoofdstraat 83, Noordwijk aan Zee. V voor 25.95 p. mnd. zónder vooruitbetaling. Mor. gen al bij u thuis? Bel dan 'ór 6 uur 010-120705 en avonds 070-863977. 0 Autobanden. Nieuwe of gebruikte banden tegen lage prijzen. Accu's 6 en 21 volt. zeer voordelig. H. Hövig. Hoge Rijndijk 1. Zoeterwou- de. Tel. 01710-25517. Diversen Transparante kerstbal len, gewone kerstballen tot 20 cm doorsnee, draaibare kerstengeltjes. Zoekt u iets voor kerstversiering? Bij ons slaagt u zeker. L.E.I., Nieuwstraat 9. 0 Verlichte sterren, ver- .ichte decoratieballen, kerst boomverlichting. Uniek ge sorteerd in kerstartikelen. van vele de alleenver koop voor Leiden en om streken. L.E.I., Nieuwstr. 9. 0 Groene kunstkerstbomen. 100 cm. 150 cm, 180 cm, 200 cm. Kerstartikelen, te veel om op te noemen. De groot ste sortering Van Leiden. L.E.I„ Nieuwstraat 9. waar thans de Warenmarkt ge vestigd is. 0 10 volle aren autorflles voor 4730. Fonkelnieuw Erk. Bonds Autorijschool „De Centrale" Veerstraat 31. Telefoon 24600 Populieren straat 9. Roelofarendsveen 0 Alles voor de kerstboom! Schitterende collectie ballen, kerstpapier, lopers, lakens, wattenpapier. servetten, kaarsen, paddestoelen, pe pers enz. Papierhandel Dane HaarLstr. 27, Leiden, tele foon 26631. 0 Wij hebben voor U de prachtig verlichte kerstster. Papierhandel Dane, Haarl.- straat 27. Leiden, tel. 266"' 0 Schaatsen slijpen, in 1 gereedf. Ook noren en kunst schaatsen. Van Zijp, Haar lemmerstraat 295. 0 Uw vervoersprobleem op gelost. Verhuur van nieuwe bestelauto's en 9 pers bus jes zonder chauffeur Ook Stationcars en pers wagens Geenjaar. Goejestraat 34. tel 30794. Garage Hoge Rijndijk la. tel. 25259. 0 Speciale aanbieding Kerst- boomvcrllchtlng 12 lampjes 4- 2 reserve f 4.60. Philips Kerstboomverlichting vanaf f 8.95. De Radiobeurs. Ho- gewoerd 27. 0 Welk eenzaam meisje N.H. wil corr. of kennismaken met soldaat om de weekends door te brengen. Wie schrijft voor vrijdag aan het bureau van dit blad, onder nr. nog twee stuks vijf gulden Dames Stretch broekjes m. pijpjes nu 3.98. Nieuwe Rijn Kleine Burcht. Japie. 0 Woensdagmarkt. Gemol- tonneerde directoire tot 52 nu nog 2.98; gemolton- neerde onderjurken tot 52, nu nog 5.98; gemoltonneerde lange onderbroeken en borst rokken, lange mouw 4.98 Nieuwe Rijn. over Kleine Burcht. Japie. 0 Woensdagmarkt. De ech te Noorse dames- en beren- truien met het kroontje nu nog 21.98; heren flanellen, dubbele borst 4,98. nog 3,98. Nieuwe Rijn, over Kleine Burcht. Japie. grootste sortering teggn de laagste prijzen bü de Klei ne Winst, Haarlemmerstraat 51 Leiden. Huurt nu uw TV, 3 mnd gratis kijken met recht van koop. Van Zijp - Haarlem merstraat 279. Grammofoonplaten, popu- r klassiek - tophits, keuze uit meer dan 20.000 ners. Van Zijp. Haar lemmerstraat 279 Leiden. 0 Koelkasten, Bosch. Bau- knecht enz. Ook in huur vanaf 1.85 per week met recht van koop. Van Zijp. Haarlemmerstr. 279 Leiden 0 Gratis uw was laten schoonmaken in onze auto matische demonstratie was machines. Ook in huur ver krijgbaar met recht van koop. Van ZHp. Haarlem merstraat 279 Leiden. 0 Gasfornuizen en geisers, Etna, Küpperbusch, Fasto. Nestor, Martin, Dordrecht, in vele modellen uit voor raad leverbaar. Vakkundi ge aanleg. Van Zijp, Haar lemmerstraat 309. 0 Haarden Davo. Faber. Etna, Jaarsma, Hoenson. Peetere, BocaL Beckers, niet verder lopen voor zuinig stoken Van Zijp, Haarlemmerstraat 309. Vet haar. gebruik dan Ebano Kamillen Shampoo uit Duitsland, Na 12 was singen geen last meer.Voord. flacon voor ruim 20 wassin gen 3.75. Vraag het Uw drogist 0 Wilt u autorijden Dan eerst rijles nemen in de nieuwste Renault 8 bij Auto rijschool „Irene", Nieuwe Beestenmarkt 2. Leiden Tel. 26753. Bij geen gehoor Wou- brugge. TeL 01729-286. 0 Nu een nieuwe lamp uit De LichthaL De grootste sortering. De laagste prij zen. De LichthaL Haarlem roerstraat 293, to. De Over dekte. 0 Woensdagmarkt. Wollen kindertruien vanaf 7,98; wol len damesvestjes, alle kleu ren 12,98; katoenen onder jurken tot 52 nu nog 2.98: nachtjaponnen tot 52 4,98. Nieuwe Rijn over Kleine Burcht, Japie. Een nieuwe woning? Voor al uw lampen. De LichthaL Gratis plaatsen van lampen boven de 20. Haarlemmerstraat 293. 0 Nieuwe auto's zonder chauffeur. Nieuwste model len o.a. Taunus 17M. Opel Rekord. Volkswagenbusjes m. open dak. Garage Werk hoven. Maredijk 34a. Telef :230Ö-32735. 0 Autoschade en expertise. melle afwerking. Eig. plaat- verkèrij cn spuitinrichting Blonk's Autobedrijf. Nieuw- 33-41. Leiden. TeL no 0 Gebroken ruiten, glas-in lood-reparaties worden door mij met spoed hersteld. Glasreparatiebedrijf D. Gal- jaard. De Sitterlaan 76. Tel. no. 32916. 0 Paraplu reparatie (ook voor opvouwbare) wandel stokken, inValidestokken. rubberdoppen. parapluie- magazijn Van Oerle, Haar lemmerstraat no. 95. 0 Duolox interieurmatras, domer- en winterkant, 15 Jr garantie, 1 pers. v.a. 49.50 2-pers. v.a. 79,50. De 3 Eenen Haarlemmerstraat 111 Telefoon 23867. 0 Wat kost het! Bedden eparatie, 1-persoons vanaf 0 „Rosine" geeft de hoogste prijs voor goud. zilver en juwelen. Grote keuze in ver lovingsringen. gouden, zil veren en verzilverde artike len. Het adres voor alle re paraties en uurwerken. Steenstraat 16, Telef. 26854 0 Markiezen. Rolschermen Al. Jalouzieën. Grootste sor tering zonwering. Prima af werking. Vraagt inlichtingen en prijs bij het verkoopkan toor van Melchers Markie- zenfabriek C. E. Jedeloo. Juffermansstraat 35, Oegst geest. Tel. 01710-53105. gestoff. zit- slaapkamer centrum Leiden. Br. onder no. 6539 bur. bi. Advertenties wijzen de weg naar voordelig inkopen Velasques - een sigaar die zijn plaats onder de boom verdient, èn om de vertrouwde kwaliteit èn om de prijs. Velasques biedt een ruime keus uit sfeervolle verpakkingen: DE REINOSA Een echte feestsigaar voor een stemmige avond. Vorstelijk c model in stijlvolle kistverpakking. 10 stuks voor 4,- DE ESPANA Een bijzonder goede sigaar in ro mantische verpakking 10 stuks voor 2,70 DE LUGO Sierlijke senoritas voor kenners en „beginners". Een heel kistje (25 si gaartjes, stuk voor stuk in cello faan verpakt) voor f 4,- De vi« farine beroer beter neer zij, du kunne want i legd ra llel

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 4