Royco O-Frest MINESTRONESOEP Spaans aksent in de Parijse najaarsmode Katwijks burgerij geeft burgemeester geschenk Daggeld lager Britse visserij reders zitten niet stil Nu slechts 12 woningen voor grote gezinnen Hun geluk kon niet op... verrassend goed BRAVISSIMO! Omdat Royco vriesvers is, smaakt Uw soep zo goed NIEUWE LEIDSE COURANT 4 DINSDAG 29 OKTOBER 1963 De voordelen van aandelenbezit met beperking van risico: aandelen Vereenigd Bezit van 1894- •VOALS wij hebben gemeld, hoopt burgemeester Duiker 16 november 25 jaar burgemeester te zijn. Er heeft zich een comité gevormd, dat zich ten doel stelt gelden bijeen te brengen om de burgemeester een geschenk te kannen aanbieden, getuigend van hulde en dank van de gehele gemeen schap. Een circulaire zal worden verzonden, waarin wordt gevraagd een bijdrage voor dit geschenk ovoi te maken. De bijdrage kan worden gestort op postrekemin; nr. 230287 van de Raiffei- seöbonflt. Voorstraat 50 te Katwijk aan Zee onder vermelding van: hulfelijk burgemeester van Katwijk. Ook zal het comité zich via persoon lijke brieven richten tot een groot aan tal verenigingen en organisaties, alsmede tot de directies van grote en middel grote bedrijven in de gemeente Katwijk teneinde te verzoeken eveneens een bij drage te 9abcnlien. Verder zal ook dc schooljeugd hierbij worden betrokken. Het comité is als volgt samengesteld: Uitvoerend comité: L. van dei- Zwan. A. Wassenaar. J. van Rijn. Chr. Ver- plancke en M. Vijselaar. Het comité van aanbeveling: W Bentsnijder. J. C. A Cleveringa. A. van Duijn. L. D v. Duijn, S. H. van Eybergen. T. de Haas, L. Hel- KATWIJK AAN 7.EE Ontwikkeling van Katwijk Vrijdag houdj de AR. kiesvereniging Nederland en Oranje" te Katwijk aan Zee m de Calvijnscbool aan de Rand weg een ledenvergadering. Aanvang 8 uur. Op de agenda staat onder meer een rede van mr. J van der Plas over „Enige facetten van dc toekomstige ontwikke ling van Katwijk". Hierin zal de heer Van der Plas aandacht schenken aan de onlangs door he: gemeentebestuur gepu- pliceeroe plannen tot sanering van de dorpskern, nieuwe uitbreidingen, de nieuwe Noord-Zuid en Oost-West verbin dingen, moderne bebouwingen, de mo gelijkheid tot aanleg van een vissersha ven en de noodzaak van gebiedsuitbrei ding. Voor zover mogelijk worden toe lichtingen gegeven aan de hand van te keningen. Hoog i laag water Spreekbeurt Vanavond half acht spreekt voor de Gereformeerde Gemeente in Nederland in Casa Cara dr Steenblok uit Gouda. lenberg. N. Hook. ds. N. de Jong. A. van. Leeuwen, ds. A. Makkenze, D. F, E. Meer*burg, A. van der Meij, J. Min nee, L. van eten Oever. A. Ouwehaed, G. Par- leviiet. J. Pluimgraaff, ds, F Pijlman, Jac. P. Rietveld, D. W. Slotboom, ds W. L. Tukker. J. J Verhart, notaris A. W C. Verhees, pastoor Fr. P. M. van de Vliet, E. van Wensveen, E. Wouda en D Evangelisatiekoor geniet stijgende belangstelling In een met bloemen versierde Oranje zaal hield het bekende Katwijk: gelisatiekoor zijn jaarvergadering. Dit koor dat medewerking verleent bij strandprediking, bijzondere kerkdicii! en vele andere bijeenkomsten mag zich in een stijgende belangstelling verhen gen. De opkomst voor deze jaarvergade ring was dan ook groot. Voorzitter Alb. Remmelzwaal hield een korte meditatie naar aanleiding Psalm 98. Secretaris Bijl en secretar mevrouw De Jager gaven in hun jaar verslagen uiting van een gezond ver enigingsleven Er bestaat nog steeds groot enthousiasme het geestelijke lied op verantwoorde wijze te vertolken, wat vooral is te danken aan de ijverige diri gent Dirk van der Plas. Het verdere van de avond werd vuld met voordracht en zang, medewerkten de heren A. den Hollan der. Klaas van Duijn en C. de Jager, en de dames Groen, Ouwehand en Har- teveld. Tussen de nummers door werd een verloting gehouden waarvoor fraaie prijzen waren beschikbaar gesteld. Af gevaardigden van het Geref. Kerkkoor brachten, hun gelukwensen c Hel was reeds laat toen de heer Rem melzwaal deze gezellige avond met kort v oord eindigde. Alleen, woensdag en donderdag „DE LANGSTE DAG" Aanvang 20.00 uur. Einde 23.30 uur. CO V Ingevolge van de aanhoudende ruimte op de geldmarkt is met ingang 28 oktober het tarief van daggeld een kwart tot één procent verlaagd. Vrij dag 25 oktober werd het met 3.j pet. lVi pet. verlaagd. TAE Boyd Line Ltd uit Hull heeft een opdracht voor de bouw van een U vries-hektrawler geplaatst bi] de Goole Shipbuilding and Repairing Co, welke hektrawler een half miljoen pond zal gaan kosten. De trawler zal in de lente van 1965 worden opgeleverd. Het wordt een 240 voet en 6 inch lange vriestrawler. Huil heeft momenteel slechts één volledige vries- trawler en één trawler, die gedeeltelijk kan invriezen. Men verwacht dat in het begin van 1965 tenminste vijf vriesschepen van Huil uit zullen ope reren. In „Fishing News" wordt een lijst gegeven van de vriestrawlers die al in bedrijf zijn of dat zullen komen: 1961, „Lord Nelson", 1226 ton, 238 voet lang, in Bremerhaven gebpuwd voor de Associated Fisheries; 1962, „Junella", 1435 ton, 240 voet lang, gebouwd door Hall, Russell and Co in Aberdeen voor J. Marr and Son. April 1964. „Norfchella", 245 voet lang wordt in Aberdeen gebouwd door J. Man Raad van Leiderdorp bijeen Voordat burgemeester Gallas gister avond de eigenlijke raadsvergadering te Leiderdorp opende, stelde hü vóór een telegram te sturen aan de erebur ger van Leiderdorp, oud-burgemecstcr Van Diepingen, die gisteren zijn 53ste verjaardag vierde. Vanzelfsprekend juichte de raad dit initiatief toe. De agenda zelf bevatte voornamelijk kleine toelichting van de voorzitter be hoefden. De heer De Groot vroeg of de aannemingscombinatie Leiderdorp, waarin de firma's Noorlander, Meer burg jr. Nagtegaal. Van der Velden en De Jong zijn ondergebracht, rechts persoonlijkheid bezit. Vrijdag is de ak te gepasseerd, zo kon de voorzitter antwoorden. Mej. W. A. Lunenberg werd benoemd tot onderwijzeres aan de openbare la gere school. Het voorstel tot het garanderen van de betaling van hoofdsom en renten van een door de „Vereniging van eige naren flatgebouw Julianastraat" te sluiten geldlening werd teruggenomen Er is thans overleg gaande met de bouwers van de flatwoningen zodat het resultaat van dit overleg wordt afge wacht. De raad was niet erg te spreken een schrijven der Provinciale directie van volkshuisvesting en bouw erheid. waarin via een brief van architect Roggeveen bezwaar werd ge maakt tegen de voorgenomen bouw van 24 woningwetwoningen, bestemd voor grote gezinnen. Volgens dc lyst van wo- ningbehoevenden zouden er slechts 12 gezinnen voor een dergelijke woning aanmerking komen. Wethouder Meerburg stelde dc raad. nadat verscheidene raadsleden 1 woord hadden gevoerd, vóór akkoord gaan teneinde vertraging in het plan te voorkomen. De raad gaf ten slotte zijn fiat. Van de 24 aangevraagde ningen kunnen er dus 12 worden bouwd. In de rondvraag informeerde heer Aadrik naar de stand van zaken betreffende de bouw van een tweede openbare lagere school. Er is contact opgenomen met een architect, zo luidde het antwoord. Voetbalfilms Vrijdag om acht Uur houdt de voetbal vereniging RCL een filmavond in het Dorpshuis. Vertoond worden de films EngelandHongarije en HollandFrank rijk. Ook Abe Lenstra ontbreekt niet. Hij zal verscheidene mooie staaltjes voet bal laten zien. Augustus 1964. In Port Glasgow zal een schip van 205 voet gereed zijn voor Thomas Hamling and Co. Lente 1965. Bij John L,wis and Co zal een 242 voet lange diesel-elektrische trawler klaar zijn voor Associated Fis heries. Lente 19®. Bij de Goole Shipyard is een 240 voet lange trawler klaar voor de Boyd Line. De rederij J. Marr wordt in deze lijst enkele malen genoemd. Een succes voor deze rederij is het resultaat van de laat ste reis van de Armana, een 440 ton me tende trawler uit Fleetwood. Dit schip onder commando van de befaamde schip per Victor Buschini jr is in de haven aangekomen met de beste vangst van het jaar: 70.000 kilo. op een twintigdaag- se trip naar IJsland gevangen voor een besomming van 9013. Men meent dat dit een record is voor een schip van grootte in de haven van Fleetwood. De vissersvloot van Noord-Ierland schijnt de laatste tijd veel last te heb ben van Franse trawlers. Er is nu ten minste een visserijbeschermingsvaartuig naar de Co. Dowrckust gestuurd om daar de Ierse schepen te beschermen. Sleep De seine-netter Harvester uit Peter head heeft maahinestoring gehad op de visgronden. De Harvest Hope, schipper Peter Stephen, sleepte het schip naar huis. Een familiezaak, want de sohippef van het gesleepte schip is Robert Ste phen, een broer van Peter. Patrouilleboot In Canada is een visserijpatrouilleboot voor het Grote Slavenmeer tewatergela- ten. Het schip is 38 voet lang. Minder baaien Op de jaarvergadering van de Haaien- herogelaarseluib van Groot Britannië. die natuurlijk in Looe is gehouden. KATWIJK AAN ZEE Jeugd vermaakte zich kostelijk De gezamenlijke hervormde jeugdver enigingen hielden gisteravond in de Ka pel een goed bezochte bijeenkomsst. Be halve de vele leiders cn bestuurders van het Herv. jeugdwerk was ook Oom Hein. de heer Verhaar, van het C.J.M.V. aan- weziig, die met een prachtige vertellinc en een filmvertoning de jeugd boeide Deze avond was bedoeld om aan de ..ze geltjesactie'. waaraan mooie prijzen wa ren verbonden, o.a. een fiets, een offi cieel tintje te geven. De jeugd heeft zich ko stél ijk geamuseerd. gezegd dat er minder haaien in de wa teren van Cornwall zijn gevangen dan vorig jaar. De cijfers waren voor 1961 6286 haaien, voor 1962 2345 haaien cn voor 1963 1800 haaien. Men is van me ning dat de vermindering niet in over- bevissing is gelegen maar in het koudere water. Ondanks het magere seizoen heeft men toch wel enkele grote mako- haaien gevangen. Het schip Valhalla eigenaar J. Soady, heeft de beker ge wonnen voor de meeste aangevoerde haaien, namelijk 186 De grootste gevan gen haai was eer. mako van 173 kilo. Op zee Voor de IJM 92 Rotterdam en de KW 4 Koraalbank was aanvankelijk weinig succes weggelegd. 's Morgens werd ech ter achter elkaar vier boxen witte en zwarte koolvis aan boord gehaald van de Rotterdam. De Koraalbank ving drie boxen haring en makreel. De SGH 303 Wilhelmina Marina ving in twee trekken honderd kisten haring en vijftig kisten makreel. De VL 126 Voorloper ving in de Ierse Zee tien last haring. Voor de overige schepen w de vangsten maar schraal. De SCH 125 Maria heeft een trek van 250 kisten kool- vis geboekt de VL 142 Voorwaarts kwam tot een trek van tachtig kantjes haring. Beide schepen zaten benoorden de acht envijftigste breedtegraad. Wat er was Maandagmorgen hebben vijfennegentig schepen een aanvoer verzorgd van 11.040 kisten vis. waarvan 1730 schelvis, 420 wijting, 140 gul en kabeljauw. 20 koolvis, 2300 haring. 1500 spanharing, 600 makreel. 2840 schol. 160 tarbot. 460 varia, 220 pil chards, 1060 stuk kabeljauw en dertig duizend kilo tong. In Scheven ingen was de aanvoer 850 schelvis, 150 wijting, 80 gul en kabel jauw, 2500 haring, 100 makreel, 300 schol en 1200 kilo tong. Uitgaan! Heerlijk eten wat u maar wilt Maar o-wee die geur! Wees attent! Neer onmiddellijk slechte adem weg! Even die inhaleren door de nieuwe O-Fresh Oralatc en u bent adem-fris! Handig zo'n apparaatj op zak! Ook na drinken cn roken reinij dc diepdoordringende werking uw adei volkomen! Adem- fris met ORALATOR handig vestzak-formaat f 2.25 bij uw apotheker, drogist of speciaalzaal KATWIJK AAN ZEE Poliopatiëntjes amuseerden zich Gistermiddag hebben de poliopatiëntje in het zeéhospitum te Katwijk erg geno ten van het optreden van de Katowijks goochelaar-sneltekenaar Wil'ly Allberto ei het veertienjarige rekenwonder Johrm; Alberto. Willy Alberto vermaakte de jon geluui met wonderlijke goodheltoerer sneltekenen en clownerie. Johnny dee zijn jeugdige publiek versteld staan vai zijn ongelooflijke rekenvaardigheid. Me grote snelheid slaagde hij erin de inge wikkeldste berekeningen uit te voerer De twee artisten wilden geen geld voo hun optreden hebben. De vrolijkheid va de patiëntjes aahtten zij de best denk bare beloning. Het „Kristelik Frysk Selskip" feei vereniging op protestants-christelijk grondslag die zich ten doel stelt d Friese taal en de Friese cultuur te be vorderen) heeft in een motie bij d regering aangedrongen op afschaffin van de gemeenteclassificatie. Hierdoc zou een grote achterstand in het inko men zyn ontstaan. Apotheek Herdingh St Blanken Hogewocrd 171. tel. 20502 vraagt Apothekers assistente LIKDOORNS verwijderd met WONDEROLIE 'eg met onhandige llMoorn- Ingen en gevaarlijke «cheer- derolle. jodium en het ptfn- stlllende bonzo calne. Een flesje NOXACORN Antisep tisch Llkdoornmlddel van r. 1.60 boe paart U veel ellende. aaron Copland luister zo naar muziek Gebonden i 12.50 Een voortreffelijke gids voor -ede» die belong iteh >n goede muziek THEO OLO» Verkrijgbaar in de boekhandel Een zonnige Italiaanse soep, aangepast aan de ver- wende Hollandse smaak. Met een keur van uitge zochte groenten. En... VRIESVERS. U weet wat dat betekent: méér smaak, méér geur, méér goeds. Laat morgen ook Uw gezin er van genieten! met tomaat Groente-rijsti Ook morgen brengen onze advertenties weer veel nieuws De bloeze is op en top Parijs: romantische jabot met inge weven plissé, dat we ook aan de kokermanchet terugvinden. Lange mouw. Twee Spaanse kleuren: zwart of rood. 19.75 Echt spaans is de Toreador- lijn van de rok waarin de nieuwe Parijse Sherlock Holmes- en Pepita-ruitjes zijn verwerkt. Een zeer exclusief model. In teen- agermaten. 24.75 VROOM BREESMANN LEIDEN—ALPHEN

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 4