n Adenauer's afscheid als kanselier W.-Duitsland kampioen van vrede en vrijheid Europets geurige lichte pijptabak hi een tojnte Grotere welvaart door integratie binnen EEG Europese instellingen op f 384 miljoen begroot Corrupte rechters DINSDAG 15 OKTOBER 196» Eind van 14-jarig bewind Hij deed voor de Duitsers de beste heus (Van een onzer redacteuren) ÏVTU dr. Konrad Adenauer is afgetreden als bondskan selier van West-Duitsland, is het verleidelijk, zjjn optreden van de afgelopen veertien ja ren te overzien en er een oor deel over te geven. Dit laatste zou dan kunnen luiden, dat Adenauer zichzelf en zjjn poli tiek heeft overleefd, dat zijn verzet tegen het streven naar een compromis met de Sowjet. unie over het Duitse probleem verstarrend heeft gewerkt en dat de halsstarrigheid, waar mee hjj zjjn aanblijven als bondskanselier heeft weten te rekken een slechts uitwerking heeft gehad op de prille demo cratische samenleving in de Bondsrepubliek. Hiermede zouden we Adenauer echter onrecht aandoen. Want zo is het niet. En als er al waarheid in schuilt, dan is het maar een deel van de geschie denis. Uit die historie komt Adenauer naar voren als een groot Duitser en een groot Europeaan, die voor zijn land op een beslissend tijdstip In de ge schiedenis de beste keus deed. Merkwaardig is altijd gebleven, dat Adenauer pas in de avond van zijn leven is opgeklommen tot de rang van Etaatsman van internationale allure. Hij was 69 jaar, toen hij na de ineen storting van Hitler's Derde Rijk zijn eerste moeizame schreden op de weg naar het politieke succes zette. Onder moeilijke omstandigheden nam hij op 73-jarige leeftijd het kanselierschap van de pas gestichte Bondsrepubliek. Dat was in 1949. En eerst twee jaar daarna kon hij zich veroorloven als vertegen woordiger van de Duitsers naar het bui tenland te reizen. Daarna heeft hij een reislust aan de dag gelegd, die ieder een verbaasd deed staan en die het kalmeert de zenuwen zonder slaap te verwekken! gevaar inhielden, dat hij de hem nog resterende krachten op roekeloze wijze zou verbruiken. Men maakte zich ech ter onnodig bezorgd. Typerend is in dit verband de vol gende anecdote: Een van zijn klein zoons vroeg: „Als ik groot ben, kan ik dan ook bondskanselier worden?". Het laconieke antwoord van de grootvader luidde: „Maar jongen, we kunnen toch niet alle twee tegelijk bondskanselier zijn!" Al met al leverde hij het bewijs van zijn eigen uitspraak (al is die aan vechtbaar), dat het geen kunst is oud te worden, wanneer men maar eenmaal de kritieke jaren tussen de zestig en de zeventig achter de rug heeft. Voor Adenauer waren die jaren inderdaad kritiek, ook al leefde hij toen als een vergeten burger in Rhoendorf aan de voet van de Drachenfels bij de Rijn. Hij kweekte daar rozen en metselde een „Feldherrnhuegel" (zoals zijn huis houdster vertelde) van waar hij het brede Rijndal kon overzien. Dat Bonn de hoofdstad van de Bondsrepubliek is geworden en niet Frankfort aan de Main, is voornamelijk een gevolg van het feit, dat Adenauer zich er meer dan ergens anders thuis voelde. Hij ver stond als geen ander de kunst om zijn wil door te zetten. Eens verweerde Adenauer zich in een radio-interview tegen aantijgingen, dat hij steeds trachtte zijn tegenstanders „onder de wielen" te krijgen. „Nu, dat klopt toch niet altijd", zei hij, met de nadruk op het woordje „altijd". Ja en amen Een temperamentvolle Beier (partij genoot van de kanselier) zei eens ge- ergerd: „Herr Adenauer, wij zijn niet gekomen om alleen maar ja en amen te zeggen" De kanselier antwoordde hier vriendelijk op, dat „ja" niet no dig* was, maar „amen" wel, „omdat u een christen bent". Op een vlucht naar Berlijn boven het door de Russen be zette deel van Duitsland wees iemand uit zijn gevolg naar beneden. Op de vraag, wat er wel zou gebeuren, als het vliegtuig nu een noodlanding zou moeten maken, antwoordde Adenauer heel droogjes: „Dan zouden wé te laat in Berlijn aankomen". Zelfs toen hij ook aan scherpe kri tiek van de kant van zijn partijgeno ten bloot stond, viel hij niet uit de toon. Na een opgewonden debat fa de Bondsdag vroeg een opgewonden jour nalist hem toen hij naar buiten kwam, „wat hij nu zou gaan doen". En „Der Alte" antwoordde onverstoord: „Dat kan ik n heel precies vertellen. Ik ga eten". Zo Is Adenauer tot het laatste toe gebleven. Vijanden Voor Adenauer Is het altijd een vraag geweest, waaraan hij nu precies zijn populariteit te danken had. Hij was geen vlot spreker. Een bondsdaglid zei van hem, dat hij maar driehonderd woorden Duits kende, maar deze dan ook stuk voor stuk precies op de juiste plaats gebruikte. Overigens waardeerde men de vlotte wijze, waarop hij aan vallen in het parlement wist te pare ren en de droge humor, waarmee hij opgetreden spanningen kon afreageren. Zijn gezicht werd wel eens vergele ken met dat van een oud Indiaans op perhoofd of dat van een Chinese man darijn. Een feit is, dat zijn kaakbeen neusburg bij een auto-ongeluk in 1918 zijn gebroken tengevolge waarvan een aantal gezichtsspieren verwijderd moesten worden. Dat hij een autocraat merg en been was, hebben zelfs zijn beste vrienden nooit bestreden. Met een onmiskenbare virtuositeit heeft hij steeds de obstakels op zijn weg verwij derd. Wel maakte hij zich daarbij veel vijanden. Echte vrienden heeft hij bij- In zijn jeugd was hij al eenzaam; ;j is het gebleven tot op het hoogte- int van zijn carrière. Als kanselier heeft hij meer ontzag afgedwongen dan vriendschap verworven. Een man van .eenzame besluiten" werd hij wel ge noemd. Onder zijn bewind heeft zich het proces van de scheiding van de bei de helften van Duitsland zich steeds verder voortgezet. Hoe de historieschrij vers deze grote kanselier eens zullen beoordelen, zal afhankelijk zijn van de ontwikkeling van het Duitse eenheids probleem. De snelle door Adenauer ge stimuleerde groei van de Bondsrepu bliek tot militair bondgenoot van d( westelijke landen deed twijfel ontstaan zijn toewijding aan de zaak van de Duitse hereniging. De kanselier was mening, dat een politiek van kracht de Russen zou dwingen, de Oostzone los te laten. De feiten hebben hem geen gelijk ge geven. Langzaam maar zeker was de kanselier gedwongen, rekening te hou den met de publieke opinie, die meer aandacht voor de Duitse hereniging ging Pleitte Adenauer aanvankelijk voor >n vergelijk tussen de grote mogend heden, dat de hereniging, van Duitsland mogelijk zou moeten maken, in de laatste maanden van zijn optreden als kanselier heeft hij een tegenoverge stelde houding aangenomen. Hij kant zich tegen het streven naar ontspan ning door Amerika en Engeland, om dat hij vreest, dat het het lot van het verdeelde Duitsland zal bezegelen. Om dit te voorkomen heeft hij een verbond met De Gaulle gesloten, dat de defi nitieve verzoening van Fransen en Duitsers moest inluiden. Adenauer, die een belangrijke rol heeft gespeeld en klein stuk geschiedenis, kon echter de internationale ontwikkelingen niet langer beïnvloeden op de wijze, waarop dat vroeger het geval was. Te gen de achtergrond van de gigantische worsteling, die thans nog grotendeels achter de schermen tussen de Sowjet- en communistisch China aan de gang is, is het Duitse probleem „uit de gevarenzone" geraakt. Nog actief Overigens Is Adenauers politieke rol nog niet helemaal uitgespeeld. Als we ons niet vergissen zullen we nog vaak hem horen vaker dan zjjn par tijgenoten, die de leiding van hem over nemen, lief zal zijn. Kennedy brengt Adenauer hulde Erhard heeft zijn kabinet gereed PRESIDENT KENNEDY heeft de scheidende bondskanse lier van West-Duitsland, dr. Kon. rad Adenauer, gisteren schrifte lijk zijn Bijzondere waardering doen blijken voor alles wat hij in de afgelopen veertien jaar voor de Bondsrepubliek heeft gedaan. Kennedy noemt Adenauer de man die West-Duitsland geleid heeft naar democratie en stabiliteit na de nederlaag van het land in de Tweede Wereldoorlog en na jaren van nazi-dictatorschap. Oofc president De Gaulle van Frankrijk en premier Macmillan van Engeland hebben Adenauer een brief geschreven nu deze aan de vooravond staat van zijn aftreden. Vandaag zou Bondsdagvoorzitter Gerstenmaier de ontslagbrief van de bondskanselier voorlezen in een vergadering van het Westduitse parlement, In zijn brief merkte Kennedy onder meer nog op dat Adenauer een vooraan staand bevorderaar is geweest van de Westeuropese eenheid en het atlantisch bondgenootschap en dat de betrekkingen tussen West-Duitsland en de Ver. Sta ten nog nooit zo nauw geweest zijn. „West-Duitsland wordt gerespecteerd als kampioen van vrede en vrijheid, want gij hebt in uw land een stabiele, vrije en democratische maatschappij ge schapen die een scherpe tegenstelling vormt met de verdrukking waaraan zo vele van uw landslieden nog steeds MacMillan spreekt ten slotte de wens uit, dat de democratie zich ook zal uit breiden tot de onderworpen Duitsers in de Oostzone". Het officiële orgaan van de Russische communistische partij, de Prawda, heeft het afscheid van Adenauer niet onopge merkt voorbij laten gaan. Volgens dit blad is het aftreden van de bondskanse- .,meer dan alleen maar een per soonlijke slag". Met vreugde consta teert het blad dat voor het eerst na de oorlog een internationaal document het gedeeltelijke kernstopverdrag de handtekeningen draagt van zowel West- als Oost-Duitsland. „De gedwon gen toetreding van West-Duitsland bete kent een erkenning van de mislukking de revanchistische plannen van dit land", aldus de Prawda. Het blad noemt Oost-Duitsland „de ware kam pioen van vrede en democratie". Inmiddels is bekend geworden dat de nieuwe bondskanselier, prof. Erhard zijn kabinet gereed heeft. Het zal be staan uit zes ministers van de Vrije De mocraten (liberalen), één meer dan de regering van dr. Adenauer, en v tien ministers van de C.D.U.C.S één minder dan in het vorige kabinet. De belangrijkste verschuiving is zeker het optreden van de voorzitter van de FDP, dr. Erich Mende, die Erhard als vice-kanselier zal opvolgen en die te vens minister voor wetenschappelijk on derzoek wordt. Uit vier continenten komen 2e naar Groningen^T de achttien kostbare tabakken waarvan Niemeyer Voortrekkers maakt. Voortrekkers: de geliefde tabak van alle Europese pijprokers die van licht en geurig houden. Kustvaarder met 9 man vergaan Mijnenvegers van de Westduitse ma rine hebben de stoffelijke resten gebor gen van vijf bemanningsleden van het Westduitse kustvaartuig Marianne Wehr (499 brt), dat gisteren in een zware storm voor de monding van de Elbe is gezonken. Vier man worden nog vermist. Gistermorgen had de kapitein van de Marianne Wehr een noodsein uitgezon den, toen het schip met zware slagzij ten noordwesten van het lichtschip El be 1 ronddreef. De Marianne Wehr, die met een la ding stenen onderweg was van Zuid-En- geland naar Lübeck, telde een beman ning van negen koppen en had als thuis haven Hamburg. Langs de Duitse Noordzeekust woedt op het ogenblik de zwaarste storm van dit jaar. Het is een uitloper van de or kaan „Flora" met windkracht elf. Bij Cuxhaven hebben meer dan 25 schepen beschutting gezocht voor het natuurgeweld en bij het eiland Helgo land 50. „Auschwitz-proces" begint 20 december Op vrijdag 20 december zal het groot ste proces dat tot nu toe in verband met moorden op Joden in de Tweede We reldoorlog voor een Duits gerecht heeft plaatsgevonden, een aanvang nemen. Dit heeft de president van de Frank- fortse rechtbank, Joachim Greiff, giste ren bekendgemaakt Het proces wordt aangeduid als het „Auschwitz-proces". Er zijn ruim twintig beschuldigden bij betrokken, die voor het merendeel reeds jaren in voorarrest zitten. Hun wordt medeplichtigheid aan moord op tenmin ste 4.500.000 Joden ten laste gelegd. te aanvaarden", aldus schrijft Kennedy. De inhoud van de brief van De Gaulle Ls (nog) niet bekendgemaakt. De zieke Britse premier zegt fa zija afscheids brief onder meer: „Uw persoonlijke prestatie gedurende uw veertienjarige ambtsperiode is waarlijk groots. U hebt Uw volk van de duisternis van een rampzalige oorlog naar een vrij, geluk kig en democratisch bestaan geleid", een weekendbal op een universiteit in de Ameri kaanse staat Iowa en de meesten vonden dat de machine goed werk had gedaan. Ongeveer duizend studenten hadden tevoren vragen omtrent hun be langstelling, voorkeur en dergelijke beantwoord. Deze antwoorden werden op ponskaarten gezet en door de machine bewerkt, die de antwoordlijsten die het meest met elkaar overeen kwamen, aan el kaar koppelde. kendgemaakt dat voor taan iedereen voor de auto van premier Banda moet stoppen. Passeren van deze auto zal als overtreding worden be schouwd. Het ministeriële voertuig zal worden voor afgegaan door een politie auto met loeiende sirene, terwijl een politiewagen de stoet met een waar schuwing „passeren ver boden" sluit. In Australië zijn een negentigjarige man en een tachtigjarige vrouw in het huwelijk getreden. Eertijds 62 jaar gele den had de vader van de vrouw geweigerd zijn toestemming voor een echtverbintenis te verle nen. De twee gelukkigen hebben elkaar veertien dagen geleden voor het eerst ontmoet. Vijftig internationale beeldende kunstenaars hebben schilderijen toege zegd voor een verkoping ten bate van de Vredes stichting van de Britse fi losoof Bertrand Russell. De werken, waarvan de totale waarde op een half miljoen gulden wordt ge schat, zullen de laatste week van oktober te Wo- bura Abbey, het landhuis van de hertog van Bed ford, te zien zijn. De jury in Lagos voor de voorselectie van de inter nationale schoonheidswed strijd is er niet uitgeko men. Zij zou een deel neemster hebben moeten aanwijzen om het land te vertegenwoordigen bij de wedstrijden om de titel Miss World. Alle dames werden te licht bevon den: zo waren zeer lelijk, oordeelde de jury. Parlementair verslag Europarlement: Prijsdalingen zijn nog te gering De 170 miljoen consumenten in de EEG-landen hebben tot nu toe veel profijt getrokken uit zes jaar economische integratie, maar toch is niet voldaan aan de verwachtingen die men koester de toen de gemeenschap in 1958 startte. Men had gerekend op aanmerkelijke prijsverlagingen, groter aanbod en ruimere keuze van produkten en betere kwali teit, dit alles als gevolg van de sterkere internationale concur rentie. Tot deze conclusie komt het Euro pese Parlement in een parlementair verslag dat verschenen is naar aanlei ding van het zesde jaarverslag van de Europese Commissie. Dit document zal tijdens de oktoberzitting van het Europarlement in Straatsburg aan de orde komen. Het bevat voor het eerst een speciale consumentenparagraaf, aangezien de EEG-Commissie op aan dringen van het Parlement voor het eerst ook zo'n paragraaf in haar jaar verslag heeft opgenomen. Opmerkelijke prijsverlagingen zyn. vol-' gens het verslag van het Europese Parle ment. beperkt gebleven tot de textiel sector, confectiegoederen en schoenen, terwijl er neerwaartse druk valt te con stateren op de prijzen van duurzame ver- bruiksgoederen, zoals huishoudelijke ap paraten, radio's en televisietoestellen. ment, dat de economische unie vai Zes nog niet is voltooid. Zo zijn de le- vensmiddelenprijzen bijvoorbeeld sterk afhankelijk van de landbouwprodukten en daar komt bij dat de gemeenschappe lijke landbouwpolitiek van de EEG-lan- den nog niet geheel van kracht is ge worden. Niettemin zijn de douanetarieven 1 de onderlinge grenzen sedert de EEG 1958 begon aanzienlijk verlaagd, voor industrieprodukten zelfs met zestig pro- Ander probleem Hier komt overigens het probleem var „heffingen van gelijke werking als dou anetarieven" om de hoek kijken. Elke minister van financiën ziet immers met lede ogen inkomstenbronnen van de staat opdrogen en de douanetarieven voi zo'n bron. In Duitsland heeft dit bijvoor beeld tot gevolg, dat elke tariefsverlaging voor koffie gepaard is gegaan met eer gelijke verhoging van de verbruikers belasting. Het parlementaire verslag spreekt dan ook de hoop uit, dat hiervoor In overleg tussen de EEG-Commissie en de nationale regeringen spoedig een rede lijke oplossing kan worden gevonden. Het verslag stelt tenslotte dat de voor delen van de integratie niet alleen aan lagere prijzen kunnen worden afgemeten. Men kan als vaststaand aannemen dat de gloeiende concurrentie in ieder geval prijsstijgingen afremt. Bovendien heeft de stimulans, die de integratie aan de econo mie in de zes lid-staten heeft gegeven, zeker geleid tot verhoging van de wel vaart en lonen. Zichtbaar De EEG-Commissie ls van mening dat het grotere aanbod en de ruimere keuze van produkten als gevolg van het inten sieve handelsverkeer duidelijk zichtbaar zijn. De sterke prijsverlagingen zullen zich zeker tot nog meer sectoren uitbrei- V.S.-konvooi door Russen geteld Voor het eerst sinds de controverse tussen Russen en Amerikanen op de au toweg tussen Wet-Berlijn en West- Duitsland eind vorige week tot een oplossing is gekomen, is gisteren een Amerikaans militair konvooi zonder moeilijkheden bij de controleposten in Babelsberg en in Mariënborn. in West- Duitsland aangekomen. De colonne be stond uit 141 militairen en 26 voertui. Volgens Ass. Press zouden de militai ren zijn uitgestapt en door de Russen zijn geteld. Dit was geheel volgens de vastgestelde procedure, die inhoudt dat de commandant van het konvooi de Rus sen mag toestaan de militairen te tel- len.^ althans als het om grote groepen Britse vorstin gaat zich verdiepen in de regeringscrisis Koningin Elisabeth van Engeland is gisteren van haar vakantieverblijf fa Schotland in de Britse hoofdstad terug gekeerd om zich volledig te kunnen ver diepen in de regeringscrisis, waar Groot- Britannië op het ogenblik mee wordt geconfronteerd. Hoewel de Britse vorstin boven de politieke partijen staat, heeft zij toch een belangrijk aandeel bij de keuze van een nieuwe premier en ze ker nu de regeringspartij onderling nog al verdeeld is. Als de conservatieven het onderling niet eens kunnen worden moet koningin Elisabeth de knoop door hakken. Zij kan dan geheel zelfstandig een beslissing nemen. De Europese Economische Ge meenschap en de Europese Ge meenschap voor Atoomenergie hebben de uitgaven voor de Euro pese instellingen voor 1964 be groot op ongeveer 384 miljoen gulden. In dit bedrag zijn niet begrepen de kosten voor het 13.40) Uit oude Egyptische teksten blijkt, dat we ons geen overdreven voorstellingen moeten maken van de onafhankelijkheid van de rechters omstreeks de 21e dynastie. Tot die conclusie moeten we komen, wan neer we kennis nemen van een graf- roverscomplot dat fa die dagen aan het licht kwam. De zaak werd aan het rollen gebracbl door de heer Peser, destijds hoofd van Oost-Thebe, die bezwaren had tegen zijn collega van West-Thebe en hem er van be schuldigde betrokken te zijn bij een grafroverscomplot. Dit was een erns- 8tlge zaak en zoals dat méér eaat bij ernstige zaken er werd een commissie be noemd die deze be schuldiging terdege onderzocht, maar haar resoluut van de hand wees. Wat Immers was het ge- „I? De commissie had weliswaar overrelererd. Tot hiiTbeh"^!^' moeten comUteren d.l er frarplun- bocr „.„„dr.,,,. „lerslaal TOCH IS HET ZO? fa staat van beschuldiging gesteld en werd gedwongen zichzelf voor het gerecht schuldig te verklaren aan meineed. Zó kon het recht worden verwron gen in het corrupte Egypte van 3000 jaar geleden. Maai deze geschiede nis had nog een klein staartje. Want kort na Pesers beschuldiging werd toch nog een gedeelte van dit groot scheepse grafroverscomplot ontdekt, blijkbaar aan het licht gebracht door een man die voor die dagen uitzon derlijke eigenschappen bezat en zich niet liet omkopen. Toch was zijn In vloed niet zó groot, dat dc hoogwaar digheidsbekleders voor het gerecht konden worden ge sleept. Wel werden vijf grafrovers uit het complot gegre pen i deringen hadden plaats gevonden, dergelijke kleine lieden, die het lie-t aantal plunderingen klopte |oodJe moeoten lemen, terwijl de niet met het aantal dat Peser had genoemd. Dus werd de hele be schuldiging afgewimpeld! Door deze grenzeloze onbe schaamdheid voelde Peser zich na tuurlijk zwaar verongelijkt en wilde zich nn rechtstreeks tot de farao wenden. Had hij dat nu maar niet achter de schennen, n.L zij die het corrupte overheidsapparaat vormden, ongemoeid werden gelaten en in hoogheid bleven zetelen. Ondanks deze teleurstellende af loop, moeten we toegeven, dat die oude Egyptische teksten een verhel- gewacht. Want Peser volgde op de ze wijze niet de voorgeschreven weg en daardoor was hij nu strafbaar ge worden. Nn waren de rollen omge keerd en van aanklagers was Peser aangeklaagde geworden. Hij werd Nadruk verboden. Over licht gesproken, een lezer wil weten waarom een voorwerp op vrij grote afstand van het water deson danks daarin weerspiegeld wordt. tweede vijfjarenprogramma van Eurotom voor de ontwikkeling van kernenergie, dat in totaal on geveer 450 miljoen dollar omvat, en van de Europese Gemeen schap voor Kolen en Staal in Luxemburg. Het Europese Parlement heeft in zijn ontwerp-begroting berekend, dat het Komende jaar een stijging van de uit gaven zal tonen met 8.6 procent van 5.6 miljoen tot 6.1 miljoen dollar, de mi nisterraden van de twee gemeenschap pen met 9.6 procent van 6 tot 6.5 miljoen dollar, het Europese hof van justitie met 5.4 procent van 1.265 tot 1.333 miljoen dollar en de Europese Commissie van of JE:R- met 16 5 Procent van 31.5 tot 36.7 miljoen dollar, waar nog bijkomt een verhoging van de begroting van het Europese sociale fonds met 30.1 procent van 17.8 tot 23.2 miljoen dollar en een nieuwe post: het Europees landbouw fonds met een begroting van 25.4 mil joen dollar. De huishoudelijke begroting van de Euratom-commissie geeft een stijging aan van 7.7 miljoen tot 10.3 miljoen dol lar, waarbij rekening is gehouden met de uitgaven voor de Europese scholen, die tot dusverre niet in deze begroting waren opgenomen. De ontwerp-begrotingen moeten wor den goedgekeurd door de raad van mi nisters van de Zes, en al tijdens de voor besprekingen is gebleken, dat niet alle wensen van de Europese organen zullen worden ingewilligd. Zoals in de voorgaande jaren ts daar bij het grote strijdpunt tussen de zes nationale regeringen van de Europese Commissie het personeelbeleid in de E.E.G. De commissie voorziet in de ontwerpbegroting van dc gemeenschap een uitbreiding van het aantal perso neelsleden van 450 ambtenaren, van wie 121 in hogere fnncties en 90 fa de vertaaldienst. De commissie acht deze uitbreiding vmi het aantal ambtenaren in vaste dienst noodzakelijk om zijn taak behoor lijk te kunnen uitvoeren. De Zes zyn wel bereid tot een zekere uitbreiding van het ambtelijk apparaat, dat thans 2.400 man omvat, maar zijn tevens van oordeel, dat door het vermijden van dubbel werk in de commissie-organen door een rationeler personeelsbeleid een groter rendement kan worden ver kregen van het apparaat. De grootste moeilijkheden dreigen echter dit jaar bij de bespreking in de ministerraad van de begroting voor het programma van Eurotom voor onder zoek en investeringen voor de kernener gie. De standpunten van de Zes bleken uiteen te liggen, dat de ministers zelf zullen r ■-»- compromis te ko ten trachten tot Het gaat daarbij vooral om een uit- fave van bijna 350 miljoen gulden in het :omende begrotingsjaar als onderdeel /an het tweede vijf-jarenplan van de Gemeenschap voor Atoomenergie waarbij tal van nationale belangen van de landcn-leden in het geding zijn.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 5