Droeve traagheid begeleidt benarde omroepsituatie Koninklijk bezoek aan Thailand ten einde Amsterdam zonder stroom in spitsuur Klop aan het hart Homogeniteit der zuilen verzwakt KWALITEITSGARANTIE Da Vinei 7 DINSDAG 22 OKTOBER 1963 Mevrouw Van Someren is boos op de KRO Het tweede-kamerlid mevrouw H. van Someren-Downer heeft in een brief aan het hoofdbestuur van de KRO verzocht haar een recht van antwoord toe te staan naar aanleiding van het zaterdag avond in de rubriek ..Brandpunt" uitge zonden tv-interview met haar over het zogenaamde televisie-eiland. Mevrouw Van Someren heeft namelijk bezwaar to gen de weergave van dit tevoren bU haar thuis opgenomen vraaggesprek, waarvan onder meer haar conclusie is weggelaten. Electra torst cadeaus van drie weken kalmeert de zenuwen zonder slaap te verwekken! TTET bezoek van koningin Juliana, prins Bernhard en prinses Beatrix aan Thailand is ten einde. Vanmorgen om tien uur steeg de K.L.M.-Electra op van het vliegveld van Tsjiengmai voor de lange reis terug naar Nederland, nagewuifd door 300 inheemse Taise meisjes, die ten afscheid dansen op het platform hadden uitgevoerd. Het tpestel was eivol met het gezel schap van bijna 30 personen en vooral met alle bagage en cadeaus. Om op te kunnen stijgen van dit kleine vliegveld heeft men per trein vanuit het 800 ki lometer zuidelijker gelegen Bangkok eer startwagen, een elektrische aggregaat en een tank met kerosine brandstof laten aanrukken, want daarover schikte Tsjiengmai niet en een Elec tra kan niet zelf de motoren aanslaan. Enige vertraging in het vertrek werd veroorzaakt door de uitgebreide af- scheidsplechtigheid op het vliegveld die epn uur duurde. Trams stopten - verkeerslichten uit Even voor vijf uur gistermiddag is elektriciteitsstoring in een groot deel van Amsterdam ontstaan. Trams bleven plotseling op straat stilstaan, verkeerslichten brandden niet meer waardoor vooral in binnenstad even later, toen het spitsuur begon, een grote verkeers chaos ontstond. Toen tussen vijf en half zes de kantoren en winkels leegstroomden, moesten honderden Amsterdammers en forensen aan een geforceerde avondwandeling beginnen naar huis of het station, omdat de trams hope loos bleven steken. Op zoveel moge lijk kruispunten werd de politie inge zet om het spitsverkeer te regelen. Een specifieke moeilijkheid voor de politie was dat de mobilofoonwagens niet konden worden ingeschakeld als gevolg van de elektriciteitsstoring. Behalve in Amsterdam-Noord, Osdorp en enkele andere stadsgedeelten begon men alvast de kerstkaarsen op te zoeken toen om vijf minuten voor half zes, na een storing van precies een half uur. da spanning op het elektriciteitsnet terug kwam. De storing die ook Zaandam een half uur stroomloos maakte is volgens het jv GEB het gevolg van een menselijke fout. Een hoofdschakelwachter heeft in de centrale noord de 3troom ingescha keld, terwijl een aardleiding uit een cel nog niet was weggehaald, nadat daarin werkzaamheden waren verricht. Hier- door ontstond de kortsluiting die de sto ring veroorzaakte en die aan de appa ratuur een brandschade van f 30.000 toe bracht Het GF.B verwacht anderhalve dag nodig te hebben voor het definitieve herstel van de apparatuur. De directie van het GEB acht de fout van de hoofdschakelwachter zo mense lijk. dat de betrokkene niet zal worden gestraft. Hij zal zijn werkzaamheden normaal hervatten.. De stations Amsterdam Centraal. Afiti- derpoort en het goederenstation Water graafsmeer, hadden geen netspanning, tengevolge waarvan het seinstelsel bui ten dienst werd gesteld en ook de wis sels niet konden werken. De treinen konden wel rijden, maar omdat de sei nen niet werkten, n tot post met behulp t geloodst. Nadat de bezoekers, vergezeld door koning Bhoemibol Adoelyadej en konin gin Sirikit, op het vliegveld waren gekomen, werden zij begroet door Thai- landse meisjes die gekleed waren in de Nederlandse kleuren. Zij vorden volksdansen uit en vo den een enorme Nederlandse vlag. De meisjes dansten nog steeds toen het toestel wegtaxide om op te stijgen. Tijdens de plechtigheid op het vlieg veld werden giften aangeboden door plaatselijke autoriteiten. Vannacht wordt in Karachi o nacht en het einde van de drie moeiende weken lange, prachtige komt morgenavond omstreeks ze ur op Soesterberg. De laatste twee dagen heeft koning Bhoemibol zijn gasten de schoonheid J der natuur laten bewonderen. Koningin. Prinses namen een duik in het koele water van een rivier die zich de bergen via vele watervallen een weg leden baant. Een vorstelijke pic- de Thaise koning hier op de rotsen naast de waterval had laten richten en die hem meer dan 10.000 5 gulden had gekost, stilde daarna de hongerige magen Gisteren is geen officieel programma bekendgemaakt. De pers werd niet toe gelaten. In de hoge bergen waren de koninklijke gasten in het weelderige pa leis onder elkaar Er gaan geruchten dat zij op deze laatste dagen nog tocht in jeeps door de bergen hebben gemaakt. Prins Bernhard en prinses Beatrix S benutten de vrije middag om te kelen. Zij kochten voornamelijk zilve- gouden sieraden. De Prinses be- ii post I zocht ook nog een architekt om kennis 'orden jte maken met de bouwstijlen van Thai- J Commentaar Het was een regelrechte klop aan het hart, waarmee radio en televisie gisteravond de actie van het comité Vluchtelingenhulp 1963 „Hun laatste kans" ook de laatste stevige zet naar de start gaven. De radio had het daarbij wat moeilijker dan de tele visie, die zich in een documentaire kan bedienen van aangrijpende beeldenen daarnaar hoefde men onder de vluchtelingen in Grie kenland en Turkije niet lang te zoeken. De TV-documentaire richtte zich vooral op het lot van de veertia jaar geleden hun land letterlijk ver- loren hebbende Armeniërs. Minister Luns en dr. Drees spraken een eenvoudig opwekkend woord. Voor de televisie kwam de arts A. C. van Swol vertellen over zijn ervaringen ln het vluchtelingengebied en hier was het ook nog eens dr. Drees die de kij kers toesprak. In het N.T.S.-journaal gaf minister mr. B. W. Biesheuvel toelichting op de voorgenomen verhoging van de melk prijs. Nadat de overheid steun heeft gegeven aan de veehouderij zou het doorberekenen van de twee centen ver hoging per liter melk en melkprodukten zeker door de consument worden be grepen. Van de nieuwe minister van landbouw werd immers verwacht, dat hij de positie van de veehouders zou helpen verbeteren. De minister sprak van een gezonde toestand in de zuivel sector: er is normale spanning tussen vraag en aanbod en geen overproduktie aan boter. Hij gelooft dat de aange kondigde prijsverhoging met twee centen geen verstoring van het prijs- au voor de zuivel zal teweegbren- Afwachtende houding in Hilversum De onlustgevoelens, welke in omroepkringen heersen ten op zichte van de droeve traagheid waarmee de urgente problemen mede door overheidsbemoeienis worden behandeld of liever ge zegd op behandeling blijven wach ten uiten zich meer en meer in afzonderlijke geschriften en soms ook in uitzendingen. Opmerkelijk echter is, dat men in directe gesprekken van alle zij den de nodige gereserveerdheid in acht neemt, de antwoorden zeer voorzichtig inkleedt en over het algemeen de negatieve houding van afwachten huldigt. Er wordt in de laatste tijd bijzonder veel geschreven over de hachelijke om roepsituatie. Enkele punten voeren produkten en daarmee is de Neder landse economie niet gediend. Bovendien zou piraten-televisie de pers enorm veel schade kunnen toebren gen, aangezien deze, zonder concessie werkende, niet te breidelen is. Pas wan neer zulk een commerciële zender een zendconcessie heeft, kan de minister ook eisen stellen en beperkingen opleg gen, ook wat betreft de ethiek van de voor de camera's kreeg was in dit uitzendingen. vreemde stadium der ontwikkeling wel Anderzijds werden wU er opmerk- begrijpelijk, hoewel jammer. zaam op gemaakt, dat, indien het de Wie men wél mocht interviewen, dat overheid ernst is met de mening dat er was mevrouw H. van Someren-Downer. een dam opgeworpen dient te worden voorvechtster van de commerciële tele- tegen de Duitse televisiereclame welke visie in de Tweede Kamer. Mevrouw ons land in het oosten binnendringt (zo- Van Someren wenst door dik en dun als minister Scholten, toen nog staats- commerciële televisie: „Geef die men- secretaris, poneerde) de commerciële de kans. die zij op het land exploitatie van het tweede net niet af- niet krijgen!" riep zjj uit. Toen de gensteller haar echter vroeg, hoe dat dan moest als er méér van zulke plat form-televisiezenders zouden komen, doende 2 f! Zoon voor Paola Prinses Paola, de echtgenote van Prins Albert van Luik. heeft het leven geschon ken aan een derde kind, een jongen. Vorig jaar werd een dochtertje gebo ren, dat de naam Astrid kreeg. In 1960 kreeg het echtpaar zijn eerste kind, prins De nieuwe geborene krijgt de naai Laurent. Koffiemelk zelfs 5 cent duurder In aanvulling op ons bericht over d verhoging van de melkprijs diene, dat ook de melkprodukten pap, vla, yoghurt, ncmclk enz. met twee cent per liter ln prüs zullen stijgen. Koffiemelk mag zelf? een stuiver duurder worden. Droog weer J?EN FRONT dat gistermiddag nog boven Ierland lag, verplaatste zich met vrij grote snelheid naar het oosten en trok vanmorgen reeds met regen over ons land. Na het passeren van het front ruimde de wind naar noordwest en voerde iets minder zachte lucht ons lund binnen. Over de Britse eilanden komt nu een hogedrukgebied tot ont wikkeling dat zich het komende etmaal over ons land naar het oosten zal ver plaatsen. We verwachten daarom droog weer met opklaringen. Vannacht kan daarbij hier en daar mist ontslaan, ter wijl de temperatuur lager zal worden dan de afgelopen nacht, morgen over dag zullen de temperaturen ongeveer gelijk zijn aan die van vandaag. ZON EN MAAN Woensdag 23 oktober: zon op 7.17, onder 17.31: maan op 13.04, onder 21.01; 25 oktober: Eerste Kwartier. Bouwfonds! Bewijs van Waarborg, een garantie zwart op wit^^^^ tegen bouwgebreken, neemt BG het nieuwbouwrisico van u over. Het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten weet wat goed bouwen is. Al bouwt het niet zelf,'vijftien jaar lang zorgt het nu al voor goede huizen. Want het financiert niet alleen de bouw van woningen, het organiseert en controleert die bouw bovendien. En daarbij hanteert het eigen (strengekwaliteitsvoor waarden. Daardoor biedt BG woon-zekerheid. Nu, na ervaring bij bijna 25.000 woningen, wordt die zekerheid nog verdubbeld: Met het Bewijs van Waarborg L\ houdt BG een hand boven uw huis, nog jaren nadat u er in trekt. "q| N.V.Bouwfonds Nederlandse Gemeenten do veilige weg naar hei eigen huim (Kantoren tè Den Haag. Rotterdam. Haarlem, Amersfoort. Goes. Zutphen, Zwolle, Assen) i de omroepwetgeving, kritiek op de samenstelling van de (eveneens uit blijvende) pacificatiecommissie en op het feit, dat de regering nog geen stap pen heeft gedaan om de internationale overeenkomst van Straatsburg inzake het weren van piratenzenders te ratifi- De omroeporganisaties zetten zich hierbij af tegen het trage regeringsbe leid en tegen het akkoord van Wasse naar, dat de instelling van dd pacifica tiecommissie ten gevolge heeft Van geheel andere zijde wordt de be- narring rondom de omroep op het hui dige omroepbestel gegooid en daar zet men zich af tegen ,.de zuilen", die alles op het geweten zouden hebben. Het is uiterst moeilijk, om in deze verwarde materie de draden weer recht te trekken. Van alle zijden schouwt men in een duistere toekomst. Men weet zelfs nog niet eens. wat de taak van de komende pacificatiecommissie zal zijn. Het enige tastbare resultaat van de overheidsbemoeiing is een tweeledig rapport van de commissie-Scholten en wat de omroeporganisaties zelf op tafel hebben gebracht is een brochure over de mogelijkheden tot gezamenlijke ex ploitatie van een tweede televisie- en een derde radionet, welk voorstel in middels weer op losse schroeven is ko men te staan doordat een der omroep verenigingen, de AVRO. zich als zelf standige concessionaris voor beide net ten heeft opgeworpen en een andere, de VPRO. met een nieuw radioplan tevoorschijn is gekomen, alles zonder overleg met en tot verrassing van de zusterorganisaties. PIRATEN En nu het zover is. nu men zit met allerlei belemmeringen in het over- heidsstreven en een verzwakking van de homogeniteit van de zuilen, dient zich een tweede piratenzender-in-zee aan, nu niet voor commerciële radio, maar voor commerciële televisie. Er is geen sprake van, dat de om roeporganisaties (zo vernamen w(j ter plaatse) gezamenlijk protest zullen aan tekenen. Men zegt alleen: „Wat zal de regering nu wel doen en wat de PTT?-' Men weet dat niet meer, want men is ook al uiterst verbaasd over het feit, dat de regering een vertegenwoordiging van Radio Veronica heeft uitgenodigd voor de pacificatiecommissie. Hier stuit men op het merkwaar dige feit, dat een maatschappij, die illegale activiteit bedrijft, als legale concessionaris wordt erkend. Vanzelf rijst dan de vraag (die niemand wil beantwoorden) of de overheid in we zen instemt met de internationale af spraak waarbij piratenzenders wor den verboden en het verlenen van medewerking aan uitzendingen straf baar wordt gesteld. De KRO-televisie heeft zaterdagavond ln de rubriek Brandpunt een zwakke roep in die richting laten horen. Maar verder dan de vraagstelling kwam men niet. Dat men in deze uitzending de mi nisters Van Aartsen en Scholten niet En niet alleen mevrouw Van Some ren raakt vast, maar er dreigt van alles vast te lopen in de huidige situa tie. Daarvoor worden de dingen te veel door elkaar gehaald. Wanneer dit gaat werken, zal het voorlopig nog niet het gehele land en juist niet de oostkant bereiken. Men zou dan liever reclame op het eerste net moeten zetten, volgens het Duitse systeem: dan bereikte men geheel Nederland. Nu is het bekend, dat NTS en omroep organisaties, mocht zulk een regerings besluit vallen, zich daartegen niet zou- Het bedrijven van commerciële radio den verzetten, al houden zij veel liever en televisie via zenders uit zee behoort het net vrij van reclame, geheel los te worden gezien van de Maar zy hebben in hun brochure ge- broodnodige omroepwetgeving, maar zegd, dat er geen aparte maatschappij alles zit ergens aan elkaar vast gehaakt, nodig zou zijn om dergelijke reclame in de televisie (niet te verwarren met com- BESTEL merciële televisie) te voeren. Is het daarom wel juist, er op te hameren dat Geen omroeDwetEevinE zonder vast- er speciale co„cesslcs moeten worden stelling van een omroepbestel. Wil men verstrekt aan nieuwe gegadigden, om de uit de Nederlandse samenleving lo- de d00r mr Scholten verdedigde dam tegen de Duitse reclame op te werpen? RECLAMEMEDIUM Wij zouden hierbij nog een andere vraag kunnen stellen: nooit hebben in dustrieën samengewerkt om eennieuws- gisch voortgekomen zuilen handhaven? b,?d °P te richten ten einde voor zich- Wil men de omroeporganisaties schui- wikkeling, dat zij wel een eigen cultu- ven tussen een reeks commerciële con- reel medium als televisie gaan exploite- cessionarissen? Of wil men twee stelsels ren met dat doel, waarbij zij dan tegen naast elkaar opbouwen, zoals in Enge- de dagbladen concurreren? land. En dit temeer, waar de minister van Zal er commerciële televisie worden onderwijs, kunsten en wetenschappen doorgedreven, komt het tot reclame in het recht heeft, op grond van het tele- de televisie of blijven beide netten visiebesluit zendtyd te reserveren voor schoon van advertenties? Het gedrang het uitzenden van reclameboodschap- om commerciële televisie te kunnen pen? gaan bedrijven, kan men weer niet los- Zo rijzen er binnen het warnet van maken van de activiteiten die de „plat- de omroepordening tal van vragen, formmaatschapptj" voorstaat en zo is de die uiteraard ook minister Bot moe- warwinkel wel compleet ten kwellen. Met dat al vertraagt het Om te beginnen heelt men lang '<™P° van die gewenste ordening geheimzinnig gedaan omtrent de uit- n'fer mcer- ,:«n droevige zaak, die nodiging. door de regering aan de om- allerwege. en zeker ook in Hilver- roeep gericht. Hoewel niemand er de su"h de ®»™t toenemen, het zegsman van wil zijn, hebben wij nn vertrouwen doet afbrokkelen en zeer van verschillende kanten uit de om- d°or de v,Mlh.c'? der asP"'en' roepleiding vernomen, dat de minister d" bllk kan vertroebelen, alleen de vijf omroepverenigingen om een vertegenwoordiging heeft ge vraagd. Niet dc NRU, niet de NTS, ook niet de kerkelijke zendorganisaties. Nu kan men zeggen, dat de vijf omroepvereni gingen toch tezamc NRU en NTS vor- HUversui men, maar dan blijft toch altijd over de 19 05 Paris onafhankelijk benoemde voorzitter van de NTS, die door deze gerichte uitnodi gingen buiten het overleg komt te staan. Ook zullen de kerkelijke zendorgani- saties geen woord hebben mee te spre- ken. zij zyn niet uitgenodigd. 23.00 Naar wy voorts vernemen, hebben hi dus de omroeporganisaties elk hun eigen tuaü antwoord naar de minister gezonden. De voorzitter van de NCRV, mr. A. B. neesmiddel. 1< Roosjen, zeide hiervan: ,Het zou wel Kerkorgelcon voor de hand liggen, dat de omroep- ziende kerk, bespreki ligingen bijvoorbeeld hun voorzit- "*r ters zouden afvaardigen". Hij merkte echter op, dat er wel voorbehoud zou moeten worden gemaakt in verband met de taak van de pacificatiecommissie. TELEVISIE Zou er alleen moeten worden be- 14 00_112s schooltelevMe. vara: slist over de exploitatie van het twee- 19.30 Mijnheer de Voorzitter forum de televisienet, dan zou de NRU niet 19 57 't Manneke, nts: 20.00 Journaal, vertegenwoordigd behoeven te zijn, "SEiSS uu dan zou het toch wenselijk Zijn Dick Powell: Voor het kind. film 22 05 I, 402 m. 19.00 V d kinderen rous parle 19.10 Strijkkwartet: iziek 19.30 Radiokoor: negro spirituals 19.45 Inleiding tot 1 Licht *ded 22.40 Actualfteiten erne gram 23.55—24.00 Nws. m n. 298 m. 19.00 Nws 19.10 Ac- 19.30 Dansorkest 20.00 Omroep groot omroepkoor, m.m.v. so- uziek 20.55 Kou als ge- ig 21.05 Oude liederen 21.45 t: klass werken 22.00 De 1 kerkmuziek 14.00 Nws. 3.10 Lichte grar NTS: 22.35—22.40 Journaal. 55 „Ik ben bang, dat ik erg ongastvrij lijk", zei de honorable Bobby. „Maar u komt op zo'n on gewoon uur, dat ik werkelijk niet weet Een kop thee misschien?" „Thee?" protesteerde Altringham. „Wie biedt iemand nou thee aan. Whiskey, inspecteur? Ik ben er zeker van dat de inspecteur graag een whiskey soda zal accepteren." Bobby Limestone wierp zijn vriend een woe dende blik toe en Perquin verontschuldigde zich, dat het voor hem en zijn collega nog te vroeg Dan zei hij: „Vertelt u rnij eens mijnheer Limestone, waarom maakte u zo'n omweg?" „Omweg?" „Ja. U zult het toch wel met me eens zijn, dat de weg over Parijs een omweg is?" „Maar ik ben helemaal niet in Parijs geweest. Hoe komt u daarbij?" „Kom nu, mijnheer Limestone, u' heeft daar gelogeerd in een hotelletje bij de rue des Capu- cines. De volgende dag is u weer vertrokken, niet naar Joegoslavië maar terug naar Amster- 'ja, ik had het liever stilgehouden. Er is dame in betrokken, begrijpt u. En haai man Het is me natuurlijk onmogelijk haar n te noemen, inspecteur." 1, ik wil het u niet onnodig moeilijk ma ken, mijnheer Limestone". Bobby Limestone keek hem wat wantrouwend „Ik ben blij. dat u mijn delicate positie be grijpt". zei hij vervolgens. „Nu. zodra ik toen hoorde van de diefstal van de Stokeley Da Vin- :i, ben ik hals over kop teruggegaan." „U arriveerde dinsdagavond heel laat in Pa- ijs. U ging de volgende dag weer weg. Toen had de diefstal toch nog niet plaats gehad?" „Ik ben de volgende dag wel uit dat hotelletje gegaan, maar niet uit Parijs. Waar ik de nacht woensdag op donderdag was, kan ik u niet zeggen om redenen, die u. vertrouw ik. wel zult eerbiedigen." „Hoe kwam u te weten, dat de Da Vinei as gestolen?" „Harry belde mij die donderdagmorgen op." „U logeerde de nacht van woensdag op don derdag bij een zekere O'Malley, een Amerikaan, die in Parijs een huis heeft Boulevard Clichy". Bobby Limestone's mond vertrok even nerveus. De verdwenen door MARTIN MONS „Het spijt me, maar men heeft u verkeerd in gelicht," zei hij dan vlak. „Ik heb nooit van een mijnheer O'Malley gehoord. Laat staan dat ik bij hem gelogeerd zou hebben. Wanneer u mocht denken, dat madame O'Malley, als er tenminste een madame O'Malley bestaat „Neen. uw verblijf daar stond niet in het teken van Eros maar van Mercurius, die, zoals u on getwijfeld weet de god van kooplui en dieven „Ik begrijp werkelijk niet waar u heen wilt, inspecteur", antwoordde Limestone hoofdschud- „Nu moet u niet overdrijven, mijnheer Lime stone. Ik had u voor intelligenter gehouden Uw bezoek bij mijnheer O'Malley had ten doel het verkopen van de Stokeley Da Vinei." „Maar inspecteur, hoe komt'u op dat malle „Uit de verklaringen van mijnheer O'Malley zelf." „Beweert die mynheer O'Malley dat ik bij hem zou zijn geweest om hem te vragen met mij mee te gaan naar Amsterdam om te on derhandelen over de aankoop van de Da Vinei? Wat of wie is die mijnheer? Een museumdirec teur? Of een kunsthandelaar? Nu ja, dat komt er ook niet op aan. Ik had met de verkoop van de Stokeley Da Vinci net zó weinig te maken als Harry hier De verkoop was een aangele genheid van de kunsthandel Tergaard en Rappa- port. Mijn vriend had daar het schilderij alleen maar af te leveren." „Het was voor mijnheer O'Malley volstrekt niet nodig naar Amsterdam te komen. U had het schilderij bij u. Dat dacht u tenminste. Maar mijnheer O'Malley, of beter zijn rechter- hand bij dergelijke aankopen, mr. Johnstone, meende reden te hebben te twijfelen aan de authenticiteit. Mijnheer O'Malley wenste daarom nog een tweede opinie. Een deskundige, die meer voor hem had gewerkt en die geen vragen stelde over de herkomst van zijn aankopen. Er l werd daarom besloten, dat u die nacht bij O'Malley zou logeren. Toen u de volgende gen hoorde, dat het door u meegebrachte schil- derij een copie was, begreep u dadelijk, wat een domme fout u had gemaakt en ret snel als u kon terug naar Amsterdam om te be- letten, dat het origineel spoorloos zou verdwij- nen. Maar u kwam te laat." „Het is erg jammer in zekere zin, d; laat kwam, mijnheer Limestone, want dat heeft twee mensen het leven gekost". „Dus toch!" Harry Altringham had zich omge- j draaid en staarde doodsbleek zyn vriend „Dus toch! En je hebt mij gezegd Maar ik 5 wist het wel! Ik heb het al die tijd wel ge* ten! Ik wou het alleen maar niet weten, ezel, j die ik geweest ben!" „Hou je mond Harry. Je praat onzin. En ik krijg sterk de indruk, dat de inspecteur hier ook onzin praat. Ik kan natuurlijk niet zeggen, wie er bij die mynheer O'Malley is geweest. En wat hij heeft geprobeerd hem aan te smeren. Als die iemand mijn naam heeft gebruikt, is het hoog tijd, dat de politie daar eens een onder zoek naar instelt. De Franse politie natuurlijk. Ik geloof tenminste niet. dat wat er in Parijs heet te zyn gebeurd onder de bevoegdheid inspecteur inspecteur ja nu ben ik werkelijk uw naam kw(jt. valt. Het enige dat ik van de zaak kan zeggen, is, dat ik me nooit heb 5 bemoeid met de verkoop van de Stokeley Da J Vinei. Hoewel dat op zichzelf nog geen misdaad 'c zou zyn geweest, lady Alicia wou het schilde rij immers verkopen? Het spijt me meer dan J ik zeggen kan, inspecteur, maar u is er hele- maal naast. Zou u er niet verstandiger aan 5 doen de firmanten van Tergaard en Rappaport eens aan de tand te voelen. Als het schilderij dan werkelijk niet in het buitenland mocht zijn, weten zij er misschien wel meer van. En die mijnheer O'Malley met zijn wonderlijke verha len hoogstwaarschijnlijk ook. (Wordt vervolgd). 10.00 Lichte 2.33 Voor tet: lichte indien dc voorzitter van de NTS deel uitmaakte van de commissie. Het heeft mr. Roosjen zeer verbaasd, dat deze tot nu toe niet is uitgenodigd, en deze verbazing deelt hij met sommige andere omroepbestuurders. GEEN VERTROUWEN Het is onderdehand uit de diverse publikaties van NCRV, VARA en KRO wel duidelijk geworden, dat men weinig of geen vertrouwen heeft in de bespre kingen van de pacificatiecommissie. Mr. Roosjen noemt het besluit tot samenstel- ded ling ervan „een uitwas van de kabinets formatie" en is ervan overtuigd, dat het beleid van minister Bot in deze vast- tet 14. gepind zit op het akkoord van Wasse- naar. Hoe een commissie als deze wer- WP K r kelijk tot pacificatie moet komen, ter wijl de samenstelling ervan geschiedt Geven en vóórdat de taak, haar opgelegd, wordt bekendgemaakt, is hem een raadsel, naire Partij Overigens heeft mr. Roosjen al eerder zijn bezwaren tegen de samenstelling van de commissie kenbaar gemaakt. In een onlangs gehouden persconferentie deelde hy mede, ervoor te voelen, en kele journalisten in de commissie te kie zen als ter zake kundige buitenstaao- Over de ratificatie van de internatio nale overeenkomst van Straatsburg maakt mr. Roosjen zich geen zorgen: hij meent dat de Nederlandse regering dat zeker zal doen. Daarom is hij ook ,ueeI actualite geen voorstander van enige door de om- (£""14.00 ejja, roeporganisaties te ondernemen actie in Klassiek corn de kwestie van de piratenactiviteiten: zowel de minister als de PTT acht hy voldoende georiënteerd om daarin te 18. kunnen optreden '8 30 Het Spekti NTS-MENING Programma voor morgen VPRO9.40 Schoolradio. VARA: gram 11.00 V d vrouw 11.40 iet je in huis: liedjes 12.10 Licht jopulaire melodietjes 12.30 Me lding Nws 18.15 Lichte grair van dc Anti-Revolutlo- RVU: Wijsgerig Perspektief -1, door 11.45 Lichte gram 0.30 Morgendienst 11.00 gr) 11.15 Een Hollandse irspel (3) 1 behoeve Mcded t isjeskoc 53 Gra n 13.00 Nws 13.IJ igsohstcn 14 40 Kar kamermuziek (gr) 15.00 I ierl 15 20 Samenzang 15 50 Bijbelvertelling 7.45 Lichti TELEVISIE ugd 16 00 V d jeugd 17.15 Ja; Ook van de zijde van de NTS kre gen wij verschillende informaties. rekT Hier is men van mening, dat minister progi zelf en betalende anderen reclame te d Lont V: 17.00 "t Is 1 toer. schoolgaande jeugd NCRV'2°M>2I NTS 17 35-17.45 De Ver- )5uSdjournaal. Scholten de overeenkomst zeker zal tekenen, want Nederland heeft be paald geen belang bij commerciële televisie onder vreemde vlag, aange- opcnDare mening in Nederland 22 00 Rid~ zien dan ev. ook vrijuit reclame kan d<9r V®«J Maison Rouge. Tv-fcuiiietoi worden gemaakt voor buitenlandse 22 45 Journaal30 Da8Sluiting NTS: 22.40— ragt. prograr

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 7