kom alen! Noord wijk moet flink bezuinigen op investeringen en subsidies KOERIERS Problemen van Noordwijkerhout in rondvraag besproken U: bi reumatiek soep or f.59,- f. 39,50 6979 f. 31,50 A. EEN GEVORDERDE ASSISTENT 3. EEN BEGINNEND ASSISTENT BEKWAME MONTEURS HULP- EN LEERLING MONTEURS nieuwe leidse courant TTOENSDAG 4 DECEMBER 1963 - Begrotingstekort van f300.000 XOORDWIJK. De vreugde over de sluitende begroting 1963 is van korte duur geweest. Een onaangename verrassing is het aanvankelijk geraamde te kort van f 300.000 op de begroting van 1964. Er was reeds een indicatie die in dtae richting wees, want in oktober was de ruime post voor onvoorzien van bijna f 60.000 nagenoeg opgebruikt. Daarom is reeds een omzichtig beleid ge voerd, maar bovendien zijn positieve voorstellen nodig tot verbetering van de financiën, omdat een tekort van f 300.000 zonder uitzicht op verbetering, niet W. in de algemene inleiding tot de De uitgaven voor 1964 worden ge raamd op rond 6 miljoen gulden tegen Hlim 5 miljoen in 1963. Deze stijging is veroorzaakt door allerlei omstandigheden De post lonen en salarissen steeg met ongeveer t 70.000 en het totaal van de uitgaven op hoofdstuk VI openbare werken steeg met f 300.000. De oost on derwijs vergde eveneens f 21.000 meer dan verleden jaar. De uitgaven voor sociale zaken wor den voor 1964 ongeveer f 120.000 hoger geraamd. Wel staan (hiertegenover f30.000 meer baten, maar dit betekent dat het tekort op dit hoofdstuk met rond f#0.000 is gestegen. Voorts zijn de kosten van het ge meentelijke Sportterrein bijna f 10.000 hoger geraamd dan vorig jaar. Op 1 januari 1964 zal er een tekort zijn aan vaste geldleningen van ruim f 4.600.000. Hiérvan is voor f 1.500.000 gecontracteerd, maar er blijft toch rond 3 miljoen gulden over waarvoor (nog) geen vaste geldlening kon worden ge sloten. een feit dat B. en W. zorgwek kend noemen. Zolang geen vaste geld lening gesloten kan worden, worden de kapitaalsuitgaven met kasgeld ge financierd, De rente hiervan wordt ten laste van de diverse hoofdstukken ge- Met deze opsomming die slechts glo baal is, is niet het totale accres van de uitgaven verklaard. Dit wordt mede ver oorzaakt door talrijke kleinere verho gingen. die met elkaar echter toch een vrij belangrijk bedrag vormen. Het aan vankelijk geraamde tekort van f 300000 was dus nog groter dan in 1961, toen een nadelig saldo van f 280.000 werd ge raamd. De positie van de gemeente was toen evenwel veel gunstiger omdat een verhoging van de uitkering uit het ge meentefonds kon worden verwacht, die inderdaad kwam Aannemende dat alles ln het werk ge steld dient te worden wat redelük Is om tot een sluitende begroting te komen, behben B. en W. enerzijds een aantal bezuinigingen ingevoerd en anderzijds de inkomsten opgevoerd. 7.9 werd de post representatiekosten teruggebracht van t 12.000 op f 6000: de koeten van de bouwpolitle werden met f M99 verlaagd en de raming van f22.400 voor krotopruiming en sanerings plannen werd gedeeltelijk overgebracht naar de kapitaaldienst. Voorts werd de post onderhoud straten en pleinen met f 10.000 verlaagd en werd een rentebe sparing berekend van f 43.000. Subsidies Het college heeft ook de subsidies aan een nadere beschouwing onderworpen. Hoewel nog niet tot een werkelijk dras tische beperking is overgegaan, zijn er toch enkele onder het bezuinigingsmes gevallen. Zo wordt voorgesteld de subsidie voor het type-onderwijs op de muloscholen te beëindigen, wat een besparing bete kent van f 4250: op de subsidie voor de plaatselijke bibjiotheken kan f 800 wor den bespaard en de subsidie aan de jeugdherberg in het Langeveld (f 850) kan vervallen. De subsidie aan de Stichting V.V.V. menen B. en W. te moeten handhaven. Wel acht het college het niet uitgesloten dat bij een nog slechtere begrotingspositie ook deze subsidie aanzienlijk zal moe ten moeten beperkt. Aanvankelijk was f 5600 uitgetrokken voor het aanleggen van een gastenstatis- tiek, doch onder de huidige omstandig heden heeft het college deze raming na der in beraad genomen. Wat het opvoe ren van de inkomsten betreft, zijn B. en W. voornemens binnenkort enkele voor stellen te doen Gedacht wordt onder meer aan de invoering van een rioolbe lasting. waarvan de opbrengst op f 75.000 wordt geraamd. Voorts dienen de begra fenisrechten te worden verhoogd met rond f 5000. Ook gaan de gedachten uit naar ver hoging van de reinigingsrechten van f 8 tot f 10 per emmer, wat een meer op brengst betekent van f 20.000. Voorts kunnen de marktgelden om hoog. wat f 3000 kan opleveren, en kan een voorstel tot verhoging van de hon denbelasting (meeropbrengst f 60000i worden verwacht. Ten slotte kunnen de inkomsten van hoofdstuk IX nog f 15.000 hoger worden geraamd. Dit alles levert een totaal op van f 100.000 aan bezuinigingen en f 125.000 aan hoger geraamde inkomsten. Er res- Personeel gevraagd O Voor direkt gevr. een leuk vlot meisje als hulp in de huishouding. Moet zelf standig kunnen werken en lief voor kinderen zijn. Mevr. Oudshoorn. Princestr. 11-13. Katwijk aan Zee. O Verpleegster worden? Onze kursus vangt aan be gin januari 1964, Inlichtin gen: Directrice Diaonessen- huis. Parklaan 95a Eindho- Personeel aangeb, 0 Aangeboden Wiskunde by- Iwsen, schaakles. Br. onder no. 6490 bur. Nieuwe Leidse Courant. 0 B.z.a. bijrijder. 17 jaar oud. T. Heemskerk. Lange- vaart 33, Rijnsburg. Te huur aevraand Gevraagd net kosthuis in klein gezin of vrije zit-slaap- kamer met kookgelegenheid door rustig heer. Brieven bur. v. d. blad onder no. 6489. Te huur aangeboden B ,'Pertsion Rust-Oord heeft grote kamer beschikbaar v. echtpaar of oudere dame van goede stand. Met volledige verzorging. C.v.. stromend water. Grote tuin. Buntlaan 16 Driebergen. Te koop gevraagd g Wij kopen alle soorten boeken en tijdschriften enz. J. Borsboom. Oude Rijn 23. teL 21876. g Hulsorgel gevr., ong. 18 registers. Oud model of de fect mag. Br. met prijsopg. onder nr. 6481 bur. blad. g Oude barometer of oude klok gevr. Br. aan Postbus 4010 Rijswijk. H. H. kanariekwekers. Wij, kopen kanaries en be talen voor mannen 7.50. popjes 2,parkieten f 1 per stuk. Brieven aan post bus 4010. Rijswijk. Te koop aanqeb^den #Te koop: T.V. 43 cm. g T.V. apparaten, slechts enkele stuks 43 cm. met 6 mnd. volle garantie. Com pleet geplaatst met antenne voor 295— Ook nog enkele 53 cm. Te bevr. Haar. lemmerstraat 307, Leiden. Tel. 30979. g Philips T.V. 53 cm, pracht beeld, spelend te g_g| prijs f 285. F Jan Vossen- stteï 34. Tel. 30184 Als nw 60 Handremmen f 65.— Philips radio, pracht toestel 45.Alaëlaan 18. 0 TV voor 25.95 p. mnd zonder vooruitbetaling. Mor gen al bij u thuis" Bel dan vóór 6 uur 010-120705 en •s avonds 070-863977 0 Te koop: Partijtje ge bruikte éénrulters. event, met betonnen bak (ook in gedeelten). Wynia. Lijster straat 13. Tel. 50962. Diversen 0 De Sleutelkoning. Bijma ken van alle sleutels, repa reren. verankeren en leve ren van elk slot. Haarlem merstraat 273 «bij de Over dekte), tel. 33958. Levering aan Rijk en gemeente. Za terdagmiddag en maandag morgen gesloten. 0 Alle motoronderdelen heeft motorsloperij Cor Boi- man. Hekkelaan 223. Den Haag. Telefoon 600355 Wvanbedden. wentelbed den .stalen ledikanten. Een pracht collectie tegen de laagste prijs bij De Kleine Winst. Haarlemmerstraat 51, g Wy verzorgen al drukwerk tegen billijke prijzen. O.a. visitekaartjes, geboortekaartjes, verlovings kaartjes. Prima afwerking en vlotte bediening. Haipa Vulpenservice. Haarlemmer straat 64 Naast Muziekhan del G. Horenk. Tronwrijden?? Verras uw bruid. Bespreekt onze nieu we 7 nersoons Chryslers Heerlyk verwarmd. Alle in lichtingen Zeemanlaan 12a, Leiden. TeL 23055. 0 Noordwyk opgelet, Don- derdagmarkt. Bij aankoop van tien gulden textielgoe- deren een leuk kinderameu blementje cadeau. Lange on derbroeken en borstrokken zes en zeven 2.98. twee stuks vijf gulden. Japie. Gaat Inwonen? Dan aanrechtblad. kastjes, geheel pas-klaar, compleet Zeer voordelig ln prijs. Jac. Ar- noldus en Zn.. Minnebroers- gracht 9. 's zaterdagmorgens geopend. Gebruikte bromfietsen voorradig. Door inruil ver kregen door vakmensen na gezien. Van Zijp Haarlem merstraat 295. Leiden. Tele foon 22082. 500 merkfietsen in vele kleuren en uitvoeringen voorradig. Prijzen v.a. 125 gulden compleet. Van Zijp Haarlemmerstraat 295 Ko- revaarstraat 6. 0 Batavus Berini - Puch Solex Rap - Gazelle - Mo- narscoot - Magneet Loco motief - Ava ros bromfietsen De grootste keuze. Van Zijp Haarlemmerstraat 295. Kore- vaarstraat 6. wy geven 25,— voor oude stofzuiger bij aan koop van een nieuwe. Vloer- wrijvers. 3 borstels. Firma Dusoswa. Turfmarkt 2-3. Leiden. Tel. 24409. 0 Twinset. de nieuwste was- combinatie beter dan vaste combi. Centrifuge 2800 toe ren. ook in gedeelten aan te schaffen, vanaf f 490 compl Financiering mogelijk. Firma Dusoswa. Turfmarkt 2-3, Lei den. tel. 24409. Prima rundlcderen fau teuils. grote mahoniehouten uitschuiftafel voor 25 pers. Grote mahonie kast, prima zaaloliestookkachel. groot karpet en zeer apart open haardje. W. F. Kooreman. In- en verkoop antiek. Nwe Rijn 9 bij Hoogstraat. Telef. 10 volle uren autoryies r 47.50. Fonkelnieuw lesmateriaal. Gedipl. instruc- Losse lessen f 6.50 Erk. Bonds Autorijschool ..De Centrale" Veerstraat 31. Telefoon 24600 Populieren straat 9. Roelofarendsveen Uw vervoersprobleem op gelost. Verhuur van nieuwe bestelauto's en 9 pers. bus jes zonder chauffeur. Ook Stationcars en pers. wagens Geenjaar. Goejestraat 34. tel. 30794. Garaee Hoge Rijndijk 4a. tel. 25259. Autoryschool „Roman" gediplomeerd ANWB en vakgroep instructeurs. Les met nieuwe Taunus 17M. Ook verlengen wü uw rij- bewys. S. W Roman. Serin genstraat 26. Leiden. Telef 23112. Meubelhandel ..Mors- poort". Ruimer keus eet- hoeken, bergmeubelen en bergkasten. Wandmeubelen naar eigen ontwerp. Mors- straat 58. Daklekkage Reyli rub- berdakcover koudgekwast beschermt en dicht afdoend zink. mastiek, dakleer. Aller beste Sedert '35. Proefbus 5 kg. voor 5 a 10 m2 12.50 Fa. De Jong—Boom, Sloten N.H. Tel. 020-128427. teert dus nog een ongedekt tekort van f 75.000. Hiervoor ziet het college geen andere oplossing dan dekking uit de reserve die gevormd Is door overschotten in vorige Blijkens de rekening 1962 bedraagt deze reserve rond f 418.000. dus vol doende om het tekort 1964 op te vangen. Men moet er echter op bedacht zijn dat. in de komende jaren grotere tekorten kunnen ontstaan. Nieuwe bronnen van inkomsten riet 't college voorshands nameUjk niet. Wel is er een wetsontwerp van de regering, waarbij aan de gemeenten enig belas tinggebied wordt toegewezen, maar dit ontwerp is niet er$ warm ontvangen. Geen scholenbouw B. en W. merken op dat in de begro ting geen rekening is gehouden met de stichting van nieuwe scholen. Het col lege noemt het een droevige zaak als. na een langdurige procedure, eindelijk een urgentieverklaring verkregen is. het nog jaren duurt voordat de rijksgoed keuring afkomt. Zowel het bestuur van de Wilhelminaschool als dat van de R K ulo wachten namelijk nog steeds daarop. Ook de bouw van de houten openbare kleuterschool aan de Van Panhuysstraat stagneert. Met de leverancier werd des- tyds afgesproken dat met de bouw in augustus zou worden begonnen. Dit moest echter worden uitgesteld tot november en daarom ziet het ernaar uit dat de school pas in januari 1964 kan worden betrokken. B. en XV. betuigen waardering voor het bestuur van de voetbalvereniging Noord wyk, dat zo welwillend was de kantine op het sportveld beschikbaar te stellen, waardoor de kleuterschool werd gehol- Gezien de gunstige resultaten in het afgelopen jaar hebben B. en W. dit jaar een post van ongeveer f 10.000 uitgetrok ken om de schoolkinderen te leren zwem men in het overdekte zwembad van hotel Zeerust Voorts wordt f 3000 geraamd voor ge bruik van het Golfbad. dat ook uitste kend voldoet. Het kan echter als open bad slechts korte tijd gebruikt worden en het College vraagt zich daarom ern stig af of dit bad niet door het aanbren gen van een eenvoudige overkapping meer rendabel kan worden gemaakt. Een onderzoek wordt hiernaar ingesteld. Wat de politie betreft wordt opge merkt dat de ramingen gebaseerd zijn op een korpssterkte van 41 man. con form de formatie vastgesteld door de minister. De omvang van het toerisme. vooral in het Langeveld. eist echter steeds meer politietoezicht. Een verzoek om uitbreiding van de formatie aldaar kan zeker een goede ontvangst hebben Weinig investeringen Dit jaar zijn slechts weinig nieuwe in vesteringen op de kapitaaldienst ge raamd. De beperking die het College zich heeft opgelegd, vindt een oorzaak enerzijds in de grote werken die nog onderhanden zijn en anderzyds in de toestand der financiën. De bedrijven voor elektriciteit, gas eD water ramen voor winstuitkering aan de gemeente gezamenlijk f 56.928,70 (onge veer f 3500 minder dan vorig jaar). Naast deze winstuitkeringen wordt als reser vering geraamd f 50.000 ten behoeve het fonds uitbreiding waterwin ningsinstallatie en bijna f 110.000 ten behoeve van het fonds spanningsverbe tering elektriciteit. Deze laatste vordert gestaag en zal, naarmate arbeidskrachten beschikbaar zijn, worden voortgezet. Van de 4400 aansluitingen moeten er nog ongeveer 1890 worden omgezet. Tot nu toe konden ongeveer 300 percelen per jaar worden omgezet, getracht zal worden dit aantal te verhogen. Voor 1964 worden de kos ten van omzetting geraamd op ruim f95.000 Voor uitbreiding en verbetering van de straatverlichting wordt f 96.520 ge- In de begroting van het waterbedrijl zijn ook opgenomen de exploitatiekosten voor de fluoridering van het water tot een bedrag van f 4145. Deze kan echter tot stand komen indien de minister van volksgezondheid zün fiat geeft. Op de aanvraag is nog geen beslissing genomen Bestaande plannen Ten slotte geven B en W. een opsom ming van de belangrijkste zaken die nog in portefeuille zijn. Zo is een ont- werp-uitbreidingsplan voor het gebied ten noordén van de Van de Mortelstraat zover gereed dat het binnen enkele weken aan de raad zal worden aange- Ultvoerlg gaat het College ln op de woningbouw. In de vrüe sector zyn thans 74 woningen aangevraagd die nog op ryksgoedkeuring wachten. De onze kerheid over de toewijzing is in deze sector echter het grootst. Eén zaak is duidelyk: de gemeente zal over voldoende bouwrupe grond moeten beschikken en het college zal dan ook naarstig streven naar dit doel. De aanbesteding voor de bouw van dagwinkels aan de Langevelderslag wordt voorbereid. De vernieuwing van het rioolstelsel is gereed gekomen, zodat de lozing niet meer plaats heeft in het Schie. maar voorlopig nog, in de Spoelsloot. Wat de bouwkundige werken van de rioolwater zuiveringsinstallatie betreft verscheidene betonwerken zijn gereedgekomen. Vol gens de huidige verwachtingen zullen eind 1964 de bouwkundige werkzaam heden gereed zyn en zal in mei 1965 de NOORDWIJKERHOUT. In de raadsvergadering van gisteravond vergde de rondvraag de meeste tijd. Tevoren deed burgemeester P. M. M. van der Weijden de mededeling, dat met de sportvereniging Van Nispen te De Zilk overeenstemming is bereikt omtrent de aanleg van een trainingsveld van on geveer 30 x 40 meter, ter ontlasting van het noodveld. Aan Van Nispen zal dit terrein door de gemeente beschikbaar worden gesteld en de gemeente zal tevens het terrein 15 cm doen ophogen. De sportvereniging zal met eigen krachten het terrein verder gereedmaken. Deze oplossing is voor de gemeente meer aanvaardbaar dan de aanleg van een tweede noodveld. Een voorstel van de fractie Duivenvoorde in die zin werd in verband met deze oplossing niet meer in discussie gebracht. De raad wijzigde de politieverordening in die zin. dat het sluitingsuur voor café's en dergelijke wordt verschoven van elf uur tot twaalf uur 's avonds. Naar aanleiding van een door de groepscommandant der rijkspolitie ge daan verzoek werd in de politieverorde ning een bepaling opgenomen, volgens welke alle hotel- en pensionhouders en verder allen, die tegen betaling ge meubileerde woningen of kamers ver huren of aan personen logies of nacht verblijf verschaffen, verplicht zijn op het politiebureau een door hen onder tekende lijst in te leveren met opgaaf van alle personen, die bij hen intrek hebben genomen of o" hun terreinen verblijven. De wijziging zal per 1 maart 1964 ingaan. De groepscommandant acht het nood- zakelyk, dat de politie op de hoogte is met de personalia in verband met even tuele signalering in het opsporingsregis ter. S.O.S.-berichten, etc. Tot leden van de woonruimtecommis sie werden herbenoemd de heren J. J. Duivenvoorde. A. A. de Groot, C. A. van Paridon. P. van c*er Sleet en J. R. Zonneveld. Als plaatsvervanger werd be noemd de heer C. J. Hógervorst. Woningen De heer Van der Sleet vroeg by de rondvraag naar de houding van B. en W ten opzichte van Noordwykerhoutse in gezetenen of economish aan Noordwij kerhout gebondenen, die een woning ir de vrije sector willen kopen ter be- gehele installatie in bedrijf komen. Voorts is een advies in studie inzake de vuilverbranding. De aanleg, reconstructie en verbetering van een aantal wegen staan op het pro gramma. Het college is ten zeerste geïnteresseerd bij de mogelijke gevolgen van de lew- ring van aardgas. Voor een distributie- gemeente als Noordwyk is hierover nog weinig concreets te zeggen B. en W. zullen trachten positieve gegevens te verkrijgen en de raad over het resultaat daarover inlichten. De gasberging. die vorig jaar nog zor gen baarde, zal binnenkort weer zijn verzekerd als de twee nieuwe hogedruk- ketels zijn geplaatst. woning. De voorzitter antwoordde dat het moeilijk is by verkoop van be staande vrije-seotorwoningen eventuele gegadigden, die op de lyst van woning zoekenden staan, op de mogeiykheid tot koop attent te maken. De hiervoor be nodigde gegevens ontbreken. In de discussie wees de heer Bek man op het gevaar dat de gemeente als makelaar zou kunnen gaan optre den. Wethouder De Groot zei dat het hier alleen gaat om toepassing van de woonruimtewet. Het bewonen van een huis eist een vergunning van het ge meentebestuur. Als er eigen woning zoekenden zijn, die bereid en in staat zijn de koopsom te betalen, krijgen die een voorrang bij het verlenen van een vestigingsvergunning boven wo ningzoekenden van elders. Maar dan moeten de op de lijst van woningzoe kenden ingeschreven personen hier van bij het huisvestingsbureau mel ding maken. Ook de toestand van de Schippers- vaartweg kwam ter sprake. De heren Timmer en De Haas vroegen of het niet mogelyk is enige voorlopige voorzienin gen aan te brengen en de heer Hoger- vorst vroeg om spoed by het afwerken van de onteigeningsprocedure. De heer Blaauw laakte de houding van die eigenaren, die niet wensten in te gaan op het royale aanbod van de ge meente. „Wy hebben," aldus de heer Blaauw, „toch echt wel het volle pond geboden". De heer Beekman vroeg (en de voor zitter zegde toe) te trachten ook Noordwijkerhout draad-televisie radio-distributie mogelijk te maken. In enkele nieuwe wijken is reeds gelegen heid tot aansluiting op radio-distributie. De heer Schaap meende, dat het goed zou zijn als de gemeente meer en beter zou reageren op berichten in de pers, waarin de houding van het gemeente bestuur onjuist of onvolledig wordt mel ding gemaakt. In de regionale pers worden bepaalde zaken wèl juist gesteld, maar in de landelijke bladen ontbreekt daaraan nog- Hulp aan kwekers De heer Hogervorst vroeg om inlich tingen met betrekking tot de hulp aan die kwekers, die door de strenge vorst in de afgelopen winter financieel zwaar zyn getroffen. Hy kent gevallen, waarinj die hulp erg lang wegblijft. De voorzitter deelde mee. dat onmid dellijk nadat de aanvragen in mei, juni en juli waren ingekomen, om een advies van de rijkstuinbouwconsulent in Lisse was gevraagd. De op 12 september gekomen adviezen zijn op 2 oktober in jaar de met deskundigen en waarnemers uit- jhet o gebreide plaatselijke commissie zelfstand werd dig behandeld. jvolgei Van de 18 oorspronkelijk ingediende!k*n: aanvragen waren er al 3 afgevallen, v omdat men zichzelf gemakkelijk kon 1 helpen of omdat van overheidswege reeds was geholpen. Drie gevallen werden in CI die vergadering voorlopig en één geval werd definitief afgewezen. Aan vijf ge- 2 z zinnen werd op basis van voorschot een v' uitkering voor levensonderhoud toege- h kend. In januari 1964 zal worden bezien n of en zo ja op welke wijze moet worden v geholpen. Tevens worden dan alle andere "w gevallen nog eens kritisch bezien. b Philatelica Lisse LISSE Gisteravond werd in gebouw „Oase" in de Bondstraat een vergadering gehouden door de Postzegelverzamelaars- vereniging „Philatelica" aid. Lisse. De heer H. C. van Ginhoven bracht rapport uit over de algemene vergadering te Utrecht. Nu de landelijke organisatie uit j Er getreden, €i«enlolgei het federatieve verband wordt behoefte gevoeld nieuwsorgaan. Op 23 december zal rapport financiële beheer worden uitgebracht, t Dan zal de jaarvergadering worden ge- j- houden in de „Nachtegaal". raar Mevr. C. J. van Hamme-Meyler hield fande een causerie over de juiste wijze van LjS> postzegelverzamelen. Zij legde speciaal ^wee, de nadruk op het losweken van zegels, waartoe zij een drietal mogelijkheden uitvoerig besprak. Voorts werd een vei- ling gehouden waarvoor goede belang- I stelling was. LISSE Bij de Rijkspostspaarbank werd in november ingelegd f 81.577 en terugbetaald f 57.379. S.G.P. afd. Katwijk KATWIJK AAN ZEE De Staatkun dig Gereformeerde Partij, afdeling Kat wijk, hield een ledenvergadering in het Hervormd Jeugdhuis onder voorzitter schap van de heer J H van Neerbos. Na een welkomstwoord herdacht de voorzitter president Kennedy en het 150- jarig bestaan van ons Koninkrijk. Bij de bestuursverkiezing werden de voorzitter, de heer Van Neerbos en de heer D. de Jong herkozen, terwijl tot nieuw lid j werden gekozen de heren Th. Heems kerk en W. Haasnoot Meer tyd voor Uw gezin. Doe Uw was in de zelfbedie ningswasserij „Zelfwas". In één uur schoon en droog. Met volaut. langzaamwas- sers. Dus minimaal slijtage aan Uw goed en thuis geen natte boel. Geopend van 721 uur. 's zaterdags van 717 uur. Morsstraat 50. tel. 20338. 0 Fraaie Mechelse lewen- kop dressoir, dito tafel en bewerkt kastje. Zes prachti ge getorste Oudhollandse stoelen, eiken Mechelse Le- wenkop bureau, fraaie eiken kerkdeurkast enz. Inkoop antiek enz. W. F. Kooreman Nieuwe Rijn 9 t.o. V D bij Hoogstraat, tel. 23261. GEMEENTE ALKEMADE De Burgemeester van Alke made maakt bekend, dat het door de Raad dier gemeente in zijn vergadering van 2 de cember 1963 ter uitvoering v artikel 1, lid 5 der Boswet in ontwerp vastgestelde besluit tot bepaling voor de toepas van die wet van de grens van elke der in deze gemeente gelegen bebouwde kommen vanaf 5 december 1963 gedurende 30 dagen ter gemeentesecretarie op elke werkdag uitgezonderd op zaterdag, van 9-12 uur voor ieder ter inzage ligt. Alkemade, 4 dec. 1963. De weldadige warmte, l-r van THERMOGÈNE U/jf WATTEN maakt de spieren los. verdrijft {MfS pijn en stijlheid. Zó blijft u gewoon aan far uw werk, zonder jf iets in te nemen. P fWERMOGÈNE STILT PIJN DOOR WARMTE- Gevraagd nette zelfstandige winkeljuffrouw levensmiddelenbedrijf J. v. HOOIDONK. HERENSTRAAT 61 LEIDEN TEL. 24718 JONGE LERAAR bij het Middelbaar Onder wijs. ongehuwd, zoekt per 1 januari a.s. of later gestoffeerde of gemeubileerde zit-slaapkamer Elk 2e blik, pok of pot GOEDKOPER ROOKWORST (vetu^i vwpoH) gjj e|k pa|(. spliterwten GOEDKOPER geldig vee 4 t/m 10 december 63 DROOMWENSEN VOOR DROOMPRIJZEN SPAAR MEE! DOPERWTJES Bij f.6, boodschappen ctn heel blik lof2 l)al»« blikken AUTOMATISCHE BROODROOSTER Vraag da droomwensfolder Keuze uit vale droomwensen, von ongekend* kwaliteiten voor ongelooflijk lage prijzen. 102, Het duurde met lang of de auto met onze vrienden erin reed het hek van de Pippeldrechtse diergaarde binnen. „Kijk, Knorrio", sprak Spekkie, „dit wordt hu je nieuwe huis. Hier zullen we eens een mooi kamertje voor je uitzoeken met lek kere vette modder, waar je je heerlyk in rondwentelen kunt. Weet je nog. Blek. dat wy eenmaal zulke spannende ogenblikken in deze fraai aangelegde dierentuin hebben beleefd? Dat ik jou toen nog uit de klauwen van een leeuw heb moeten redden? Of jij mij? Dat herinner ik mij nooit zo precies De wagen stopte voor een gebouw en nadat onze vrienden waren uitgestapt ver dween commissaris Bonebakker achter een der deuren, om even later terug te keren met een employé van de diergaarde, die be loofde hen naar de directeur te brengén. Ze volgden hem door een lange gang, de man klopte aan op een mooie, mahoniehouten deur, een stem riep: „Binnen" en Spekkie loodste zijn vriend Knorrio voorzichtig het vertrek binnen. „Dag commissaris Bonebakker", sprak de directeur. „Het doet mij genoegen u weer eens te zien. Dag Spekkie en Blekkie. Komen jullie my een nieuwe aanwinst brengen?" „Ik. directeur", kondigde onze dikke vriend aan. „Blekkie mocht natuurlijk wel van mij mee. maar het is persoonlijk geschenk van mij aan u, om het zo maar eens uit te druk ten. Ik heb dit zeldzame beest aan de handen *an de wildste Indianen ln het Babapone- scbied ontworsteld, nadat ik eerder ln de week mijn vrienden al uit de handen van een zo mogelijk nog woestere stam had gered en toen ik thuis kwam dacht ik: wat zou het aardig voor onze jonge stadgenoten zyn, als ze zon merkwaardig varken ook eens van dichtbij konden beschouwen. Ik overhandig hem dus hierbij gaarne aan u, met de mede deling dat hij naar de lieflijke naam Knorrio luistert en hiermee verklaar ik deze kleine plechtigheid dan voor gesloten". „Dank je wel, jongen", lachte de directeur. „Ik ben J6 zeer dankbaar voor dit gebaar. Wq zullen je vriend Knorrio een mooi plaatsje geven en Je kunt ervan op aan dat we goed voor hem zullen zorgen. En als je nog eens naar hem wilt komen kijken, dan ben je natuurlijk altyd van harte welkom". „Mag ik njet met u mee, om een mooi hok voor hem uit te zoeken?" vroeg Spekkie. „En als Knorrio heimwee zou krijgen, belt u mij dan m^ar vlug op, dan kom ik onmiddellijk om hem te troosten. De naam staat wel ln de gids, onder de S van Spoeling". „Ik zal het doen. Spekkie", beloofde de directeur grinnikend. Accountantskantoor SLAGMAN EN HERMANS te bc der d Het Laboratorium voor Experimentele Planten- 0Jda systematiek der R.U. kn™ 5e Binnenvestgracht 8 Leiden saiar vraagt EEN WERKSTER - voor zo spoedig mogelijk. Volledige dagtaak. Aanmelding dagelijks tussen 9-11 uur. Gevraagd voor onze afd. Centrale Verwarming A. E. v. d. VOET Zn. LEIDEN wooocnoootewinnnmuixxxmieoooottyiooottxteooooocooooo

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 8