22 RITMEESTER West-Duitsland hekelt E E G-landbouwbeleid Particulier initiatief bij stadsontwikkeling nodig Ta een donfce GALOP Oud-bondskanselier zal voortaan luisteren Drie kinderen verbrand Weerspiegeling in 't water WOENSDAG 16 OKTOBER 1961 ÏB proei 'nM RITMEESTER PRESENTEERT EEN NIEUWE SIGAAR mme kenners steken er de loftrompet over Tot 1965 lid van de Bondsdag Adenauer krijgt ware ovatie [/OOR het eerst na veertien jaar is dr. Konrad Adenauer gister middag na het uitspreken van een rede in de Westduitse Bondsdag niet naar zijn zetel achter de re geringstafel teruggekeerd: zijn toe spraak betekende tevens het einde van zijn bondskanselier schap. Na geestdriftig toegejuicht te zijn door vriend en vijand, nam Adenauer zijn zetel als Bondsdagafgevaar digde in, op de eerste rij van de C.D.U.-fractie, waar hij voortaan, zoals hij had aangekondigd, voor namelijk hoopte te luisteren, doch als het nodig zou zijn, ook zou spreken. De Bondsdag was gisteren speciaal bijeengekomen om afscheid te m van de 87-jarige bondskanselier, het moment dat voorzitter Eugen Gerstenmaier een brief van president Lübke voorlas, stond Adenauer, die gekleed was in jacquet, op. De presi dent liet de Bondsdagleden weten dat Adenauer zijn ontslag had ingediend en dat dit door hem was aanvaard. In een korte toespraak bedankte Gerstenmaier de scheidende kanselier voor de diensten die hij West-Duits land heeft bewezen. Ook dr. Adenauer maakte het dit keer niet lang. Hij merkte onder n op, dat Duitsland meer dan ooit der brandpunten van spanning in wereld is. Daarom zullen meer ooit waakzaamheid, zorgvuldigheid geduld geboden zijn. „Duitslands w de voor zijn tegenstanders is groter dan twintig jaar geleden", aldus Adenauer, die er dankbaar voor was dat Duits land vrienden had gekregen. Met hun steun zal de hereniging van Duitsland, ,.in vrede en vrijheid", verwezenlijkt kunnen worden. de ovatie werd de zitting door Gerstenmaier gesloten. Vanmorgen om tien uur zouden de Bondsdaglcden op nieuw bijeenkomen, maar dan om een opvolger voor Adenauer tc kiezen. Dit zal zeker de huidige vice-kanselier, prof. Ludwig Erhard, worden, wiens plaats zal worden ingenomen door de leider van de Westduitse liberalen, Erich Mende. •bondskanselier heeft gisteren reeds zijn drie kamers bezichtigd die voor hem in het Bondsdaggebouw zijn gereserveerd. Poserend voor zijn schrijf bureau grapte hij: „Ik wou dat ik al tijd zo'n mooi gladgewreven bureau had, met niets erop". Zijn werkkamer is uitgerust met een televisieapparaat en een ontvanger voor het interne omroep systeem, door middel waarvan hij op de hoogte kan blijven van de gang van zaken in het parlementsgebouw. Dr. Adenauer zal voorlopig tot de algemene verkiezingen in 1965 zitting hebben in dë Bondsdag. 'ha erplti Aan rand van nieuwe crisis? Telegram Intussen hebben 27 vooraanstaande Nederlanders de beste wensen aan de afgetreden regeringsleider doen toeko men. In een telegram zeggen zij onder r: „Tezamen met miljoenen ande zijn wij dankbaar voor uw visie de resultaten van uw staatsman schap, dat is opgebouwd op basis de overtuiging dat wat juist juist Wij DEV Duitse ontevredenheid over het gemeenschappelijke land bouwbeleid in de Europese Eco nomische Gemeenschap is giste ren in Brussel in de minister raad van de E.E.G. duidelijker dan ooit tevoren tot uiting ge komen. Onomwonden stelden twee Duitse staatssecretarissen hun voorwaarden voor hun ver dere medewerking aan het tot stand komen van dit beleid, die niet alleen betrekking hebben op de reeds van kracht zijnde ver ordeningen, maar ook op de nieuwe reglementen voor zuivel, rijst en rundvlees. Het is de ge meenschappelijke markt voor deze produkten, die president De Gaulle enkele maanden geleden heeft genoemd als voorwaarde voor het voortbestaan van de Europese Gemeenschap. De twee Duitse staatssecretarissen, Lahr van Buitenlandse zaken en Hüt- tenbrauker van landbouw, waren ruim een uur aan het woord om aan de ministers van hun vijf partnerlan- den duidelijk te maken, hoeveel Duit se bezwaren er wel tegen de huidige gang van zaken bestaan. Hoewel veel van de Duitse bezwaren niet nieuw zijn misten hun verklaringen hun uit werking iet. „Bedenkelijk" noemde de Nederlandse minister van economische zaken, prof. dr. J. E. Andriessen, het betoog van staatssecretaris Hütten- brauker. Deze had niet alleen „verbeteringen" voorgesteld in de reeds bestaande ver ordeningen voor een gemeenschappelij ke markt in eieren, gevogelte en var kensvlees, maar ook een lange lijst van wensen opgesomd voor de nog op te stellen verordeningen voor zuivel, rijst en rundvlees. Daarnaast stelde hij als absolute voorwaarde, dat de wat hij noemde „concurrentievervalsingen" in de handel in landbouwprodukten in de Zes worden opgeheven vóór verdere Duitse medewerking aan het opstellen van de nieuwe verordeningen. Op alle drie voorstellen voor deze nieuwe verordeningen, die afkomstig zijn van de Europese Commissie, lever de hij trouwens ernstige kritiek. Zo zei hij van het voorstel voor het totstand- brengen van een gemeenschappelijke markt voor rijst, dat „het gevaar van een rijstoorlog na een kippenoorlog" aanwezig is, indien de voorstellen van de Commissie zouden worden aangeno- een gezonde smakelijke af wisseling bij elke maaltijd. Alle soorten machinaal gesneden, verpakt en gesteriliseerd. ZOET FRIES BRABANTS VOLKOREN ROZIJNEN ZWART ZOUTARM Mansholt: „Wees uitermate voorzichtig bouwbeleid kon worden waargenomen voor de rede van de Duitse staatssecre taris van buitenlandse zaken, prof. Lahr. Werden de opmerkingen van zijn collega van landbouw opgevat als een verdediging van een meer protectionis tisch karakter van het landbouwbeleid, zijn rede was wat dat betreft in te genspraak daarmee en werd een plei dooi voor een meer open karakter van de gemeenschappelijke politiek. Lahr herinnerde aan de besluiten van 9 mei van dit jaar, waarbij de minis ters van de Zes als één van de po gingen om uit de na het mislukken van de onderhandelingen over de Britse toe treding tot de E.E.G. ontstane impasse te geraken, afspraken, dat vóór het einde van dit jaar de drie nieuwe landbouwverordeningen tot stand zou den komen en een akkoord zou worden bereikt over een mandaat over de on derhandelingen over de invoertarieven in het G.A.T T. in het raamwerk van de Amerikaanse Trade Expansion Act, de zogenaamde „Kennedy-ronde". Hij citeerde vervolgens enkele cij fers, die als bewijs moesten dienen voor zijn stelling, dat het gemeen schappelijke landbouwbeleid de handel in agrarische produkten tussen de zes onderling slechts weinig had doen toe nemen en de invoer uit landen buiten de gemeenschap zware slagen heeft toe gebracht. De Duitse verklaringen werden niet door reacties van de andere EEG-lan- den gevolgd. De vice-voorzitter van de Europese Commissie, dr. S. L. Mans- holt, merkte echter wel op, dat men „uitermate voorzichtig" moet zijn in de beoordeling van de vraag, of het gemeenschappelijke landbouwbeleid in derdaad de handel met landen buiten de gemeenschap belemmert. Hij vroeg zich af of de belangrijke daling in de invoer In Duitsland uit derde landen niet was veroorzaakt door de gestegen binnenlandse produktie. Hoewel de woorden „crisis" en „ulti matum" na de Duitse verklaringen in de wandelgangen van het congresge bouw in Brussel op zijn hoogst werden gefluisterd, waren zij in ieder geval een aanduiding voor de sfeer, waarin de nog resterende maanden van dit jaar de landbouwpolitiek van de E.E.G. zal worden besproken. Bij een brand in een woning te Dus- seldorp zijn gisteravond drie kinderen van vier jaar. drie jaar en acht maanden oud om het leven gekomen. Volgens de brandweer hadden de ouders de kinderen alleen thuis gelaten. De door buren ge waarschuwde brandweer moest de deur openbreken. In een goudmijn nabij Boksburg (bij Johannesburg) zijn gisteren drie Afri kaanse mijnwerkers omgekomen door losspringend gesteente op een diepte van bijna drieduizend meter. Er zouden zich volgens de mijn-directie nog enkele per sonen in de schacht bevinden. Zij zou den van de buitenwereld zijn afgeslo- heid en het sterke geloof, uw gezin de gezinnen van Europa tot voorbeeld zijn geweest." Het telegram is o.a. ondertekend door de burgemeester van Heerjansdam en Brielle. G. W. baron van Dedem, de bur gemeester van Hilversum, de heer J. J. G. Boot, mr. H. C. Hintzen, bankier te Rotterdam, C. de Pous, districtbe- sti.urder van het C.N.V., ds. A. M. de Laar Krafft te Rotterdam en vrouw de Savornin-Lohman-van Hasselt, dame du palais honoraire. Daily Mirror nu ook opgeheven Het sensatieblad New York Mirror heeft gisteravond laten weten dat het vandaag ophoudt te verschijnen. Het blad is in handen van zijn concurrent, de New York Daily News overgegaan. De Mirror was op een na het grootste blad van de Ver. Staten. De opheffing van het blad is nog een gevolg van de lange dagbladsta king van de afgelopen winter. Generaal Kirk (slag om Normandië) overleden De Amerikaanse generaal die in juni 1944 het bevel voerde over de Ameri kaanse oorlogsschepen bij de landing in Normandië, Alan Kirk, is gisteren op 74-jarige leeftijd in New York overle den. Vier dagen lang werden zijn sche pen voor Normandië door de Duitsers gebombardeerd tijdens het lossen voorraden en het debarkeren van sen. Generaal Kirk won in die dagen een weddenschap met generaal Patton toen het lossen minder tijd in beslag, nam dan de geschatte acht dagen. Ge neraal Kirk voerde ook het commando de schepen die in 1943 deelna- aan de geallieerde invasie op Sici- TEN HOEVE DEN HAAQ 1341) Op het eerste gezicht schijnt hoek moeten maken, willen zij al- schouwing is het toch voutUge zaak. Bij elke weerkaatsing zijn. dienen we immers in herinnering te Maar houden dat de hoek t is aan de hoek t in andere woorden: torens die wat verder verwijderd i het brede Hollands Diep i inval gelijk (en elk ander breed water) wordt het 'weerkaatste kan worden getrokken, kan daar voorwerp komen, treffen het water oppervlak onder de zelfde hoek als de lichtstralen die van het wateroppervlak weerkaatst worden en ons oog treffen. Deze eenvoudige theorie maakt het ons direkt mogelijk enige eenvoudige gevolgtrekkingen liggen, te maken. Want, houden recht boven het water va le gracht, dan zullen we gesteld TOCH IS HET ZO! eind van de kant af staan. Dan kunnen we in het water do dorpjes aan de over kant weerspiegeld zien, terwijl die dorpen zelfs niet eens aan het water althans dat de reinheid oog Dank zij de kleine hoek die de inval- smal- lende lichtstralen met het water vor- is dat mogelijk. Gaan we die het hoek vergToten, doordat we ons naar met daarboven enkele roeien, dan zal het oorspronkelijk besef te komen, dat de lijn die i op, althans onder. Want het water getrok- het gaat hier om de ondergaande ken kan worden, een grote hoek met zon, die zoals bekend, een deuk in het wateroppervlak vormt, zodat dus de horizon schijnt te veroorzaken. lië. In 1952 werd generaal Kirk door presi dent Truman benoemd tot directeur van de raad voor psychologische strategie, die was opgericht ter bestrijding van Russische propaganda. Tevoren was hij drie jaar lang ambassadeur van de Ver. Staten in Moskou geweest. Ook heeft hij nog enige tijd zijn land op For mosa vertegenwoordigd. Dit wordt de toekomstige sky* line" van Utrecht: zeer hoge ge bouwen die echter nog worden „geslagen" door de Dom Na Utrecht volgen méér gemeenten (Van een onzer redacteuren) Onze trein legt de laatste kilo meters naar Utrecht af om zon der schokken in het Centraal Sta tion tot stilstand te komen. Door dat de gehele zijwand van het treinstel zich opent kan snel in- en uitgestapt worden. De verga dering is vlakbij dus nemen wij de luchtbrug, die we van het achtste perron waar we aan kwamen via een brede, snel lo pende roltrap bereiken. Onder de luchtbrug raast het stads verkeer: bussen, vrachtwagens, taxi's, glanzende personenwagens. Enkele mi nuten wandelen we voort. Hier is het gebouw-van-de-vergadering al. De gro te glazen deur krijgt bij onze nade ring via het elektrische oog een im puls om zich voor ons te openen. De ruime, lichte hal; het lichtende pa neel, waarop duidelijk staat aangege ven dat de vergadering der stichting xyz op de veertiende etage wordt ge houden. We nemen één van de acht verkeer," dat' Commentaar van ir. J. A. Kuiper De afgelopen week is in Utrecht een zeer belangrijke be slissing genomen die velen kan z\jn ontgaan. Gedoeld wordt op het spectaculaire Utrechtse sa neringsplan Hoog-Catharijne, een project van honderden miljoe nen dat bovendien tot stand kwam dank zij particulier initiatief. Over beide aspecten hadden wij een gesprek met de stedebonw- kundige ir. J. A. Kuiper, lid van het bekende Rotterdamse architectenbureau Kuiper, Gou wetor en De Ranitz, die de ont wikkeling met betrekking tot het project Hoog-Catharijne van na bij heeft gevolgd. Hoofdlijnen van het gesprek vindt men in bijgaand artikel verwerkt. een grote s.-_, aan het met vaart en visie ontwerpen van een hele city die haast revolutionair breekt met het verleden en tal van binnenstadsproble- men tegelijk zal oplossen. Braintrusts liften schieten Dit overkomt 178 een vergadering in het stadscen trum van Utrecht moet bijwonen. Er geen enkel woord fantasie bij, want dit jaar zal de city van Utrecht, zal het station van de Domstad, zal de skyline van het Sticht, zoals de ge meente met de belangrijkste centrum functie van ons land wel eens genoemd wordt, radicaal zijn veranderd. Het iïigJ Utrecht met zijn geaccepteerde city», plan is het eerste grote voorbeeld, van een ontwikkeling die men als een uitvloeisel van het huidige tijdsbeeld zou kunnen beschouwen. Een ontwik keling die tendeert naar grotere eenhe den (denk aan de huidige concentra- tievoiming in het bedrijfsleven) en die in de bouwsector o.m. leidde tot het in het leven roepen van z.g. ontwik kelingsmaatschappijen. een soort braintrusts van uitermate hoog gehal te d:e over voldoende fondsen kunnen beschikken om desnoods jaren aan de ontwikkeling van plannen te werken. Plannen uiteraard waar ze a priori „een boterham" in moeten zien. om dat er anders niet aan wordt begon- In de Domstad bestaat de grote aan nemingsmaatschappij Bredero, die over zo'n ontwikkelingsmaatschappij Er komt in het verjongde centrum beschikt, de N.V. Maatschappij voor mschoots „lucht" voor het rollende Projectontwikkeling Empeo, een li- rkeer, dat voor een belangrijk deel chaam dus dat niet bouwt maar uit- wordt gescheiden van het voetgangers- sluitend opdrachten formeert. Deze verkeer. Want op 5,5 a 6 meter boven Empeo „zag" iets in het op eigen nei jaar straatniveau zal er een loopbrug ko- risico gaan onderzoeken van de wat men die van de Croeselaan af, waar ook we nu maar gemakshalve zullen noe- een zeer groot parkeerterrein komt, men Utrechtse stationswijk. In werk- via het C.S. ,tot in een winkelcentrum groepenverband werkte Empeo een in de binnenstad voert. Het parkeer- jaar hard aan deze zaak, lanceerde probleem in en om het station wordt er tenslotte bij de gemeente Utrecht tevens opgelost door ondergrondse par- haar denkbeelden over, die in gemeen- keergarages, soms zelfs in drie lagen, telijke kripgen van dusdanig formaat Ook het bussenvraagstuk vindt in het geacht werden dat i als toen het z.g. plan Hoog-Catharijne (ca- ïaatsie .tharijnesingel en wijde omgeving gaan Ïua bebouwing en voetgangersverbin- ingen een flink stuk de hoogte in) werd aangenomen. het hoofdgebouw op loop- Wa' hebben de initiatieven van Em- brugniveau wordt geplaatst, zodat men P®° de gemeente nu gekost. Nihil, via de stationshal naar de treinen gaat ^Vat dan met brede roltrappen, als gold het - de grote aannemingsmaatschappij Bre dero het werk gaat uitvoeren wat haar ook wel toekomt na al hetgeen vui Indruk van de kosten te heeft gedaan, na alle risico's die zoals u weet enkele jongere jaarbeurs- krijgen het volgende. Het kale project tenslotte door het particuliere initiatief h»uen «taan »v„ hM r s w» «n Hoog_CatharlJlle ial ,10 tot 230 mlüoen *Un gelopen. Want bij wijze van spre- gulden vergen. Daarbij moeten worden ken had alle moeite ook voor niet» grond- kunnen zijn geweest! hallen staan, over het C.S. heen tot met de „oude" jaarbeursgebouwen, ja, deMf verder stadimvaarts ge- SrSSd'w* 90* miljoen I.ru.lut.. „1 er .eer veel en 5, legen Mariaplaats, zal er zeer veel antiekerigs (overigens geen monumen- mceuK=ll tenzorg) inclusief het bestaande Cen- hn,«riri»n (rani Stdtlnn mpl Ho rrr/inH nnliilr ,„i»r ge- traal Station met de grond gelijk den gemaakt om te worden vei gen door tal van „wolkenkrabbers" tot 15 etages hoog. meentelijke voorzieningen zoals We zeiden het al naar een pro- bruggen in de wegen en wat cedure als waar thans in Utrecht dies meer zij. Tenslotte kunnen daar sprake van is groeien de grote en mid- nog bij geteld worden de geschatte delgrote gemeenten al meer toe. Hoe kosten van het station plus emplace- komt dat? Om te beginnen zal een menten, zijnde zo'n 28 miljoen en het geméénte niet zo gauw toekomen aan overigens reeds eerder „geplande" het op zo. korte termijn ontwikkelen nieuwe gebouw voor de Nederlandsche van een dergelijk project omdat ze Spoorwegen dat, laten we zeggen zo er zich qualitate qua zo moeilijk op ongeveer 12 tot 15 miljoen zal vergen kan concentreren vanwege de vele an- (opnieiiw een gebouw van 12 tot 15 dere tairen die ook haar aandacht etages). Alles opgeteld komen we zo vragen, tot een totaalbedrag voor dit ingrij- ruim 400 miljoen Men denke voor Utrecht bijv. eens de kapitaalswerken die zij onder handen heeft, zoals de oplossing der verkeersproblematiek in de stad waar mee alleen al enkele honderden mil joenen zijn gemoeid. Over 15 jaar De Utrechtse wethouder van openba- p j re werken deelde in de raadsverga- f1 OÏIQSCn dering van vrijdag mee dat gerekend wordt op een aanloopperiode van Voorts beschikt een gemeente niet drie tot vijf jaar. Voeg daarbij de vol- onmiddellijk over de nodige fondsen ledige uitvoering in fasen die tien om een dergelijke zaak zo groots aan jaar omvat en we komen tot het in de te kunnen pakken; al even moeilijk is aanvang van dit artikel geschetste toe- het door gemeentelijke zijde laten af- komstbeeld anno 1978. In die fasering tasten van hetgeen met betrekking tot gedurende tien jaar moet niet zozeer een ingrijpend plan in de bedrijfswe- een streefperiode gezien worden als reld haalbaar is of niet. Zo iets kan wel een realiteit, vastgelegd in een het particuliere initiatief dat veel overeenkomst welke thans is gesloten vrijer staat, dat gemakkelijker In da tussen de gemeente Utrecht enerzijds gelegenheid is ook intuïtief te werken en de (particuliere) N.V Maatschap- nu eenmaal veel beter. Kortom: er pij voor Projectontwikkeling (Empeo kan gemakkelijk, geconcentreerd, bij- anderzijds.) zonder snel en zonder veel omslag ge- Hier raken we dan meteen een rrierk- werkt worden. gr0nHdafV3Ll6' Alleen op deze wijze kon een plan wp?n"nnhln™n' <tr,nr resulteren dat de zaken niet partieel maai behoefde aan te pakken, doch dat al- gemeentelijke) overheidsdienst, maar ieriei wensen en verlangens samen- door het particuliere initiatief, uit overigens een zeer innige samen werking tussen beide partners is gegroeid. Het feit dat het bij het project Hoog-Catharijne niet om een plan van de overheid gaat zou een novum mo- VUU1 gen heten, ware het niet dat, zij het ject vatte in één grote greep, ceptie die alle in dit opzicht bestaan de vragen aan elkaar koppelde en in korte tijd tot tevredenheid van alle betrokkenen tot een oplossing bracht Reeds nu durven deskundigen de voorspelling aan dat dit Utrechtse pro- groot succes zal worden VH.rÜ."n« voorbeeld ter navoigmg„ryor- de laatste tijd al meer van deze fi- men voor tal andere grote ge- guur sprake is geweest. Gedoeld wordt meenten in ons land, die al evenzeer grote met binnenstadsproblematiek zitten en zich afvragen hoe deze zaken vlug op hel tot stand komen winkelcentra in buitenwijken Amstelveen, te Rijswijk en op het ont werp voor een winkelcentrum te Leid- schendam, waarbij bouwmaatschappij en in samenwerking met beleggers initiatieven ontplooiden. Geen I Zonder veel moeite heeft een 22-jarige radio- telegrafist van het West duitse leger een telefoon lijn van de Westduitse posterijen afgetakt om gratis met zijn vrien dinnetje in Nederland te kunnen spreken. Dit werd bekend toen de mi litair zich voor een krijgsraad in Essen moest verantwoorden voor een weigering om een dienstbevel op te vol gen. Er wacht hem nu een tweede proces. I Het Amerikaanse op perste gerechtshof heeft een rechtbank in Min nesota gelast, het vonnis .te herzien tegen een vrouw die veroordeeld is tot dertig dagen gevan genisstraf omdat zij op grond van haar geloofs overtuiging geen zitting wilde nemen in een jury. Zij had haar weigering gemotiveerd met te wij zen op Mattheus 7:1, waar de bekende woor den staan: „Oordeelt niet, opdat gij niet ge oordeeld wordt". I De zeventienjarige Britse mijnwerker Clin Pine heeft wel een bij zonder originele straf gekregen. De rechtbank veroordeelde hem tot een boet® van 250 gulden wegens het ontvreemden van kleren van collega's, maar de directie bepaal de dat de jongeman voortaan niet meer in de was- en kleedlokalen mag komen om zijn mijnwerkerskleding voor zijn mooie pakje te ver wisselen. Met een zwart gezicht zal hij over straat moeten.... I Een in augustus uit het nationale museum in Stockholm ontvreemd schilderij van de school van Frans Hals, voor stellend een „Portret van een jongen", is in Parijs teruggevonden. Het werd gestolen door een Fran se stud wit, wiens vader Immers: hel specialistische werk van nieuw hart voor een ontwikkelingsmaatschappij, waar van er in ons land reeds enkele be staan en die ongetwijfeld nog door en kele andere zullen worden gevolgd, werk dat bovendien „belangeloos" voor de gemeente wordt verricht en bijzonder snel kan worden afgerond, heeft voor een gemeente zeer vele (xo niet alleen maar) aantrekkelijke kan ten. Niet minder belangrijk voor een gemeente Is dat ze het hele project bij wijze van „aanbesteding" aan het particuliere initiatief kan overdragen en er dus ook geen (financiële) zor gen meer over behoeft te hebben! het doek naar het Lou vre bracht, toen hij het in de kamer van zijn zoon had ontdekt. I Franse jongemannen kunnen voortaan op grond van gewetensbe zwaren vrijgesteld wor den van militaire dienst. Tot nu toe draaiden zij voor enige tijd de gevan- Jenis in. De principiële ienstweigeraars wor den nu voor de keus ge steld een administratie ve baan bij het leger te aanvaarden of in burger dienst te treden, functies die zij drie jaar het dubbele van de normale diensttijd zullen moe ten vervullen. Zo heeft bij het tot stand ko men van het plan Hoog-Catha rijne een procedure zijn intrede in ons land gedaan, die zijn oor sprong vond in de Verenigde Sta ten, daar met zeer veel succes werd toegepast en thans bezig is ook in Europa vaste voet te verkrijgen. Terecht, want in be ginsel is een betere vorm van samenwerking tussen overheid in bedrijfsleven nauwelijks denk baar. ,j

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 5