Nieuwe Leidlse Courant Geen akkoord: toch minstens 10 procent Nóg geen akkoord over de minimumlonen rm Aanpassing laagste overheidslonen Ook bevorderingen op grond van diensttijd IEMCO N.V. ZentTA Prijsstop kolen en houten meubelen Waren Oswald en Jack Ruby vroeger buren? Vakantie, overwerk, winstdeling Superbenzine Aanslaggrens loonbelasting op f 10.000 Commentaren Johnson gaat niet met Chroesjtsjef praten goedkoj oer CHRISTELIJK-NATIONAAl DAGBLAD Leiden Steenstraat 37 Postbus 76 Telefoon 31441 Abonnementsprijs Vrijdag 29 november 1963, 44«le jaargang Zwaar bewolkt Overwegend droop i waar bewolkt met ook hier en daar nop mist. Zwakke tot matige wind tussen noord en oost. Weinig verandering in temperatuur. (Voor vervolg zie pagina f) Klachtendienst bezorging 18 19 Voor VOL-AUTOMATISCHE WASMACHINES IEESTERWERKEN VAN Z TOT A In één oogopslag Russische kerk wordt weer zwaar vervolgd pag. 2 Leerplicht nog een jaar ver lengen? pag. 2 Bank in opspraak pag. 9 Zuid-Holland en de lucht vervuiling pag. 9 Sport van de zaterdag pag. 17 verhogingen der ambtenarensalarissen wordt geen wijziging gebracht, hetgeen betekent dart in de tweede helft van 1964 nacalculatie zal plaatsvinden van de iet vrije bedrijf gerealiseerde verho gingen. inclusief de gedifferentieerde verhogingen per onderneming. Op welk (Van onze sociaal-economische redactie) De minister van binnenlandse zaken, mr. E. H. Toxopeus, en de cen trales van overheidspersoneel hebben geen overeenstemming bereikt over de salarismaatregelen, die op 1 januari in de overheidssector tullen moeten worden genomen. Na een reeks van zeer intensieve bespreking enzijn de onderhandelingen gisteravond omstreeks uur beëindigd en zij zullen niet worden voortgezet. Er is voor het overheidspersoneel jn het algemeen echter geen enkele reden om nu maar verdrietig bij de pakken te gaan neerzitten, want mi nister Toxopeus heeft nog gister- pvond op een persconferentie ver- fclaard dat hij, na overleg in het ka binet, vermoedelijk reeds de volgen de week een aantal „redelijke, bil lijke en rechtvaardige" salarismaat regelen zal aankondigen op grond van de voorstellen, die de regering in pet georganiseerd overleg heeft ge- Haan. Het totale complex van deze maatre- ;elen werd ons vannacht door hoofdbe- ituursleden van de Ned. Chr. Bond van erhcidspersoneel geschetst als „gun- liger dan hetgeen in de Stichting e Arbeid voor het particuliere Irjjfsleven is bereikt". Het niet bereiken van overeenstem de centrale commissie irganiseerd overleg in ambtenarenzaken s trouwens maar „op het nippertje" het |eval. De drie samenwerkende centrales overheidspersoneel, t.w. het Comité behartiging van de algemene belan- van overheidspersoneel (A.C.O.P.), Christelijke Centrale van overheids- onderwijzend personeel (C.C.O.OP., arvan de N.C.B.O. als grootste bond ieel uitmaakt! en de R.K. Centrale van jurgerlijk overheids- en semi-overheids- >ersoneel (K.K.C.O.P.). waren tort bijna >p het laartste moment eenstemmig in ïun oordeel, dat de regeringsvoorstellen noesten worden aanvaard. Om „vijf mi- ïuten voor twaalf" schaarde de A.C.O.P. ;ich echter aan de zijde van de twee an- iere in het overleg vertegenwoordigde «ntrales, t.w- de Centrale van hogere ijksambtenaren en het Ambrtenarencen- rum. die zich tegen hadden verklaard. Iet ledental van de beide confessionele :entrales omvat ongeveer 48 procent van iet totale aantal leden van de bij het overleg betrokken organisaties. Was de fc.C.O.P. niet omgezwenkt, dan zou er me meerderheid) wél over- lenstemming zijn bereikt De minister al zijn salarismaatregelen dan ook in ïoofdzaak baseren op het onofficiële Lakkoord", dat hij met de C.C.O O.P. cn de R.K.C.O.P. heeft bereikt. Tien procent Op grond van de voorstellen, die van tegeringszüde in het georganiseerd Kverleg zijn gedaan, kan worden ver pacht. dat al het overheidspersoneel per l januari a.s. een loonsverhoging zal ont- rangen van 10 procent, vermeerderd met het percentage der nacalculatie van de (rendberekening over 1963- Dit percenta- i bedraagt 0,6 procent. In het systeem van de trendmatige Na afloop van het overleg over de ambtenarensalarissen gisteravond op het ministerie van binnenland se zaken: minister Toxopeus ge flankeerd door mr. A. D. Kuiper (links), directeur-generaal beleid overheidspersoneel, en de voor zitter van de commissie voor ge organiseerd overleg, prof. mr. N. E. H. van Esveld. percentage deze nacalculatie ongeveer zal uitkomen is op dit moment onmoge lijk te zeggen. Extra procenten Slinistcr Toxopeus heeft zich bereid verklaard de verdienstebeloning voor de ambtenaren op weeksalaris af te sehaf- en het gemiddelde daarvan (8 pro cent) op te nemen in de salarissen. Hier- gepaard gaande zal een structuur wijziging van deze salarissen plaats vin den, tengevolge waarvan het percentage de algemene salarisverhoging zal stjjgen met 0,18 procent, mede in ver band met het feit dat het geldend per centage van verdienstebeloning aanmer kelijk lager ligt dan de in het vrjje be drijf geldende percentages. Voor de be trokkenen zelf zal deze structurele aan passing een extra loonsverhoging ople veren, die zal variëren van 5 tot 12 pro cent boven de algemene loonsverhoging van 10 procent. De tariefbeloning zal blijven bestaan, doch die zal uiteraard moeten worden Salarisopbou w De te wijzigen opbouw van de salaris- in voor de werklieden zal inhouden, it van de loongroepen 1 t/m 8 het ver schil tussen de opeenvolgende maxima de loongroepen opklimmend 6. 7, 8. 10 procent zal bedragen. De huidige wedden zouden hierdoor als volgt wijzi- Wedden oongroep Huidige Nieuwe 1 358,23 372.56 2 378,23 394-91 3 400,18 418.60 4 424,22 443.72 5 454,27 474,78 6 474,28 512.76 7 502,30 537,41 8 536,32 591.15 In deze bedragen is opgenomen de ge- incorporeerde 8 procent verdienstebelo ning, maar niet de algemene salarisver hoging van 10 procent, evenmin als de 0,6 procenit nacalculatie, de thans nog bestaande A-O.W.-compensatie en de huurcompensatie. De loongroepen 7 en 8 worden opgeheven en overgebracht naar de schalen 32 en 45 van het Bezoldi- gings Besluit Rijks Ambtenaren. In ver band met de gefaseerde salarisverhogin gen worden de bedragen van f 537,41 en f 591,15 per 1 januari 1964 en 1 januari 1965 telkens nog verhoogd met 2 procent. Het is vanzelfsprekend, dat wij deze cij fers, die ons werden verstrekt door de N.C.B.O., onder voorbehoud geven, om dat de minister als gevolg van het ont breken van overeenstemming in het g.o- nog wijzigingen aan kan brengen. Met betrekking tot de structurele wij ziging der salarislijn voor de ambtenaren op weeksalaris heeft minister Toxopeus ook nog een compromis-voorstel ter tafel Tom Howard, de verdediger van Jack Ruby, werd gisteren in Dal las als het ware omsingeld door journalisten. Ruby zal daar voor een jury worden geleid, beschul digd van moord op Lee H. Oswald, Kennedy's moordenaar. Tom Howard zei: Volgens tnij ver dient Ruby de eremedaille van het Congres Snelle uitslag van onderzoek Ook taptemelk goedkoper De minister van economische za ken heeft thans een prijsbeschikking afgekondigd voor huisbrandkolen. iMaandag volgt er een voor houten meubelen. Behalve koffiemelk wordt taptemelk maandag goedkoper. Vele prijsstijgingen hebben in de levens middelensector hun oorzaak in geste gen prijzen van agrarische produk- ten. In de regel zijn de prijzen niet méér verhoogd dan in overeenstem ming was met de gestegen inkoop prijzen. Van een aantal prijsverhogingen voor andere produkten is na onderzoek gebleken, dat deze niet in strijd zijn met de spelregels. Enige prijsverho gingen. die het ministerie van econo- Dit zou de sleutel kunnen zijn: T"iIT zou de sleutel kunnen zijn, waar- naar wij gezocht hebben, zei een hercheur in Dallas, nadat hij ver teld had, dat Oswald en Ruby blijk baar buren zijn geweest. De politieman beweert dat Oswald .beantwoordde an de beschrijving van een man ens in de woning van Ruby een ntr had gehuurd. Deze heeft echter ntkend, dat hij Oswald wel eens eer der zou hebben ontmoet, voordat hij hem neerschoot na de moordaanslag op president Kennedy. Brown, de districtsrechter van de slaat Texas, iveet nog niet of hij toestemming zal geven voor een tzending van het proces tegen Jack en compromis-voorstel ter tafel R'<'by, wiens werkelijke naam Leon gebracht, leidende tot een vervlakking\Rubinstein is. Het proces zal wt de voorgestelde salarislijn ten voor- schijnïijJc op 9 december begin dele van de laagst bezoldigden. Het is De publieke tribune van de rechtszaal. niet bekend, aan welk voorstel de regc- waar Ruby zal moeten verschijnen. ring de voorkeur zal geven. Tóch promotie Voorts is te verwachten, dat de mo gelijkheid van bevordering op grond van de diensttijd zal worden uitgebreid door daarvoor in aanmerking te brengen al diegenen met een salaris van f 472.- per maand of minder, die vijftien jaar in rijksdienst zijn en die sinds zes jaar het hen geldende maximum-salaris hebben genoten. Daarvoor in aanmerking komt dan het personeel met een bezoldiging tot en met de salarisschaal voor schrijver A. waaronder vallen de werk lieden tot en met loongroep 5. Zij kun- normaal goede beoordeling bevordering tot de naasthogere rang of groep verkrijgen, resp. maximaal tot loongroep 6 of tot hoofdschrijver. Hier- zal ongeveer 75 procent van degenen, die f 472,- of minder verdienen, profite- (Voor vervolg zie pag.9) biedt slechts aan 60 toesch< plaats. Verwacht wordt dat m 100 verslaggevers van dagblad schriften, radio en t.v. bij het proces aanwezig willen zijn. Tom Howard, de verdediger vi Rubinstein, is een van de bekwaams strafpleiters van Dallas. Sinds lifó In 1940 tot de balie werd toegelaten, heeft hü 40 moordzaken te behandelen gekregen en slechts een zUner cliënten tot de dood horen veroordelen vonnis werd naderhand nog omgezet in levenslang. In en om de reclltbank herkent ledereen hem altijd grote witte cowboyhoed Oudere politiemannen in Chicago her inneren zich Rubinstein als een driftig vechtersbaasje. De nu 52-jarige man ii geboren in een door Joden bewoond» buurt in het westen van Chicago, eer buurt waar de misdaad welig tiert. Velen die hem hebben gekend, geven als beeld van de jonge Ruby: een kleine zwende laar, zwarthandelaar in kaartjes sportgebeurtenissen, promotor van duis tere zaakjes, een dandy, een arrogante Op Sinterklaasdag weer verder praten (Van onze soc.-eceon redactie) De werkgevers- en werknemers vertegenwoordigers in het bestuur van de Stichting van de Arbeid heb ben gisteren geen formulering kun- vinden voor het begrip mini mumloon uit het mammoet-loonak- koord van de stichting. De onderhan delingen zijn op verzoek van de werkgeversdelegaties opgeschort; zij zullen de volgende week donderdag (op Sint-Nicolaas!) worden voortge zet. Naar wij na afloop van het gis teren gevoerde beraad vernamen zijn de besprekingen vastgelopen op drie punten, nl. de vakantietoeslag, het overwerk en de winstuitkering. werkgevers wensen deze drie vor- van beloning in het minimum-loon f 100 per week op te nemen, doch de drie vakcentrales hebben nadrukkelijk te kennen gegeven dat het geen zin heeft verder te praten indien de werkgevers niet bereid zijn daarvan af te zien. De zitter van het NVV, drs. D. Roemers, de enige voorzitter, die van de drie vak centrales aanwezig was, verklaarde, dat het gehele loonakkoord van de Stichting van de Arbeid zou zijn getorpedeerd als over het hoogst belangrijke punt van de minimumlonen geen overeenstemming Moeilijkste punten: zou worden bereikt. Hij verwachtte, dat de werkgevers het zover niet zullen laten komen en ten slotte wel aan de verlan gens der vakbeweging op de drie ge noemde punten tegemoet zullen komen. Compensaties ivel De drie vakcentrales hebben zich wel bereid verklaard de beide laatste huurcompensaties, die over het alge meen (nog) niet in de c.a.o.-lonen zijn verwerkt, alsmede de compensaties met betrekking tot de sociale verzeke ringen onder het minimum-loon te be grijpen, omdat deze beloningen wezen, lijke onderdelen van de inkomsten zijn en in feite tot het eigenlijke loon gerekend kunnen worden. Ten aanzien van de vakantietoeslag, het overwerkloon en de winstdeling achten de vakcentrales dit echter niet het geval. Overwerkloon bijvoorbeeld beschouwen zij als een typische verdienste. Zou het overwerkloon ie minimum-loon worden opgenomen, dan zouden in bepaalde gevallen twee werk nemers, die gelijkwaardige arbeid ver richten en waarvan de één wel cn de ander geen overwerk zou doen. met pre cies hetzelfde loon thuis kunnen komen. De vakcentrales achten het ook „dwaas" de winstuitkeringen in het minimumloon te vercalculeren, omdat er van winstuit keringen dan in feite geen sprake meer Toeslagen e.d. Wat betreft de vraag of diverse andere vormen van extra-beloning als büv. prestatietoeslag, toeslagen voor nacht arbeid. vuil en zwaar werk e.d al of niet tot het minimumloon zouden moeten behoren hierover is gisteren nauwelijks gesproken. Dat gaat overigens ook erg moeilijk, want een formulering, die voor alle bedrijfstakken gelijk zou moeten gelden, is praktisch niet te vinden, daar de omstandigheden zeer uiteenlopen. Het is zelfs niet eens bekend welke vormen van toeslagen e.d. er allemaal bestaan en men heeft hier te maken met talrijke onderscheidene situaties (Voor vervolg zie pag. 9) jor.geman, altijd bereid tot plannen om zonder werken aan geld te komen. Ruby, die in Dallas twee cabarets had, is in 1948 zonder opzien te baren uit Chicago trokken. Hij veranderde toen ook zijn naam van Leon Rubinstein in Jack Ruby. Hij was een van de acht kinderen var emigranten-echtpaar, leerde snel zijn vuisten gebruiken om zich te kunnen handhaven onder de „jongens" van Chicago VERERING Bij vechtpartijen wist hij zich te hand haven zonder „vuile trucs" te gebruiken Zi.in licht ontvlambare aard bracht ook mee, dat hij snel ontroerd was en mei sentimentele verhalen tot tranen te be wegen was. Hij trouwde nooit, maai speelde graag de galante ridder tegen over meisjes. Een van zijn vroegere vrienden achtte het waarschijnlijk, dat de verering van Ruby voor John F. Ken nedy, zo groot was, dat hij meende de veimoorde president te moeten wreken. Ruby had destijds ook grote achting voor president Roosevelt. Intussen stapelen zich duizenden dollars op in het politiebureau van Dallas, die bestemd zijn voon familie van agent Tippit. die werd neergeschoten door Oswald, de die Kennedy zou hebben vermoord. Er worden ook bijdragen ontvangen voor de weduwe en de twee kleine kinderen van Oswald. De Engelse actrice Julia Lock- wood zal de titelrol gaan vervul len in het stuk Peter Pan, dat van af 13 december, zoals ieder jaar met de feestdagen, zal worden op gevoerd in het Scala-theater in Londen. Met weemoed kijkt Julia naar haar weelderige blonde haardos, die zij moest laten af knippen voor de rol van Peter Pan. mische zaken waren gemeld, bleken niet te hebben plaats gevonden. Ver der zijn er de laatste tüd ook een aan tal prijsverlagingen tot stand gekomen. Dit >s de korte inhoud van een vandaag door het ministerie van economische ken uitgegeven communiqué over prijsmaatregelen, dat eindigt met de i dedeling. dat het prüsonderzoek over gehele linie met kracht wordt voortgezet. Het ministerie deelt onder meer mee dat de minister zich genoodzaakt heeft gezien een prijsbeschikking af te kon digen voor huisbrandkolen, omdat in verscheidene plaatsen door de detailhan del hogere prijzen in rekening worden gebracht, dan met de Federatie voor de Nederlandse brandstoffenhandel was af gesproken. Voorts is de minister gebleken, dat de laatste tijd voor in Nederland vervaar digde houten meubelen prijsverhogingen hebben plaatsgevonden, die in strijd zijn met de regels van het prijsbeleid. Het overleg met de Centrale bond van meubelfabrikanten heeft er niet toe kun nen leiden, dat voldoende waarborgen konden worden verkregen, dat deze on gerechtvaardigde prijsverhogingen op korte termijn ongedaan zouden worden gemaakt, reden waarom er maandag een prijsstop komt met de bepaling dat de prijzen niet hoger mogen zijn dan voor 1 oktober golden. Dezer dagen is op het ministerie van economische zaken een bespreking ge houden met de fabrikanten van koffie melk. Hierbij is aan hen meegedeeld, dat vooral de prijsverhogingen die voor de koffiemelk in kleinere verpakkingen zijn doorgevoerd, naar het oordeel van de minister uitgaan boven het gerecht vaardigde peil. De fabrikanten hebben zoals ge meld toegezegd de prijzen m.i.v. maandag terug te brengen. (Voor vervolg zie pag. 9) B(j de Tweede Kamer Is een wetsont werp ingediend tot wijziging van de in komstenbelasting cn van de loonbelas ting. Hierbü wordt voorgesteld met In gang van het kalenderjaar 1964 de aan slaggrens te verhogen van f8650 tot f 10.000. Deze grens bepaalt in belangrijke mate of ten aanzien van loontrekkenden kan worden volstaan met het heffen van loon belasting, dan wel of zij tevens in de inkomstenbelasting dienen te worden be trokken. In de memorie van toelichting zegt de staatssecretaris van financiën dat in ver band met de te verwachten loonstijging de verhoging van de aanslaggrens wat verder dient te gaan dan die van de loongrens voor de sociale verzekeringen f 8650 tot f 9700) met ingang van 1 januari 1964. Aldus kan worden voor komen dat binnen afzienbare tijd weder- een voorstel tot verhoging van de aanslaggrens zou moeten worden gedaan. TJET principe van een bruto-mini mumloon van honderd gulden per week is enige tijd geleden ook door de werkgeversvertegenwoordi gers in de Stichting van de Arbeid aanvaard. Helaas dreigt nu de zaak vast te lopen op de interpretatie van dit begrip. Het is een bijzonder ver drietige zaak, waarbij de vraag mag worden gesteld, of men ten tijde van het bereiken van het basis-akkoord langs elkaar heen heeft geredeneerd en de twee partijen bü het loonover- leg van elkaar stilzwijgend hebbes verondersteld, dat men onder dat minimumloon precies hetzelfde ver stond. Van de kant van de werknemers heeft men duidelijk laten weten op dit punt onverbiddelijk te zijn. Men zal niet aanvaarden, dat in het mi nimumloon van honderd gulden ook de vakantietoeslag, het overwerk eu de winstuitkering begrepen worden Dit zijn immers drie elementen die geen volstrekt integrerend onder deel vormen van de lonen, zoals die in de „kale" loonschalen in de diver se cao's zijn vastgelegd. De wettelijk voorgeschreven vakantietoeslag draagt typisch het karakter van een „bestemmingsuitkering''. De over werkvergoeding is een zaak, die zo wel per bedrijfstak als per bedrijf en per werknemer sterk uiteenloopt en de winstuitkering zal toch steeds als een extraatje worden beschouwd, omdat ook al bestaat er een offi ciële winstdelingsregeling zij af hankelijk is van de vraag hoeveel winst er in de betrokken bedrijven wordt gemaakt. Wij wachten af. of de dag van Sint Nicolaas de gewenste uitkomst zal brengen. De goede grijsaard staal nog altijd boven de partijen en wie weet wat hij nog zal kunnen berei ken bij de werkgevers T>IJ de loonbesprekingen in het go- organiseerd overleg voor ambte naren is het wat vreemd gelopen. Formeel is tussen minister Toxopeus en de centrales van overheidsperso neel geen overeenstemming bereikt omtrent de salarismaatregelen per 1 januari a.s., maar wat er „uit da bus" is gekomen, mag voor de amb tenaren als gunstig worden geken schetst. En de minister heeft zei! verklaard, dat hij waarschijnlijk reeds volgende week met redelijke, billijke en rechtvaardige maatrege len zal komep. In feite bleken de grootste moei lijkheden zich op twee punten toa te spitsen, namelijk de gevraagde (en geweigerde) uitkering-ineens cn een extra tegemoetkoming aan da lagere en de middelbare ambtena ren op maandsalaris. Wat het eerste betreft was zonder meer te verwach ten dat minister Toxopeus het been stijf zou houden, gezien het feit, dat destijds in de Stichting van de Ar beid de werknemersvertegenwoor digers (zij het onder protest) van die uitkering-ineens hadden afge zien. En wat het tweede punt aan gaat: de bewindsman was niet be reid nog eens f 80 miljoen extra voor salariscorrecties beschikbaar te stel len, naast de loonmaatregelen, waar van uiteraard ook de genoemde cate gorie ambtenaren zal profiteren. Zo liggeh dus nu de stukken: on danks kritiek en bezwaren op ge noemde punten heeft het overleg reële resultaten opgeleverd. Met be langstelling wordt in ambtenaren- kringen uitgezien naar de concrete inhoud van de maatregelen, die straks zullen worden aangekondigd Verwachting van Douglas-Home: Blijkens een mededeling van minister Andriessen wordt de prijs van super- benzine (62 procent van de markt) dezer dagen met een halve cent per liter ver laagd. De verlaging wordt doorgevoerd door alle grote oliemaatschappijen. De Britse premier Douglas-Home heeft goede hoop dat premier Chroesjtsjef en president Johnson spoedig het gesprek over de geschil len tussen Oost en West weer op gang zullen brengen, al zal er waar schijnlijk geen persoonlijke ontmoe ting tussen beide leiders in het ver schiet liggen. Zoals bekend heeft Rusland voorgesteld de ontwape ningsbesprekingen die in januari in Genève hervat worden, te laten be ginnen met een vergadering van de regeringsleiders. Volgens Douglas-Home staat het Wes. n er echter huiverig tegenover om een topconferentie te beleggen als de kansen op positief resultaat maar klein zijn. Ook wijlen president Kennedy voelde er in het begin van zUn ambtsperiode niets om gelijk een ontmoeting met Chroesjtsjef te hebben. Daar komt nop. bij dat zowel in Engeland als in de V S. olgend jaar verkiezingen zullen worden gehouden, zodat het onwaarschijnlijk is dat er vérstrekkende besluiten zouden worden genomen. De fundamentele vraagstukken Duitsland en Berlijn zullen hoogstwaarschijnlijk in de ijskast komen te liggen tot na de verkiezingen in Duitsland, die in 1965 worden gehouden Volgens burgemeester Willy Brandt in West-Berlijn heeft president Johnson hem beloofd naar West-Berlijn te komer om de Berlijners nog eens persoonlijk de verzekering te geven dat de Ameri kaanse politiek geen verandering zal on dergaan. Wanneer het bezoek zal plaats vinden, is nog niet bekend. Het is de president onmogelijk nu al vaste afspra ken te maken. De Russische kranten hebben gisteren op de voorpagina's aandacht besteed aan de rede van Johnson waarin hij een beroep op het Congres doet de doelstel lingen van president Kennedy te blijveu Er was een merkwaardigheid De Prawda liet enkele alinea's weg die gepubliceerd. Het betrof de volgende door Tass en andere kranten wel werden zinsneden: Johnson beloofde ook dart zijn regering de strijd tegen de armoede en het menselijk lijden, de onwetendheid en de ziekte zowel in binnenland als in het buitenland zal voortzetten. Ook het beroep van Johnson op een snelle aanneming van het wetsontwerp voor belastingverlaging en van wetsontwer pen voor beter onderwijs en hulp aan andere landen werd weggelaten. Ter gelegenheid van Thanksgiving day heeft president Johnson in een toespraak voor radio en televisie gezegd dat de Amerikanen zich „van deze middernachi van tragedie" zullen verheffen tot nieu we grootheid". De Amerikaanse president maakte be kend dat de grote raketlanceerbasis op Cape Canaveral voortaan Cape Kennedy zal worden genoemd. „Onze blik is naar buiten gericht, ons streven is voor waarts." zei de president. „Een grote leider is dood, een grote natie moet haar weg vervolgen. Meer dan welke vorige generatie ook hebben wij reden tot dank baarheid op deze Thanksgiving day", al dus de president, waarna hij opsomde wat bereikt werd en de zegeningen di< zijn ontvangen, zoals het feit „dat wij in vrede leven". „Een daad die bedoeld was om ons uiteen te scheuren heeft ons bijeengebracht". Kerstgratificatie N.S.-personeel De directie van de Nederlandse Spoor wegen fcecft bekend gemaakt, dat het personeel ook dit jaar een kerstgratifi catie zal ontvangen. Gehuwden en daarmee gelijkgestelden krijgen f 60 en ongehuwden f 30.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 1