Chr. Overheidspersoneel Leiden bijeen parel per dag! Volk van India moet leren zichzelf te helpen Animo om boer te worden verdwijnt BENDER Landbouwschap heeft waardering voor nieuw melkprijsbeleid WE LEIDSE COURANT jkhe£ Agenda voor Leiden en Den Haag Donderdag tater; Burgerzaal stadhuis, 8 uur: intern, 'eek, ZE. Rajkumar Ragunath Sinha, ibassadeur van India, over „The iltural background of India, its ideals ind its approach towards the modern rorld". Midelstegracht 3, 4 uur: evang. Th. likkes, 40-jarig bestaan Evang. Chris- igemeenschap, 6 uur: koffietafel rtuigenisdienst: 8 uur: evang. Haneveld, Bodegraven, medew. 'he'3van zangkoor. Stadsgehoorzaal, 8 uur: K. en O.- meert. Residentie-Orkest, Claudio Ar- Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 u: léatre la Bruyère met „Le mal tourt". ite Den Haag: Gebouw K. en W.. 8 le-Ceref. zangvereniging Asaf. Den Haag: Diligentia, 8 uur, Hon- Strijkkwartet Drgaj Vrijdag Zomerzorg, Stationsweg 35a, 8 oud-leerlingen Ambachtsschool, H. Boer te Rotterdam over bouwen ial (met films). Snouck Hurgronjehuis ,8 uur: K. d«b.-cursus „China, een grote onbekende" izorj(prof. dr. E. Zürcher). ge-j Gebouw Breestraat 19, 8 uur: jaar- uttiHiergadering Herv. mannenvereniging >p G. G. „De Heere is onze Banier", H. Koudstaal te Oudshoorn ovei 'kelÏHervormd en Geref. gesprek er Antonius-clubhuis, 7.30 uur: afd. Lei- Ned. Chr. Graf. Bedrijfsbond, feest 55-jarig bestaan. Sterrenwacht, 7.50 uur: afd. Leiden, led. Chr. Reis-Vereniging, excursie, hetj Zaal bij Koningskerk (Koningstraat), ruilavond voor verzamelaars, itingj De Doelen, 8.15 uur: afd. Leiden Adel- lerbvereniginig, prof. dir. C. A. Rijk, War- „De vernieuwing van door de Bijbel". 'k-j Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 Haagsche Comedie met „Reizi- zonder bagage". \aJ Den Haag: Gebouw K. en W., 8 uur et Nationale Ballet. Zaterdag .ntowus-clubhuis, 8 uur: personeels- ireniging Nekohu, feestavond. In den Moriaen, 7.30 uur: sociëteits- Stationsplein, 1-10 uur: afd. Leiden on. Ned. Natuurhist Vereniging, ver- ek met bus 41 voor strandexcursie m Katwijk naar Noordwijk. per- Den Haag: Kon Schouwburg, 8.15 Haagsche Comedie met „Mac- Den Haag: Diligentia, 8 uur: Kon. lationale Zangschool. Haag: Gemeentemuseum, Stad- ouderslaan. 8.15 uur: Wil Brons. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: toeza-apotheek, Doezastr. 31. tel. 21313 i Haven-aootheek. Haven 18. tel.20085. Trianon (2.30, 7 en 915 uur): Interna- onaa) hotel (Vips) (14 jaar), te dienst van de apotheek Van Breest mallenburg Leiderdorp wordt ook aargenomen door de Haven-apotheek Films Casino (2 30, 7 en 9.15 uur): Verloren nschuld (18 jaar): donderdag: Op de rempe) van net leven (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Alle vrou- ■en van de wereld (18 jaar). Luxor (2.30. 7 en 9.15 uur): De opge- lagde (18 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 915 uur): De stro- :rs van Alaska (14 jaar); woensdag en onderdag: Ue straat der geverfde lip- en (18 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Het proces fenjl8 jaar). Films vanaf vrijdag Casino (2.30, 7 en 9.15 uur): De won- erdoenster (18 jaar); donderdag: Min- espel (18 jaar). Lido (.2.30, 7 en 9.15 uur): Alle vrouwen an de wereld (18 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): De wrok an Achilles (14 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Nachtvlin- er van Pigalle (18 jaar). Studio (2.30. 7 en 9.15 uur): Het pro- ;s (18 jaar). Trianon (2.30. 7 en 9.15 uur): De slag m Napels (14 jaar) Tentoonstellingen Academiegebouw: Leids Academisch unstcentrum, schilderijen, litho's en eelden van Kees Buurman en Jan Maas- ani (tot 30 oktober) BoerhaavezaaJ: werk van Rein Dool en it debris Toribreeker (van 19 okt -rui at age Inks i 3—5 raat 27. bibliotheek Reuvens. Bree- andag en woensdag van 9 n 7 tot 9 uur, dinsdag van vrijdag van 10 tot 5 30 en in 7 tot 9 uur: zaterdag van 105 30 u Jeugdbibliotheek, leeszalen en biblio- eek Reuvens. Plantage 6: maandag dinsdag van 4 tot 530 uur, woens- ook ag en zaterdag van 12 tot 4 30 uur en m-rijdag (speciaal voor de grotere jeugd" n 6 30 tot 830 uur 's avonds Lakenhal, tentoonstelling tekeningen in Joseph Teixeira de Mattos (tot 11 KunstzaaJ De Ruif, Janvossensteeg 59 na(ekeningeD en schilderijen vaD Jan Juf- hermans (alle dagen van 13-24 uur, zon lagen van 5-24 uur, tot 31 oktober) I Kunstzaal Heuff. Hoflaan 7. Wasse- r (dorp), dagelijks van 10—5 woensdag ook van 810 uu des zondags gesloten): werken ooreen Mouton en pottebakkerswerk DONDERDAG 24 OKTOBER 1963 Ons Grunnegerlaaml Maandagavond hield „Ons Grunneger- laand" de jaarlijkse algemene vergade ring in „Ons Centrum", Hooigracht 84. De gebruikelijke agendapunten wer den vlot afgehandeld. Aan de beurt van aftreden waren mevr. Oosterhof en dc heer Riks. Eerstgenoemde stelde zich niet herkiesbaar. In haar plaats werd ge kozen mevr. Holvast, terwijl de heer Riks werd herkozen. De penningmeester. de heer Steenge, kon wegens drukke werkzaam heden niet langer deze functie bekleden en moest ook aftreden. Tot nieuwe pen ningmeester werd gekozen de heer Hoek. Het bestuur, bestaande uit zes leden, werd bovendien nog uitgebreid met één lid, mevr. Broekhuizen, zodat het nu uit zeven personen bestaat. Tot leden van de kascommissie koos men mevr. Bakema en de heren Fok- kema en Wolring. Na afhandeling van de agendapunten bleef men nog een poosje bijeen en ver toonde de heer Van der Loos dia's van Nederland, Oostenrijk en Italië, wat de aanwezigen zeer op prijs stelden. Bijbels spel in de stadsgehoorzaal Zoals door Bijz. Kerkewerk van de 'Leidse Hervormlde Gemeente reeds eerder is aangekondigd, zal aanstaande zondagmorgen half elf in de grote zaal van Stadsgehoorzaal het bijbelss spel „Profeet en Timmerman' van de Zweedse schrijver Olav Hartman wor den gespeeld. Hiervoor worden geen toegangskaar ten verkocht en er wordt ook geen en tree-geld geheven. Alle plaatsen in de zaal zijn vrij. De deuren van de Gehoor zaal ingang Breestraat zijn van tien uur af open Hoewel de spelers amateurs zijn stel len zij aan hun spel hoge eisen. Ook decor en belichting zijn goed verzorgd. Dit is reeds duidelijk te zien geweest in Utrecht toen het spel door dezelfde groep voor meer d^n duizend bezoe kers werd gespeeld. Jona, de profeet, die opdracht ont vangt naar Nineveh te gaan, neemt in het spel een centrale plaats in. De ver binding die in het Nieuwe Testament tussen Jona en Christus wordt gelegd, heeft de schrijver op verrassende wijze aar vooren weten te brengen. Dr. P. L. Schoonheim zal hierop in :n korte inleiding de bezoekers attent maken. Het Mannenkoor „Kunst na Arbeid" ill aan het begin van de bijeenkomst zingen en ook het spel met koorzang afsluiten. Gezicht op de Nieuwe Rijn van af de uit 1825 daterende Koren- beursbrug. Ds. Westerveld over zorg gevangenen In de Marekerk sprak gisteravond ln een bijeenkomst van de Hervormde wijk- gemeente Molenwijk ds. D. Westerveld. gevangenispredikant te Rotterdam. Me dewerking verleende het Warmondse Hervormde kerkkoor. Ds. Westerveld begon met te zeggen dat met het werk achter de tralies het gevangenispastoraat is begonnen. Hij ging onder meer in op de nieuwe koers in het gevangeniswezen, die erop duidt dat men achter de tralies de mens heeft ontdekt. De ervaringen in de laatste wereldoorlog zijn daaraan niet vreemd. Ds. Westerveld begon zijn werk in 1939. De Kerk had toen nog geen gevan genispredikanten aangesteld. Er staat ir de Bijbel: „Gedenkt de gevangenen als of gij mede gevangen waart". Dat bete kent, dat het christelijk geloof de voor de gevangenen insluit. Het is in het belang van de maatschappij. Het werk is wel moeilijk Regelmatig ontmoet de predikant gevangenen die vroeger op de zondagsschool zijn ge weest en een school hebben bezocht waar zij ook godsdienstonderwijs kregen. Dat kan aansluiting geven. Ds. Westerveld liet duidelijk uitkomen dat deze zorg groot pedagogisch inzicht en veel tact vereist Na zijn causerie vertoonde hij nog lichtbeelden over het gevangeniswezen De afdeling Leiden van de Ned Chr Bond van Overheidspersoneel heeft gisteravond in het gebouw Chr. Soc Belangen een vergadering gehouden. De leden hebben met grote aandacht geluisterd naar bondsseereta- ris W. Wieringa, die een causerie hield een viertal zeer actuele onder werpen t.w. ..de reorganisatie van het rijksoverleg", „de ziektenkostenrege- ling voor het rijkspersoneel", „de her ziening van dc Pensioenw'et'' en „de te verwachten salarismaatregelen per I januari 1964". Met verwijzing naar het laatste punt m genoemde causerie wijdde voorzitter W. J. Doeve een enkel woord aan de hui dige arbeidsonrust en de thans lopende onderhandelingen over de loonpolitiek, elke feiten ook door de Chr. Bond van Overheidspersoneel nauwkeurig worden jeo'oserveerd. Bij de huishoudelijke agenda richtte Met alle vitaminen onmisbaar voor uw gezondheid! Bij prikkelbaarheid, over vermoeidheid en neerslachtigheid. an Meindert, Herman en Gijb Zaalberg t.e.m. 31 oktober) Sociëteit Horus, Rapenburg 127: ten- oonstelling foto's Henk van der Vet (14- 18 en 20-22 uur. zaterdag en zondag van 1-4 uur, van 11 t. e. m. 27 oktober). de voorzitter zich in een hartelijk toe spraakje tot de heer A. J. Schoneveld, die kortgeleden het feit herdacht, dat hij 50 jaar lid was van enkele bij het C.N.V aangesloten vakorganisaties. Hy bracht de jubilaris dank en hulde voor het ver- iienstelyk werk. dat deze voor de orga nisatie had verzet. Onder grote bijval decoreerde spreker hierna de jubilaris met de gouden CNV-speld en overhan digde hij hem de hierbij behorende oor konde. De heer Schoneveld sprak een kort dankwoord, waarin hy onder meer de g-oei en het belang van een vakor ganisatie schetste. Hierna was het woord aan de heer Wieringa, die in zyn interessante cause rie de onderwerpen aan een nadere be schouwing onderwierp. Hy gaf zyn aan dachtig gehoor hierbij tevens een inzicht in de vele veranderingen, die zowel 1:1- zake het rijksoverleg, de ziektenkostei- regeling als de Pensioenwet van 1922 te wachten staan en die alle in het be lang van het overheidspersoneel kunnen worden uitgelegd. Wat betreft dc te ver wachten salarismaatregelen per 1 januari gaf spreker een uitvoerig overzicht van Jc besprekingen, die hierover zyn ge voerd in het bestuur van de Stichting van de Arbeid "en de gevolgen die hieruit voor het overheidspersoneel kunnor voortvloeien. Voorlichting in VOLKENKUNDE In het kader van de Leidse Week voor J avond aandacht aan het leven van Vi- Internationale Samenwerking werd gis teravond, mede ter gelegenheid Dag der Verenigde Naties, in dc aula van het Rijksmuseum voor Volkenkunde een bijeenkomst voor scholiert dere jongeren gehouden. Ook in deze bijeenkomst ging debelangstelling uit naar het grote India.. De directeur van het museum, dr. P. H. Pott. verzorgde een algemene inleiding, waarna dr. G. D van Wengen de praktyk van het ont wikkelingswerk in India aan een be schouwing onderwierp en mr. A. H. N. Verwey het streven van de landhervor- mer Vinoba Bhave onder de aandacht Dr Pott wees op een aantal proble men. die zich op het ogenblik in India voordoen. De moeilijkste vraag de oude gebruiken zijn te handhaven naast die welke het land van buiten af worden opgedrongen. De organisaties, die zich onder auspiciën van de Ver. Naties met het ontwikkelingswerk in India bezig houden, hebben als voor naamste taak de gewoonten zoveel mo gelijk aan te passen aan de moderne vormen van maatschappelijk verkeer, aldus dr. P(pt Hoe hèt ontwikkelingswerk ln India wordt verricht maakte dr. Van Weugen mef"kléuréhdia's düTdèlyk.' Het gaat in de eerste plaats om effi ciënte steun en niet alleen om het direct lenigen van noden. Er moeten dus ook goederen naar dit land worden gezonden, die geschikt zijn voor gebruik op lange- termijn. Het is de plicht van de V.N.- organisaties de bevolking van India te zichzelf te helpen, zei dr. Van Wengen. Zoals gezegd wijdde mr Verwey deze Bedragen van 100 2.000, af te lossen in maximaal twee jaar; per week, maand of kwartaal, voor aanschaffing van duurzame gebruiksgoede ren, worden desgewenst van gemeentewege verstrekt. Aanvragen telefonisch, mondeling, of schriftelijk. Vertrouwelijke be handeling. GEMEENTELIJKE DIENST VOOR KASBEHEER EN KREDIETWEZEN STADHUIS. LEIDEN, PDSIBDS 150, TEL D0270 (Advertentie) Betere honorering noodzakelijk noba Bhave. di? veel voor het volk India heeft gedaan. Er werd over diens idealen ook een film vertoond Opbrengst bazaar De bazaar die gisteren in de Lutherse Gemeente voor het Orgelfonds werd ge houden, heeft 1100 opgebracht. Open-Deurdienst in de Marekerk In de Open-Deurdienst zondagavond 7 uur in de Marekerk zullen door dr. P. L. Schoonheim bijbelgedeelten worden belicht i.vm. Olav Hartmans spel „Pro feet en Timmerman", dat zondagmorgen in de Gehoorzaal wordt gespeeld. Het is dus in zekere zin een nabeschouwing. De begeleiding van de samenzang, waarvoor liederenbladen worden uitge reikt, wordt verzorgd door J. de Groot. Het mannenkoor Kunst na Arbeid, dat eveneens zondagmorgen medewerkt, zal zondagavond in de Marekerk een drietal bijbelse koorwerken zingen. Alle plaatsen in de kerk zyn vrij. USIDEN, 23 oktot Promotie te Leiden Gepromoveerd tot doctor in de kunde op proefschrift getiteld: „O dumpingsyndroom en de operatieve deling volgens Henley" (Indicatie, Oegstgeest. Pro Vingeroefeningen maken of recitals geven... U vindt zeker uw instrument in ons uitgebreide assortiment met vele wereldmerken. Van de mo derne Rippen Studio, tot de grandiose Steinway. Kom gerust keuren en kiezen. U kunt verzekerd zijn van een verantwoord advies. 60 A deskundig in klank Bel of schrijf om onze foto-br Leiden, Hoogewoerd 90, tel. 20097 Amsterdam Arnhem Breda Rotterdam Niet alle verlangens werden vervuldmaar... (Van t sociaal-economische redactie) IN de gisteren gehouden openbare bestuursvergadering van het Land bouwschap is het nieuwe melkprijsbeleid van de minister van land bouw. mr. B. VV. Biesheuvel, in grote lijnen positief gewaardeerd. Welis waar toonden vrijwel alle bestuursleden zich teleurgesteld over het besluit om de toeslag op industriemelk voor het lopende melkprijsjaar te verhogen tot f 7 per 100 kg, daar stond tegenover, dat zij zich ingenomen voelden met de verdere verhoging van deze toeslag tot f 8 voor de periode van november tot april a.s. en met de verhoging van de verrekenprijs met f 2 per 100 kg. Alleen het Koninklijk Nederlands Landbouw Comité bleek elijks een goed woord voor de besluiten van de minister over te abbhèn. melkprijsjaar als „interimmaatregelen" Van c. -economische redact „Het publiek moet begrijpen, dat de animo om boer te worden zal verdwijnen, als de boeren en land arbeiders voor hun hoge kosten en lange en onregelmatige werkuren niet worden gehonoreerd met een hogere opbrengst van de agrarische produkten". Dit verklaarde de voorzitter var produktschap voor vee en vlees, de heer Joh. de Veer. gisteren op de openbare vergadering van het produktschap in Utrecht. Door de enorme aantal slachtingen in o afgelopen tijd. ook van kalveren, ver wacht de heer De Veer dit jaar niet de gebruikelijke grote herfstuitstoot- Hij meent, dat de boer die nu pinken koopt, er beslist aan kan verdienen, omdat het pryspeil in West-Europa zal stijgen. Volgens hem hebben de meeste boeren er echter noch de kosten noch de moei te voor over. jongvee aan te houden. Dit is niet alleen een kwestie van ^cld (het voer is bijzonder duur» maar men is niet meer bereid om zeven da gen de arbeiders voelen e ondanks eventuele e: De jongere boeren vakantie houden en hebben, aldus de he tra beloningen lillen ook wel t een vrij weekend De Veer. Dat het het boerenbedrijf afi blijkt, volgens hem, ook wel uit de da ling van het aantal leerlingen op de la gere landbouwscholen Verschillende bestuursleden onder streepten de mening van de voorzitter en zeiden, dat de gebondenheid aan bedrijf door velen als een zware wordt gevoeld en dat de voerprijzen dit ogenblik' evenmin het aanhouden van vee in de winter stimuleren De heer De Veer zei dat de koeien de afgelopen week duurder zijn geworden De prijzen liggen nu ongeveer op het niveau van 1961. Zoekt U een GOUDEN RING voor een dame of heer v. d. IVATER. Haarlemmerstr. 20) heeft het Ook in briljantringen. Ruime keuze in alle prijzen. Voorzitter van het Landbouw schap. de heer A. W Biewenga, leid de dc (langdurige) discussie over het melkprijsbeleid in met een rede, waar de verhoging van de toe slag op industriemelk voor het lopende melkprijsjaar zei. dat deze beslissing aanzienlijk beneden het voorstel van het Landbouwschap is uitgevallen. Immers, deze verhoging (met f0.70 per 100 is de correctie van de industrie- melktoeslag ten bedrage van f0.30 be grepen, die moest worden toegepast als gevolg van de te hoge raming van de melkopbrengst bij invoering van het euwe richtprijsstelsel in 1962. In feite blijft er dus slechts een ver hoging van f 0.40 over. Omgerekend alle melk komt dit neer op circa f0.29 per 100 kg en dit betekent dat de geldende richtprijs wordt ver hoogd tot f27.29. terwijl het Landbouw schap heeft gepleit voor een richtprijs f28. Onvoldoende )e door de regering gegeven verho ging kan dan ook, aldus de heer Bie den gezien als een vol doende tegemoetkoming in de slechte bedrijfsuitkomsten van het bijna afge- melkprijsjaar. Inwilliging van het voorstel van het Landbouwschap zou in dit opzicht meer soulaas hebben gebo den. al moet erkend worden, dat ook dit voorstel in genen dele alle verliezen over het laatste jaar zou compens Overigens zou een dergelijke compensa tie ook uit prijspolitieke overwegingen grote bezwaren hebben, daar o.m. prijs- correcties achteraf niet alleen naar bo- iaar beneden kunnen worden aangemerkt, zei de heer Biewenga, dat de verhoging van verrekenprijs met f2 per 100 kg overeenstemming is met het voorstel van het Landbouwschap. Hy noemde deze verhoging redelijk. Tegenover de nieuwe toeslag voo: dustnemelk (van f8) staat evenwel het voorstel van het Landbouwschap om deze te bepalen op f 8.60 per 100 kg. Daarbij heeft het Landbouwschap zich gebaseerd op de vermoedelijke op brengst over het thans lopende melk prijsjaar, terwijl de minister is uitge gaan van een hogere opbrengst heer Biewenga zei de indruk te ben dat de minister hiermee voo loopt op nog te nemen beslissingen t.a.v. de inleveringsregelingcn voor velprodukten e d. Mocht de verwach ting van de minister echter worden be waarheid, dan is het dagelyks bestuur van het Landbouwschap van oordeel, dat de beslissingen van de regering een belangrijke stap vormen naar betere rentabiliteit van de melkveehou derij, waartoe echter ook een actief rundvleesbeleid dient te worden ge- TSieuwe grondslagen Andere maatregelen Met dit al vroeg de heer Biewenga zich af of voor die groepen van be- dryven. die in het afgelopen boekjaar uitgesproken slechte bedryfsuitkomsten hebben gehad en die ook in deze zo mer in moeilijke omstandigheden zyn blijven verkeren (vooral dc veenweide- bedryven) andere hulpmaatregelen en worden overwogen, die liggen n het prijspolitieke vlak. Hoewel rvaring heeft uitgewezen dat de mogelijkheden hiertoe zeer beperkt zyn, ■ek het de voorzitter gewenst, dat •ordt nagegaan op welke wijze deze bedrijven (met name die. welke in li- yuiditeitsmoeilijkheden verkeren) kun- en worden geholpen. Belangrijke stap Wat de andere besluiten van minis- r Bicsheuvel betreft en die in ver band met de verschuiving van het •rzitter wees er hierbij met na dat het Landbouwschap by zijn voorstellen voor dc intcrimperiode geen rekening heeft gehouden met even tuele loonsverhogingen per 1 januari a.s. In elk geval is het van belang, dat per I april 1964 (wanneer het nieu we melkprijsjaar zal ingaan) het be leid wordt gebaseerd op nieuwe grond slagen voor het prijsbeleid, waarbij de reeds verkregen verbeteringen worden geconsolideerd. Als hoofdelementen van dit prysbe- leid noemde de heer Biewenga: 1. goeding van de kostenstijgingen, zover deze niet worden geneutraliseerd door de stijging van de produktiviteit; 2. de beloning van de arbeid van boer en landarbeider; 3. het opvangen de byzondere risico's, die aan dc land- tuinbouw inherent zijn; 4. de kos- van investeringen, verband houden de met de eisen van moderne bedrijfs voering, waaronder met name rente en afschrijving van bedrijfsgebouwen. Bij de discussie bleken de bestuursle den van het Landbouwschap in het al gemeen vrijwel dezelfde mate van waardering te hebben voor de beslui- tten van minister Biesheuvel als hun voorzitter reeds onder woorden had ge bracht. Slechts de heer G. Lambers van het Kon. Ned. Landbouw Comité conclu deerde uit deze besluiten, dat de rege ring „de les van de jongste verkiezin gen nog niet geleerd heeft." Hij noem de de melkprijs-besluiten „onvolledig, onvoldoende en onjuist" en zei dat „de kans, om bij de boeren eens een goede beurt te maken, is gemist". De heer Lambers sprak ook van een „slechte beurt van het Landbouwschap" en meende, dat de vertwijfelde stem ming bij de veehouders ook na de jongste melkprijsbesluiten derd voortduurt. Positief reageren Verder overleg De heer Biewenga sprak ten slotte van een zinvol overleg tussen minister en Landbouwschap, dat belangrijke re sultaten heeft gebracht voor de melk veehouderij en waarmee een goede ba sis is gelegd voor het overleg over de nieuwe grondslagen voor het toekomsti ge prijsbeleid. Hij deelde mee. dat dit overleg binnenkort zal worden geopend. Het was met name drs. R. Zijlstra van de Chr. Boeren- en Tuindersbond. die deze negatieve houding met klem afwees. Hij erkende, dat niet aan alle verlangens (met name die ta.v. het afgelopen jaar" is voldaan, maar het wordt hoog tijd. dat de boeren nu ook eens de positieve kanten van de maat regelen zien. Er is, aldus de heer Zijlstra, werke lijk zinvol overleg gepleegd, dat in het geheel genomen redelijke resultaten heeft opgeleverd. Dit positieve element moet met beide handen worden aange grepen, om tenmminste iets van het ver loren gegane vertrouwen onder de boe ren te herwinnen. Met alleen maar steeds de negatieve resultaten naar vo ren te halen bereiken we niets, aldus drs. Zijlstra. Algemeen was men het er overigens over eens, dat met betrekking tot het nieuwe melkprijsjaar nog verdergaan de maatregelen dienen te worden geno men, waarbij dan tevens o.m. rekening kan worden gehouden met de ontwikke ling in de loonpolitiek. ISa brandstichtingen e.d. Leidse journalist werd vandaag veroordeeld De Haagse rechtbank heeft vandaag uit spraak gedaan in ''e zaak tegen de 27- jarige ongehuwde Leidse sportjournalist A. M. van E.. die in de nacht van 18 op 19 juni jl. onder meer in het gebouw van de Leidse Courant aan de Papengracht, waar hij werkte, brand heeft gesticht, terwyl hij ook elders zyn vernielzucht botvierde, wat een totale schade van meer dan f 100.000,opleverde. Van E. had voor het begaan van zyn onverklaar bare wandaden gedronken. De rechtbank heeft hem nu veroor deeld tot een jaar gevangenisstraf met aftrek, waarvan vier maanden voorwaar- delyk met een proeftyd van 3 jaar als mede onder toezichtstelling van de R.K. reclassering en opneming in de Jel- gersmakliniek. De officier van justitie had twee weken geleden 8 maanden gc- angenisstraf met aftrek en voorwaar delijke terbeschikkingstelling van de re gering met een proeftyd van 3 jaar

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 3