Neemt prinses Irene haar intrek in slot Heeswijk? Monumentensorg restaureert het thans Steeds meer geruchten Tweede t.v.- programma Liberiaan half uur vast bij de Hoek Ingenieur liet tekeningen stelen na zijn ontslag f 1500 geëist N.T.S. slaat zich door de problemen heen Architect gaf prijs huis te laag op POSTORDERBEDRIJF 7 WOENSDAG 4 DECEMBER 1963 Zal het negen eeuwen oude kas- teel Heeswijk in Noord-Brabant, dat al geruime tijd een grondige res tauratie ondergaat, een Koninklijke bestemming krijgen Volgens ge ruchten. die hardnekkig aanhouden bestaat de mogelijkheid dat prinses Irene er haar intrek zal nemen, na- dra de restauratie is voltooid. Van officiële zijde is dit gerucht tot nu toe echter ontkend. Voedsel aan de geruchten, die in Heesw^k en wijde omgeving al lange tijd circuleren, geeft de drastische restauratie, die onder het toeziend oog van Monumentenzorg wordt uitge voerd. Het «lot, dut door een brede gracht is omgeven, wordt geheel in de (Vervolg van pagina 1) Over de verstoring van de ether door piratenzenders e.d. vindt thans overleg plaats in de Raad van Europa. Minis ter Bot wilde eerst het resultaat van dit beraad afwachten alvorens de vraag onder ogen te zien of tegen radio- Veronica (en deszelfs relaties in ons land) maatregelen moeten worden ge troffen. Over de besloten reclame-t.v. in het Rijswijkse winkelcentrum en op de Scheveningse pier is gesproken met de P.T.T. Deze activiteiten hebben de volle aandacht. Het overleg tussen de stichting Teleac en de N.T.S. zei mi nister Bot „met grote sympathie" te volgen. Hij hoopte, dat de ideeën van Teleac spoedig kunnen worden uitge- In de avondvergadering brachten en kele sprekers het commentaar van N.T.S.-voorzitter Schüttenhelm op de uitlatingen van de minister (men zie voor dit commentaar elders in ons blad) ter sprake. Minister Bot zei hier over, dat de P.T.T. eerst zes weken geleden, om precies te zijn op 24 ok tober, op een Nozenja-vergadering me dedeling heeft gedaan van het eerder gereed komen van de nieuwe zender te Lopik. Veertien dagen nadien had de minister de N.T.S. laten weten, dat het haar financieel mogelijk zou wor den gemaakt om uitzendingen over het tweede net te verzorgen. Mr. Bot deelde nog mee, dat het derde F. M.-radionet pas in de tweede helft van 1965 gereed zal zijn. Bij de totstandkoming van de Regeling, voor het omroepbestel' zal worden bekeken wie dit net zal kunnen bezetten. Vragen in Kamer Gratieverzoek voor Preston Cobb van Ned. regering Hert Tweede-Kamerlid mevrouw Singer- Ddkker (PvdA) heeft dn schriftelijke vragen bij de ministens van buitenlandse zaken en van justitie aangedrongen op een gratieverzoek van de Nedertandse regering ten gunste van de 17-jarige Amerikaanse negerjongen. Preston Cobb, die wegens moord op zijn blanke werk gever, twee jaar geleden gepleegd, ter dood is veroordeeld. Voorts verzoekt zij de bewindslieden (bij de Verenigde Naties een voorstel in •te dienen ertoe sterfdoerrde dat de ver- fcfering van de rechten van het kind in dae zin wordt aangevuld dat het kind recdrt heeft op een speciaal kinderstraf recht en dat in ieder geval geen kind of jeugdige onder een bepaalde leeftijd tot de doodstraf mag worden veroor deeld. De vice-voorzitter van de Bond van Chr. Oranjeverenigingen in Nederland, de heer J. H. Bögeholtz zal woensdag 4 december van 6.30 tot 6.45 in „Spec trum" voor de N.C.R.V. spreken ovei „150 jaar Koninkrijk". Vorst blijft licht JN DE afgelopen nacht heeft het in ons land plaatselijk 3 graden ge vroren. In Duitsland kwam op enkele plaatsen 7 graden vorst voor, maar in Scandinavië is de vorst nog van weinig betekenis. Daar is dus geen voorraad koude liLcht aanwezig, hetgeen belang rijk is voor het weersverloop in ons land, omdat de wind meer noordooste lijk wordt. Dit is het gevolg van lucht drukdalingen die boven Rusland, de Balkan en Italië voorkomen. Het hoge- drukgebied dat geruime tijd boven Rusland aanwezig is geweest, ver dwijnt hierdoor geheel. Bij noord- Schotland handhaaft zich nog een hogedrukgebied en hierbij sluit zich 'en zuiden van Groenland een nieuw hogedrukgebied aan. Ten noordwesten van Portugal handhaaft zich een depressie. Het bijbehorende front brengt in Italië en de Balkan regen, maar het boven Frankrijk gelegen ge deelte lost vrijwel geheel op. In ver band hiermede houdt het droge weer bij ons aan. Over het noorden van het land sullen wolkenvelden uit Dene marken binnendrijven, zodat het daar maar weinig zal vriezen. In het zuid oosten van het land kan het kwik tot ongeveer 5 graden onder nul dalen. ZON EN MAAN Donderdag 5 december: zon op 8.1 onder 16.31; maan op 21.34, onder 12.40. Zondag 8 december: Laatste Kwartier. (Van een onzer verslaggevers) Nederlandse renaissancestijl geres taureerd. Met de bouw is men nu vrij wel gereed Actueel zijn de geruchten weer worden najiat gisteren de laatste wils beschikking van de erflater, jhr. Dona- tus Theodorus Albericus, die in 1895 overleed, volledig was uitgevoerd. BEPALING De belangrijkste bepaling in diens testament was dat de erfenis (het kasteel Heeswijk met de daarbij be horende landerijen en 77 boerderijen geschatte waarde: 10 miljoen gul den) pas dan mocht worden ver deeld. wanneer de jongste van de achterneven, die voor de erfenis in aanmerking kwam, „de volle ouder dom van tachtig jaar zal of zou hebben bereikt". Gisteren nu zou de ze erfgenaam, die in 1947 overleed, 80 jaar zijn geworden. Thans is dus na 68 jaar de mogelijkheid geopend de erfenis te verdelen. Erfgenamen zijn de 81-jarige Willem Baron van de Bogaerde van Terbrugge. baro nes Van de Bogaerde (die hofdame van wijlen Koningin Wilhelmina is geweest) en twee nichten. De baron en de barones hebben zo lang zij geen intrek in het kasteel kon den nemen, gewoond in een tot woning verbouwd bijgebouw. De beide nichter. :n in Londen en Lissabon. Deze laatste erfgenamen zouden geen prijs stellen op het in bezit houden van de erfgoederen, TOEKOMST Wat er nu met het kasteel, dat een rijke geschiedenis heeft en dat in de loop der eeuwen vele malen is ver bouwd en uitgebreid, gaat gebeuren is nog niet bekendgemaakt. Baronesse Van de Bbgaerde verklaar- 6 ons desgevraagd dat nog geen be slissing was genomen omtrent de ver deling van de erfenis. De juistheid van het gerucht dat prinses Irene het kas teel zou willen kopen, wilde zü noch be vestigen. noch ontkennen. Wél beves tigde z(j dat prinses Beatrix enkele ja ren geleden, strikt incognito, een be zoek heeft gebracht aan het kasteel. Het is duidelijk dat, nu de erfgenamen weer de beschikking over het kasteel hebben gekregen, de geruchten opnieuw de kop op steken. Mede met het oog op het feit dat de restauratie thans vrij wel is voltooid en weer voor bewoning geschikt is gemaakt. Van officiële zijde is echter geen enkele bevestiging gege- De Liberiaanse tanker Atlantic Baro- ?t (11.524 brt) heeft gisteravond een halfuur vastgezeten aan de binnenkant de Noorderpier te Hoek van Hol land, even voor het zg. Faustus-gat. Het schip slaagde erin zonder sleep- bootassistentie vlot weg te komen en heeft daarna zijn weg naar zee voort- Het verkeer op de Nieuwe Water- eg was bijzonder druk tegen het val- n van de avond. Dit was er de re- ;n van, dat de Liberiaan een uitwijk- anoeuvre moest maken, waardoor hij uit zijn roer liep en op de pier botste. De Atlantic Baronet, eigendom van m de Atlantic Tanker Ltd. in Monro- a, had in Pernis olie geladen voor de Duitse haven Nordenham. Het schip wordt over vijf dagen terugverwacht. Dan zal worden onderzocht of het schip nog schade heeft opgelopen bij het on geluk. dat een paar minuten voor zes gebeurde. Gisteren is de zevenjarige Harrie van de Moosdijk uit Baexurn in zijn woon- s verongelukt. Toen hij de rijksweg RoermondWeert overstak en werd aan gereden door een personenauto uit Le- veroy. Hu overleed ter plaatse. Senoritas-Rood In het bekende rode blik Concurrentie voormalige werkgever De officier van justitie bij de recht bank te Zwolle heeft gisteren tegen dc 41-arige electrotechnisch ingenieur P. van N. uit Hattem een boete van 1500 gulden subs, drie maanden hech tenis geëist wegens uitlokking van diefstal, heling en verduistering ten nadele van de apparatenfabriek Over ijssel (AFO) te Hattem. Van N. stond terecht omdat hij na zijn ontslag (wegens onenigheid met de di- Kustvaarder liep veilig binnen De 400 ton metende Nederlandse kustvaarder Fokke de Jong sr. is gis teren moeizaam in Lissabon binnenge lopen na urenlang een prooi van de zware storm ten westen van Portugal te zijn geweest. Alle acht opvarenden zijn gezond, aar volkomen uitgeput van het werk dat zij verzet hebben. Een deel van de lading moest overboord gegooid wor den om het schip lichter te maken. De Portugese autoriteiten hebben verklaard dat het schip onderweg was naar Ben ghazi, Lybië. rectie) tot februari 1962 drie employe's van de AFO zou hebben bewogen be. paalde constructietekeningen en reeds gefabriceerde apparaten te stelen, voorts wegens heling van deze artikelen terwijl hem ook ten laste was gelegd dat hij nog onder zijn beheer zijnd materiaal van de AFO zou hebben verduisterd. Een van de drie employé's, de 35-ja- rige vertegenwoordiger R. M. uit Hattem. destijds chef-monteur bij de AFO, gaf toe in de periode maart 1961 tot februari 1962 op aandringen van verdachte teke- ningen en apparaten weggenomen te hebben. Van N. zou hem een leidingge vende functie in de fabiek. die deze wilde oprichten, hebben beloofd. De tweede, de 31-jarige chef-monteur bij de AFO E. M. uit Hattem. deelde mee dat hij verdachte gegevens had ver strekt over regelapparatuur voor mijnen, vegers die gebruikt werden in een order de Duitse marine. Vrijwel gelijk luidend waren de verklaringen van de derde employé J. M. K.. een 31-jarige electrotechnicus uit Hattem. Er werden nog elf andere getuigen gehoord. Spionage De officier achtte het ten laste gelegde voldoende bewezen door de verklaringen van de drie kroongetuigen. De klacht van verdachte, dat hij bij het verhoor door de politie geestelijk in de war was geraakt waardoor hij had bekend, vond hij ongegrond. Hij zou tijdens zijn hech. tenis geen juiste voeding hebben gekre gen, wat bevestigd was door een arts. De verdediger vond. dat de poli tie de zaak had opgeblazen, omdat men dacht, dat er in verband met de order van de Duitse marine spionage in het spel was. Uitlokking van diefstal achtte hij niet aannemelijk aangezien het doen van be loften door verdachte niet was bewezen. Verder ontbrak volgens hem winstbejag op het punt van de heling. Ten slotte achtte hij verduistering niet bewezen daar de AFO na het ontslag terloops in een briefje had gevraagd of Van N. het onder zijn beheer zijnd materiaal te zijner tijd wilde terugbrengen. Tevreden jaarverslag 1962 Ofschoon men nog lang niet van nhonort.rde functie, k.n krijten. Bij- tzonder moeilijk blijft het met de huis- voldoening op alle fronten kan he, Gool. ta ,lecg spreken slaat de NTS zich, zoals het aantal woningzoekende employés blijkt uit het thans gepubliceerde van de NTS van 88 tot 161. jaarverslag 1962, krachtig door de „Spectaculaire gebeurtenissen", aldus problemen heen. wetend, dat een besluit de heer Schüttenhelm, „hebben jong mediutn nu eenmaal Mazel- tdUTn JewS'S te kamen, bouwd aan de toekomst." De problemen raken voornamelijk Kosten het gebrek aan studioruimte en dc huisvestte* van dc zich steeds ullbrei- Eldec?,ln het jaarverslag leren «u dende personeelsstaf. Een ander pro- dat de NTS er financieel gezond voor- bleem vormde het feit dat omroepor- staat. De reserve bedroeg op 31 decem- onzekerheid aangaande de exploitatie bei' 1 12.482.444. Daarmee is het ganisatics en NTS nog steeds leven in budget voor de eerste bouwfase op het van het tweede tv-net, hoewel er pro- terrein aan de Insulindelaan, t.w. twee grammatisch en technisch in 1962 al de studio's en de decormontagehal (jmnjd- nodige voorbereidingen voor behoor- dels gereed), groot 2 11.000.000, geheel lijke bezetting van dat net werden ge- verzekerd. troffen. ujt de opbrengst van het kijkgeld De voorn Iter van de NTS, de heer E. werd in 1962 weer 4 miljoen gulden af- A. Schüttenhelm. schrijft in het „ten gelost aan het RUk. Het saldo van de geleide" van dit heel fraai en royaal renteloze voorschotten, door het Rük uitgegeven verslag, dat achteraf het verstrekt ter financiering van de uitga jaar 1962 moet worden gezien als een ven voor de televisie vóór de invoering overgangsfase, omdat er zoveel voor- van het kijkgeld, ls daarmee terugge- bereidingen moesten worden getroffen lopen tot nog eens vier miljoen, voor de komst van een tweede pro- in totaal is in 1962 door NTS, omroep- gramma. organisaties en uitzendende kertkge- De onzekerheid over de exploitatie nootschappen, voor televisie besteed van dit tweede net heeft NTS noch f 32.542.422, zulks bij toegenomen zend- omroeporganisatles er echter van weer- tijd. In 1961 bedroegen deze totaal-uit houden. de nodige maatregelen te tref- gaven f22.738.552. Hierbij zijn eohter fen zodat zü eventueel het in 1964 ko- ook ruim tien miljoen gulden voor in- mende programma kunnen verzorgen. vesteringen van de NTS (tegen ruim 6 j 1 7. miljoen in 1961) begrepen, plus alle Ontwikkelingen ovenge NTS-k<>svn e Aan directe programmakosten gaf de In het verslagjaar ontwikkelde zich NTS (met 40 pet. van de totale zend- de Europese samenwerking via het tijd) ruim 4 miljoen gulden uit en de Eurovisienet behoorlijk, en dat leidde gezamenlijke omroeporganisaties ruim tot het nemen van nieuwe initiatieven, 10 miljoen, o.a. door het verschijnen van de eerste Journaal Het NTS-journaal verzorgde in 1962 406 uitzendingen met een totaal-duur van 137 uur en 36 minuten; dat is 9 pet. van de totale zendtijd en 22.9 pet. van levisie waar men naar uitkeek zun de de NTS^cndtjJd. De uitzendingen gol- kleurentelevisie het verder voortschrij- den u50 binnenlandse en 3454 huilen den van transisterlsatle van de appara- landre onderwerpen, Via het Eurovisie- tuur. waardoor gewicht en ruimte wor- „d (ïta| het ^urnaal 564 onderwer- van pe,, ln hel kader van de dagelijkse de PTT met centrale antenne-ontvangst. iieuwsultwlssellni. De heer Schüttenhelm spreekt voorts In totaal gtogen vIa NTS c„ om. goede samenwerking op alle ge- roeporganisaties 579 grote en kleine m», omro^rgamsate_als Mlms (ook ducomentaire lllms) de rwo. e^er met een to ta aid uur van 362 uur. Er wordt zeer veel gebruik ge maakt van het filmarchief, dat de NTS regionale «TevS^en^ST, communicatiesatellieten. Men verwacht te toen reeds, dat het daardoor ontsta ne nieuwe contact met de Ver. Staten op den a-uur van grote invloed zou blijken te zijn op de Europese televisie. Andere ontwikkelingspunten in de te- bied, zowel met verscheidene instellingen de Vlaamse omroep BRT. Betreurd wordt, dat er nog niet aandacht kon worden geschonken bü de voorbereiding op eventuele be- ding en van de bouwactiviteiten, zetting van het tweede televisienet was s,.and daarvan is echter reeds lang door personeelsuitbreiding voor de NTS on- IL'euwe ontwikkelingen, waarvan wij u ontbeerlijk, en niettegenstaande de regelmatig op de hoogte hielden, aeh- krapheid op de arbeidsmarkt slaagde herhaald, de NTS erin zijn aantal personeelsle den in één jaar van 542 op 701 te bren gen. alzo een toeneming met 30 pet. Aangemerkt wordt echter, dat het personeelsverloop groot is f66 mede werkenden trokken zich vrijwillig te rug), vooral omdat men elders beter 'Gartcc/' vanavond „Oplichting en valsheid in geschrifte" „Ik wil wel", zei Lily gretig. Ze was blij met dit voorstel. Anders zouden ze met zijn tweeën tegenover elkaar hebben gezeten, zij met een boek en haar vader met zijn krant of met een vakblaadje, en ze zouden hun eenzame gebak jes bij de koffie eten, vanwege de feestelijk heid Lily kreeg opeens tranen in haar ogen. Ze. voelde een verlammende moeheid opkomen. Voorting voelde een onwillekeurige beweging van Lily's arm en keek opzij. Hij zag, dat haar gezicht grauw was weggetrokken en dat haar lippen beefden. „Wat is er kind? schrok hij. „Ben je niet lekker?" Ze wist een bleek glimlachje te voorschijn te brengen. „Ach", weerde ze af. ik werd gewoon n beetje duizelig." Hoewel ze zich werkelijk ellendig voelde, ont ging het haar niet, dat er op haar vaders ge zicht een strakke trek verscheen, die niet zijn grond vond in ongerustheid. Ze besefte scherp, dat haar vader zijn hele leven lang om zo te zeggen op de eerste rang had gezeten, wal duizelingen en onwel-voelen betrof Ze probeerde te lachen. „Wat interessant hè vader? Ik heb beslist te hard gewerkt!! Nu ziet u es, hoe ik me heb uitgesloofd haar stem werd onzeker en flakkerde iets, maar de opluchting, die op haar vaders gezicht ver scheen, vertelde haar, dat ze het juiste effect had bereikt. Ze stapte zo kwiek mogelijk in het bestel- wagentje, dat tussen de luxueuze sleeën van an dere vaders stond geparkeerd, en zwaaide nog even achterom naar een paar klasgenoten. Voorting startte de wagen en sloeg met vrij grote snelheid de richting in naar hun dorp. „Jongens!! brulde de stem van dokter Rein- dersma vanuit de spreekkamer, „moeder, Pe- :r. een dweil!!" Hij stond voor een druipend schrijfbureau, waar in een grote plas koffie receptenpapier tjes, brieven en een vloeiblad ronddreven. Ademloos verscheen zijn vrouw op de drem pel. In een oogwenk overzag ze de ravage en depte met een doek de natte plekken op. Wègü" riep zijn moeder",. die is van de". „Wat is er hier aan de hand?" kwam ook Joosts stem bij de deur. al klaar, blijf maar", zei mevrouw „Ja", mopperde die, „Mijntje brengt me Het grote M. C LOONEN-VAN DER LINDEN kop koffie. Fijn Myntje, reusachtig, Mijntje, zet maar neer, Mijntje. Mijntje zet het kopje naast de schrijfmachine neer. Mijntje af. Dok ter, ijverig man die hij is, tikt door komt aan het eind van de regel Peter was het snelst met zijn conclusie: zet de machine op de volgende regel", juichte hy, „rang, boing, koffie getorpedeerd. Hahahal" „Sta hier niet zo met die dweil te wapperen, mijn beste jongen", verzocht zijn moeder koel tjes, „als jij hier al die bacteriën staat te ver spreiden, kan je vader geen mensen meer be ter maken, dan verdient hij geen geld en dan kan jij niet meer-naar de H.B.S. „Een dweil", kwam Joost zijn broertje te hulp „de dweil uit een net huishouden behóórt geen bacteriën te verspreiden „Deze dweil", sprak mevrouw Reindersma nadrukkelijk, „is weliswaar in lysol uitgespoeld, maar daarna zijn er sporen aangekomen van koeien-je-weet-wel. En die sporen zaten ook aan de schoenen van mijn oudste zoon, de aan staande predikant Joost Reindersma". Joost grinnikte scheef naar zijn moeder, sloeg zyn arm beschermend om haar schouders, zo dat ze bijna haar evenwicht verloor, en zei troostend: „Ik begrijp, dat u het moeilijk heeft in dit mannen in dit mannenmaatschappij- tje, had hij willen zeggen. Inplaats daarvan be sloot hij: „met zo'n stelletje koffiesmytende, mestbesmeurde viespukken om u heen...." Mevrouw Reindersma hoorde de onuitgespro ken woorden. Ze greep Joost bij de arm. „Kom, lieverd", zei ze impulsief, „Peet kom mee", wendde ze zich achterom, „vader moet zijn rekeningen nog schrijven, anders heeft hij De offilcier van justitie bij de Arnhemse rechtbank heeft f 15.000 boet en een gevangenisstraf van een maand voorwaardelijk geëist met een proeftijd van drie jaar te- geen geld om het fuifje van vanavond te beta- Peter wierp even een snelle, onzekere blik var. de een naar de ander, want hij was niet op een leeftijd om dadelijk ernst en spot te onderscheiden. Maar de gezichten van zyr huisgenoten stelden hem gerust. „Mam, kleedt u netjes aan", verzocht hij ge wichtig, „u moet indruk maken op mijn mees ter!" „Waarom? Je bent nu toch van hem af?" vond Joost direct, en hij vervolgde op mijme rende toon: „Ach, die goeie Hendriks! Het zal wel een slag voor hem zijn om mij terug te zien. Hij heeft me vroeger in de klas altijd oorspeld, dat ik nooit aan mijn eindexamen toe zou komen. Ik heb hem ook wel een trauma bezorgd met mijn stomme vragen!" „Duvelen jullie nu allemaal even op, hè", verzocht vader goedgehumeurd. „Zo kom ik nooit door die paar werkjes heen". „O. we zyn al weg, hoor", verzekerde zijn vrouw haastig, hem op zyn kruintje kussend „Kom mannen, schiet op. Joost ga je opknap- „He. mag het niet?" vroeg Joost slachtoffer achtig. „Dit is mijn makkelijkste broek. En u als goeie gastvrouw wilt toch, dat iedereen zich volkomen op zijn gemak voelt?" „Dominee", dreigde zijn moeder, „als je nu niet een beetje stijl aankweekt, komt er nooit wal van terecht! Later kun je toch ook niet in spijkerbroek op de kansel komen?" „Ja, juist wel", legde Joost vriendelyk uit, „want die zit toch onder myn toga, dan!" „Vader, pak een injectiespuit", verzocht me vrouw Reindersma. Ten slotle kwamen ze toch allemaal de deur weer uit. „Steek 'm eens aan", vroeg mevrouw Rein dersma aan Joost, die bovenop een trapje stond en een lampion bevestigde. „Ja. Lucifers lucifers!!" brulde Joost. „Moe der", dempte hy zijn stem, omdat hij zelf hoorde, hoe dreunend zijn stem klonk daar vlak bij het plafond, „ik persoonlijk geloof, dat dit een waardeloos soort versiering is. Die dingen vliegen in de fik voor de avond half om is. En wij erbij. Waarom maken we geen elektrische verlichting?" (Wordt vervolgd) gen de 38-jarige architect A. C. van D. uit Zevenaar. Deze wordt ervan verdacht in 1959 en '60 de stichtingskosten van een huis te Elten te laag te hebben opgegeven zo dat de bouw in aanmerking kwam voor een rijkspremie van 4.840 gulden. De zaak was al enige keren aangehouden voor het horen van deskundigen. Het laatste onderzoek had betrekking op drie soortgelijke huizen die de architect el ders had laten bouwen voor ongeveer dezelfde kosten. Volgens deskundigen waren dit niet geheel vergelijkbare ob jecten en bovendien zouden slechts bij zonder goedkope en efficiënt werkende aannemers (bijv. een vader met zoons) deze huizen voor die prijzen hebben kunnen bouwen. De officier memoreerde dat het maximumbedrag voor het toe kennen van een rykspremie toen f 29 000 bedroeg en dat architect als stichtings kosten had opgegeven f 25.836. Hij staafde deze kostenopgaaf door een verklaring van een aannemer over te leggen dat deze voor die prijs het huis wilde bou wen. De aannemer had echter geen teke ning en geen bestek gezien Hij gaf zijn verklaring op goed vertrouwen in de architect. Dit laatste leverde., aldus de officier, het misdrijf van oplichting op en het invullen van onjuiste bedragen valsheid in geschrifte. Later was geble ken dat de bouwkosten in werkelijkheid f39.000 hadden bedragen. De raadsman, mr. J. J. P de Mul, meende dat de globale berekening van de architect zeker niet onmogelijk was. Ongetwijfeld zou het verschil tussen hoogste en laagste inschrijver ten hoog ste f 6.500 hebben bedragen als de bouw van het huis openbaar was aanbesteed. Gewetensbezwaarden op maandag reizen (Van onze parlementsredactie) Voor hen, die op religieuze gronden overwegende bezwaren hebben tegen n op zondag, zal de mogelijkheid worden geschapen om eenmaal in de veertien dagen op maandagmorgen per eerste gelegenheid terug te keren naar hun onderdeel. Aldus deelt de minister defensie mee in zijn memorie van antwoord. Hilversum I. 402 m. 19.15 V d kinderen 19.25 Dansmuziek met zangsolisten 20.00 Nws 20.05 Tango-rumba orkest en zangso- llsten 20.30 Hart op de tong. groot koor en solisten: klass en moderne muziek 22.30 Nws 22.40 Balans: hoofd- en bijzaken uit het dagelijks gebeuren 22.55 Jazz-uitzcnding 23.15 Lichte gram 23.55- 24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. 19.00 Nws cn weer- praatje 19.10 Op de man af, praatje 19.13 Leger des Heilskwartier (gr) 19.30 Radlo- jrkestmuziek (gr) 20.li V d kinderen 19.30 Van teur. NTS: 20.00 Journaal e KRO: 20.20 Brandpunt e dansen. KRO Programma voor morgen Hilversum I, 402 m. AVRO: 7.00 Nws 7.10 Ochtendgym 7.20 Lichte gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO; 8.00 Nws 8.15 Programma-overzicht en lichte gram 9.00 Ochtendgym 9.10 De groenteman 9.15 Klass kamermuziek (gr) 9.35 Waterstanden 9.40 Morgenwijding 10.00 Lichte gram 10.50 V d kleuters 11.15 Radiophllharmonisch orkest: klass muziek 12.00 Dansorkest en zangso- J 1st en 12.30 Meded ten behoeve van land en tuinbouw 12.33 Uit het bedrijfsleven, lezing 12.43 Elektronisch orgel: lichte mu ziek 13.00 Nws 13.15 Meded. eventueel ac tueel of gram 13.25 Beursberichten 13.30 Lichte muziek 14.00 Pianorecital: klassieke muziek 14.30 Dieren in en rondom het huis. programma over huisdieren 15.15 Griekse lichte muziek 15.30 Alt. bas cn piano: klass liederen 16.00 Van vier tot vijf. radio programma in een Notedop 17.00 V d jeugd 17.55 Gesproken brief 18.00 Nws 18.18 Eventueel actueel 18.20 Uitzending van ipelletjes Hllveriu Morgengebed 7.15 Ouv« 8.15 Concilie joi 8.50 V d huisvrc ken. VPRO. 11.45*Van X', plaatjes, die verschijnen, ,w.- dwijnen 12.15 Leven op het land. gesprek 12.30 Meded ten behoeve van land- cn tuinbouw 12.33 Deze week, lezingen 13 00 Nws 13.15 Moderne gram 13.45 V d vrouw NCRV. 14.15 Lichte Spaanse muziek (gr) 14.30 Moderne gram 15.10 Klass orkestmu ziek (gr) 15.40 Licht instrumentaal ensem- -W1- 10 00 Bijbeloverdenking 16.30 Cello en luziek 16.55 V d Jeugd moderne i Schoolzang 17.45 Promenade-orkest e_ i 18.15 Sport- AVRO: 15.00 V d vrouw 15.45 Pauze. NTS- lBOO^Sinterklaasprogramma v d kleuters! '7.30 Do klant ls Bisschop, speelse 9.58 Het Manneke AVRO:1 documentaire. NTS: 20.00 Journaal. AVRO: 20.20 WÏe dê"i krijgt, amus programma. NTS: 21.00 Het grootste theater ter wereld- lemar u. TV-spel. A""~ - kwartet. NTS: 2

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 7