RIJNSBURGS burgemeester: Zwembad onder school voldoet maar matig in LEIDEN Dr. K. Dronkert bepleit hernieuwde bezinning Alphense Lenteklokjes maakten prima debuut Vitaminen en mineralen onmisbaar in veevoeding Pullover 75 nü 34. Kreymborg 55 DAGEN IN PEKING NIEUWE LEIDSE COURANT VRIJDAG 22 NOVEMBER 1 RIJNSBURG Zeer uitvoerig ging burgemeester Koomans tijdens de begrotingsvergadering van woensdagavond in op de algemene beschou vvingen. Hij erkende, dat de woningsituatie nog steeds onbevredigend is. I Volgens de laatste informaties zullen van plan „West" volgende week de I terreinen van de heer Zandbergen kunnen worden betreden. B. en l ten met het saneringsplan oude dorpskern wachten op goedkeuring j gerhand. Getracht zal worden ten departemente het plan toe te lichten voordat de beslissing valt. De burgemeester achtte het niet waarschijnlijk dat een zwembad onder de Ulo kan worden verwezenlijkt. In Leiden vol doet dit systeem maar matig, volgens de heer Koomans, willicht is eer nieuwe Ulo-school wél te combineren met een gymnastieklokaal. De voorzitter was het met de heer Van der Mey eens, da de gemeentere kening vaak gunstiger uitvalt dan de be groting. Ook de rekening 1962 zal wel geen tekort vertonen. Over bestemming van het gebied bij de Poel zullen B. en W, nog eens hun gedachten laten gaan. De eigenaar van die grond zal echter niet goedschiks willen verkopen. Wijzi ging van de gemeentegrens is thans wel zeer urgent. Minister Toxopeus heeft het Rijnsburger gemeentebestuur een audiëntie verleend en daarbij toegezegd, dat het voorstel tot grenswijziging nog deze maand aan de ministerraad zal worden voorgelegd. Vuilnisbelt Het raadsbesluit tot onderhandse aan besteding van het nieuw te bouwen raad huis moet nog worden goedgekeurd. Als het aanbestedingsbedrag boven de be groting is (en dat zit er wel in) zal de raad nog een extra bedrag moeten vo teren en ook dat besluit moet dan weer de goedkeuring van G S. krijgen. Over het laten verdwijnen van de vuilnisbelt worden nog steeds onderhan delingen gevoerd. Binnenkort zullen B. en W. hierover eeft duidelijke medede ling verstrekken. De plannen tot bebou wing van het remiseterrein zijn ver traagd omdat bij de onderhandelingen vele instanties betrokken zijn. Inderdaad wordt gedacht over een sa neringsplan voor het Moleneind. Er staan trouwens ook allerlei doorbraak- plannen op stapel. Het gemeentebestuur acht het gewenst dat dit soort plannen zeer vroegtijdig worden gemaakt om niet voor verrassingen te komen of verkeerde beslissingen te nemen Zwembad in 1967 Zeer nadrukkelijk stelde de burgemees ter, dat de plannen voor het zwembad niet in de ijskast komen. Op de volgende raadsvergadering zal de raad een plan worden voorgelegd van een zwembad. Het omvat een gebouw in L-vorm, i bij één vleugel een instructiebad is de schooljeugd, terwijl de tweede vleu gel dienst kan doen als zwembad, a in ook polo-wedstrijden e.d. kunnen den gespeeld. Hiermee is tegemoetgekomen aa van de raad geen bekrompen plap op te stellen. B. en W. denken het zwem- te stichten op een plaats, die vol doende ruimte biedt om er ook nog eer open zwembad achter te bouwen. Van hogerhand is er voor gewaarschuwd de niet te hoog te stellen. de raad een principebesluit te dezer zake te laten nemen, te ontvangen. Het eindontwerp voor de nieuwe tuin bouwschool is klaar en wordt op depar tementsniveau beoordeeld. De oudheidskamer moet worden uit gebreid. Ook al omdat vele voorwerpen worden onderzocht en tz.t. ook in Rijns burg een plaats moeten krijgen. T uindersbelangen De commissie tulndersbelangen heeft thans een verkavelingsplan ingediend. Het is de bedoeling, dat ieder die gebrek aan grond heeft, zich met deze con sie ln verbinding stelt. Wethouder Zandbergen ging in op de beschouwingen over de woningbouw. Dat de vergunningen voor de particu liere bouw nog niet zjjn afgekomen, zit ons erg hoog, verklaarde de heer Zand- bergen. Het is voor ons onbegrijpelijk, dat onder deze minister weer een Gymnastiek Het gymnastiekonderwijs is inderdaad onvoldoende. Dat zit vast op de ruimte geen been aan de grond krijgen. Er zijn in ons land honderden gymnastieklokalen te kort De eerste fjaar zijn we nog niet aan de beurt De bouw van de vrije sector-woningen is inderdaad een zeer droevige geschie denis. Aanvankelijk was toegezegd, dat we dit jaar nog een gedeelte van de aan gevraagde vergunningen zouden krijgen, maar ook dat lichtpuntje schijnt weer te verduisteren. Over het zwembad zei de burgemees ter, dat B. en W. bepaald niet ontevre den zijn als dat in 1967 kan worden ver wezenlijkt. Het is een kleine moeite hel enkele jaren eerder te „plannen", doch dan houden we ons zelf voor de g' Onjuiste indruk De burgemeester zei graag de vragen van de heer G. van Delft te willen be antwoorden over plan west. In een plaat selijk blad is hierover, aldus de burge meester, door ingezonden stukken en commentaren een onjuiste indruk ge- Alleen met de heer Zandbergen is er contact geweest in eerste instantie. Dui delijk bleek toen: onteigening is de enige weg. Dan is het gebruikelijk dat alle par tijen daarbij betrokken worden. Het kli maat was bovendien dermate „mistig", 'dat een vruchtbaar gesprek onmogelijk was. De taxatie door een deskundige van de grondeigenaren was 222 pet. boven de ïaxatie van de gemeentelijke taxateur. De gang van zaken is zeker niet Ongebruikelijk. De Vereniging van jtied. Gemeenten bevestigde dat deze procedure in 9 van de 10 gevallen wordt gevolgd. In de naaste omge ving is in Katwijk de gehele Hoor- nespolder zo in handen van de ge meente gekomen. We hebben onze krachten gericht op pet verkrijgen van vervangende grond. Pat is gelukt. Wij hebben de afwikke ling van de procedure gelegd in handen |Van een deskundige. Deze heeft de deur jtot onderhandelen geopend door een bod te doen. Met de meeste eigenaren zijn onderhandelingen gaande. Met de gebr. [Van Delft echter nog niet. De burgemeester stelde met nadruk, dat deze gang van zaken, toch niet heeft bevredigd. De toenmalige wethouder ■Kralt heeft meermalen gezegd, dat een jgesprek met de betrokkenen geen zin pad. i W. zijn echter van mening dat al het mogelijke zal moeten worden on een zelfde situatie te voor- IV ijverheidsschool De plannen tot stichting van een ni jverheidsschool komen op een gelukkig boment want de scholen in de omge ving zijn vol bezet. B. en W. hopen bin nenkort de gegevens die nodig zijn om Teeltbeleid heeft remmend gewerkt op Rijnsburg RIJNSBURG. In Vliethof hield de kring Leiden en omstreken van de Chr. Boeren- en Tuindersbond woensdag een praatavond, waarvoor goede belangstel ling bestond. Een forum, bestaand uit de heren B. Havenaar, M. van Berkel, mr. D. J. Kraayenbrink, Bregman A. Vingerling, beantwoordde een groot aantal vragen. Een belangrijk discussie punt was het teeltbeleid. De conclusie van het forum was dat het gevoerde be leid remmend heeft gewerkt op de ont wikkeling van het bloemencentrum Rijnsburg. Typerend is, dat, ondanks de vergroting van het glasareaal, de omzet- vergroting in dit centrum achterblijft bij het "landelijk gemiddelde. Chr. agrariërs over loonpolitiek RIJNSBURG Voor de eerste maal in dit seizoen kwamen de leden van de Ned. Chr. Agrarische Bedrijfsbond, afd. Rijns burg, in het Jeugdhuis in vergadering bijeen. Hoofdbestuurslid D. van Zuilen gaf een duidelijke uiteenzetting over de voorstellen die inzake de loonpolitiek zullen worden gedaan. Verwacht wordt dat de vrije zaterdag in zijn geheel ge realiseerd zal worden, en daarmee de 45-urige werkweek. De vakanties zullen worden uitgebreid en de lonen verhoogd, gezien de mogelijkheden die er zijn op het gebied van-de loonpolitiek. Na zijn utiéenzettihg Was er gelegen heid tot het stellen van vragen, die het meest betrekking hadden op de sociale verzekeringen. RIJNSBURG Vanavond om acht uur hoopt ds. L. Vroegindeweij uit Delft in de zaal achter de Chr. Geref. kerk een spreekbeurt te vervullen voor de 'Herv. Geref. Evangelisatie. Calvijn Katwijk KATWIJK ZEE Voor de herv.-geref mannenvereniging Calvijn sprak gister avond in de Kapel ds. P. Westeland uit Groot-Ammers. Ds. Westland hield een predikatie over Hooglied 5, van 2 tot 5 met als hoofdthema: De toekomst des Heren. Eerst sprak hij ovêr de liefde, daarna over het vertrouwen en tenslotte het verlangen. Er was een goede opkomst. Beiaardbespeling te Katwijk KATWIJK AAN ZEE Zaterdag zal middags van half vijf tot half zes de beiaard worden bespeeld door Hessel H. de Harder. Het porgramma luidt: 1. Mars Schumann; 2. St. Nicolaasliedjes; 3. Giga van Couperin; 4. Sarabande van Clarke; 5. Regionale liedjes; 6. Eerste deel uit de le sonatine van Clementi; Nocturne van Wouter Paap; 8. Pot pourri van bekende vrolijke melodieën Op zaterdag 30 november a.s. zal er >n programma van St. Nicolaasliedjes worden uitgevoerd. KATWIJK AAN ZEE Zaterdag: hoog water 7.24 en 19.49 uur; laag water en 15.20 uur. r volgend jaar heeft plaats schuiving gevonden. In plan west zullen in eerste instan tie 50 woningwetwoningen worden ge bouwd met 28 garages. Men heeft ons ge adviseerd de 10 premiewoningen te ver anderen in woningwetwoningen. Een ernstige handicap noemde de heer Zand bergen het feit. dat de minister niet toe staat, dat de aannemers een risicofactor voor de stijging van de lonen mogen in calculeren. De bouwgrond voor 1965 heeft de aandacht. Wethouder De Mooy achtte het niet opportuun bij een lege reservekas van het waterleidingbedrijf te beslissen over het optrekken van het reserveplafond, niet reëel het bedrag per leerling Bij de duplieken beloofde de heer P. Ravensbergen dit binnenkort de com missie-dorpshuis een tussentijds rapport zal uitbrengen. De heer C. Kralt stelde, dat, als een overdekt zwembad niet is te realiseren, de gemeente een open zwembad moet stichten. Daarna had de artikelsgewijze behan deling plaats. De begroting werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. In ons verslag van gisteravond stel den we, dat de heer D. Kralt de instel ling van een klas l.o. leerlingen met leermoeilijkheden had bepleit. Dit is echter niet juist. De heer Kralt had ge vraagd of het nu niet nuttig zou zijn als l.o. scholen door een psychiater zouden laten bepalen welke kinderen leermoei lijkheden hebben. Bazaaropbreugst f 1920 DE KAAG In jeugdherberg „De Trekschuit" werd de jaarlijkse bazaar gehouden, die door ds. Roos werd ge opend. De opbrengst (ten bate van dt kerkvoogdij) van de bazaar, die druk werd .bezocht, is f 1920. Bij Alpheuse Arjos ALPHEN. Dr. K. Dronkert uit Leiden heeft gisteravond in Concordia voor de Alphense Arjos (anti-revolutionaire jongeren) gesproken over „Her nieuwde bezinning op de politieke principes". Hij constateerde, dat binnen de politieke partijen een zekere verstarring heerst, niet in het minst binnen de A.R.P. Afgeleide principes zijn tot kernprincipes gemaakt. Het is nodig, dat ook de politiek weer bedreven wordt dicht bij het levende woord van God. Daarvoor is het, volgens de spreker, nodig, dat de sociale wetten van Israël nagevorst en beschreven worden op zulk een manier dat de schriftuurlijke beginselen worden opgespoord en in het licht gesteld. Deze zijn van groot be lang voor de sociale en maatschappelijke vragen van lieden en morgen. Dr. Dronkert merkte op, dat er inzien van de betekenis van de Israëli sche wetgeving voor ons nogal verschil mening bestaat. Er ls een groep die deze wetgeving zonder meer voor c tijd wil overnemen. Anderen zeggen )or onze tijd van geen enkele w. de is. Dr. Dronkert zou het toejuichen als de discussie hierover weer op gang komen. Hij toonde aan dat het grond beginsel voor alle menselijke verhoudin gen ip de Israëlische wetgeving is gege ven. Dit grondbeginsel is het gebod der liefde tot God en de naaste. Het gaat om levende verhoudingen, nooit principes. Evenwicht Dr. Dronkert nam als voorbeeld de grote zorg voor de familieband. Het volk Israël trof bij de komst in het land Ka- allerlei gebruiken aan. waaronder de bloedwraak. De bloedwraak wi wellicht op gericht het evenwicht tussen de verschillende families te bewaren maar in de praktijk werden sommige fa milies totaal ten gronde gericht. Nu gaat de Mozaïsche wetgeving van de bestaan de toestand uit, maar probeert die on gewenste toestand door wettelijke rege ling om te buigen. Ook het leviraats- huwelijk en de lossing hadden levens- bewaring, levensbevordering en levens onderhoud van de familie ten doeL Dr. Dronkert behandelde hierna de be tekenis voor onze tijd. HU uitte de klacht len zich te weinig bezint op de grondbeginselen. Door het steeds ver anderde patroon van onze tijd wordt het bijna onmogelijk met de oude schema's te werken. Daardoor wordt men tot her nieuwde bezinning gedrongen. Ten aanzien van het familieverband merkte de spreker op, dat alles in onze tijd geweerd moet worden wat de fami lieband losser maakt. Ook in de huwe lijkswetgeving zal daarmee rekening moeten worden gehouden. Bijzondere aandacht vroeg hij voor de positie van de ongehuwde vrouw. Zij verkeert in samenleving, ook door de woning- politiek. in een moeilijke situatie. Als wij als Christenen de strijd niet aanvatten voor een door God gewilde ordening, door het tot gelding brengen van het grote gebod: God liefhebben bo ven alles en onze naaste als onszelf, dan zullen wij het terrein van de maatschap pij zien wegglijden in handen, die niet biddend bezig zjjn om de wil van God te volbrengen. De samenleving zal dan, in welke vorm zij zich ook ontwikkelt, weg zinken in goddeloze revolutionaire ar moede, aldus dr. Dronkert. Feike Salverda besprak in het politiek maandoverzicht de boycot van Zuïd- Afrika, het gestrande Iftdonesische koop vaardijschip (een baken in zee?) en het welvaartspeil in Nederland en Duitsland. ALPHEN Dirk van Vliets „Lenteklokjes" draagt zijn naam met ere. Tot deze conclusie kwamen we toen het met medewerking van de Alphen se blokfluitgroep woensdagavond in de Nutszaal zijn eerste zanguitvoering gaf. De zang van de circa zestig meisjes (de jongsten zijn 5, de oudsten 15 jaar) was welluidend van klank en, gelijk bij lenteboden in de natuur, vol van rijke beloften. Vooral van de A-groep, die wordt gevormd door een dertigtal in hoofdzaak onbevangen kleuters, hebben wij bijzonder genoten. De „beiaard" werd in februari van dit jaar met een Alphense afdeling uit gebreid; Van Vliet had toen reeds zijn lenteklokken in Katwijk een Zee, Sassenheim en Aalsmeer, ruim vijfhonderd .in getal. Leuk dat behalve vele Alphenaren, meest ouders uiteraard, men ook vanuit de andere gemeenten de prestaties van de nieuwe aanwinst is komen beluisteren. Het programma was gevarieerd en, naar het ons voorkwam, met veel zorg samengesteld. Na een gezamenlijke ope ning zongen de groepen A en B afwis selend. De kleintjes met hun guitige snuitjes „vertelden" de zaal het geheim van meester Van Zoeten, die elke week zijn voeten in het aquarium wast en zij zochten al zingend en fluitend naar Fokkie de hond. In „De vrolijke mole naar" (een leuk nummertje van Jaap Dirks) zong Jonneke Lammers mooi gaaf de solopartij. De ochtendgymnastiek in pyama en babydol, kon niet anders dan slagen! Blij en opgewekt klonk het „Kun je zingen, zing dan mee" van de oudere meisjes, gevolgd door „De fanfare speelt", een in marsvorm gezongen lied van broeder Laetantius. Opvallend goed klonk „De schilder" (Wouter Paap), met coie soli vap Geeske van der Horst Na de pauze genoten we van „De vi keersagent". De kleuters hadden er wi handschoenen en zwart-witte manchet ten bij aan, „Ode aan de schoonmaak" Karsemeyer's eens vragen", kwamen ALPHEN De vitaminen- en de mineralenvoorziening van het vee in de winter moet een punt van voortdurende zorg van de boer zijn. Dit is duidelijk naar voren gekomen in de toespraken, die gisteren op de vee voedingsstudiebijeenkomst in Avifauna werden gehouden. Deze studiebij eenkomst werd georganiseerd door de Stichting Afnemers Controle op Veevoeder. Er was grote belangstelling. De voorzitter van de A.C.V., de heet H. Smit, zette de doelstellingen van de A.C.V. uiteen, vervolgde met bewonde renswaardige woorden aan het adres var het sterke Zuidhollandse boerengeslacht en besloot met de opmerking, dat met het veranderen van alles in de wereld ook het mengvoeder niet achter blijft. „De voeding van de big" was h onderwerp, waarmee prof. ir. S. Iwema als eerste spreker reeds het belang van vitaminen en mineralen verduidelijkt. Hij vertelde, dat de toekomstige moeder- dieren goed gevoed dienen te worden en dat daarbij naast vitaminen en mine ralen ook goed acht moet worden ge slagen op eiwitten. Prof. Iwema waar schuwde zijn gehoor echter voor vervet- groot belang" ting. „Babybiggemeel i Grove Jacquard met dubbele boorden Orion - CHUNKY STILLE RIJN i.o «RTEBRUGKERK aldus de hoogleraar in de veevoeding aan de Landbouwhogeschool in Wage- ningen, „omdat de moedermelk veelal ijzerarm is". Prof. Iwema gaf ook de fa brikanten waardevolle tisp. Zo moet het meel van de veevoeder smakelijk zijn voorbereid, terwijl ook de prijs aan vaardbaar moet zijn. Aan de veehouders gaf hü de raad de hokken goed schoon te houden, ze regel matig te ventileren en de varkens en biggen van tijd tot tijd te voorzien van slootbagger en graszoden om zodoende de minerale tekorten in de voeding op te heffen. Iedere spreker op deze bijeenkomst gaf aan zijn toespraak een soort discussie opdracht mee. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd een dankbaar ge bruik gemaakt. Men kwam bijna in tijd nood. Na de eerste discussie kwam de directeur van de A.C.V., de heer E. J Bats iets vertellen over het belang en de taken van de A.C.V. Hij vertelde ondermeer, dat de A.C.V. belast is met de controle op particuliere mengvoederbedrijven, die zich vrijwillig onderwerpen aan deze controle. Voorts houdt de A.C.V. zich ook bezig met het geven van voorlichting op het gebied van veevoeder aan de boeren en het ver strekken van adviezen aan de mengvoe derbedrijven. De rijksconsulent voor de veevoeding, ir. F. de Boer, besprak na de middag maaltijd de rundveevoeding in de winter. De heer De Boer kwam tot de opmerke lijke uitspraak, dat het in de heden daagse wereld, waarin alle prijzen stij gen, niet uitmaakt wat men doet. Waar- c hij doelde op het feit, dat door de ■hoging van de prijzen van ruwvoer^ krachtvoer de boeren wel eens ge neigd zijn maar een koe te verkopen, zodat ze niet zoveel aan voer behoeven te geven. De heer De Boer stelde daar tegenover, dat ook de prijs van de melk omhoog- gaat, zodat het uiteindelijk alle maal hetzelfde blijft. Ook ir. De Boer op het belang van vitaminen en mineralen. Film iii Alphen ALPHEN De Alphense Gerefor meerde Jeugdcentrale vertoont zaterdag avond om 7 en 9.15 uur de film Bedrie gers in uniform in de grote zaal van de Salvatorikerk. Twee schelmen verkleed in militair uniform zetten een kleine pro vinciestad op stelten. Zij komen zich voorstellen als afgezanten van het leger met de opdracht na te gaan of de stad een garnizoen waardig is. De midden stand ziet zich een gouden toekomst en laat niets na om het de heren naar de zin te maken. Ze stellen nogal wat eisen, vooral ter bevordering van hun eigeD welzijn. Er wordt promt aan voldaan. Een gezellige en ontspannende film. beide laatste rekening van groep De meeste nummers begeleidde Aat Vliet aan de piano. De blokflultendc meisjes lieten zich, behalve in bege leiding van sommige zangnummers, ook afzonderlijk horen. Zij speelden „Air" van Purcell, een menuett van Handel en „Bourrée" van Joh. Jos. Fux. Na de pauze hoorden we twee delen uit F. v, Suppé's „Boecacio". Alle lof daarvoor. Ook werden ter afwisseling enige volksdansen gebracht; deze waren inge studeerd door Cees Griffioen. Een van de ouders sprak namens de zaal een dank woord. Dirigent Van Vliel kreeg 'n mu ziekstandaard, zijn vrouw en andere me dewerkenden kregen bloemen en een presentje'. •- Na „Benedicamus "Domino" door de oudere meisjes, zongen de'kleintjes met gevouwen handjes een gebedje. Personeel Oosthoek op bezoek bij revue ALPHEN Ongeveer zevenhon derd personeelsleden van Oosthoek en Zoon n.v. krijgen vanavond in Am sterdam een revue te zien. Dit dank zij het feit, dat de in Alphen aan Rijn en Zoeterwoude gevestigde derneming honderdveertig jaar be staat. De bedrijven van Oosthoek be horen tot de oudste in de Rijnstreek. Ze weiden op 18 november 1823 ge sticht. Het moederbedrijf staat aan d« Emmalaan in Alphen. Er worden dak pannen vervaardigd. Voorts is in wijk Hoorn in Alphen gevestigd de beton- labriek, waar men trottoirtegels en banden vervaardigt. In het betonbe drijf in Zoeterwoude houdt men zich bezig met de vervaardiging van riool buizen, keerwanden en sierbeton. Vele honderden hebben in de loop van de honderdveertig jaar een be staansmogelijkheid gehad dankzij deze bedrijven. Een eeuw geleden was de Rijnstreek bekend om haar steenfa brieken en pannenbakkerijen. Slechts enkele bedrijven hebben kunnen standhouden. Het honderdveertig jarig bestaan zal niet officieel herdacht worden. Van daar de feestavond, die door het be drijf wordt aangeboden, ALPHEN Ongeveer honderd vijf tig kinderen, leerlingen van lagere scholen, hebben in het clubgebouw van de speel tuin „Vreugdeoord" deelgenomen aan een wedstrijd van de Jeugdnatuurwacht Het ging om het raden van namen van opgezette vogels, boomtakken en blade ren. Via de scholen had men formulie ren ontvangen waarop men de namen kon zetten. Alle deelnemers kregen een kalender. De volgende leerlingen wonnen de prijzen: Hans Groeneveld, Hannie Spreij en Hans Goedhart van de Bethelhemschool; Ger- rit Spruyt van de Oranjeschool; Nelly van Rijn en Jan Foeking van de Timo- thensschool; Anke Hardon van de Thor- beckeschool; Thea Booij. Peter Konij nenburg en Erik Gerritse van de J. W. Hoornenbergschool. ALPHEN Ten bate van het tam boer- en hoornblazerskorps „Con Brio" zal morgen in Alphen een verkoop wor den gehouden van oliebollen. ROELOFARENDSVEEN De reis- vereniging „Ons Genoegen" heeft haar jaarvergadering gehouden in ,,De Woe lige Baren". Er was sprake van een batig saldo. Ingaande 7 december zal een wekelijkse contactavond worden be legd. Raad van Nieuwveen verleende subsidies NIEUWVEEN De raad van Nieuw veen besloot de volleybalclub „De Vin nen" een subsidie van f 150 te verlenen; de r.k. school ontvangt f 4378,19 voor de aanschaf van leermiddelen zodra de goedkeuring van de rijksinspectie is af gekomen. Hoewel de bouw van de r.k. kleuterschool zeer urgent is, heeft men nog geen rijksgoedkeuring ontvangen. Voor de stichting van een rioolwaterzui veringsinstallatie heeft men f 17.500 uit getrokken als voorbereidingskosten. Hierin zijn begrepen de kosten van me tingen, detailwerk, grondonderzoek en verblijf. De heren Van de Hoorn, De Groot, Van 't Kruis en Van Buren maakten gebruik van de rondvraag voor enige zaken, die de technische dienst zal bestuderen. Burgerlijke stand van Alkemade ALKBMADE Geboren Lidiwina J d v A S Schrijvers en P A Bartels; Cor nelia J M d v C J vander Hoorn en C Lebbing; Cornelia M Th d v W G Olyer- hoek en M M C Kok; Augustinus C z v A P Bisschop en M C van Schie; Lucas J M z v J H I van Velzen en J M M Turk; Yvonne P M d v J G Olijerhoek en M C Roos; René H G d v J Th Rode- wijk en H M van Klink; Wilhelmina A M d v P A Bakker en J M van Emmerik. Ondertrouwd: H A Strijk en J van der Meer; J H M de Jong en Th H Klein. Getrouwd: J Th van der Hoorn en Th M J van der Wereld; J G J Verdonk éfi A C M "vdn Beek; A H van Kempen en J C M Klein; A J Zaal en C M Vrij burg; A G Pijnacker en C M van Ruiten: L W van Scheppingen en J M van Ha meren; W A Verhagen en J C van der Meer; G M Koek en G M C Waasdorp; R W Veltrop en H M de Blanken. HAZERSWOUDE De handbalver eniging Rapid begint zaterdag weer met de competitiewedstrijden. De aspirant jongens vertrekken om half 3 met de Citosabus onder leiding van J. Beumer Den Haag. Het dames, en heren team vertrekt om half 6. KOUDEKERK AAN DEN RIJN De collecte ten bate van het Nederlands Astonafonds heeft opgebracht 170,32. TELEVISIE RADIO VAN LEEUWEN KATWIJK AAN ZEE Gisteren hield de wijkgemeente Noord-Oost haar eerste wijkavond in de (huishoudschool aan de Jan van Braikelstraat. Wijkpredikant ds. W. L. Tukker sprak over de laatste van de kindeiien van Jaikob, DLna. (Advertentie) MUSICA Tot en met dinsdag Katwijkse schipper voor rechtbank HAARLEM Een schipper uit Kat wijk heeft terechtgestaan voor de recht bank te Haarlem ln verband met een aanvaring 's avonds 9 feb. in de mist. De Antje KW 49 kwam ln aanvaring met de Noorse kustvaarder Bon in de haven mond te IJmuiden. De Antje liep de meeste schade op. Beide schepen bleken mistsignalen te hebben gegeven. De juiste toedracht werd niet helemaal duidelijk. De officier vond., dat de schipper niet schuldig was aan het eerste deel van de tenlasteleg ging (het niet-geven van mistsignalen, wel aan het snijden van de koers- lijn van het Noorse schip. De eis was f 300 of 60 dagen. Uitspraak over 14 dagen. De nieuwste modellen HAARDEN en CONVECTORS E. OOSTINGH ALPHEN AAN DEN RUN De Nieuwe Leidse Courant vraagt voor het gedeelte ALPHEN-CENTRUM EEN FLINKE BEZORGER Nadere inlichtingen bij de heer C. DEELSTRA, P. FLORISZSTRAAT 154, Telefoon 2339, Alphen,

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 15