Karei van Dijck als kapelmeester negen maanden in Suriname Geef een boek als geschenk! Op het Holland-festival begon de victorie Begroting 1964 sluitend Licht optimisme over Katwijks nota B. en W. woningbouw in Jubileum en afscheid in oorschoten Raad Hazerswoude akkoord aankopen en begroting met WASAUTOMATEN NIEUWE LEIDSE COURANT A WOENSDAG 4 DECEMBER 1963 .KATWIJK. GEWAARDEERDE ST. NICOLAASCADEAUS Swan zakdoeken Baddoeken in cadeauverpakking Maillots Bedj asjes Onderblouses „DE WOLBAAL" H. BROUWER ▼oorstraat 25 Katwijk aan Zee Telefoon 2363 sp:£ RADIO en TELEVISIE H. P. BLOOT ANDREASPLEIN 12 KATWIJK AAN ZEE Telef. 2331 - b.g.g. 3862 HET BEKENDE ADRES IN KATWIJK VOOR EEN MODEL SPOORWEG! DE GROOTSTE COLLECTIE IN Speelgoed. - Huish.- en luxe artikelen „HET EMAILLEHUIS" Piet Oudshoorn NOORDEINDE 7 PRINCESTRAAT 11-13 KATWIJK SCHENK PANTOFFELS HEDENAVOND tol 9 uur geopend. SCHOENHANDEL HAASNOOT Voorstraat hk Noordeinde Princestraat 33 i Dirigent Kapel van Paramaribo DÉN HAAG Het kostte enige moeite, eer we zijn huis aan de rand van de Haagse eindeloosheid "hadden gevonden. Zeker vijf ingezetenen hadden, desgevraagd, nooit van de Finnenburg gehoord. Ook de bus chauffeur, hoewel zijn eindpunt niet zo heel ver uit de buurt lag, was niét bij machte, ons in te lichten. Tenslotte wees een ambitieuze .knaap uit Limburg, die bij z'n tante daar in Mariahoeve logeerde, de weg. De Finnenburg bleek parallel met de spoorbaan te lopen, slechts door een groene, nog ongecultiveerde strook daarvan gescheiden. En het huis, dat we zochten lag vér van de halte Laan van N. O. Indië, de Leidse kant op héél groot bij de overdracht van het Ne derlands fregat „Queen Wilhelmina". aan Nigeria. Ook de N.CJt.V.-radiokrant maakte er (melding van. i verheugd gezicht de juist ont vangen ministeriële opdracht, een werk voor harmonie- of fanfare-orkest te com poneren. Een beloning van zevenhon derdvijftig gulden was er bij in Uitzicht Men moet maar geluk hebben. Van Dijak heeft het zéker. Eén van de korp sen, -waarover hij het artistiek bewind voert, „Honselers Harmonie", staat aan de top in de christelijke bond. Als zoda nig gewerd het de eer. aan het Holland- Festival 1963 te mogen deelnemen. Het legde, in het Scheveningse Kurhaus, op de dertiende juli. eer in. met de „3 In- ventionen". opus één van de dirigent De lovende kritiek erirende dit werk als een belangrijke aanwinst van het nog altijd niet zo rijke oorspronkelijke re pertoire. Van Dijck was opeens in veel wijder kring bekend geworden. Zelfs de minister van O. K. en W. kwam het ter ore en gaf de componist ..onverwijld' een opdracht. Hét is eigenlijk onvoorstelbaar snel gegaan. Opu s 3 Vati Dijck was er héél gelukkig mee en toog aan de slag. H3 hoopt nog dit jaar kïaar te komen. Die compositie wordt dan opus drie: want'na de ïnvenlionen volgde, tot nog toe slechts in besloten kring uitgevoerd, zijn wat gemakkelijker speelbare „Drie antieke dansen" éMenuet. Pavane. Pas- sepied). Van Dijck schrijft gematigd mo dern; hen vindt, dat amateurs plezier aan zijn werk moeten kunnen beleven. Daar om maakt hij het hun niet te moeilijk. Van jongs af aan heeft hij het gevoel gehad, zélf muziek te kun nen vinden. Maar ja, het „vak" moet worden geleerd. Wie dat niet doet, wordt op z'n best eer. melo- dïeënhechter en lappendekenont werper. Toen hij in 1958 aan het koninklijk conservatorium met de directie-studie begon, werdenen Bernard Renooy, voor contrapunt en harmonie, en overste Van Ieperen. voor instrumentatie en directie, zijn'leermeesters. Aan hun grote kennis heeft hij. naar eigen zeggen, èlles te danken „Componeren is m'n lust en m'n le ven". bekent Karei van Dück. Welnu, dan mogen onze harmonie- en fanfare korpsen nog véél goeds van hem ver wachten. Want aan him repertoire denkt hij het allereerst Hagenaar geboorte (9-12-1927). Vader deed veel aan amateur-toneel, moeder voelde meer voor muziek. Maar er werd in dit mid denstandsmilieu toch niets aan muziek gedéan. Wel gingen vader en zoon vaak naar de Haagse Bos-concerten. waar de Koninklijke Militaire Kapel onder Wal- ther Boer speelde. In die tild werd de klarinet een obsessie voor de jonge Ka- Het bleef niet bü lïefde-op-een-afstand. In 1947 ging hij naar net conservatorium, kreeg er vier-en-een-half laar les van Jolle Huckriede. Piano en saxofoon wer den z'n bü-instrumenten. Hij behaalde het" einddiploma, cum laude voor muzi kaliteit en toonvorming. Nog muziekstudent, assisteerde hü vaak in het Residentie-Orkest, als er. zoals bü Mahler. Strauss en Ravel, een vierde klarinettist nodig was. Zün leraar Huckriede zorgde ervoor, dat Karei „vaste remplacant" werd. In 1952 trad Van Dück ln de K.M.K. Later werd hü „uitgeleend", om de Matrozenkapcl van het Vliegkamp Valkenburg te lelden. (het tweede deel mag niet woiben géten. anders voelen ze zich beledigd!) doen overdag gewoon dienst. De muzi kanten-onder-hen studeren en repeteren tweemaal per wees. in eigen tijd. Uiter aard wisselt de bezetting st«*rk. Ze ho ren eigenlijk oo de Karei Doorman tnuis. Vooral in de Nieuw-Guinea-periode le verden die veelvuldige mutaties grote moeilijkheden op. Daarom was de kapel meester des te verheugder, toen het spel peil, ondanks alles, toch steeg. Nu dan werd -- succes behaald. GEVRAAGD leerl. banketbakker en een 3e bediende Zaterdagmiddag vrij. Banketbakkerij W. DEN DULK en CO Varkevisserstraat 37 Katwijk aan Ze< TeL 2294. Kam Aan deze Valkenburgse tijd kwam een eind. De nieuwe inspecteur van de mili taire korpsen, zijn oud-leraar en direc- Rocus van Yperen. selde hem een dirigentschap over de Kapel van Para maribo voor. Van Dijck wilde deze kans niet laten voorbijgaan. Hij werd toen overgeheveld van de luchtmacht naar de landmacht en kreeg de titel van „kapel meester" (zoals Van Bruggen bij de K.M.K.), zodat hij nu tot de officieren wordt gerekend. Het vertrék naar Suriname, waar hij negen maanden zal blij-ven, had tot gevolg, dat Karei van Dijck, niet alleen van de Valkenburgse Kapel, maar ook van zijn beide an dere korpsen, Honselers Harmonie en U.N.I. te Katwijk aan Zee, af scheid moest nemen. Overigens lokt hem dat verblijf in de West wel. De Kapel in Paramaribo betekent daar zowat het enige muzikale vertier. Bij alle gebeurtenissen wordt het\ korps te hulp geroepen. Bovendien schijnt de spelkwaliteit zeer be hoorlijk te zijn. Negen maanden zijn'geen lange tijd. Ei bestaat alle kans, dat aan Van Dijck, na zijn terugkeer, een goede positie bij één van onze militaire kapellen wacht. We Joh. van Wolfswinkel KATWIJK. Het is, zo schrijven B. en W. van Katwijk in hun Dota bij de begroting 1964, ons een genoegen te kunnen mededelen dat wij opnieuw een sluitende begroting kunnen aanbieden. Voor onvoorziene uitgaven resteert ruim f 128.000; de begroting over 1963 sloot met f 80.000. De stijging van de uitgaven heeft zich voortgezet en wel met 17,48 procent. Beliep het budget in de begroting 1963 in totaal f 8.223.000, in de begroting voor 1964 is het op gelopen tot f 9.661.000. Zien we de stijging van uitgav'en in de laatste vijf jaren, dan moeten wij wel enige bezorgdheid koesteren, mede in aanmerking genomen het feit, dat de regering de toeneming der overheidsuitgaven (waaronder de gemeentelijke) met de haar ter beschikking staande middelen tracht te binden aan de trendmatige stijging van het nationale inkomen. B. en W. vragen zifth af of de uitgaven stijgingen ook in de komende jaren wel steeds (door daaraan evenredige inkom- stenvernieerderiogen) zullen kunnen wonden opgevangen. De dekkmig van een eventueel tekort op een begroting zal in de toekomst dienen te wonden ge vonden in een opvoering van de gemeen telijke inkomsten. Aangezien het bestaan de gemeentelijke belastinggebied daartoe weinig ruimte meer biedt, is bij de tot standkoming van de Financiële Verhou dingswet 1960 reeds aangekondigd, dat een uitbreiding van de mogelijkheden van de gemeenten tot heffing van be lastingen zou worden- overwogen. Het is zaak de ontwikkeling te blijven volgen, ook in verband met de od han den zijnde grote investeringen. Hierbij dertken B en W. aan de investeringen ten behoeve van soort en reeratie, het gebouw voor openbare werken, de riool- zulveringainstalkitie. de beschutte werk plaats. het zwembad en andere objecten Bij de beschouwing der resultaten van de bedrijven blijkt wel. dat mede als gevolg van de belangrijke kostenstijgin gen der laatste jaren en de verlaging der elektriciteitstarieven in afnemende mate op bijdragen aan het gemeentelijk budget kan worden gerekend Het ligt in de bedoeling op korte ter mijn een aantal maatregelen te nemen ter beperking van het tekort op de exploi tatie van het gasbedrijf: het stilleggen van de eigen watergasproduktae, gepaard met inkooD van alle benodigde stadsgas van Leiden, onder handhaving van het eigen produfctievermogen: de nodige per- soneelsmaatreeelen en bet beëindigen van de stoomt)roduktie. De financiering der kapitaalsinvesteringen van de gemeente had in de afgelopen jaren een regelma tig vcrlooo Het blijkt dat de toeneming der ..dek kingsmiddelen van algemene aard", voor f 662.000 gevormd door uitkeringen uit het gemeentefonds voor een belangrijk deel heeft bijgedragen tot het gunstige resultaat van de begroting. Nieuw gebouw In verband met de moeilijkheden bij het verkrijgen van de rijksgoedkeuring voor het gebouw voor de dienst van openbare werken en de afdeling sociale zaken is naar een oplossing gezocht voor het huisvestingsprobleem van de secre tarie en openbare weiken. B. en W. me ren een tijdelijke oplossing te hebben gevonden in de beschikbaar komende lokaliteit van hel kleuterbuis van de Leidse Buitenschool. Het gebouw zal enigszins moeten worden verbouwd. Tot dusver kon steeds tijdig worden voorzien in een volledige, bezetting het politiekorps. Niettemin blijft de vraag bestaan of- öe toegestane sterkte vai korps recht doet wedervaren aan eisen, die de badplaats stelt aan de pres taties van de politie. Het brandweerkorps bleek in het geval van de explosie op de gasfabriek en bij een moeilijke brand in de gebouwen van de rederij en ringhandel N.V. N. Parlevliet jr. haar taak berekend. Men hoopt op Korte termijn een Getailleerd voorstel omwent het defini tieve plan inzaxe het zwembad aa 200 woningen klaar Gelet op het aantal wonwugen dat op het ogenblik in aanbouw js (ongeveer 500) mag met gematigd optimisme wor den verwacht dat 1964 geen onbelang rijke stijging van de woningvoorraad te zien zal geven. Het gemeentebestuur is desondanks niet geheel voldaan Het is immers jammer, dat -het nog steeds niet mogelijk is gebleken alle plannen die gereedliggen voor de bouw van wonin gen in de vrije sector in de Hoornes- polder tot uitvoering te doen brengen. In samenwerking met de plaatselijke bouw verenigingen is het gelukt de toegewe zen contingenten woningwetwoningen te verwezenlijken Teneinde verzekerd te ziin dat de bouwactiviteit in deze sector voortgang kan vindien. worden in samen werking met de bouwverenigingen de bouwplannen reeds nu in gereedheid ge bracht. Ook in de sector van de gesub sidieerde bouw. de nremiebouw. ver wacht het gemeentebestuur dat nog dit jaar een begin kan worden gemaakt met het stichten van een complex van 156 woningen. Het aantal gereedgekomen woningen in 1963 zal wellicht ongeveer 200 bedragen. Binnen afzienbare tUd zullen de raad voorstellen worden gedaan tot vaststel ling van de nieuwe sledebouwkundlge regelingen voor Katwiik aan Zee. ter- wül nieuwe stcdebouwkundlge opzetten voor het KatwUk aan den Rijn zich iD een vergevorderd stadium bevinden. Onlangs is het gemeentebestuur aan geboden een rapport over het voorlopige plan voor de rioolzuiveringsinatellatie Dit rapport vormt nu een punt van stu die Intussen zal de stichting van een dergelijke inrichting alleen dan ten volle effect kunnen hebben, indien tevens de oer van vervuild water uit het ach terland kan worden voorkomen. Het schoolgebouw aan de Remisestraat zal. nadat het door de ulo zal zijn ont ruimd, weer voor het gewoon lager on derwijs in gebruik worden genomen. Verwacht mag worden dat in het voor jaar met de bouw van een nieuwe ge reformeerde school tc Katwiik aan den Rijn wordt begonnen en wei od het ter- tussen de Wassenaarseweg en oe Rijnstraat Omstreeks januari zal wei- Licht de nieuwe uio aan de Koningin Julianalaan in gebruik worden genomen. Omstreeks 1 maart zal de afdeling imbecielen van de ohr. school "v huisvesting krijgen in de in aanbouw zijnde school aan de Commamdeurslaan De tweede chr. industrie- en huishoud- sahóol aan de Meeuwenlaam. hoek Bos- laan, zal waarschijnlijk op 1 paril wor den geopend. Initiatieven uit de bevolking, die tot de oprichting en Instandhouding speeltuinen kunnen leiden, kunnen op medewerking van het gemeentebestuur rekenen. Met belangstelling worden plan-^ nen in deze geest ln het gebied Sandt gevolgd. Het voornemen bestaat binnen afzienbare tijd de raad plannen voor te leggen, die erop gericht zün ten noorden van het Uitwateringskanaal ge legenheden te scheppen waar de jeugd zich kan ontspannen. De gang van zaken in de werkplaat sen in de Rijnstraat en de Noordstraat is niet onbevredigend. Afgezien v< belangrijke sociale taak, die met werk wordt gediend, wordt steeds aandacht geschonken aan een daarop aansluitend economisch beleid, dat niet meer van de mens vraagt dan in zijn omstandigheden mogelijk is doch wel binnen dit kader een zo hoog mogelijk rendement eist. Het rendement zal getwijfeld ook worden verkregen door de bouw van een nieuwe werkplaats. Deze maand kan de behandeling var de begroting 1964 worden tegemoetge- KATWIJK AAN ZEE Donderdag hoog water 6.09 u., 18.31 u.; laag water u.. 14.15 u. Nieuwe opvoedingsafdeling Martha-stichting ALPHEN Namens het bestuur van de Marthastichting heeft gistermorgen jonkvrouw H. van Kretschmar ln aan wezigheid van een aantal genodigden de nieuwe afdeling van de Marthastichting de opvoeding van bepaalde kinde- officieel in gebruik gesteld. Deze af deling is ondergebracht in het zgn. „Witte Huis"' aan de Raadhuisstraat, dat reeds enkele jaren eigendom is van de stichting. In de huiskamer van het pand sprak mej. Kretschmar er haar voldoening uit, dat men in de Marthastichting thans ook bijzondere aandacht kan be steden aan deze kinderen, die speciale aandacht van node hebben. Ze dankte het bijzonder de heren Hoekstra en /enkamp die met hun mensen in deze oude woning zulk voortreffelijk werk hebben verricht- Jonkvrouw Kretschmar wenste het leiding gevende team, bestaande uit mej. J. Ploeger en mej. A. Vink en de heer L. Voorhoeve,, veel succes toe in deze fe afdeling, waarin een tiental kin deren in de leeftijd van 10 tot 13 jaar zal worden gehuisvest. De heer Van der Ploeg gaf een korte uiteenzetting van de werkzaamheden in deze nieuwe afdeling, die ongetwijfeld an groot nut zal blijken te zün. Nadat mej. „Hilda" nog het drieman schap succes had toegewenst werd de geheel verbouwde woning bezichtigd. Leiding Martha-stichting ALPHEN Met ingang van 1 januari )64 is drs. J. D. van der Ploeg benoemd >t directeur van de Marthastichting. Sa- len met ds. J. Veen en mr. W. Vogel komt dus met ingang van het nieuwe jaar de leiding van Alphens grootste ge- 'n handen van deze drie heren tc Feest in Martha-Stichting ALPHEN Dank zij het initiatief van het personeel en de directie van de. Ver enigde Blikfabriekcn te Krommenie hebben honderd kinderen uit de ver schillende afdeling van de Martha-stich ting gisteravond in het centrale gebouw Sint Nicolaasfeest gevierd. Voor alle kin deren had de Sint, die door directeur J. Veen werd verwelkomd een ge schenk meegebracht. Tafeltennis Plav Fair LEIMUIDEN De junioren Play Fair 1 speelden uit tegen VVSB 1 Noord- wijkerhout. Zij wonnen met 64, dank zij vooral de goed spelende J. v. Veen, die drie partijen wist te winnen. R. Mol ière kon twee partijen op zijn naam brengen. A. Beuk kon slechts eenmaal tot winst komen. De meisjes speelden uit "tegen Docos 2. L. Schuurbfers en D. Héüzeri behaalden ieder dé volle winst De uitslag werd 28. Het tweede juniorenteam speelde thuis' tegen Effect '54. Zij wonnen met 73. P. Kozijn had hierin het grootste aan deel met drie gewonnen partijen. N. de Koning en N- Mollers wonnen elk twee maal. Hier zit nog een kans voor het kampioenschap in. Programma: meisjes 1 thuis tegen Ba- mie 3; jongens 1 thuis tegen Treffers: jongens 2 uit tegen TLV. VOORSCHOTEN Voor twee leerkrachten van de Parkschool was hét gisteren een belangrijke dag. De heer A. Vreeman vierde zijn veertigjarig jubileum bij het onderwijs en mejuffrouw W. Swart ging met pensioen'. In het Cultureel Centrum waren in verband daarmee veel genodigden bijeen. Burgemeester L. de Kool, vergezeld van de beide wethoudérs en. de gemeentesecretaris, schetste de loopbaan van de heer Vreeman 'en noemde het een grote zegen, dat hij dit werk had mogen doen. hebt een daadwerkelijk aandeel gehad in de opvoeding van het Nederlandse volk", aldus spreker, die voorts de gewijzigde omstandigheden in de veer tig voorbije jaren belichtte. „Maar niet alleen het onderwijs hebt u gediend, doch ook uw activiteiten met betrekking tot de dependance Voorscho-j van de uitleenbibliotheek Reuvens dienen te worden gememoreerd". De dank van het gemeentebestuur werd uitgedrukt in een envèlop met inhoud bloemen voor mevrouw Vreeman. Voorts herinnerde de burgemeester aan et veertigjarige jubileum, dat mejuf frouw Swart enkele jaren geleden heeft mogen vieren. Onder het aanbieden van een plantenbak wenste hij haar nog vele goede jaren. Ook de inspecteur van het lager onder wijs. de heer Altepost. liet zich waarde rend over de heer Vreeman uit. Mejuf frouw Swart kenschetste hij als iemand van grote bescheidenheid. Voorts voerden het woord de heer H. Mulder namens de oudercommissie, hel hoofd dér school, de heer J. Krooshof en de heer P. C. Kraayeveld namens hel jubileumcomité. De jubilaris dankte ten slotte voor de waarderende woorden er» geschenken. Groene Kruis gaat leden werven VOORSCHOTEN Op de in het ge zondheidscentrum gehouden algemene ledenvergadering van de afd. Voorscho ten van het Groene Kruis herinnerde dr. M. van der Stoel er aan, dat dit de veer tigste door hem voorgezeten vergadering was. De afdeling telt thans 1559 leden. De aanwezigen werden opgewekt de spreuk „Door allen, voor allen" meer in houd te geven. Het vertrek van zuster Benjamin, na drie jaar trouwe dienst, betekent voor jde vereniging een verlies. In haar plaats komt zuëter Bette. Helaas kan deze wijk zuster wegens ziekte pas'nvér één a twee weken aan haar taak beginnen. Per 1 no vember is een derde wijkzuster, mejuf frouw Parmentier, aangesteld; in maart zal een „stage-zuster" in Voorschoten komen werken. Uit het jaarverslag bleek dat cii-ca 1200 gezinnen in Voorschoten nog niet bij een Kruisvereniging zijn aangesloten. Aanbe volen werd de propagandacommissie uit te breiden, teneinde ook deze 1200 te be werken. Om het tekort van 2.000 op de begroting 1964 weg te werken, achtte dr. v. d. Stoel het n'oodzakeijlk nog minstens 200 leden voor het Groene Kruis te Hij maakte voorts bekend, dat de bloed groepbepaling bij de schooljeugd vai en m.o. in maart door het Roode Kruis zal worden verricht. Het ligt in de be doeling dit nog uit te breiden, te be'ginT. nen met de plaatselijke bedrijven.De jongelui krygen een metalen plaatje waarop hun bloedgroep staat aangegeven. In Voorschoten is een comité voor een anti-rookactie gevormd. Daar 80 proceöt reeds op 11-jarige leeftijd met roken her gint, ligt cr voor dit comité een ri^im arbeidsveld braak. De bouw van het tweede gezondheids centrum aan de Raadhuislaan-hoek Prof. at. d. Waalslaan, is zover gevorderd, dat het gehouw begin volgend jaar in geurpik kan worden genomen. De heerG„ de Ruyter werd als bestuurslid herkozen..* Oorlogstuig stagneert heiwerk Woubruggè WOUBRUGGE Dichtbü dc voor-! malige tankwal. aan de nieuwe Van Dordtstraat. stuitten enkele heièrs. werk zaam aan de bouw van een zestal wo ningwetwoningen, eind vorige week on-" verwachts een halve meter onder het maaiveld op een opbekend obstakel. Toen men dit had blootgelegd, bleek het een gewapend-betonnen ronde plaat te zijn. een zgn. gescliutsopstelling met èen op-- pervlakfe van 30 vlerkante meter en ëen dikte van 45 cm. Hierdoor konden, acht; palen niet worden geheid. Na overleg met de bevoegde instanties werd verlof ontvangèri" aan een slopers bedrijf vergunning te verlenen dit abstar. kei te laten springen. Begin volgèndë week zullen kleine springladingen wor den aangebracht in 140 boorgaten. Méii hoopt zo. met minimale overlasl vóqc de omwonenden, deze dikke plaat te ver4 pulveren. Een en ander is er oorzaak van. dat het heiwerk zeker twee weken wordt vertraagd. Volgens de vroegere eigenaar van dit stuk grond, de heer B. Heenk. moet er rekening mee worden gehouden, dat hier langs de vroegere tankval nog meer oorlogserfenissen in de bodem verborgen liggen, zoals kleine bunkers, schutters- pullen. Prijs-klaverjassen Woubruggè WOUBRUGGE Aan de dinsdag- .avond in Het oude Raedthuys gehouden wedstrijd klaverjassen om de wisselbeker namen 28 personen deel. De uitslag werd: 1 J H Boer 6100 p; 2 C Ouwehand 5869 p: 3 C Boer 5568 p: 4 B deKoekoek 5460 p; 5 H Roodenburg 5100 p; 6 P J Zuiddam 5067 p. De volgende wedstrijd wordt gehou den op 17 december. Sportpark niet open op zondagen HAZERSWOUDE. Na ampele discussies besloot de raad gisteren de ver goeding per leerling voor gewoon lager onderwijs op f 60 te brengen en die voor u.l.o. op f75. Het voorstel van de heer F. J. Kouwenhoven (k.v.p.) tot ver strekking van een extra vergoeding van f 2 voor gebruik van gymnastiekloka len werd aangehouden. Bij de bespreking van de begroting van liet sportpark hield de heer Kouwenhoven voorts een pleidooi tot openstelling van het park op zondagen, een en ander in verband met de geringe inkomsten. „In Hazers woude wonen minstens 3000 rooms-katholieken en nog een aantal onkerke- lijken. Als men zo star blijft, wordt aan veel mensen ontspanning onthouden". De heer J. P. van de Werff sloot zich met 76 werd verworpen. Een voorstel bij zijn fractiegenoot aan. „De jeugd trekt toch naar elders: geen opvangcen tra op zondagmiddag zijn noodlottig" zei hij. De heer M. Zanen fpvi.a.) vond eveneens dat men de klok niet achter De heer J. de Wit (a.r.) principieel geen ander standpunt dan het huidige kan innemen. „De zaak lijk voor beide partijen", zei h toevoegend dat hem uit gesprekken met r.k. geestelijken was gebleken dat ook zij wel van de zondagsport afwillen. De heer J. Kaashoek (s.g.p.) en de heer P de Vogel verklaarden zich tegen het voorstel van de heer Kouwenhoven, dat LEVERBAAR UITSLUITEND Ie KLAS MERKEN o.a. A.E.G. - Miele - Ignis - Zanker Komt u vrijblijvend eens zien en informeren. Vakkundige aansluiting en service INRUIL van uw oude wasmachine kan besproken worden. Loodg. bedrijf J. W. DUBBELAAR PRINCESTRAAT 21 - KATWIJK a. ZEE - TEL. 2075 de heer Van de Werff openstelling alleen voor trainen) werd met dezelfde stemmenverhouding afgewezen. Gemeentesecretaris J. M. Verlare en zijn staf kregen lof toegezwaaid voor de samenstelling van de gemeentebegroting. Het verblijdde de heer Kouwenhoven dat men veel aandacht aan de wegen besteedde en dat men het mogelijke doet inzake de woningbouw. Hij zag echter thans graag weer meer aandacht woningbouw in het dorp en voor bouw van bejaardenwoningen. De grondprijzen in plan „Zuid II" vond hij erg hoog. De heer De Vogel vroeg aanpassing van brandweermateriaal aan de toe nemende hoogbouw in de gemeente. Betreffende een hoofdstuk van de be groting ging men op verzoek van de heer De Vogel in besloten zitting, on danks het bepaalde in artikel 50 lid b der gemeentewet (men mag niet be raadslagen noch een besluit nemen over de plaatselijke begroting en reke ning in besloten vergadering). Na de hervatting werden de begrotingen 1964 goedgekeurd. Onteigening Nu de plannen inzake „Rhünenburgh" vastere vorm aannemen, besloot de raad tot onteigeningsprocedures tegen de fa. W. Zintel (68 a. 05 ca grond) en de Ne derlandse Spoorwegen (15 a). Voor de uitgifte van grond in het uit breidingsplan Zuid II ging de raad ak koord met de vaststelling van -prijzen. Er is uitgegaan van een prijs per woon- eenheid. Tengevolve van vele factoren zullen de grondprijzen voor woningwet woningen met ongeveer 4000 per een heid moeten stijgen, hetgeen ten aanzien' van de huurprijzen echter geen veront rusting hoeft te wekken. Eeft stijging van 1000 voor grond ten behoeve van een woningwetwoning betekent in de praktijk een huurprijsverhoging van ruim 80 cent per week. De raad verkocht ongeveer 4100 vierkante mèter grond aan de Ned. Coöp. Kelders G.A. te Voorburg op het bedrijfs- en industrieterrein in „Rhijnenburgh' voor f 30 per vier kante meter. Men wil het gehele be drijf naar Hazerswoude overbrengen. Qok aan de gemeente Boskoop werd grond verkocht in „Rhijnenburelf (2060 ca) voor de Boskoopse water leiding. Daar Boskoop niet direct de grond nodig heeft, verkocht men het gevraagde voor .f 20 per vierkante meter (niet bouwrijp). Van de heer L. P. Hofman kocht de raad 7400 ca grond voor 1,65 per ca ten behoeve van de bouw van eep-rjool- zuiveringsinstallatie. Voor inkomens- schade e.d. trok men /-370Q uit. Van de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten krijgt Hazerswoude ten be hoeve van de gewone dienst voor 1964 een krediet van 230.000. Overeenstemmingen Reeds eerder was besloten tot .aan koop van ongeveer 4 ha grond in „Zuid II" van het R.K. Parochiaal Armbestuur te Rotterdam. Deze gronden waren ver pacht aan de heer A. J. J- Jaijobs tè Hazerswoude. Met de pachter is thans overeenstemming bereikt over het pacht- vrij maken van deze percelen. In verband met de verbreding van de Dorpsstraat is met de heer C. Demoed, die een vergunning voer verbouwing van Dorpsstraat 192 had aangevraagd, over eenstemming bereikt. De voorgevel wordt teruggeplaatst, onder voorwaarde, dat de gemeente de extra kosten 2975) vergoedt. In de rondvraag vestigde de het?r C, Matze nogmaals de aandacht op de ver lichting in de Tuinstraat én de heer P de Vogel op die in de Kamplaan. De heer Menken vroeg nogmaals aandacht voor dc open plaats tegenover Zwaantjes kerk, die in een modderpoel dreigt te veranderen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 4