Burgemeester H. op grootse wijze gehuldigd Duiker van Katwijk Zilveren ambtsjubileum Oudste vissersboot naai de sloper gesleept Scheiding lichaam-ziel heeft funeste gevolgen MET'WE LETDSE COÜRAHT MAANDAG 18 NOVEMBER KATWIJK In het leven van Katwijks burgemeester, de heer H. Dui ker, zal zeer zeker afgelopen zaterdag een nooit te vergeten dag zijn ge worden. Overweldigend is het aantal bezoekers geweest op de receptie za terdagmiddag in de prachtige raadszaal van het mooie raadhuis. Het enthousiasme was groot, en de gehele viering van het zilveren ambtsju bileum was een ongedwongen gebeuren en daarom juist zo treffend. Dit viel 's morgens reeds op, bij de be sloten bijeenkomst in de raadszaal met leden van de gemeenteraad, hoofden van de gemeentelijke diensten en bedrijven en afvaardigingen van het gemeente- personeel: Wethouder H. P. Bloot leidde de heer en mevrouw Duiker met hun beide zoons en hun schoondochter binnen, waarna de wethouder de gelukwensen van het col lege van B. en W. overbracht. Het rijk geschakeerde burgemeestersambt in zijn geheel, heeft evenals het voorzitterschap van het college van B en W. meer dan één aspect, aldus de heer Bloot; men mag zeggen, dat het zowel een binnen- als een buitenkant heeft. Het belang rijkste is wel het leiding geven aan het college binnenskamers, want daar wordt het dagelijks bestuur van de gemeente gevoerd en worden de zaken, die de ge meenteraad te behandelen zal krijgen, voorbereid. Dat deze zonder onder scheid verantwoordelijke werkzaamhe den slechts in een goede sfeer en in een geest van begrip tot hun recht kunnen komen, zal zonder meer duidelijk zijn. Niet beschaamd Mede dank zij de warm menselijke, van alle starheid gespeende, vergader en presideertechniek. die de jubilaris eigen is, is er een goede sfeer in het college van B, en W. En de hoogheid van het burgemeestersambt vormt geen beletsel voor het hébben en tonen van belangstelling voor de mens. om wie het toch bü het besturen van een ge meente gaat. Niets is u. aldus de heer Bloot, teveel als het er om gaat met de burgerij contaoten te hebben en te on derhouden. U doet dit met een nooit aflatende opgewektheid, waarom u wordt Wij zijn In onze verwachtingen, uit gesproken bfj uw installatie in mei 1956. niet beschaamd. Ondanks het feit. dal vele wensen en noden van toen helaas nog aanwezig zijn, behoeven we van deze plaats af maar naar alle richtingen uit te kijken om een duidelijk beeld te krij gen van de vooruitgang van Katwijk. Liefste vrouw Ook mevrouw Duiker betrok de wet houder in zijn woorden. Wij hebben u leren kennen als de voortreffelijkste en liefste burgemeestersvrouw, die we ons maar kunnen indenken. Onvermoeid staat ge uw echtgenoot ter zijde, ook bij de uitoefening van zijn ambt. De heer Bloot besloot met de burgemeester en de zijnen de beste wensen over te brengen voor een alleszins gezegende toekomst Hierna werd het woord gevoerd door de nestor van de raad. de heer N. J. van Duyvenbode die een gelukwens uitsprak Hij deed dit na een samenvatting te hebben gegeven van de loopbaan van de burgemeester die zich volkomen in de provincie Zuid-Holland heeft afgespeeld Spreker ging ook uitvoerig in op .'.'de problemen, waarmede burge meester Duiker in zijn gemeente heeft te maken. Een der voornaam ste is wel de overweldigende groei van de bevolking. Onder Gods zegen hoopt de raad de burgemeester ter zijde te blijven staan bij het zoeken naar een oplossing van de vele pro blemen. Spreker bood namens de raad een gou den vulpenhouder met inscriptie aan; evrouw Duiker kreeg een mand fruit. Vertrouwen Gemeentesecretaris. J. C. Tieleman, richtte zich in een persoonlijk woord tot jubilaris. Een secretaris staat met zijn been in de administratieve en met zijn andere been in de bestuurlijke sector, aldus deze spreker. Als vanzelfsprekend komt op een dag als vandaag de verhou ding tussen burgemeester en secretaris de belangstelling. Een zeer nauwe samenwerking met de onderscheidene takken van dienst en in het bijzonder met het adminis tratieve apparaat is geboden vqoj; een burgemeester, om zijn taak op de juiste wijze te kunnen uitoefenen. Er dient een brede basis te zijn voor wederzijds ver trouwen, zomede begrip voor elkanders taak Van het eerste begin af aan is deze grondslag aanwezig geweest, aldus de heer Tieleman. Dit stemt tot dank baarheid. Spreker hoopte op voortduur de goede samenwerking, niet alleen uit eigen belang maar vooral ten voor dele van de gemeente Katwijk. Hierna kwam aan het woord de ver tegenwoordiger van de personeelsver enigingen, de heer V. Stokhuyzen. voor zitter van de personeelsvereniging van de gemeentesecretarie, die een smalfilm- ra aanbood. De heer F. M. M. For- sprak namens de hoofden van de gemeentelijke diensten en bedrijven. De burgemeester sprak tot slot. Spr. :i dankbaar te zijn, omdat hij 25 jaar lang dit mooie ambt van burgemeester heeft mogen bekleden en op zijn manier de gemeenschap heeft mogen dienen. Gevraagd een leerl. banketbakker en een 3e bediende Raadslid L. van der Zwan over handigt burgemeester Duiker het geschenk van de Katwijkse burgerij, een enveloppe-met-in- hoxid. Foto D. Kruyt hoog gespannen, maar we zijn niet teleurgesteld. Spreker onthulde, dat het enthousiasme ij de voorbereidingen voor de viering in dit jubileum onverdeeld groot 1» geweest in Katwijk; niet alleen bü de ouderen, maar ook bü de schooljeugd. De spontaniteit van zo velen moge u. burgemeester bemoedigen uw weg t« vervolgen. Namens de bevolking bood spreker een filmprojector met toebehoren n envelop met Inhoud dienstig voor een vakantiereis voor burgemees- Duiker. Receptie 3 Middags om drie uur was er. ook de raadszaal een receptie voor geno digde)!. We zagen onder de zeer velen, die ter receptie waren, onder anderen: De fractievoorzitter van de CHU-fractie de Tweede Kamer, mr. H. K. J. Beer- nink; dr. H. W. Tilanus; de heer G. J A. Ankerman. vertegenwoordiger van do Commissaris der Koningin in Zuid-Hol land; de commandant -an het marine vliegkamp Valkenburg, kapitein t.z. vlie ger K. F Venema; burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot van Leiden: mr. G F. W. van Berkel. burgemeester van Noordwijk: de burgemeester van Alphen den RUn. de heer Z. Bruins Slot; de voorzitter van de A-kring Z.H. van de B B voorts alle burgemeesters van de gemeenten in de duinstreek, onder wie de burgemeester van Valkenburg, de heer M A. van der Have: verscheidene personen uit Katwijk Nadat de familie Duiker weer was bin nengeleid en plaats had genomen tussen de vele bloemstukken en manden fruit was het de heer L. van der Zwan. als voorzitter van het huldigingscomité, die herinnerde, dat het comité zich ten doel had gesteld een geschenk aan te bieden aan burgemeester Duiker ter gelegen heid van zijn 25-jarig ambtsjubileum Katwijk, aldus spreker dat te groot is voor een dorp en te klein is voor een stad. had in 1956 een burgemeester no dig. die niet alleen meester zou zijn maar ook vader. Dit is werkelükheid geworden, zo stelde heer Van der Zwan. Wij brengen u namens de bevolking hulde en dank voor wat gij voor Katwijk de Katwijkers zijt geweest in de afge- Nieuwe vereniging KATWIJK AAN ZEE. Wegens uit breiding en splitsing is weer een nieuwe vereniging voor meisjes aan het herv. geref. jeugdverband toegevoegd.Zij draagt de naam Mirjam. Leidsters hier van zün de dames Tr. van Dijk en M de Jong. Iedere dinsdag vergadering om 6.15 uur in zaal 3 van het Jeugdcentrum Voor de zending KATWIJK AAN ZEE. In de Oran- jezaal van het Jeugdhuis werd de half jaarlijkse contactavond met de meisjes de zendingsbusjes zorgen ge houden. Het bedrag over dat halfjaar as 3.143.94. ruim 100meer dan er het halfjaar daarvoor. In stijgende lijn blijven zich ook de kerkcollecten voor de zending bewegen De najaarszendingscollecte heeft opge bracht 4.337,70, büna 400.— meer dan de vorige Weekagenda KATWIJK-ZEE 18 november Oranjezaal van het Jeugdhuis: Contact avond vüf-cents-actie wflk Noord. Aan- ■ang 8 uur n.m. 18 november - Herv. Verenigingsge bouw: vergadering herv. geref. mannen- ■ereniging Calvyn. Aanvang 8 uur n.m. 20 november Wijkgebouw Oude Kerk: Lidmatenkring wijkgemeente „De Noord". Aanvang 8 uur n.m. 20 november - Wijkgebouw Abeelplein: Bijeenkomst Jonge Kerk Overduin. Aan- 21 november - Vrouwenbybeluurtjh: Oranjezaal van het Jeugdhuis. Aanvang uur n.m. 21 november Wijkgebouw Abeelplein. Tweede wijkavond uitgaande van d« wijkgemeente „Zuid". Spreker Ds. S Kooistra van Lisse. onderwerp: „Het ge zag van de gereformeerde belijdenis :d de Ned. Herv. Kerk". Aanvang 7.45 uui 21 november - Chr. Industrie, en huis houdschool: Eerste wijkavond wijkge meente Noord-Oost. Spreker ds. W. L. Tukker over het onderwerp „Dina" Aan. 21 november - Zaal Oude Kerk - By- eenkomst Jonge Kerk wijkgemeente „Noord-West". Aanvang 8 uur n.m. 21 november - Kapel: Ds. P, Westland pred. te Groot-Ammers. Bijzondere sa menkomst uitgaande van de herv. gerei Mannenvereniging „Calvjjn". Aanvang 22 november Jeugdhuis zaal 4: Ver gadering bijbelstudieclub ..Amos 5 6a" Aanvang 8 uur nan. KATWIJK Deze week wordt een openbare collectie gehouden voor de stichting Ohr. Blindenhulp „De Fakkels branden". KATWIJK ZEE De vrouwenbond afdeling Katwijk komt woensdag in de Oranjezaal bijeen. Ds. K. J. H. Burgy van Den Haag zal spreken over Jehova- jaren. Onze verwachtingen getuigen. Aanvang 8 i Burgemeester Duiker uitte woorden van dank tot de heer L. van der Zwan en tot Katwüks bevolking De heer Chr. Verplancke sprak hierna en reikte namens de ouden van dagen van Katwenk een diaprojector Namens de burgemeesters uit de duin streek sprak de burgemeester van Hille- gom jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden woorden van waardering en sympathie tot Katwijks jubilerende burgemeester. De voorzitter van de ver eniging van burgemeesters in Zuid-Hol land de „Haagsche Kring" (waarvan burgemeester Duiker bestuurslid is) burgemeester H. A C. Banning van Leidschendam, wees in zün toespraak op de blijmoedigheid van de heer Dui ker. een blijmoedigheid, die stoelde diepe ernst Voor de Rotaryclub Katwijk-Noord- wyk, van welke organisatie vele leden aanwezig waren, voerde het woord de president, de heer B. de Groox. De heer J. C. Vogelaar, burgemeester van Nieuwerkerk aan de IJssel sprak namens het hoofdbestuur van de vereni ging van CH-gemeenteraadsleden in Nederland. Voor de bond van Chr. muziekvereni gingen in Nederland sprak de heer P Verhoef. Namens de Ned vereniging van ex-politieke gevangenen de Expogé voerde de heer J. Witte uit Leiden het woord, die mededeelde, dat het bestuur de heer Duiker het lidmaatschap verdienste aanbood. Intussen was reeds een begin gemaakt met de receptie voor de bevolking. Een buitengewoon groot aantal inwoners, vertegenwoordigingen van verenigingen en organisaties, kwam de heer en n Duiker en hun gezin gelukwensen. In Katwijks dialect sprak de heer C. de Jager in dichtvorm de jubilaris toe: ook sprak de heer G. Vooüs. Na afloop van de receptie was er een défilé van Kaïtwykse verenigingen, waar- instrumentale medewerking ver leenden de beide Katwükse muziekver enigingen. Het burgemeestersgezin nam op hert bordes het défilé af. Beeld van het défilé ter ere van burgemeester Duiker. Voetbal lertjes van Quick Boys trekken voorbij. Foto D. Kruyt Geboden van God serieus nemen KATWIJK-ZEE Ds. W. L. Tukker heeft voor de lidmatenkringen gespro ken over het tweede hoofdstuk van de Dordtsche leerregels. De zaai van het Jeugdcentrum was geheel bezet. Jeugd- ouderling Haasnoot sprak een welkomst woord. Ds. Tukker onderstreepte het grote belang van de Dordtsche leerre gels. Heel het leven des geloofs wordt in deze leerstukken omschreven. De gerechtigheid Gods en de barmhar tigheid Gods zyn één. Het is noodzake lijk. dat GoGd aan Zijn recht komt. Daar- is de wet er. daarom komt God eerst met Zijn gebod. „Adam waar züt gij? Is het soms. dat gij hebt gegeten van de boom. die ik u heb verboden?" En later Johannes, die predikte de doop der be kering en vergeving der zonden. Wie ernst maakt met de vraag, wat hy moet doen om zalig te worden, zal de ge boden Gods serieus nemen. Waar de wet wordt gepredikt, daar wordt het ge weten wakker. Wil men vat hebben op het Evangelie, dan moet de wet worden gepredikt. God verlangt genoegdoening. Hiervoor moet worden betaald. Kunnen wü dat dan hebben wij een borg nodig, eèn borg die dat voor ons doet. Dit kan alleen Jezus Christus. U moet leren wat zonde is. maar ook wie Christus is. God heeft geen lust in de dood van de zon daar maar wil dat hij zich bekeert. Verloren gaan is ook vloeken. Daarom moeten wij bidden: God geeft mü de zaligheid. En God geeft die graag aan degenen die dat oprecht van Hem vra- De KW 76 Maarten Jacob IJMUIDEN Het oudste Nederlandse zeevissersschip wordt gedoe Het is de KW 76 Maarten Jacob van de gebroeders Van der Plas te K wijk. Dit schip was op 9 maart van de laatste reis thuis gekomen en h< daarna aan de remming in de haringhaven gelegen. Het schip is nu v gesleept. De Maarten Jacob werd in 1892 afgeleverd als de stoomtraw Kestel door Mackie en Thomson te Glasgow. De naam werd later ver derd in Strathbogie. In 1904 kocht de n.v. stoomvisserij mij Gelderland schip. De namen volgden elkaar echter op aan de lopende band: eerst het HD 76 Insulinde, daarna VL 10 Janne. In 1931 volgde een verbouw tot motorschip, waarbij de naam weer eens werd veranderd, nu in SCH Vredenburg. In 1936 kon men het schip aantreffen als KW 76 Excelsior 3. daarna als KW 76 Syna Petronella. vervolgens weer als KW 76 Excelsior 3. dan als KW 76 Vi* kimgbanlk en 'ben slotte als KW 76 Maar ten Jacoib Het oudste sdhip van de Nederlandse logger- en trawlervloot is nu de KW 28 Gijsbert Jan. welk schip van 1898 af in de vaart is. De Giiébert Jan begon haar loopbaan als PR 6 Johannes Cornells Nieuwe schepen Bü de scheepswerf Welgelegen in Mak- kum van de firma C Amels komt een trawler gereed voor Franse rekening, na- Prachtige dansavond van Tsjechisch ensemble VOORSCHOTEN Voor de deoarte- mentcn Voorschoten en Wassenaar het Nut trad zaterdagavond In het Cul tureel Centrum op het Tsjechisch Folklo ristisch ensemble „Broln". waarvan de algehele leiding berust bü Jaroslav Ju- rasik. De bepaald niet uitverkochte „zaal" bracht menigmaal spontaan de handen op elkaar voor betgeen op hel nodium werd verricht door orkest (lei ding Bohumll Smejkal). dansers en dan- iresscn (o.l v. Eliska Rubnickovai. Reeds na het verklinken van het eerste programmanummer, een Zigeunerliea. het altijd weer als nuchter gekwa lificeerde Hollandse publiek tot ont- dooing gebracht Het optreden demonstreerde een ver bluffende gedisciDlineerdheid. evenwel zonder dat aan de spontaneïteit ook maa: enige afbreuk werd geaaan. Overigens werden binnen ae grenzen van die dis cipline mogelijkheden tot improvisatie oc een verantwoorde wüze benuta Er wer- Gesprekskring Katwijk aan Zee KATWIJK-ZEE De protestantse gesprekskring mag zich in een stij gende belangstelling verheugen. Groot was het aantal deelnemers dat ge komen was om te horen naar wat ds. Vos, geref. predikant te Wassenaar, te zeggen had over het onderwerp: Christen-zijn in welvaartstijd. Spr. stelde zich de vraag; is de mens van 1963 in geestelijk en ethisch opzicht minder dan die van een halve eeuw geleden? Spr. kon voor beide aspecten geen achteruitgang bespeuren. Er is bij de Christen van deze tijd meer openheid. Men denkt niet meer zo rationalistisch als een eeuw geleden, er is meer bewo genheid. die sterk tot uiting komt in het offeren bü rampen. De openheid van de christen-mens komt ook nog tot uit drukking in het werelddiaconaat. waar aan ook de geref. broeders actief deel In de christenheid voltrekt zich een proces, waarbii het niet alleen maar gaat om de ziel. maar om zieJ en lichaam beide. Het is voor het christendom van het grootste belang dat eindelijk wordt ingezien, dat de scheiding van lichaam er ziel (nog restanten van het Griekse denken) voor het praktische leven funes te gevolgen heeft Vooral in de geref. gezindte spreekt men nog graag over het .zondige vlees" in tegenstelling tot d<? ziel die dan als het belangrükste wordt gezien. Inconsequent God echter verlost de complete r Ds. Vos noemde het inconsequent dat door sommige christenen zwaar op d< .natuurlijke mens" wordt afgegeven maa. anderzüds met beide handen de vruchten worden geplukt die de zoge naamd zondagse cultuur ons biedt Nu accepteert men de auto, üskast, enz. Ds. Vos was van oordeel, dat wü dank baar mogen genieten van wat in onze we'vaartstaat wordt aangeboden, mits wii dit alles niet te eigen nutte gebrui ken. Zondig is dat. wat ons van God wil aftrekken. Heeft Christus zelf niet ge zegd: opdat zü overvloed hebben? Christen-zijn ln deze welvaartsüjd kan gevaarlijk worden als wü al deze vruch ter voorzover zü bruikbaar gemaakt kunnen worden aan het koninkryk Gods. geheel ten eigen bate gaan aanwenden Maar in deze tüd eeeft God ons grote kanseD. vooral ook in de techniek. Deze mogen wij benutten om Hem te dienen en tot hulpe voor onze naaste. Na de pauze werd op enkele punten nader ingegaan. De vergadering stond onder leiding van de heer P. Rous. den dansen, alsmede dans- en volkslie deren. uit alle delen van Tsjechoslowa- kye gébracht. Aangezien dit land door de eeuwen heen menige grenswyziging neeft ondergaan, vindt men in de muziek en dans ook vele elementen van nabuur landen. Doordat men beschikte over een arsenaal van streetokostuums. was het optreden van Broln ook als schouwsoei aantrekkelijk Het Nutsbestuur verdient lof voor de goede smaak die het aan de dag heef*, gelegd door de ledlen met dit wereldfaam bezittende ensemble kennis te doen ma ken. Weekagenda Voorschoten VOORSCHOTEN Dinsdag- er woensdagavond brengt de Voorschotense Filmliga in het Greenwaytheater als hoofdfilm „Les quatre cent coups". Aan vang 8.15 uur. Woensdagavond houdt de anti-revolu- onaire kiesvereniging te Voorschoten ir :n der zalen by de gereformeerde kerk de jaarvergadering. De agenda vermeldt onder meer bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreden (en niet herkies baar) zijn de heren B. Hoekstra e: Rodenburg. Het bestuur heeft kandidaat gesteld de heren drs. S. Offringa, drs. W. J Iestra en L. A. Uyterlinde. Voorts i ldrs. R Zijlstra een causerie houden rei- het onderwerp „Enkele aspecten in de huidige loonpolitiek". Aanvang Eveneens woensdagavond vergadert de Voorschotense afdeling van de Christen vrouwenbond. Mevrouw D, C. van Luyk- Beekman uit Den Haag zal spreken over „Het werk van S.O.S.". Donderdagavond houdt de hervormde schoolvereniging in de Ds. Fortgensschool ledenvergadering. Onder meer zal drs. C. van der Zwet een lezing houden ver „De intelligentie van onze kinde- Voorts vergadert woensdagavond de ge reformeerde mannenvereniging. Ds. Breu- keiman van Simonshave zal Mattheüs 1 behandelen. 8 uur. 'rijdagavond vergadert de gemeente raad. 8 uur. Eveneens op deze avond is i de hervormde dorpskerk een mu ziekuitvoering, uitgaande van de cultu- commissie van de hervormde jeugd- Inbraak in scholen VOORSCHOTEN Gisteren hebben onbevoegden zich toegang verschaft tot de Parkschool en de Ds. FortgensschooL Voorzover kort worden nagegaan wcfrdt de Parkschool niets vermist, in de Ds. Fortgensschool is een klein geldbedrag weg. Vermoedelijk hebben de dader' verondersteld., dat in de scholen nog het geld aanwezig zou zijn, afkomstig de verkoop van kinderzegels. M?ar dat er niet meer. Het heeft de aandacht getrokken, dat in de afgelopen week soortgelüke inbraken in Leidschendam zijn gepleegd. De politie stelt een onder zoek in. HILLEGOM Op 20 november hoopt het echtpaar Huisman-Blokker, wonende op de Krocht, een van Hillegoms oudste plekjes, het gouden huwelyksfeest te vieren. Dc bruid, die „pas" 71 jaar is is nog in alle opzichten werkzaam en ge zond. Van hun kinderen zijn er twee die het overzee hebbengezocht: een dochte: woont in Nieuw-Zceland en een zoon in Australië. Blijspel KATKIJK AAN ZEE. In de Uni zaal spreekt hedenavond om 8 uur d heer Jb Klein Haneveld van Bodegraven over het onderwerp: De wandel van de Christen KATWIJK AAN ZEE. De speel- groep „Comedia Marina" zal dinsdag 19 november in de zaal Musica ODvoeren het blüspel in drie bedrijven ..Laat mii maar begaan", geschreven door Luuk van Wijk. Regie Joh. Verplancke. Hieraan werken mede: Wenny Jagerman. Henk Jagerman. Piet van den Bos, Sonja Die leman. Alie van den Bos, Agnes var Duüvenbode Mina Werson. Arie Hen- sen en Wjm Werson. Aanvang 8 uur. Vergadering; bejaarden KATWIJK AAN ZEE. Dinsdag 19 november houdt de Alge mene Bond voor bejaarden, afd. Katwijk, de jaarvergadering in de Oranjezaal van het Jeugdhuis. Aanvang 2 uur n.m. De agenda omvat jaarverslagen van de se cretaris en penningmeester en bestuurs verkiezing. Na afloop van de rondvraag volgt een gratis verloting zonder nieten KATWIJK AAN ZEE. Het giften- lystje van de Geref. Bond heeft opge bracht 60.75. KATWIJK AAN ZEE Dinsdag 19 november: hoog water 4.53 en 17.04 uur; laag water 0.43 en 12.54 uur. malijk de Lorraine Bretagne. De tussen de loodlünen is 38.74 imeter, breedte 7.20 meter, de holte 4 meter, thuishaven van deze trawler wordt rient. De (hoofdmotor is een 1000 Deutz Een andere motortrawler, die i Frankrijk wordt gebouwd, is de CC: Telstar, die in aanbouw is by de sche werf Broerken in Westertiroek. Het is bestemd voor de rederij Quille sorts in in Concarneau. De lengte tu de loodlünen is 'hier 30 meter, de brei 6.80 meter en de (holte 3.60 meter Deutzmotor heeft een vermogen van pk. De sdheeoswerf Appingedam, v/h Apol te Appingedam. heeft opdracht i de 'bouw van een hektrawler voor Shamroök Shipping Cy. te Dublin, sdhip, de Claerwater. is al te water Jc He E5? 12.30- Op ze* Ook de KW 171 Jan Maria is ni de Galloper aangekomen. Eerst had in de Silverpit gevist maar daarna men naar Ierland, na eerst nog dagen voor Chert>ourg te zyn gebie Toen men donderdag van de de Galloper hoorde, trok m waarmee men nu al duizend myl k afgelegd. De vissery op de Galloper heeft a! een incident geleid op het gebied internationaal radioverkeer. Sdhij Hofland van de Wilhelmina Maria v sohuwde namelijk een vriend, die sdhipper is op de Franse trawler Marie, dat hii veel haring op de Gallo ving. De schipper van de Koraali sprak hier zyn afkeuring o* de schipper van de Wilhelmina Mi vond dat het een kwestie van „Voor hoort wat" was geweest. De schipper1 de Jean Marie had hem eerder langrijke tip gegeven, die hem ii se Zee een dagvamgst van 20 last hz en makreel had opgeleverd. Uit de Ierse Zee zijn nu alle schq naar de Galloper vertrokken. Er we daar vrüdag al dagvangsten van 15 30 last haring gedemonstreerd. Al n dan vijftien Nederlandse schepen zij: in actie. De SCH 303 Wilhelmiina i hierboven al genoemd, gaf niet voor een tip aan een Fransman, want ei inderdaad wel wat te melden. Men namelijk vrijdagavond noig een trekje de Galloper voordat men naar Sc3w{ hooi ningen zou gaan om zün in de Iersej gevangen haring aan de markt te gen. Twaalf uur nadat men was l nen te vissen, was de buit opgeld- dertig last haring. Jaarvergadering vai IJssport Leiderdorp verliep onprettig LEIDERÜORP In haar clul bouw hield de vereniging „IJsspo een jaarlijkse ledenvergadering. V(* zitter W. C Hendriksen verwelkon in het bijzonder de afgevaardigi van de zusterverenigingen uit Ter A De Kaag. Sassenheim en Warmt Hij deelde mee dat de Ijsbaan onó water is gezet. IJssport telt 2000 leden. Aanvanke! verliep de vergadering rustig. Het ap dapunt bestuursverkiezing bracht eek de gemoederen danig in beweging. Tï der bestuursleden, de heren N. Mol J de Lange jr. waren aftredend, m; herkiesbaar. In een vrye stemming wi de heer De Lange met grote meerderhi van stemmen herkozen. In plaats heer Mol werd gekozen de heer W. Ri< De voorzitter stelde na deze verkiezi zyn functie beschikbaar, omdat de lei blykbaar geen vertrouwen meer steli In het huidige bestuur. De stem»: werd erg onprettig.. De heer Van Es dat de afgelopen winter wel heeft gewezen wie voor een bestuursfund geschikt was. Er waren leden die uur per dag op de baan waren. De heer Van der Vloet van het distr „Sassenheim" trachtte te bemiddelen, heer Th. Hydra, bestuurslid Hollandse Ijsbond, vond dat stemming als deze onbehagen schepten. Het slag van de heer W. Hendriksen betrei ie hij ten zeerste. Ondanks alle argumenten bleef vergadering echter op haar standp» Al 1 staan. Binnenkort zal een nieuv vergadering worden gehouden voorzitter te kiezen. De heer Hendriks bedankte de sprekers voor hun bemi delingspogingen en deelde nog mee i ditrr het district Sassenheim aan IJssport organisatie van de lange-baan-wedsti den heeft toegewezen. Ook de heer N. Mol bedankte voor prettige samenwerking, die hü heeft B jen ondervinden. In de rondvraag kwamen nog eni| te t positieve voorstellen naar voren, onder het inrichten van een baan kleuters. Bazaar Leiderdorp bracbl ruim f 4.000 op LEIDERDORP De bazaar Gereformeerde Jeugdcentrale te Leid' t._, dorp heeft bruto ƒ4400 opgebracht B 40 mooi resultaat.' Oproep getuigen ZOETERWOUDE Gisteravond streeks half 8 is bü de afrit van de rij) weg aan de Hoge Ryndyk een bromfi' door een auto aangereden. De auto rw door. De bromfietser moest na ziekenhuis worden overgebracht. Dc F" litie verzoekt eventuele getuigen ongeluk zich by haar te melden: po' commandant rijkspolitie, telefoon 01715 257 of 255. oi Zwetkade 8. Zocterwou* kijk Jtriji lang

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 4