Burgemeester Duiker staat dicht bij de Katwijkse bevolking KINDERBOEKENWEEK Liever tussen de mensen dan stil op zijn kamer Visserij golfjes In Angola nog mogelijkheden voor Europese visserij iUWE LEIDSE COURANT 13 VRIJDAG 25 OKTOBER 1963 KATWIJK KATWIJK PYAMA'S ONDERBLOUSES TIMA en NOV ANA ONDERKLEDING VASALON WOLLEN ONDERKLEDING TRICOT-BEST NYLONS 3 sterrenserie. „DE WOLBAAL H. BROUWER Voorstraat 25 Katwijk Telefoon 2363 A.s. zaterdag begint de Komt u eens langs? Sv\Zl RADIO en TELEVISIE H. P. BLOOT ANDREASPLEIN 12 KATWIJK AAN ZEE Telef. 2331 - b.g.g. 3862 Maak NU uw keuze uit de nieuwste collectie haarden en convectors waaronder zeer bekende merken. BECKERS - ETNA - JAARSMA, enz. Onze garantie is vakkundige plaatsing en prima service. Natuurlijk: HET EMAILLEHUIS PIET OUDSHOORN NOORDEINDE 7 PANTOFFELS voor gezellige uren. MOCASINS en andere T.V.-SLIPPERS vanaf ƒ2.95 SCHOENHANDEL HAASNOOT Voorstraaf hk Noordeinde Princestraat 33 Weldra vijfentwintig jaar in het ambt rj7 AN NEER het uiterlijk het innerlijk weerspiegelt, wanneer de li- 'r chaamsbouw heeft te maken met karakter en temperament, dan kan ten burgemeester H. Duiker van Katwijk reeds bij de eerste oogopslag wee eigenschappen toedichten: gemoedelijkheid en onverzettelijkheid. Zie em breeduit achter zijn bureau zitten, zo rustig en zo onbekommerd met ijn bezoeker pratend, dat men zich niet kan voorstellen, dat deze man het azenddruk heeft. Er past geen andere uitdrukking voor: hij zit er echt ezellig bij: Maar zie hem lopen, deze breedgeschouderde, eerste burger, iet snel en nerveus, maar beheerst en recht op zijn doel af als een bull- ozer, die niet van wijken weet. Daaruit blijkt zijn wilskracht. Gemoedelijkheid en onverzettelijkheid |n eigenschappen, die moeilijk met el- lar te verenigen lijken. Maar deze zeld- jne combinatie komt de heer Duiker zijn werk goed van pas. Hij wint de irten van de mensen met zijn vaderlijke (rschijning en de sfeer van rust en ge- ■lligheid om hem heen. Is de goede emming er eenmaal dan weet hij ook tn vechten voor de hem toevertrouwde ilangen en vooral ook van doorzetten, tn volhouden. Hij is dan niet alleen een lordouwer. maar tevens een diplomaat t advocaat, meesterlijk in het bedenken In argumenten, tactvol en handig in l discussie. Er gaat overwicht van hem Aarzeling Ja, die burgemeester Duiker past in atwijk. Hij wil er, menen we. ook niet eer vandaan. De Katwijkse bevolking [t hem na aan het hart. Hij heeft ge- rzeld voordat hij Pij nacker-voor Kat- jk verwisselde en zijn wouw zei: we ijgen het nooit meer- zo fijn als hier. ^ar dat is een van de weinige keren Leest dat mevrouw Duiker zich ver ste. Na een paar Katwijkse weken had it hele gezin Duiker het door: Katwijk, re is het. Een van de mooie dingen vindt de irgemeester, dat hij in het dorp door ide vissersvrouwen wordt aangespro- sn met „bur.gervaeder". Dat is een te- >n. dat hij door de bevolking wordt iaccepteerd. En dat is een heel ding in in gesloten gemeenschap als Katwijk >or een groot deel nog is. Als je aan de atwijkers vraagt, hoe dat komt, zeggen i heel eenvoudig maar duidelijk: WeL j is niet groos. De laatste tijd hebben wij een paar ler een gesprek met burgemeester Dui- öbbies, als men ze zo mag noemen: et onderwijs en de muziek. Hij kan ker gehad. Het viel daarbij op, dat hij behalve een goed burgervader ook een goed huisvader wil zijn. Wanneer hij zijn gezin gaat spreken, wordt hij bijkans lyrisch, vooral wanneer het over vrouw gaat. Trots spreekt uit zijn woorden, "wanneer hij het over zijn beide heeft die het voetspoor van hun vader drukken, althans wat het begin xn diens ambtelijke loopbaan betreft. „U kent m'n vrouw toch wel", heet het dan. Fluks keert hü een fo to op zijn bureau om en de bezoeker kijkt in liet vriendelijke gezicht van mevrouw Duiker. „Een schat van een vrouw. Ik kan niet zeggen, hoe dit mü altijd tot steun Is geweest. In het begin van de week maken we samen mijn agenda op. Ze weet al tijd precies waar ik ben. Ze leeft helemaal mee met mijn werk. Op veel te jonge leeftijd eigenlijk heb ik een positie met grote verantwoorde lijkheid gekregen. Hoe 'bet zonder mijn vrouW had moe ten gaan, ik moet er niet aan denken. Neem de oorlogsjaren toén ik moest on derduiken. Nee, mijn vrouw is een ideale burgemeestersvrouw, zonder meer. Niet alleen dat ze mij schraagt, maar wat doet ze verder niet in alle stilte in de gemeente. Ik kan daar niet op in gaan, zonder dat velen ervan weten, lenigt ze allerlei nood. Ze heeft het zen- delingenbloed van haar ouders in de KATWIJK AAN ZEE Beiaardbespeling Morgenmiddag zal van half vijf tot half s de beiaard worden bespeeld door de ier Hessel H. de Harder. Op verzoek 1 het volgende programma worden uit- ivoerd: 1. „Lass mich mit Tranen" uit I opera Rinaldo van G- F. Handel 6851759) (deze opera zag in Engeland (t levenslicht: in 1711 werd dit werk tor de eerste maal uitgevoerd): 2. Me- let uit „Eine kleine Nachtmusik" var A. Mozart (17561791): 3. Potpourr in bekende vrolijke melodieën: 4. The- b met variaties van Jef Deaiijn (1862 41); (Vele jaren is Denijn werkzaam rvveest als beiaardier te Mechelen. In 22 richtte hij, gesteund door rijk. pro- ncie en gemeente, de Mechelse Bei- irdschool op. Verscheidene Nederland- beiaardiers hebben hun opleiding aar !ze school genoten); 5. Twee Engelse ïdjes: a) Long, long ago; b) My bonny over the ocean: 6. Sarabande vs irtini (1692—1770); 7. Gavotte va h. Telemann (16811767): 8. Improvisa- Ès over de melodie van het Lutherlied, essel H. de Harder. Hoog en laag water (Zaterdag: hoog water 8.53 en 21.27 t ag water 4.10 en 16.36 uur. STOFZUIGERS RADIO VAN LEEUWEN BOSLAAN 279 - Katwijk aan Zee Telefoon 4336 Detective Burgemeester Duiker is burgemeester met hart en ziel. Hij vindt, dat hij in dit ambt zijn bestemming heeft gevonden. Niet altijd heeft hij het als zijn ideaal gezien. Aanvankelijk wilde hij bij de politie. Door omstandigheden is deze prille wens niet in vervulling gegaan. Maar als hij een erg drukke dag heeft gehad, een inspannende vergadering avonds, dan wordt de speurder in hem eer wakker, en duikt de burgemeester met een detectiveboek in bed om zo zijn gespannen zenuwen hun rust te her geven. Dan blijft ht lampje bij zijn bed ms heel lang branden Burgemeester Duiker heeft twee met verve over deze onderwerpen praten. Zijn ideeën over het onder wijs zijn fris en boeiend. In vorige jaren nam hij „snipperdagen" op om te gaan examineren. Burgemeester Duiker als examinator. Vele kandi daten bewaren prettige herinnerin gen aan hem, in het bijzonder de nerveuze jongens en meisjes. Het systeem van examinator Duiker is de op de proef te stellen jongelui eerst op hun gemak te stellen, ze te helpen, ze op het goede spoor te brengen. Het gaat niet in de eerste plaats om feitenkennis, maar om het begrijpen van de materie. Wie het onderwerp goed door heeft, krijgt een goed cijfer. Wie het niet snapt, moet natuurlijk een onvoldoende heb ben. „Ik zeg tegen een kandidaat: „jon gen, zeg het nu maar eerlijk, je hebt je nauwelijks voorbereid. „Zo is het, me neer". „Ik zal je nog een 4 geven, om dat je er zo eerlijk voor uit komt" ,Dank u wel, meneer". Wat de muziek betreft: burgemeester Duiker is voorzitter van de bond chris telijke muziekverenigingen in Nederland „Een belangrijk stuk cultureel werk wordt door deze korpsen verricht. Die muzikanten, je moet respect voor hen hebben". a Onpartijdig ,Twee jaar voor de oorlog werd ik be noemd in Hendrik Ido Ambacht. De com- iris der Koningin had me gewaar schuwd: Duiker, die gemeente zal veel je vergen. SDAP'ers van het zuiver ste water en staatkundig gereformeerden moesten daar tot samenwerking komen. Twaalf jaar later, in de la§tgte raadsver gadering te Hendrik Ido Ambacht, zei de vertegenwoordiger van de socialistisch fractie: Hét is jammer, dat u weggaat, en staatkundig-gereformeerd raads- ei, dat zijn groep tijdens het bur gemeesterschap van de heer Duiker niets aar dan ook niets tekort was gekomen. Burgemeester Duiker was blij met de- woorden, die het bewijs ervan waren, it hij boven de partijen had gestaan, zoals het een goed burgemeester betaamt In Pijnacker heeft burgemeester Duiker zich ook goed geweerd, maar het gaat niet aan in dit artikel een opsomming te geven van al hetgeen hij tot stand heeft gebracht. Wel moet een merkwaardig facet van zijn arbeid in Katwijk worden genoemd: burgemeester Duiker is gewoon alle Katwijkse gouden echtparen te be zoeken. Dat zijn er vandaag-de-dag heel wat en vooral tegen het eind van het jaar is de burgemeester er druk mee. In Katwijk werden vooral vroeger de meeste huwelijken in december gesloten. Burgemeester Duiker legt deze bezoe ken met vreugde af. Hij vindt het heer lijk met die oudere mensen te praten. Belangstellend luistert hij naar hun ver halen over de oude tijd. En zo blijkt weer, dat de heer Duiker geen burge meester is, die ergens ver weg in het raadhuis zetelt en die de inwoners al leen bij officiële plechtigheden te zien krijgen. Hij is graag in het dorp en hij kent „zijn" gemeente daardoor tot in- de kleinste straatjes. In hoeveel huizen heeft hij bij vreugdevolle gebeurtenissengeen stuk taart verorberd? Feest En zo is de heer Duiker dan zaterdag 16 november 25 jaar burgemeester. Eni ge tijd geleden was hij veertig jaar in overheidsdienst. Toen heeft hij zich aan alle huldebetoon onttrokken. Hij verliet het dorp om in de kring van zijn gezin een blijde dag te hebben. Zo zal het nu niet gaan. Aan dit feest wenst de hele Katwijkse burgerij mee te doen. Zij wil de man huldigen die sinds 1956 als een vaderlijke vriend in haar midden is en die 25 jaar lang het burgemeestersambt met trouw, liefde en hartelijkheid heeft vervuld. RIJNSBURG Cefafilm in de Petrakerk In de Petrakerk vertoonde de Cefa de spannende film „Sinaïa. De titel duidt er reeds op dat het verhaal zich afspeelt rond Palestina. Een Israëlisch vliegtuig stort door motorpech neer, maar de pi loot redt zich d.m.v. de schietstoel. Hij komt terecht bij enkele Bedoeïnetenten, •van er slechts één bewoond is door Bedoeïnenvrouw met zon en doch- De vrouw verbergt de piloot als een Egyptische patrouille, op zoek naar de neergestorte piloot, haar tent binnen dringt. De piloot komt de vrouw te hulp, maar wordt overmeesterda Een ontsnap te Israëlische krijgsgevangene verschijnt op wel wat al te toevallige wijze op dit moment in de tentopening en draait de rollen om. De Israëli's bemachtigen een sportvliegtuigje, dat echter een te gerin ge capaciteit heeft om allen mee te ne men. De krijgsgevangene moet achter blijven, maar het vliegtuigje stort neer en alleen de baby Sinaïa overleeft het ongeluk. Na een gevaarvolle tocht be reikt de krijgsgevangene met de baby op zijn arm het beloofde land. Rijneburgse Boys Het elftal van Rijnsburgse Boys dat morgenmiddag om half vier tegen kop loper Die Haghe in het veld komt, is als volgt samengesteld: W. Paauw; J. Heems kerk; B. Kralt; D. Heemskerk; Jac. v. Klaveren; G. Starkenburg; J. Wolters; j. d. Kwaak; G. J. van Delft; N. de Hoed; C. Heemskerk. ZOETERWOXJDE Uitslag ballonnenwedstrijd De ballonnenwedstrijd, georganiseerd door het Oranjecomité in het kader van de Koninkrijksfeesten, is een groot suc- geworden; 110 kaarten werden door vriendelijke vinders teruggezonden. Ver reweg de meeste kaarten kwamen uit Zuid-Duitsland, zodat veel ballonnen meer dan 600 km hebben afgelegd. De wind was ook wel zeer gunstig. Hier volgt de uitslag: 1. Henny van Vegten (de kaart kwam terug uit Oostenrijks Tirol); 2. Jan Verra (Zürich, Zwitserland); 3. Josje Boere; 4. Alice v. d. Heyden; 5. Astrid van Rooyen; 6. Annemieke Timmerman; 7. Anneke van Dijk; 8. Wilma v. Mil; 9. Nicb de Klerk; 10. Arno Verhagen; 11. Lcny Boere; 12. Marijke v. d. Heyden. Het Oranjecomité dankt de bewoners van Zoeterwoude (HR.) voor de steun, die het ook in 1963 weer heeft mogen ontvangen Protestantse Ziekenverpleging 40 jaar Op 1 november herdenkt de „Protes tantse vereniging voor ziekenhuisverple- ging en ziekenzorg" te Zoeterwoude het 40-jarig bestaan. De heer W. S. Wessel, die van de oprichting af de vereniging heeft geleid, treedt dan af. FAILLISSEMENTEN Geëindigd: P L van Zundert (v/h glazen wasserij, markiezen- en rolluikenbedrijf). Fr. Valentijnstraat 62. Den Haag: J de Nobel (handel in lompen.pap ier. .metaal). J Bejaardenbyeenkomst Voor de gistermiddag in de Salvatori- zaal gehouden bejaardenbijeenkomst be stond opnieuw grote belangstelling. In de felicitaties namen de echtparen Laarse en v. d. Plas een belangrijke :s in wegens hun vijftigjarig huwe lijk. Voor hen werd een plaat gedraaid. Het mannenduo Van Egmond-De Jong zong enkele liederen en ds. Schuring las deel voor uit het boek van dr. Gun ning „De morgenstond nadert". Het gedeelte na de tweede pauze was eer gewijd aan een dia-programma, al van oude foto's van scholen en ver enigingen, die voor dit doel beschikbaar :n gesteld, had men gereproduceerd zag men tal van personen, die niet in leven zijn en vroeger soms grote plaats in de gemeente hadden, op het doek. Ook velen van de bejaarden, de zaal aanwezig, zag men in een pe riode toen voor hen het leven nauwe lijks was begonnen. Uiteraard werd var dit programma genoten. De volgende bijeenkomst is op donderdag 14 no' Filmavond In de Salvatorizaal draait morgen avond om 7 en 9.15 uur de film „Time Lock". De Filmcommissie van de Jeugd- centrale is blij, dat men deze adembene mende film (waarin de zesjarige Steven Walker per ongeluk wordt ingesloten in de kluis van een bank) kan draaien. Het CONVECTORS E. OOSTINGH VOORHOUT Christenvrouwen De afdeling Voorhout van de N.C.V.I zal hedenavond een vergadering houden de chr. school Jac. v. Beierenweg. Aanvang 7.45 uur. Als spreekster treedt ievrouw Batelaar-v. d. Berg met als onderwerp „Het werk van de N.C.V.B.' VOORSCHOTEN Feestavond in Centrum Het Cultureel Centrum was voor één avond het domein van de plattelandsver enigingen en de Hollandse Maatschappij van Landbouw, afdelingen Voorschoten en Wassenaar, die gezamenlijk de jaar lijkse feestavond hielden. Deze werd ver zorgd door Jan Buisman's Noordhollands Cabaretgezelschap met het programma „De Bloemetjes Buiten". De voorzitter van de Hollandse Mij., afdeling Voorschoten, de heer A. van Santen, gewaagde in zijn openingswoord van de moeilijke opgave steeds weer iets te vinden om de feestavond voor oude- x-en en jongeren te doen slagen. In een vlot tempo werkte de cabaret groep het afwisselende programma af. Veel bijval oogstten de goochelaar Henk Santos, dc komiek Corty (kolderacroba- tiek) en de uitvoerenden van de Weense operettemelodieën. De onderdelen werden aan elkaar gepraat door conferencier Nol van Dijk. LEIDERDORP Jubileum-toneelavond. De toneelvereniging Ons Genoegen geeft ter gelegenheid van het zilveren jubileum op vrijdag 8 november 's avonds om 8 uur in het dorpshuis een opvoering van het door Eugène Scribe en Ernst Le- gouve geschreven stuk Liefdes-duel. ALPHES AAS DES RIJS „tijdslot" van de kluis is afgesteld op ir. In deze tijd is de kluis niet op normale wijze te openen. De pogingen dé kleine Steven te bevrijden wor- in geheel Noord-Amerika in grote spanning gevolgd, en de bezoekers van 'xze filmuren zullen dit ook doen. Legaten voor Geref. Kerk De Gereformeerde Kerk van Alphen aan den Rijn-Noord ontving, gelegateerd door wijlen de heer W. v. d. Woude, twee giften van f 1000, resp. voor de kerk en de diaconie. RIJN SA TER WOUDE Geslaagde filmavond Gisteren is in het Nutsgebouw te Rijnsaterwoude de eerst van een serie ontspanningsavonden voor het departe ment van het Nut van het Algemeen gehouden. Voorzitter Visser kon een groot aantal belangstellenden verwelko- De avond stond geheel in het teken xn de bekende Nederlandse cineast Bert Haanstra. In het voorprogramma vertoonde met „Glas", de indrukwekken de film over het glasblazen. Daarna volgde een vertoning van „Fanfare", de beroemde speelfilm over de vrolijke ver wikkelingen in Giethoorn. Gezien het grote enthousiasme is de keus van het departement zeer in smaak gevallen. De visserij in de Portugese kolonie Angola wordt voornamelijk op de been gehouden door Japanse hulp. De wateren rondom dat Afrikaanse land zijn zeer visrijk. In 1962 bedroeg de totale produktie ruim 300.000 ton. Een groot deel van de vangsten wordt afgenomen door de Japanners, die de vis in koelschepen komen afhalen om in het eigen land voor verdere verwerking te zorgen. In de Angolese visserij zijn ongeveer 30.000 mensen werkzaam. In de komende maanden zullen Japanse onderzoekingsvaartui gen de Angolese wateren afstropen om dc verdere mogelijkheden te testen. Als dit onderzoek gunstig uitvalt, zullen de Japanners nog meer geld in de visserij van dit land investeren. De meest voorkomende vis is een soort roodbaars, die buitengewoon smakelijk moet zijn. Irx Angola wordt ook veel ..x gezouten, een vrij goedkoop voedings middel. Een belangx-ijk onderdeel van deze bedrijfstak vormen de vismeelfa- brieken. Over het hele land verspreid vindt men er 36. Evenmin mag men de conser- venindustx-ie verwaarlozen. Die verwerkt voornamelijk tonijn cn makx-eel. De 1500 ton, verleden jaar geproduceerd, vond voornamelijk een weg naar de Ver. Sta ten en Japaxi. In dc kustwateren worden kreeft, krab en garnaal aangetroffen. De visserij op deze schaaldieren staat echter nog in de kinderschoenen. Zij wordt voornamelijk beoefend door kleine fami liebedrijfjes, die als voornaamste doel hebben de vele monden van de gezins leden te vullen. Voor vele Europese landen liggen in Angola zeker visserijmogelijkheden. Na ties, die bereid zijn hun kunde en geld ter beschikking te stellen, zullen volop gelegenheid krijgen op basis v fifty met de Angolese visserij werken. fifty- nen te De vissei'ij slecht. De schepen hebben dit visgebied tot in de kleinste hoeken doorkruist zon der tot een noemenswaardig resultaat te komen. Alleen de vaartuigen die omgeving van Cork opereerden, vingen wat makreel. De VL 14 Margax-etha bx-acht het er met een totaal van 100 kis ten nog het beste af. Overigens moest men deze uit de horsmakreel zoeken, die wel in grote hoeveelheden wordt gevan gen. Maar daarvoor hebben de vaartui gen deze verre reis niet gemaakt. De horsmakreel gaat dan ook overboord. De visserij op de Noordzee gaf uiteen lopende resultaten. Op 57 NB waren df resultaten zeer pover. De schippers klaagden dat er niet de helft werd ge- KUUB vangen van de hoeveelheden die mei vorige reis heeft kunnen vex-sohalken. Prettiger geluiden kwamen van 56 NB Daar zijn de kleinere treilers in actie. Dp schippers deelden mee dat er aardige trekjes schelvis waren gedaan. Wat er was Aan de IJmuider donderdagmarkt ver schenen 24 vaartuigen. Ze zorgden voor een aanvoer van 6000 kisten vis. waarvan 430 kisten schelvis, 80 wijting, 220 gul en kabeljauw, 920 koolvis, 2500 treilharing, 400 spanharing, 880 makreel, 600 pil chards, 550 schol, 30 tarbot, 140 kisten diversen, 80 haai, 280 stuks stijve kabel jauw en 4000 kg tong. Vandaag lagen in IJmuiden onder meei aan de markt de HD 79 Drie Gebroeders met 350 kisten en 50 stuks stijve kabel jauw, de IJM 33 Thorina met 1150 kisten en 40 stuks stijve kabeljauw, de IJM 37 Delft met 1300 kisten en 100 stuks stijve kabeljauw cn de KW 57 Dine Marie met 135 kisten. In Scheveningen werden aangevoerd 30 kisten schelvis. 40 wijting, 600 haring, 40 makreel, 400 schol en 1200 kg tong. Vluchtelingen Ook de IJmuider vishandel heeft een steentje voor de vluchtelingen bijgedra gen. Een kist schol van de UK 57 werd door schipper Korf voor het goede doel beschikbaar gesteld. Halchef C. H. Vos wist de kist. die normaal ongeveer f 40 opbrengt, nu van de hand te doen voor f 539. Dit bedrag is aan het plaatselijke comité afgedragen. Mijnzaal Hiermee waren de activiteiten vai heer Vos niet ten einde. Nog hees de „Amerikaanse verkoop" ontving hij de wegers op zijn kantoor om instruc ties tc nemen met het oog op de binnen kort in gebruik te nemen mijnzaal. Hel ligt in de bedoeling alle fijnvissooi zoals tong, tarbot, heilbot, tongschar, schartong cn rode poon, over de klok te verkopen. Dat is alleen mogelijk als alles wordt gewogen. Tot nu toe gebeurde dit uitsluitend met de tong. De andere soorten bestonden voornamelijk uit kleine partijtjes, die met het blote oog op hun gewicht werden geschat De we gers zullen met ingang van maandag 4 november alles over de schaal moeten werken. Ze kunnen zich dan instellen op de officiële opening van de mijnzaal tegen het einde van november. LISSE Zendingsavoiid vaxx de Geref. Gemeente uitnodiging van de Zendingscom- missie van de Geref. Gemeente sprak gisteravond ds Hardinck van Utrecht met het onderwerp: „Begin nende van Jeruzalem''. Het zendingsbevel werd door de Heere Jezus vlak voor zijn hemel vaart gegeven. Dit bevel was vegezeld van een bijzondere opdracht: predik de bekering en vergeving der zonden, beginnende te Jeruzalem Merkwaax-dig, de stad die Hem ver worpen had, waarvan de inwoners had den gezegd dat zij niet wilden dat Jezus Koning over hen was. Jeruzalem, eens de stad waar God begeerde te wonen is geworden de bloedstad. Wonderlijke liefde Gods, dat nu eerst aan deze stad de boodschap van het evangelie moet worden gebracht. Daar woonden de grootste zondaars. Ook wij moeten onszelf leren kenneri als de grote zondaars. .Jeruzalfipi, wei gerde de schuld te aanvaai'den en naar deze stad moesten Zijn jongeren gaan. En welk een wonder is er gebeurd! Op de Pinksterdag heeft de bekering plaats van meer dan 3000 zielen! Deze mensen konden niet zwijgen. Ze' trokken de we reld door en Paulus werd de grootste zendingsarbeider. De prediking van Je ruzalem uit heeft vrucht afgeworpen voor de hele wereld. Ds Harinck zei, dat de Kerk der Geref. Gemeenten jarenlang haar roeping niet is nagekomen, doch dat nu met kracht gewerkt wordt in West-Irian en Afrika. Dat de gemeenten biddend achter dit zendingswerk moge staan! En alleen waardige liefde des harten. SASSENHEIM Maatschappelijke zorg De heer S. C. Rotteveel heeft ontslag verzocht als bestuurslid van de instelling maatschappelijke zorg. Deze ont slagaanvraag is een gevolg van het feit, dat de heer Rotteveel deze gemeente metterwoon gaat verlaten. Aangezien krachtens de per 1 jan. 1965 inwerkingtredende Algemene Bijstands- a 1912 opgerichte burgerlijke in stellingen van weldadigheid per die da tum worden opgeheven, achten B. cn W het niet wenselijk thans nog in deze vacature te voorzien. Volgens het rooster van aftreding strijkt de zittingsduur van de heer L. A. Ter Meer per 31 december a s. In overleg met het bestuur is de volgende aanbeve ling opgemaakt: 1. L. A. Ter Meer, thans aftredend; 2. Th Verkleij, Rijksstraat weg 75. Commissie schoolverzuim De zittingstfjd (3 jaar) van de leden in de commissie tot wering van school- xrzuim loopt op 31 december af. De leden zullen een eventuele herbenoeming n. Het -.ijn de heren - Beckex-s, C. D. van Goeverden jr., A. J Haartsen, A. Helmus, A. van Maldegem, G. A. Stolwijk en F. M. Wiering. Agenda gemeenteraad De gemeentex'aad vergadert dinsdag avond om acht uur. De agenda: ontslag/ hex-benoeming lid Instelling maatschap pelijke zorg; benoeming leden commissie tot wering van schoolverzuim; medewer. king art. 72 l.o.-wet 1920 dr. Dc Visser- school ulo; voorlopige vaststelling reke ning bedrijven 1962; goedkeuring begro ting 1964 Instelling maatschappelijke zorg; verkoop grond in Koningspark; verkoop grond aan Vijfmeiweg; verpach ting bollengrond in Mottigerpolder Schoolborden Het bestuur van dc vereniging De Visserschool voor chr. u.l.o., alhier, heeft verzocht gelden beschikbaar te stellen voor de aankoop van drie school borden in zijn school voor uitgebreid lager onderwijs aan de Menneweg, zulks ter veirvanging van ee ngelijk aantal versleten borden. Een krediet is daar- HILLEGOM Carillon speelde Nadat de heer J Warmerdam gister middag zijn zaak had geopend, werd door de burgemeester van Hillegom het nieuwe carillon in werking gesteld. De burgemeester sprak van een aan winst voor de Hoofdstraat. Hij was blij dat steeds meer bij dergelijke gebeur tenissen getracht wordt daarbij iets te doen ten dienste van de gemeenschap. De heer J. Warmerdam bracht hulde aan al degenen die aan de bouw van het nieuwe pand hadden meegewerkt. KOUDEKERK a. d. RIJN Opbrengst De opbrengst van de dinsdag door da •röuwenvereniging „De Liefde Sticht" gehouden bazaar bedroeg f 2930,55. Na aftrek van een bedrag aan onkosten van 327,97 bleef een winst van f 2602,58 Schaakclub Uitslagen van de wintercompetitie van de Koudekerkse Schaakclub: Groep I: H. BoeleeJ. Colijn 10, N. xn DonselaarJ. van Nieuwenhuizen 01, H. van VlietL. van der Wulp 10, J. ColijnN. van Donselaar 01, C. ReijneveldH. Boelee 01. Groep II: A. van der MeijdenJ. van Egmond 01, P. de JongA. J. de Witte 0—1. TER AAR Opbrengst collecte. onze gemeente gehouden col lecte voor de plaatselijke afdeling van Het Groene Kruis heeff netto f 216,00 oji- gebracht. Vluclxtelingenactle. De jeugd, die maandagavond na de ra dio- en televisieuitzending langs de hui- geweest voor de vluchtelingen- actie heeft het mooie bedrag van f 1040 ingezameld. HAZERSWOUDE Cefa-activiteiten gestaakt. De plaatselijke Cefa-commissie heeft na afloop van de vertoning van de film „Op zij voor de brandweer" jX woensdag avond vergaderd. De activiteit die ae commissie aan de dag heeft gelegd, vorid bij de meeste inwoners geen waardering. Lange tijd heeft men voortgesukkeld met een kas, die steeds zorgen gaf. Nu het tekort een feit is geworden, acht men het niet meer verantwoord nog meer oorstellingen te geven. Eenparig werd dit besluit genomen. Bekwaam sabelschermer. Bij de districtswedstrijden schermen an de Kon. Ned. Onderofficierenscherm- bond, district West. op het wapen sabel, te Bussum behaalde onze plaatsgenoot D. J. Plaizier een tweede plaats. Door deze uitslag ging het kampioenschap van dit district .juist zijn neus voorbij. „Yoshi" Hedenavond om 8 uur houdt de judo vereniging „Yoshi" een spoedvergadering in het clubgebouw van „Ons Verblijf" aan de Sportlaan. „Het Mosterdzaadje" De club vergadering van de knapenver- enieing „Het Mosterdzaadje", die van avond zou worden gehouden, gaat niet OUDE WETERING Gemeente-avond Woensdag 20 november houdt de Herv. Gemeente een bijeenkomst. De agenda vermeldt onder meer: beroepingswerk, kerkvoogdijzaken, verkiezing ambtsdra gers. Aftredend zijn de ouderlingen De Blaeg en Broere (herkiesbaar), diaken Van de Berg (herkiesbaar), ouderling kerkvoogd Kroon (herkiesbaar) en de notabelen Idelenburg (herkiesbaar) cn C. van der Knijff (niet herkiesbaar). NOORDWIJK Prijzen voor fokkers Dat de leden van de Noordwijkse Pluimvee- en Konijnenfokvereniging op internationale, nationale cn districts shows een stem in het kapittel hebben is de laatste jaren een feit, dat thans weer is bevestigd. Op de internationale keuring te Utrecht, waarbij 4000 dieren werden ingezonden, behaalde mevrouw Van Loe-Smit als enige in de afdeling konijnen het predicaat uitmuntend en veroverde zij voor de tweede achtereen volgende maal de blauwe wimpel met haar angora konijnen, tw. jeugdkam pioen voedster Angora 1 uitmuntend heid en jeugdkampioen Angora 1 zzg. Op dezelfde keuring behaalde het lid E. Zappeij met Witte Vlaam zzg. de zesde prijs. Op de show te Waddinxveen kwam mevrouw Van Loe-Smit ook aan het hoogste bod met het beste Angora ko nijn en beste stam Angora's, bestaande uit: oude ram. jonge ram en jonge voed ster. Beide inzendingen werden met uit muntendheid bekroond, terwijl de heer E. Zappeij de tweede prijs met Witte Vlaam en de heer K. v. Loe een eerste prijs met een Hangoor wonnen. Op de tafelkeuring te Katwijk werd mevrouw Van Loe-Smit de beste van het geheel met Angora met het predikaat 1 zzg.. terwijl het lid J. van Bohemen op de tafelkeuringen te Leiden en Katwijk met zijn dwergrassen met 1 zzg. aan de top stond.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 13