10% CHEPW mé HOI D Daggeld lager Aanrander en aangerande gezocht Mincler melk PALTHE GEEFT AV pi „....de vertrouwde, rustige toon van een kundig arts ken merkt dit helder geschreven pocketboek jazz blues spirituals r n NIEUWE LEIDSE COURANT 6 MAANDAG 28 OKTOBER 1963 RIILCM CN ZCILCH Oronlncen 27 fcslalloncci Ontvoerd meisje in Ruhrgebied Uit de vele reacties op berichten van kranten en radio over de ontvoering van de 19-jarige verkoopster Aaltje Bruins door een zich Peter Schulz noemende Duitser heeft de rijkspolitie te Rolde een sohaema kunnen samenstellen van de plaatsen, waar het meisje en de man de afgelopen dagen hebben doorgebracht. Het is zo goed als zeker, dat het tweetal in het Ruhrgebied verblijft. Schuüz. wordt ook door de Westduitse recherche gezocht. HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen zeven uur Tempex. ■UtlOD cesteldh iz 33 Itlll li Twente Eindhoven Zd.-Limb. Helsinki Stockh. Oslo Kopenh. Aberdeen Londen Luxemb. Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Locarno Innsbruck Belgrado v 1 12 1 Veel mist fEDURENDE het weekeinde hand haafde een uitgebreid hogedruk- gebied zich boven west- en centraal- Europa en zuid-Scandinavië, waarbij op uitgebreide schaal mist of laag hangende bewolking voorkwam. Op klaringen van betekenis doen zich slechts verspreid voor. De temperatu ren kwamen daarbij op een lager ni veau en zijn nu enkele graden onder normaal. Hoewel het hogedrukgebied nu wat in betekenis afneemt en zich naar het zuidoosten verplaatst, zal het toch het weer in ons land ook de ko mende 24 uur blijven beheersen, zodat de toestand met rustig weer met veel mist of laaghangende bewolking et slechts verspreide opklaringen voort duurt. ZON EN MAAN Dinsdag 29 oktober: zon op 7.27. onder 17.19: maan op 16.34. onder 2.40. Donderdag 31 oktober: volle mai KLM verkocht nu Constellatie" De KLM heeft opnieuw een vliegtuig van haar „Mottenballenvloot" verkocht: dezer dagen werd een Lockheed-Con stellation L-749 overgedaan aan de Urugayse luchtvaartmaatschappij Cuasa in Montevideo. Met de verkoop van dit vliegtuig is het totaal aantal verkochte KLM-vliegtuigen in 1963 gestegen tot 22. Reeds eerder werden dit jaar acht Con- vair-340's. zes DC-6's. vijf DC-3's. een DC-6b en een DC-7c van de hand ge daan. Ingevolge van de aanhoudende ruimte op de geldmarkt is met ingang van oktober het tarief van daggeld met kwart tot één procent verlaagd. Vrij dag 25 oktober werd het met pet. tot iy4 pet. verlaagd. II. A. de Vries' Ijzerhandel: De omzet- index was in het derde kwartaal 512 (een jaar tevoren 476). in het tweede 350, in het le 301. in 1950—'51 100. De omzet van de N.V. André de Beaumont is hierin niet opgenomen. Stig Wennerstroem spaarde slaappillen De Zweedse luchtmachtofficier Stig Wennerstroem, die in afwachting van zyn spionageproces donderdag een grote dosis slaappillen had ingenomen, heeft aan de politie verteld hoe hij de bijna dodelijke dosis heeft kunnen vergaren. Volgens het Zweeds persbureau zei hij net gedaan te hebben alsof hij de slaap pillen. die de dokter hem had voorge schreven, doorslikte. Hij bewaarde deze echter in zijn mond tot hij ze kon ver stoppen, net zolang tot hy een hoeveel heid verzameld had die naar zijn mening voldoende was voor zelfmoord. Gevonden goudschat komt uit Wiesbaden De enorme hoeveelheid gouden siera den. die vorige week dinsdag in Amster dam in een auto werd gevonden, blijkt begin oktober te zijn gestolen bij een juwelier in Wiesbaden. De juwelier en zijn dochter hebben hun schat bij een bezoek aan de Amsterdamse politie her kend. De goudschat heeft een waarde van naar schatting 200.000 mark. De rijkspolitie te Eist heeft zondag via de radioomroepen inlichtingen gevraagd over een poging tot aanranding, die vrij dagavond in het Betowse plaatsje Lent heeft plaatsgevonden. Ook de tot nu toe onbekende vrouw, tegen wie deze aan randingspoging was gericht, wordt ver zocht zich te melden. Zij werd vrijdagavond tussen tien uur en half elf op de oude rijksweg Eist— NijmegenLent aangevallen en heeft zich uit de voeten gemaakt, toen een automobilist, die haar op haar hulpge roep kwam ontzetten, slaags was ge raakt met de aanvaller. De redder, de 36 jarige T. E. Heezen, machinist bij de Wa terleidingmaatschappij Gelderland, werd bij het gevecht met de aanrander zwaar gewond. Hij kreeg een zware hersen schudding en hij werd door het mes van de aanrander aan hoofd en handen ge wond. Hij slaagde er nog in met zijn auto zijn woning bij het pompstation in Lent te bereiken, maar verloor thuisge- Z.-Afrika begint met raketten Zuid-Afrika zal in de buurt van Pre toria een instituut voor raket-onderzoek oprichten voor de ontwikkeling van een geleide luchtdoelraket. De vice-voorzitter van de Zuidafrikaan- se raad voor wetenschappelijk en in dustrieel onderzoek, professor L. J. le Roux, heeft verder meegedeeld, dat Zuid- Afrik'a, door de gebeurtenissen in Afrika gedwongen is, zich op het gebied van de raketten te begeven. Naast het genoemde instituut zal „ergens in de Unie" een terrein voor het afschieten van raketten ingericht worden. komen het bewustzijn. Zijn toestand was gisteravond redelijk. De politie legt verband tussen deze poging tot aanranding en een aanran ding, die donderdag in hetzelfde plaatsje is gebeurd. Hiervan werd een 39-jarige gehuwde vrouw uit Lent het slachtoffer. De man wist de vrouw van het dijktalud van de Waalbrug te duwen en smoorde haar hulpgeroep met een zakdoek op haar mond. Niettemin is er door voorbij gangers. die de aanranding bemerkten, nog een poging gedaan om de man aan te houden. Hij wist echter te ontkomen, baar is geweest. De melkaanvoer by de Nederlandse zui velfabrieken was in het derde kwartail 3.7 pet lager dan een jaar tevoren tengc volge van sterke achteruitgang van h* aantal koeien en minder goede kwalitci van het gras. Hierdoor is de boterpro duktie met ruim 3000 ton of 10 pet, dii van kaas met 4250 tton of 7 pet voorn» me lijk volvette fabrickskaas, gedaald. Arbeiders Schokbeton werken op zaterdag Bij de N.V. Schokbeton in Kampeij wordt vanaf afgelopen zaterdag tot met 7 december op de zaterdagen werkt, nadat gebleken was, dat ongevee negentig procent van het personeel o basis van vrijwilligheid hiertoe berei bleek. In de Ridderzaal in Den Haag terdag de slotzitting gehouden va tweede internationale congres Europees recht. Algemeen kon wordeij dat dit congres zeer vruchti Drama op marineschip Ned. machinist op Antillen dood gestoken Zondagmiddag heeft zich aan boord van het in de Nederlandse Antillen ge stationeerde fregat hr. ms. Van Ewijck een steekpartij voorgedaan, waarbij een korporaal-machinist om het leven is ge komen. Nadat de achttienjarige ongehuwde machinist der derde klasse Van der W wegens ondisciplinair gedrag tegen de korporaal-machinist J. Lagendijk door de officier van de wacht voorlopig arrest was opgelegd, heeft Van der W. onverwacht een mes gegrepen en daar mee de korporaal-machinist gestoken. Het slachtoffer, dat tijdens het transport r het ziekenhuis was overleden, wordt mdag met militaire eer begraven in Willemstad. Het slachtoffer, dat ongeveer anderhalf jaar in de Antillen diende en vóór Kerst- naar Nederland zou terugkeren, jaar oud. Hij had een vrouw en twee zoontjes van tien en vijf jaar. Het gezin woont in Den Helder. Mist op zee Ned. kustvaarder ramt Brit In zeer dikke mistbanken is de kust vaarder Betty Ann-S (499 ton) van de Rotterdamse Kolencentrale gistermor gen twintig kilometer ten westen van Dungeness (Eng.) in aanvaring geko men met het Britse kustvaartuig Ac tuality (945 ton». Op eigen kracht bereikte het Ne derlandse schip, dat inmiddels de ge hele bemanning van de gekapseisde Actuality aan boord had genomen. Do ver. De twaalf opvarenden waren door de schok overboord geslagen. Zij kon den allen uit zee worden opgepikt. De Betty Ann-S had onder de water lijn zware schade aan de boeg. Het drukke scheepvaartverkeer op het Ka naal is gewaarschuwd voor het rond drijvende Britse vaartuig. Zaterdagmiddag is het 1827 ton tende Noorse vrachtschip Rondane in dikke mist vastgelopen op het reeds onder water aangelegde deel vai nieuwe zuiderpier bij IJmuiden. schip kwam met het voorste gedeelte vast te zitten. De zeeslepers Simson en Stentor trokken na drie uur het schip vlot. In de loop van de avond is het IJmuiden binnengesleept. Arrestatie Britse treinroofzaak De Engelse politie heeft gisteren be kendgemaakt dat er opnieuw iemand is gearresteerd in verband met de grote posttrèinroof van augustus jl. Dit is de negentiende arrestatie in deze zaak. De gearresteerde was de 34-jarige Ro bert Welch, een Londense nachtclub- eigenaar. De politie heeft meegedeeld dat hij officieel zal worden beschuldigd van medeplichtigheid aan de overval waarbij ongeveer 30 miljoen gulden werd buitgemaakt. die boothals- japon (en u) zien er stralend uit op 1 - 5-'64 Vuil, stof noch mot ten hebben uw mooi ste japon kwaad kun nen doen. Want u liet èl uw zomergoed reinigen voor het de kast in ging (ja, dééd u dat?,) Palthe reinigt zomergoed tegen speciale prijzen. Maak er gebruik van! WINTER KORTING OP ZOMER GOED Onderneming vraagt NET MEISJE voor de kantine Werktijd van 9.00—13.00 uur Zaterdags vrij. Ook morgen brengen de advertentie' weer veel nieuw* it IR 1 f! R S Personeel gevraagd j Gevr. le en 2e kapster of kapper en leerling, van Zuylen v. Nijeveltstraat 198 Wassenaar Tel. 01751-2370. 0 Meisje of werkster gevr. voor 2 ochtenden of midda gen Per week. Oude Singel 96 Tel. 20894. 0 Gevr. nette winkeljuffr. Liefst met het vak bekend. Vijfdaagse werkweek, Bakk. Boonekamp. Adm. de Ruy- terlaan 2. Katwijk aan Zee. Tel. 01718-2208. Nette werkster gevr. __r 1 ochtend per week. Mevr. De Groot. Schouten burgstraat 5 Oegstgeest. teL 50028. Werkster gevraagd van 9 tot 1 uur. Vrijdag of zater dag. Mevr. D. P. Ravelli. Emmalaan 12 Oegstgeest. tel. 51378. Gevraagd wegens huwe lijk van de tegenwoordige hulp een net meisje. Van 8.30—12.30 uur, of werkster. Leeuwenburg, Rijnsburger- weg 98 Rijnsburg. Meisjes gevraagd. Strijk- nrichting Ozon, Hoge Rijn dijk 34. Personeel aanqeb. Hebt U timmerwerk? Ook kleine reparaties, bel dan even 24341. Morslaan 20. Te koop aangeboden 0 Kachels, haarden olie kachels in nieuw en ge bruikt. Kachelpijpen elle bogen. vuurspecie, kit haard- pijpen, roosters, vuurpotten, kolenkitten en alles voor uw haard en kachel. Hartwijk's Ijzerhandel. Nwe Beesten markt 79, tel. 26627. Lei- 0 Goed onderhouden kin derwagen. Bijweglaan 20 Sassenheim. 0 Koelcel inhoud 1300 ltr. merk Hussman, tegen elk aann. bod. Te bevr. Eiken laan 12 Leiderdorp. 0 Wie neemt (voordelig) van mij over Cassette merk Gero. Linnenuitzet merk Cinderella. Keukcnuitzet v. roestvrij staal, merk Lago- stina. Br. onder nr. 6331 bur. blad. Diversen 0 Vloer, kraal en sponning hout, houten binten, houten werktafels, ramen, deuren, ijzeren binten Din 14 10.5 m. lang. Diverse ijzeren binten Blauwe kruis dakpannen pijpen. closetDotten midden- uitlaat Fa. H. de Bolster. Overrljn 8 Leiden bij de Zijlsingel. Sloop- en handels bedrijf. 0 Verleng levensduur over hemden. Boorden vernieu wen v.a. 2.95. manchetten vernieuwen v.a. 2.25. binnen. 14 dagen gereed. Warnccke. Alleen Haarl.straat 158. tel. 33983. 0 St. Nlcolaaspapler en Kerstpapicr koopt U nergens zo mooi en zó voordelig als bij Paddenburg, Nieuwe Rijn 11. Het meest gesorteerde en voordeligste adres voor groot- en kleinverbruikers, 0 St. Nicolaaspapicr. di verse fraaie dessins, prima sneeuwwit, houtvrij papier, vierkleuren-druk. 50 x 65 cm. 0 06 per vel. 12 vel f 0.60. 100 vel 4.10. Papier handel Paddenburg. Nieuwe Rijn 11. 0 Theor. ex. nu schriftelijk' Oud-examinator geeft iedere dinsdag 8 uur n.m. ver- keersles met dia's en ver keerstafel voor iedereen Leslokaal Evertsenstraat 89 Kwak's Verk Inst Zoeter wondsesinee' 104 tel 22803 0 Wij etaleren met een zeld zaam mooie Engelse leg- puzzle „De Romeinse wagen rennen", formaat 92 x 64 cm. Deze legpuzzle bevat t dan 1500 stukjes, Prijs slechts 10.50. Papierhandel Pad denburg. Nieuwe Rijn 11. 0 Een welkom geschenk voor iong en oud. is één onzer fraaie Engelse legpuzz- les. Ook in houten legpuzz- 'es vanaf 1.15. met leuke kinderplaten zijn wij goed gesorteerd. Papierhandel ''^ddpnburg. Nieuwe Rijn 11 0St. Nicolaaspapier, diverse fraaie desins, prima sneeuw, fit. houtvrij papier, vierkleu- n-druk, per rol van drie ;ter. 50 cm. breed 0.29; aalf rollen 2,90; honderd rollen 22,Papierhandel Paddenburg. Nieuwe Rijn 11 Stryklnrlchting Ozon uw fijne was, H. Rijn dijk 34a. Tel 22675 0 Verhuur v nieuwe luxe automobielen, oa Mercedes Opel, Simca, V W en DAh Bierman's Automobielbedri.ii )ude Singel 66 Leiden Te eloon no 34403 0 10 volle uren autorijles voor 47.50 Fonkelnieuw lesmateriaal Gedipl instruc leurs. Losse lessen f 6.50 Erk Bonds Autorijschool „De Centrale" Veerstraat 31 Telefoon 24600 Populieren :traat 9 Roelofarendsveen 0 Al brandt het maagzuur nog zo snel, een RISP ta bletje blust het wel. 0 Alle motoronderdelen heeft motorsloperij Cor Bol. man. Hekkelaan 223 Den Haag. Telefoon 600355 0 Batavus - Berlnl - Puch Solex - Rap Gazelle Mo- narscoot - Magneet - Loco motief - Avaros bromfietsen De grootste keuze Van Zijp Haarlemmerstraat 295. Kore. vaarstraat 6 merkfietsen in vele kleuren en uitvoeringen voorradig Prijzen v a 125 gulden compleet. Van Zijp Haarlemmerstraat 295 - Ko- revaarstraat 6. 1 Gebruikte bromfietsen ■oorradig. Door inruil ver legen. door vakmensen na. gezien Van Zijp"- Haarlem merstraat 295. Lelden Tele foon 22082 Duitse. Oostenrijkse en Zwitserse dames en heren 16—65 jaar, wensen corres pondentie met Holland In lichtingen gratis. Wereld koerier, Postbus 6057 Rot terdam, telefoon 33421. O 105,—. Rijwielen 105,- Dames en heren, geheel com- oleet met lamp, slot, jasbe- schermer. pompje en stan daard Voor merkrijwielen nis Simplex, B.S A., Globe enz naar Fa Dusoswa. Turf markt 2—3, Leiden Telef 34400 0 St. Nicolaaspapier aan rollen voor toonbank-appa raten. 30 en 50 cm. breed, prima sneeuwwit, houtvry papier, vierkleuren-druk, sl f 2.70 per kg. Alleen bij Pa WT FRU"T»4I F|5 Alles per 2Vï kcj. Campagne zoet (stoof) 0.85 Kroon appels zoet 0.65 St. Remey stoofpeer 1.00 Winter janne stoofpeer 0.70 Wijnpeer, hand of stoof 0,45 Laxton prima moes 0.65 Laxton handappels 0 85 Laxton Extra (a. Cocks) 1.10 Glorie v. Holland Extra 1.20 Notarisappels Extra 1.00 Notaris appels huishoud 0.70 Cocks Orange huishoud 1.10 Cocks Orange Prima 1.60 Jonathan appels extra 1.20 Jonathan appels huish. 0.70 Rijpe Leopold peren 0.70 Rijpe Conferance peren 0.00 Domijne Comieze Extra 2.75 Lage prijzen Zelf halen Contant betalen J. W. DIRKSE Haarlemmerstraat 75 AO ,v- Alles alfabetisch te vinden. Elk deel is een zelfstandig geheel. Gordijnstoffen waar uw smaak zich in spiegeit. Sloffen uitzonderlijk mooi van kleur, met een prachtige plooivalling, fluweelachtig aanzien en een sterke persoonlijkheid. Een klassiek materiaal In moderne tinten. Lindegroen, "tomaat en goud-geel. Linnen Velours 120 breed p.m. 19,75 Velours doré 120 breed p.m. 12,90 Velours extra 120 breed p.m. 9,75 LEIDEN ALPHEN Een boeiend boek over de muziek de Noordamerikaanse neger door Dr. H. R. Rookmaaker *GEBfTZÖM ER "keunings uitgeversmaatschappij wagTnÏng'e in envelop (of op kaart geplakt) verzenden aan het Bureau van dit blad U kunt het verdienen met deze bon U kunt noteren als nieuwe abonnee Datum van Ingang: betaling per WEEK/MAAND/KWARTAAL/GIRO I (doorhalen wat niet van toepassing is) .L Zelf ben ik al abonnee. Voor het aan brengen van nevenstaande nieuwe abonnee heb ik dus recht op „DE DOKTER ZEGT....* (1) „DE DOKTER ZEGT...." (2) TIP-PARADE-TWEE (Vul het hokje in voor het boek dat u wilt hebben) Schrijf hier uw eigen naam en adres:

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 6