Duitsers hebben veel Heuss te danken aan CITROENBRANDEWIJN Open - deurpolitiek tegenover China Handige Chinese zet op schaakbord van Afrika /ft een. fi.o-n.te Ky Engeland nodigt Rusland weer uit tot gesprek JUAN PERON UITLEVEREN Formidabel geheugen VRIJDAG 13 DECEMBER 1963 Bij het heengaan van een groot man Grote betekenis voor naoorlogse Duitsland (Van een onzer redacteuren) ^LS we het over de mannen hebben, die het meeste ge daan hebben voor het na oorlogse herstel van het vrije deel van Duitsland, denken we steeds aan ex-bondskanselier Adenauer en diens opvolger Erhard, de man die als minister van economische za ken met zijn Wirtschaftswun- der de grondslag heeft gelegd voor de politieke^ herrijzenis van wat we gemakshalve maar Duitsland noemen. We doen dan echter tekort aan een van de grootste staatslieden, die het naoorlogse Duitsland heeft gekend, nl. prof. Theodor Heuss, van 1949 tot 1959 presi dent van de Bondsrepubliek. Bij het verscheiden van deze grote zoon van Duitsland is het goed, dat we ons dit realise ren: zonder Heuss zouden de politieke ontwikkelingen in het land van onze Oosterburen wel licht een geheel ander en. beslist niet beter verloop hebben gehad. Wéér een nieuw BOOTZ-produkt. Citroen bran de- wijn. Vol van smaak. Echt voor de fijnproever. 't Is van BOOTZ; het beste wat u kopen kunt. per hele liter ƒ6?5 P'r 'ƒ3?0 Amerikaanse woordvoerder: Gepaard met vastbesloten optreden Een hoge functionaris van het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken heeft verklaard dat de regering van president Johnson ,,een politiek van de open deur" zal nastreven met Het bezoek van Tsjoe En-lai Morgen begint de Chinese pre mier Tsjoe En-lai aan zijn voor genomen tocht door Afrika met een bezoek aan de Egyptische hoofdstad, Cairo. Achtereenvol gens zal hij dan Algerjje, Mali. Guinee, Ghana en Somalië be zoeken. De Chinese premier wordt op deze reis vergezeld door maarschalk Tsjen Ji, minister van buitenlandse zaken. Toen op 12 september 1949 de afge vaardigden van de Bondsdag en Bondsraad in Bonn bijeenkwamen in een gezamenlijke zitting de eerste president van de jonge Bondsrepubliek te kiezen, stond reeds bij voorbaat dat een lid van de Liberale partij het zou worden. Kanselier Adenauer had la ten weten, dat zijn voorkeur uitging naar prof. Theodor Heuss, maar leek wel, of dat niet in goede aarde viel. Men weet. dat het nogal wat gekost had, voordat Adenauer zelf tot zijn hoogleraarstoel aan de Hogeschool voor politieke wetenschappen te Berlijn opgeven. De Gestapo controleerde hem bij wijze van spreken dag en nacht al zijn boeken werden verbrand, als de geheime politie ze te pakken kreeg. Heuss ging naar Heidelberg, waar hij zich verdiepte in de studie van de ge schiedenis en de politiek en enkele biografieën schreef. Hij verdiende ech- o weinig, dat zijn vrouw (de doch- van de Straatsburger economist Knapp) in hoofdzaak de kost moest ver dienen. Integer Herhaaldelijk hebben de nazi's nog getracht. Heuss voor hun wagentje te spannen, maar hij weigerde resoluut zijn politieke en geestelijke integriteit prijs te geven. Zo bleef hij in de on bekendheid verbannen. En zo kon men hem door de velden zien wandelen met boek over geschiedenis in de hand. Alleen de kinderen hadden belangstel voor deze magere man met zijn witte haardos. Zij noemden hem „Pa pa Heuss". En niemand kon toen ver moeden, dat daar de eerste president an het naoorlogse Duitsland liep. die ten eens met eerbied „Papa Heuss" Direct na de bevrijding verscheen Heuss weer op het politieke toneel. Hij stichtte in Heilbronn de Rhein-Neekar- Zeitung en vatte op die wijze het werk op, dat hij in zijn jonge jaren reeds had gedaan: de journalistiek. Zijn po litieke loopbaan was- als journalist be gonnen. Hij ging er altijd prat op, al zijn twintigste jaar een hoofdarti- j kei te hebben geschreven voor blad in Heilbronn. Principes mevrouw Heusstoen haar mdn in 1949 tot president werd gekozen: een bescheiden stille huisvrouw. Zij bleef het tot haar dood toe. kanselier was gekozen. Met Heuss ging het op ongeveer dezelfde wijze. Er wa ren twee stemmingen nodig om zijn verkiezing een feit te doen zijn. Even later werd de uit het Schwabenland af komstige Heuss naar de tribune geroe pen om met opgeheven rechterarm de eed van trouw aan de Duitse grondwet af te leggen. Wijs man Theodor Heuss werd op 31 januari 1894 te Brackenheim in Wuerttemberg geboren. Zijn vader was een bekwaam ingenieur en zijn moeder een fijnzinni- rouw van Russische afkomst. Bei den hebben er naar gestreefd, him zoon niet alleen een opvoeding mee te geven, waardoor hij zich een goede toekomst kunnen verzekeren, doch ook de grote principes van vrijheid en demo cratie, die hem later zo goed te pas zouden komen. Het zijn deze principes geweest, die Heuss getracht heeft te doen eerbiedigen, niet met geweld, maai en zorgzame vader, die veel ge duld voor zijn kinderen kan opbrengen, lij was geen bewonderaar van pracht praal en vond eenvoud het kenmerk i liet ware, ook voor het naoorlogse Duitsland. Ook als christen trad Heuss niet op de voorgrond. Wel zag men hem herhaaldelijk in de Evangelische kerk in Bonn, maar dit gebeurde zonder eni ge ophef. In het begin van zijn tweede ambts periode stierf zijn beminde vrouw, wier meisjesnaam was: Elly Knapp. Deze wijze, bescheiden en stille huisvrouw Zo kon men president Heuss altijd zien: met de krant, die in zijn leven zo'n grote rol liad gespeeld. ras voor de bevolking weinig meer dai en figuur aan de rand van het poli tieke gebeuren. Zij deed veel ■oor overwerkte moeders. Toen de radio haar overlijden meldde, wa rén zojuist de Olympische Spelen te Helsinki geopend en vond er een sen sationele wedstrijd plaats, waarbij de Duitsers betrokken waren. Deze ge beurtenis verdween echter naar de ach tergrond, want de dood van Elly Heuss- Knapp vervulde de mensen en hun ge sprekken. Uit de schemering, waarin deze ver standige, ontwikkelde en praktische zich had teruggetrokken, kwam haar persoonlijkheid in de openbaar heid. Na haar dood bleek pas, hoe zij tot de verbeelding van de bevol king sprekende figuur was geweest. Pas haar heengaan ook hebben de Duit- s ten volle beseft, wat deze vrouw i de zijde van haar man voor haar medemensen was geweest. De laatste jaren van zijn leven bracht Theodor Heuss door in zijn kleine witte villa in de heuvels die Stuttgart ringen. Hij leefde in afzondering had slechts contact met een kleine ken nissenkring. Het was alsof hij het con tact met de buitenwereld schuwde. Be kend was, dat zijn gezondheid hem langzaam maar zeker in de steek ging laten. Enige tijd geleden was het zo dat zijn linkerbeen geamputeerd moest worden. Het was een voorteken an het naderende einde. De Duitsers verloren een van hun werkelijk grote mensen die ook als christen hun taak in stilheid vol brachten. Bandoeng reis door Afrika schijnt vooral be doeld te zijn om aan te tonen dat com- stisch China niet „geïsoleerd" is Na de Sowjetunie in een hele serit twistgesprekken ervan beschuldigd te hebben haar steun niet te onthouden aan anti-communistische nationalistische regeringen, schijnt communistisch Chi- ,de geest van Bandoeng" nieuw le- te willen inblazen. Men meet, dat e En-lai de leiders van de Afri kaanse landen wil winnen voor de ge dachte van een nieuwe conferentie naar het voorbeeld van Bandoeng, die onder leiding van China en Indonesië (en zon der de Sowjetunie) zou moeten worden gehouden. Nog zeer onlangs heeft Pa kistan zich met deze gedachte verenigd. Nehroe en Tito zijn ertegen en willen uitgebreide conferentie van neutra le landen, waarvan China waarschijn- "jk zou worden buitengesloten. Verwacht mag worden dat verschei dene regeringsleiders niet direct zullen Sowjetunie in het defensief gedrongen ingaan op het voorstel van Tsjoe En- lai en hem zullen laten weten dat zij prijs stellen op behoud van hun goede betrekkingen met de Sowjetunie, India en Zuidslavië naast die met communis tisch China. Dat zou vooral het geval zijn bij Nasser en Ben Bella. In het al gemeen schijnen de Afrikaanse leiders zich afzijdig te willen houden van het geschil tussen China en de Sowjetunie. De gevolgen van dat geschil heeft op verscheidene bijeenkomsten Afrikaanse en Aziatische landen kunnen De Verenigde Staten hebben giste ren in de woestijn van Nevada een on dergrondse proef genomen met een kern bom van geringe kracht, zo heeft de Amerikaanse commissie voor atoom energie meegedeeld. Het is de 22ste proef van dit jaar. Om de gevoeligheden van de Afri kaanse leiders te sparen zou Tsjoe En- lai waarschijnlijk ook de nadruk willen leggen op China's bereidheid tot vreed- i naast elkaar bestaan. Hij zal wij- op het voordeel dat de Afrikaanse landen kunnen hebben van vriendschap pelijke samenwerking met China, in hun streven naar consolidatie van hun on afhankelijkheid. Dat voordeel behoeft niet alleen moreel en politiek te zijn. China heeft nog onlangs met een lening van 250 miljoen frank aan Algerije wil le bewijzen dat China de gevolgen van de misoogsten en het staken van de Russische hulp te boven is gekomen en zijn vrienden een niet onbelangrijke fi nanciële en technische hulp kan verle- Britten uit op politiek succes De ontwikkkeling van de betrekkingen tussen China en Egypte wijst er de andere kant op dat Peking niet gestreng als de Sowjetunie optreedt gen regeringen die hun communistische onderdanen niet zacht behandelen. De storm die in september 1959 in Caïro opstak nadat de Syrische communisti sche leider Bakdasj in aanwezigheid van Mao Tse Toeng in Peking een fel te gen Nasser gekante rede had uitgespro ken. schijnt reeds lang te zijn gaan liggen. Tsjoe En-lai zal de Afrikaanse regeringen er ongetwijfeld van willen overtuigen dat de buitenlandse politiek van zijn regering realistisch is en niet op „geestdrijverij" berust. Het welslagen van de reis van Tsjoe En-lai zal ongetwijfeld worden verge makkelijkt door het gunstige aanzien dat zijn land in de Afrikaanse opinie geniet. De geweldige inspanningen die China zich heeft getroost om de ach terstand in ontwikkeling weg te werken hebben het land in Afrika ontegenzegge lijk een enorm prestige verleend, dat van China een niet te verwaarlozen factor op het Afrikaanse schaakbord MevrNhoe mag in Parijs blijven Mevrouw Ngo Dinli Nhoe heeft toe stemming gekregen zich voor onbepaal de tijd in Frankrijk te vestigen, zo heeft het Franse ministerie van buiten landse zaken bekendgemaakt. Een woordvoerder voor het ministe- e heeft verklaard dat er geen sprake van een politiek asiel. Haar aan vraag werd goedgekeurd op dezelfde gronden als van vele andere buitenlan ders wier financiën en persoonlijkheid als voldoende worden beschouwd zodat zij de Franse staat geen moeilijkheden derjarige gedoeld wordt op Nelly Riva: zullen bezorgen. betrekking tot communistisch China. Deze politiek zal Morden gepaard met een vastbesloten heid die buitenlandse avonturen voor Peking onvoordelig zal ma in een grote redevoering voor de Ge menebestclub over de fundamentele be ginselen van de Amerikaanse politiek zei Roger Hilsman, de Amerikaanse on derminister van buitenlandse zaken voor het Verre Oosten in San Francisco; „Wij weten niet welke veranderingen er zul len optreden in de houding van de toe komstige Chinese leiders. Maar als ik een klassieke uitspraak mag aanhalen, wij streven tegenover communistisch China een politiek van de open deur na. Wij zijn vastbesloten de deur open te houden voor de mogelijkheid van een verandering en slaan die niet dicht voor eventuele ontwikkelingen die ons natio nale belang zouden kunnen dienen, de vrije wereld tot nut zouden kunnen zijn en het volk van China tol voordeel zou den kunnen strekken." Hilsman zei dat de Verenigde Staten ..het drakenzaad van de haat dat in de toekomst bittere vruchten kan opleveren voor de Chinese bevolking, niet zullen dienen. Wij zullen echter evenmin onze belangen en die van onze bondgenoten verraden om de ambities van de com munistisch Chinese leiders te bevredi- De toespraak van Hilsman betekent geen verandering van de politiek die door president Kennedy is gevolgd. Zijn toespraak werd echter met officiële goedkeuring van het Witte Huis uitge sproken. Hilsman zei: „Wij hopen dat als zij worden geconfronteerd met de vastbeslotenheid die buitenlandse avon turen onvoordelig zal maken en als zij dan toch merken dat de weg terug naar de gemeenschap van mensen voor hen niet is afgesloten, het communistisch regiem uiteindelijk zijn huidige haat zal opgeven die voortkomt uit een sterk klassenbewustzijn." Hilsman zei dat een verduidelijking van het standpunt van de Amerikaanse regering op haar plaats is omdat er vra gen zijn gerezen omtrent duidelijke ver schillen in de Amerikaanse politiek te genover de Sowjetunie en communistisch Verzoek aan Spanje F)E ARGENTIJNSE regering heeft de Spaanse autoriteiten om uit levering van ex-presideiit Juan Peron gevraagd. Zij wil Peron namelijk doen vervolgen wegens „ontvoering een minderjarige". De Britse regering van premier Douglas-Home doet de laatste dagen serieuze pogingen het sprek met de Sowjetunie weer op gang te brengen en in dat over leg een bemiddelende (leidende) Senorita s-Rood In het bekende rode blik Sindsdien hebben de Duitsers deze vrij onbekende figuur leren kennen als een wijs en gematigd mens, die weigerde op de voorgrond te treden en dus geen spectaculaire figuur was, zoals bonds-1 kanselier Adenauer. Heuss was dus de 1 man van de achtergrond, de bewaker j van de grondwet, waaraan hij de eed van trouw had afgelegd. Het was een belangrijke positie. Boven zijn hoofd hing de tragische vergissing van zijn vooroorlogse voorganger maarschalk Von Hindenburg, die toeliet dat Hitier naar de macht greep als de wettig ge kozen kanselier van Duitsland. En het was dc goedhartige Heuss zelf. die de nazi's mede in de gelegenheid had gesteld, in de Rijksdag de positie in te nemen, van waaruit zij ten slotte hun greep naar de macht deden. Verbrand Heuss was ook een van degenen, die heel snel hun fout inzagen. Hij herstel de de vergissing, die hij als voorzitter van de Democratische partij in de Wei- marrepubliek had gemaakt. Nooit heeft hij zijn verkeerde stap vergeten en zijn reactie, zoals zij tot uiting kwam in zijn boek „Hitler's weg", bracht hem roem in het buitenland, maar ellende in zijn eigen land. Nauwelijks was Hitier aan de macht gekomen, of Heuss moest De schoonzoon van de Franse president Char les de Gaulle, kolonel Alain de Boissieu, heeft nu dezelfde rang als zijn schoonvader: brigade generaal in het Franse leger. Kolonel de Bois sieu, die bij de tanks dient, kreeg gisteren zijn twee sterren. Hel besluit hiertoe werd ge nomen op een zitting van het Franse kabinet onder voorzitterschap van de Gaulle. De presi dent zelf werd in 1940 brigade-generaal. De Boissieu en de dochter van de Gaulle, Elisa beth, zijn in 1946 ge trouwd. Bijna 100.000 toeris ten hebben de Wolfs- schanze, de vroegere schuilplaats van Hitier aan de Oostzee dit jaar bezocht, zo meldt het blad „Express Wieczor- ney" gisteren in War schau. De Poolse auto riteiten willen een bios coop bij de Wolfsschan- ze neerzetten. In het Franse dorp Saint Valérien hebben brandweerlieden een hond, die bij eèn brand in het huis van zijn baas door rook bedwelmd was, gered door toepas sing van mond-tot- mond-ademhaling. Een aardverschui ving heeft gisteren in St. Joachim de Tourelle bij de Golf van St. Law rence in Canada aan vier mensen het leven gekost. Zeven huizen, en een betonnen brug zijn geheel verdwenen. Het hoofdbureau van het Joods Nationaal Fonds in Jeruzalem heeft besloten alle lan den de actie te laten dent John F. Kcnnedy- woud in Israël, opdat een zo groot mogelijk levend monument ter nagedachtenis van Ken nedy wordt gesticht. Het Joods Nationaal Fonds, bureau Neder land, biedt iedereen de gelegenheid om een of meer bomen in dit woud te laten planten. Het fonds heeft voor bijdra gen (ƒ5 per boom) zijn rekening bij de Amster damse bank n.v. en zijn postgirorekening 438135 opengesteld. I De film „The Christi ne Keeler story" is gis teren in Kopenhagen ge draaid voor de censuur, maar cr werd niets ver werpelijks gevonden. De film werd vrijgege ven voor de wereldpre mière die vandaag zal plaatshebben. Er is slechts een voor waarde aan verbonden de film is niet geschikt voor kinderen onder 16 jaar. De Britse ster Yvonne Buckingham speelt de rol van Chris tine en de Amerikaanse acteur John Barrymore jr. die van dr. Stephen Ward. I Onder de bevolking van Madagascar heerst nog een grote mate van bijgeloof. In Vaingain- dreno, een dorpje aan de oostkust van Mada gascar hebben bijgelovi gen twee mannen ge dood die naar zij dach ten een kind hadden ver moord om zich van het hart meester te maken. De twee slachtoffers bleken respectabele ambtenaren te zijn. Het kind werd later onge deerd gevonden. rol te spelen. Waarnemers dat de conservatieve regering met het oog op de volgend jaar te houden verkiezingen uit i een succesje op het gebied van de buitenlandse politiek. Zoals gemeld heeft minister Butler ontmoeting met zijn collega Gromiko voorgesteld. De opening van de her nieuwde ontwapeningsconferentie in Ge- nève zou daarvoor een goede gelegen heid scheppen. Met nadruk werd later gesteld dat Butler niet de bedoeling heeft gehad Genève op tc trekken tot het van buitenlandse zaken. In de V.S. schijnt men nogal geprik keld te zijn door de Britse pogingen. Vooral de suggestie dat in Genève de ministers van buitenlandse zaken bijeen zouden moeten komen, heeft bij de Ame rikaanse regering verzet ontmoet. Zoiets ""ïschouwt men als een politieke indis- Douglas-Home heeft met Chroesjtsjef persoonlijk contact opgenomen om de Sowjetunie weer uit te nodigen voor we tenschappelijke besprekingen met Enge land en de V.S. over de waarnemings mogelijkheden voor ondergrondse kern proeven. een voorstel dat in Genève zal worden uitgewerkt. Douglas-Home poogt daarmee het onbeperkte kernstopakkoord mogelijk te maken. Nasoetion: Rusland of Westen, maar wapens krijg ik De Indonesische minister voor de nationale veiligheid en stafchef van het leger, generaal Nasoetion, heeft op een persconferentie te Parijs ver klaard dat de Sowjetunie Indonesië van wapens zal voorzien, indien hel westen dit niet meer wil doen. 1 Rus- Juristen doen beroep op Kwame Nkroemah De internationale commissie van ju risten heeft president Nkroemah van Ghana verzocht het ontslag van opper rechter sir Arkoe Korsa ongedaan te maken. Sir Arkoe, die president was van het bijzondere gerechtshof dat af gelopen maandag drie beklaagden in een verraadproces vrijspraak, werd woensdag jl. door de Ghanese presi dent ontslagen. Volgens de commissie zal dit ontslag haar pogingen om in Zuid-Afrika de toepassing van juiste wettelijke maatstaven te bevorderen nadelig beïnvloeden. sische wapens gesloten. Een permanen- jfl BÉ vertegenwoordiging - progr Indonesische werkt aldaar aan de wapenleveringen. Ik keer donesië terug met het gevoel, dat ik de veiligheid van mijn land heb verzekerd", aldus generaal Nasoetion. Nasoetion heeft een bezoek van vier dagen aan Parijs gebracht, waar hij be sprekingen heeft gevoerd met de Fran se minister van buitenlandse zaken Couve de Murville. en de minister voor de strijdkrachten Messmer. Volgens Nasoetion heeft Groot-Britan- nie verdere uitvoer van wapens naar Indonesië verboden. Het zou er voorts bij andere westerse landen op aandrin- "n dit ook tc doen. „Doch tot dus- worden alle overeenkomsten voor de levering van wapens, die wij met i westerse landen hebben gesloten, uitge voerd,", aldus minister Nasoetion. Juan Peron in 1954 en 1955 toen zij nog geen vijftien jaar was buitenechtelijk samen heeft geleefd. In diplomatieke kringen te Madrid wordt opgemerkt, dat de Spaanse jus titie, evenals de regering, in kwesties betreffende uitlevering, altijd met de grootst mogelijke omzichtigheid te werk gaat. In de regel wordt uitlevering ge weigerd wanneer achter een desbetref fend verzoek politieke motieven worden vermoed. In Madrid helt men algemeen over naar de mening, dat dit laatste hier het geval is. Hoewel de 63-jarige Peron momenteel een rustig leven leidt in een villa bij Madrid, heeft de Argentijnse ex-presi dent de afgelopen jaren tal van bezoe kers uit Argentinië ontvangen, voorna melijk Peronistische leiders. Dit heeft al herhaalde protesten van de Argen tijnse regering tot gevolg gehad. 1394) Het oudste deel van de In- gen tot ons gekomen, maar zij zijn dische letterkunde, dat zich door als mondelinge lering ontstaan en taal en inhoud van dc latere Sans- werden eeuwenlang van leermeester krit-literatuur onderscheidt, wordt op leerling op het gehoor af overge- veda genoemd. Het woord veda be- leverd. tekent, „de wetenschap", d.w.z. de De getrouwheid van deze overlc- uetenschap bij uitnemendheid, een vering hangt af van het karakter term die op zichzelf reeds te ken van elk werk. Zo hebben de epische uen geeft dat hier van oude overle- teksten, die door dc voordragende veringen sprake is. want in niodcr- zangers als literair eigendom wer- ne tijden zoudep weinigen durven den beschouwd, sterke veranderin- TOCH IS HET „de" tensohap te verkon digen. Sommigen denken het mis schien wel, maar zuilen cr toch niet zo rondborstig voor durven uitkomen. Wat nu die veda's betreft, dat is een veelomvattend, zeer ongelijke literaire massa, bc- overgeleverd, staande uit verzamelingen van ge- dan copislen dat hadden kunnen doen. wijde teksten, lofzangen, spreuken Het geheugen waarover de voor- I vaak met magische ondertoon), dragers destijds beschikt (en waar- prijsliedcren. formules. magische over sommige thans nog bescbik- licdercn. theologische beschouwin- ken) moet formidabel zijn geweest, legenden, geheime riten, meng- want het Ramayana telt bijv. 24.000 vegend wijsgerige dubbelverzen het Mahabharata 80.000! Nu mag het waar zijn, dat amayana oorspronkelijk slechts zijn tegenwoordige lengte dat sluit toch niet de div ondergaan, om dat zij in de loop der tijden werden vervormd en uitge breid. De gewijde teksten zijn echter wegens het sacrale karakter dat aan elk noord werd toege kend. nauwkeurig woord voor woord keuriger wellicht inhoud, enz. Dc ouderdom van dit zeer u lopende materiaal is onzeker. uit dc in de teksten weerspiegelde heeft" gehad", culturele en sociale toestanden en uit dat de zangers door taalvergelijking heeft men toch breidingen 24.000 dubbelverzen hë'b- chronologische verhoudingen in de ben moeten voordragen, teksten kunnen vaststellen. zodat De Rgveda omvat niet minder dan door sommige deskundigen ongeveer 1028 hymnen, verdeeld over tien 2000 v. Chr. als oudste datum voor boeken, de Atharvaveda 731 liede deze literaire schat wordt aangeno- ren, enz. Begin er maar eens aan! racn- En dan nog ongeschonden overver- Door het ongunstige klimaat zijn dc tellen ook! Indische handschriften zelf erg jong Nu hadden we het laatst over de en de oudstbckcnde dateren dan ook speer van Indra. die de bliksem van omstreeks de 11de eeuw. Zelfs voorstelt, maar hebben daarbij ver buiten Indië reiken de (in Nepal, geten te vertellen, dat het eerste cx- Tnrkestan en Japan) aangetroffen periment met de bliksemafleider niet Indische handschriften niet verder door Franklin is genomen, gelijk ve- terug dan de eerste eeuwen van on- len menen, maar door anderen, ze jaartelling. De oude Indische li- Daarover een volgende keer! jrboden) H. Pétillon.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 9