GEZINSFLES alstublieft.. in de voordelige Vlugge actie vluchtelingen De heer B. Roolvink gast bij A.R. te Oegstgeest Weg naar samenwerking in judowereld gevonden Bod Amev op Utrecht, Hav en Holland fris-vrolijk-fantastisch KOERIERS HANDIGE KNUTSELAAR, Nieuwe Leidse Courant deze zeer duidelijke pocket over gezondheid en ziekte NIEUWE LEIDSE COURANT DINSDAG 22 OKTOBER 1968 (Vervolg van pagina 1) Hedenavond hoopt men de volledige uitslag van de actie te weten, dat wil «eggen de opbrengst van de huis aan huis-actie en de stand op giro 999. Gisteravond voor de start was aan toe- «eggingen en overschrijvingen al an derhalve ton voor de vluchtelingen- actie binnen. Een typische moeilijkheid die by de voorbereidingen overwonnen moest wor den, was het voorzien in collectemate riaal, want er zijn in heel Nederland bepaald geen 80.000 bussen voorhanden Sommige gemeenten de wijze waarop de collecte „opgesierd" zou worden, werd aan de plaatseiyke organisatoren overge laten werkten derhalve met lUsten, weer andere met zakjes plus een aan bevelend woordje op papier van de bur gervader, andere gemeenten kwamen op het lumineuze idee stembussen op vracht wagens te laden, waarin men zyn bij- drage kon deponeren en Vlaardingen bij- voorbeeld deed het weer met Vimbussen. Hoofdkwartier In het gebouw van de Spaarbank voor de stad Amsterdam aan het Singel, die ook zo'n belangrijke rol heelt gespeeld bij de actie Open het Dorp was gisteravond het hoofdkwartier van de ze bliksem-vluchtelingenactie gevestigd. Onmiddeliyk na de uitzending begon het daar verheugende berichten uit het ge hele land te regenen. Hier was het de harmonie die op pad ging om de offervaardigheid kracht by te zetten, elders hoorde men in het avondlyke duister het pierement tot (geen woorden maar) daden aansporen, opnieuw ergens anders was het voltalli ge gemeentepersoneel onder leiding van de burgemeester noest aan het collecte ren (Hellendoorn)in Groningen collec teerden studenten in café's en restau rants en in de Noordoostpolder, het meest uitgestrekte collectegebied, waren 315 „man" in de weer om de gelden in te zamelen. Onder hen waren 120 dames die in haar eigen auto's de polder door kruisten. Kortom het was een onafzien bare rij hartverwarmende berichten die het Amsterdamse „zenuwcentrum" over stroomden. Twee zware jongens In de bovenzaal van de Gereformeerde kerk werd gisteravond een le denvergadering gehouden van de Anti-Revolutionaire kiesvereniging „Nederland en Oranje". De voorzitter, de heer L. van Veen sprak zijn te vredenheid uit over de grote belangstelling. Hierna kreeg de spreker van deze avond, de heer B. Roolvink, gelegenheid voor zijn „Politieke rond blik". Er zyn vele vraagstukken in onze tijd. Maar de kwestie is die van het christen zijn. Wij, in onze tijd, spreken teveel tegen elkaar, inplaats van met elkaar. Hierdoor komen we niet dichter by el kaar. Wy moeten christen zijn in de sa menleving, als christenen met elkaar om gaan en op christelijke wyze met elkaar praten. De vraagstukken vermeerderen met de dag. Er gebeurt in de laatste 10 jaar van welvaart meer dan vroeger in een In een zo korte na-oorlogse tijd zoveel welvaart en ook zoveel proble- Zowel in de binnenlandse als in de bui tenlandse politiek ontstonden er talloze verschuivingen. De heer Roolvink noemde als voorbeelden „de liquidatie van het koloniale probleem", het vraag stuk van het tekort aan arbeidskrachten, de oppositieparty als verliezer by de laatste verkiezingen, de onbehagelijke stemming van de plattelanders en ande- •n inzake het landbouwschap. Krachten Er zyn in onze samenleving ontbin dende krachten werkzaam, zy willen zich meester maken van de situatie. Wanneer de partyen die de loon- en prijspolitiek behandelen, het niet juist vernomen te hebben dat de foto graaf Teun van Gelder (bekend mede organisator van Open het Dorp) bi aartsbedelaar Johan Bodegraven toeval- ligerwijs met zyn collectebus terecht was gekomen, een confrontatie dus van twee zware jongens op het gebied van „Kom op met je geld". Wat zal er nu kunnen worden ge daan als de drie miljoen zijn binnen gekomen? Voor 1000 onder menson waardige omstandigheden levende vluchtelingen in Griekenland zullen de ouderen een pensioen kunnen krij gen waardoor ze hun laatste levens jaren tenminste zonder kommer kun nen afsluiten. Er zal voor dit aantal voor moderne eenvoudige behuizing worden gezorgd. De kinderen van de ze groep zullen een vale kunnen leren, opdat het leed niet meer in de jongste generatie behoeft te worden gecon tinueerd. kunnen worden, moet de regering een uitspraak doen met alle gevaren van dien. Als christenen moeten wij trachten de belangen van ons volk zo goed moge lijk te behartigen en het uiterste doen om niemand onrecht aan te doen. Waar wij ook staan, één ding blijft: wij moeten God en onze naaste dienen en liefheb ben. Op de vraag of wij bij een flinke loon- ijging gebaat zouden zijn, antwoordde de heer Roolvink volmondig met: neen. Wij moeten de nomiale stijging en de reële waarde hiervan goed uit elkaar houden. Na de pauze antwoordde de heer Rool vink veel vragen. Ook werden nog enkele zaken geregeld, zoals de contribu tieverhoging. Kerstgroetenactie voor militairen De dienst Welzijnszorg Leger organi seert evenals vorig jaar ii king met de Dienst Ontwikkling,Sport Ontspanning van de Koninklijke Ma- e een Kerstgroetenactie voor fami lieleden van die militairen die tijdens de Kerstdagen in Suriname of de Ne- "andse Antillen verblijven. Er wordt tournee door ons land gemaakt stemmen op de band op te ner van elke groet e foonplaatje wordt gesneden en naar d« betreffende militair gezonden. Zij zul len de plaatjes op de feestdagen ont vangen. Nederlanders krijgen boete in Zweden De gezagvoerder en eerste stuurman van het Nederlandse motorschip Kaap Falga zyn maandag door de rechtbank in Nordmaling, Noord-Zweden, deeld tot een maand gevangenisstraf wegens smokkel van 225 liter sterke drank en 24.000 sigaretten. Bovendien moet de gezagvoerder 2.910 Zweedse kronen en de stuurman 5.037 kronen aan onttrokken invoerrechten op de smokkelwaar betalen. Fraaie irissen op keuring Haarlem F)E vereniging De Iris heeft gisteren in de keuringszaal van het Krelage- huis laten zien wat er met „geremde" irissen te bereiken is. Geremd wil zeg gen: door middel van een speciale schuurbehandeling (waarbij tempera turen een grote en zielfs overheersende rol spelen) kan men de groei van de bloem in de knol zodanig afremmen, ze in theorie op ieder ge wenst tijdstip kan laten bloeien. De bloemen die gisteren werden geëxpo seerd waren van een verbluffend beste kwaliteit en afkomstig dus van knollen die normaal april-mei hadden moeten bloeien, maar nu eerst dit voorjaar waren geplant. 'Iet is heel opmerkelyk, dat de blauwe de witte variëteiten zich veel beter laten .remmen" dan gele. Die kwamen gisteren trouwens in het stuk heel niet voor. Eén soort Marquette schijnt zich wel te laten dwingen maar dit is, heet het, de uitzondering op de regeL De knollen waren behandeld in het Laboratorium voor Bloembollencultuur Lisse en daar ook in bloei getrokken. Men toonde twee blauwe variëteiten: H. Vliet en de oude. maar kennelijk nog altijd onverwoestbare Imperator. De witte variëteiten werden vertegenwoor digd door White Excelsior, melkwit met zweempje blauw. Hillegomse bloemsierkunstenaar Cock Veldhuis zorgde voor een decora tieve opstelling. In de bloemstukken wa- ook veel Nerine's verwerkt: verder rose anjers, gele rozen en gele chry santen. Het geheel trok veel belangstel ling. En dan was er ook nog een dahlia: de imposante witte Polar Sight van de fa. K. Maarse Dzn uit Aalsmeer. De bloemen zagen er uitstekend uit. Van de fa. P. Drost uit Lisse zagen we de interessante Veltheimia capensis. in de volksmond ook wel eens wintervuurpyl genoemd. De bloemvorm heeft inderdaad veel van een vuurpijl, maar verder heeft dit gewas er niets, maar dan ook niets mee te maken. Een prachtige Nerine stelde G. J. van Velsen uit Heemskerk ten toon: de nieu we Rekord met zeer grote donkerrose bloemschermen. Een juweeltje! Nerine zagen we ook weer van de fa. J. Ouden dijk uit Santpoort en wel de bekende Crispa (Undulate) en de roserode Nerine Bowdenii. Beste kwaliteit van de witte Hollandse iris White Excelsior (geremde exemplaren van de maat 7/8) was er van de fa. Jac. Winter uit Heemskerk en de fa. A. Twaalfhoven uit Akersloot be sloot deze keuring met een vaasje Trite- leia Koningin Fabiola, een donkerblauwe aanwinst die men buiten had gesneden de bloemen nog opmerkelyk Akkoord bekrachtigd in Utrecht (Van verslaggevers) is, de wereld- „Meneer Van Zijll", de re kamipoen, Anton Geesink, zijn stoel in het plechtstatige Utrechtse „Esplanade". „Mag ik uit naam van alle jodoka's in Nederland iets vragen?" Na tuurlijk mocht Geesink, de representant- bij-uitstek van de snel groeiende judo- sport in ons land, die veel te lang gebukt is gegaan onder een onaangename ver deeldheid, dat „De tijd van voorberei ding voor de Olympische Spelen van vol gend jaar is kort, te kort al. Mag ik de heren van de FNJJB daarom met klem verzoeken de afvaardiging voor Tokio te stellen. Voor 1968 is het niet meer nodig. Dan prijkt judo niet meer op de lijst van Olympische sporten". Achter de vijf letters FNJJB, die zo vloeiend over Geesink's lippen kwamen, gaat de Federatie van Nederlandse Jiu Jitsu Bonden schuil, overkoepelend or gaan van de vier nationale judobonden, de Nederlandse Jiu Jitsu en Judo Bond (NJJB), de Nederlandse Amateur Judo Associatie (NAJA), Judokwai-Nederland, en de Nederlandse Katholieke Judo Bond (NKJB). Na een kleine twee jaar van onder handelen, na bemiddelende tussenkomst van de Nederlandse Sportfederatie, heb ben de gezamenlijke vertegenwoordigers de weg, die leiden moet naar goedi menwerking, gevonden. Dat werd, het mild uit te drukken, wel tijd. Het Nederlands Olympisch Comité had, met het ook op Tokio '64, waar bij hoge uit zondering judo op het rooster prijkt, de voorwaarde gesteld, dat een oplossing zou worden gevonden voor geschillen, die in het verleden soms flakkerend oplaai den in de vaderlandse judo wereld. Het NOC verzocht dr. Wim van Zijll, secre taris van de NSF, advies uit te brengen over de stand van zaken in de herfst var 1963. „Ik ga, aldus dr. Van Zijll, gister avond in Utrecht, de NJJB, aangesloten e internationale judofederatie, vt „..._agen voor het lidmaatschap van NOC. Ik adviseer de uitzending van doka's naar de Olympische Spelen Tokio in overweging te nemen. Hiervoor zullen selecties nodig zijn, die moeten open staan voor judoka's van alle onder iieuwe federatie ressorterende bon- Als drie kernpunten in het toe komstige beleid van de FNJJB onder scheidde de heer Van Zyll: „en dat k strikt persoonlyk" de noodzaak daadkrachtige activi teit te ontplooien gericht op de nade rende Spelen door efficiënte selectiewed strijden. te komen tot een snelle same king op de pudomat. in de sport zelf, op dat de eenheid in de judowereld levend gaat worden. 3. binnen een termijn van twee jaar uiterlijk een nieuwe judobond op te rich ten, waarin de vier bestaande organisa ties geheel zullen opgaan. „De stukken zyn getekend, het huwe lijk is gesloten, de toekomst ligt voor ons". NSF-voorzitter jhr. mr. A. Feith, begon op deze wijze zyn installatietoe spraak, waarin hij er de vertegenwoor digers van de bonden, die deel uitmaken van het nieuwe federatiebestuur, op wees, dat zij hun werk doen omwille van Neer- lands sport in al zyn eenheid. Men is gisteravond nog begonnen aan een eerste werkvergadering, waarbij de onvermy- delijke commissies voor het voorbereiden van een fusie, de graduering, arbiters en keuze van afgevaardigden naar interna tionale evenementen werden benoemd. Behalve dr W. van Zijl, als waarnemer, hebben zitting in het bestuur van de FNJJB: voor de NJJB ir. A. M. Pingen, A. M. Paanen, shrdlu shrdlu shrdletaa H. A. Paanen, F. Vanbijleveldt, J. Nau- welaerte de Agé, G. Koning, W. Luiten, De veertigjarige houdstermaat schappij Algemene Mij. tot Exploi tatie van Verzekeringsmaatschap pijen Aancv, die zelf het verzeke ringsbedrijf niet uitoefent, heeft een bod gedaan van f 1050 niet-royeer- bare certificaten Amev op f 1000 aandelen Utrecht, f 300 Amex en f 4800 contant voor f 10.000 Hav- Banik met f 200 storting, f 200 Amex en f 2800 contant voor f 800 volge stort aandeel A. Holland van 1859. Voor de certificaten wordt beurs notering gevraagd. De nieuwe combinatie zal een verze kerd bestand hebben van f 5,5 miljard, waarvan f 3,9 miljard Utrecht en 1 1,6 miljard HAV-Bank, terwijl voor de scha deverzekeringsmaatschappijen Holland en Nieuwe HAV-Bank een premie-inko men van f 50 miljoen wordt verwacht. De Amex had reeds een belang by de Utrecht en de Holland als belangrijkste actief. Tevoren zal Amev herkapitalise- ren door uitkering van 25% in aande len en 6Yi% belastinguitkering. Over 1964 is normaal 16% dividend mogelijk daar zy als houdstermaatschappij het dividend van de werkmaatschappijen doorgeeft. De nieuwe combinatie wordt de tweede in Nederland na de Nationale-Nederlan- den, die f 11,4 miljard verzekerd kapi taal en bij de schadeverzekering f 195 min. premie-inkomen heeft. M. J. Methorst, W. M. P. de Leeuw," voor de NAJA: J. J. Moes en ir. C. J. van Elk; voor Judokwai-Nederland: M. van Nieu- wenjuizen en J. D. Schilder; voor de NKJB: K. Slaats. Haags Hervormd Rusthuis Goetlyfstraat 5 Den Haag. In ons modern tehuis met verpleeginrichting is plaats waarn. Ie verpleegster (A) Sal. Rijksreg. Sollicitaties s Probeer ook eens FANTA CITRUS, een frisse lemon-lime, die bizonder goed is als mixer. Erkend Bottelaar van „FanU' en „Coca-Cola"; Bottelo N.V,Schiedam 's-Gravenhoee Personeel gevraagd 0 Net meisje gevraagd van 94 uur. 6 weken vakantie per jaar. Aanm. Mevrouw Huner. Buurtweg 65, Was- ïaar, tel 01751—8550. w Voor direct gevraagd we. gens teleurstelling net flink meisje, z.k.w. van 84. Za terdags tot 1 uur. Geen telef. afspraak. Café Rest. Old Dutch. 0 Gevr. nette winkeljuffr. Liefst met het vak bekend. Vijfdaagse werkweek. Bakk. Boonekamp, Adm. de Ruy- terlaan 2 Katwijk aan Zee. Tel. 01718-2208. 0 Gevraagd een bekwame tuindersknecht. Woning be schikbaar. H. v. d. Mey, Haagweg 178, Leiden. Tel.: 25633. 0 Nette werkster gevraagd voor 1 of meerdere halve dagen per week. Mulder straat 36, Leiden. Gevr. kapster, zelfstandig kunnende werken. G. de Groot en Zn. De Kempe- naerstraat 13, Oegstgeest. Telefoon 50008. 0 Wegens uitbreiding van de herensalon vragen wij een herenkapper en een aan komend herenkapper. Mai- son Kreeft, Wilhelminapark 1, Oegstgeest. Gevraagd: een bekwame tuindersknecht. Woning be schikbaar. H. v. d. Mey, Haagweg 178 Leiden. Telef. 25633. 0 2 Orgels gevraagd, min stens 13 reg. opg. merk, houtsoort en prijs aan: v. d. Graaf, Nijverheidsstraat 373, Capelle aan de IJssel. Tel. 01804—2873, Personeel aangeb. 0 Coupeuse b.z.a. voor hel maken van dames- en kin derkleding. Brieven onder nr. 6319 bur. v. d. blad. Te huur gevraagd 0 Jongeman zoekt n kosthuis. Aanbiedingen niet prijsopgaaf aan Postbus 56 Woningruil Woningruil. Aangeb. op prima stand, driekamerflat met lift en centr. verw. Ge vraagd: vierkamerflat. Huur prijs 90,per mnd. Br. onder nr. 6318 bur. v. d. bl. Te koop gevraagd 0 Friesche klok of stoel- tjesklok gevraagd, mag de fect zijn. Spoed. Br. onder nr. K 9147 bur. van dit blad. 0 Aangeboden in goede st. zijnde elektr. handboorma chines. 1 st. fabr. v. d. Heem 220 V 730 toeren boor- diam.; 1 st. fabr. Scindilla 220 V 730 toeren 8 mm boor- diam. Br. aan No. 6317 bur. van dit blad. 0 Te koop: Skoda 300, In goede staat. Ravensber- gen. Keizerstraat 3 Leiden. Autobanden. Nieuwe en gebruikte banden voor uw auto, tractor of landbouw- wagen. Ruim gesorteerd en voordelig. H. Hövig. Hoge Rijndijk 7. Zoeterwoude, tel. )1710-25517. 0 Piano. Wegens plaatsge brek piano aangeb.. zwart en modern van kast. Telef. 01718-2893. 0 Te koop: zeer goede bromfiets, merk Union met Sachs motor, slechts 5000 km gelopen en prima onderh. Geïnteresseerden kunnen hem bezichtigen bij A. Spij ker. Vriezenweg 7 Rijnsater, woude. 2 orgels gevraagd, minstens 13 reg. Opg. merk, hout soort en prijs aan; v. d. Graaf. Nijverheidstraat 373, Capelle aan de IJssel. TeL 01804-2873. Te koop aangeboden 0 Te koop aangeboden da mesfiets, in prima staat f 32,50, herenfiets, als nw, f 65.-. Telefunken radio van 378,- voor 75,-. Erres handstofzuiger 125 V 17,f" Aloëlaan 18. 0 Te koop microscoop (C. Zeiss Jena), inl. J. Trouw borst, C. Trompstr. 62, Delft. 0 Bloembollen voor parti culieren en hoveniers Over schot exportbollen. Ook Pa- perwhites, Amaryllus en le lies. H. P. G. de Cler. Bloem bollenexport, naast Leider- do rpse brug. Te koop i.pr.st.z. 2-pits groen butagasstel. Ideaal v. caravan en zomerhuisje, te vens old finish dressoir, uit- schuiftafel en 2 armstoelen. Te bevr. A. v. Luyk, Pro- vincialeweg 1, Hazerswoude- dorp. Grote eiken jalouzie, kan- toorkasten, zwaar eiken dub- helbureau, kabinet met be slag, Empire ladenkastje, Mechelse leeuwenkop dres- Inkoop antiek enz. W. Kooreman, Nieuwe Ryr 9, t/o V D, bij Hoogstraat. Telefoon 23261. 0 T.V. voor 25,95 p. maand zonder vooruitbetaling. Mor gen al bij u thuis Bel dan vóór 6 uur 010—120705 's avonds 070—863977. Diversen L.F.C.—U.V.S. Radio - TV muziekkorpsen - E.H.B.O., alles gereed voor de speciale Leidse voetbalderbySpe ciaal is ook de kapsalon voor herenModerne modellen. Ernest Langezaal. Ie Bin nenvestgracht 29, hoek Mors- straat. 0 Woensdag 23 okt. ver koopdag t.b.v. het orgelfonds van de Ev. Luth. Gem. Hoog landse Kerkgracht 28. opend van 10.0012.00 2—6 uur en 7—10 uur. 0 10,beloning voo terugvinden van kleine vol wassen poes. licht Cypers. Vermist sinds 14 dagen. Omg. Kooi. Tel. 30678. 0 Een nieuw bed, een kwes tie van vertrouwen! grootste sortering tegen de laagste prijzen bij de Klei ne Winst. Haarlemmerstraat 51 Leiden. 0 Autoschade en expertise, snelle afwerking. Eig. plaat werkerij en spuitinrichting. Blonk's Autobedrijf, Nieuw- straat 33-41. Leiden. TeL no 30600. 0 Sleutels bijmaken! Lips Yale, auto-kontakt en voor deursleutels, klaar terwijl U wacht! Kachelpijpen, haard- pijpen. roosters, vuurpotten en alles voor uw haard en kachel. Hartwyk ijzerhandel Nwe Beestenmarkt 7-9, Lei den. Telefoon 26627. 0 Grammofoonplaten, popu- lair - klassiek - tophits keuze uit meer dan 20.000 nummers. Van Zijp, Haar lemmerstraat 279 Leiden. 0 Gratis uw was laten schoonmaken in onze auto matische demonstratie machines. Ook in huur krijgbaar met recht koop. Van Zyp - Haarlem merstraat 279 Leiden. 0 Koelkasten, Bosch - Bau- knecht enz. Ook in huur vanaf 1,85 per week met recht van koop. Van Zyp Haarlemmerstr. 279 Leiden. 0 Gasfornuizen en geisers Etna - Küpperbusch - Fasto - Nestor Martin Dordrecht in vele modellen uit voor raad leverbaar. Vakkundi ge aanleg. Van Zyp - Haar lemmerstraat 309. 0 Haarden Davo - Faber - Etna - Jaarsma - Hoenson - Peeters - Bocal - Beckers, niet verder lopen voor zuinig stoken Van Zyp - Haarlemmerstraat 309. 0 Huurt nu uw TV, 3 mnd gratis kijken met recht van koop. Van Zijp - Haarlem merstraat 279. Duolox interieurmatras, zomer- en winterkant, 15 jr. garantie, 1 pers. v.a. 49.50 2-pers. v.a. 79,50. De 3 Eenen Haarlemmerstraat 111 Telefoon 23867. w Wat kost het! Bedden reparatie, 1-persoons vanaf 18.50, 2-pers. vanaf 24.90 met damast. De 3 Eenen, Haarlemmerstraat 111. Tele foon no. 23867. Gebroken ruiten, glas-in lood-reparaties worden door mij met spoed hersteld. Glasreparatiebedrijf D. Gal- jaard. De Sitterlaan 76. Tel. no. 32916. 0 „Rosine'' geeft de hoogste >rijs voor goud, zilver en uwelen. Grote keuze in ver- ovingsringen. gouden, zil veren en verzilverde artike len. Het adres voor alle re paraties en uurwerken Steenstraat 16. telef. 26854. Markiezen. Kolschermen Al. Jalouzieën. Grootste sor tering zonwering. Prima af werking. Vraagt inlichtingen prijs bij het verkoopkan- r van Melchers Markie- zenfabriek C. E. Jedeloo, Juffermansstraat 35. Oegst geest. Tel. 01710-53105. 0 Een nieuwe woning? Voor al uw lampen De Lichthal Gratis plaj van lampen boven de Haarlemmerstraat 293. 0 Nu een nieuwe lamp uit De LichthaL De grootste sortering. De laagste prij zen De Lichithal, Haarlem merstr. 293, t.o De Over dekte. Wilt u autorijden? Dan eerst rijles nemen in de nieuwste Renault 8 by Auto rijschool „Irene", Nieuwe Beestenmarkt 2, Leiden, Tel. .Bij geen gehoor Wou- brugge. Tel. 01729—286. Paraplu reparatie (ook )r opvouwbare) wandel stokken, invalidestokken, rubberdoppen, parapluie- magazijn Van Oerle, Haar lemmerstraat no. 95. 10 volle uren autorijles r 47,50. Fonkelnieuw lesmateriaal. Gedipl instruc teurs, losse lessen 6,50. Erkende Bonds Autorij school „De Centrale", Veer- straat 31. Telefoon 24600. Po pulierenstraat 9, Roelof- arendsveen. 0 Nieuwe auto's zonder chauffeur. Nieuwste model len o.a. Taunus 17M, Opel Rekord Volkswagenbusjes m. open dak. Garage Werk hoven, Maredijk 34a, Telef. 22300—32735. Voor de onderhoudsdienst zoeken wij* een die naast schilderwerk ook nog wat timmerwerk kan verrichten. AANMELDEN N.y. OTHELLO BANKETFABRIEKEN Wasbekerlaan 6, Sassenheim. Telefoon 02532-7782 ZOEKT U EEN VEILIGE BELEGGING Met notariële acte, 6% rente en geen kosten voor geld gever? Wij bieden de mogelijkheid om vanaf 5.000,in le scheeps-hypotheken te be leggen. Alle inlichtingen bij SCHEEPVAARTKANTOOR WESCO Den Texstraat 25, A'dam-C* tel. (020) 233785-23616L Benut voor uw advertenties EEN KRANT VAN FORMAAT Adverteer daarom regelmatig in de kost u niets als u hem verdient met deze bon in envelop (of op kaart geplakt) verzenden aan het Bureau van dit blad V kent noteren ais nieuwe abonnee Datum ven ingang: betafmg per WEEK/MAAND/ KWARTAAL/GIRO (doorhalen wet niet ven toepassing is) Alles alfabetisch fe vinden. Elk deel is een afgerond geheel. Zelf ben ik al abonnee. Voor het aan brengen van nevenstaande nieuwe abonnee heb ik dus recht op „DE DOKTER ZEGT<t) „DE DOKTER ZEGT<2) TIP-PARADE-TWEE (Vul het hokje in voor het boek dat w wih hebben) Schrijf hier nw eigen naam en adres:

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 8