KAAS oir UIT HET VUISTJE Pekings toelating tot V.N. weer afgestemd Atooin-armada wachtte op bevel van Kennedy 1 Haile Selassie in Algerije veroverend Groot verlies voor BOAG CrN Hare nieuwe voorzitter conservatieve partij E.E.G. bezorgd over de houding van Bonn markt Chefarine 4 Psycholoog ergert zich aan hond in flat Praktijk lijdt onder geblaf Tegenvoeters DINSDAG 22 OKTOBER 1963 Decor 1018, fraai accent op porse leinservies GR ACIA Folders gratis verkrijgbaar bij Mosa Maastricht Russisch graan volgend jaar naar Finland Het volgend jaar zal er Russisch graan naar Finland worden uitgevoerd, zo luidt een nieuw handelsverdrag tus sen de twee landen dat in Moskou is ge tekend. j De Sowjetunie heeft dit jaar een zeer ier-| slechte oogst gehad en voert nu Cana- dees graan in. Ook zijn er onderhande dat lingen gaande over import van graan uit >est de Ver. Staten. Het nieuwe verdrag, dat voorziet in het derde jaar van de lopende Fins-Russische handelsovereenkomst, toont een record omzetcijfer van 300 miljoen roebel. De Russische graanexport naar Finland zal 130.000 ton gaan belopen. Het vorig jaar kocht Finland 270.000 ton graan van de Sowjetunie. Eet Acht landen stemden anders De algemene vergadering der Verenigde Naties heeft zich gis teren opnieuw uitgesproken te gen toelating van communistisch China tot de Volkerenorganisatie en uitstoting van nationalistisch China. Een resolutie die door Al banië en Cambodja was inge diend om erkenning van Peking te verkrijgen werd afgekeurd met 57 tegen 41 stemmen, bij 12 onthoudingen. De Sowjetunie, India en Groot-Britan- stemden voor de resolutie. Frankrijk Zware beschuldiging van Peking jegens Sowjetunie In een artikel, dat dinsdag door de Chinese partijorganen, het Volksdagblad en de Rode Vlag. zal worden gepubli ceerd, worden de Russische leiders er van beschuldigd, racistische argumenten te gebruiken in hun ideologische geschil met de Chinese communistische partij. In het artikel staat volgens het pers bureau Nieuw-China, dat de Russische leiders de erfenis hebben overgenomen i de Duitse keizer Wilhelm de Tweede i een halve eeuw geleden, door moord brand te schreeuwen over het gele gevaar en de onmiddellijke dreiging van Djengis Khan. Over premier Chroesj- tsjef zegt het artikel: met zijn dienen var ~ieo-kolonialisme van de imperialis- Chroesjtsjef geen haar beter dan de oude revisionisten, die het oude ko lonialisme van de imperialisten dienden. kOSRAM Tijdens Cubaanse crisis: 1" I Negentig met kernbommen toestellen gereed gehouden. In de van 25 en 50 megaton geladen Amerikaanse B-52 bommenwer pers koersten tijdens het gloei- punt van de crisis om Cuba in da derde week van oktober ^1 1962 - onafgebroken boven de igdej Atlantische Oceaan heen en weeir in afwachting van het telegram van president Kennedy: „Go to war" (trek ten strijde). Dit be vel zou losgelaten zijn zodra een Russische raket de richting van A®| de Verenigde Staten uitkwam. Het Amerikaanse tijdschrift „News week", dat deze feiten bekendmaakte, verklaarde dat tezelfdertijd acht Po- larisdulkboten in de Atlantische Oceaan hun van atoomkoppen voorziene ra ketten op de Sowjetunie richtten. Op de grond, aldus Newsweek, v den 550 B-52 bommenwerpers, 800 stuks van het lichtere B-47 type en vele B-58 Weer duiker op zoek naar goud verdronken Alweer is een jeugdige sport- duiker verdronken in een van de Alpenmeren, waar naar som migen vermoeden, de nazi's een schat aan goud hebben laten zinken toen op het einde van de oorlog duidelijk werd dat de Krieg verloren was. Dit keer is een 17-jarige Duitser het slacht offer. Hij maakte deel uit van een groepje van vier jeugdige duikers, die naar het Alatmeer gekomen waren, waarschijnlijk gelokt door de persberichten over een goudschat in een van de meren. De jongens vertelden de po litie, dat zij zich alleen maar om te oefenen in het ijskoude water van het meer hadden be geven. Geen van hen was voor zien van een zuurstofapparaat. Zoals bekend is deze zomer de 19-jarige Duitse duiker Egner onder verdachte omstandighe den in het Toplizmeer verdron ken. Deze zaak is nog in onder zoek. Leider van deze expeditie naar het Toplitzmeer was de voormalige Duitse spion Frei- berger, die ook de verhalen over de nazischat in omloop heeft ge- Zeg« ;e voor C.D.U. in Elten In de op 1 augustus weer Duits ge worden gebieden Elten en de Zelfkant heeft de C.D.U. een overweldigende meerderheid behaald. De partij van 'bondskanselier Erhard legde beslag op Ad80 van de in totaal 114 raadszetels. De sociaal-democraten die bij vorige irkiezingen aanzienlijke winsten wis- n te behalen kregen er slechts 12. De indldaten van de onafhankelijke kie- ïrsgemeenschap (U.W.G.) kregen er reneens 12 en de vrije democraten 10. Van de bijna 9.000 kiesgerechtigden tracht ruim 85 procent een stem uit. Bewaker gedood onder balk >ortterrein aan de Troelstralaan in msterdam getroffen door een vallende fbalk. In het Wilhelminagasthuis is de ui. die op het terrein dienst deed als waker, aan zijn verwondingen over- Tijdens sloopwerkzaamheden viel balk plotseling naar beneden en Wam op het hoofd van de man terecht i Mid dellandse Zee en in de Chinese Zee stonden vliegtuigen met atoomladingen op de dekken van vllegkampschepen ge reed om op te stijgen, terwijl in de Ver enigde Staten zelf bijna tweehonderd in tercontinentale raketten in hun lanceer- buizen lagen. Terwijl deze verschrikkelijke atoom armada gereed lag, zo schrijft News week, waren ook de andere strijdkrach ten in een stadium dat slechts een stap van oorlog was verwijderd. Zo had het leger zijn grootste invasiemacht sinds de tweede wereldoorlog bijeengebracht. 100.000 iman zou tegen Cubi worden in gezet. Het blad verklaart vervolgens dat in de operatiezaal van het Pentagon een officier en een sergeant de opdracht hadden elk lid van het team dat in pa niek zou geraken en door eigenmachtig optreden de strijd kon doen losbarsten, zonder pardon neer te schieten. Oostduitsers weer zeer eensgezind Bij de verkiezingen die In Oost-Duits- land gehouden zijn voor de „volkska mer" (het parlement) is volgens een bekendmaking van het Oostduitse pers bureau ADN 99,95 procent van de gel dige stemmen uitgebracht op de een- heidslijst van het „Nationale Front". Van de ruim elfeneenhalfmilioen stem gerechtigden is 99,255 procent opgeko men. Van de uitgebrachte stemmen werd 0.04 procent ongeldig verklaard. Bij de laatste parlementsverkiezingen in 1958 was de opkomst 98,9 procent. 0,13 procent stemde toen tegen, terwijl het percentage tegenstemmen nu dus 0,05 bedroeg. en de Verenigde Staten behoorden tot de tegenstemmers. Vorig jaar werd een des betreffende resolutie afgewezen met 56 tegen 42 stemmen bij 12 onthoudingen. Tot de voorstemmers behoorden o.a. ook nog Cuba. alle leden van het Sowjet- blok. India, Indonesië, Algerije. Tunesië, Marokko, Egypte, Denemarken en Fin- Bij de landen die tegen toelating stem den waren voorts nog België, Luxemburg, Spanje en, behalve Cuba, alle Zuidameri- kaanse leden. Met o.a. Oostenrijk, Portu gal. IJsland. Israël en Saoedi-Arabië ont hield Nederland zich van stemming. De landen die hun stem, vergeleken met vorig jaar, wijzigden waren Togo, Maleisië en Cyprus, Sierra Leone, Maure- tanië, Jemen. Ethiopië en Koeweit. Albanië, dat het verzoek om toelating van Peking had ingediend, noemde het bij monde van zijn minister van buiten landse zaken. Behar Shtylla, ongerecht vaardigd dat de Verenigde Naties, „onder invloed van de Verenigde Staten' wettige rechten van een van de grootste naties ter wereld negeren. De vergadering werd verdaagd tot hedenmiddag; Engeland zou zijn stem dan motiveren. Staatslening voor Cunard Line De Britse regering heeft haar goed keuring gehecht aan een lening van 17,6 miljoen pond sterling aan de Cunard Steamship Company voor de bouw een nieuw schip ter vervanging vai. -w oude Queen Mary. Reeds lang bestond er twijfel of ooit nog wel een nieuwe Oceaankoningin gebouwd zou worden. Daaraan is dan nu een einde gekomen. Het nieuwe schip zal 58.000 ton meten en plaats bieden aan 2.000 passagiers. Het zal in hoofdzaak gebruikt worden op de Atlantische route en uitgerust worden voor vakantiereizen. De totale kosten van het schip zullen ongeveer 22 miljoen pond bedragen. De lengte van het schip zal ongeveer 320 meter be dragen en de snelheid 28 knopen. Indonesië schiet op vliegtuigen Volgens een woordvoerder van he, Indonesische persbureau Antara heeft een vooraanstaand lid van de luchtmacht staf verklaard, dat Indonesische straal vliegtuigen van nu af jacht zullen ma ken op ieder buitenlands militair toestel dat zich zonder vergunning boven Indo nesisch grondgebied bevindt en de vei ligheid daarvan in gevaar zou kunnen brengen. Deze vreemde vliegtuigen zullen in voorkomende gevallen zonder waar schuwing worden neergeschoten. Ship-American lokt protesten uit Tien vooraanstaande zeevarende landen zijn voornemens bij de Amerikaanse re gering een gezamenlijk proces in te die- tegen haar „Ship American" plan tarweleveringen naar Oosteuropese landen, zo heeft een woordvoerder van het Noorse ministerie van buitenlandse zaken gisteren meegedeeld. Volgens hem zal het protest vermoede- delijk in overeenstemming zijn met het standpunt dat Noorwegen vorige week bij het Amerikaanse ministerie van buiten landse zaken naar voren heeft gebracht, nl. dat, als het vervoer van Amerikaanse tarwe aan Amerikaanse schepen zou wor den voorbehouden, hiermee een nieuw in grijpend beginsel in de internationale scheepvaartpraktijk zou worden inge- Keizer Haile Selassie van Ethiopië is gisteren uit Rabat in Algiers aangekomen om te trachten, door het verlenen van lijn goede diensten, een einde te maken aan het conflict tussen Algerije en Ma rokko. Hij kreeg een grootse ontvangst door de regering van Ben Bella. In het communiqué dat na Selassie's besprekingen met koning Hassan van Marokko is uitgegeven wordt met geen woord gerept van de strijd om de grens posten, waarschijnlijk om de onderhan delingspositie van de keizer niet te on dermijnen. Vernomen wordt dat de strijd wat ge luwd is, maar dat zich aan beide zijden nog steeds troepen samentrekken. Voor het eerst is in Cairo melding ge maakt van de aanwezigheid van een Egyptische militaire missie in Algerije. Zoals bekend hebben de Marokkanen een Algerijnse helikopter buitgemaakt, waar in vijf Egyptische en vier Algerijnse of ficieren. De Egyptische woordvoerder wilde niets zeggen over de aard van de werkzaamheden van deze militaire mis sie. Egypte eist van Marokko dat de Egyptenaren vrijgelaten zullen worden. Schaduwkabinet in Zuid-Vietnam Uit kringen van Vietnamese leiders die zich verzetten tegen het huidige regiem in Saigon, wordt vernomen dat Tran Van-tsjoeong, voormalig ambassa deur in Washington, door vrienden is overgehaald om een z.g. „schaduwka binet" te vormen met hem als premier. Hij is de vader van mevrouw Ngo Dinh-nhu, die nu namens de huidige Vietnamese regering een reis door de Ver. Staten maakt. Andere leden van het kabinet zijn: vice-premier Voe Van-mau, een voorma lig minister van buitenlandse zaken die nu in Parijs woont en dr. Pham Hoey-co, een leider van de nationale raad van de Vietnamese revolutie die ook in de Fran se hoofdstad is. Tintelend fris! Veróverend fris. ten wèl- daad voor uw huid..., méér dan een gewone after shave. Uniek, door toe passing van ALLANTOINE, de nieuwe stof, die huidbeschadigingen ongekend snel doet herstellen. Fant After Shave Lotion ook ideaal als verfrissende lotion voor middag of avond. Voor desinfektie, vooral na het elektrisch scheren. En... zuinig in gebruik. after shave lotion De British Overseas Airways Corpora tion (B.O.A.C.) heeft gisteravond bekend gemaakt dat de luchtvaartmaatschappij over het jaar dat op 31 maart jl. i: eindigd een verlies heeft geleden 12.860.000 pond sterling (128.600.000 gul den). Het jaarverslag, waarin deze cijfers werden gegeven, luidde dat het totale te kort van de maatschappij nu is gestegen tot 80 miljoen pond sterling (800 miljoen gulden). In het verslag stond echter ook dat in vergelijking met het voorgaande jaar een opmerkelijke verbetering is ingetre- l Mcngmestsiqf voc r kamerplanten 6S°/o - 100 grs - 65 ctv Volop bloei en groei a De 52-jarige John Hare, die in het nieuwe kabinet van lord Home „chancellor of the duchy of Lan caster" is, is gisteren benoemd tot voorzitter van de conservatieve partij. Hij volgt Macleod en lord Poole op, die gezamenlijk het voor zitterschap bekleedden en ernstig ontevreden zijn over de wijze waarop Macmillan in de crisis voor zijn partij heeft gehandeld. Lord Poole heeft echter het vlce- voorzitterschap, dat hij met twee an deren deelt, wel geaccepteerd. Lord Aldington, die vice-voorzitter was on der Macleod en Poöle, is afgetreden. Politieke waarnemers zijn van mening dat de conservatieven niet erg inge nomen zullen zijn met deze volledige reorganisatie van de partijleiding, minder dan een jaar voor de algemene verkiezingen. Lord Home heeft intussen de namen bekendgemaakt van een aantal ministers onderministers. Maurice Macmillan, Opnieuw beraad in Brussel De Belgische minister van landbouw, Heger, heeft gister avond in Brussel de verklaringen die de Duitse bondsrepubliek de vorige week in de ministerraad van de Europese Economische Gemeenschap over het gemeen schappelijk landbouwbeleid heeft afgelegd „zeer gevaarlijk" noemd. De Belgische minister bracht deze Duitse verklaringen ter sprake op de eer ste dag van de vierdaagse bijeenkomst van de ministers van landbouw van de EEG-landen. De ministers zullen onder .vwwtiuiijcu ÏUUI lieu wjisianoKon In de EEG-ministerraad van de vorige week kwam de Duitse ontevredenheid over het landbouwbeleid van de EEG tot uiting in twee redevoeringen van Duitse buitenland? de Duitse Va" aan het opstellen schappelijke landbouwbeleid. rsareKidfiEasss z nieuw in het geding worden gebracht op een moment, waarop het uiterst moeilijk is overeenstemming te bereiken by de ••itwerking van de nieuwe reglementen >or zuivel, rijst en rundvlees. De ministers van landbouw besloten, nadat de Franse minister van landbouw, Pisani, zich bij de opmerkingen van He ger had aangesloten, vandaag zich over de bespreking van de Duitse verklarin gen te beraden. de 42-jarige z de vorige minister president, wordt onderminister nanciën, speciaal belast met de behande ling van economische kwesties. Tot minister van marine is benoemd de graaf van Jellicoe en tot minister van oorlog James Ramsden. Hugh Fraser blijft minister voor de luchtmacht. In totaal maakte Lord Home maandag 16 benoemingen bekend. Groot-Brltannië zal geen nieuw ver zoek om het lidmaatschap van de ge meenschappelijke markt Indienen. Zulks zou thans nutteloos zijn, aldus heeft de nieuwe premier maandagavond tijdens een vraaggesprek voor de televisie ge zegd. De premier merkte op, dat En geland nauwe betrekkingen met Europa zal blijven onderhouden. het hoofd staan van de Britse afvaar diging naar de bijeenkomst van de mi nisterraad: van de Westeuropese unie, die vrijdag en zaterdag in Den Haag wordt gehouden. 4 krachtige middelen tegen pijn en griep! Een der middelen zorgt ervoor dit de mag niet van streek raakt I Chefarine „4" bevat vier beroemde geneesmiddelen, die te zamen nog krachtiger werken. Ook zij, die een gevoelige maag hebben, kunnen het „Het is jammer dat we die hond hit niet kunnen laten optredenzi gisteren de president van de recht bank in Amsterdam mr. U. W. H. Stheeman bij de behandeling een door een psycholoog uit de hoofdstad legen een buurmi gespannen kort geding waarbij het hinderlijk geblaf' van een zes en half jarige poedel de inzet „Dat beest gaat ontzettend te keer door te blaffen, te janken, t< grommen, te rennen en te sprin gen", klaagde de psycholoog ir de dagvaarding.„Mijn cliënt die thuis praktiseert kan zich niet meer concentreren bij zijn psycho analyses", voegde de raadsman mr. Th. Ph. van Raalte toe. „Het is een nerveuze hond, die een honds leven heeft omdat-ie teveel alleen wordt gelaten. Soms gaat ie urenlang te keer waar door mijn cliënt zelfs niet kan sla- Het „hond-s lawaai" wordt geprodu ceerd in een flatgebouw aan het Mi- merv-aplein. De psycholoog heeft zich al een aantal malen bij de eigenaar van de „storend blaffende hond1" be klaagd en mr. Van Raalte beweerde zelfs al eens te hebben gepleit een heropvoeding van de hond. helpt heel vaak met honden, volgen-s mr. Van Raalite. Maar mr. Stheeman kreeg nu te horen dat de hondebeziiitter alle verzoeken stelselmatig negeert. Vier flatbewo ners ondersitreepten met schriftelijke verklaringen de klachten Pools journalist te kritisch? Een ervaren Poolse journalist, bekend omdat hy misbruiken van autoriteiten aan de kaak stelt, is gearresteerd. Het is Jozef Muszkat-Jotem, 60 jaar oud, voormalig lid van de Joodse ondergrond se in Warschau tydens de Tweede We reldoorlog. Hij heeft in concentratiekampen var Auschwitz en Dachau gezeten en is lan ge tijd overzichtsschrijver geweest var Express Wieczorny (avondblad var -rschau). zonder bezwaar gebruiken, want Zijn arrestatie voor onderzoek naai één der bestanddelen beschermt de ski, secretaris van de afdeling War schau van de Poolse journalisten-vak- bond. Hij weigerde commentaar op de zaak te geven. De reactie van sommigen van zijn collega's was dat hij de communistische autoriteiten geprikkeld heeft met zijn verhalen over onrechtvaardigheden. Jjti een, &on£e Ky I De Newyorkse politie heeft zeven jongelui in leeftijd variërend van 12 tot 19 jaar gearresteerd, die een schoolgebouw waren binnengedrongen en daar een verschrik kelijke ravage hadden aangericht. De schade be droeg zeker 5000 dollar. De gangen waren be zaaid met boeken, papie ren en schrijfgereed schap. De aanleiding tot dit vandalisme was het feit, dat de heren in de school geen geld vonden. Dan maar alles kapot. I Amerika is van plan velgend jaar een satelliet te lanceren, die is inge richt voor het opvangen van stof van de maan op 80 kilometer afstand van de aarde. Men hoopt daardoor meer te weten te komen van de samen- Een 23-jarige Amster dammer heeft zondag nacht een goede vangst gedaan. Hij redde uit een van de grachten een man, die naar later bleek, vorige maand ontsnapt was uit de inrichting Avereest. De man had na zijn ontsnapping ook nog een bromfiets gestolen. Op 11 november zal de heer Passon uit Nijmegen een uniek jubileum vie ren: hij is dan precies 50 jaar gepensioneerd. Op negentien jarige leeftijd vertrok hij als koloniaal naar de West, waar hij al gauw een been brak en in Nederland terugge keerd voor de dienst werd afgekeurd met „toe kenning van een voort durend pensioen". 1349) De Beierse priester Virgellus verdedigde In de 7de eeuw na Chr. het bestaan van tegenvoeters. Hoe de man aan deze wetenschap geko men is, weten we niet. Waarschijn lijk heeft hij antieke geschriften ge lezen, waarin over de bolvorm van de aarde werd gesproken, wellicht ook heeft hij op een Romeinse munt, of op een beeldhouwwerk, of een schildering, een afbeelding van de wereldbol gezien. Maar in het pri mitieve brein van de vroeg-middel- eeuwse mens klonk het bestaan van te- genvoeters als een lastering. Niet al leen ten opzichte van de godsdiensti ge begrippen, maar ook ten opzichte van het „gezonde verstand". Die te- w genvoeters zouden gesteld dus dat de aarde rond was er toch af moeten vallen? Van de zwaartekracht had nog nooit Iemand gehoord; dat de mens aan de ene kant van de bol zich in pre cies dezelfde omstandigheden zou bevinden als zUn tegenvoeter aan andere kant (doordat de zwaarte kracht hem niet alleen vasthoudt, maar ook „rioht") kon dus nie mand duidelijk maken. Daarom ver hief de heilige Bonlfacius met kracht zijn stem tegen dergelijke ongerijmd- Maar toen het Westen na de kruistochten in kontakt was geko men met de Arabische beschaving en men in Europa met grote ijver ln de klassieken was gedoken, had dit o.m. tot gevolg dat de bolvorm van de aarde in de 14de eeuw of ficieel werd onderwezen aan ver schillende Europese universiteiten, zoals de Parijse Sorbonne en de TOCH IS HET ZO! universiteit van Oxford. Zo dom als sommigen zich voorstellen, hier destijds beslist niet, want Nico- laas van Oresme verkondigde in 1377 reeds de opvatting, dat de aarde óm de zon zou kunnen draaien, een theo rie die door Nicolaas van Cusa ln nog stoutmoediger vorm werd uitge sproken. De ideeën van Copernicus en Galileï leefden dus reeds enige eeuwen eerder. Het spreekt vanzelf, dat de antieke argumenten voor de bolvorm van de aarde Inmiddels wel wat steviger gefun deerd zyn dan in de Griekse tyd. Alle theorieën kunnen we echter laten psycholoog die in dit kort geding ver wijdering van de hond binnen acht uren na het vonnis eiste onder een dwangsom van 500 gulden. De tegen partij legde nevenverklaringen van flatbewoners op tafel die beweerden niet de minste last van de hond hebben. „Eiser is abnormaal gevoelig voor la waai en geluid, maar dan moet hij maar niet in een stad gaan wonen", vond de pleitbezorger van de hond mr. G. J. van Leeuwen, die in het belang van de hond (volgens dieren bescherming went een hond boven vier jaar moeilijk elders) afwijzing van de vordering pleitte, temeer nu er over de feiten verschil van me ning bestaat zodat een gewone rech ter maar moet beslissen. Bovendien ontbreekt volgens hem de spoedeisendheid nu de psycholoog het kennelijk hinderlijke laiwaai vijf en half jaar heeft getolereerd. De presi dent zal volgende week dinsdag be slissen hoe hij over dit „voer voor psychologen" dentot. Onderzoek naar dood Diana Churchill Er zal worden dl_. Churchill, de oudste dochter Winston, om het leven is gekomen. De lijkschouwing zal donderdag worden verricht. Diana Churchill is 54 jaar geworden. Zij is 25 jaar getrouwd geweest met de huidige minister van koloniën en Geme nebestzaken Duncan Sandys. Het huwe lijk is in 1960 ontbonden. Er zijn drie kinderen uit geboren. Vonnis Genovese wordt herzien Het Amerikaanse opperste gerechtshof heeft gisteren een herziening gelast van het vonnis tegen Vito Genovese, de on derwereldleider die momenteel een ge vangenisstraf van vijftien jaar uitzit. De geboren Italiaan zou de leider zijn van een misdadigersorganisatie. genaamd „cosa nostra" (onze zaak). Hy is veroor deeld wegens handel in verdovende mid- wat zUn, omdat ze ln de eerste plaats vaak te moeliyk zyn maar bovenal, omdat de ruimtevaart en de foto's zelfs de vast- houdenste tegensprekers de bolvorm hebben aangetoond. (Dat we onmoge lijk kunnen ingaan op alle onzin die de voorstanders van de platte-aarde te berde brengen, noch hun onbegrip op talloze punten kunnen ophelderen, zal leder begrijpen die wel eens zo'n geschriftje ln handen gekregen heeft. Voor het ontwarren van enkele zin nen zouden soms hele pagina's niet voldoende zijn. Dat Is trouwens ook de kracht van deze grapjassen, die net als een kind door steeds te vragen en verkeerde voorbeelden aan te halen, Iedere volwassene in het nauw kan brengen.) Maar goed, laten we nu liever eens vertellen, waarom een walvis zich niet kan verslikken. Nadruk verboden. Een lekkere gewoonte Kent u Leid se of Goudse boerenkaas? Wees niet een kennig: houd van meer kazen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 5