De Hoop had het druk, vissers vingen niet haal uw huis van de bank EEN BEZORGER Concert in Zoeterwoude 150 jaar Koninkrijk Heeft raad Alphen meer informatie nodig? Alles nog duur, handel in varkens loopt terug Nieuw afslagcomplex in Scheveningen (8 miljoen) Cinderella Koudekerk krijgt verlichte klok hervormde kerk 1EUWE LEIDSE COURANT ZATERDAG 30 NOVEMBER 1963 Visserij golfjes IJMUIDEN De trawlers in het Kanaal hebben donderdag niets kun nen vangen, zodat de malaise aanhield. De schepen waren al naar het bankje van Boulogne getrokken, maar ook daar was het niets gedaan. Op het hospitaalkerkschip De Hoop kreeg men het heel druk, want als vis sers niets te vissen hebben, hebben zij tijd aan andere dingen te denken. Vele kwaaltjes werden nu opeens ontdekt of men zag nu kans er wat aan te laten doen. De IJM 37 Delft is uit IJmuiden naar de Noord vertrokken, maar de IJM 33 Thorina is tegen de adviezen in toch naar het Kanaal gegaan. De IJM 36 Jacoba Gesina was donderdagavond over de 57 graden. Men wil bij de Koraalbank gaan vissen. De schepen, die naar de Ierse Zee willen, besloten eerst nog eens een poging te wagen bij het vuurschip Ed- dystone. De kleine bootjes voor de Ierse kust hebben grote partijen haring in Waterport aangebracht. Dinsdag 10 december om half drie zullen werkgevers en werknemers IJmuiden bijeenkomen om te spreken over de loon- en arbeidsvoorwaarden voor de vaste-, losse- i knechten. Wat er was De aanvoer in IJmuiden werd giste ren verzorgd door 25 schepen, die zorg den voor 2270 kisten vis, 50 stuks kabel jauw en 12.000 kilo tong. In Schevenm- gen was de aanvoer 10 wijting, 10 gul en kabeljauw, 600 schol, 500 spanharing, 3500 kilo tong. Invasie De Britse vissers zijn er bepaald, niet mee in hun schik als grote trawlers uit andere landen de visgronden bezoeken. Op een vergadering van het visserüco- mité voor de noordoostelijke zee heeft de chef-visserij-officier L. P. Money dit niet onder stoelen of banken gestoken Fishing News meldt, dat de aanvoer van haring in Whitby van 1000 tot 300 kant jes, en later tot 50 kantjes daalde nadat vreemde schepen in de omgeving waren I opgedoken. Op 27 augustus kon de heer Money van Flamborough Head 39 grote buiten landse trawlers tellen, zo vertelde hij de I vergadering. Ze waren slechts i vijf mijl uit de kust. De volgende dag telde hij van Bempton uit 93 trawlers en 1 op de 29e zag hij van Whitby af weer epn grote hoeveelheid schepen. Het bleken er 178 te zijn- Er waren hektrawlers bij, die groter leken dan de grootste uit Hull. De visserij-officier wees erop, dat het 1 vangvermogen van een dergelijke vloot 1 enorm is. Vooral als men zich realiseert dat de totale trawlervloot van Huil slechts 140 schepen telt. „Het is duidelijk dat haringscholen, hoe groot ook, geen stand kunnen hou den wanneer er zo op wordit gevist" verklaarde de spreker. De schepen uit de omgeving konden dan ook geen meer vinden. Mr. Money klaagde erover, dat de trawlers de vis steeds maar weer terna gingen. Op 27 september zag hij niet alleen een vloot van over de hon derd trawlers, maai- ook vijf fabrieks- schepen en een sleepboot, die alle be scherming zochten tegen het slechte weer langs de kust van Yorkshire. Mr. Money meende, dat er op deze nier voor Huil weinig meer te verdie nen valt. Hij vond het ook belangrijk dat de haring op deze manier geen kele kans meer krijgt om tot rusi komen en te paaien. Dit moet de visserij in volgende jaren beïnvloeden. HILLEGOM, Uitslagen schaakclub De Uil: A. J. van den BergM. Rood '/fe; J. StaatsJ. van der Weijden afgebr.; J. van der ZwetH. H. Hulsman 10; J. H. VeenstraJ. Brauckman 10; W. Peet—J. van Lierop 1—0; B. D. Kap- teinTh. Brandsma H. Keijzer- L. C. Zonneveld 01; J. v. d. Linden- Th. Jonkheer VzW. Steenvoorden J. Ph. van den Berg 10; C. Mohlmann- J. Scehepmaker afgebr.; G. van Heusden D. Dannijs 10; B. WinkelaarW. Cjg- gaar 10; B. HartmanJ. Salier afgebr.: Jeugdgroep: W. MohlmannW. Buckens 1—0; T. van der Wolf—D. van der Wolf 0—1. AUTO FINANCIERING W. OUWEHAND'S en AUTOVERZEKERING ASS. KANTOOR Kamperfoelieplein 1 Katwijk aa n Zee Telefoon 3139 0 Een vlotte afwikkeling va n uw schadeverzekeringen gegarandeerd. Hoe doet u dat? Dat doet u zo: U stapt onze bank binnen. U zegt: „hier is mijn spaarboekje en dit is mijn saldo". Wij vragen: „opne men?" „Ja" zegt u, „hele saldo, ik bouw een huis, maar... mijn saldo is niet toereikend". In zulke gevallen willen wij u gaarne van advies dienen. Komt u dan eens praten. RAIFFEISEN-BANK „KATWIJK AAN ZEE" VOORSTRAAT 50 TEL. 2019 Korfbalhuwelijk in Warmond WARMOND Terecht vierde giste- ren de christelijke korfbalclub War- mond feest. Twee spelers vairhet eer ste twaalftal traden immers in he huwelijk en dan is het niet anders dan fijn een erehaag te kunnen vormen Dat deden de junioren dan ook, gister middag na de door ds. H. L. Boonstra geleide dienst in de hervormde kerk. De 28-jarige bruid, dochter van wet houder W K. Heyl, is in het Warmond, se korfbalwereldje niet alleen bekend om haar training van junioren. Mejuf frouw D. Heyl trad kortgeleden af als bestuurslid van de club en verzorgde heel lang de redactie van het clubblad. Ook de 27-jarige bruidegom, de heer W. de Vos en zijn familie zijn erkende korfbalenthousiasten. Op de receptie in De Stad Rome kwamen zeer velen het bruidspaar ge' lukwensen. Onder hen was (natuurlijk) voorzitter G. Robberegt van Warmond, die het paar een geschenk aanbood. Advertentie 'WIJ LEVEREN ZOWEL OP ZUTVEL- ALS OP COMESTIBLES GEBIED ALLEEN DE EERSTE KWALITEIT. „DE LANDBOUWER" Voorstraat 36 Telef. 2136 Gymnastiekvereniging Katwijk is gezond KATWIJK AAN ZEE De jaarver-1 gaderlng van de gymnastiekvereniging! Katwijk t tqqp NIEUWE LEIDSE COURANT vraagt lilDD JLi voor buitenwijk te LISSE ZEER GESCHIKT VOOR OUDERE SCHOLIER ZOETERWOUDE Ter ere van het jubilerende Koninkrijk (150) werd gisteravond in de mooie Zoeterwoudse hervormde kerk een in verheugen de eendraoht door rooms-katholieken en protestanten voorbereid concert gegeven. Vele dorpsgenoten woonden het bij. Men hoorde zang van de verenigde gemengde koren „Santa Lucia" en „Zingt den Heere", het r.k. knapenkoor, en de tenor-solist Jan Koot en instrumentale muziek van de St. Jans Fanfar-e. periode en dus geen werken van Verdi (Slavenkoor), Delhay (de 5- delige suite „Gouden Bruiloft"), Prosper Simon (Preludium en fuga) en Handel te kiezen. Misschien moes ten die slaven wel de Franse over heersing aanduiden. We geloven echter niet, dat het gros van de Ne derlanders destijds het gevoel had in slavernij te verkeren Een artistiek en zelfs maar gewoon bevredigend programma voor een gele genheidsconcert samenstellen is geen ge makkelijke taak. Vooral niet al6 dat door een versoheidenheid van medewerkers moet gebeuren. Nauwelijks gecamoufleer de mislukkingen plegen dan ook niet zeldzaam te zijn. We zouden het Zoetemvoudse herden kingsconcert niet graag mislukt zelfs nite mirtder geslaagd willen noemen, 1» hie'- een loffelijke poging gedaan men uit allerlei elementen een goed ge heel te vormen. Over het algemeen hierin wel geslaagdi, al mogen e paar opmerkingen niet achterwege blij ven. De herdenking van „150 jaar Ko ninkrijk" is een zuiver Nederlandse aangelegenheid. Het is dus wenselijk een daaraan gewijd concert uit sluitend Nederlandse muziek uit die Toneelavond in Burgerveen BURGERVEEN Het is precies jaar geleden dat wjj bij de opening het Dorpshuis Marijke met onze toneel - vereniging Burgervcen een klucht op voerden. Dit voorjaar was het een blij spel en vanavond brengen wjj het to- neelsbu'k Wilde Vaart aldius in zijn ope ningswoord de heer W. Post regisseur van de toneelvereniging Burgerveen gis teravond in het dorpshuis. Het stuk van Tom Dekker bracht de vele .aanwezigen ta het café „De Duodalf" van Manus Koot. In dit café dat zich bij de havens bevindt speelt zich af wat aan lief en leed in de havens kan aantreffen- waarbij de komische noot niet ontbreekt Het speil werd vlot en goed over her voetlicht gebracht Tussen de bedrijven werd een verloting gehouden ten bate de toneelvereniging. Na afloop van de uitvoering bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen Ongeluk op jachtwerf OUDE WETERING Door gladheid u uc het werfteirein is de tijdelijke woo op oude leest geschoeid. Nahulpkracht h. Lohman op de jachtwerf de behandeling van de agenda volgde'Gebr- Van Dam gevallen. Hij moest met feestelijk slot. De vereniging steun» een dubbele onderbeenfractuur naar het up een goede geest en een stevige on- Elizabeths ziekenhuis in Leiden worden derlinge band. Een bewijs daarvoor zag gebracht. Het ongeluk gebeurde bij he( voorzitter B. M. P. Kornet in de goede hct water halen van een jacht voor opkomst. |de winter berging. et°,odVerCEmSfc,K^^.1SBr/Jde"j Gewond door laadbak kampwedstrijden in Wassenaar behaalde' OUDE WETERING Bij de los- en meisjesgroep een eerste plaats. Ria laadsteiger aan de Lisserweg heeft de Duyn werd tweede bij de Leidseiheer A. van der Vliet jr. de achterklep kampioenschappen. De dames N. Guijt|van een kipauto tegen hoofd en schou- L. Varkevisser slaagden voor he» der gekregen. Het ongeluk gebeurde bij K.N.G.V.-diploma A voor leidsters. Het batig saldo, waarvan de penning meester melding maakte, was bij de rondvraag aanleiding voor de uiting ens een lange mat te bezitten. Hier- zal contact worden opgenomen met het gemeentebestuur- Ten slotte werd dank gebracht aan de oud-instructrice, Mansvelt-Dieben, instructrice mej. J- Cats, instructeur P. de Lange en de dames W. Ouwehand-Vis en M. Par- levliet-de Best. De dames J. Dubbeldam n der Est-Dijkman werden bij acclamatie in het bestuur herkozen. Evangelisatie Katwijk KATWIJK AAN DEN RIJN Mor genochtend om half elf wordt in de school Narcisstraat een interkerkelijke evangelisatiedienst gehouden, waar zal spreken de vlootpredikant van het ma rinevliegkamp Valkenburg ds. T. Kruy- Medewerking verleent het Hervorm de Gemengde koor van Rijnsburg onder leiding van de heer D. van Vliet. KATWIJK ZEE Zondag: hoog water 2.58 én 15.16 uur; laag water 11.09 en KATWIJK BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders der ge meente Katwijk brengen, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 10, tweede lid, der Wegenwet ter openbare kennis, dat op de secretarie (afdeling algemene za ken) dezer gemeente met ingang van 3 december 1963 gedurende 30 dagen voor een ieder ter inzage wordt gelegd het ont- werp-besluit van de raad dezer gemeente, ingevolge artikel 9 dier wel, vergezeld van een toelichtende overzichtskaart, houdende de onttrekking aan het open baar verkeer van een gedeelte, ter lengte van ca. 100 m. van de Cleijn Duinweg, zo als dat gedeelte nader op de overzichts kaart is aangeduid, zulks in verband met de aanleg van de verbindingsweg tussen de Koningin Julianalaan en de geprojec teerde brug over het Uitwateringskanaal. Belanghebbenden kunnen hun eventuele bezwaarschriften tegen bedoeld voorstel gedurende de termijn van ter visielegging Ibij de gemeenteraad indienen. de werkzaamheden aan een losbrug bieten, waarvoor de kipauto hout had aangevoerd. Met een grote hoofdwond en een schouderblessure werd het slacht offer naar het academisch ziekenhuis in Leiden gebracht. Na behandeling kon hij huiswaarts keren. Kerkdienst Voorhout in de hervormde kerk. Maar J. M. Heyer („Komt knapen en meisjes", door hert knapenkoor gezon gen), Arnold Spoel („Gebed voor het Vaderland", solo dtoor Jan Koot) en Ri chard Hol („Ons Vaderland" en de koor- cantate ..Hollands Glorie" prijkten ge lukkig ook op het programma. Wel wat uit de tijd allemaal, maar toch interes sant bij zo'n gelegenheid. Het zogenaamde nieuwe Wilhelmus klonk effectief door het gezongen Hol lands Glorie heen. Ja, die Hol kón het toch wed, al staan wij anders tegenover zijn muziek dan onze grootouders. Alle uitvoerenden hebben zich me: loces beijverd er een goede, de aandacht boeüende uitvoering van te maken. Mevrouw Hertgetmangers-Dijkstra be speelde met evenveel succes het orgeli. Burgemeester Detmers sprak een van grote voldoening getuigend slotwoord, dat door een gezamenlijk Wilhelmus werd gevolgd. Joh. van Wolfswinkel. ALPHEN Bij de aanvang van de gisteravond gehouden raadsvergade ring heeft burgemeester L. Bruins Slot met een sober, treffend woord, het heengaan van president Kennedy herdacht Vervolgens hield hij een rede ter gelegenheid van „honderdvijftig jaar Koninkrijk". Naar aanlei ding van het ter inzage leggen van twee kaartjes, zonder verdere toelich ting, van het thans vigerende uitbreidingsplan Prins Hendrikstraat, werd door de heer Duin aangedrongen op vollediger informatie van de raad; zijns inziens ontbreekt hier nogal eens wat aan. De heer ir. Schilpzand vroog. in band met het ingekomen jaarverslag, de Chr. openbare leeszaal, of het college niet kan zorgen voor een blijvende huis vesting voor deze instelling. In de enkele jaren van haar bestaan zit de leeszaal reeds in het derde pand en spreker heeft vernomen, dat men binnenkort weef óp de schopstoel komt. De voorzitter zei te weten, dat bij het bestuur van de leeszaal bepaalde denk- beelden en plannen bestaan voor een de finitieve oplossing en een geheel andere opstelling van de leeszaal. Ruiling Het voorstel tot het aangan van ruiling van eigendommen met mevrouw C. M. v. Niekerk-Ruijs. kreeg aandacht van de heer Slootjes. De terreinen i het hier om ging grenzen aan het perceel Noordeinde 50. de boerderij, waar iH vorige radsvergadering nogal wat te doen was. De heer Slootjes betwijfel de of die koop goedkeuring zou krijgen van Ged. Staten en daarom was het in het geding zijnde voorstel naar zijn mening voorbarig. De voorzitter bleek de pessimistische verwachting van de heer Slootjes niet te delen. De heer Trouwborst vroeg of de aan sluiting van enkel percelen aan de Mid delweg aan het elektriciteitsnet wel ren dabel is te achten; wethouder Rogaar zei, dat dit aanvankelijk niet het geval zou zijn, maar dat wel is wanneer achtentwintig woningen in die omgeving zijn aangesloten. Over het voorstel tot wijziging van de methode opnemen van meters en het incasseren van verbrulksgelden voerden verscheidene raadsleden het woord. De heer Sennenwaord kreeg ten antwoord, dat men ln de buiten wijken der gemeente, dat zijn die delen waar maar één postbestelling is, het bedrag zal mogen voldoen aan de postbode. Algenmeen leefde de vrees, dat het PTT-kantoor, dat toch vaak al overbelast is en waar men vaak zeer lang voo loketten moet wachten, nu nog i moeite zal krijgen, De burgemeester ver telde dat spoedig een bespreking Leidse veemarkt LEIDEN Het algemene beeld van de veemarkt van gisteren was: aan voer: iets minder, althans in de wolveeafdeling; handel: redelijk tot stug; prijzen: hoog, bij het slachtvee sprak men van schreeuwend duur. Het wei- deseizoen is nu ten einde. Toch waren de aanvoeren op de gebruiksvee-af- deling niet onbevredigend. Melkkoeien waren er zelfs meer dan de vorige week en de handel in deze diersoort was willig. Vare koeien en pinken bij een mindere aanvoer een redelijke handel. Alles werd goed verkocht. is vraag naar jongvee en daar het aanbod niet groot is. verloopt de handel vlot met aantrekkende prijzen. Notering: melkkoeien 825.—// 1150.—// 1300,—, koeien 575,—// 850,—// 1150,—, pinken 500,—// 700,—. Slachtvee: Aanvoer normaal en de vraag groot, ziedaar de grondslag van goede handel. De prijzen waren „vast" en duurder. Er schijnt geen einde te komen aan de alsmaar hogere prijzen, alles werd vlot verkocht tegen 2,80/ 3,50// 3.80 per kg. gesl. gew. Vette kalveren zijn er thans veel te weinig om aan de grote vraag van de export te voldoen, zodat men op de markten vlotweg hogere prijzen heeft moeten besteden. Ook te Leiden geringe' aanvoer met dc volgende prijzen-note- ring: 3,3,50/7 3,90 per kg. lev. gew. Wolvee: Bij het wolvee waren geen TTEr nieuwe afslagcomplex te Scheveningen is ontworpen door 1 architect Sj. Schamhart, die inmiddels de dienst der gemeente '6-Gravenhage heeft verlaten. De kosten worden geraamd op 8,5 min. gulden. Het complex ligt tussen de eerste binnenhaven en de zeewering. Het bestaat, behalve uit de hal, uit een in het verlengde daarvan ge legen dienst- en administratiegebouw voor de gemeentelijke dienst van haven- en marktwezen. Los daarvan komt tegen de zeewering een aantal pakhuizen. De hal, die gedeeltelijk op palen boven hal zijn zo geplaatst, dat de ie glooiing van de haven wordt ge bouwd, is 345 meter lang en 26 meter breed. De lengte is voldoende om aan de loskade plaats te bieden voor tien loggers, wanneer die langscheeps wor den gemeerd. Er zal in de hal plaats zijn voor 18.000 viskisten. De thans nog in gebruik zijnde Scheveningse visha? heeft ruimte voor 4.000 a 4.500 kisten. Geen zon Een moeilijke situatie zoals zich voor deed op het hoogtepunt van de ..haring explosie" van september jl., toen het drie dagen kostte om de aanvoer van één dag uit de oude hal weg te werken, hoeft men in de nieuwe hal dus niet zo gauw te verwachten. Men hoopt er zelfs ruimte te hebben voor de gezouten ha ring, die in de oude hal niet naar bin nen mag. De bovenramen van de nieuwe r niet binnen kan schijnen en de kwali teit van de vis kwaad kan doen. In het kantoorgebouw, dat de zetel gaat worden van de dienst van haven en marktwezen en van de stichting vis- afslag, komen een haringafslagzaal voor 200 personen en een kantine. De bezwaren, die wel tegen het ge bruik van de eerste binnenhaven hebben bestaan, zijn verminderd door de vorm van deze haven wat te veranderen, zodat de deining er minder sterk is. Nog be ter zal de situatie worden als de door het rijk aan te leggen nieuwe buitenha ven. die driemaal zo groot wordt als de bestaande gereed is. Het rijk heeft toegezegd dat dit werk in 1965 zal wor den aangepakt. Als het gereed is wil de gemeente 's-Gravenhage nog een der de binnenhaven aanleggen, die men no dig heeft als kotterhaven en werkhaven. K.D.C. Katwijk KATWIJK AAN DEN RUN Het eerste tiental van KDC speelde een thuiswedstrijd tegen WDG 1 uit Was senaar en won met 137. De uitslagen: C Varkevisser (KDC 1) J van Doorn (WDG 1) 2—0; J Pas- schierJ van Vuren 11: J ZwaanJ Gijsbertse 1—1; F. Spierenburg—J Ver meulen 1—1; H Koclewijn—J van Bern melen 1—1; A A Vooijs—N Noort 1—1. J van Duyvenbode—J Stigter 0—2: Ar van Beelcn—H van Boxtel 2—0: H Klin kenberg—A Vermeulen 2—0; J Heems kerkH Schulte Albers 20. Uitslagen van bordenwedsbryden: Arn van Bcelen—J Godwaldt 1—1; J Sloot wegJ Schoneveld Pzn 20; J R vai Slooten—H Voorzaat 02. wijzigingen van betekenis waar te nemen Notering: vette schapen 110.130, 140,—, vette lammeren 130,—// 155,—/ 175.—. Varkens: op de slachtvarkensmarkt zijn deze week de oplopende prijzen tot staan gekomen. Er heerst bij de koper enige ongerustheid, hoe het verder zal gaan met de export. Men is voorzichtig ge worden, met als gevolg iets lagere prij zen. Dinsdag: Leiden handel goed. Opge merkt zij, dat de prijsval mede is veroor zaakt-door de sterk verminderde afzet op de binnenlandse markt. De handel in biggen en lichte varkens was stug, niet geheel op het vorige prijspeil. Ook hier werd door de kopers een min of meer afwachtende houding aangenomen. Notering: lichte varkens 100,—// 130,—, biggen 65,—70, 75.— Kerkdiensten Voorschoten VOORSCHOTEN Hervormde Ge- meente: Dorpskerk 10 ds. Poot van Drie- bergen. 7 ds. Saraber (H.A.), Rijndijk 10 ds. Meijering, Hulp en Heil 10 ds. Saraber. Gereformeerde Kerk: 9, 10.30 en 5 uur ds. Modderaar. Gereformeerde Kerk (vrijgem.) 10 en 5 uur ds. H. Knoop van Noordwijk. (Advertentie) HAKMUILTJES i rood, geel. blauw met pompoenrozetje. SCHOENMAGAZIJN deze en andere zaken met de PTT op „hoog niveau" zal plaats hebben. De heer Slootsjes wilde de regeling voor een jaar als proef maar de voor zitter voelde daar niet voor. Het betreft hier een ontwikkeling die niet is tegen te houden. Het voorstel werd met alge- 'mene stemmen aangenomen. De heer W. S. v. d. Meent werd herko zen als bestuurslid van de Stichting Oud- Alphen en omgeving. Aphen aan den Rijn en grenswijzigingen ALPHEN By de ingekomen stokken werd gisteravond in Alphens raad mel ding gemaakt van een schrijven van de minister van binnenlandse zaken met een exemplaar van het Staatsblad waarin op genomen de wet tot herziening van dc gemeenteiyke indeling van het gebied van een aantal gemeenten ln het oostelijk deel van Zuid-Holland. De heer Bruins Slot zei: De raad kan moeilijk anders doen dan dit voorstel aan vaarden, omdat op grond van de wet de grenzen van de gemeente Alphen aan den Rijn zijn gewijzigd en daar valt niets aan te veranderen. Wanneer we de menselijke en maat schappelijke kant van deze grenswijziging bezien, dan moeten we vaststellen, dat het voor de inwoners die zullen overgaan naar Boskoop niet zo moeilijk zal vallen zich straks officieel Boskoper te weten; immers, zij waren reeds voor het grootste gedeelte van hun maatschappelijk con tact aangewezen op deze gemeente. Wel heel anders ligt het voor de inwo ners van de gemeente Zwammerdam. Deze wordt in drie delen opgesplitst, waarvan ongeveer y3 deel, het dorp Zwammerdam. toegevoegd wordt aan de gemeente Alphen aan den Rijn. Voor de gemeentenaren van de ge meente Zwammerdam vind ik het een harde en moeilijk te verwerken zaak. dat hun gemeente uit elkaar wordt gerukt, waardoor hun eigen, reeds eeuwen be staande zelfstandigheid verloren zal gaan. Schoolconcert Alpheii ALPHEN, In het Nutsgebouw werd het eerste concert gegeven van de drie, die de jongelui van de chr. technische school dit seizoen zullen horen en die uitgaan van de stichting Het School concert. Concertgevers waren de bas- bariton Leo Rommerts en de harpiste Lea de Boer, die, zo menen we, reeds eerder in deze serie optraden in Alphen en ook nu een aandachtig gehoor von den. Uiteraard hadden harpiste en zanger een op de jeugd afgestemd programma, dat liederen bevaibte uit tal van landen. Uit de bijval bleek dat de jeugd, waar onder ook een groep meisjes van de chr. huishoudschool, genoot van deze muzi kale les. Ouder-feestavond in Alphen ALPHEN In de grote Solrvatorizaal die uitstekend was bezet is een ouder- feestavond gehouden van de J. W. Hoor- neniboargsehool. Het programma, dat werd uitgevoerd onder leiding van het perso neel werd geheel door de kinderen ver zorgd. Het hoofd, de heer P. J. Schuijl vertelde dat de sohooL diie enikele jaren geleden aan de buitenkant stond en waarin men toen ook een kleuterafdeling onderbracht, nu vrijwel geheel bezet is. Men „zit" dus nu met de kleuterschool en hoopt dat daarvoor spoedig een op lossing wordt gevonden. Voor de pauze kwamen leerlingen van de laagste vier klassen op het podium. Na de pauze een groepje vijfde- en aesde-klassers met het spel „De wonder staf'. De meisjes en jongens kregen veel bijval. De vooraltber van het schoolbestuur, de heer W. W. Smibt. bracht het perso neel en de kinderen da/nik voor heit ge bodene. De heer Sohuijl had kort gele den zijn 25-jarige loopbaan bij het Chr onderwijs voltooid. Hij was achtereenvol gens werkzaam te Harderwijk. Amster dam. Alkmaar en Breezand en kwam veertien jaar geleden naar Alphen. De heer Srrntt bracht het hoofd dank voor zijn werk, bood een enveloppe met Inhoud aan en mevrouw Schuijl mocht uit handen van mevrouw Booij een fraai bloemstuk ontvangen. Voor Centrale Verwarming Grimbergen Noordermeer Vliet N.Z. 19-20 - Rijnsburg KOUDEKERK AAN DEN RIJN Koudekerk aan den Rijn krijgt thans verlichting van de wijzerplaat van de toren van de hervormde kerk. Toen op 23 augustus jongstleden bij de spaarbank te Koudekerk-Hazerswoude de ingelegde gelden een bedrag van één miljoen gulden hadden overschre den, was dit voor het bestuur van de spaarbank aanleiding voor de school jeugd een kleurwedstrijd te organiseren. Door het hoofd van de openbare school, da Francken; 2e klas. Piet van Hemert', werd een tekening ontworpen. Alle leer- |3e klas. Rik de Wit Bzn: 4e klas. Peiton lingen van de vier Jagere scholen te van Lummel; 5e klas. Nico van Hars kamp; 6e klas. Rina Hogencs. Hervormde school: le klas. Ineke dt Jong; 2e klas. Wim van Vegten; 3c klas. Rini van der Kuilen: 4c klas, Gerrit Dorrepaal: 5e klas. Dik de Vogel; 6e klas, Elly van Dam. Christeluk-Nationale school Rijndijk: le klas, Arend Rademaker; 2e klas, Cor- non o,. not uurworn ac toren ReUn^veld; klas. Wim Brommer.; de hervormde kerk te verlichtenJ? klas Maria Hoojcveen; 5e klak Gen De kerkvoogden gaven hiervoor toeetem- Ve'«un»,l 6c kl». de Jong. ming. R-K- school Zwaantje: le klas, Marja Binnenkort zal men, ook bij avond del Visser; 2e klas. Jos ZuijdwiJk: 3e klas, tijd van de torenklok kunnen aflezen I Jan van der Zon; 4e klas. Annebte van Hierna reikte hij de prijzen uit Wetten; 5e klas. Corrie de Jong; 6e klas* Openbare lagere school: le klas, Yolan-I Peter Hoogenbooxn. Koudekerk aan den RUn en te Hazers- woude (Rijndijk) konden meedoen. Gistermiddag waren de winnaars en winnaressen in hert kantoor van despaar bank, waar de prijzen werden uitgereikt Namens de spaarbank sprak de heer W A- van den Dool dc gelukkigen toe, Om ook de ouderen niet te vergeten werd het besluit genomen, aldus de heer Van den Dool. hert uurwerk van de

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 11