55 ct voordjel j§ R 2.95 prachtig, mooi golvend haar ...8 dagen lang! KEK OïooöSGhuim iw reuze spuitbus noot slechts A if WW VèÊF Melkprijsbeleid verbetering Enorm rijk gasveld Vri|dagpri|zen zijn speciale prijzen Speciaal geschikt voor het reinigen van stoelbekleding en tapijten mum u I WE LE1DSE COURANT DONDERDAG 24 OKTOBER 1963 Ook CBTB vindt: (Van onze sociaal-economische redactie) Het hoofdbestuur van de Nederlandse Christelijke Boeren- en Tuindersbond heeft een verklaring; uitgegeven, waarin wordt vastgesteld dat de beslissingen van de minister van landbouw, inr. B. W. Biesheuvel, met betrekking tot het melk prijsbeleid voor de veehouders een we zenlijke verbetering betekenen, hoewel het gevoerde overleg niet op alle punten tot overeenstemming heeft geleid. Wat de toeslagverhoging voor indus- triemellk over het aflopende produktie- jaar betreft, wijst de C.B.T.B. er op, dat de minister het voorstel van het Land bouwschap weliswaar niet geheel heeft overgenomen, doch dat de correctie op de door de vorige regering vastgestelde melkprijs de veehouderij toch nog altijd 32 miljoen gulden oplevert. Tevens moet worden bedacht d;at, bij de huidige gun- Emissie Utrechtsche Hypotheekbank De Utrechtse Hypotheekbank heeft het voornemen tot 'n claimemissie van 1 op 5 om het geplaatste kapitaal op f 12,54 miljoen te brengen. stige marktontwikkeling, de opbrengst- prijs van de boer de 28 cent zal bena deren. T.a.v. de vaststelling van de nieuwe toeslag over industriemelk 'kan, aldus de C.B.T.B., van een grotere mate van over eenstemming worden gesproken. Zowel het Landbouwschap als de minister zijn er van uitgegaan dat de gemiddelde op- brengstprüs van de melk. vergeleken met het vorig jaar, een verhoging van 2 cent per liter zou moeten ondergaan. Dat er niettemin nog een verschil blijkt te bestaan tussen de beslissing van de minister om deze verhoging te bereiken via een toeslag van 8. terwijl het Land bouwschap meent dat hiervoor ƒ8.60 nodig is, valt toe te schrijven aan een verschillende schatting van de mark-t- opbrengst van de zuivelprodukten over de komende interimperiode, aldus de verklaring van de C.B.T.B. (Vervolg van pagina 1) Intussen is gebleken, dat de Belgische senator prof. V. Leemans het. bij het juiste eind had, toen hij 12 juni vai jaar meedeelde, dat de aardgasreserve in Nederland duizend miljard (een bil joen) kub. m zou bedragen. De inlich tingen. die prof. Leemans inwon warei: even betrouwbaar als toen hij enkele jaren het nieuws wereldkundig maakte, dat Nederland 400 miljard kub. m rijk was. Ook verklaarde prof. Leemans nog, dat de kwaliteit van het Nederlandse aardgas beter was dan dat van de andere Europese gasbellen. Op 13 juni lieten de Nederlandse Aard oliemaatschappij en het ministerie economische zaken weten, dat zij nog steeds uitgingen van een aangetoonde serve, die tussen de 400 en 500 miljard kub. m zou bedragen. Zij deelden ook mee. dat op 26 juli de eerste produktie- boring bij Slochteren zou worden begon- Prof. Andriessen Op 31 juli zei minister J. E. Andriessen in antwoord op vragen van het Tweede- Kamerlid J. H. J. Maenen (kath.v.). dat de bewezen aardgasreserve 470 miljard kub. m bedroeg. De schatting van de hoe veelheid, die in ons land mogelijk aan wezig is. en zoals die door prof. Leemans werd gedaan, droeg toen volgens de mi nister nog een speculatief karakter. De minister had toen in zijn antwoord aan de heer Maenen gezegd, dat de plan ning met betrekking tot de winning en de afzet van het aardgas, zoals die in de aardgasnota wordt vermeld, voorshands niet behoefde te worden herzien. De be wezen aardgasreserve is namelijk niet belangrijk groter dan de hoeveelheid, die bij het opstellen van de nota in aanmer king is genomen, zo zei de minister die daaraan toevoegde dat in de nota wel een hoeveelheid van 150 miljard kub. meter wordt genoemd, maar dat daarbij is opge merkt. dat de voorraad bijv. tot 400 mil jard kub. m zou oplopen. Daarmee is in de nota dan ook reke ning gehouden. „De capaciteiten van het apparaat moeten wèl worden aangepast, als de hoeveelheid bewezen aardgasre serve aanmerkelijk groter wordt dan 400 miljard kub. m", aldus de minister in zijn antwoord. Hetgeen dus nu is aangetoond. mORDWIJK Daniël Noteboora De uitslagen van de in verband me de competitiewedstrijden gespeelde on derlirtge wedkampen van hel Noordtwijk- se „Daniël Noteboom" luiden: eerstt klasse: H. VeenstraH. Soesdle 10: A. LeenheerJ. de Bock 01; P. Bedijn H. Meyer V-Vz\ J. de Bock—J. J. Bisot 0—1; tweede klasse: C. de ButterA Vijfkind 01; P. van Eg-mond'C. van Duin af'gebr.: J. A. van de BosW. van Rooyen 10: P. LinidhoutJ. van Dalen 10; C. de ButterP. Lindhou-t 01. Hoewel de onderlinge competitie bij de junioren nog niet is afgesloten, is reeds de kampioen bekend: Herman Vonk. die uit 12 partijlen 10 punten haalde. Emissie Friesch- Groningsclie De Friesch-Groningsche Hypotheek bank zal voor het einde van het jaar een emissie a pari ten bedrage van 20 pet. van het geplaatste kapitaal aankondigen met voorkeur voor aandeelhouder^. De nieuwe aandelen zullen ten volle in de winst over 1964 delen. VALKENBURG Eersle wedstrijden van tafel tennisclub Gisteravond werden in de kleine zaal van het Dorpshuis de eerste competitie wedstrijden gespeeld van de onlangs op gerichte tafel tennisclub die een onder afdeling is van de algemene sportvereni ging ..De Valken". Uiteraard werd aan deze gebeurtenis een enigszins officieel tintje gegeven. De voorzitter van de taf elften nisclub. de heer A. Vissoher, sprak een kort wel komstwoord en ridhbte zich speciaal tot burgemeester M. A. van der Have. de voorzitter van de sportvereniging „De Valken", de 'heer J. Makkes, en de tegen standers uit Sassenheim. Burgemeester Van der Have was er verheugd over dat ..De Valken" het zo goed doet: na de -gymnastiekvereniging volgde de volleybalafd'elinig en nu de tafel-tennisclub. „Het doel." aldus de burgemeester, „is het kweken van een sportieve geest onder de jeugd." Dat nu ook de tafeltennisclub ertoe kan bijdra gen dit doel te bereiken is verheugend voor Valkenburg. Na een service van de burgemeester werd de strijd aangebonden. SASSENHEIM BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Johannes C. A. z. v. H, M. Jansen en M. Th. van der Zwet. Linden- laan 13; Johanna M. d. v. J. A. L. Schra- ma en H. Th. Elfering. Emmalaan 7: Wilhelmina d. v. L. van der Kwaak W. Braam, Rusthofflaan 20: Johannes A E. M. z. v. A. Zoet en E. J. Hebinck, Leidsevaart 7. ONDERTROUWD: Marcellus A. M. Wolvers, 26 j., Bernhardstraat 4 en derika G. Timmerman, 26 j„ Bernhard straat 4. De stand van het schatkistpapier i op 21 (14) oktober in miljoenen guldens: Promessen 392,2 (432,1), biljetten 2973 3 (2973,8) Uitslagen van de wedstrijden ii vierde klasse der N.T.B.-afdeling 's-Gra- venlhage: „De Valken" I,,-De Valken' III 10—0, „De Valken" II—T.C.S. III 0—<10 Bejaardenmiddag Het comité bejaardenzorg nodigt alle bejaarden uit voor de eerste bijeenkomst van het nieuwe seizoen dinsdagmiddas 29 oktober om drie uur in de kerkzaal van dp hervormde kerk. KOERIERS Personeel gevraagd 0 Werkster gevraagd voor schoonhouden kantoren. A. Martij n, Breestr.-hoek Vrou. wensteeg 20. Werkster gevraagd voor donderdag of vrijdagmorgen of middag. Mevr. Bolhuis. Rhijngeester straatweg 80. Oegstgeest, tel. 53986. 0 Gevr. lc en 2e kapster of kapper en leerling, van Zuylen v. Nijeveltstraat 198 Wassenaar. Tel. 01751-2370. Wij hebben plaats voor een 1.1. verkoopster. Aanm. bij: Peels Schoenmagazijn, Haarl.straat 151, tel. 23047. Verpleegster worden? Onze kursus vangt aan be gin januari 1964. Inlichtin gen: Directrice Diaconessen- hüis, Paiklaan 95a, Eindho- O Gevr. nette winkeljuffr. Liefst met het vak bekend. Vijfdaagse werkweek. Bakk. Boonekamp. Adm. de Ruy- terlaan 2 Katwijk aan Zee. Tel. 01718-2208. Personeel aangeb. 0 Jongen zoekt werk voor de zaterdag en/of avond uren. In bezit van rijbewijs B-E. Br. onder nr. 6325 bur. blad. Te huur gevraagd Medische secretaresse, doktersassistente z. kamer evt. met kookgelegenheid in Leiden. Statensingel 175A Rotterdam. 0 Jongeman zoekt net kosthuis. Aanbiedingen met prijsopgaaf aan Postbus 56 Leiden. Wonïngruil 0 Woningruil. Hornespol der, vrije eengezinswoning te ruilen voor woning Meer burgkade, Jan Tooropstraat, Te Brittenstraat, E. A. Bor- gerstrdat, Sluisweg of omg. Evt. koop geen bezwaar. Br. Hessenstraat 16 Katwijk aan Zee. Te koop gevraagd 0 Tc koop gevraagd boeken van Calvijn, Dachsel, Henry. Kohlbrugge, Floor, Teelinck e.a. Theol. werken. Aanb. aan Boekh. v. d. Tol, Dor drecht Tel. 5957. 0 Verzamelaar vr. oude porseleinen borden, schotels, vazen, schalen, kaststel enz. enz. Br. onder nr. R 9148 bur. van dit blad. 0 Te koop aangeboden goed onderhouden licht grijze kin derwagen, prijs 45,N. v. Egmond, Dubbele Buurt 15 Rijnsburg. Te koop aangeboden 0 Gebruikte school- en stu dieboeken 2540 G korting. Levering onder garantie. Van Dijks Boekhuis, Kampen Postbus 23. 0 Betonmolen, Inh. 200 1., op luchtbanden en met trek haak. Stijgerpalen, kortelin- gen. touw en kettingen. We gens plaatsgebrek. Katwij- kerweg 23, Valkenburg ZH. Tel. 01718-3168. 0 Chrysler Sport '52-'53. In prima staat, banden 1009c-, met radio. Wegens plaatsge brek. Katwijkerweg 23, Val kenburg ZH. Tel. 01718-3168. 0 Kredieten tot 4000 voor aankoop meubelen en wo ningtextiel. Vraagt gratis folder. Discrete behandeling en zeer lage aflossingen. Postbus 1083 Rotterdam. 0 Grote eiken uitschuifta- fcl, Mechelse leeuwenkop dsfessoir. tafel en kastje, pracht Biedermeier mahonie bank, mahonie ovalen tafel, matr. kast. Inkoop, antiek enz. W. F. Kooreman. Nwe Rijn 9. t/o V D bij Hoog straat. 0 Bontmantels, kort en lapg, reeds vanaf 2.p.w. oFf 5.p. mnd. Vraagt gra tis folder. Br, onder no. R 91-13 bur. blad. TV voor 25,95 per maand zqjider vooruitbetaling. Mor gen al bij U thuis? Bel dan vóór 6 liur 010- 120705 en 's avonds 070-863977. 0 Feestartikelen, liedjes, guirlandes, lampions, artikelen, munten enz. pierhandel Dane. Haarlem merstraat 27. Leiden. Tele foon 26631. 0 Reclameaanbieding^ moc- casinpant. slechts 2.95. Da mesmolières in verschillende kleuren, ons grote succes slechts 12,90. Sterke nylon- Waszakken De reuze praktische wasse- rijzakken in sterk ongebleekte katoen. In recht model: 2.60 in model met ronde bodem: Parterre 324 Breestraat 9r0,er: J van hele huid. Extra groot en gelooid. 25 500 gram kousen 1,— p.p. De Lederhal, Rijnstraat 3. 0 Lage werkschoenen met leren tussenzool en rubber loopzooi, ijzersterk, slechts 12,95; jongensschoenen 28-31 5.95; 32-35 6.95: 36-40 7.95. Slechts een beperkte voor raad. De Lederhal. Rijnstr. 3 0 B.z.a. net meisje, 23 j„ voor de huishouding. Liefst bij kinderen, voor 4 h 5 mnd. I Kan naaien. Br. boekh. v. Zijl, Rijnsburg onder lett. H. 0 Speciale aanb. Groene kinderrubberlaarsjes 2.95. 20 t/m 26. Damesmolières 5,95; TV slipper 2.95. 3.95; Kameelharen pant vanaf 3,95; kraagpant. 4,95: gemak- en steunsch vanaf 19,901 Schoenh. Brabant, Noord- einde 36 Leiden. Jongensschoenen sterk 1 niet duur. 28-31 11,25; ï-35 12.50; 36-40 13.75. Kin derschoenen 23-27 6,95; 28-31 J-35 8,95. Jongens en meisjes schoenen Ife jaar ga rantie op de zolen. Japanse slippers 1,95. Schoenhandel Brabant, Noordeinde 36 0 Jawa brommers f 200, goedkoper, 2 versnellingen, achtervering, Km- teller, gereedschap, pompje Nu Tourmodel 475,— Sportmodel 555.— Hoofd dealer is natuurlijk fa. Du- Turfmarkt 2-3 Leiden 0 Gebroken ruiten, glas-in lood-reparaties worden door 'J met spoed hersteld. Glasreparatiebedrijf D. Gal- jaard. De Sitterlaan 76. Tel. 32916. Koelkasten, Bosch - Bau- knecht enz. Ook in huur vanaf 1,85 per week met recht van koop. Van Zijp Haarlemmerstr. 279 Leiden. Gratis uw was laten schoonmaken in onze auto matische demonstratie was machines. Ook in huur ver krijgbaar met recht van koop. Van Zijp - Haarlem merstraat 279 Leiden. Gasfornuizen en geisers Etna - Küpperbusch - Fasto Nestor Martin Dordrecht i vele modellen uit voor- iad leverbaar. Vakkundi ge aanleg. Van Zijp Haar lemmerstraat 309. Haarden Davo - Faber - Etna - Jaarsma - Hoenson - Peeters - Bocal - Beckers, niet verder lopen voor zuinig stoken Van Zijp - Haarlemmerstraat 309. Huurt nu uw TV, 3 mnd gratis kijken met recht van koop. Van Zijp - Haarlem merstraat 279. Grammofoonplaten, popu lair - klassiek - tophits keuze uit meer dan 20.000 Van Zijp, Haar lemmerstraat 279 Leiden. 0 Paraplu reparatie (ook voor opvouwbare) wandel stokken. invalid'estokken. rubberdoppen. parapluie- magazijn Van Oerle. Haar lemmerstraat no. 95. Wilt u autorijden? Dan eerst rijles nemen in de neuwste Renault 8 bij Auto- ijschool „Irene", Nieuwe Beestenmarkt 2, Leiden, Tel •26753. Bii geen gehoor Wou- brugge. Tel. 01729—286. Een nieuwe woning? Voor al uw lampen De Lichthal Gratis plaatsen van lampen boven de 20 Haarlemmerstraat 293 0 Nu een nieuwe lamp uit De Lichthal. De groots'- sortering. De laagste prij zen De Lichthal. Haarlem- merstr. 293. t.o De Over dekte. we auto's zonder chauffeur. Nieuwste módel- len o.a. Taunus 17M, Opei Rekord Volkswagenbusjes m. open dak Garage Werk hoven, Maredijk 34a. Telef 22300—32735 0 10 volle uren autorijles voor 47,50. Fonkelnieuw lesmateriaal. Gedipl. instruc teurs. Losse lessen f 6.50. Erk. Bonds Autorijschool „De Centrale". Veerstraat 31 Telefoon 24600. Populieren itraat 9 Roelofarendsveen. 0 Moderne mensen willen een modetne stalen slaapk. De grootste sortering ledi kanten. divanbedden enz. vindt u bij de Kleine Winst, Haarlemmerstr. 51, Leiden. 0 Katwijk opgelet! Vrij. dagmarkt, prachtige Noorse dames- en heientruien 29.98, nu 21.98; wollen Öamesvest- jes 12,98, Wollen jongens- en meisjestruien; Damesslips tot 48, 69 cent, Japie. .NïEUWb Met één Kemt Hairform behandeling Elke ochtend opnieuw kijk ik verrast... mijn haar is zó weer in model! En... ik voel de natuurlijke veerkracht en zachtheid! Ik kon eerst mijn ogen niet geloven! Met Kemt Hairform blijft mijn haar dagen en dagen in model Slecht gekapt? Ik weet niet meer wat dat is. Kemt Hairform heeft mij enthousiast gemaakt! Kemt Hairform is geen lak, geen spray of home-perma nent maar een geheel nieuw haarpreparaat. Mijn haar voelt heerlijk zacht en soepel aan - en toch is elk haar afzonderlijk veel steviger, veerkrachtiger! Elke golf en elke krul blijft zitten, zoals ik hem er in heb gezet. Acht dagen lang. Iedereen denkt, dat ik natuurlijke golven heb. Elke ochtend en zelfs na een hele dag in de buitenlucht zit mijn haar, alsof ik zo uit de kapsalon kom. 's Nachts geen krulspelden meer. Dus rustiger slapen. Geloof me, probeer één keer Kemt Hairform en u bent over tuigd. Want Kemt Hairform is werkelijk een open baring! Uiterst eenvoudig! Na het wassen wat Kemt Hairform door het haar verdelen. Opmaken zoals u gewend bent. Dat is alles. Ook extra slap of stug haar blijft perfect in vorm. Uw kam herhaalt het wonder! Zit uw haar door regen of wind niet meer precies zoals u 't wenst? Haal er een vochtige kam door en de Kemt Hairform „vernieuwt" zich. blond haar donker en grijs haar Voor één a twee behandelingen 85 ct. Voor 8 of meer behandelingen f 4.25. Voor natuurlijke veerkracht en zachtheid! vraagt voor haar werk te 's-Gravenhage BEKWAME VOORMAN TIMMERMAN Goede beloning en sociale voorzieningen. ZUID-AFRIKA Land van mogelijkheden OOOR GERARD H. HOER 2e druk met veel foto'* PRIJS GEBONDEN 8.90 boekhandel verkrijgbaar VITOeVEnSMAATSCHAPPW VLUCHTELINGEN en technische samenwerking De Directeur van I.C.E.M. f Intergovernmental Commit tee for European Migration). Mr. Ir. B. W. Havcman, 6preekt zaterdag 26 oktober a.s., 's namiddags 2.00 uur, in Gebouw K W te Utrecht voor de Christelijke Emi gratie Centrale, over het belangrijke onderwerp: ïigratie Belangstellenden welkom. vluchtelingen HET BESTUUR 'f'-f '%ir, *r' #5 ;2' - Belangrijk! KEK DROOGSCHUIM is speciaal ontwikkeld voor stoelbekleding en tapijten, omdat u deze zonder toevoeging van water (onderlaag wordt dus niet nat!) absoluut veilig en grondig reinigt. Uw interieur krijgt nieuwe fleur, wordt weer als nieuw! Uit het vertrouwde Erdal-huis Hp tea

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 6