DRUM. Gerei. Zendingscentrum kreeg een kapel Uitkering-ineens doet de koopkracht meer stijgen Plan voor „dorp" voor geesteszwakke kind Westduitse kerken zoeken ambt voor dr. Scharf Een woord voor vandaag FSV vecht voor toelatingl tot overleg lonen be Als werkgever geen spijt Kosten zeker 12 miljoen gulden STEEDS MEER MANNEN ROKEN HALF ZWAAR - HEEL LEKKER! M pINSDAG 17 DECEMBER 196! Kans in Berlijn-Br andenburg zeer gering (Van onze medewerker in Bonn)| Verscheidene Westduitse ker ken zijn op het ogenblik voor de president der Evangelische Kir- che in Duitsehland, dr. Kurt Soharf, op zoek naar een ..eigen kerk". Dr. Scharf die door de Oostduitse regering indertijd uit Oost-Duitsland is gewezen geldt als toekomstige opvolger van dr. Otto Dibelius, bisschop van Ber- lijn-Brandenburg. Deze 83-jarige bisschop wilde vorig jaar reeds zijn ambt neerleggen, maar toen weigerden de synodalen van de Oostduitse synode der kerk hun stem aan dr. Scharf te geven. D« kan« bestast dat de synode» van de kerk in Oost- en West-Berlijn nooit overeenstemming zullen bereiken over de keuze van dr. Scharf, vandaar dat er nu wordt uitgezien naar een ander bisschop»- of kerkpresidentenambt voor dr. Scharf. Gedacht wordt aan de kerk I zijn stoel aan dr. Scharf af te staan. ?t is bekend dat hij het liefst zijn plaatsvervanger Oberkirchenrat Sucker als zijn opvolger zou zien. Onmogelijk van Hessen en Nassau van de thans Tl->arig« dr. Martin Niemóller, Ook die van Baden en de Palts worden veelvul- dg genoemd in kerkelijke kringen van de Westduitse synode oer kerk. maakt. De synode» van Oost- en West- Barlijn groeien hoe langer hoe meer uit elkaar zodat te voorzien is dat de be slissing over de opvolging van dr. Di belius nog wel eens lang zal kunnen du ren. In Baden treedt bisschop Bender per 1 april 1964 af als hoofd van de Badi6che Landeskirche. Ook in de Palts komt er vacature wanneer ds. Stempel af Het is trouwens allerminst zeker of dr. Scharf zelf bereid is West-Berlijn te verlaten. De ln Keulen verschijnende Deutsche Zeitung wees er in een artikel over deze kwestie op, dat de mislukking van december vorig jaar dr. Scharf tot bisschop van de kerk in Berlljn-Bran- den-burg waarvan een deel van het kerkgebied op het grondgebied van Oost-Duitsland ligt te doen verkiezen, en de kennelijke onmogelijkheid om een andere opvolger te vinden voor de 83- jarige Dibelius, in toenemende mate het protestantisme in Duitsland belasten. Gezien de druk, die op de kerken in Oost-Duitsland wordt uitgeoefend door de communistische regering is een op lossing van het Berlijn-Brandenburg bisschop-probleem op het ogenblik ook ondenkbaar. Het lijdt geen twijfel dat de Oostduit se kerken onder druk van hun rege ring die Immers dr. Scharf uit Oost- Berlijn wees aan een benoeming van Scharf tot bisschop van Berlijn- iOSRAM Verhouding Uit dit alles blijkt duidelijk de steeds slechter wordende verhouding tussen de oostelijke en westelijke synodes. Het is nu reeds zo ver dat de beide synodes al niet meer tegelijk vergaderen. De werkzaamheden van een en dezelfde kerk zijn blijkbaar al niet meer te syn chroniseren. Als voorbeeld van de slechter worden de samenwerking dient nog het feit dat de ..generalsuperinten.ler.t" van Cottbus da. Jacob die optreedt als beheerder van het bisschopsambt in het oostelijk kerkgebied omdat dr. Dibelius de Oost zone niet mag betreden heeft ln een schrijven kritiek geoefend op het feit dat dr. Dibelius zich nog steeds ..Bis schop van Berlijn-Brandenburg" noemt en als zodanig ook correspondentie on dertekent Onder deze omstandigheden is het ook >or dr. Scharf geenszins eenvoudig een juiste gedragslijn voor zichzelf te bepa- Wie kent die adventstekst niet: Het volk dat in donkerheiiï wandelt ziet een groot licht; over hen die wonen in een land van diepe duisternis straalt een licht" Ook deze tekst van Jesaja wordt in het Nieuwe Testament geciteerd. Daar wordtI duidelijk dat ier niet sprake is van een natuurverschijnsel Het licht is een Persoon. Dat lijkt op het eerste gezicht toat vreemd. Hoe kan licht nu èen persoon zijn? En toch zeggen wij soms van iemand: „Nou, hij is ook geen groot licht.''' Mel merkwaardige is dat wij weze wóórden nimmer in posij tieve zin gebruiken. We zeggen: Hg is een genie, nooit: hij is een groot licht. We gebruiken die uitdrukking nimmer, omdat we hem niet kunnen gebruiken voor mensen. Altijd weer moeten we zeggen, zelfs van eeïi geniè: Geen groot licht Want we zeggen ook: Hoe groter geest, hoe groter bèest. Ee genie is nog geen licht. De Bijbel zegt van ons dat ons hai verduisterd is. Daarom zijn we geen grote lichten. Maar juist daarom is Hij. is Jezus Christus gekomen. Hij schijnt in'onzé harten. En zijn licht mogen wij weerkaatsen. Paulus schrijft dat wij leven „temidden van een ontaard en verkeerd geslacht, waaronder gij schijnt als lichtende sterren." Geschil met NS Scho Kant Stad) Lake irkest H. J. de Koster over lonen en prijzen stuur van de Stichting van de Arbeid uitgevoerd volgens sommigen weliswaar op de ver keerde patiënt is zonder verdo ving en dus bij volle bewustzijn geschied. De loonsverhoging die in het komende jaar haar beslag zal krijgen, zal zonde twijfel een verhoging van de koopkracht tot gevolg hebben, maar die zal even min zonder twijfel niet zo groot zijn als het toekennen van een uitkering-ineens tot gevolg zou hebben gehad. BOEKENHOEK Rook en as over Tristan, door C. Wilkeshuis. Illustraties en omslag Fri- so Henstra. Uitgave Ploegsma. Amster dam. Maehiavelli, sleutel van onze tijd, ge volgd door de volledige vertaling van De Vorst, door dr. J. F Otten. Derde druk. Uitgave J. H. de Bussy. Amster- Kinder-kerstpocket. door W. G. van de Hulst Jo Kalmijn-Spierenburg. G. van Heerde, Diet Kramer en anderen. Uitgave J. N. Voorhoeve, Den Haag. Nieuwe Kerstverhalen, door Anthony van Kampen, Mary Pos. Willy Corsari, mr. Louis de Bourbon en anderen. Uit gave J. N. Voorhoeve. Den Haag. Continent der eenzamen, omzwervin gen langs en op de ijskap, door Antho ny van Kampen Vroeger verschenen onder titel Groenland, continent der eenzamen. In Wimpelreeks. Uitgave C. de Boer Jr., Hilversum. Klei en zout water, roman, door ka pitein M. Toonder Sr. Bewerkt door Jan Gerhard Toonder. Derde druk. In Wimpelreeks. Uitgave C. de Boer Jr., Hilversum. Dizzy Gillespie, door Michael James. In serie Jazz-fenomenen. onder redak- tie van Michiel de Ruyter. Uitgave N.V. Kosmos. Amsterdam. Miles Davis, door Michael James. In serie Jazz-fenomenen. onder redaktie van Michiel de Ruyter. Uitgave N.V. Kosmos. Amsterdam. Charley Parker, door Max Harrison. In serie Jazz-fenomenen. onder redak tie van Michiel de Ruyter. Uitgave N.V. Kosmos, Amsterdam. Dagteksten voor 1964. 234ste jaargang. Uitgave in opdracht van de Evangeli sche Broedergemeente te Zeist door N.V. De Graafschap, Aalten. In Gods waagschaal, door Kaj Munk. Nederlands van Johan Winkler. In Ooie vaar-serie. Uitgave Bert Bakker/Daa- -nen N.V., Den Haag. Tine Kipra's echtscheiding, door Fran cois Pauwels. Vierde druk. Uitgave F. G. Kroonder, Bussum. Mijn lievelingsmoord. en andere ver halen, door Ambrose Bierce. Vertaling R. Germeraad. Uitgave Van Ditmar, Amsterdam. Oosthoeks Encyclopedie. Deel 14: Stag-Van Asch van Wijckgebergte. Uit gave N.V. A. Oosthoek. Utrecht Geschiedenis der luchtvaart, door Courtlandt Canby. Vertaling drs. Ca- miel van Lierde. In serie Kennis en vernuft, onder leiding van Erik Nitsche. Uitgave Scheltema Holkema, Amster- De heer De Koster heeft sprekende over de economische situatie in eigen land en gevolgen van het mammoet- akkoord ln het beatuur van de Stichting de Arbeid belichtende, opgemerkt Dat beeft de heer H. J. Koster. voorzitter van het Verbond van Ne derlandse Werkgevers, gisteren ver klaard op een informele bijeenkomst in Den Haag. De heer De Koster gelooft, dat een gedeelte van tweeëneenhalf miljard a ddie miljard gulden dat met de loonsverhoging gemoeid zal zijn op markt komt, maar er zal niet zoveel meer worden geproduceerd. Het ge volg zal zijn een verkrapping en moeilijkheden voor de marginale ex portbedrijven. Die moeilijkheden voor indus trieën met een marginale export zul len niet, zoals in het buitenland wel het geval is, tot failissementen lei den, omdat in het algemeen de Ne derlandse industrie gezond gefinan cierd wordt. Dat neemt niet weg dat. naar verwacht mag worden, een aan tal ondernemingen niet meer mee zal kunnen in de concurrentiestrijd met landen waar in mindere mate loonkostenstijgingen optreden dan Onaanvaardbaar Ir. W. van Osselen, lid van het dage lijks bestuur van het Verbond, die deze informele bespreking bijwoonde, voegde hier aan toe dat de opmerking is ge hoord: er zal minder geëxporteerd moe ten worden. De heer Van Osselen is van oordeel dat die opmerking niet kan wor den aanvaard. De concurrentie met en in het buitenland is zo fel. dat overal waar een gat ontstaat de kansen voor altijd verloren zijn. Het zal juist zo zijn dat de Nederlandse export met grote offers zal blijven voortgaan en zal trach ten haar plaats te behouden met steun van de binnenlandse prijs. De loonoperatie zal voor de industrie een verkrapping van liquide middelen, een vermindering van de stijging van de winst en een versneld beslissen tot diep- teïnvesteringen naarmate de loonkosten sterker stijgen tot gevolg hebben, aldus de heer De Koster. Arbeidsmarkt De heer De Koster gelooft niet dat er een causaal verband bestaat tussen de loonoperatie en de arbeidsmarkt. Hij meent dat eerder de stand van de beta lingsbalans van invloed zal zijn. Gaat de betalingsbalans passief worden dan zal op de plaats halt geboden zijn ten de lonen. Koop vandaag nog deze merkwijn bij uw slijter, de vakman-specia list vooral uw dranken.Bij 6flessen Pierre Baptiste (blanc - rouge - rosé) tijdelijk de 7e fles gratis. Importeur: N.V. WIJNHANDEL M. REUCHtIN ZN. ROTTERDAM - DEN HAAG Iedere beslissing is een keuze, dat ook hier het geval. Denkende aan de overspannen arbeids markt zijn de spelregels, althans voor lopig. gered. De heer De Koster zet voorts dat hij thans enige nervositeit heeft bemerkt aan de prijzenkant. Hij acht die wel verklaarbaar, maar hij vindt haar niet terecht. De prijsverhogingen van nu zijn het gevolg van misoogsten van suiker, koffie en tarwe en van ver hoging van de vrachtprijzen bij het ver voer over zee. Deze factoren werken na tuurlijk door, zo zefde hij, het zijn ex terne factoren. Het prijzenvlak is altijd in beweging en het is hem niet duide lijk waarom iedere prijsverhoging thans van de daken wordt geschreeuwd. Die prijsverhogingen kwamen ook al eerder voor. Er is nu een psychose ontstaan die hij in hoge mate betreurt. De eigenlijke prijsverhogingen, nl. de industriële, gebaseerd op de gevolgen van het mammoet-akkoord, zullen nog moeten komen, zo voegde hij daaraan toe. De heer De Koster zei verder dat de benadering door minister Andriessen van het vraagstuk van de prijzen: tot 1 ja nuari rust. met 1 januari aanpassing en na 1 januari weer rust, wel wat te theo retisch is geweest. Inmiddels hebben be sprekingen met de minister over deze zaak plaats gevonden om hem ervan te overtuigen dat het allemaal minder theo retisch is. Het was en blijft zo dat alle externe kosten mogen worden doorbere kend. Degenen die hun prijzen in de loop van 1964 willen verhogen op grond van het overeengekomene in het mammoet akkoord moeten in januari hun claim indienen. Het is een misverstand te i dat kerkredaotie) „DU it een goede sluitsteen een gebouivenre.eks", zei gistermid dag de praeses van de gereformeerde synode, dr. P. G. Kunst, toen hij de- prachtige nieuwe, kapel van gereformeerd zendingscentrum Baarn aanvaardde. Achter het hoofd gebouw is een tentachtige kapel rezen als stille ruimte, waar de. men sen die de zending organisatorisch helpen, zich kunnen terugtrekken om tot bezinning te komen. Zo is een oude wens van ds. B. Richters maar ook van vele anderen, eindelijk vervuld. Het personeel van dit zendingscen trum in Baarn begint zijn werk 's mor gens met een korte ochtendwijding. Maar als er een conferentie was1, bleek zelfs de grootste ruimte te klein. Ook zendingsarbeiders met verlof en aanstaande zendelingen, studenten aan het zendingsseminarium verlangden wel eens naar een stille ruimte om te kun nen mediteren. Vrienden van het zendingscentrum, die meeleven met het vele werk dat verricht wordt brachten het geld bij elkaar om deze kapel te bouwen. De architect. J. H. van der Zee uit Hilver sum kreeg opdracht om een zo sober mogelijk gebouw te ontwerpen, heeft gedacht in de lijn van eei In wezen bestaat deze kapel uit twee schuine wanden die een nok vormen. De uiteinden zijn dichtgemaakt met glas. Het gebouw is tien meter breed en dertien meter lang en kan ongeveer negentig mensen bevatten. De ruimte bevat geen eigenlijk liturgisch centrum. Er is plaats voor een eenvoudige ka theder en er zijn knielbanken aange bracht opdat er werkelijk knielend ge beden kan worden. Kamers Er is gebruik gemaakt van eenvoudig materiaal. Het dak rubberoiddakpannen rust op stalen binten. Het opmerkelijke is dat, kun stig verborgen onder deze kapel nog een aantal een- en tweepersoonska mers verborgen zijn. Het zendings centrum, dat tevens conferentieoord is, kende tut nu toe alleen maar slaap zalen. Herhaaldelijk is aangedrongen op de bouw van deze kamers. De kapel werd door de voorzitter de zendingsdeputaten, dr. J. C. Gilhuis overgedragen B S de werkgevers bU de onderhandelingen praeses van de huidige synode Hij - f| fa wees er op dat iedere christen niet al leen maar toeschouwer zijn kan. maai wezenlijk betrokken is bij alles wat vooi de zending wordt gedaan. Hij meendt dat deze kapel naast het organisatori sche aspect van het werk dat verricht moet worden juist wijst op wat hij noemde de devotionele kant en zo noodzakelijke gebed accentueert. |het noodzakelijke organisatorische werk. «--*komen dat wij bui- over de Ionen voor 1964 de huurverhoging hebben geïntroduceerd. De toenmalige regering heeft, op basis van het advies van de S.E.R. over de huren, besloten dat er om het Jaar een huurverhoging zou zUn totdat het nodig geachte per centage van 30 tot veertig procent zou zijn bereikt. In 1963 is niets aan de hu ren gebenrd, het was daarom voor de hand liggend dat er voor 1964 wel over werd gesproken, zo zei de heer De moet het I gen, knielen en bidden. Beroepingswerk NED. HERV. KERK Beroepen te Kethel en Spaland: W. Vcms. te Oudenbosch; te Pijnacker (vac. H K. Stauttener): J. C. N. Cupédo, te Sluiskil. Aangenomen naar Akkrum: H. Stoof, voorh. pred. te Curacao, woonachtig te Nijmegen, die bedankte voor Workum (vac. W. E. Verdonk). Bedankt voor Tholen: J. T. Cazander, te Oosterwolde (Gld.); voor Zevenaar (toez): J. C. J. Bronsgeest, te Nw.Ven- nep-Abbenes. GEREF. KERKEN den Hengst, kand. te Breda; te Wapenveld (Gld.): H. Koetsveld, kand. te Naarden; te Utrecht-N (vac. T. Spilker): L. Zwanenburg, te Groningen-O. Aangenomen benoeming geest verz. psych. stichting „Groot Bronswijk", te Wagenborgen: B. Oosterhoff. te Creil- Espel (N.O.P.). GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Gebed Dr. Kunst, die namens de generale synode de kapel als geschenk aan de kerken (waarvoor geen zendingsgeld ls onttrokken). Hij wenste dat allen die daar zullen komen mee zullen werken aan de vorming van soldaten van het CHRIST. GEREF. KERKEN Beroepen te Enschede-O: J. H. Velema, te Apeldoorn. Bedankt voor Dordrecht-Z: J. H. Vele ma, te Apeldoorn-C; voor Drachten: K. J. Velema. te Hoogeveen. UNIE VAN BAPTISTEN G7EMEENTEN Bedankt voor Vroomshoop-Daarlerveen: H. Th. Plevier, te Nieuwe Pekela. Leger van Koning Jezus Christus die weten dat het gebed het middel is om de mensen te brengen tot Hem. Er werd een openingsdienst gehou den, waarin ds. B. Richters kort me diteerde naar aanleiding vtin Lucas 1:37. Vele zendingsmensen, zoals prof. dr. H. Bergsma, prof. J. B. Bavinck, ds, J. A. C. Rullmann en ds. P van Strien waren aanwezig. Alle zendingsterreinen waren door een gast vertegenwoordigd, zo zagen we ds. R. van Benthem uit Argentinië, die enige maanden met verlof in ons land is. Slechts een beperkt aantal ge nodigden kon de opening bijwonen in verband met de plaatsruimte, maar vele belangstellenden zullen ze ker in de komende weken een bezoek aan het zendingscentrum brengen om deze unieke kapel, die vergeleken is met een tent gn met een gezellige zol der, te zién. De Federatie Spoorwegvakver eniging (F.S.V.) heeft de direc tie van de Nederlandse Spoorwe gen gisteravond een ultimatum gesteld, waarin de F.S.V., die door de N.S.-directie niet wordt erkend, alsnog als party wenst te worden toegelaten tot het overleg over lonen en arbcidsvoorwaar-. den. Tijdens een buitengewone verga dering gisteravond in Utrecht, werd besloten dat wanneer de N.S.-direc- tie niet binnen veertien dagen op het verzoek reageert de F.S.V.-le- den tot daadwerkelijke actie zouden overgaan. Zij zullen zich dan gaan beraden op welke manier er actie moet worden gevoerd. In het schrijven aan de directie stelt de Federatie Vakvereniging dat de drie duizend bij haar aangesloten personeels leden van de spoorwegen op ondemocra tische wijze bulten het overleg worden gehouden. Protestmars Een klein deel van de enige honder den F.S.V.-leden, die in Utrecht bijeen waren, wilde al direct tot actie overgaan. Nog voor de feestdagen wilde zij „de directie flink laten schrikken". Anderen wensten een protestmars naar Den Haag en een van de leden kwam met het idee om in sit-downstaking te gaan voor het hoofdgebouw van de spoorwegen. Voor directe actie bleek echter maar weinig animo te bestaan. Men ging akkoord met een voorstel van het bestuur om een brief aan de ko ningin te sturen, waarin de F.S.V. haar standpunt uiteenzet. Bestuurslid J.,vau Ha.ttem sprak-zijn af keuring uit over het feit dat de F.S.V. ondanks e'eij serie verzoeken nog steeds Hattem is de helft i personeel niet of ca seerd. Toch zei hij, wordt het overlegt8 gevoerd met de erkende vakbonden, Gebo die maar een deel van het personeelSe-Ork vertegenwoordigen. Hij had weinig Dilig- waardering voor de negen procenCroos-I loonsverhoging die aangekondigd is. Zoals bekend is kort geleden over- eenstemming bereikt in de paritaire jscnoi commissie, die is samengesteld uit D-O-S-, de directie van de N.S, en de perso- Resta neelsraad. Naast deze negen procent lenvest is men het eens géworden over een Ier. e: verbetering van een serie secundaire jingstijc voorwaarden die, naar het oordeel Pryta van de erkende vakbonden, een |0pr P- loonsverhoging van vijf procent in- t Am! houden. De Stichting van de Arbeid jormen moet over deze voorstellen beslissen, jj^g Geref Gezeur en geleur Volgens F.S.V.-voorzltter, de heer «Fj Gjjsbcrtse, komt de voorgestelde negei pjetei procent In werkelijkheid slechts neer og-hmi een stUging van 7,7 procent, een stUglnf Sta,'io die zijns inziens weer te niet wordt ge-, daan door prijsverhogingen. „WU op een zijspoor gerangeerd. Het gezeur^ 1 en geleur gaat ons danig de keel ul«r'oye^ hangen", zo stelde hij vast. P°rn c Geboortedag Talma -S? wordt herdacht (Van onze soc.-i redactie) D ^i_D Precies 100 jaar na de geboorted a jolige van pud-minister A.S. Talma, op li februari a.s wordt in de Klaaskeri te Utrecht, de stad waar Talma theojStatioi logie studeerde, een plechtige herdenerstzan kingsbijeenkomst gehouden. weum De bijeenkomst is georganiseerd dooiCamei het Convent van Chr. Sociale Organist-915 v ties in Nederland. In deze vergadering Nig zal het woord worden gevoerd dooïgevrjj \yerp. De namen van de beide spreker^5'- SP laagsch De La Siding Stadsg Et. Re ebler. Den 1 erkéncL ^Vbl^ens de he^V|p. zijn óp'dit moment nog niet bekend. T/OOR EEN BEDRAG van 12 stuurscentrum. Elk paviljoen zal miljoen gulden rol in Ede aan de Apeldoornseweg in het schappen, die ieder als het w Roekelsebos een dorp worden *5zinvormen-, Want dat r 7 van de vereniging: een uuueu te .WOKKe scheppen dat de normale maatschap. pij zo dicht mogelijk benadert, zowel wat betreft groepsvorming, opvoe ding, onderwijs en geestelijke verzor ging als arbeid en vrijetijdsbesteding. gebouwd voor kinderen. De bouw, waarmee men in 1965 hoopt te starten, schiedt in opdracht van de pro tot Opvoeding en Verpleging ouders op zich van Geesteszwakke Kinderen of kortweg: door 's Heerenloo De plannen, ontworpen door Wageningse architect H. Leeu wen, liggen al op tafel. Het dorp, dat de naam 1 eerenloo. Groot Emaus Lozenoord in Ermelo, de Dr. mr. v. d. Bergh-stichting in Noordwijk. |l*raars 48 leefgemeen- het Van Arkelinstituut in Soestdijk en J vare een Groot Schuylenburg in Apeldoorn. In s het doel totaal zijn hier ruim 4000 kinderen on- milieu te dergebracht. Wanneer de cijfers van naatschap- de tehuizen voor debielen buiten be- dicht mogelijk benadert, zowel schouwing worden gelaten, bedraagt BT "antal dieper geesteszwakken ook het paviljoenèncomplex M ar- kleine 3400. In verge- Rex (2 Jtudio: Trianot elkan is bestemd) lijking met 1940 betekent dit de neming van bijna honderd procent. toe- In eerste instantie zullen de pavil joens plaats bieden aan 300 kinderen. De capaciteit zal in de loop der jaren echter moeten uitgroeien tot F En dit aantal stijgt nog steeds. Zo danig, dat er een schrijnend tekort is ontstaan aan inrichtingen om de kin deren. Een prototype zal worden ge- deren op te vangen. Volgens schattin- bouwd op het terrein van Groot Schuylenburg, een der inrichtingen s-Heerenloo, gin volgend jaar zal met de bouw daarvan worden begonnen. gen-zijn tot 1970 nog zeker 4000 plaat- - sen nodig. 's-Heerenloo hoopt met Apeldoorn. Be- haar nieuwe „dorp" een steentje, te kunnen bijdragen ter leniging van de- lijksmt zaiekei [ijen v! ïebouw 18 d< nstceni De Lak laat 27. n 530 e dinsd. en z; Udag (j n 6 30 l Rapeng: pilderijt n Hem |an., da

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 2