Relatie werkgever tot werknemer beter in de middeleeuwen Schooltelevisiebijeenkomst in Alphen aan den Rijn NIEUWE LEIDSE COURANT 3 WOENSDAG 23 OKTOBER 1963 Agenda voor Leiden en Den Haag Woensdag Marekerk, 8 uur: Herv. wijkgemeente Molenwijk, ds. D. Westerveld te Sche- veniogen over rijn werk in de gevange nis, medewerking van Warmonds Herv kerkkoor. Aula museum Volkenkunde, 8 uur: intern, week, jeugdbyeenkomst, dr. G. D. van Wengen en mr. A. H. M. Ver- I weü over „Vertrouwd en vreemd in I het ontwikkelingswerk in India", j Gebouw chr.-soc. belangen, Oude Sin gel 236, 8 uur: afd. Leiden, Ned. Chr. Bond van Overheidspersoneel, W. Wie- i ringa over reorganisatie rijksoverleg, ziektenkostenregeling rijkspersoneel,her ziening Pensioenwet en salarismaatre- gelen 1 Jan. 1964. Middelstegracht 8, 8 uur: evang. van Veen, Alkmaar, zang van koor, j 40-jarig bestaan Evang. Christenge meenschap. Gebouw Steenschuur 6, 8 uur: leden vergadering De Natuurvriend. Rehoboth (Rapenburg 10), 8 uur: Ver. van Vrijz. Hervormden, lezing dr. F. O. van Gennep. Zendingshuis Oegstgeesf, 8 uur: bij eenkomst Gezinsweek, „Trouw in alle aspecten van de samenleving". Pieterskerk, 7.15-7.50 uur: avondge^ bed. Zomerzorg, 8 uur: Leidse vereniging van Postzegelverzamelaars, ledenver- gadering. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 Ned. Comedie met „Mary, Mary". Den Haag: Gebouw KL en W., 8.15 uur: Residentie-Orkest, m.m.v. Claudio Arrau, piano. Den Haag: Goede-Vrijdagkerk, Bezui- denhoutseweg 361, 8.15 uur: orgelcon cert Gerard Akkerhuis en Nico van der Hooven. Donderdag Burgerzaal stadhuis, 8 uur: intern, week, Z.E. Rajkumar Ragunath Sinha, ambassadeur van India, over „The cultural background of India, its ideals and its approach towards the modern world". Midelstegracht 3, 4 uur: evang. Th. Dikkes, 40-jarig bestaan Evang. Chris tengemeenschap, 6 uur: koffietafel er getuigenisdienst; 8 uur: evang. Jb Klein Haneveld, Bodegraven, medew. van zangkoor. Stadsgehoorzaal, 8 uur: K. en O.- concert, Residentie-Orkest, Claudio Ar- rau, piano. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 u: Theatre la Bruyère met „Le mal Court". Den Haag: Gebouw K. en "W Geref. zangvereniging Asaf. Den Haag: Diligentia, 8 uur, Hon gaars Strijkkwartet Vrijdag Zomerzorg, Stationsweg 35a, Ver. oud-leerlingen Ambachtsschool, H. de Boer te Rotterdam over bouwen staal (met films). Snouck Hurgronjehuis ,8 uur: K. i O.-cursus „China, een grote onbekende" (prof. dr. E. Zürcher). Gebouw Breestraat 19, 8 uur: jaar- j vergadering Herv. mannenvereniging i op G. G. „De Heere is onze Banier", j ds. H. Koudstaal te Oudshoorn over „Hervormd en Geref. gesprek en I dan?" IAntonius-clubhuis, 7.30 uur: afd. Lei den Ned. Chr. Graf. Bedrijfsbond, feest t.g.v. 55-jarig bestaan. Sterrenwacht 7.50 uur: afd. Leiden. I Ned. Chr. Reis-Vereniging, excursie, i Zaal bij Koningskerk (Koningstraat), 7.30 uur: ruilavond voor verzamelaars. De Doelen, 8j15 uur: afd. Leiden Adel- bertivereniginlg, prof. dir. C. A. Rijk, War mond, over „De vernieuwing van de Kea-k uit en door de Bijbel". Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Reizi gers zonder bagage". Den Haag: Gebouw K. en W., 8 uur: Het Nationale Ballet Zaterdag Antonius-clubhuis, 8 uur: personeels vereniging Nekohu, feestavond. In den Moriaen, 7.30 uur: sociëteits avond Hervormde Jeugdraad, Sneeuw bal-cabaret uit Heemstede. Stationsplein, 1-10 uur: afd. Leiden Kon. Ned. Natuurhist Vereniging, ver trek met bus 41 voor strandexcursie van Katwijk naar Noordwyk. Den Haag: Kon Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Mac beth". Den Haag: Gebouw K. en W., 8 uur: Ned. Opera met „De vier huistiran- Den Haag: Diligentia, 8 uur: Kon. Nationale ZangschooL Den Haag: Gemeentemuseum, Stad houderslaan, 8.15 uur: Wil Brons, Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Doeza-apotheek, Doezastr. 31, tel. 21313 en Haven-apotneek, Haven 18, tel.20085. Trianon (2.30, 7 en 915 uur): Interna tionaal hotel (Vips) (14 jaar). De dienst van de apotheek Van Breest Smallenburg Leiderdorp wordt ook waargenomen door de Haven-apotheek. Films Casino (2.30, 7 en 9.15 uur): Verloren onschuld (18 jaar); donderdag: Op de drempel van het leven (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Alle vrou wen van de wereld (18 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): De opge jaagde (18 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De stro pers van Alaska (14 jaar); woensdag en donderdag: De straat der geverfde lip pen (18 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Het proces (18 jaar). Voor grammofoonplaten Christelijke Besturenbond TVE relatie mens tot mens, oftewel werkgever tot werknemer, is een on- persoonlijke verhouding geworden in het grote bedrijf en is sleehts sporadisch aanwezig in het kleine bedrijf. Het volle begrip voor het werk van de vakbeweging is van de zijde van de werkgevers nimmer verkregen. Dat zei gisteravond ds. J. M. D. v. d. Berg tijdens de najaarsvergadering van de Leidse Christelijke Besturenbond in het gebouw van Christelijke Sociale Belangen. De taak van de vakbeweging is er aldus ds Van den Berg. Die taak moet worden gezooht in rechtvaardigheid, eerlijkheid en naastenliefde. Ds van den Berg gaf grif toe, dat de leiding van de Kerk ook niet altijd het juiste begrip voor de vakbeweging had opgebracht „Een mens uit de middeleeuwen zou in onze huidige maatschappij zijn ogen niet geloven". En daarmee doelde hij niet alleen op de evoluties op medisch, tenschappelijk, technisch en religieus gebied, maar vooral ook op maatschap pelijk gebied. Uit het betoog van ds Van den Berg viel op te maken, dat de mens va middeleeuwen gauw zou willen terug keren naar zijn eigen tijd. Toen v» er gilden, waarin patroon en gezel de problemen van vak en bedrijf prettig bespraken. De gezel werd overal in f moeid. Er was toen ook geen sprake v winst maken, maar van het voorzien levensbehoeften. Tegenwoordig wordt de kapitalistische maatschappij teveel de nadruk gelegd op het woord kapitaal in de driehoeksverhouding grond-arbeid- kapitaal. Ds Van den Berg noemde dit onevenredig. Overtrokken De nadruk op hèt individu in de wes terse wereld noemde ds Van den Berg ook overtrokken. Er is te weinig accent gelegd op gemeenschap. In dit verband wees hij ook op een zorgwekkend punt, dat bij de besprekingen van de eisen over en weer niet aan de aandacht mocht ontsnappen: de positie van de midden stander. Het feit, dat 40 tot 50 procent Ds. J. Groot 25 jaar predikant Vandaag is het 25 jaar geleden, dat ds. J. Groot, Hervormd predikant te Lei den, zijn ambt aanvaardde. Op verzoek van ds. Groot, die de viering van dit ju bileum tot intieme kring wilde beper ken, maken wij daarvan pas vandaag melding. Ds. Groot werd in 1914 in de Hervorm de pastorie te Steggerda (Fr.) geboren. Hij was student in Utrecht (1932 tot 1937). Nadat hij leraar Hebreeuws aan het chr. gymnasium te Utrecht (1936-1938) en leraar godsdienstonderwijs aan het chr. lyceum te Zwolle (1937 en 1938) werd hij op 23 oktober Haulerwerk (Fr.) in het pastorale ambt bevestigd. Nadien was hij predi kant te Valburg (Betuwe, 1942) e gentheim (Ov., 1946). In augustus 1950 deed hij zijn intrede in de Herv. Ge meente van Leiden, als opvolger van ds W. H. Kelder. Ds. Groot was enige jaren scriba vai de centrale kerkeraad alhier. Sinds 1951 is hij lid van de Litur. gische Kring en hij bekleedt ook het voorzitterschap van de Hervormde Werkgroep voor Liturgie en Kerkzang. Onlangs werd hij op voordracht van de Raad voor de Eredienst benoemd tot do cent aan het Conservatorium te Rotter dam (vak liturgie) voor de opleiding tot organist in de Hervormde Kerk. Opbrengst collecte voor vluchtelingen In Lelden heeft de geldinzameling voor de Armeense vluchtelingen In Grieken land plm. f 12.000 opgebracht. Puzzelprominenten De bekendmaking van de ni men van degenen, die met hun oplossingen van de puzzel in ons Zondagsblad van 12 oktober een prijs wonnen, is door een misver- stand achterwege gebleven. Wij vermelden alsnog deze puzzelpro- 5 minenten: 1. C. W. de Ryk, Witte Rozenstraat 21, Leiden; 2. vrouw Van de Bent-Vink, Via- 3 ductweg 10, Noordwijkerhout; 3. t mejuffrouw E. Bette, Wasbeker laan 18, Sassenheim. van de middenstanders dreigt te worden doodgedrukt, noemde hij een symptoom van zwakte in de huidige samenleving. Ook moet worden gewaakt over de arbeidsvreugde, die allerwegen ver- loren dreigt te gaan. In dit verband wees hij op het verschil tussen de vroegere wagenmaker, die zijn pro- dukt dikwijls voorbij zag gaan en op de huidige arbeider aan de lopende band, die niet eens van een produkt van zijn handen kan spreken. Gelijk berechtigdheid van kapitaal en arbeid zal moeten worden ingevoerd. In het huishoudelijke gedeelte werden nog enkele suggesties behandeld over het komende winterprogramma en de daarin te houden bijeenkomsten Kwestie noodwinkel van Kreymborg GTOALS wij gisteren in het kort nog konden berichten, heeft de presi dent van de rechtbank te Amsterdam het door de Leidse arts-reumatoloog H. Colenbrander gevraagde bevel tot sta king van de bouw van een noodwinkel van het kledingmagazijn Kreymborg naast zijn huis geweigerd. Eender schreven wij uitvoerig over deze kwestie. De noodwinkel op palen tast volgens de Leidse arts zijn recht van uitzicht en uitgang aan, twee rech ten die hij weglens erfdienstbaarheid meent te hefbben verworven. De presi dent van de rechtbank, mr. U. W. H. Stheeman, was het niet eens met de me ning, dat een vrij uitzicht op de Rijn een erfdienstbaarheid zou zijn. Mr. Sthee- man was onvoldoende gebleken, dat het recht van uitgang via het waterpoortje bij de woning is aangetast. Het ging in dit kort geding om het fraaie op de hoek van de Oude en Nieu we Rijn in Leiden, op de voorlopige mo numentenlijst staande en uit 1760 date rende „Huis ter Lugt", dat alleen uitzicht aan de waterkant heeft. De president van de rechtbank over woog in zijn vonnis, dat het verlangen van het kledingmagazijn in de buurt van de te verhouwen winkel een noodwinkel neer te zetten een redelijke behoefte is. De gemeente Leiden heeft bij het af geven van de vergunning de eisen van het verkeer in aanmerking genomen. Mede gezien het feit dat de vergunning slechts voor een jaar werd afgegeven, een afstand van zeven meter tussen de dokterswoning en de noodwinkel over bleef en de noodwinkel een bescheiden laag dak heeft, meende president de eisen te moeten afwijzen. Hij liet daarbij in het midden of het belang van dr. Co- leribrander wel in verhouding staat tot het belang van het kledingmagazijn. De arts werd veroordeeld tot betaling van de proceskosten (tweemaal 200 gulden). Voor grammofoonplaten Grote gift voor Leids tehuis De Stichting Tehuizen voor geeste lijk Gehandicapten, die enige tijd ge leden het pand Witte Singel 70 kocht dit in te richten voor twintig jonge mannen, die het genot van een ouder lijk huis moeten ontberen, heeft voor de inrichting van dit tehuis een gift van ruim f 10.000 ontvangen van de Stichting voor geestelijk en lichamelijk gehandicapten te 's-Gravenhage. Scheepvaart om Leiden Bemaling voor reeks van polders Het plan om in midden-ZuldholIand en centrale polderbemaling in te en voor een reeks van polders is thans n een stadium, dat het binnenkort definitief kan worden vastgesteld. Vol gende maand wordt hierover een besluit verwacht van de verenigde vergadering de Omringdijk van de Droogge maakte Noorderpias in Hazerswoude. Dit waterschap behartigt de voorberei ding, uitvoering, stichting, instandhou ding en exploitatie van de gemeen schappelijke afwatering, bemaling en inlating van water voor de polders. De centrale polderbemaling zal den ingevoerd voor de polders Hazerswoudse Droogmakerij", „Achter en De Putte", „De kleine Droog makerij", De Benthuizerpolder er Palensteinse polder. Deze polders den in twee bemalingsgebieden inge deeld. Met dit bemalingsplan zijn de polders akkoord gegaan. De hieruit voortvloeiende polderlast zal gedurende vijfentwintig jaar f128.per hectare per jaar bedragen. Dit bedrag is drie gulden hoger dan aanvankelijk was becijferd. Op een gadering van de Palensteinse polder werd hiervan gezegd, dat de extra-kos ten mede veroorzaakt zijn door hogerhand opgelegde eisen. Naar aanleiding hiervan werd nog gewezen op de voorgenomen nieuwe scheepvaartverbinding in Leiden, bij alle scheepvaart om de stad Leiden heen zal worden geleid- Voorts zal de vaarroute van Leiden naar het Amster- lam- Rijnkanaal zo worden verbeterd, lat er schepen tot 2.000 ton gebruik ran kunnen maken. Arbeidsjubileum van de heer Arnoldus Vandaag vierde de heer H. Arnoldus ;ijn veertigjarig arbeidsjubileum in dienst van de firma Gebroeders Van Hoekens Houthandel te Leiden. De heer P. J. van Hoeken van 's-Gravenpolder sprak de jubilaris hartelijk toe. Hij handigde hem een geschenk onder couvert, 's Middags werd bij de heer Arnoldus thuis. Bronkhorststraat 4a, receptie gehouden, die erg druk werd bezocht. Auto in brand op Breestraat Op de Breestraat brak gistermiddag brand uit in een personenauto doordat de bezineleiding was gaap lekken waar de benzine op de hete uitlaat drup pelde. De brandweer had de zaak wee: gauw in het reine Leuk blijspel in Woubrugge voor plattelandsvrouwen landsvrouwen gisteravond tn het oude Raedthuys hun jaarfeest, dat werd ver zorgd door de Woubrugse toneelvereni ging onder regie van de heer J. Verzaal. Men voerde op het biyspel ln drie be drijven van A. Wildouck: Drie meisjes gevraagd. Het bleek dat dit gezelschap steeds eer spelroutine krijgt. Weliswaar lag ït voor een blijspel noodzakelijke tempo >ms wat te laag en spraken vooral de dames soms te zacht, over het geheel ge nomen werd het stuk goed vertolkt en bleken de spelers goed op elkaar inge speeld. De rolkennis was eveneens rede lijk. Grimeur A. van der Pauve had ook 1 eer aan zijn werk. Advertentie Het stuk handelde over het echtpaar Schuddevreugd, zeer goed vertolkt door ïeer geroutineerde spelers Jac. Wol- en mevrouw T. van Harskamp-van Klaveren. Hun drie niet zojonge zoons hebben meer belangstelling voor de stu- jn de kunst dan voor het zwakke ge slacht Als de moeder via advertenties tracht het vrouwelijk element in huis te halen, blijken de zoons toch te ontdooien. Een leuk gegeven, vol dwaze verwikke lingen en natuurlijk een happy-ending. Van de damesrollen verdient nog het verdienstelijk spel genoemd te worden mevrouw A. Bruin-de Horder als het dienstmeisje Reneetje. De rolen van de drie uitgedroogde zoons werden eveneens goed gespeeld door de heren A. Pell. R. van Egmond en H. Muller, terwijl C. Kroes de rol van de LE1MVIDEN Opbrengst De collecte voor P.I.T. heeft f 94,74 opgebracht. dwaze neef Barend wel heel enthousiast, doch iets te geforceerd uitbeeldde. Het langdurige applaus toonde duidelijk hoe de talrijke aanwezigen het spel waardeer- De opbrengst as bestemd vo bejaarden. Opbrengst De P.I.T.-collecte ten bate van de protestantse militaire tehuizen heeft op gebracht ƒ142,31. Gisteren is het proefseizoen voor de schooltelevisie begonnen- Zoals bekend mag worden geacht, zijn bepaalde scholen aangewezen, die bij dit expe riment betrokken zijn- Uit de groep van 170 Nijverheidsscholen in ons land mogen er twintig meedoen, waar onder ook de Chr. Technische school te Alphen. Begrijpelijk is men daar wel een beetje trots op en men gaf de eerste uitzending een klein officieel tintje, waarvoor het bestuur van de Stichting voor Chr. Nijverheidsonder wijs een bijeenkomst had belegd in de kantine van de school, waar het televisietoestel ook een plaats kreeg- De waarn. voorzitter van genoemde Stichting, de heer G. van Staalduinen, noemde het voor de school een zeer be langrijke middag. Hij had niet verwacht dat de televisie reeds zo spoedig in het schoolleven zou doordringen naast de Uitbreiding Rijnhaven In de vergadering van 22 februari 1963 heeft de raad, overeenkomstig het voorstel, besloten tot het bouwrijp ma ken van ten oosten van de Industrieweg geprojecteerde industrieterreinen door onder meer het uitbreiden van de Rijn haven in westelijke richting, alsmede tot het beschikbaar stellen van het beno digde krediet, destijds geraamd op 950.000,—. Ter bestrijding van de kos ten van vborberèiding van het plan werd reeds op 24 november 1961 een bedrag in 10.000,— gevoteerd. Het is nadien noodzakelijk gebleken het plan en de kostenraming vai werk in nadere beschouwing te ne Het gevolg hiervan was, dat onder eer tot een gewijzigd plan moest wor den gekomen met betrekking tot de op hoging van de reeds in het nieuwe ge deelte verkochte terreinen. Met het oog op de spoedig op die percelen te ver wachten bouw dienen zij, anders dan was voorzien, met zuiver zand te den opgespoten. Ook bleek de ra van kosten voor wat betreft het gereed maken van de terreinen in het algemeen te laag gesteld. De raming van kosten wijst thans een eindbedrag aan van 1.007.450.het geen 47.450— boven het reeds te: schikking gestelde krediet 960.000,— ligt. In verband hiermede stellen B. e voor een aanvullend krediet 50.000— te voteren. In het vertrouwen, dat de raad zich ■eneens met dit voorstel verenigt, heb- ben B. en W. ter uitvoering van hel besluit van 22 februari jL, het werk inmiddels doen aanbesteden en voor de van 862.000— gegund aan de N.V. Aannemingsmaatschappij Dikkerboom Sijbrandij te Oudehaske. Mobiel met spannende Valstrik te Alphen aan den Rijn Hedenavond wordt in het Nulsgebouw de tweede van de familiebijeenkomsten van de Chr. Oranjevereniging gehouden waar de toneelclub „Mobiel" opvoert het stuk „Valstrik voor een man alleen". Het gebouw is voor deze avond uitverkocht en we kunnen de bezoekers vertellen, dat hen spannende uren wachten. Heit toneelstuk in vier bedrijven is uit het Frans vertaald door Paul Rodenko. Literaire waarde heeft het niet, daar voor is er een téveel aan toevalligheden. Maar. evenals dat met een goedkope pocket-uitgave het geval kan zijn, het boeit van begin tot einde en als ei een groepje spelers en speelsters op de planken staat, zoals „Mobiel" die heeft, dan is het niet te verwonderen dat door ademloze stilte in de zaal, de spanning soms bijna voelbaar was. Men wordt geconfronteerd met eer man wiens vrouw, na een kort huwe lijksgeluk is weggelopen. De man wordt gespeeld woor de regisseur van .Mobiel' de heer Jack J. Brokaar, die de rol mees terlijk speelde. „Een vrouw" werd tolkt door mevrouw Bary. die deze Ff.RjN&NJ -1 ©PIB ^t§ avond niet zo veel behoefde te zeggen, maar kostelijk was in haar mimiek. De heer M. B. Figee was de commissaris van politie, die het onderzoek leidde naar de vermiste vrouw. Zoals steeds, voortreffelijk in zijn rol, maar o.i. had de grimeur hem wat meer politieman moeten maken. Een nieuweling in het „Mobiel" ge zelschap was de heer J. van Petegem, hoofd van de Martha-Stichtingsohool. Hij had de. lang nieit gemakkelijke, rol van een jonge pastoor te vervullen en hy deed dat op zodanige wijze, dat dc toneelclub met deze aanwinst mogen feliciteren. De heer A. J. Roos braoht, als de oude Parijse clochard het wat meer komische element naar voren. Men wil de spanning toch ook wel eens weg lachen en dan kan men bij Roos goed terecht. Ten slotte was er nog „de pleegster", Ada Veenhuizen uit Koude kerk. Wat jong nog, wat schools wel heel verantwoordelijke scène ge plaatst. maar „Mobiel" kan nog plezier van haar hebben. Stijgende belangstelling Men weet dus nu, wie men voor zich krijgt en over het stuk zwijgen verder maar, omdat anders de aardig heid voor hedenavond er af is. Voor het geluid was P. van Heijningen de Arie v. d. Panne verzorgde de grime en de decors waren ditmaal van Beyne en Zn, Amsterdam De heer J. Wijk trad op als inspéciënt en mevr. E. Goedhart-Kapteijn was als reeds zo vele jaren, souffleuse. De heer C. Kohlenberg, voorzitter van de Chr. Oranjevereniging, opende de avond. Hij zei o.m. dat het voor het bestuur altijd weer spanning oplevert de twee avonden vol zal krijgen. De leden laten hier de C.O.V. gelukkig niet in de steek en zelfs constateert men weer stijgende belangstelling. radio, die reeds burgerrecht verkreeg. Spreker had goede verwachtingen dit nieuwe onderwijsmedium. De directeur van de school, de heer A. Pauw, zag de verandering niet zozee: in het televisietoestel als zodanig, dat hü een verkapt filmtoestel noemde. Hei nieuwe element is, dat we nu uitzendin- gen krijgen, die by zyn. De films warer soms enkele jaren oud. Een overzicht werd gegeven van het programma. Er komen 27 uitzendingen. Het is de bedoe ling, dat alle klassen van de school, 31 in totaal, er twee van te zien krijgen. Wethouder Dekker zei, dat het Ge meentebestuur bUzonder verrast wai over wat hier staat te gebeuren. Spreker feliciteerde de school met deze onder scheiding, die hy ook als een onderschei ding voor de gemeente zag. De heer Dekker heeft hierna het toe stel ingeschakeld, op het tydstip dat de uitzending begon. Raad vergadert vrijdag De agenda voor de vrydagavond 25 oktober om half acht te houden raads vergadering bevat o.m. de volgende pun ten: Voorstel van de commissie voor hel ontwerpen van strafverordeningen inza ke wijziging van de bouwverordening; wyziging van de verordening regelende de aard van de bebouwing eii het ge bruik van gronden gelegen in een be bouwde kom: beschikbaar stellen var een krediet voor het vervangen van eer brug in de Landlustweg door een dui ker; het doen deelnemen van de ge meente in de financiering van het ver bouwen van de aan de gemeente toe behorende. met vruchtgebruik belaste boerderij Domianvier te Wons tot een bedrag ad 15.000: verkoop van bouw grond aan de Cederstraat en het Gou den Regenplantsoen aan Muys en De Winter's Beheers Maatschappij N.V., ge vestigd te Rotterdam: aankoop van de boerdery Noordeinde 40 van C. S. Ver eouwen te Voorhout en T. W.'Verhoef alhier: aankoop van enige percelen wei land en water van C. M. Stigter; aan koop van een perceel tuingrond van de familie Kammeraad; aankoop van de woningen Woubrugseweg 60 t/m 72 van Rijnlands Administratiekantoor N.V.. be schikbaar stellen van een aanvullend krediet voor het aanleggen van de Rynhaven: beschikbaar stellen krediet voor het bouwrijp maken gronden in het uitbreidingsplan Prins Hendrikstraat: verzoek om me dewerking voor het aanschaffen var meubelen, hulpmiddelen en ontwikke lingsmateriaal ten behoeve van de bij zondere kleuterschool aan de Gouwe straat; aankoop van een houten school gebouw van het R.K. kerkbestuur met bijbehorende voorstellen: ten slotte en kele financierings-voorstellen. Aankoop woningen Woubrugseweg Onderhandelingen tussen de gemeente Rijnlands Administratiekantoor N.V.. alhier, hebben tot overeenstemming ge leid omitrenit de aankoop van de haar in eigendom toebehorende woningen Wou brugseweg 60 t/m 72 met de daarbij be horende grond, ter grootte van ongeveer 1850 m2, voor een koopsom van ƒ20.000 i totaal. De aankoop van deze percelen, die twee zRden ingesloten liggen tussen eigendommen van de gemeente, is belang met het oog op de daardoor gelijk wordende afronding van hel dustrieterrein Heimanswetering. Er werd royaal gegeven De opbrengst van de collecte Vluchtelingenhulp belooft ook in Alphen aan den Rijn een succes te worden. De raming van Sociale Zaken lag rondom de vijfduizend gulden, maar wat tot gis teravond binnenkwam wettigde de waohting dat men. al6 hedenavond alles binnen is, tot ongeveer twaalfduizend, misschien wel dertienduizend gulden zal gekomen zyn, wat neerkomt op ƒ0,50 per inwoner. Voor doofstommen Morgenavond om half acht wordt in de Salvatorizaal weer een intenkerkelij ke dienst voor doofstommen en hardiho- renden gehouden. Voorganger is de heer Madern uit Rotterdam, vertegenwoordi ger van de dhr. Geref. Kerken v< werk onder deze „gehandicapten". BENTHV1ZEH Per gezin f 4 voor vluchtelingenhulp De actie vluchtelingenhulp heeft in Benthuizen opgebracht 1.583,76, dat wil zeggen ƒ1,13 per inwoner of byna ƒ4.— per gezin. Ruiterwedstrijden in Wassenaar Het Streekverband Gouda/Rynstreek van Landelyke Ruiterverenigingen, heeft zyn streekwedstryden voortgezet. Dit keer was men thuis te „Meijendel", Was- senaar, waar men een uitstekend ter rein ter beschikking had gekregen. De voornaamste uitslagen zyn: Individuele dressuur, klasse L: C Vroege, Boreftse ruiters; 2. mevrouw Staalduinen, Endracht Ruiters, Zeven huizen; 3. mejuffrouw A Vergunst, Bo reftse Ruiters, Bodegraven; 4. D Ver- gunst, idem; 5. mevrouw v d Horst- Engel, Prins Bernhard Ruiters, Nieuw- Idem, klasse B: 1. mevrouw Van Krimpen, Boreftse Ruiters; 2. mejuf frouw L Enthoven, Eendrachtse Ruiters; 3. P Noordam, Prins Bernhard Ruiters; 4. G A Ripping, Alphense Ruiters; 5. Joh. Nell, Boreftse Ruiters. Idem, klasse N: 1. W v d Akker, Al phense Ruiters: 2. mejuffrouw A Nell, idem; 3. J v d Hoek, idem. Springen, klasse L: 1. C Vroege, Bo reftse Ruiters; 2. mejuffrouw R v Leeu wen, Prins Bernhard Ruiters; 3. me vrouw v d Horst-Engel, idem. Idem, klasse B: 1. G A de Regt. Al phense Ruiters; 2. mejuffrouw v dGraaf, Lekruiters, Lekkerkerk; 3. L Kwaker- naat, Boreftse Ruiters. Caprillie-proef: 1. P Noordam, Prins Bernhard Ruiters: 2. W v d Akker. Al phense Ruiters; 3. mevrouw Van Krim pen. Boreftse Ruiters. Tally-Ho: 1. C Vroege, Alphense Rui ters; H Oskam. Lekruiters: 2. mevrouw Van Krimpen, Prins Bernhard Ruiters; 3. P Noordam, idem; 4. L Kwakernaat, Boreftse Ruiters. Intelligentietest (vragen-wedstry d) 1. H de Vos. Lekruiters: 2. L van Dieën, Boreftse Ruiters; 3. Nel Sireefland. Lek ruiters; 4. G M Schep, Lekruiters: 5. L Verburg. idem; 6. mevrouw Teels. Bo reftse Ruiters. Bazaar voor clubhuls Mevrouw J. J. Bruins Slot-Padding, de echtgenote vn Alphens burgemeester, zal vrijdagavond a.s. om 7 uur in ge bouw „Bethel" een bazaar openen, waar van de opbrengst is bestemd voor de speeltuinvereniging „Kindervreugd" in Alphen-west. Een clubhuis is het be langrijkste doelwit van de bazaar, die tot zaterdagavond 22.30 uur zal zijn ge- HAZERSWOUDE Dia-vertoning Gisteravond vergaderde de afdeling Hazerswoude van de Hollandse Mij. van Landbouw in het hervormd verenigings gebouw. Voorzitter J. v. d. Maas deelde dat ds. Van der Most die zou spre- over schipperskinderen verhinderd wegens opneming in een ziekenhuis. De avond werd nu gevuld met diaverto ning van de Middellandse Zee, Grieken land en Turkije. Mej. Coby van Ryn nam afscheid als bestuurslid van de afdeling omdat zij binnenkort gaat trouwen. Zangavond Vrijdag wordt een zangavond gehouden in de hervormde kerk. Solozang van Kees Deenik. Andere medewerkenden: Zang Vriendschap onder leiding van Henk Akse, organist H. v. d. Bovenkamp. Spre kers ds. N. W. v. d. Hout en ds. G. Jon kers. Samenzang onder leiding van Kees Vluchtelingenhulp De actie vluchtelingenhulp (dorp en Rijndijk) heeft 2890 opgebracht, dat wil zeggen 0,40 per JB Schaken Voor de onderlinge schaakcompetitde werden gespeeld de volgende wedstrij den: B. VreuigdenhilJ. v. d. Neut 10; J. de BruinL. van Gorkum 10; J. v. d. HavenJ. A. Vos VzL. van Gor kumJac. Harkes VI-J. v. d. Neut B. Vreugdenhil 01; H. MerbisA. Huis man 1—0. KOUDEKERK a. d. RIJ» „De liefde sticht" hield een bazaar De Hervormde vrouwenvereniging „De liefde sticht" hield gistermiddag en -avond haar jaarlykse bazaar in het Verenigingsgebouw. Toen ds. Koerselman de bazaar 's middags met een kort woord opende, was de opkomst reeds goed In zijn openingswoord bracht spreker dank aan de vereniging voor de steun, die zij aan de Kerk verleent Reeds meteen na de opening waren de diverse stands omring door kUkende en kopende klanten, terwyl ook van de ver schillende attracties een druk gebruik werd gemaakt. Ook de jeugd was goed vertegenwoordigd en er heerste een ge zellige sfeer. Ook in de avonduren werd de bazaar druk bezocht en tot laat in de avond vonden de verschillende spelen gretig aftrek. Hoewel de financiële resultaten non niet bekend zyn, mag toch worden vere wacht, dat deze bevredigend zullen zyn. Met een woord van dank aan de me dewerkenden sloot ds. Koerselman deze geslaagde bazaar.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 3