Ontdek ,ld Raad Valkenburg over parkeren en nieuwe woningen RIJN- EN VEENSTREEK Op Bloemenvaktentoonstelling nog meer bezoekers verwacht Individualisten gaan hun ondergang tegemoet 3ER, NIEUWE LEIDSE COURANT WOENSDAG 13 NOVEMBER 1963 (>n< ^ALKENBURG De raad van Valkenburg hield gisteravond een openbare ver gadering, die bijna drie uur duurde. De heer Poot meende enige tjjd geleden te mo- geAstellen dat de heer M. de Vries, die jaarlijks het feestterrein pacht en dit weer ondwwerpacht, ruim honderd procent winst maakte door deze onderverpachting, hy ^|>nd dit toch wel een woekerwinst. In een schrijven zette de heer De Vries uiteetfi dat zyn winst slechts 25 pet had bedragen en dat hU andere jaren veel minder winst had gemaakt. Naar wy na afloop van de vergadering uit bevoegde kring ver namen, moet de werkelijke winst van de heer De Vries nog belangrijk lager zijn geweest. De heer Poot leverde (nog) geen commentaar. 2-0 spee bug gen ag S] Vervolgens werd de raadsleden de ge meentebegroting voor 1964 aangeboden, die binnen enkele weken in behandeling wordt genomen. De burgemeester deed reeds de verheugende mededeling, dat de post onvoorzien f29.758,64 bedroeg. Vorig jaar bedroeg deze ongeveer f 17.500. Deze belangrijke stijging was mogelijk gewor den door de toename van het aantal in woners en de verhoging van het bedrag dat per inwoner aan de gemeente wordt uitgekeerd. De gemeenterekening 1962 werd vast ly® gesteld met de volgende cijfers: inkom sten gewone dienst f513.620,22; uitgaven f503.501,57; batig slot f 10.118,65; inkom sten kapitaaldienst f2.044.933,51; uitgaven f2.328.365,18; nadelig slot f283.931,67. Aan de heer P. F. van der Poel werd per 1 januari eervol ontslag verleend als gemeentewerkman. De heer Van der Poel heeft de gemeente ruim 20 jaar gediend, hij heeft nu een hoveniersbedrijf te Was senaar overgenomen. In verband met de verkeersproblemen ren B. en W. in overleg getreden met firma De Lange en Van der Plas om te geraken tot trottoirverbreding a aanleg van een parkeerstrook voor de ge- h bouwde flats aan de Hoofdstraat. De firma had inmiddels meegedeeld bereid te zyn de bij hen in eigendom zijnde strook grond tussen de achterzijde van het trot toir tot aan de voorzijde van het flatge bouw aan de gemeente te verkopen tegen de prijs die de firma in 1959 aan de ge meente heeft betaald (f20 per m2). De aan te kopen strook grond is ongeveer 165 m2 en de kosten van aanleg trottoir met parkeerstrook zouden ongeveer f 2300 bedragen. Hierdoor zouden betrekkelijk dicht bij elkaar drie parkeergelegenheden ontstaan. De heer Poot vond dit rijkelijk veel en achtte het niet noodzakelijk. Burgemeester Van der Have merkte op dat dit slechts het begin zou betekenen, omdat men langs de gehele Hoofdstraat veel parkeerruimte wil hebben daar deze drukke weg vrij moet komen van stil- udet staande voertuigen. De heer De Haas, evenals de heer Poot van Gemeentebelan gen, was al evenmin enthousiast voor het plan. Hij meende dat, als men voor de ingezetenen parkeergelegenheid gaat scheppen, dit toch wel een dure aange legenheid voor de gemeente wordt Maximumtijd De burgemeester zei dat het niet de bedoeling is stellingsruimte te maken. Dat men deze parkeerstroken toch als zodanig gaat beschouwen, is te voorkomen door bijvoorbeeld een maximumparkeer- tijd van twee uur vast te stellen. Boven dien heeft men over enkele tijd deze grond toch nodig. Nu kan men het f20 kopen en zo vroeg burgemeester zich af, hoe zal dat over enkele jaren zijn? Wethouder Van der Meij merkte bovendien op, dat men toch kosten moet maken door het aanleggen van een trot toir. De heer Poot bleef echter bij zün mening dat als er op zo'n geringe lengte van de weg zoveel auto's kunnen par keren, dit toch wel al te gek is. Na nog wat over en weer gepraat werd het stel aangenomen. Bij besluiten van 27 maart en 5 april werd overgegaan tot aankoop van gron den in het uitbreidingsplan ,,'t Joght". Intussen is de gemeente werkelijk eige naar geworden van alle gronden ln dit uitbreidingsplan. Na goedkeuring va: ontbindingscontracten en de oplevering per 15 december 1963 zullen deze gronden dus klaar liggen voor het bouwrijp maken. Ingetrokken en aanzien van de voorbereiding tot bouwrijp maken hadden B. en W. aanvan kelijk opdracht gegeven aan de gemeente architect In verband met het zeer specia listische van deze voorbereid ingswerk- zaamheden, het doorgaan van het normale werk van de gemeente-architect en de daarmee in verband staande geringe tijd die hij aan dit object zou kunnen be steden alsmede de noodzaak op korte termijn (uiterlijk eind van de winter) het gehele plan gereed te hebben, meenden :n W. deze opdracht te moeten intrek ken. Men wendde zich derhalve tot een instantie met grote ervaring op dit ge bied, de Kon. Ned. Heidemij, die op 14 oktober berichtte waaruit de voorberei dende werkzaamheden zouden bestaan. ;n W. hebben niet geaarzeld deze op dracht per kerende post te verlenen, daar zo snel mogelijk met de bouw wil beginnen. Reeds zijn besprekingen ge voerd, die spoedig ter behandeling aan de raad zullen worden aangeboden. Bovendien werd een verzoek gericht tot G.S. om een extra-bouwvolume voor de bouw van eigen-bezitswoningen. G.S. hebben inmiddels bericht dat uit een oog punt van bouwvolume geen bezwaar be staat tegen opnemen van een plan van 14 woningen in het jaarprogramma premie- bouw 1963. Zodra de plannen de instem ming van de supervisor hebben verkre gen, de premie en de bouwvergunning zijn verleend, zal met de bouw hiervan kunnen worden begonnen. Intussen was gebleken dat voor dit project van de zijde van de Valkenburgse woningzoe kenden zeer grote belangstelling bestaat De vraag was nu: wil de raad besluiten tot verkoop van de voor dit plan beno digde bouwgrond tegen een prijs zoals die nader zal worden berekend. De bur gemeester deelde op een vraag van de heer De Haas mee, dat nog niemand definitief is ingeschreven en dat de voor lopige inschrijving nog mogelijk is. Wel werd opgemerkt dat alleen Valkenbur gers in aanmerking komen. De heer Poot meende dat de raad toch weer onaangenaam getroffen moest zijn doordat men de opdracht voor voorberei- deilde werkzaamheden verleend had aan de Heidemij, zonder eerst de raad hierin te kennen. De burgemeester antwoordde, dat dit wel nodig was daar men immers een snelle en goede uitvoering verlangt. Na nog enkele opmerkingen werd in prin cipe besloten tot verkoop van de beno digde bouwgrond. In het centrum het plan ,,'t Joght" wil men 96 huurwo ningen bouwen, maar de grote vraag is, of men hiervoor ooit bouwvolume zal krijgen. De beste oplossing lijkt het ge meentebestuur nu om het bouwvolume voor enkele jaren, zo dit wordt goedge keurd, in éénmaal uit te voeren. Vervolgens werd aan de afdeling het Wit-Gele Kruis voor 1963 een sub sidie van f 95 toegekend. De subsidie de schaakvereniging ,,De Toren" (13 le den) werd gebracht van f 60 op f 100 per jaar. De heren A, L. van Delft, K. Binne- kade, W. Oosterlee, P. de Vries en Korpershoek werden opnieuw voor jaar benoemd in de vorderingscommissie Woonruimtewet. De heer De Haas acht te de commissie eenzijdig samengesteld en vroeg daarom het voorstel aan te houden. De burgemeester deelde die mening. Hij zou er bijvoorbeeld ook graag een vrouwelijk lid in zien. Na enig beraad werd- besloten de huidige commissie te herbenoemen en een volgende maal voorstel te doen de commissie uit breiden. Verhoging De huidige prijsstijgingen en loonsver hogingen waren aan burgemeester Van der Have niet voorbijgegaan en daarom had hij voorgesteld: a. de presentiegel- voor de leden van de gemeenteraad te verhogen van f 5 tot f 10 per bijge woondevergadering. met dien verstan de, dat voor het bijwonen van meer dan één bijeenkomst van de raad op dezelfde dag, de vergoeding slechts éénmaal wordt genoten; b. de wedden van de wethou ders te verhogen van f 900 tot f 1250 per jaar. In verband met de instelling van enige raadscommissies meende de burgerpees- ter, dat voor de bijwoning van de ver gaderingen van deze vaste commissies, het wenselijk zou zijn een presentiegeld de leden vast te stellen, conform voor de bijwoning van de raadsver gadering en aan de secretarissen van deze commissies een vaste beloning van f 250 per jaar toe te kennen. De heer Poot vond het tijdstip hier- >or niet erg gunstig gekozen en deze voorgestelde verhogingen wel erg in grijpend. Dat voor de leden der raads commissies een presentiegeld van f 10 worden vastgesteld en aan de secre tarissen van deze commiessies een jaar lijkse beloning van f 250 zou worden ge geven, vond hij niet bezwaarlijk. Ondanks de mening van de burgemees ter die zei dat men het presentiegeld niet beslist moet zien als loon hield de heer Poot vol. Besloten werd de commissieleden het voorgestelde bedrag te geven en de ver hoging van presentiegelden der raadsle- ~;n en de jaarwedden der wethouders in te houden. Bij de rondvraag merkte de heer Van Leeuwen op, dat het dringend nodig is de Achterweg te verbeteren. Wethouder Van der Meij zei dat dit door verschil lende omstandigheden nog niet was ge beurd. De heer J. van der Meij wilde iets eer weten over het besluit van de eige- rar van de veerpont het werk te staken, als de pont niet zou worden- overgedra gen of verkocht. Burgemeester kon hier over weinig meedelen. Deze zaak be hoort bij Rijkswaterstaat. In een vorige vergadering waren vra gen gesteld over vex-beteringep aan ge- meentewoningen, die enkele jaren ge leden waren uitgevoerd. Volgens de heer De Haas was de manier, waarop de op dracht daarvoor aan de a gegeven niet juist geweest. De heer J. van der Meij wilde hier iets meer van weten. Wat er destijds nu oies is gebeurd, werd niet duidelijk, i de heren De Haas en Poot waren mening dat er toen geen begroting gemaakt. B. en W. hielden vol dat dit wel zo was. De heer Poot plaatste daar op de opmerking: „Ik geloof er nog niks van". Wethouder Van der Meij richtte zich woedend tot de burgemeester: „Dat neem ik niet, burgemeester, hier wor den we voor leugenaar uitgemaakt". De heer Poot zei daarop dat dit niet zo was, maar dat hij het nog niet kon geloven. De raad ging nog enige tijd in besloten vergadering. ÏRaadsltdmaatschap is slaapverjagend VALKENBURG „Ik beschouw J het als een hobby. De vergaderin gen worden toch altijd 's avonds gehouden en als je niet naar de gemeenteraad gaat, zit je toch maar achter de kachel te knikkebollen". Deze opmerking kwam tijdens de i raadsvergadering te Valkenburg uit de mond van de heer S. Poot. Hij maakte deze bij de behande- ling van het voorstel de vergoe dingen aan raadsleden voor het bij wonen van vergadering drastisch te verhogen. „Wij doen het niet dienste, maar om de gemeenschap te dienen", aldus de heer Poot. het verfijnde rookgenot KING SIZE FILTER CORK HEW YORK, PARIS, STOCKHOLM. RERUN, ROMA, ZURICH, WIEH. BRUXELIES Thans ook in Nederland. V oorzittersproblemen bij v.v. „Alpben" ALPHEN Tijdens een gisteravond in het clublokaal gehouden druk zochte buitengewone ledenvergadering van de v.v. „Alphen" heeft oud-voorzitter C. F. J. van Winkel de voorzittershamer weer voor onbepaalde tijd ter hand ge- Boeren moeten aaneensluiten De boer is meer dan ooit afhanke lijk van het brein van wetenschappe lijke speurders en economen. Men is minder dan vroeger afhankelijk van traditie en milieu, maar steeds meer van tijdgenoten elders in de wereld. Hieruit volgt de noodzaak van aan eensluiting. Bóeren die toch indivi dualist willen blijven zullen onher roepelijk door de wals van de ho- landbouwschool te Angers (Frankrijk) moeten, aldus pater Hen ri de Farcy in een rede op het Euro- pees-Amerikaanse symposium in Amsterdam. Sprekende over het probleem der pro- duktiemiddelen. wees pater De Farcy er op, dat de boer die over extra werktui- foor bijvoorbeeld de aardappelteelt beschikt, de omvang van zijn produktie veel moeilijker zal kunnen aannassen dan vroeger. Zelfs Engeland heeft een overschot van consumptieaardappelen Vandaar het tweeprijzenstelsel, waarbij een normale prijs wordt verkregen voor het deel van de produktie dat aan een .normale" cliëntele wordt verkocht, en :en lagere prijs of helemaal geen prijs mor het deel dat naar andere afnemers gaat. De gevolgen kunnen zegenrijk zijn wanneer met dit stelsel distributiedoel einden van sociale aard worden nage streefd (hulp aan ontwikkelingslanden of minder bedeelden), tragisch Rijnsburgse veiling krijgt dubbele veilklokken RIJNSBURG De Bloemenvaktentoonstelling Rijnsburg groeit uit het toch niet i nauwe jasje, dat veiling „Flora" haar aangemeten heeft. Ruim 2200 m2 zal over enkele weken weer bezet zijn met een keur van de beste najaarsbloemen die momenteel'in ons land te krijgen zijn. Eigenlijk eet deze tentoonstelling, die tot traditie is uitgegroeid, zichzelf op. Nog maar enkele jaren terug immers was half november Flora's minst drukke tyd. Door deze op de kweker-vakman gerichte expositie breidt het sortiment „fijne" najaarsbloemen zich aanzienlijk uit, met als gevolg grotere aanvoeren en minder expositieruimte. den geëxposeerd. Cork Velthuis uit Lisse maakte een arrangement, waarin 20 stands een plaats hebben. Daaronder zijp er drie van Rijnsburgers. Een groot ge deelte wordt in beslag genomen door de stand van de gezamenlijke Rijnsburgse kwekers. In het esthetisch centrum van deze stand zal een „kroningsmantel mei koningskroon" worden opgesteld: eeD frêle smeedijzeren bouwsel zal de dra ger zijn van een overdaad van de fijnste bloemensoorten, waarvan rode rozen de voornaamste zullen zijn voor het overige zal voor de nodige afwisseling worden gezorgd door enkele vijvers, honderden meters gras en veel planten. Aalsmeer De meeste Inzenders zijn Aalsmeerse kwekers van stek of ander plantgoed, waardoor de Rijnsburgse kwekers zich op de hoogte kunnen stellen van de be langrijkste nieuwe variëteiten. Anderzijds zijn ook enkele mechanisatiestands aan wezig, o.m. worden koelcellen geëxpo seerd. De tendens is dat èn de hande- i én de kwekers zich voorzien van koelcel om de bloemen te bewaren. Daarmee kan men immers niet alleen bloemen enkele dagen zonder nadeel be waren, maar ook zet men de bloemen vóór het vervoer korte tijd in de koelcel n de houdbaarheid te bevorderen. De bloemsierkunstenaar C. de Koning zal langs één der zijwanden laten zien met bloemen is te bereiken. Gelukkig is een grote uitbreiding „Flora" in zicht: in april 1964 hoopt te starten met de bouw van een nie met een vloeroppervlak van 5000 m2. uitbreiding van 50 pet van het be staande bedrijfsoppervlak. Totdat de Ne hal is gerealiseerd, zal het ten toonstellingscomité zich moeten behelpen met de thans beschikbare ruimte. „Veel te klein" zuchtte de heer J. Schild, voor zitter van het tentoonstellingscomité dat gisteravond in de bestuurskamer „Flora" een persconferentie gaf. Vele tien tallen aanvragen tot deelname moesten worden afgewezen. Op de tentoonstelling zullen vo( melijk chrysanten, fresia's en anjers het gebruikt wordt dumpingpraktijken binnen te dringen. De heer De Farcy gaf ook nog een in teressante uiteenzetting over de grote in vloed van de technische revolutie. HQ deed dit door een vergelijking te maken tussen twee landbouwbedrijven: Minnesota (VS) en een in Bengalen (India). Het bedrijf in Minnesota, ongeveer hon derd hectare groot, drijft op twee man en een kracht voor halve dagen en pro duceert voldoende om honderd Ame rikanen te voeden. Het bedrijf in India is tweeëneenhalve hectare groot, wordt geëxploiteerd door een man met een betaalde hulpkracht en brengt slechts op wat volgens Indiase normen vol doende is om drie personen te voeden Typerend voor het Amerikaanse be drijf zijn de enorme investeringen en de hechte samenwerking met andere landbouwbedrijven, typerend voor het Indiase bedrijf de beperkte financiële 'middelen en het Isolement. Aanmerkelijk is het verschil in bodem- produktiviteit: de maisopbrengst per hectare op het Amerikaanse bedrijf is vijfmaal zo groot als de rijstopbrengst per hectare op het bedrijf in India. Kolossaal is het verschil in efficiency van de menselijke arbeid Dank zij de mechanisatie is de efficiency op het Amerikaanse bedrijf honderd maal zo groot als op het bedrijf in Bengalen, aldus pater De Farcy. Davos De tentoonstelling zal worden geopend door mr. J. Verheus, algemeen secretaris 0e Nederlands-Zwitserse Kamer van Koophandel. Dat gebeurt op woensdag 20 november om 3 uur. Voor het publiek is de expositie geopend van woensdag 20 november om 4 uur tot 10 uur en donder dag, vrUdag en zaterdag daaraanvolgend 10 's morgen tot 10 uur 's avonds. Op de openingsdag worden de patiënten van het Ned. Sanatorium in Davos tegen drie in de (RUnsburgse) bloemetjes gezet Na de openingstoespraak zal een ver pleegster uit Davos vanuit de tentoonstel lingshal via een directe telefoonverbin ding spreken met het sanatorium in Davos te horen hoe deze geste door de patiënten werd ontvangen. Tijdens de tentoonstelling zal in de nieuwe tribunezaal een bloemenfilm wor den vertoond en een strijkje zorgt ervoor dat niet alleen het oog, doch ook het oor wordt gestreeld. Hoewel de expositie gericht is op de takman, is er ook voor de particulier vee) te genieten. Vorig jaar waren er niet minder den 7000 bezoekers uit de gehele Randstad Holland en het comité verwacht dat dit aantal dit jaar zal worden over schreden. De toegangsprijs is f 1. De V(aste) K(eurings) Ccommissie) van de Maatschappij van Tuinbouw en Plant kunde zal de inzendingen beoordelen. Het organiserend comité is gevormd door de plaatselijke afdeling van de Maatschappij, die thans in Rijnsburg 180 leden telt De heer N. Hemmes, publiciteitsofficief van veiling „Flora" deelde ons nog dat in de uitbreiding van Flora begrepen is de bouw van een nieuwe tribunezaal, waarin met dubbele klokken zal worden geveild. Door deze nieuwe verkoopme thode hoopt men te bereiken dat de veil- tyd met ruim 25 pet wordt teruggebracht BENTHUIZEN Geboren: Franciscus Johannes, z. v. Harm Smit en Petronella Stouten; Gerrit Johannes, z. v. Dirk Mets en Lena Johanna Hassefras. Nieuw clubgebouw voor Woubrugge WOUBRUGGE De Heide-My. heeft op kosten van de gemeente een nieuw sportveld aangelegd langs de Bateweg, dat men, indien zich geen tegenslagen' voordoen, nog voor de voetbalcompetitie 1964'65 in gebruik hoopt te nemen Daar de huidige accommodatie voor de spelers op het oude, afgekeurde veld erbarmelijk slecht is, heeft voor het nieuwe terrein architect J. Kuipers een club- annex trainingsgebouw ontworpen, dat aan de modernste eisen voldoet. Het actiecomité van de voetbalvereni ging Woubrugge heeft diverse acties on dernomen. om zoveel moigelijlk eigen middelen bijeen te brengen voor dit houten gebouw, dat komt te rustien op een betonnen fundering. Ook de komen de winter zal dit comité zijn activiteiten nog vergroten Het wadhfcen is nog op de rijiksgoedikeuring, waarna men met de bouw hoopt te beginnen. Uiteraard re kent de vereniging ook nog op subsidies van overheidswege of uit de sportwereld. Het gebouw meet 20 bij 10 meter. Het middengedeelte is de kantine tevens traininsglokaal van 12 bij 8 meter. Links en rechts daarvan bevinden zich twee kleedgelegenheden, twee wasruimten, toiletten, bergruimte en een kamertje voor de scheidsrechter. Aan de voorzijde is een overdekte ruimte voor de suppor- De heer G. J. van Geen, die vorilge maand direct na de gewone ledenverga dering abrupt het voorzitterschap de te moeten neerleggen, kreeg gelegen heid dit bedanken nader toe te lichten Het bleek, dat de herverkiezing vergadering van de heer A. van Veen tweede voorzitter, niet door de heer Van Geen kon worden aanvaard, hoewel ruim 00 van de 84 aanwezige leden hun stem aan de heer Van Veen gaven. Beide heren kregen gisteravond gele genheid hun standpunt nader toe te lich ten. waarmee men evenwel niet verder kwam, temeer daar de heer G. J. Geen zich door een aantal leden opnieuw kandidaat voor de voorzittersfunctie had laten stellen. Het bestuur had inmiddels de heer W. Dijkman Sr. voor deze func tie kandidaat gesteld. Teneinde het bestuur gelegenheid te geven uit de impasse te geraken, stelde de heer Dijkman voor het voorzitterschap van de vereniging tijdelijk in handen te stellen van de heer C. F. J. van Winkel, waartoe de heer Dijkman zijn kandida tuur introk, om bijvoorbeeld tot na d« lopende competitie. Op voorstel van de heer Chr. var Nieuwenlhuiaen werd aan het bestuur eer commissie toegevoegd, bestaande uit de heren C. F. J. van Winkel, P. G. Tuyn en C. J. Berkemeier, d'ie dé bestaande moeilijkheden zal trachten op te lossen een representatieve voorzitter moet pro- beien te vinden. Met een beroep op de leden vooral het belang van de vereniging te willen wenste de heer Van Winkel de con sie succes toe bij haar pogingen. De heer A. van Windhorst dankte na leden de heer Van Winkel voor diens buitengewoon strakke leiding. Drie jongelui opgepakt ALPHEN De diefstal van een hoe veelheid snoep en alcoholvrije dranken uit de kantine van de voetbalvereniging Alphia, waarover we maandag schreven is snel opgelost. De politie-recherche heeft een 21-jarige inwoner van Zwam- merdam en twee Alphense jongelui van resp. 19 en 17 jaar aangehouden. Het ia een diefstal uit baldadigheid geweest. De daders hebben zich eerst aan de buil ,,zat" gegeten en gedronken. Daarna hebben ze het restant vernietigd en in de Rijn geworpen. De politie heeft het drietal ingesloten. Geref. Zendingsbond ALPHEN In het IJsclubgebouw wordt morgenavond om half acht een bijeenkomst gehouden van de afdeling Alphen aan den Rijn van de Geref. Zen dingsbond in de Herv. kerk. Ds. J. T. Doornenbal uit Oene zal spreken. ALPHEN Tijdens het gisteren in Utrecht gehouden examen voor het be diendendiploma in het herenkappersvak de Vakraad voor het Kappersbediji slaagde onze plaatsgenoot de heer Wal- therus van Leeuwen. ALPHEN Donderdagmiddag drie wordt in de grote Salvatorizaal een bijeenkomst voor bejaarden gehouden. ALPHEN De afdeling Alphen den Rijn van de Ned. Chr. Bouwbedrijfs- bond houdt morgenavond in gebouw „Nabij" de feestelijke jaarvergadering. Een lid van het bondsbestuur zal een toespraak houden. Het Amsterdamse ge zelschap De Huzanto's verzorgt de ont spanning. Play-Fair speelde goed LEIMUIDEN Het afgelopen week eind is voor Play-Fair bijzonder gunstig geweest. Alle ploegen behaalden de volle winst. De heren van Play-Fair 2 gunden hun tegenstanders Baronie 2 uit Alphen .d. Rijn zelfs geen enkel tegenpunt. Met en 100 nederlaag moesten de gasten 'eer huiswaarts keren. Ook de dames van Play-Fair 1 namen geen halve maatregelen Met 82 ver sloegen zij Salamanders 4 uit Den Haag. Ida Heuzen handhaafde haar ongeslagen record in deze competitie. Ook nu wist zij haar drie partijen gemakkelijk te n. Ada van Velzen en Ida de Koning namen ieder twee partijen voor hun rekening. In de wedstrijd van het eerste heren- team tegen Salamanders 9 uit Den Haag M de Rijk weer de grote man. Zijn tegenstanders kregen geen schijn van kans. M. v. Duren en R. Broekhuizen ?n ieder 1 partij. Ook het dubbel spel werd door Play-Fair gewonnen: -4. Programma voor het komend week eind: Play-Fair 2 uit tegen WSB 1 uit Noordwijkerhout. Dames 2 uit tegen RTC. Heren 1 uit tegen DDC 8 uit Den Haag. Koudekerkse Schaakclub speelde tegen Revanche KOUDEKERK Het eerste tiental van de Koudekerkse Schaakclub speelde een competitiewedstrijd tegen „Revan che" uit Leiden. De uitslag van deze wedstrijd is: H. van Vliet (Koudelkehk I)-J. A. Vos (Revanche) 01; J. van Nieuwemhuizen— J. Son nevoid VtV4; L. van der Wlup— N. J. van der Linden afgebroken; H. BoefleeA. Wesdijk 10: C. Reijneveld J. van der Meij l-O; A. J. de Witte—J. Verstel Ie afgebroken: N. van Donselaar Joh. Vos Vi\ A. SdheerH, G. Vrees wijk 01; J. van BgmondJac. Vos 0*1; J. ColijnW. Korrelboom 10. De voor lopige uitslag is 4—4. De twee afgebroken partijen staan bel de iets gunstiger voor de spelers van de Koudekerkse Schaakclub. Het tweede tiental van Koudekerkse Schaakclub speelde een wedstrijd tegen het vierde tiental van Alptien en verloor deze wedstrijd met 78. Voor de onderlinge competitie werden de volgende wedstrijden nog gespeeld: Groep I: L. van der WulpN. van Donselaar H. van VlietH. Boe- lee 1—0: J. van NieuwenhuizenJ. Co- lijn 10. Groep II: A. van der MeijdenP. d« Jong afgebroken: A. HoogeveenJ. van Egmoijd 10: A. van der MeijdenJ. Ook 10: A. HoogeveenP. de Jong 10. Groep III: A. ScheerL. Vijfhuizen 0—1: R. GeerlofJ. Rafain 10; J. den Houdyker—P. Vernet 10. KOUDEKERK De afdeling van de Ned. Ohr. Vrouwenbond kwam gister avond in het Verenigingsgebouw in ver gadering bijeen O.Lv. mevr. Van Vliet— Sonneveld, die opende met een meditatie /er „Het wagen met Jezus". Mevr. Bavelaar uit Leiden sprak over :n bepaald soort plastic-artikelen voor huishouleijtk gebruik. R1J1SSA TERWOUDE RTC I verloor van TOVI RIJNSATERWOUDE Zaterdag had i Noordwijk de belangrijke ontmoeting plaats tussen de twee koplopers van de overgangsklasse. TOV 1 en RTC 1. TOV toonde zich de sterkste en won deze ontmoeting met 73. De RTC-heren hebben zich echter dapper geweerd. Joop de Wagenaar moest in alle games zijn meerdere erkennen in Van Alkemade, terwijl ook het dubbelspel met 2115 en 21—15 voor de RTC-heren was. C. Bouwmeester en P. van Es konden slechts met grote moeite door de TOV- worden verslagen. In de returnwed strijd, die dan in het Nutsgebouw zal worden gespeeld, zijn de RTC-heren ze ker niet kansloos. De ogen van RTC zijn vooral gericht op het derde team, dat in de vierde klas zeker kans heeft op een van de boven ste plaatsen. In Noordwijkerhout werd deze week WSB met 91 verslagen. Dorp en J. Bouwmeester scoor den ieder 3 maal, J. de Boer 2 maal ter wijl ook het dubbel voor RTC was. Het vierde team speelde thuis tegen Dolfijn; T. Kuiper wist precies voor dit tam de eer te redden, 19. Ook de bedde damesteams konden niet tot winst komen; het eerste ging tegen Baroni 1 met 73 ten onder; alleen Cla- zien Kinkel kwam tweemaal tot winst. Het tweede damesteam, dat bestaat uit de gezusters Van Schagen kreeg bij de dams van Slagvaardig geen kans en ver loor met 010. WOUBRUGGE Aan de dinsdagavond m Het Oude Raedthuys gehouden wed strijd prijsjassen om de wisselbeker na men 25 personen deel. De uitslag werd: 1. J. Wit 507ö pt; 2. Th. J. Beuk 5009 pt; 3. G. J. Ouwehand 5003 pt; 4. J. Schijf 4741 pt; 5. T. van Lu iing 4733 pt; 6. K Koetsier 4690 pt. De volgende wedstrijd wordt gehouden op dinsdag 26 november. Voor grammofoonplaten SASSEIS'HEIM Burgerlyke stand GEBOREN: Jacobus P A M, z v J G A M Waasdorp en M C J van Noort; Ge- rardus J M, z v P T van Dam en B F Bot. ONDERTROUWD: J B Suijkerland, 24 j te Hillegom en P M van der Ploeg, 27 j; G Rikkers, 28 j te Hillegom en A E de Jong, 23 j; J CM Homan, 25 j en J A M van Marwijk, 20 j te Leiden: K van Asselt. 23 j en H Cvan Duijn, 22 j te Katwijk: CJP Berg, 30 j en M H Was senaar. 34 j te Lisse: C J Turk, 24 j en C J M van der Ploeg, 25 j te Hazers- woude. GEHUWD: J M Jorna, 24 j en J H Diemei, 23 J te Voorhout

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 5