Waarom nog bromfietsers op Noordwijks boulevards? H Nationale vogeltentoonstelling in Koudekerk aan den Rijn Ds. Cupédo gesterkt door spontane hartelijkheid van Noordwijkse Gemeente Ds. Hagen over optreden Ben Hoekendijk Katwijk Interessante avond met Het Gerucht in Katwijk NIEUWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 31 OKTOBER 1963 Horecabedrijven hadden redelijk seizoen ET afgelopen seizoen is voor de Horecabedrijven in Noordwijk, on- staaltjes werden medegedeeld zoals de danks de zeer ongunstige weersomstandigheden, toch nog tamelijk goed geweest. Er moet echter niet veel meer gebeuren want dan gaan we de verkeerde kant op. Aldus de voorzitter van de vereniging van werkge vers in de Horecabedrijven, de heer L. van Sterkenburg in zijn openings rede op de najaarsvergadering van deze vereniging in het Palacehotel. I De heer Van Sterkenburg uitte zijn I erkentelijkheid aan het adres van gemeentebestuur dat een open oog toont te hebben voor de toeristische belangen. Van welke kant men Noordwijk ook binnenkomt, overal ontmoet men bouw werken en opgebroken wegen, een symp- 'toon van de grote activiteit die allerwege j in Noordwijk heerst In dit verband vroeg de heer Van j Sterkenburg aandacht voor de Koningin I Astridboulevard die hoognodig aan eer I opknapbeurt toe is. Hij pleitte voor een besluit om de bei de boulevards en ook de Hoofdstraat te verbieden voor bromfietsen, desnoods als proef. Talloze klachten moeten wt hierover incasseren en zelfs zijn er gas ten voor afgereisd. In büna alle andere badplaatsen is een dergelijk verbod kracht, aldus de heer Van Sterkenburg, die ook de aandacht vestigde op de nood zaak van de inrichting van een nieuw postkantoor. De heer Van Sterkenburg dankte het gemeentebestuur en de politie voor de jvele diensten aan het vreemdelingenver keer bewezen. Hun activiteiten terzake zijn onmisbaar. Logiesbemiddeling Het bestuurslid van de Stichting V.V.V., de heer J. van Wijk deelde volgens mede dat een concept-reglement vastgesteld voor de logiesbemidde ling. Hij lichtte de voornaamste punten hier uit toe. Van de bemiddeling kunnen al lereerst gebruik maken de leden van de financierende organisaties, daarna de do nateurs en ten slotte ook outsiders. Een controle-commissie zal worden ingesteld die tot taak zal hebben de opgegeven faciliteiten na te gaan van de verhuur ders. Ook is de mogelijkheid opgenomen de adressen van bemiddeling uit te sluiten. Aan de Stichting V.V.V. zal bemiddelingskosten moeten worden betaald, zowel door de leden van de Horeca als van de Villa's- en Huizen verhuurders. Over dit laatste werd uitvoerig van gedachten gewisseld, omdat dit allerlei onvermoede consequenties heeft. Breed voerig werden de voor- en nadelen hier- afgewogen. Als er kwesties mochten rijzen, dan voorziet het reglement ook hierin door de mogelijkheid van de in stelling van een commissie van beroep. De minimumbedragen aan de Stichting V.V.V. werden bekend gemaakt. Deze tijn voor de Horeca op f 5.000 en voor de Villa's- en Huizenverhuurders op 10.000 vastgesteld. De bestuursverkiezing had tot resul taat dat de heren W. Tappenbeck en A. Wijntjes werden herkozen. I Gunstige campagne Vervolgens gaf de lieer Van Wijk een overzicht van het werk in de Stichting V.V.V. Hij herdacht wijlen ds. R. C. de ..ange die zeer veel voor de Stichting leeft betekend. In het bestuur heerst er vriendschappelijke sfeer. In het nformatiebureau werkten in de afgelo- omer 5 vaste- en enkele hulp- trachten. Het heeft veel moeite gekost een nieu- 'e directeur te benoemen, maar het be- ituur gelooft in de keuze van de heer A. Dekker ten volle geslaagd te zijn. De reclamecampagne in Essen en Jünchen is wel effectief geweest, aldus ie heer Van Wijk, die vervolgens nog ladere mededelingen deed over allerlei imoeienissen van de Stichting. De exploitatie van het gebouw was illeszins gunstig. In het afgelopen jaar erd van de gemeente een bijdrage van 25.000 ontvangen, de V.V.H.K. droeg 9.0000 bij en de Horeca f 6.750, plus 600 aan donatiegelden. Los van de exploitatie van het ge- >uw, vertoont de algemene dienst van Ie Stichting toch een tekort van onge- f 20.000. nieuwe directeur van de Stichting T.V.V., de heer R. A. Dekker, die tevo- n de vergadering was voorgesteld, ichtte zich vervolgens tot de aanwezi- [en. Hij deelde mede reeds een reis Duitsland te hebben gemaakt ten- linde Noordwijk aldaar nog meer te verkopen", Als er voldoende fondsen oor zijn, zal de hr Dekker nogmaals naar luitsland gaan om vooral de Amerikaan- a Engelse troepen te animeren voor verblijf in Noordwijk. We dienen steeds beter te wapenen tegen de imcurrentie vooral van Zuid-Frankrijk, ipanje en Italië. We moeten niet alleen gasten zijn, laar ook attracties kunnen geven, die in foordwijk veelal ontbreken. Helaas is Nederland hazardspel verboden, al- us spr., iets wat voor velen zeer aan- ■ekkelijk zou zijn. De heer Van Sterkenburg meende dat it laatste wel een „vrome" wens zal Er volgde nog een uitvoerige bespre- ing over bezetting van het voorseizoen, tok werd gepleit voor een opnemen van e evenementencommissie in de Stich- ing V.V.V. Ten slotte werd gesproken ver zogenaamde para-commerciële in- tellingen die bijvoorbeeld door exploi- itie van restaurants afbraak zouden oen aan de beroepsinstellingen. Het be- htur zal de nodige aandacht aan dit erschijnsel besteden. „Daniël Noteboom" schaakte In Jowé werden de onderlinge compe tes gespeeld van de Noordwijkse chaakvereniging Daniël Noteboom. De uitslagen luiden: ,1e klasse: J J Bizot—J Turk 0—1; H MeyerH Veenstra 1—0; H Soesile jr— F Hoek 1—0. 2e klasse: J A v d BosH Vermey 10: W van RoyenCde Putter 10. Junioren: Herman VonkKees Scher- penisse 10; Kees ScherpenissePeter v d Berg 10; Kees ScherpenisseRou Bizot Vz\ Peter v d BergHerman Vonk 01; Herman VonkRou Bizot 10; Kees ScherpenisseTom Soesile 01; Wim OostingAlbert Passchier 0—1. Jan Strijbos sprak voor vogelliefhebbers Voor de leden van de Noordwijkse vereniging van vogelliefhebbers Vogel- lust vertelde gisteravond de bekende natuurvorser en vogelkenner Jan P. Strijbos in het Casino over zün reis naar Nieuw-Zeeland Het „land van de lange witte wolken" zoals de oorspronkelijke bewoners, de Maori's hun vaderland kenschetsen, is acht maal zo groot als Nederland en telt 2*2 miljoen inwoners. Zeer boeiend vertelde de heer Strijbos over de flora en fauna van dit zo bij uitstek vruchtbare land. Frappante uitzonderlijk snelle groei van allerlei gewassen, die merendeels niet inheems zijn. Zeer interessant waren ook kleu renopnamen van een bezoek aan eeri Albatroskolonie op het Zuidereiland, een voorrrecht. dat slechts weinigen te beurt valt. maar dat door SDeciale bemiddeling van de Nederlandse ambassadeur moge lijk werd. De steden en dorpen in Nieuw Zeeland zijn meestal zeer ruim aangelegd, veel bungalows treft men aan met grote tui- Heel mooi waren ook de opnamen van de heer Strijbos gemaakt tijdens zijn heen- en terugreis in diverse oosterse landen. Van deze instructieve causerie en fraaie filmopnamen hebben de talrijke aanwe zigen zeer genoten. Voorzitter F. M. Vink verwelkomde de spreker en dankte na afloop voor het gebodene. In de pauze was gelegenheid gesigneer de boeken van de heer Strijbos te kopen, waarvan een druk gebruik werd ge maakt Schietnieuws De wisselmedailles van de schietver eniging Blijft voor 't land werden met de buks gewonnen door: N W Caspers 47 punten le klasse: N J Wassing 45 pnt 2e klasse; J G Belksma 42 pnt 3e klasse. Met K.S.O.: J P Goudriaan 56 pnt le klasse; N F Jonkers 58 pnt 2e klasse. In de 2e klasse werd de medaille definitief gewonnen door N F Jonkers met 56. 58 55, 57, 58 punten. Hij gaat daardoor over naar de le klase. HORLOGES GOUDEN RINGEN VERLOVINGSRINGEN KLOKKEN Vrijblijvend zlchtzending aan huis G. KOELEWIJN RIJNSBURG Schaaknieuws In de derde ronde om het plaatselijk schaakkampioenschap werden de vol gende partijen gespeeld: M J Goudriaan- C v Starkenburg 10; A Vletlee-M J Goudriaan 01: J de Koning-W Schone- veld 10: L J Goudriaan-R Ravensber- gen 01; D Schoneveld-G v Egmond Gz 10; Jac Noort-G v Egmond Dz 10; D v d Vijver-R Tijsterman 10: H Bin nendijk-W Binnendijk afgebr. in gun stiger stelling voor eerstgenoemde: G Starkenurg-H Tijsterman 01; G Slinge- land-H de Mooy 01; J Schoneveld-M v d Mey afgebr. De kopgroep wordt gevormd door W innendijk met 3 punten uit 3 partijen 1 afgebr. partij waaraan hij niet veel ;r behalen zal: Joh Schoneveld even eens 3 uit 3 en 1 afgebr. partij die hij winnen en hem de leiding geeft. Ten slotte heeft H Tijsterman 3 punten uit 4 partijen. Hierna volgen met 2 punten: M J Goudriaan (3>D Schoneveld (4): H Bin nendijk (2)D v d Vijver (2)Jac Noort (2); H de Mooy (3); C v s'tarkenburg '1) en L J Goudriaan uit 3 partijen. De andere spelers zijn met hun pres taties nog wat achter (1 of 0 punten) doch hiermee is niet gezegd dat zij aan sluiting met de kopgroep zullen missen. A s. maandag speelt RSC 1 een com petitie-wedstrijd tegen Philidor 4 in Leiden. In het Koudekerkse Verenigingsgebouw heeft gisteravond burgemeester Q. Waverün de eerste nationale vogeltentoonslclling in de Rijnstreek geopend, die is georgani seerd door dc afdeling Koudekerk aan den RijnHazerswoude van de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers „Vogelvreugd". Bij deze opening waren onder anderen aanwezig de beide wethouders van Koudekerk aan den Rijn de heren Van Vegten en Smit, notaris Bakker, de heer Meerenboer (provinciaal bestuurder) en afgevaar digden van verenigingen. „Ik heb u allen toch zo lief' /GISTERAVOND heeft de Hervormde Gemeente van Noordwijk aan Zee op een intieme bijeenkomst in het kerkgebouw er op overtuigende wijze blijk van gegeven, hoezeer zij erkentelijk is voor de liefde en trouw waarmee ds. N. J. Cupédo ruim 34 jaar lang in haar midden werkzaam geweest. De predikant, die in verband met zijn naderende emeritaat een beroep heeft aangenomen als bijstand in het pastoraat te St. Michielsgestel en Schijndel, voelde zich zeer gesterkt door de spontane hartelijkheid. „Dit had ik nu juist nodig om een beetje heen te komen over het nameloze ver driet dat ik gevoel nu ik binnenkort uw dominee niet meer zal zijn". Er werden heel wat van grote waarde ring getuigende woorden gesproken, maar steeds werd er bij gezegd, dat men niet staat was voldoende uit te drukken, wat ds. Cupédo voor de Gemeente heeft betekend. Om de dank te accentueren had mén daarom een aantal geschenken bijeengebracht: een televisietoestel, een fiets, een projectiescherm, een viewer, sigaren en bloemen. Stijlvol De avond werd stijlvol geleid door ds. W. Hoekstra, die in zijn welkomstwoord dat bij alle weemoed dé dankbaar heid overheerst, de dankbaarheid voor het vele goede dat God Hervormd Noord- aan Zee in ds. Cupédo heeft ge schonken. Ds. Hoekstra noemde ds. Cupédo een begaafd theoloog, die een -timulans was voor zijn collega's. Zijn meeleven, belangstelling, hartelijkheid i zorg zijn alom bekend Mevrouw D. Duindam zette vooral mevrouw Cupédo in het zonnetje. Zij was actief in het verenigingswerk en heeft oneindig veel meer gedaan dan van een predikantsvrouw mag worden verlangd. Ds. Cupédo probeert geholpen door zijn vrouw zijn nieuwe fiets. Rechts mejuffrouw Van 't Noordende. De oude fiets van de predikant was zo gammel, dat wie hem in het dorp zagen fiet sen hun hart vasthielden. Foto N. van der Horst President-kerkvoogd S. Miedema vertolkte de gevoelens van de kerke- raad en van de stichting jeugdhuis. Hij haalde herinneringen op en toon de zich dankbaar voor de goede har monie waarin het werk steeds kon plaats hebben. Wanneer er spannin gen waren, bleef ds. Cupédo de kalmte zelf en zijn vaderlijk woord deed wonderen. Altijd stond hij voor de Gemeente klaar, dag en nacht. Ds. Cupédo verstond de kunst op het juiste tijdstip het juiste woord te zeggen en de harten te raken. De heer J. F. Samsom sprak namens de gereformeerd-hervormde gesprekskrin- gen. Ds. Cupédo heeft het gereformeerd- hervormd contact niet alleen aangemoe digd, maar ook metterdaad geholpen. Ook tal van gereformeerden zijn onder de indruk gekomen van wat u op de gesprekskringen zei. De heer Samsom overhandigde de predikant een wand- tegel voor zijn studeerkamer. Mejuffrouw Van 't Noordende bood met een geestige toespraak de fiets aan. waarna ouderling A. Plug zijn gevoelens ten aanzien van ds Cupédo in dichtvorm onder woorden bracht. Oud-kerkeraads- lid C. Plug prees in ds. Cupédo. dat deze altijd zichzelf is geweest en het Evan gelie bracht in alle eenvoud en beschei denheid. U had geduld met jong en oud en wat wij ook waarderen is, dat u in uw preken nooit in herhalingen bent gevallen. Oude preken opwarmen was er bij ds. Cupédo niét bij. Wij danken u oprecht voor alles. De heer Plug betrok ook mevrouw Cupédo in de dank. Ds. Cupédo zei in zijn dankwoord, dat deze avond in zijn herinnering zou blij ven gegrift. Hoewel hij zeer tegen het heengaan opziet, overheerst toch ook bij hem de dankbaarheid, dat God zijn weg zo voorspoedig heeft gemaakt De predi kant toonde zich er vooral over ver heugd, dat al zijn kinderen deze samen komst konden bijwonen en dat zij allen, evenals hij. een dienende functie in de maatschappij vervullen. Terwijl hij sprak vermenigvuldigden zich zijn gedachten. Hij dankte ds. Hoekstra en diens vrouw en kinderen voor de vriendschap, de kerkeraad voor de uitnemende samenwerking, de koster, de organist, alle sprekers en alle Gemeenteleden. De hartelijkheid steeds en nu ondervonden zal ons in Brabant tot troost strekken. Want alles goed en wel, ik heb op Marken en in Koudum gestaan en ik ga nu naar St. Michielsgestel en Schijndel. maar de Hervormde Gemeente van Noordwijk aan Zee. dat is toch dè Gemeente' de Gemeente van mijn hart. Ik heb u allen zo innig lief.. Ten slotte was er gelegenheid persoon lijk afscheid van het gezin Cupédo te ;n. In groepjes van twintig begaven de Gemeenteleden zich daartoe naar het catechisatielokaal. De Gemeenteleden die nog niet aan de beurt waren, zon gen intussen liederen. Het koor Soli Deo Gloria zong het echtpaar Cupédo de :n 3 en 4 van Gezang 13 toe. Nadat de negenjarige Herman Lam- mers bloemen had aangeboden aan r Waverijn, heette de voorzitter van tentoonstellingsbestuur, de heer Lam- mers, de aanwezigen welkom. Hij klaarde zich voldaan over het aantal in zendingen en over de kwaliteit van de inzendingen. De heer Lammers wees er op, dat het de hobby is van de vogel liefhebbers steeds te trachten de kwali teit van hun vogels op te voeren. Hierna kreeg burgemeester Waverijn het woord. Deze gewaagde van de vol doening van het gemeentebestuur van Koudekerk aan den Rijn over deze ten toonstelling. Dat Vogelvreugd dit heeft aangedurfd, wijst op de ondernemings geest van de vereniging. Spreker wees op, dat het kweken van vogels een grote collegialiteit bevordert. „Uw leden hebben een bijzondere hobby, doordat zij omgaan met levende have. Dit vraagt steeds liefde, geduld en toewijding". Na het bestuur een goede tentoonstelling te hebben gewenst, verklaarde burgemees ter Waverijn de expositie voor geopend, na door een trek aan een touw, een aantal parkieten door het gebouw vlogen. Hierna sprak de heer Meerenboer uit Alphen aan den Rijn, die er zich ver heugd over toonde, dat deze tentoon stelling thans in dit district kon worden gehouden. Hü dankte in het bijzonder de heer Lammers voor wat deze heeft gedaan om deze tentoonstelling te doen slagen. Prijzen De volgende prijzen werden behaald: Kleurkanaries eigen kweek. Groep I niet intensief geelfactorig. Stroogeel, klas 1: 1 J de Zwarte. Voorschoten; 2 idem; 3 J Fopma, Waddinxveen. Groep 2. Intensief geelfactorig: klas 6 citroengeel: 2 A van Diggele, Hazers woude; klas 8 Goudagaat: 1 G Groene- woud. Rotterdam: 3 F Smeenk, Wad dinxveen. Groep 3, Witfactorig, klas 11, wit: 1 G Groenwoud, Rotterdam; 2 A van Diggele, Hazerswoude; 3 idem. Klas 13, staalblauw: 1 mevr. Van Leeu- en, Alphen a d Rijn; 3 G Groenwoud, Rotterdam. Groep 4. Intensief oranje- factorig, klas 17, oranje: 2 C J Groen, HEizerswoude; klas 18, bronsgroen: 2 T van Vegten. Koudekerk a d Rijn; 3 idem; groep 5, intensief roodfactorig, klas 22, oranjerood: 1 J Winkel, Delft; klas 23, oranjeroodbrons: 3 J de Blij, Delft; klas 24, oranje rood agaat: 1 J de Blij, Delft, kampioen kanaries: klas 26. oranje rood isabel: 2 J de Winter, Delft; groep 7, niet intensief roodfactorig: klas zalm (roodschimmel): 1 J de Winter. Delft; 2 P Winkel, Delft; 3 H Achterberg, Woerden klas 35. roodagaat schimmel: 1 J de Winter, Delft; 2 J de Blij, Delft: klas 36: roodbruin schimmel: 3 J de Win ter. Delft: klas 37. roodisabel schimmel: 1 J de Blij, Delft. Groep 8, mozaïek, 38, mozaïek: 3 H Plomp, Woerden; I klas 40, mozaïek agaat: 2 P Winkel, Delft; klas 42, mozaïek isabel: P Winter, Delft Groep 9, niet genoemde kleuren of ras sen, klas 53: IJ de Blij, Delft; 3 idem; klas 53a, alle vetstof kanaries O.K.: 1 H Achterberg, Woerden; 2 J de Zwarte, Voorschoten; 3 idem; klas 53 b, gepigmen- teerde kanaries: 2 J Fopma, Waddinx veen: 3 J van Mil, Woerden: klas 55, tropisch X tropisch: 1 A de Lange, Bos koop: 2 H Korf, IJmuiden 3 idem. Groep 11. Zebravinken E.K., klas 57, grijs: 1 S de Koning, Hoofddorp: 2 C J Groen, Hazerswoude; 3 idem; klas 61, Isabel: 1 S de Koning, Hoofddorp: 2 Joh v d Velden. Kouderkek a d Rijn; klas 62, Isabel-vleugels: 1 S de Koning, Hoofd dorp; 2 idem; klas 64, masker: 3 J Stra- ver, Roelofarendsveen: klas 65, pastel blauw: 1 C Groen, Hazerswoude: klas 66. zilvervleugel: 2 A Lammerse, Vijfhuizen: klas 69, zwart bont: 1 A Straver, Roelof arendsveen: 2 idem: 3 idem: klas 74a, alle vogels genoemd in kl 5775 O.K.: 1 Joh v d Velden, Koudekerk a d Rijn. Groep 13, parkieten, klas 75, normaal groen: 2 T Steenkamer, Boskoop; 3 idem; klas 76, normaal blauw: Vonderink, IJ muiden: klas 78, normaal grijs: 2 J Dijk man, Velsen noord; klas 79. normaal grijs groen: 1 P Lammers, Hazerswoude: 3 idem; klas 81. Lutino: 1 P Verbeem, Alkmaar; 2 H Steen. Den Ham O; klas 91. Cinamons: 2 A Dijkman. Alkmaar: klas "I, alle Opalinen: 1 A Dijkman. Alkmaar, kampioen van de tentoonstelling; klas 96a, alle parkieten genoemd in klas 75 97 O.K.: 1 P Verbeem, Alkmaar; 2 J. Dijkman, Velsen noord; 3 H Steen. Den Ham O. Groep 19, alle soorten parkieten: 1 K Rozenburg, Zoetemeer; groep 21, blauw- fazantje: 3 J van Dam, Pijnacker; Napo leon: 1 P Groot. Hazerswoude; 2 idem; Abbesijnse a: mevr. Van Leeuwen, Al phen a d Rijn. St Helenafazant: 1 C Groen. Hazerswoude: 3 idem. Mos. Sijs: 2 H Lammers, Hazerswoude: 3 D Jan sen, Waddinxveen. Zilverbekjes: 1 Th Kraan, Hazerswoude: 3 H Lammers. Ha zerswoude: groep 22, amandines. Spits- staart: 1 S de Koning, Hoofddorp. Groep 23, nonachtige: 3 C den Hertog, Koude kerk a d Rijn: 3 mevr. Homan. Uithoorn; vinkachtige, groep 24: 1 A Straver. Roe lofarendsveen: 2 idem; groep 29. kwar tels: 1 P de Groot. Nieuwkoop; 2 C Ahles, Nieuwkoop; 3 idem. Groep 30, 3 vogels in één kooi: 1 Kasbergen, zilverbekjes, Oegstgeest: 2 D Jansen. Waddinxveen, loodbekjes E.K.: 3 C Groen, Hazerswou de, looöbekjes E.K. De volgende grote prijzen werden be haald: Bondskruis. A Dijkman, Alkmaar; bondsmedaille. J de Blij, Delft; J de Winter, Delft: P A Lammers. Hazers woude: A A Straver. Roelofarendsveen; Kasbergen. Oegstgeest. Kampioen der tentoonstelling werd A Dijkman te Alkmaar, die tevens beslag legde op de ereprijs, uitgeloofd door het gemeentebestuur van Koudekerk aan den Rijn. Kampioen der kanaries. J de Blij, Delft Kamoioen der grasparkieten: A Dijk man. Alkmaar. Kampioen der tropische vogels: A A Straver te Roelofarendsveen. De tentoonstelling is geopend op 31 ok tober en op 1 en 2 november van 10 tot 22 uur. TYTAAR aanleiding van ons artikeltje in de krant van gisteren over het optreden van zendeling-evangelist Ben Hoekendijk te Katwijk schrijft de plaatselijke hervormde predikant ds. W. A. B. Hagen ons: In het bewus te artikel wordt bij wijze van aanbeveling de naam genoemd van één der vorige Katwijkse hervormde predikanten, indertijd dominee van wijk Zuid en voorzitter van de Jonge Kerk. Als tegenwoordige predikant van deze wijk en voorzitter van de Hervormde Jeugdraad moge ik even reageren op de campagne van Ben Hoekendijk. Ik vind het niet erg gepast op deze wijze een collega te citeren. Daargelaten of op juiste wijze de mening van ge noemde collega is weergegeven: als één de vorige Katwijkse predikanten serie morgenwijdingen verzorgt de VPRO-microfoon, is dit toch nog geen reden de Katwijkers nu op te roepen allemaal lid te worden van deze radio- omroep. nu de campagne van de heer Hoe kendijk zelf, de zendeling-evangelist, zo als hij genoemd wordt. Hij komt in d< UNJ-zaal met een opwekkingscampagne onder het motto „God doet wonderen". MISLEID door de titel hebben wij gisteren een verkeerde filmrecensie I'-*- toegevoegd aan het verslag van de culturele avond van de Gerefor meerde Jeugdwerkcommissie. De film Het Gerucht die in Katwijk werd vertoond, was een Nederlandse rolprent van Kees Brusse, waarin de hoofd rol wordt vertolkt door de onlangs overleden acteur Chruis Voorberg. In de film gaat het gerucht, dat een meisje van een middelbare school een verhouding heeft met een oudere man. Degenen die dit hebben ontdekt, ageren ieder op hun eigen wijze op het gedrag van het meisje. Na de vertoning werden vijf discussiegroepen getoond, die drie door dr. J. van der Grient ge stelde vragen bespraken. Een forum bestaande uit de dames Streefland en Slecht en de heren Polet en Buijs probeerde een antwoord op de vragen te geven. Men was van oordcel, dat de leraren een enorme kans hebben gemist. Wie fout handelt, moet niet zonder meer op een zijspoor worden ge rangeerd. De lerarn in de film ont vluchtten het probleem. Ruïne Wat de verhouding tussen vader en dochter betreft, was men van oordeel, dat de wezenlijke communicatie heeft Jaarvergadering VVV Warmond Het streven van het nieuwe bestuur in de Warmondse V.V.V. om ten aan- en van de recreatie in deze gemeente eer activiteiten te gaan ontwikkelen dan in het verleden het geval was, heeft blijkbaar de volle belangstelling de leden, want de opkomst voor algemene ledenvergadering was buitengewoon groot. Voorzitter J. Tijd- hof sprak hierover zijn grote voldoe ning uit en zei, dat dit voor het be stuur aanleiding is te proberen zoveel mogeiyk van de plannen te verwezeiü- ken. Spreker riep een bijzonder woord van welkom toe aan het bestuur van de zustervereniging uit De Kaag en aan de aanwezige raadsleden. Een woord van dank bracht hij aan de heer en mevr. Van Tongeren, bij wie het in formatiebureau is gevestigd. Hij deelde mede dat mej. E. Breedeveld zitting heeft genomen in het bestuur, terwijl als adviseur der vereniging zal optre den prof. dr. H. C. Kuiler te 's Gra- venhage. Hierna werd uitvoerig van gedachten gewisseld over de in 1964 te ontwikke len activiteiten, waarbij wederom ter sprake kwam het in de Kaagweek te houden lunapark. Mede kwam t ei sprake de combinatie van de festivi teiten tijdens de Kaagweek en de ker- in september, waarbij duidelijk bleek, dat de meerderheid der leden de V.V.V voor samenvoeging is. De voorzitter deelde mede, dat het be stuur, bij het gemeentebestuur een plan had ingediend tot het maken van aanleggelegenheid voor boten bij het park „Groot Leerust". Hij achtte deze zaak zeer urgent en hij betreurde het, dat hierover van het gemeentebestuur nog geen enkel bericht was ontvangen. De secretaris der vereniging, de heer H Tromp, gaf een uitvoerige toelich- over hetgeen met dit plan wordt beoogd, hij zei, dat het plan in een grote behoefte voorziet en vooral vooi de neringdoenden van een niet te on derschatten belang is. De heer M. A. de Vroomen, penning meester der vereniging, gaf hierna eer overzicht van de financiële positie der vereniging, die lang niet rooskleurig is, zodat het noodzakelijk zal zijn een beroep te doen op de gemeente. Gemeente-avond De kerkeraad der Hervormde Gemeen te herinnert de leden aan de Gemeente avond van vrijdag om 8 uur in 't Tref punt. De agenda vermeldt verkiezing van kerkeraadsleden, overzicht va rekeningen van kerkvoogdij en diaconie en een beschouwing over het Hervormd- Gereformeerd gesprek door K. Hoger- vorst en G. Tulp. ontbroken. De vader werd agressief, doordat hij in zijn dochte de fouten vari hemzelf ontdekte. Dr. Van der Grient merkte hierbij op, dat wie diep in de kern van zijn hart doordringt, daar een behoorlijke ruïne aantreft. Tot het menselijke dat in deze film tot uitdrukking wordt ge bracht, behoren ook de eenzaam heid en de liefdclosheid, die al tijd zelfzucht insluit. Eenzaam heid is een zeer wezenlijke vorm van ons bestaan. Er is in onze tijd een gemeenschap van eenzamen. Wij zijn altijd met meer of min der. Alleen Jezus Christus was altijd zichzelf. De derde vraag was, welke titel het best zou aangeven, dat er een uitweg open blijft. Als titels werden genoemd: Eenzaamheid; Kortsluiting; Doet u het anders?: De weg tot elkaar; De klop op de deur. Al met al was het een interessante leerzame avond. Boterkoekenactie bracht f1000 op De meisjesclubs van de Hervormde wijkgemeente Morskwartier hebben in week tijds 1055 boterkoeken gebak- en verkocht. De opbrengst van f 1000 is bestemd voor de bouw van een jeugdlokaal bij het wijkcentrum van de Maranathakcrk. Deze boterkoekenactie bedoeld als een inleiding op de vol gende week donderdag en vrijdag in hel wijkcentrum te houden bazaar voor hetzelfde doel. Men hoopt, dat de bazaar even goed zal slagen als de boterkoe kenactie. waarvoor de jongelui zich on der leiding van de dames Dc Roode en Van der Vos jr. erg hebben ingespannen. Jonge kerk In het wijkgebouw Abeelplein werd gisteravond een bijeenkomst van dc Jonge Kerk wijkgemeente Overduin ge houden. Ds. Jac. de Vos sprak over: „Christus en de geschiedenis". Na de pauze werden vragen gesteld Veilig Verkeer In Irene wordt hedenavond om 7 ui een jeugdbijeenkomst gehouden v: ..Veilig Verkeer". Inspecteur Westhout zal nuttige wenken geven voor de weg gebruikers. Een verkeersfilm zal eer ander nader toelichten. J. H. Reijnders Ook zondagmiddag wordt een samen komst gehouden. In een huis-aan-huis bezorgde folder staat, dat men niet tegen de kerk, maar juist voor de kerk is. Maar intussen wor den de mensen in verwarring gebracht. Inplaats van naar de eigen kerkgemeen schap te worden verwezen, wordt men opgeroepen een andere samenkomst bij te wonen. Uit al die Kerken wil men de Kerk zichtbaar maken in een gemeen schap van wedergeboren mensen. Laat men er eerlijk voor uitkomen, dat het hier gaat om de z.g. „Stromen van Kracht"-beweging. Ik geloof van harte, dat God een God van wonderen is, ook nu. Op het ge bed worden, ais God het wil, zieken genezen. Maar worden aan zieken geen ongegronde verwachtingen op gedrongen? Als zü niet genezen wer den. zoals zü hoopten en wellicht ook geloofden, gaan zü meer gedesillusio neerd naar huis dan ooit! Dat was niet nodig geweest. En daarom menen wij, in alle ootmoed, te moeten waarschuwen voor het bezoe ken van genoemde samenkomsten. Ziekzün kan heel moeilijk zün. Bid den om genezing doet het gerust, en in het vaste geloof, dat God u wil horen. Maar laat het aan Hem over te bepalen, wat strekt tot uw heil en Zijn eer. Dan zijn er belangrijker dingen dan genezing (die we nooit mogen afdwingen): dat alle dagen van ons leven, ziek of gezond, vol mogen zijn van die troost, dat we het eigendom zijn van Christus, verzoend door Zijn bloed. Tot dat geloof roepen mijn collega's en ik u gaarne op in prediking en pasto- KATWIJK Moedig gedrag van chauffeur In het NZH-maandblad van vandaag troffen we een beschrijving aan van een moedige daad van de Katwykse NZH- chauffeur G J Ouwehand. Wij laten deze hier volgen. Toen chauffeur G. J. Ouwehand uit Kat wijk zich op de late avond van de twin tigste september met een visserijdienst uit IJmuiden ter hoogte van het station VogelenzangBennebroek bevond, zag hü in het water van de Leidsevaart de koplampen van een auto branden. Ouwehand stopte en vernam van een van een enkele omstander, dat de wagen zojuist was verongelukt. Hü bedacht zich niet, ontdeed zich van zyn bovenkleding en sprong in het water om naar de auto te zwemmen, die in het midden van de Leidsevaart ongeveer twee meter onder de waterspiegel lag. Hy kon echter met geen mogelijkheid het portier van de auto open krijgen. Samen mte een briga dier van de Bloemendaalse politie, die inmiddels met een tractor en een lier was gearriveerd gelukte het Ouwehand wel, nadat hy daartoe dire keer had ge doken, de kabel met de haak aan de stuurstang van de auto te bevestigen, waarna deze uit het water kon worden getrokken. Helaas bleek de enige inzit tende, een inwoner van Vogelenzang, toen reeds overleden. De korpschef van de Bloemendaalse politie, hoofdinspecteur J. Voerman, heeft zowel de heer Ouwehand als de di rectie van de NZH zijn bijzondere er- kentelykheid betuigd. De directie heeft de Katwijkse chauffeur een tcvreden- heidsbetuiging gezonden en de door hem geleden schade vergoed. Pogingen om Ouwehand een onderscheiding vanwege het dr. Merensfonds te bezorgen hebben gefaald, omdat dit een specifiek Haar lems fonds is dat alleen voor reddingen in Haarlems vaarwater geldt Klaverjaswedstrüd Uitslag klaverjaswedstryd in hotel Riche ten bate van de autotocht voor ouden van dagen: 1 L. Hoek 7414 punten, 2 J van Rijn 7193, 3 A Hazenoot 7098, 4 K. den Hollander 7066, 5 N Spierenburg 7056, 6 C van der Niet 6809, 7 B van der Plas 6797, 8 N. Klecn 6782, 9 J. van Duüven- bode 6703. 10 P Kuijt 6512, 11 C Zwaan 6451, 12 B van Duij venbode 6224. Na afloop van deze spannende wed strijd werd meegedeeld, dat maandag avond om 7.30 uur in Casa Cara door de contactcommissie van Quick Boye een klaverjaswedstryd wordt gehouden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 13