Katwijkse VVV wil voorzichtig prijsbeleid blijven voeren 1 Financiële Rijnsburg toestand van baart zorgen Bewaren evenwicht vraag en aanbod erg moeilijk Oegstgeester raadsleden stelden veel vragen Koninklijk zilver voor dirigente Cor Igesz 631 fflEüWE LEID9E COURANT DONDERDAG 7 NOVEMBER 1963 Tevredenheid over afgelopen seizoen GISTERAVOND hield de VVV van Katwijk haar najaarsvergadering in hotel Noordzee. Voorzitter mr. J. vaar der Plas verheugde zich over de goede opkomst van de leden. Het VVV-werk te Katwijk mag zich in een brede belangstelling verheugen. Voor bestuur en personeel een nieuwe spoor slag met de arbeid op de ingeslagen weg voort te gaan. In het bijzonder werd welkom geheten de heer Hagendoorn, voorzitter van de provinciale VVV uit Gouda. Ook was spreker blij met de toenemende belangstelling, die het werk van de VVV van Katwijk bij de landelijke VVV-organen gaat onder vinden. Dit is vroeger wel anders geweest. Hier werd vaak de klacht geuit dat Katwijk werd achtergesteld, althans de omvang en betekenis van het VW-werk, de vlucht, die de vreemdelingenindustrie van Katwijk na de oorlog heeft geno men, werden onvoldoende onderkend. Katwijk heeft zich in het verleden nooit op de voorgrond gedrongen. Tot voor de tweede wereldoorlog was het VW- werk te Katwijk van bescheiden om vang. Na de oorlog kwam het zwaar ge havende Katwijk door dff krachtige we deropbouw goed op gang en het badbe- drijf is toen flink aangepakt. Het be zoek aan de badplaats ging met spron gen vooruit Voor die ontwikkeling heb ben velen in Katwijk zich bijzonder in gespannen. De opbrengsten van het vreemdelingenverkeer vormen immers een bron van welvaart voor de gehele bevolking. Dat diiit feit het werk enkelen die aan die ontwikkeling bij zonder hebben gewerkt de aandacht van het provinciale bestuur van de VW heeft getrokken, dat stemt tot grote vreugde. Voorseizoen Het voorseizoen is dit jaar niet met overweldigende drukte ingezet. Op de beide Paasdagen is het bezoek door de weersomstandigheden achtergebleven bij andere jaren. Pinksteren daarentegen, was zeer druk, met veel gasten, die voor langere tijd bleven. De bollentijd viel dit jaar later dan gewoonlijk door de strenge winter. Voor Katwijk betekende dit een voordeel. Omstreeks midden mei waren er veel buitenlandse bezoekers, die een verblijf in Katwijk combineer den met een bezoek aan de bollenvelden. Midden juni waren het de Duitse her denkingsdagen die een stroom van toe risten naar Holland en ook naar Katwijk brachten. Juni kan daarom een gunstige maand worden genoemd. De laatste twee weken in juli en de eerste week van augustus waren overdruk. Vele week einde was de totale accommodatie van .000 bedden bezet. Deze Weken hebben Atet gehele seizoen zeer goed gemaakt Het totaal was dan. ook weer beter dan vorig jaar. Ook in september was het gunstig strandweer, zodat het seizoen dit jaar langer duurde dan normaal. Bij dit alles moet in aanmerking worden genomen, dat het aantal ver huurders nog steeds sterk stijgt en de opnamecapaciteit nog niet aan het hoogtepunt is. In elke nieuwe straat gaat minstens 2/3 van het aantal be woners verhuren. Doordat moderne woningen niet zo groot zyn, kan men het gehele huis niet verhuren, maar verstrekt men logies met ontbUt. Deze nieuwe vorm van verhuur is inderdaad voor de buitenlandse toe risten vaak zeer aantrekkeiyk, ook voor verbiyf gedurende langere tyd. Het is echter wel duideiyk, dat Kat wyk zeer veel gasten moet weten aan te trekken om het juiste even wicht tussen vraag en aanbod te kunnen bewaren. Gelukkig wordt geconstateerd, dat allerwege betere voorzieningen worden ;etroffen om „de gasten" te ontvangen loor aanschaffing van nieuwe bedden en wastafels, hetgeen kosten met zich brengt. Om deze kosten te dekken moet een redelijk bezettingspercentage handhaafd worden. De taak van VW r te zorgen dat de gasten Katwijk worden getrokken en dat hun grote service wordt geboden, dat zij er later weer gaarne terugkomen. De propaganda om gasten aan te trekken mag dan ook niet verslappen. Een inten sieve advertentiecampagne is onmisbaar. Regelmatig worden contacten onderhou den met grote buitenlandse reisbureaus voor het onderbrengen van gasten in de zomer. Thans is de nieuwe hotel- pensionlijst 1964 reeds gereed gekomen in een oplage van 50 000 stuks. Deze wordt verspreid bij buitenlandse reis bureaus, bijkantoren A.N.V.V. en lande lijke V.V.V.'s. In dit seizoen heeft de VVV getracht de gasten hun verblijf zo aangenaam mogelijk te maken. De georganiseerde zomer evenementen werden zeer op prijs gesteld. Vooral de visserijweek met de visserijtentoonstelling aan de organisatie waarvan de VVV krachtig heeft meegewerkt, was een zeer ge slaagde onderneming. De belangstel ling was zeer groot (26.000 bezoeken). Verder waren er de strandspelen, carillonconcerten, volleybalwedstrij den. wandelmarsen, orgelconcerten, lampionoptochten, de visserijtaptoe, de grote vlootschouw voor de kust, voetbalwedstrijden tegen eredivisie clubs (Enschede en Fortuna '54), het bloemencorso (volgende week woens dag prijsuitreiking), 4 vuurwerken en een grote laptoeparade, waaraan korpsen uit binnen- en buitenland hun medewerking verleenden. Dank werd gebracht aan de directeur, de heer Chr. Verplancke, de heer J. van Rijn en het verdere personeel. De heer Hagendoorn, bestuurslid van de ANVV en voorzitter van de provin ciale WV. merkte op dat de belangstel ling van de ANVV en de provinciale WV voor Katwijk na 1955 is toegeno men doordat de secretaris van de VW Katwijk werd benoemd tot bestuurslid van de provinciale VW. Spreker wees op de karaktervastheid van het bestuur en de wijze waarop het de belangen van de Katwijkse gemeenschap dient. Penning De heren D. Schoonenberg en P Bloot ontvingen de penning van de ANVV de heer Hagendoorn. Dei beide heren, die respectievelijk van 1936 en 1937 af MN Plattegrond Voor het komende seizoen wordt bijzondere actie gevoerd in de Scandi navische landen in samenwerking mot de V.V.V. in Arnhem Voorts is een nieuwe plattegrond van Katwijk in druk, waarin alle nieuwe straten van de Hoornespolder zijn opgenomen. Het is een bekend feit, dat er een sterk geste gen vraag is naar eenvoudige vakantie accommodatie. De grote en dure hotels hebben vaak op het hoogtepunt var seizoen nog logeerruimte vrij. Ook de A.N.V.V. vestigt er regelmatig de dacht op dat dc hotel- en pensionprijzen vaak te hoog worden geacht. Daarom zal Katwijk, wil het slagen in zijn streven een zo groot mogelijk aantal gasten a te trekken, uiterst voorzichtig dienen zijn met prijsverhogingen. Naar de n mng van het bestuur is het juist aan in vergelijking met andere badplaatsen concurrerende prijzen voor logies en ont- bijt te danken, dat Katwijk het gehele ïj seizoen een behoorlijke bezetting heeft *i gehad, ook in de periode dat andere *i badplaatsen nogal hebben geklaagd Toch wordt voorgesteld tot een prijsverh van f 0,50. onafgebroken in het Katwijkse bestuur zitting hebben, deden zeer veel VVV Katwijk. De heer Schoonenberg gaf de eerste stoot aan het bloemencorso. De penning voor de heer Bloot, die met vakantie is, werd aan de voorzitter handigd. Voor het nazien van de rekening 1963 erden aangewezen de heren A. den Hoed en G. Guijt. Met de voorgestelde prijsverhoging van 0,50 ging men ak koord. Directeur Chr. Verplancke gaf een toelichting. De verhoging geldt vo logies met ontbijt. Voor toeristen i autobussen wordt de prijs 5,50 p.p.p. >or particulieren 6,50. Na de pauze werden twee filmpjes vertoond, één van de visserijtentoonstel ling en één van het bloemencorso. Daar- hield mr. J. van der Plas een causerie ;r de ontwikkeling van de badplaats, arin hij ook plan Hoornsepolder be trok. In de rondvraag deed de hee rB. Beelen de suggestie de elf ingesloten mynwerkers in Duitsland, wanneer allen goed afkomen, met hun echtgenotes uit te nodigen voor een logeerparty in Katwyk. Het bestuur zal deze suggestie nader bezien. Lekkage in machinekamer Scli. 36 „Petronella" veilig binnen Gisteren is de Sch. 36 „Petronel la", waarvan de schipper A. de Niet dinsdagavond oan 9 uur meldde, dat zijn logger van de rederij B. van Leeuwen in moeilijkheden verkeerde dooi lekkage in de machinekamer, door de sleepboot „Simson" veilig de Sche- veningse haven binnengebracht. De „Petronella" dreef dinsdagavond op ongeveer 50 mijl ten westen van IJmui- den met een stilstaande motor, die door het binnendringende water met draaien gestopt. Omstreeks half tien werd gemeld, dat het water in de machine kamer niet meer steeg. Matrozen van hel de nabijheid komende hospitaalkerk schip „De Hoop" gingen met rubbervlets de „Petronella" om polshoogte te ïn. De sleepboot „Simson" vertrok uit IJmuiden om assistentie te verlenen. Omstreeks twee uur gisternacht maakte de „Simson" contact met de „Petronella" De Sch. 36, die met de vleet viste, heeft de helft hiervan verspeeld. De andere helft is opgepikt door de Sch. 87. IJNA alle raadsleden van Oegstgeest hadden in de openbare vergade ring van gisteren een opmerking voor de rondvraag. Zo vestigde me vrouw Smits-Witvliet (vvd) de aandacht op de dichte beplanting bij de drie Witte Palen (die wordt gesnoeid), de onoverzichtelijke hoek Almonde- weg-Dorpsstraat (waarvoor moeilijk doeltreffende maatregelen kunnen worden genomen) en de wenselijkheid van een parkeerverbod in de Louise de Colignylaan (waarover de verkeersdeskundigen beter advies kunnen uitbrengen dan B. en W-). Mevrouw Samkalden-Meyers (pvda) en de heer Van der Hulst (kvp) ergerden zich over rommel rond de vuilstortplaats, langs de Zoutkeetlaan en de Broekweg. B HILLEGOM J. J. de G. uit Hillegom met zjjn met hout beladen bakfiets tegen een aan de rechterkant van de Stationsweg gepar- keerdfe auto. De wagen werd beschadigd. Gistermiddag week op de Weerestein- straat een auto uit voor een tegenligger. De wagen kwam daardoor tegen een ge parkeerde auto. die ernstig werd be schadigd. De bestuurder, de 46-jarige L. R. v. V. uit Voorhout, meldde zich. Een paar weken geleden is dezelfde auto op dezelfde plek aangereden, maar toen is de dader doorgereden, hU is nog niet achterhaald (Advertentie) GEVRAAGD NETTE VERKOOPSTER VERDOES BADSTRAAT 5 KATWIJK AAN ZEE l KATWIJK Rykspostspaarbank l] In oktober werd op het postkantoor *t te Katwijk aan Zee aan spaargelden in- gelegd f 138 904,44 en terugbetaald f 104.838,42. Op het hulppostkantoor te Katwijk aan den Rijn waren deze be- dragen respeotievelijk f 32.919,63 en f 36.447,40. ISOORDWtJK J Noordwijk Actief Vanavond om acht uur vergadert Noordwijk Actief in Lido. De evenemen- tencommissie zal verslag uitbrengen. Nieuwe kerktoren in Katwijk De toren van de in aanbouw .zijnde gereformeerde kerk te genover het raadhwis te Katwijk is thans steigervrij. Foto D. Kruyt KATWIJK AAN ZEE Afscheid dirigent Van Dijck De dirigent van de christelijke mu ziekvereniging UNI, de heer Van Dijck, nam gisteravond in de Unizaal afscheid wegens zijn vertrek naar de Nederlandse Antillen. De voorzitter van de ve ging. de heer KI. Hoek bracht de schei dende dank voor alles wat hij in de korte tijd van zijn dirigentschap (vijf maanden) voor UNI heeft gedaan. De opvolger van de heer Van Dijck is de heer Bosveld, lid van de Koninklij ke Militaire Kapel. Opbrengst collecte Het comité Katwijk aan Zee meldt met dankbaarheid dat de Unicollecte 1963 1.864,80 heeft opgebracht. Het geld wordt als volgt verdeeld: Unitas Den Haag 289,80; Paron Frankrijk 1.000: Herv.-Geref. onderwijsfonds 50; scho len in België 200; Bartimeus Zeist 50; Effatha Voorburg 50; Thjuchen Chris ten-Koor 25; Chr. b.l.o. 200. Hoog en lag water Vrydag: hoog water 8.18 en 20.51 uur; laag water 3.47 en 16.18 uur. TER AAR Met pensioen De heer C. Broer, die op 10 november 65 jaar wordt, gaat de dienst bü de Pro vinciale Waterstaat wegens pensionering verlaten. Zeventien jaar heeft de heer Broer als brugwachter gewerkt op de brug aan Papenveer. Daarvoor was hij in losse dienst bij de Provincie. Vrijdag zal men afscheid van hem nemen in een besloten bijeenkomst, belegd door de Provinciale Waterstaat. Prof. Kapteyn (pvda) kreeg de toezeg ging dat B. en W. by de begrotingsbehan deling komen met op Oegstgeest van toe passing zijnde gegevens inzake de mi nisteriële circulaire over uitstel van ge meentelijke uitgaven. Mevr. Samkalden achtte het wenselijk dat by afwijzingen van aanvragen om bouwvergunningen de betreffende personen op de hoogte worden gesteld van de mogelijkheid tot beroep bij de raad. B. en W. voelden daar niet voor, temeer daar iedere Ne derlander wordt geacht de wet (en dus ook deze mogelijkheid) te kennen. De heer Van Uythoven (pvda) werd meege deeld dat men inzake realisering van de installatie van stoplichten op de hoek WarmonderwegRynsburgerweg bin nenkort de laatste gegevens van Leiden verwacht De heer Brouwer (prot.-chr.) vroeg of de door de minister aangekondigde sti mulering van woningbouw door de over heid ook voor Oegstgeest soelaas zou bieden. Burgemeester Du Boeuff ant woordde, dat Oègstgéest niét aan de hier voor gestelde voorwaarden voldoet. De raad keurde goed: rekening grond bedrijf 1961, gemeenterekening 1961, aan schaf van meubilair, buitenmateriaal en plaatsing van een schuurtje en hekwerk voor de Montessorischool, vergoeding aan de bijzondere kleuterschool aan de Mors voor gebruik van ruimte in de Groen van Prinstererschool en het maxi mum krediet voor gelden, opgenomen in rekening-courant, en kasgelden. Tot lid van de gemeentelijke commis sie voor maatschappelijke zorg (vaca ture W. F. de Rooij) werd gekozen de heer C. G. de Rooy. Aangehouden Op voorstel van B. en W. werden de beslissingen over verhuur van het voet balveld aan de Laan van Oud-Poelgeest aan de verenigingen SCO en UDO en van het sportveld tegenover de Laan van Alkemade aan „Fiks" aangehouden. De beide commissies hadden namelyk geen gelijkluidende adviezen uitge bracht; wellicht valt de beslissing in de volgende vergadering. TVFADAT de gemeentebegroting 1964 van Rijnsburg al op 9 oktober for- -L meel aan de raad was aangeboden, heeft op 20 november a.s. de raadsbespreking daarover plaats. De gewone dienst sluit met een totaal bedrag van f 1.283.343,01, dat is ruim 20 pet hoger dan het eindbedrag van de begroting 1963. In feite is er echter een geraamd tekort van f 67.500, tot welk bedrag een beroep moest worden gedaan op de saldireserve. In ver gelijking met 1963 is dit een verdere verslechtering van f 27.600, want vorig jaar moest bijna f 40.000 uit de saldi-reserve worden geput. zorg zich in 1964 onverminderd voortzet ten. Krankzinnigen- en ziekenverpleging zullen aanzienlijk meer vergen, maar ook voor het bejaardencentrum „Avond zon" moet een flinke som extra op tafel komen. Meer-inkomsten ivorden in de eer ste plaats verkregen door een verho ging van de algemene uitkering uit het gemeentefonds: f 83.000. Ook zijn de normuitkeringen voor het lager on derwijs verhoogd, waardoor f 20.000 meer in de gemeentekas vloeit. De garantie-uitkering zal worden ver laagd met rond f 5.800. Hoewel de financiële positie zorgen baart, stellen B. en W. dat het voldoe ning geeft te constateren, dat in on9 dorp talrijke activiteiten worden ont plooit. Vele problemen vragen echter nog voortdurend de aandacht Woningbouw Als eerste noemen B. en W. de woning bouw, In 1963 konden 45 woningwetwo ningen in de Collegiantenstraat in ge- kan worden overgegaan. Met de bouw bruik worden genomen cn aan de Spinozalaan is men met de bouw van zes woningen ver gevorderd. Helaas kon echter nog geen begin wor den gemaakt met realisering van het woningbouwcontlngent 1963. De ont eigeningsprocedure in „plan West" is echter zodanig gevorderd dat op korte termijn tot voorlopige Inbezitneming van het winkelcentrum aan de Anjelie renstraat worden goede vorderingen ge- B. en W. stellen dan ook in hun uitvoe rig pre-advies, dat de financiële toestand der gemeente zorgelijk is, temeer daar de nieuwe financiële verhouding tussen rijk en gemeente voor Rijnsburg een achteruitgang betekent. Er is een ga rantieregeling getroffen om de inkom- stertvermindering geleidelyk (in vijf jaar) zonder grote schokken te laten verlopen. De meerdere uitgaven belopen by elkaar f149.900 waartegenover extra-inkomsten staan van f 123.700, Voor algemeen be heer is een meer-uitgave van f 26.500 gedacht, voor openbare werken is f32.600 meer uitgetrokken, onderwys vergt f34.500 meer en maatschappelijke steun gaat f26 300 meer kosten dan in 1963. De hogere inkomsten zyn voor f99.000 te danken aan algemene uitke ringen en bijdragen. Oorzaken Uitvoerig gaan B en W. in op de oor zaken van de kostenverhogingen en in komstenvermeerderingen. De afdeling openbare werken moest drie mensen extra aantrekken en schafte een nieuwe vuilnisauto een kolkenzuiger en een nieuwe maaimachine aan. Met het oog op de uitbreidende bebouwing kan op een hogere opbrengst van staat-, riool- en reinigingsbelasting worden gerekend (ruim f 10.000). De belangryke styging van de onder wijsuitgaven is voornamelijk het gevolg van de sterke uitbreiding van het aan tal ulo-leerlingen: per 1 september 1963 werd met het derde leerjaar begonnen. Naar wordt verwacht zal de stijging van de uitgaven voor maatschappelijke Ten aanzien van de particuliere woningbouw was er in 1963 een stil stand. De bouw van de 36 woningen aan de Collegiantenstraat kon niet worden begonnen doordat de ryks- goedkeurlng nog niet werd afgege ven. B. en W. zeggen alles in het werk te stellen om de- afgifte van de rüksgoedkenring te bespoedigen. Aangenomen wordt dat voor een ge deelte van de 16 particuliere wonin gen nog dit jaar ryksgoedkeuring zal worden gegeven. Met betrekking tot de bebouwing van het voormalige remiseterrein zijn nog onderhandelingen gaande. In 1964 zullen waarschynlijk voorstellen worden ge daan tot een verantwoorde stedebouw- kundige oplossing. Gememoreerd wordt dat grote stuk ken grond werden aangekocht, waarvan e engedeelte bestemd is als vervangende grond voor de verdreven kwekers van plan west". Zwembad Door de technische dienst wordt een plan opgesteld voor de bouw van een zweminrichting. B. en W streven er naai dit object, dat zij speciaal voor de jeugd van bijzonder belang achten, op zo kort mogelijke termijn te verwezenlijken. B. en W, tekenen hierby aan dat de financiële opzet van dit project stuit op schier onoverkomelyke moeilijkheden. Ook moet worden bedacht dat het ver- krygen van de ryksgoedkeuring veel tyd zal eisen. Desondanks is het streven van B en W. erop gericht het voorzienings- peil in Rynsburg tot een aanvaardbaar minimum op te voeren. Over enkele weken zal worden be gonnen met de bouw van een politie bureau met bijbehorende woningen. B. en W. tekenen hierbij aan dat de vreugde hierover wordt getemperd door de schier eindeloze lijdensweg die het plan op het niveau der rijksinstanties heeft moeten doormaken. De voorstellen tot ontbinding vai pachtovereenkomst met de heer J. Th. Hoogervorst en die met de heren Hooy- mans werd op verzoek van de raad ir comité generaal behandeld. De heren Van Dunné (vvd) en Kapteyn warer melijk van mening dat in de comir van openbare werken terzake gestelde vragen niet tot voldoening waren antwoord. Het voorstel tot ontbinding va pachtovereenkomst met de heren Hooy- mans werd door de raad aangenomen, dat inzake de overeenkomst met de heer J. Th. Hogervorst werd aangehouden. HORLOGES GOUDEN RINGEN VERLOVINGSRINGEN KLOKKEN Vrijblijvend zichtzending aan buis G. KOELEWIJN Huwelijk in Katwijk en in Rijnsburg Gistermiddag trouwden in Het raadh wis te Rijnsburg Johanna Ra- vensbergen, Kanaallstraat 32 te Rijnsburg, en Teunis Cornébis Owwe- hand, Prinses MargrieÜaan 35 te Katwijk aan Zee. De drumband DWS bracht het bruidspaar een luidruchtige ovatie, waardoor heel wat mensen op de been werden ge- bradht. Mejuffrouw Ravensbergen is van de oprichting van de drumband af een actief lid. Voorts was zij een voortreffelijk turnster, cbie vele ja ren deel heeft uitgemaakt van de keurploeg. Het huwelijk werd later op de dag bevestigd in de gerefor meerde kerk te Katwijk aan Zee door ds. F. Pijlman. Foto N. van der Horst OEGSTGEEST Botsing bij inhalen Op de Rijnsburgerweg te Oegstgeest, tussen de koffietent en veiling Flora, botsten gistermiddag om kwart over vyf twee personenwagens tegen elkaar, waar bij beide wagens werden beschadigd. Niemand raakte gewond. Het ongeluk gebeurde doordat de heer M. K. uit Oegstgeest met zUn auto een voor hem rydende vrachtwagen passeer de. Uit tegenovergestelde richting kwam de wagen van de heer M. S. uit Katwyk. De auto van de Oegstgtestenaar werd aan de voorzyde licht beschadigd, die van de Katwijker van voren zwaar en van achteren licht (de achterkant stootte tegen de vrachtwagen). Jubileum Hillegoms Dameskoor N DE stampvolle, voor zo'n spectaculaire gelegenheid eigenlijk te kleine en te benauwde concertzaal Sistermans gaf het 40-jarige Hillegoms Dameskoor de jubileumuitvoering. Dirigente Cor Igesz, dynamisch, gezag hebbend èn vriendelijk, jubileerde meé. Ze heeft het koor mede opgericht en er al die lange tijd de leiding over gehad. Vele oud-leden, nabestaanden, vrienden van hier-en-ginds waren toegestroomd: vandaar de enorme belang stelling. Het gemeentebestuur was vertegen-' woordigd door burgemeester jhr. mr O. F. A. H. van Nispen tot Pannerde; zyn echtgenote woonde, behalve in deze kwaliteit, tevens in die van bescherm vrouwe van Hillegoms Dameskoor, het concert by. Het programma, dat de ongeveer twee dozijn dames verklankten, toonde reeds duidelijk aan, welke belangryke plaats dit koor inneemt in het Hillegomse cul turele leven. Er was verscheidenheid: wat betreft de muzikale waarde waren er ook verschillen, maar geen enkel van de gezongen werken kon men middel matig noemen. Ze staken er alle een stuk boven uit. De dirigente heeft het koor vast in de hand en beïnvloedt in sterke mate de uitdrukking. Haar artistiek beheer beinvloedde ook de klank en de uitspraak, die beide een be schaafde indruk maken. Een vrouwenkoor is in de samenklank bijzonder kwetsbaar. Naarmate de tril lingsgetallen toenemen, wordt ook de kans. naar onder of boven uit te wyken, groter. En deze deviaties hebben dan samen schrilheid tot gevolg. Het was daarom jammer, dat enkele eerste en tweede sopranen tremuleerden. Dit be vorderde de klankreinheid, het doorzicht en de rust niet Een grotere verscheidenheid in sterk tegraden, expressie en kleur zou ook wel gewenst zUn geweest De genoemde be zwaren beletten ons evenwel niet deze gecultiveerde zang als zodanig te pryzea Zonder uitzondering zetten zich de da mes er met geestdrift voor in, iets moois, iets waardevols te bereiken. Zy maken het zich daarbij niet gemakkelijk. Werken als Psalm 99 (100) van Flor Peeters en de Missa „Sponsa Christi" van Hendrik Andriessen (het Credo was weg gelaten) stellen hoge eisen, vooral het eerstgenoemde, dat met zyn harde har moniek niet gemakkelijk tc verwezen- lyken is. De veel mildere „Missa" slaag de bepaald beter. Het koor vergastte het publiek verder met levendig voorgedragen Spaanse, Bulgaarse, Tsjechische en Zuidslavische volksliederen. Na de pauze volgden nog de „Rey van Klarissen" uit Bernard Zweers' Gysbrecht-muziek, chansons van Strategier en een paar volksliedjes. Er was verder iets merkwaardigs te beleven op deze feestavond. George van Renesse, tegenwoordig de algemeen ge waardeerde piano-kunstenaar, was van Hillegoms Dameskoor de eerste bege leider (in korte broek). Nu zat hy weer achter de vleugel en wisselde de zang af als solist ln werken van Schubert, Chopin en een eigen inmprovisatie op motieven, door een aantal aanwezigen in de pauze aan hem opgegeven. Het be hoeft nauwelijks vermeld, dat zyn spel met geestdriftig applaus werd gewaar deerd. Na afloop van het eerste con- certdeel betrad de burgemeester het podium. Namens zijn Haar lemse ambtgenoot (de dirigente woont namelijk in Haarlem) deel de hij mejuffrouw Igesz mee, dat het de Koningin „had behaagd", haar met de zilveren medaille, verbonden aan de Oranje Nassau- orde te vereren. Mevrouw Van Nispen tot Pannerden speldde hierna de onderscheiding op. Door een reeks van spreeksters, onder wie secretaresse mevrouw De Rooy, werd hierna nog het woord gevoerd. De toe spraken, getuigend van grote waardering en vriendschap, gingen vergezeld van bloemen en geschenken. Ten slotte dank te de dirigente met ontroerde stem voor het goede, dat zy in overstelpende mate had ondervonden. In haar dankwoord betrok zy ook de Koningin, het koor, de voortreffelyke begeleidster Bets Ne- derkoorn en de heer Van Renesse. Joh. van Wolfswinkel WOVBRVGGE Verkiezing ambtsdragen In gebouw Immanuel werd woensdag avond na de dankdienst voor het gewas in de Hervormde kerk een verkiezing gehouden voor ouderling. In de plaats van de heer C. Brunt werd de heer J. van Ryn gekozen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 5