Chr. sportbeweging gaat financiële actie voeren Koplopers krijgen last van zenuwen Brunhilde won de titel bij plaquettewedstrijden Reva en Orawi leiden, gevolgd door Concordia Olympische Spelen 1968 in Mexico City Vreugde in Mexico City Gerben Karstens ook in Koblenz winnaar Onverwachte uitslagen in de eerste klas Verrassende winst voor debuterend Sassenheim Den Burcht verslaat de bekerwinnaar SML Militairen tegen SHS MEUWE LEIDSE COURANT 6 DINSDAG 22 OKTOBER 1963 VAN 12 TOT 18 APRIL 1964: In de week van 12 tot 18 april liet volgend jaar zal het Chr. Nationaal Sportfonds een grote financiële actie hou den. zo vertelde de voorzitter van het ONS, de heer W. F. H. Grashoff ons. Het CNS wendt zich daarvoor tot het Chr. volksdeel, omdat de Chr. Sportbe weging recht heeft op de morele en ook de financiële steun van dit deel van de natie. De laatste tijd werd de teneur merkbaar dat óf een actie onder het Chr. volksdeel moest worden gehouden, óf gelden uit de voetbaltoto moesten wor den aanvaard. Sterk kantte de heer Gras hoff zich tegen dit óf-óf. Het ligt geheel buiten de gevoegdheid van het CNS of het Chr. volksdeel al dan niet in de toto gaat spelen, doch ook al zouden totogel- den worden aanvaard, dan nog zijn er zoveel taken voor de Chr. sportbeweging te vervullen, dat er veel geld nodig is, zoveel, dat dit zonder pijn en verkwisting nuttig kan worden besteed. SPIRAAL Om de actie voor te bereiden, zal het oktober-nummer van Spiraal het ka derblad van de Ned. Chr. Sportunie dat aan de financiële actie is gewend, aan alle predikanten in Nederland worden gezonden. Overdrukken uit deze Spiraal zullen in januari van het volgende jaar naar alle kerkeraadsleden in ons land worden gestuurd. Voorts zal worden ge tracht radio en televisie ten behoeve van deze actie in te schakelen, opdat het Handbalploeg Skoplje naar Nederland Het bestuur van de afdeling Utrecht van het Ned. Hhandbalverbond heeft de handbalvereniging van het ln juli door een aardbeving zo zwaar getroffen Skoplje uitgenodigd naar ons land te komen. De Zuidslavische ploeg zal deelnemen aan het op 26 december in Utrecht te houden negende internationale kersttoer nooi en nadi ennog enige wedstrijden in ons land spelen. Doordat de gehele sport accommodatie van Skoplje is verwoest speelt de handbalvereniging, die uitkomt in de hoogste klasse van Zuid Slavië. thans de thuiswedstrijden in het tegen de Griekse grens gelegen stadje Bitola. IOC-eongres sprak over vier landen Zuid-Afrika Na heftige discussies werd besloten de resolutie van enkele Afrikaanse landen om Zuid-Afrika te schorsen, niet over te nemen. Zuid-Afri ka krijgt tot 31 december de tijd zijn houding te wijzigen. Voor die datum zal de Zuidafrikaanse regering de garantie moeten geven, dat er in de sport geen onderscheid zal worden gemaakt tussen blank en gekleurd. Indonesië De schorsing werd opge heven op voorwaarde, dat Indonesië zich voortaan zal houden aan het Olympisch reglement. Duitsland Duitsland blijft proviso risch lid. Wanneer Oost Duitsland in alle opzichten volgens de gemaakte afspraken zal meewerken aan één Duitse Olym pische ploeg (west en oost) zoals in 1960 in Rome, zal de toevoeging „proviso risch" worden geschrapt Noord Korea Dit land werd als vdl- waardig lid erkend. volksdeel wordt KERKCOLLECTE Het CNS zal ook aan kerkeraden van vele kerkgenootschappen vragen op zon dag 12 april na de diensten een deur collecte te mogen houden. Daarvoor zul len dan plaatselijke consulenten van het CNS worden ingeschakeld. Hard is men thans aan de arbeid om in het gehele land zoveel mogelijk van deze consulen ten te verkrijgen, opdat overal, waar men actie wil voeren, het geld kan worden ingezameld. STRAATCOLLECTE Op zaterdag 18 april hoopt men dan tenslotte in zoveel mogelijk gemeenten in ons land, ook al met behulp van deze consulenten, een straatcollecte te organi seren. Toestemming van diverse gemeen ten is hiervoor al ontvangen. Voorts worden ook de verenigingen, aangesloten bij bonden, die in de NCSU zijn verenigd, ingeschakeld. Van hen wordt verwacht, dat zij zoveel mogelijk medewerking verlenen aan de collectes, doch ook zullen zij in de gelegenheid worden gesteld artikelen, zoals drinkgla zen, balpennen enz. bij het CNS te be stellen en ten bate van de actie te verkopen. SPORTKRANT Dit alles zal in de week van 12 tot 18 april dienen te geschieden. Om nog eens extra de aandacht op de actie vestigen, zal kort voor de actie-week sportkrant verschijnen, die door de leden van de sportverenigingen zoveel mogelijk zullen worden verspreid. Wat de opbrengst van de actie betreft, wil het CNS geen enkel bedrag noemen. Wel is het zeker, dat 25 procent van de opbrengst in iedere provincie, in overleg met de provinciale sportunies in de des betreffende provincie wordt verdeeld. Over de verdeling van de resterende 75 procent zal de raad van bestuur vai NCSU beslissen. Eenzame DOS-heren met eerste prijs In de voor derge lijke gelegenheden veel te kleine zaal aan de Pieters kerkgracht zijn za terdagavond de plaquettewedstrij den gehouden dooi de Turnkring Lei den en Omstreken. Met een hoog pun- tenaantal kon de ploeg van Brun hilde zich voor de tweede keer win naar noemen- Concordia 1 werd goede tweede en de D O S.-ploeg derde. De alleenstaande herenploeg van D-O.S- behaalde een eerste prijs. Deelnemende verenigingen waren DOS, Brunhilde, Nieuw Brunhilde, Concordia, O.G.A.V. (Oegstgeest), S.V.K. (Katwijk,/ Rijn). Zelfs waren er verenigingen met twee ploegen. De jeugd werkte over het algemeen keurig, op de afwerking was prima toegezien. Bij de dames en adsp. dames waren er over de hele linie veel mislukkingen. Misschien kwam dit ook door de drukte waarin moest worden geturnd. Werken op de balk, terwijl muziek schalde voor een vrije oefening aan de andere kant van de zaal. Daarbij komt dan nog, dat de ruimte voor zo'n grote wedstrijd miniem was. Dit alles ontneemt de goede concentratie van turners en turnsters. Toch is alles nog naar wens verlopen, dankzij de bij mej. Steffelaar in goede handen zijnde leiding en het vele werk van de juryleden en telcommissie. Als enige herenploeg stonden de D.O.S.- turners paraat. Ze hebben het verplichte puntenaantal behaald om beslag te leg gen op de eerste prijs. Jammer dat zij geen concurrentie hadden; op deze ma nier raakte het wedstrijdelement wat op de achtergrond en had het geheel meer van een kleine demonstratie weg. HOOFDKLASSE VOLLEYBAL Judo, handbal, volleybal geschrapt Volkomen tegen de verwachting in heeft het Int. Olympisch Comité vrijdagavond Mexico City aangewe zen als de plaats, waar in 1968 de Olympische Zomerspelen zullen worden gehouden. Van detvier kandidaten: Lyon, De troit, Mexico City en Buenos Aires schenen de eerste steden sterk favo riet Buenos Aires had geen kans, na dat vertegenwoordigers van deze stad hun kandidatuur drie kwartier hadden verdedigd. Een IOC-afgevaardigde zei daarna, dat Buenos Aires te veel had gesproken en te weinig had gezegd, waardoor de stad zich uit de Olym pische Spelen had geplaatst. Dertien Afro-Aziatische landen hadden daarentegen een beroep op het IOC ge daan de Spelen in 1968 te houden in een stad, die voor hen geen langdurige reis zou betekenen. En daarmee scheen de kandidatuur van Lyon sterk te staan. Wijsheid De afgevaardigden van Detroit onder wie burgemeester Jerry Caranagh ver toonden een kleurenfilm van de stad, waarin zelfs president Kennedy aan het woord kwam; hij vroeg het IOC de wijsheid van de Olympische goden te betrachten bij het bepalen van keuze. „Elke deelnemer behoeft slechts drie dollar voor voedsel en kamer te betalen, het laagste in de Olympische geschiedenis," aldus de burgemeester. „Detroit heeft het zes keer geprobeerd; nu proberen we het opnieuw, want De troit is vasthoudend." B|j de stemming kreeg Mexico City echter 30 stemmen, Detroit 14, Lyon 12 en Buenos Aires 2. Hoewel het nog niet vaststaat, 1 neer de Spelen precies worden gehou den, is het waarschijnlijk dat de perio de van 12 tot 17 oktober 19G8 wordt gekozen. Het was de grote dag voor de be jaarde Marte Gomez, de woordvoei-der van de Mexicaanse afvaardiging, de man, die gisteren in het nieuws kwam, omdat hy by een autoongeluk werd gewond. Ondanks deze fysieke handi cap legde hij in een gloedvol betoog alle argumenten op tafel. Terug naar 18 Het congres van het IOC heeft middels ook besloten het aantal takken van sport bij de Olympische Zomer spelen van 22 in te krimpen tot 18. Afgevoerd zullen worden in 1968 vol leybal, handbal, judo en boogschieten. Van de 53 aanwezigen leden spraken zich 37 uit tegen judo, 33 tegen sluiten van voetbal, wielrennen, basketbal er kanoën stemden 16 leden. Groter dan V.I\ De nationale Olympische Comité'; van Kameroen, Senegal, Nepal, Mali. Ivoorkust en Libanon werden in IOC opgenomen, waardoor het ledental van het IOC op 112 is gekomen thans dat van de Ver. Naties met één overtreft. Zes nieuwe persoonlijke leden, onder wie de 23-jarige Griekse kroonprins Constantijn zijn gekozen tot lid var IOC, waardoor het aantal leden dit orgaan van 63 tot 69 is gestegen. De benoeming van Mexico City als stad voor de Olympische Spelen van 1968 is in Mexico met grote vreugde ontvangen. Vooral in de sportieve kringen en onder de autoriteiten van de stad bracht de bekendmaking enorme vreugde teweeg. Raul Ibarra Zapata, president ad interim van de Mexicaanse Sportfederatie bij afwezigheid van generaal Jose de Clark Flores, deelde met van emotie overslaande stem mee: „Dit hadden wc nauwelijks durven hopen". En hij vervolgde: „Wij hebben deze Olympische Spelen nodig om in onze kinderen en alle Mexicaanse Jongeren de geest van de sport op te wekken". Ook president Adolfo Lopez Mateos was een en al tevredenheid: „Dit prachtige nieuws moet voor elke Mexicaan een bewijs zyn dat de wereld heeft erkend dat Mexico niet alleen alles over heeft voor de sport, maar zich ook steeds beijvert zijn vooraanstaande positie nog te verbeteren". „Ook blijkt", aldus de president, „dat onze economie en politiek een grote mate van stabiliteit vertonen". Henk de Vries aan de kop (als keurtur- ner), vond het nodig om zijn paardvolti- gereu wat correcter uit te voeren, wat hem een verrassende waardering van 16.7 opbracht. Een goede paardsprong Martie Laman (17.9) deed het to taal in de goede richting sty gen. Uitslag: 1 Brunhilde 391.9 pnt; 2 Con cordia 379.7; 3 D.O.S. 379.4; 4 O.GA.V. 1 .5; 5 Concordia 2 356.3; 6 Nw Brun hilde 345.3; 7 O.G.A.V. 2 342.8; 8 S.V.K 341.8. 1. D.O.S. Heren 571.3. Eur. voetbaltitel Bulgaren te sterk voor West-Duitsers Het toernooi om het Europese volley balkampioenschap, dat van 21 oktober tot 4 november in vier Roemeense plaat sen wordt gehouden, is gisteren in Tir- gul Mures geopend met twee wedstrij den voor groep 4. Dc uitslagen luidden: Bulgarije-West- Duitsland 152, 156. 15—0; Frankrijk- Turkije 13—15, 14—16, 15—9. Meer verbruik in uitvoer van verf De binnenlandse afzet van verf is in 1962 ondanks de zeer ongunstige zo mermaanden en de grotere invloed van de kortere werktyd nog toegenomen, al dus meldt de vereniging van vernis- en verffabrikanten, die 138 leden telt. De uitvoer steeg nog meer en over schreed de f 50 miljoen, en de sta ging was groter dan by de invoer. In het tijdvak 1950 tot eind 1962 was de invoer 6,5van de Nederlandse voort brenging. De uitvoer bedroeg in 1950 12.7 pet, in 1962 18,8 pet. De omzet steeg sterker bij grote ondernemingen dan bij kleiné. De gemiddelde op brengst nam toe door meer vraag naar produkten van hoge kwaliteit. De klassieke produkten zijn geheel verdron gen door de moderne. De binnenland se concurrentie was hevig. De indruk bestaat dat ondanks de kostenstyging de rentabiliteit redelijk bleef. Het schil dersambacht nam 39% van de binnen landse afzet voor zijn rekening en telt 9300 ondernemingen met 32.000 arbei ders. De 'industrie nam 33 pet af. De oarticuliere afzet kwam na grote uit breiding tot rust en handhaafde zich op 12 pet. maar de verkorte werktijd doet een belangryke ontplooiing ver wachten. Zuidhollandse Bank plaatst aandelen De Zuidhollandse Bank heeft onders hands f 1 miljoen aandelen ten volle winstdelend over 1963 geplaatst. Beurs notering is gevraagd. De uitslagen hebben geen wijzi gingen in de ranglijst gebracht, al hebben ze diverse zaken wel in dui delijker licht gezet. Reva kon zich als ongeslagen leid ar handhaven. Het kostte tegen DSO min der moeite dan wy haddein verwacht. Orawi had met Kangeroes zeer veel te stellen, eerst in de vijfde set kon Orawi de overwinning Veiligstellen. Wij dienen hierby te bedenken dat de Dordtse ploeg zyn beste speler. Jan v. d. Hoek, aan het Nederlandse team moest afstaan en geen gebruik van het recht op uitstel wenste te maken. Concordia bleef tegen Liba- 2 eveneens ongeslagen, maar ook hier werd dit pas in de laatste set zeker In Alkmaar kwamen Octopus en WA tot dezelfde cyfers. Hier was het WA dat aan het langste eind trok en Octopus nog puntloos liet. Voorburg had in SVL geen tegenstander van betekenis. De Voorburgse ploeg won met royaal ver schil. BU de dames hangen twee van de drie Amsterdamse ploegen onderaan, een zeer ongewoon verschijnsel. Armada leed een normale nederlaag tegen het sterke SOS Ook Reva doet het slecht. Nu werd van ZVC verloren. ZVC biyft verrassend. Na drie wedstryden prykt de Rotter damse ploeg aan de kop, maar in deze jositie zal wel wyziging komen, als te gen de sterke ploegen wordt aangetre den. Een zeer kostbare overwinning be vocht Die Raeckse op Octopus, dat nog steeds op de eerste punten wacht. Overgangsklasse Door het geringe verschil in sterkte spelen praktisch alle ploegen het Kat- wykse KVC danig in de kaart. Na drie weken is KVC nog steeds ongeslagen. Standenlijst van de afd. Leiden NeVoBo Donar 3 DSS2 DOG 1 WW 1 KVC 2 LUSV1 Nw. Brunh. 1 Dames tweede klas Nw. Brunh. 2 2 4 Raaphoi DES 1 Castellum 1 WA 1 Rijnsburg 1 Valken 1 Donar 1 Vinnen 2 GGV 2 Castellum 2 2 3 Rijnsburg 3 3 3 Moriaan 1 3 3 WW 4 en vierde klas A 3 6 VVS 5 3 6 Moriaan 2 3 4 Catena 3 1 2 Raaphorst 2 2 2 WW 3 ren vierde klas B 2 4 MDS 2 1 2 Rijnsburg 3 Het rekende nu op duidelyke wyze met het verjongde PVC af. De voorsprong op de sterkste ploegen. Zandvliet zorgde by te biyven. Na een spannend gevecht veroverde de Haagse ploeg in Zwyn- drecht beide punten op Delta. Al even spannend ging het by OVCSyrèna toe met een puntenverdeling als eindresul taat. In dit geval krygt de protestcom missie het laatste woord. Syrèna protes teerde tegen een scheidsrechteriyke dwaling. By de stand 1313 in de laatste set, met OVC aan opslag, werd een door Syrèna geslagen sma9h onmiddellyk door OVC geretourneerd. De bal kwam by Syrèna terecht en door Van Dokkum onvervaard ingeknald. Syrèna dacht de opslag te krygen maar zag de scheids rechter OVC een punt toekennen: 1413 dus. De Syrèna-aanvoerder vroeg om uitleg en hoewel de scheidsrechter de aanvoerder nog antwoordde liet hy door spelen. Syrèna liet de bal gaan en hei 1513. Een moeilijke zaak voor de protestcommissie. Een incompleet Blok keer moest in Leiden beide punten VVS laten. Concordia 2 en Sigi kwamen ;n spannende stryd tot een punten verdeling. By de dames moest MVC het eerste verliespunt incasseren. Het was OVC da: deze kranige prestatie zorg droeg Opvallend sterk herstelde PVC zich te gen SVL. In drie sets kwam de Leidse ploeg slechts tot zes punten. Syrèna ver overde twee kostbare punten op Blok keer en Concordia versloeg stadgenoot ZVC 2. CSVD viel tegen De Kangeroes wat tegen; met moeite wist de Delftse ploeg een geiyk spel te bereiken. /"^ERBEN KARSTENS heeft z'n vorm weer gevonden.... Nu, wanneer het gros van de vaderlandse renners aan hun winterslaap beginnen, „vlamt" de sterke 21-jarige Swift-renner keer op keer. Ook gisteren in de internationale klassieker om de grote prijs van de Moezel en de Rijn in het Westduitse Koblenz kreeg de najaarsvorm van de Leidenaar weer ge stalte. De wijze waarop Karstens deze wedstrijd won, maar vooral de manier waarop hij als eerste van een vier man sterk kopgroepje over de streep flitste, dwong de bewondering van het enthousiaste publiek af. Van de vier maal dat Karstens in Duitsland startte, finishte hij vier maal als eerste Gewoon de traditie volhouden dus, maar om dit te doen in een zo sterk bezette klassieker als die van Koblenz, heeft heel wat voeten in de aarde. Van de 120 aan de start verschenen renners van zes ver schillende nationaliteiten, had een aantal ook aan de wereldkampioenschappen deelgenomen. Scherp Er werd gistermiddag in de 125 km lange ronde van het begin af scherp ge reden. Maar hoeveel uitlooppogingen er in die eerste paar kilometer ook waren, een „echte" voorsprong konden die moe dige vluchtelingen niet nemen. Want het peloton had goed in de gaten, dat wan neer er eenmaal een „gat" van zo'n acht honderd m was geslagen, men wel eens de boot zou kunnen missen. Elke prille ontsnappingspoging werd daarom zon der meer ernstig genomen en al stond men dan toe dat het viertal Bono (It.), Claesgens (Dtsl.), De Hondt (Belg) en Karstens een tiental kilometers een paar honderd meter voor de groep op kop mochten rijden, toen er werkelijk een definitief gat scheen te vallen, riskeerde men niets en werden de vluchtelingen zonder pardon terues"?! 'aid. Meer dan enkele premies (wa; onder een pendule voor Karstens) leverde het dus nog niet op. gen, want de koers viel „dood". Maar de schijn dat de werkers van het eerste uur niet „los" kwamen, bedroog. Een vette premiesprint was de aan leiding: zes man stoven naar voren en op dat moment brandde het zware geschut los. Men keek elkaar voorop eens veelbetekenend aan en verwoed ging men door. De voorsprong van de Luxemburgers Alberti en Hentghens, de Duitsers Möhr. Schmidt en Streng en Gerben Karstens groeide ziender ogen. Halverwege de koers bedroeg deze al een minuut. Toeli was dit niet voldoende. Het fel jagende peloton achterhaalde de vluchtelingen nog wel. maar juist op dat ogenblik viel de beslissing. Tijdens de algemene hergroepering de monstreerde Karstens zyn vorm. Alleen nam hij een halve minuut en toen een 30 km voor de streep de Luxemburger Alberti. de Duitser May en de Fransman Vincent zich naar de eenzame Karstens hadden gespurt, was het in stukken ge scheurde peloton geslagen. In de sprint op de kaden van Koblenz toonde de Lei denaar zich heer en meester. Hij klopte zyn rivalen dik. Uitslag: 1 Gerben Karstens (Ned.); 2 May (Did.); 3 Vincent (Fr.); 4 Alberti (Lux.); 5 Fihöver (Did.); 6 Hentghens (Lux); 7 Scherz (Lux.); 8 Sterng (Did); 9 Claesgens (Did.). Bridgeclub Saus Atout De standen na de derde zitting der onderlinge parencompetitie van de bridgeclub „Sans Atout" luiden: (ibussen de uitslag van de derde zitting) Groep A: echtpaar Aenmeij 509 pnt 155Goutier-v. d. Star 481 151 eahitjaar Brakel 468 155mej. v. d. Zeeuw-v. d Zeeuw 468 148echtp. Vissers 465 —142mevr. Tielkemeijer- v. Rhijn 447 142dms. v. d. Zeeuw 422 165echtpaar Bernard 418 168 Th. Ooijendyk-de Jong 418 132 Eling-vd d. Drift 417 132Crarna-v. d. Mark 416 —122—; dms. Bik-v. d. Drift 389 145Jonkers-Dubbelaar 376 —121—; La Lau-v. Es 346 —138—. Groep B; Scheffers-v. Kins 630 pnt 221v. Zwieten-v. Zanten Sr. 570 218echtp. de Jong 569 196 Huys-de Nie 561 198mevr. Crama- v. d Heuvel 537 175Kop-v Berge Henegouwen 533 187echtp. Schip pers 530 166Huls-Sijpesteyn 526 165Rijnsburger-v. d. Oever 520 146mevr. Altink-v. Zanten jr 511 —166—; echtp. Mollema 504 —143^-; H. Ooijendijk-v. Abswoude 502 197 mevr. Paes-Altink 437 159Bousie- Stol 428 118dms. Verkerk-Hermans 369 112dms v. Égmond-Groenewe- gen 337 —121—, UilsJagen adspiranteii en pupillen L.K.B. I: De Algem. a—Fluks b 18—0: Zuidkw. aCresc. a '22; Danaiden aVic. Or. a 13; Fluks aNooi'derkw. a 71. II: Danaiden bVitesse a 23; Zij'l- kwart. aVic. Or. b 60; Zuiderlkw. b KNS a 4—3: Cresc. b—Al'gem. b 0—0. Ill: Cresc. c—KNS b 0—11; Fluks c— Danaiden c 00; Madjoe aKNS c 30; Noordkw. bVic. Or. c 40. IV: FlukS d—Cresc. d 1—1: Danaiden d—Zuidkw c 0—1; Algem. c—Madjoe b 03; KNS dNoordkw. c 13. Pup, A: Vic Or-De Algem. 1—1. Pup, 8: KNSDanaiden 03. Zoneschaaktoernooi Enschede Nu het F.I.D.E.- zonetoernooi in En schede in een be slissend stadium is gekomen er res ten nog maar drie ronden gaan de zenuwen een belang ryke rol spelen. Dr. Filip, die zijn vrye dag had, kon hen kcnnclyk minder goed de baas. De Tsjechische grootmeester ysbeerde bijna de gehele speeltyd langs de borden van zyn grote concurrenten Gligoric, Darga, Lengyel, Pomar en Kupper. Filip weet immers maar al te goed dat zyn kansen afhangen van het falen van zijn con renten. Alleen de remise van Gligoric tegen de Engelsman Penrose, die in het In afdeling 2A had Katwijk 1 geen en kele moeite met het pas gepromoveerde Leithen 2. getuige de 9—1 uitslag. Phili- dor 5, dat eveneens juist gepromoveerd is. kwam heel wat beter voor de dag door een verrassende 4%3% voor- LKB korfbal Voor de eerste klas van de Leidse Korfbalbond hield dit weekeinde ver rassende uitslagen in petto. Het meest onverwacht was wel het eerste ver lies van Vicus Orientis 4, dat met 4—2 klop kreeg van KNS 3. Dit slip pertje van V. O. werd veroorzaakt door slecht opkomen van de spelers: slechts zes van de twaalf vaste spelers deden mee. Iets soortgelijks geldt voor Algemene 4. dat zaterdag voor de 2e klasse B moest aantreden tegen het Rijnsburgse Mad joe I. De Leidenaars, die een goede gooi naar het kampioenschap leken te gaan doen, hebben zich echter uit het competi- tiegewoel teruggetrokken in de („rusti ge") huiskamers. Daardoor zal Zuid kwartier 3, dat „op zyn akkertje" KNS 6 met 28 versloeg, zeker de eretitel in 2B weten te grypen. Door het uitvallen van Algemene 4 was Madjoe I vrij. Men speelde een partytje korfbal tegen de junioren A, die een keurige draw (3—3) wisten te bereiken. In de eerste klas werd Vitesse I wat vas ter op de laatste plaats gedrukt door verlies tegen Danaïden 3. De volledige uitslagen: Klas I: Algemene 3Danaïden 4 47; Crescendo 3—Fluks 4 5—2; Vicus Orientis 4—KNS 3 24; Vitesse 1—Danaïden 3 2—5; Leidse Schaakbond Vorige week startte het nieuwe schaakseizoen van de Leidse Schaak bond. De grootste verrassing viel in de eerste klasse, waar het debuteren de Sassenheim 1 een onverwachte zege op Noordwijk 1 wist te boeken. Dit zou wel eens een bijzonder kostbare puntenwinst kunnen worden voor de Sassenheimers. Verder bleef het tweede tiental van L.S.G. voorlopig met 6—2 de baas over het derde tiental van dezelfde vereniging. De uit slag van de wedstrijd Voorschoten 1Bodegraven 1 blijft met 3%— ZVz nog in het onzekere. sprong te bereiken tegen Philidor 4: met een waarschijnlijke nederlaag voor ogen zal Philidor 4 wel alle kampioensillusies opzij gezet hebben. De wedstrijd Rijns burg 1Zwarte Pion leverde de Rijns- burgers een voorlopige 8%over winning op. In klas 3A startte VTL het nieuwe seizoen" veelbelovend met een 6%3% zege op Valkenburg. In 3B won SPW 2 met voorlopig 5% 3% van het jonge Voorschoten 3. In afdeling 3C schynt Hazersvoude, dat vorig jaar op ongelukkige wyze net niet promoveerde, weer serieuze kam pioensplannen tc hebben. Het tweede team van Koudekerk werd namelijk met 91 „verpletterd". Aarlanderveen 1 ver sloeg met 814VA het eigen tweede tien tal. De uitslag van NieuwkoopBoskoop 2 is nog in evenwicht (44). Alphen 4 is evenals Hazerswoude een van de kam pioenspretendenten; het won voorlopig met 63 van Leiderdorp 2. Gertla Kraan won in Kusayoshi Gerda Kraan, de Europese kampioene 800 meter die tijdens de voor-Olympi sche wedstrijden in Tokio de 400 en 80( meter won, heeft gisteren tydens wed strijden in Kusayoshi opnieuw een over winning behaald. De Leidse atlete zege vierde op de 800 meter in 2 minute: 10.3 seconden. H1LLEGOM Mestschuit gezonken Toen maandagmorgen een schuit met mest in de Haven, aan de Wethouder Balverskade, moest worden vervaren bleek hy te zyn gezonken. Verteld wordt dat op de schuit kinderen hebben ge- 2 A: KNS 4Zuidkwartier 4 5—4; KNS 5—Noordkwartier 2 1—6; Vicus Orientis 5—Fluks 5 43. 3 B: KNS 6—Zuidkwartier 3 2—8; Fluks 6—Vitesse 2 uitgesteld. Junioren A: Algemene AHSV 5 42; KNS A—DKC 5 2—10; Fluks AHKV 6 5—6: Fortuna 3—Danaïden A 10—4; Ons Eibernest 8—Vicus Orientis A 18—3. Junioren B: Fluks BCrescendo A 35; Zuidkwartier ADanaïden B 151. dc tafeltei I gespeeld tegen SML uit Den Haag de wisselbeker. SML dat uitkwam met het eerste team dat vorige week de be kercompetitie van dc Tafeltennisbond heeft gewonnen, was voor deze ontmoe ting sterk favoriet, maar de Leidse ver eniging Den Burcht die al meer malen een zekere kampioen heeft verslagen, kwam ditmaal met zijn sterkste teams uit en dit was net iets teveel voor SML. Het eerste team bestaande uit J. Spaar- dema, H. Kooi-enhol en J. Hins speelde geiyk (55). het tweede team H. Ver mond, D. ter Horst en J. Vermond won met 100 en het derde team W. Hage- man, T, Verbaan en A. v. d. Hoeven speelde eveneens gelijk (55). Met de eerste uitwedstryd meegeteld, kwam Den Burcht zodoende op 9 winst punten te staan, terwyl SML er maar 8 kreeg, zodat de beker nu dafinitief in Leiden blijft. Het spel van het tweede team liep fan tastisch, zowel in de verdediging als aan vallend, terwyl W. Hageman. T. Ver baan en J. Sjaardeman uitblonken in de aanval. Ook de dames van Den Burcht hebben hun laatste oefenpartij gespeeld onder ling voor het begin van de competitie. Ook zij zijn sterk vooruitgegaan, alhoe wel we niet mogen verwachten, dat ze meteen kampioen zullen worden. Overigens is men algemeen vai ning dat Gligoric ondanks het halve punt verlies niet ernstig zal terugvallen. Het meeste belang voor de bezetting derde plaats had de party Philippe— Darga.- De Luxemburger, die over het algemeen wisselvallig speelt, kon zich de eerste uren redelyk handhaven. Hij dek te alle vitale velden en kon van h( trale punt d4 uit alle aanvallen afweren Toen Philippe echter met een ongeluk kige hergroepering begon, sloeg ee pel paardoffer meteen door. Van Scheltinga, de Nederlandse vertegenwoordiger boekte eindelij! een goede overwinning. In zijn parti tegen Boey kreeg hij een positionee goede stand, die toch wel de nodig waakzaamheid eiste omdat de Bel: altijd een tactische venijn in zijn stel lingen heeft. In tijdnood trachtt* Boey nog wel tot voordeel te komen maar het kostte alleen maar materi aal. Op de 39e zet overschreed dï Belg echter de tijdslimiet. Slimme Durao Durao scheen in zijn partij tegei Kupper nog voor de tiende zet ee te verliezen. De slimme Portugees wis evenwel dankzij een uiterst gecompli ceerde uitweg het verlies te beperkei tot een pion. De strijd eindigde onbeslis door zetherhaling. Tatai bereikte dooi Mazzoni's traditionele tydnood daarbij behorende blunder de midden moot. Popov en Llado braken hui moeilijke Konings-Indische duel met kansen voor beide partijen, de avondzitting won Llado. Lengyel, die na zyn eerste verliesparti steeds sterker is gaan spelen, kwam gis teren aan de leiding door een zege op d Schot Aitken. De Hongaar is nu al prak tisch zeker van zijn toelating tot he interzonale toernooi Boedapester Heidenfeld tenslotte trok tegen Poma aan het kortste eind omdat hy eei dapester gambiet erg zwak behandeldf De uitslagen luiden: Tatai (It.)Ma; zoni (Fr.) 10: Popov (Buig.)Llad (Sp.) 0—1; Van Scheltinga (Ned.)-' Boey (Belg.) 10; Penrose (Gr. Brit.)- Gligoric (Z. SI.) Aitken (Schotl Lengyel (Hong.) 01; Pomar (Sp.)-' Heidenfeld (Ierl.) 1—0; Durao (Port.)- Kupper (Zwits.) Philippe (Lux —Darga (W.-Dld.) 0—1. Na de veertiende ronde luidt de stam 1/2 Gligoric en Lengyel 10% p. uit d tien partijen. 3.Darga 10%; 4/5 Filip Pomar 9 (13); 6. Kupper 9, 7. Penroi 8% (13): 8. Popov 8 (13); 9. Llado 6% (13 10. Tatai 6; 11. Van Scheltinga 5% (13 12. Boey 5 (13); 13. Mazzoni 4 (13); 14/ Aitken en Durao 3% (13); 16. Heidenfé 2% (13); 17. Philippe (13). Donderdag VUC-terrein Het Nederlands militair voetbalelft dat donderdag 24 oktober a.s. op h VUC-terrein in Den Haag een oefe: wedstrijd speelt tegen de eerste divisi club Scheveningen Holland Sport, is z volgt samengesteld: Doel: Van Zogh (DOS); achter: Severynse (Volewijcker en Bosma (Heerenveen); midden: -I cobs (Feijenoord), Somer (Go Ahead) e Toledo (Xerxes); voor: Lefering Ahead), Geurtsen (DWS), Nunini (GVAV), Goessgens (BW), en We: (DWS). Reserves zijn Mathieu (Willem Oldenziel (Ajax) en Vermeulen (NA< Volleybal Het Nederlands rnilits volleybalteam, dat 7 november a.s. Brussel tegen België uitkomt bestaat de volgende spelers: Van Uffen (Citj Seeman (Tornado). Oosterbaan (DE: Van Hees (Polonia). Visser (DSO), Rut (Cito). Wetterhahn (Die Raeckse) ma (EAW), Oud (HVS). Smidt (Olhac en Wessels (Kweekschpol).

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 6