42 ct voordeel PRODENT JUNIOR Engeland niet te hoog beloond met 2-1 zege op wereldteam Sterrenploeg stelde teleur Valsemunterij van Anne-F rankgeld Nieuw! Nu ook de kindertandenborstel Berinimotorfiets met Suzuki-krachtbron Van Scheltinga kansen op tiende plaats Ivanhoe volgeling van Sint-Nicolaas NIEUWE LEIDSE COURANT 11 DONDERDAG 24 OKTOBER 1963 Nuchter Engels voetbal bracht de overwinning Het Engelse nationale voetbalelf tal heeft woensdag in het Londense Wembley-stadion voor 100.000 toe schouwers met 21 gewonnen van een FIFA-selectieteam. Bij rust van deze wedstrijd, die werd gespeeld ter gelegenheid van het 100-jarig be staan van de Engelse voetbalbond, was de stand nog 00. Wat gaf het nog, die save op het harde schot van Bobby Smith, wat deed het er toe, dat ihy tweemaal briljant had gegrepen toen Bobby Carlton en Jimmy Greaves gevaarlijk dreigden te worden. In het immense Wembley-stadion, waar de vreugde voelbaar was, stond de dap pere Milutin Soskic met zyn verdriet alleen. De grove blunder van de donker blonde 26-jarige Zuidslaviër was no» met geen tien saves goed te maken. Heel eenzaam stond Soskic daar, geen speler die met een bemoedigend klopje de armt goalie troostte. De misdaad schijnt tt groot. Twee minuten voor tijd gebeurde het. Het slappe schot van Bobby Charl ton leek nauwelijks gevaarlijk. Links back Carl-Hainz Schnellinger, groot ser dan ooit. en stopper Jan Popluhar draaiden zich al om teneinde de t hoede te gaan steunen en toen kwant dat fatale ogenblik: Soskic, de die in het Zuidslavische doel opvolger is van wonderkeeper Vladimir Beara, maakte de fout van zijn leven. Hij liet de bal los en bood Jimmy Greaves niet te missen kans. Zonder moeite bracht het „enfant terrible" van Engelse voetbal de stand op 21. Wembley, met 100.000 toeschouwers tot de laatste paats bezet, kon juichen. Het was gelukt. Met nuchter, zakelijk, maar zeker geen uitzonderlijk goed bal, was het wereldteam verslagen. Twee j minuten restten Di Stefano en zijn nen nog, het was direct al duidelijk, dat het trage, technisch vaak bijzonder knap- pe spel van het wereldelftal, eenvoudig geen treffer zou kunnen opleveren. Geen wonderteam Twee zaken zullen coach Fernando Riera en zijn sterren op deze zonnige woensdagmiddag, waarop de nazomei 1 zichtbaar zijn afscheid aankondigde duidelijk zijn geworden. In de eerste i plaats dat elf fenomenen en zeker elf fenomenen waaraan de jaren toch niet ongemerkt zijn voorbijgegaan nog geen wonderteam vormen. En daarnaast dat als de bal het werk niet doet de technische kunde, hoe groot I ook, gauw tekort schiet. Het wereldteam speelde, ondanks de klasse van de spe- Iers, ronduit vrij matig. Vooral in d« 1 voorhoede was het gebrek aan tempo en I verband vaak groot. In het bijzonder [Raymond Kopa remde het tempo bijna I voortdurend. Geen wonder dat Alfredo di Stefano, aanvoerder van het FIFA- team, een kwartier na rust de zijlijn opzocht om coach Riera te consulteren. Het vonnis was binnen enkele tellen over de Franse mijnwerkerszoon geveld. Niet groots Uwe Seeler, de held van Hamburg, completeerde de ploeg. Het ging iets be ter. maar groots was het spel van het IFIFA-elftal toch niet. Natuurlijk rest de vraag of in het wereldteam inderdaad I's werelds beste spelers hebben gespeeld, j Stellig niet en dat niet alleen omdat Pele en Garincha evenals Maldini en i Rivera weinig belangstelling voor signor Riera's formatie voelden, maar eerder i wellicht nog omdat de ex-coach van Benfica weinig vooruitstrevend is ge- I weest met zijn selectie. Wellicht heeft hij zich te veel laten leiden door het verleden. Puskas en Gento, beiden zwaarder en bovendien langzamer dan vroeger, waren een paar jaar geleden stellig spelers van groot formaat. Nu Puskas's rol veelal beperkt tot het moedeloos knikken met het hoofd als Dennis Law weer eens weinig geluk kig was geweest met zijn passes- En de eens zo snelle Gento werd volko men uitgeschakeld door rechtsback Jimmy Armficld. Maar een keer kreeg Real's linksbuiten de kans met een lange sprint Engeland's aanvoerder te passeren. Tempo ontbrak Het was vaak mooi wat Eusebio, Di Stefano en Law lieten zien. Zeker, maar alle tempo ontbrak er aan omdat de spelers eenvoudig weigerden in het axio ma te geloven, dat slechts als de bal het Rustig weer f?EN UITGESTREKT gebied van *-* hogedruk bedekt nu het vaste land van Europa. De kern ervan ligt boven Oost-Duitsland. Een in betekenis afne mende storing drong nog tot de Noord zee door, maar verliest nu geheel zijn betekenis. Een bijbehorend front dat vergezegd ging van een hoeveelheid zeer vochtige lucht, kwam ons land binnen en bracht op vele plaatsen mist. Achter dit front is boven Engeland een nieuwe uitloper van het hogedrukge- bied ontstaan. De luchtbeweging in ons land is door dit alles zwak geworden. De lucht blijft tamelijk zacht en vochtig. Naast wolkenvelden komen er ook enkele opklaringen voor. 's Nachts kan plaatselijk mist ontstaan. De regen- kansen zijn gering en in de tempera tuur komt weinig verandering. Een Zeer diepe depressie trok gisteravond over IJsland naar het noorden. Aan de zuidkust bereikte de wind orkaan kracht. ZON EN MAAN Vrijdag 25 oktober: zon op 7.20, onder 17.26; maan op 14.38. onder 22.55. 25 oktober: Eerste Kwartier. HOOGWATER SCHEVENINGEN 25 oktober: 7.26 v.m.j 19.52 n.m. werk doet, een hoog tempo mogelijk is. Bovendien was het weinig gelukkige FIFA-besluit, om alle zestien geselec teerden ten minste een helft te laten spe len fnuikend. Sterren, het is overbekend, verdragen elkaar slecht. Toen Eusebio wist dat htf drie kwartier kreeg om zijn stempel op de wedstrijd te drukken, stond voor hem vast dat hij maar op een manier zou kunnen spelen. Indivi dueel, egoïstisch zelfs, om zodoende te tonen, dat hij en hij alleen, de grootste- van-de-groten was Typisch Engels Voor de anderen heeft dat in min dere mate gegolden, maar vast staat dat de ster-voetballer voor wie de eer onontbeerlijk is geworden, geen ster van de zelfde grootte naast zich kan dulden. Het drama Kopa-Di Ste fano uit de tijd dat beiden voor Real Madrid speelden, is daar een voor beeld van. Engeland stelde tegenover al die individuele voetbalkunde. tot grote vreugde van bijna 100 000 sup porters, direct, degelijk, typisch En gels voetbal, waaraan alle franje vreemd was. doch dat wel bijzonder doelmatig bleek. Het Engelse team is dan ook met de 21 van Wembley niet te hoog beloond Paal en lat moesten immers beide eenmaal redding brengen toen doelman Soskic verslagen was. Een weinig geluk kige beslissing voorts van de Schot Da vidson, die tot woede van alles wat Engels was of dacht weigerde de voordeelregel toe te passen, toen Jimmy Greaves kort voordat hij beheerst scoor de, op de rand van het strafschopgebied ongeoorloofd werd aangevallen, kostte Engeland eveneens een doelpunt. Weinig kans Al heel snel werd duidelijk, dat het wereldteam weinig kans zou krijgen, tegen de homogene, strijdlustige. Engel se formatie. Een volkomen gebrek aan ploegverband was er. oorzaak van, dat het spel van de FIFA-ploeg stierf in de klassieke schoonheid. Briljant doelver- dedigen van de dinsdag 34-jaar geworden Lev Yaschin, die in de eerste minuut al met 'n reflex een doelpunt van Greaves in de weg stand en subliem spel van Schnellinger, maakte dat de eerste helft tenminste met 'n 00 stand kon worden afgesloten. Steeds sterker werd. direct ^ia de her vatting, de druk op het doel van het wereldteam. De Chileen Eyzaguirre. die in de tweede helft de plaats van Dj alma Santos innam, moest al na twee minu ten op de doellijn redden. Toch duurde het nog 20 minuten voor dat Terry Paine eigenlijk bij toeval de score kon openen. Na een pass van Greaves sprong de bal van Bobby Smith weg juist voor de voeten van de toege snelde Paine (10). Even zag het er daarna somber uit voor Engeland, doch het korte „wereld-offensief" leverde weinig meer op dan een enkele corner. Toch kwam de gelijkmaker, en wel ?n de 26e minuut, toen Puskas met een gave pass de Schot Dennis Law in de vrije ruimte bracht. Law omspeelde doelman Banks beheerst en scoorde zon der moeite (11). „Wereldrecord" voor Wembley De grote Pele mag dan even- als Garrincha en de Italianen Mal- dini en Rivera hebben ontbro- ken. de F.I.F.A. en de jubilerende Engelse voetbalassociatie zullen I echt niet ontevreden zijn. De 100.000 toeschouwers, die woensdagmiddag het uitverkochte Wembley-stadion bevolkten, om getuige te zijn van I de wedstrijd tussen Engeland en dc Rest van de Wereld, zorgden geza- menlyk voor het lieve sommetje 1 van 90.000 pond sterling (f 9000.000). Volgens dc Britse officials 'n „we- reldrecord". Daarbij komen dan nog de televisierechten van dc Euro- visie-uitzending waaraan door 23 I landen wordt bijgedragen. Deson- danks zullen de verdiensten van de „wereld-spelers" niet uitzonderlijk 1 groot zijn. Zij ontvingen, ongeacht het resultaat van de ontmoeting zestig pond sterling (f 600) en uiteraard de reis- en dc verblijf- j kosten. Een goede zaak dus voor de 1 F.I.F.A. en de F.A. die de netto- recette volgens bescheiden mingen tenminste f 800.000 delen. Tevreden Iedereen had zich al verzoend met het gelijke spel toen Soskic de fout vai loopbaan maakte en Jimmy Greaves zijn droomkans bood (21). Tevreden konden de Londenaars dus hun „underground" opzoeken. Het En gelse voetbalprestige, dat het al jaren zo moeilijk heeft, was in twee urei danig gestegen Maar ook voor bleef de vraag of de 27 spelers, die zij op deze mooie herfstdag in actie hebber gezien zoals een Engels blad het be rekende nog een werkelijke „markt waarde" hebben van zo'n 25 miljoen De opstellingen waren: Engeland: doel: Banks: achter: Arm- field en Wilson: midden: Milne, Norman en Moore; voor: Paine, Greaves, Smith, Eastham en Charlton. Rest van de wereld: doel: Yashin (Rus land» en Soskic (Z-Sl); achter: Djalma Santos (Braz>. Eyzaguirre (Chili) en Schnellinger (W-Dld); midden: Pluskal, Popluhar en Masopust (allen Tsj-Sl), Baxter (Schotl); voor: Kopa (Fr), Uwe Seeler (W-Dld»Law (Schotl). Di Ste fano (Sp), Eusebio (Port), Puskas (Sp) en Gento (Sp). Voetbal Het Zuidslavische Dyna- ma Zagreb is doorloting in de achtste finales van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars gekomen. De beslissingswedstrijd tussen Linz Ask Dynamo, die woensdagavond in Linz werd gespeeld, eindigde na verlenging gelijk: 1—1. De reglementaire loting, die daarna op het veld werd verricht, be sliste ten gunste van het Zuidslavische Het Engelse voetbalelftal heeft gisteren in het Londense Wem bley-stadion voor 100.000 toe schouwers met 21 van de Rest van de Wereld gewonnen. De Schot Dennis Law haalt uit achter de rug van de Engelse spil Maurice Norman Hamburgse politie grijpt in In Hamburg zijn ernstige verden kingen gerezen tegen de Anne Frank-vereniging. Bij de verant woording van de ingezamelde gelden was het namelijk reeds enige tijd opgevallen, dat de opgegeven admi nistratiekosten aan de zeer hoge kant waren een nauwkeurig onderzoek zou s r - het licht zijn gekomen dat een gedeelte van de ingezamelde gel den, officieel bestemd voor de i--'ch- ting van een drukkerij om propaganda- biljetten voor de vereniging te druk ken, werd gebruikt voor de inrichting van een valsemunterij. De echtgenote van de dinsdag in Ham. burg gearresteerde valse munter Viktor Hövcl, zou als directrice aan de Anne Frank-verèniginp verbonden zijn ge- Ondanks het feit dat de vergun ning tot liet houd'- van inzamelin gen niet was verlengd, had de ver eniging toch een nieuwe inzameling georganiseerd. Een van de inz lingen zou een bedrag van tussen de honderdduizend en tweehonderddui zend mark hebben opgeleverd. Uit Hamburg wordt nog de staat Israël reeds geruime tijd denking zou hebben gekoesterd. Men zou dan ook aan enkele bestuursleden een m hebben geweigerd. Ook de vader van Anne Frank zou zich reeds enige tijd geleden van de vereniging hebben gedis- tancieerd. De Hamburgse politie wil zich in deze fase van het onderzoek nog niet-duidelijk over de zaak uitlaten, maar een functio naris van de recherche verklaarde wel dat de vereniging reeds enige tijd lettend in het oog werd gehouden. De centrale raad van de Joden in Duitsland zou de zaak al evenmin hebben ver trouwd en reeds herhaaldelijk hebben ge adviseerd de inzamelingen stop te zetten. In het begin van oktober werd er een vergunning tot het houden van een col lecte in Rosentha' ingetrokken. De vrouw van de gearresteerde heeft toegegeven dat haar man reeds ger was onderhouden over het feit dat hij spaarbankboekjes had vervalst. De politie zou op het spoor zijn,gekomen na het vinden van duidelijk mislukte vervalste biljetten van tien mark die de produeent in een vijver had gewor pen. Eur. volleybaltitel Ned. dames en heren herstelden zich Zowel het Nederlandse heren- als damesvolleybalteam hebben zich wi dag hersteld van de nederlaag, die zü dinsdag op de eerste dag van de Euro pese volleybalkampioenschappen leden. De herenploeg zegevierde in Boekarest met 3—0 (15—2, 15—6, 15—9) over Fin land, terwijl de dames in Cralovsa e eens met 30 Denemarken de baas ble ven. De setstanden waren hier: 150 15—2, 15—2! HEREN: Poule 1: (Brassof) Italië— België 3—1 (15—10, 9—15, 15—10, 15—10); HongarijeTsjecho Slowakije 3—2 (15 13, 15—12, 10—15, 14—16, 15—8). Poule 2: (Boekarest): NederlandFin land 30 (152, 156, 159); Roemenië —Polen 3—0 (15—9, 15—9, 15—11). Poule 3: (Cluj): Oost DuitslandOos tenrijk 3—0. (15—5, 15—2, 15—9); Rus land—Zuid Slavië 3—2 (15—8, 15—9. 10— 15. 9—15, 15—11). Poule 4: (Tirgu Mures): West Duits landDenemarken 30 (1510, 1513. 1511); BulgarijeTurkije 30 (154. 15—10, 15—11). DAMES: Poule 1: (Boekarest): Rusland Bulgarije 30 (158, 156. 159). Poule 2: (Craiova): NederlandDene marken 30 (150, 152, 152); Tsje cho SlowakijeHongarije 31 (153. 9—15, 15—10, 16—14). Poule 3: (Constantza)PolenZuid Slavië 3—0 (15—10, 15—7, 15—8). Poule 4: (Constantza): RoemeniëO. Duitsland 3—1 (15—12, 16—18, 15—12, 15—3). ter kennismaking Nederlands-Japanse samenwerking De motorenfabriek Pluvier te Rotterdam zal in het voorjaar met een ultra-lichte motorfiets op de markt komen. Tevens zal Pluvier dan weer de enige Nederlandse fa- Zone-schaaktoernooi De zestiende en voorlaatste ronde van het zone-schaaktoer nooi heeft geen en kele verrassing opge leverd. wel enkele ..plichtremises", die veelal waren te dan ken aan het feit dat het merendeel der deelnemers geen be lang meer heeft by felle strijd. Men namelijk al als vaststaand aan dat Gligorlc. Lengyel en Darga de hoofd prijzen winnen. Theoretisch staat dit echter nog niet helemaal vast. De Brit Penrose kan het „op papier" nog halen en het ziet er naar nit, dat hü een laatste kans zal wagen. Woensdag deed Penrose dat tegen Llado. de fel vechtende Spanjaard, die min of meer op de negende plaats rekent. De partij werd afgebroken met gunstige perspectieven voor Penrose. De Neder lander Van Scheltinga is overigens ge baat bij een zege van de Engelsman. Hij hoopt namelijk op de laatste, tiende prijs en onze landgenoot heeft een goede kans die te veroveren omdat zijn hangpartij tegen Mazzoni tot winst heeft geleid. Aitken-Boey werd een Belgische zege. Schaaktechnisoh is hiermee bijna de gehele zestiende ronde beschreven. De andere vijf partijen eindigden alle in ie. De diverse deelnemers schoven 4CC1 snel hun 30 zetten, in de hoop de wedstrijd Engeland-Rest van de Wereld op het tv-scherm te kunnen volgen. Dit gelukte zonder meer aan Popof en Filip. Voetbal In het Goffertstadion van Nijmegen zegevierde woensdagavond een oostelijke jeugdploeg met 31 over de oostclyke amateurs. By rust hadden de jeugdspelers reeds een 21 voorsprong. Voor het jeugdteam scoorde Bannings (Graafschap) tweemaal en Veenstra (Go Ahead), terwijl De Jager (ESCA) de eer >or de amateurs redde. Voetbal Door de beslissingswed strijd tegen Sosnovic (Polen) met 20 te en heeft Olympiakos Piraeus (Grie kenland) zich woensdagavond in Wenen geplaatst voor de achtste finales van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars. Bij rust was de stand 1-0. Dode en 3 gewonden bij autobotsing Bij een botsing op de rijksweg Rotter damUtrecht onder Moordrecht is giste ren de zestienjarige H. G. Klein Langen- horst uit Winterswijk gedood. Hij zat als bijrijder in een verhuiswagen, die tegen een op de parkeerstrook staande vracht auto botste. De bestuurder van de ver huiswagen en zijn zoontje alsmede de chauffeur van de vrachtwagen, B. uit Amsterdam, werden zwaar gewond naar het ziekenhuis in Gouda gebracht Durao en Lengyel kwamen een paar minuten te laat Pomar en Gligoric deden het niet al te vlug, omdat deze grootmeesters nu eenmaal in principe elke daad van de tegenstander met wantrouwen bezien. Philippe-Heidenfeld was een amusante ontmoeting. Er kwam een orang-oetan; opening ter tafel een zeldzaamheid ir internationale toernooien waarna ach tereenvolgens de a-, b- c- en d-lijn alle materiaal werden ontdaan. Darga en Kupper waren bij de 24e zet het strijden moe. De wedstrijdleider langde nog zes zetten, die zeer traag werden uitgevoerd. Uitslagen Popof 'Bulg»-Filip (Tsj.Sl.) xkVz'. Van Scheltinga (Ned)-Mazzoni (Fr» 10: Penrose (GB)-Llado (Sp)-afg.; Aitken (Schotland)-Boey (Belg) 01: Pomar (Sp)-Gligoric (Z.S1) VzVz\ Durao (Port)-Lengyel (Hong) VzVz\ Philippe (Lux»-Heidenfeld (ïerl) Darga (W.Dld)-Kupper (Zwi> Vz Na de zestiende ronde luidt de stand: 1. Gligoric 12 pt; 2 Lengyel ll'fe pt; 3. Darga 11 pt; 4/5. Filip en Pomar beiden 10 pt: 6. Kupper 10 pt (16 partijen); 7. Penrose 9% pt en 1 afg: 8. Popof 8% pt; 9. Llado 7 pt en afg; 10. Van Scheltinga 7 pt: 11. Tatai 6Vz pt; 12. Boey 6 pt; 13. Mazzoni 5 pt; 14 Durao 4% pt- 15/16. Aitken en Heidenfeld 3Vz pt 17. Philippe 1% pt. Dit is drs. L. J. M. van de Laar, wiens benoeming tot staatssecre taris van O., K. en W. binnenkort te verwachten is. Hij zal worden belast met de vrijetijdsbesteding, jeugdvorming. volksontwikkeling, kunsten, oudheidkunde en natuur bescherming, lichamelijke vorming en sport. Thans is hij rector aan het Lodewijk Makeblijde College in Rijswijk briek zijn die een motorfiets maakt. Het hart van deze twee-takt 50-cc motor is van Japanse makelij; namelijk van de Suzuki-fabrieken. Pluvier is er na anderhalf jaar onder handelen in geslaagd van de Suzuki- fabrieken (30.000 motoren per jaar) de losse motors te kopen. Bovendien kreeg Pluvier het alleenrecht voor de Benelux- landen. Wat de import van deze motor tjes betreft en om de losse motortjes bin nen de Benelux weer te verkopen. Wat de export betreft: Pluvier mag de nieuwe motor over de hele wereld verkopen. De nieuwe Berin i-Suzuki motorfiets is vooral gericht op de jeugd die steeds meer interesse krijgt voor de op een mo tor gelijkende bromfiets maar die ook het rijbewijs wil halen dat voor deze su- perlichte motorfietsen nodig is. Pluvier denkt echter vooral aan de ex port, naar landen als Zwitserland. Frank rijk en Ierland De juiste prijs is voor ons land nog niet bekend maar mede in ver band met de weeldebelasting op motoren even boven de duizend gulden. Hoewel het model zeer sportief is. mfet open veren, open ketting, buddy-seat en kort stuur heeft het vele accesoires zo als knipperlichten en een elektrische startinrichting. De mogelijkheid is niet uitgesloten dat Pluvier ook andere motorfietsen zal fa briceren met de Suzuki-motor als kracht bron. De topsnelheid van de Berini- Suzuki motor bedraagt ongeveer 85 km per uur. het verbruik is 1 op 65 met een mengsmering van 1 op 20. De motor heeft vier versnellingen en voetschakeling. Het toegepaste wiegframe is evenals de ge hele fiets ontwerp van Pluvier. De mo torfiets zal leverbaar zijn na de RAI- tentoonstelling die in februari in Amster dam zal worden gehouden. Pluvier brengt ook nog een primeur op de Europese bromfietsenmarkt Het is bromfiets met geforceerde luchtkoe- ling. Het bijzondere is dat deze koeling met een thermostaat wordt geregeld. Vooral de Finnen hebben op een regel bare koeling aangedrongen. In verband met de extreem lage temperaturen reden de luchtgekoeldc brommers constant on derkoeld wat behalve een snellere slij tage ook storingen tot gevolg had. Deze bromfiets komt ook op de Nederlandse markt na februari. Tijdens de vrijdagmorgen gehouden buitengewone ledenvergaderin is meege deeld dat de onderhandelingen met His- ,no Suiza in Breda over een eventuele samenwerking met Pluvier zijn beëin digd en dat deze besprekingen geen re sultaat hebben bereikt. Pluvier blijft dus alleen gevestigd in Rotterdam. LEIDERDORP Fusie chr. kleuterscholen In het dorpshuis hield de Vereniging voor Prot.-Chr. kleuteronderwijs een ledenvergadering. Na de opening gaf de heer J. Planting een overzicht van de gang van zaken tot nu toe. Het is do bedoeling dat per 1 januari 1964 de overdracht van de Chr. kleuterscholen zal plaats hebben aan de ene Vereniging voor Prot.-Chr. Kleuteronderwijs. Dit plan is enige jaren geleden ontstaan. In het oprichtings-comité zijn de statuten vast gesteld die inmiddels koninklijk zijn goedgekeurd. De besprekingen om trent de overneming zijn in een prettige sfeer verlopen. Het huishoudelijk reglement werd na enige kleine aanvullingen goedgekeurd. By de verkiezing van een definitief be stuur werden gekozen de dames A. v. Egmond-SneL P. Osnabrugge-Tammin- ga, N. Hennink-v. d. Bijl en Oostergo, welke laatste de benoeming nog in be raad heeft, en de heren W. v. Zwieten, J. ten Haken, A. Spek, M. Verboon, J. Groeneveld en J. Planting. De functies zullen in onderling overleg worden ver deeld. Borgtocht gemeente De bovenste etagewoningen van het flatgebouw aan de Julianastraat vertonen enkele gebreken, als gevolg van de dak constructie. Reeds enkele keren is ge tracht hierin verbetering te brengen, echter zonder het gewenste resultaat. De Vereniging van Eigenaren Flatge bouw Julianastraat heeft thans na een grondig onderzoek besloten over te gaan tot het alsnog doen aanbrengen van een deugdelijke isolatie van het dak en het doen repareren van alle muren van de bovenste etagewoningen. De kosten worden geraamd op 14.000. Het bestuur van de vereniging heeft ver zocht of de gemeente voor een door de Vereniging van Eigenaren Flatgebouw Julianastraat aan te gane geldlening, groot 14.000, met een looptijd van 5 jaar en een rentepercentage van 5%, als borg wil optreden. AGENDA GEMEENTERAAD Maandag 28 okt. om 7.45 uur komt de ge meenteraad bijeen. Agenda: voorstel tot het aankopen van de onbewoonbaar ver klaarde woningen Hoofdstraat 208 en 210; tot het verkopen van grond aan de Aannemingscombinatie „Leiderdorp", ten behoeve van het bouwen van 78 premie- woningen; tot het verpachten van een perceel grond nabij de Splinterlaan aan de heer P. C. den Hollander te Leider dorp; tot het vaststellen van een nieuwe instructie voor de ontvanger der gemeen te: tot het verlengen van de ontruimings termijn voor de onbewoonbaar verklaarde woning Jaagpad 44. Woningbouw Architect L. Roggeveen te Waddinx- ;en heeft een plan ontworpen voor de bouw van 78 premiewoningen in Beren- drecht. Dit plan vormt met de 24 woning wetwoningen één geheel. De gemeente beschikt over een contingent van 55 premiewoningen en een extra contingent 23 voor personeel van de Kon. Marine. De Aannemingscombinatie Leider dorp is bereid de woningen te bouwen deze te verhuren. Daarnaast hebben en W. gemeend een aantal woningen moeten bestemmen voor de verkoop. De koopprijs is ongeveer f 25.000. Hoofdstraat 2 210 In 1957 werden de woningen Hoofd straat 208 en 210 onbewoonbaar ver klaard. Tengevolge van vernielingen en verwering is ter plaatse een onhoudbare situatie ontstaan. Een afdoende oplossing zal kunnen worden bereikt als de gemeente de be schikking over de percelen verkrijgt. De eigenares, mevrouw N. Hoogwerff Kroon-de Koning te Alphen aan den Rijn heeft zich bereid verklaard de grond met de daarop staande woningen de gemeente te verkopen voor f 2.500. Conflict om R damse Sint IVFIEMAND minder dan „televisie- jeugdheld" Ivanhoe, compleet met boogschutters, edellieden, trom petters en gevangenen, heeft zich aangediend als spectaculair volge ling van Sint Nicolaas als deze op zaterdag 16 november zijn traditio nele intocht in de hoofdstad maakt. De intocht wordt ook dit jaar weer georganiseerd door het Initiatief Comité Amsterdam (ICA). Drie stoomschepen zullen de Sint en zijn gevolg van 50 pieten tot de Prins Hendrikkade bij het Centraal Sta tion brengen, vanwaar de tocht door de stad begint. enige onenigheid te bestaan, omdat hij dit eveneens op 16 november wil doen. De voorzitter van het ICA, mr. J. Schadd zei: Als men in Rotterdam Sin terklaas eerder had willen ontvangen, was dit begrijpelijk geweest, maar op dezelfde dag, dat is onbegrijpelijk. Im mers men zal het de Rotterdamse kin deren toch niet willen aandoen dat zij een Sinterklaas door de straat zien rij den. terwijl de ontvangst in Amsterdam tegelijkertijd op het televisie-scherm is te zien. Mr. Schadd opperde de veronderstel ling dat men in Rotterdam op 16 no vember wellicht 'n „Euro-Klaas" verge zeld van „Piet de ombudsman" wil ont vangen. Hij noemde de Rotterdamse plannen temeer een raadsel omdat Am sterdam in februari al heeft bekend ge maakt wanneer Sinterklaas hier zal ar riveren

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 11