Saneringsplan voor gebied Herengracht-Zij lsingel Ruimte voor nieuwe bedrijven Kortere bouwtijd Systeemflats met centr. verwarming in Morskwartier Kikkerpolder krijgt weg ligtvoet Uitstekend operaconcert van Alma Materkoor DE NETSTE JONGEN VAN DE HELE SCHOOL Mooie meisjes verlokten Duitser tot gevaarlijke manoeuvres op de weg IS li l.i'.llwü COURANT 3 DINSDAG 15 OKTOBER 1963 Agenda voor Leiden en Den Haag Dinsdag de Louise de Coligny-H.B.S., Kagerstr. 7, :n, 7.30 uur: kennismakingsavond (onder }l_ auspiciën van schoolleiding en bestuur van Oudervereniging), uiteenzetting van directrice en mevr. A. Fockema Andreae- de Monchv en rondleiding. Rehoboth, 8 uur: afd. Leiden C.H.U., ledenvergadering. Museum van Oudheden, 8 uur: prof. fir. A. Klasens over „De Ned. opgravin gen bij Aboe-Simbel" Stadhuis, 78 uur: zitting Bouwfonds Red. Gemeenten. Stationsplein, 7.30 uur vm.: afd. Lei- Jen N.CR.(eis) V., vertrek autotocht door Soord-Brabant. Prytaneum, 8 uur: Salon Indien. Koolhaas. filmcriticus, over de film JLa passion de Jeanne d'Arc" (van Carl Rest. Van der Heijden, Breestraat 5 uur: afdeling Leiden Ned. Instituut fan register-ingenieurs en afgestudeer den van hogere technische scholen, C. Deetman over „operationele research" Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 or- jur: toneelgroep „Centrum" met „Nathan rer- je Wijze". ou- Mauritshuis, 8.15 uur: Strauss-Quartet, an- Woensdag ang Gebouw Steenschuur 6, 8 uur: Vereni- hil- jing voor Pedagogiek, mej drs. H M. Soedman over de pedagogische achter- {ronden van de films „De kinderleugen" in „Keine Zeit". J"a Breestraat 19, 8 uur: afd. Leiden Puinbouw en Plantkunde. M. A. Vermet e Voorschoten over „Een wandeling ne~ |oor de jaargetijden in de vrije natuur". Snouck Hurgronjehuis. 8 u.: K. en O - lursus „China, een grote onbekende" iPr°f- dr. E. Zürcher). Pieterskerk, 7.157.50 u.: avondgebed, Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 igd, |ur: Ned, Comedie met „Freule Julie", ■en- Diligentia, 8 uur: concert Bruce Boy- id°- je, bas, en G. Pretley, piano. Pauluskerk (Sijzenlaan), 8.15 uur: Re- ié Rakier, orgel. IRemonstr. kerk, 8.15 u.: Piet ter Burg, •reel. Donderdag Casino, 7 en 9.15 uur: K. en O.-film Room at the top". Boshuis (achter Hoflaan 74), 2.30 u.: pening bejaardensociëteiit Herv. wyk- Lfmeente Boshuizerwijk. Zomerzorg, 8 uur: kynologenvereni- ling Rijnland, mevrouw A. Gondrexon- Ivês Browne over de indeling van de iondenrassen (met kleurendia's) Leiderdorp, zolder Kon. Juliana- chool, 8 uur: opening schietbaan „De frijheid". t te Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 de |ur: Haagse Comedie met „Quadrille" aan Diligentia, 8 uur: concert W. Heutling, fiool en M. Heutling, piano, nen Vrijdag Boerhaavezaal, 8 uur: opening tentoon- P."® telling werk van Rein Dool en Chris o® fonbreeker. eei^ Rijksmuseum Volkenkunde, 8 u.: Ver- end niging van Vrienden van dit museum, car- ro*- von Fürer Haimendorf over tua- Nepal, the kingdom of the Himalaya" Ier- Wijkgebouw Rehoboth. 8 uur: afd. entrum Ned. Christen-vrouwenbond, dr. I P Koene te Heemstede over .Aarde, On en sterren". Stadsgehoorzaal, 8 uur: Leidse Kunst- ring „Voor Allen", Stefan Askenase, Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 Ur: Haagse Comedie met „Reiziger zon- er bagage" (besloten). Diligentia, 8 uur: concert Westned. Jmphonie-orkest olv. Sam Swaap. Zaterdag Zomerzorg, 3 uur: ledenvergadering fdeling Zuid-Holland Bond van ambte- Bren bij de Waterschappen in Neder- ind. Schouwburg, 8 uur: K en O.. „Een pboren leugenaar", door Studio. Geref. jeugdhuis, 8 uur: Geref jeugd- orband, ds. C van Rijn uit Soest over irgentinië (met vertoning van dia's). Bordes station, 1.30 uur: afd. Leiden led Chr. Reis-Ver., verzamelen voor érfstwandeling in nieuw recreatiege- led. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 Ur: Haagse Comedie met „Macbeth' Gebouw K. en W., 8 15 uur: Concert ebouworkest o.l.v. B. Haitink, m l Morini, viool. Apotheken Voor spoedeisende gevallen: apotheek an Driesum, Mare 110, tel. 20406. fiotheek Van Breest Smallenburg te jeiderdorp. Films Casino (2.30, 7 en 9.15 uur): Boy's ight out (18 jaar); woensdag en don- tent ferdag: Room ait the top (18 jaar). ?or* .Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Spionnen op r*ari (aUe lef tijden). in Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Gezocht eek re^ens zedem*ehct ^18 jaar). Rex (2 en 7.30 uur): Spartacus (14 jr) de Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): De ver- ^a* eten medeminnaar (14 jaar), Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Alarm oor squadron 904 (14 jaar). be. Tentoonstellingen Academiegebouw: Leids Academisch cort kunstcentrum, schilderijen, litho's en 'i?e eelden van Kees Buurman en Jan Maas- wijl jant (tot 30 oktober). in" Boerhaavezaal: werk van Rein Dool nen Siris Tonbreeker (van 19 okt —6 no' van figelijks van 35 en van 79 uur (ook hil- tada8s>- •ige Leestaal en bibliotheek Reuvens. Bree- oep Vaat 27. maandag en woensdag van V Ier- >t 530 en van 7 tot 9 uur, dinsdag van tot 5.30 uur: vrijdag var 10 tot 5.30 en pn 7 tot 9 uur; zaterdag van 10530 u Jeugdbibliotheek, leeszalen en biblio en heek Reuvens. Plantage 6: maandag b dinsdag van 4 tot 530 uur, woens feg en zaterdag van 12 tot 4.30 uur er Vljdag (speciaal voor de grotere jeugd; 'aa 6.30 tot 830 uur 's avonds. Een nadelige kant van ringsplan Herengracht-Zijlsingel is de afbraak van het nog niet zo lang geleden gerestaureerde Wevershuis- je aan de Oranjegracht. B. en W. zouden nog willen proberen tot ver plaatsing van het huisje te komen. Wij vragen ons wel af of dat enige zin heeft omdat de aantrekkelijk heid van dit huisje toch ook af hangt van de omgeving waarin het In 1962 besloot de Leidse raad hetl gebied tussen de Herengracht en dej Zijlsingel aan te merken als een van) de saneringsgebieden, waarvoor met voorrang gedetailleerde saneringsplan nen zouden worden opgesteld. Nadat eind 1961 een schetsontwerp voor de sanering en reconstructie van dit vervallen stadsgedeelte was ge reedgekomen, hebben B. en W. dit plan nader doen uitwerken. Het resultaat is een samenstel van stedebouwkundi- ge maatregelen, die een doeltreffende vernieuwing van de wijk mogelijk ma ken. Deze maatregelen zullen het ge bied bestrijken, dat wordt begrensd door de Herengracht, de Nieuwe Rijn, de Zijlsingcl en de Zuidsingel. Met opzet is een niet te uitgestrekt gebied genomen, om realisering binnen een redelijke tijd mogelijk te maken. De regeling beoogt niet alleen voor dej toekomst betere bebouwingsmogelijkhe den te scheppen en deze in goede banen te leiden, doch ook om de basis te leggen voor de onteigening van eigendommen. De bebouwing in dit gebied, die hoofd zakelijk uit oude woningen bestaat (plm. 400, waarvan vele rug-aan-rugwo- ningen) is van zo slechte kwaliteit, dat binnen afzienbare tijd amovering nood zakelijk is. Het gebied leent zich door zijn ligging ten opzichte van het stads centrum uitstekend voor nieuwe bedrijfs vestigingen met een wijkverzorgend ka rakter en uitbreiding van enkele aan de periferie reeds aanwezige bedrijven, als mede voor de bouw van kantoren en winkels waarboven woningen. Wevershuisje moet weg Naast het slopen van slechte wonin gen, het dempen van enkele weinig aantrekkelijke grachten en het stich ten van nieuwe passende bebouwing, heeft het plan ten dele ook een con serverende strekking en wel ten aan zien van de te handhaven panden langs de Herengracht en een deel van de Nieuwe Rijn. Voorts voorziet het plan in de aanleg van voldoende parkeer- LEIDSE raad krijgt maandag een plan te behandelen voor de bouw van een complex woningwetwoningen, dat zich op een tweetal punten onder scheidt van de traditionele bouw. In de eerste plaats zullen deze woningen, te bouwen in het „Morskwartier", op een terrein tussen de te verlengen Morslaan en de spoorbaan LeidenDen Haag, in systeembouw worden uitgevoerd. Bij montagebouw kan gerekend worden op een regelmatige woningproduktie en een in kwaliteit gelijkblijvend produkt. Bovendien geeft dit systeem een aanmerkelijke verkorting van de bouwtijd. Ook heeft de minister een toeslag van 25 pet van het aantal te bouwen systeemwoningen boven het toegewezen contingent in uitzicht gesteld. Gekozen is voor het systeem baksteen-montage- bouw, uitgevoerd door de N.V. Nederlandsch Bouwsyndicaat te 's-Graven- hage. Behalve naar uitvoering in systeembouw is ernaar gestreefd het com plex van centrale verwarming te voorzien. gelegenheid, terwijl een goede ontslui ting van het gebied kan worden ver kregen bij doortrekking van de Oos terkerkstraat naar de Ir. Driesenstraat en door een brugverbinding over de Nieuwe Rijn in het verlengde van de te dempen Waardgracht. Het gerestaureerde Wevershuisje aan de Oranjegracht 83, eigendom van de vereniging „Oud-Leiden", zal op den duur ter plaatse niet kunnen worden ge handhaafd. B. en W, zullen in overleg met het bestuur der vereniging overwe gen of te zijner tijd tot verplaatsing van heit huisje kan worden overgegaan. B. en W. hebben bjj de raad een plan ingediend voor een weg door de Kikkerpolder en een brug over de Poel- wetering. De weg zal een verbinding tot stand brengen tussen de Poelgeesterweg en de nog aan te leggen wegen over het Schuttersveld. De aanleg van laatstge noemde wegen hangt samen met de aansluiting van de Willem de Zwijger- laan. Een plan daarvoor is nog in voor bereiding. Volgens het plan verkrijgt de weg van de Boerhaavelaan tot het punt, waar de toekomstige aansluiting in noordelij ke richting met de provinciale weg 4 is gedacht, een dubbele rijbaan en het resterende gedeelte, tot de Poelgees terweg in de gemeente Oegstgeest, een enkele rijbaan. De rijbanen zijn geprojecteerd op een breedte van 7 m., met ter weers zijden een rijwielpad van 3 m. en groenstroken. De dubbelbaansweg wordt gescheiden door een groenstrook ter breedte van 5 m. Aan de westzij de van de weg is een voetpad van 3 m. breed in het plan opgenomen en aan de oostzijde, van de Boerhavelaan tot de ingang van het Heempark, een voetpad van 1.50 m. breed. Over de Poelwetering zal een brug worden gelegd ter breedte van 31.87 De Het plan is ontworpen door het archi tectenbureau Van Vreeswijk en Van Noortwijk, te Zeist Behalve de 303 wonin gen zal het complex 24 ingebouwde gara ges bevatten. Het bestaat uit zeven blok in vier woonlagen. Elk blok telt 'vijf portieken. Slechts de indeling van de onderhuizen is verschillend. Vier blokken bevatten ieder 45 woningen: drie blokken ieder 40 woningen en 8 garages. De differentiatie van de woningen is als volgt- 163 woningen met drie kamers, geschikt voor bewoning door vier per- en 140 woningen met vier kamers, geschikt voor bewoning door zes per- De woningen bevatten een woon kamer van 19,4 m2, een keuken van 7 ;en slaapkamer van 11,4 m2 en een tweede slaapkamer van 7,4 m2, terwijl de wisselkamer een oppervlakte heeft 9 m2. De douche-ruimte bevindt zich tussen de grootste slaapkamer en de keu ken. Alle woningen hebben een royaal balkon. Het complex zal uitermate geschikt zijn oor gezinnen, die gaarne voor het com- •rt van centrale verwarming meer huur zullen willen betalen. Door het bevor deren van opschuiving kan worden be reikt, dat leegkomende woningen kunnen worden betrokken door de minder draag- krachtigen. B. en W. stellen zich voor het complex in beheer en exploitatie bij de gemeentelijke Woningstichting te bren gen. De overige woningbouwcorporaties zullen hierbij worden betrokken. De huur RADIO TELEVISIE GANGETJE 12 Lakenhal, tentoonstelling texeninger. van Joseph Teixeira de Mattos (tot 11 november. Kunstzaal De Ruif. Janvossensteeg 59 tekeningen en schilderijen van JaD Juf fermans (alle dagen van 13-24 uur. zon dagen van 5-24 uur, tot 31 oktober). de volledige bouw een prijsopgave gedaan van f5.045.000. De gemiddelde netto-huur zal f 21.50 per woning per week bedragen. Dit dient nog te worden verhoogd met de kosten van afschrijving en onderhoud van de gasgeisers. de kosten van derhoud van de centrale radio- en tele visie-installatie. de glasverzekering, portiekverlichting en het onderhoud van de gemeenschappelijke tuin. Deze bijkomende kosten zullen naar raming f 1,50 per woning per week bedragen. Extra toewijzing Ten aanzien van het aan de gemeente voor 1963 toegekende contingent woning wetwoningen merken B. en W. het vol gende op. Van dc toegewezen 325 zijn 107 woningen gerealiseerd. t.w. 51 i het bouwplan van 135 flatwoningen zuid-west en 56 eengezinswoningen, ev eens in zuid-west Ten laste van het o tingent 1963 komt nog een bouwplan 48 woningen (zuid-west), waarvoor het ogenblik voorbereidingen worden ge troffen. B. en W. zullen Gedeputeerde Staten verzoeken toe te staan, dat het bouwplan van 303 woningen een deel van het aan deze gemeente voor 1964 toe te wijzen contingent woningwetwoningen wordt aangewend. Inmiddels hebben en W. de minister herinnerd aan het v zoek om te bevorderen, dat een extra contingent van 25 pet van 303 woningen aan de gemeente wordt toegewezen. B. en W. delen de raad verder mee, dat de N.V. Nederlandsch Bouwsyndicaat be reid is in 1964 en 1965 nog 192 systeem woningen, maar dan in de ongesubsidieer de sector, te bouwen op enkele bouwter reinen in het zuid-westelijke stadsdeel. De hoofdingenieur-directeur heeft reeds bericht, dat het ministerie bereid is daarvoor buiten bezwaar van het aan de gemeente toegewezen bouwvolume de rijksgoedkeuring te verstrekken. Verbetering S. de Zeehof Regenten van de stichting „Hofje van Samuel de Zee" hebben B. en W. fi nanciële medewerking gevraagd voor enige voorzieningen in het hof, aan de Doezastraat. Het plan houdt in, dat de 14 bewoon de woningen worden aangesloten op het gas- en waterleidingnet en dat de vier aanwezige droogclosets worden vervan gen door een moderne sanitaire inrich ting. Deze voorzieningen zullen een be drag van circa f20.000 vergen. Ter be strijding van de kosten verzoekt de stichting haar een bijdrage a fonds perdu toe te kennen tot een bedrag van i 1/3 deel der kosten met een maximum van f7.000 en haar tot een bedrag van eveneens 1/3 deel der kosten, met een maximum van f7.000 een geldlening te verstrekken. Het saneringsplan voor het ge bied tussen Herengracht en Zijl singel bevat ook de demping van de Waardgracht. Aan toestan den als men des winters daar kan aantreffen komt dan ook een eind. Hetgeen de volksge zondheid zowel als het aanzien van de stad zeker ten goede zal komen. Neerlandia morgen voor de radio Morgenmiddag om tien voor half twee zal het Leids accordeonorkest Neerlan dia (in sommige omroepgidsen staat abusievelijk .Nederland" vermeld) over de zender Hilversum I te beluisteren zijn met onder meer de paso doble Caramba van Jos Rixner en de Ierse Suite van Matyas Seiber. De opname voor dit pro gramma had in januari 1962 plaats in het Antoniusclubhuis te Leiden. De Ierse Suite is intussen als verplicht stuk uitgekozen voor de hoogste klasse bij alle concoursen door de Nederlandse Bond van Accordeonorkesten georgani- TTET r.-k. Alma Materkoor, dat.sedert enkele jaren onder leiding staat van Jan Smit, en waaraan we menig goed verzorgd concert te dan ken hebben met zeer uiteenlopende repertoires, heeft de uitstekende ge dachte gehad een opera-concert in de Stadsgehoorzaal te geven geheel gewijd, op een slotnummer na, aam de opera-literatuur van het tijdperk van de Barok. De hoofdschotel bestond uit Purcells beroemde en enige opera Dido and Aeneas, indertijd voor een meisjeskostschool te Chelsea geschreven vermoedelijk omstreeks 1689. De muziek in dit muziekdrama is zó beeldend, de handeling zo schetsmatig, dat het gemis van decor en kostuums niet bijzonder zwaar weegt. Jan Smit dirigeerde zijn goed geschool de koor en het Residentie Kamerorkest op fijnzinnige, doorzichtige en gevoelige wfjze, alleen wel wat langzaam in vele gevallen, zodat het geheel een wat me lancholische allure kreeg. Nu is het ver haal van de ongelukkige koningin van Carthago natuurlijk niet vroiyk, doch er zijn momenten waar een meer ge spannen of robuuste weergave zeer goed mogelijk is. Zo in de heksenscène van het eerste bedrijf. Prachtig overigens de manier, Dit is 'm: een hele meneer in zijn moderne, strakkledende pakje! Let wel: met stofknopen en een apart knoopje op revers. Schuine klep* zakken,gepaspelde borstzak, stolp plooi. Moderne donkere tinten in ruitdessin met chic glanseffect. 12 jaar 64.* andere maten-andere, prijzen K> aan bte ding Hoogstraat - Leiden Leids kantongerecht T^EN 44-jarige bankier uit Wassenaar had zich gisteren voor het Leidse kantongerecht te verantwoorden wegens overtreding van de verkeers- bepalingen te water. Hij had in de Ade in de gemeente Alkemade gevaren, terwijl hij niet in het bezit was van een vergunning van het Hoogheem raadschap van Rijnland en voorts had hij er zoveel vaart achter gezet, dat een door zijn boot veroorzaakte hoge golfslag een zeilboot tegen een meerpaal deed slaan, waardoor dit vaartuig ernstig werd beschadigd. Twee getuigen schatten de snelheid van de varende bankier op 25 kilome ter per uur. De bankier was het daar mee volstrekt niet eens. De hoge golf zou zijn ontstaan, doordat hij te lang- De officier eiste boeten van f50 en f 120. De kantonrechter achtte de ver gunningskwestie een formele overtre ding, waarvoor f 10 boete moet worden betaald. Het te snelle varen vond hy echter onbehoorlijk. Daarvoor strafte de kantonrechter de bankier met f 175 boete subsidiair een maand hechtenis. Remmen Tegen een niet-verschenen 21-jarige fotograaf uit Düsseldorf was 'n proces verbaal opgemaakt wegens het veroor zaken van een botsing. Met twee vrien den reed hy van de zomer in een per sonenauto over de Herenweg te Noord- wijkerhout, telkens plotseling remmend als hij een aardig meisje zag. Daarbij werd uiteraard geen rekening gehouden met het overige verkeer. De eis luid de f 160 boete, de kantonrechter deed er f 10 af. Een 18-jarige inwoner van Utrecht had aan zUn bromfiets wat „verbeteringen aangebracht. Zo had hij deze voorzien van een kick- starter. Trapas en pedalen had hij verwijderd, zodat het geval echt op een motorfiets ging lijken. Dit liep goed tot hij op de voorrangskrui sing LeidsevaartRijksweg 8 te Sas- senheim vergat voorrang te verlenen aan een auto. waardoor een bot sing volgde. Bü het onderzoek kwa men de afwijkingen aan het licht en door deze veranderingen was de bromfiets volgens de wet onder het begrip motorrijtuigen gekomen, ge heel naar de hartewens van de ver dachte. Geen rijbewijs, geen kente kenbewijs, geen kentekenplaat en geen hoorn, dat waren de feiten waarvoor hij zich thans moest ver antwoorden. De officier sprak van een opeen hoping van strafbare feiten en de totale eis werd een geldboete van f120. Ver dachte voerde aan. dat de hoorn wel aanwezig was. Voor dit feit werd hij vrijgesproken. Voor de rest werd de boete terugebracht tot f70. waarop het koor de in/teressante stem voering van de polyfone schrijfwijze weergaf, het orkest sloot ziah hier uit stekend by aan. Heieen Verkley was een sympathieke, soms wat te hoog intonerende en in haar beroemde laatste aria net iets te weinig ontroerende Dido; Lenie Stevens-Rid derhof een zeer virtuoze en levendige Belinda. De Aeneas van Cor Niessen kon er mee door, het is een moeiiyke figuur want de tekstdichter heeft deze held slecht uit de grondverf doen komen. De toverkol van Ded Hüsken-Reuderink en de zeeman van Dick Kuiters waren aan vaardbaar, hoewel niet steeds overtui gend, in vocaal opzicht. Na de pauze bereikte het koor eigen- lijk een nog hoger peil, de uitvoering werd wat levendiger en glansrijker, zo in een aria en koor uit La Mascarade de Versailles, een Pastorale van Lully, waarin Cor Niessen een wat ge- manieerde soloparty zong. Een fragment uit Rameau's eerste gro te opera, Hippolyte et Aricie, trof, be halve door de fraaie koorzang, door de schitterende coloratuur van de sopraan Lenie Stevens-Ridderhof, die deze moei lijke Franse barok-stijl uitstekend bleek te beheersen. Heieen Verkley maakte in een aria uit Ariana van Benedetto Marcello (een zeer goede repertoire-vondst) een pret tige indruk. Om niet de hele avond in de sfeer van de Barok te biyven, had het koor als besluit twee madrigali van Hendrik An- driessen gekozen, werkjes die het altyd doen en die de toehoorders steeds in vlam zetten. De verklanking was by- zonder soepel en puntig, zodat het laatste nummer. Ewiva Bacco, moest word an herhaald. We hebben dit concert behalve wegens zijn kwaliteit, ook om zijn programma-keuze zeer gewaardeerd. Men is nu eens afgeweken van de platgetreden paden der oratorium literatuur en men heeft een domein ontdekt, dat van de barokke opera, waar een repertoire klaar ligt, dat niet te moeilijk is, niet te kostbare of te zware eisen stelt, en dat toch een ruim publiek vermag te boeden. We willen tenslotte nog met ere de prestatie vermelden van enige koor sopranen, die in de Dido in een enkele scène een uitstekend figuur sloegen. Dr. J Gemeente-archief wordt groter Het gemeente-archief aan de Boisot- kade heeft al geruime tyd te kampen met een ernstig tekort aan depot- en kantoorruimte. Hierdoor wordt een goed beheer van de archivalia ten zeerste be moeilijkt. De voorgenomen uitbreiding bestaat uit de aanbouw van een archief depot en kantoorvleugel. Het vijf verdie pingen hoge depot is geprojecteerd in de tuin achter het gebouw en zal met de bestaande archiefbewaarplaatsen worden verbonden door een glazen tus- senlid, waarin trappen en een lift ko- De kantoorvleugel zal worden ge bouwd aan de oostzijde en zal even door middel van een glazen tussen- lid met dit gebouw een verbinding krij gen. Op de begane grond is een ten toonstellingsruimte ontworpen, terwijl op de verdieping de kantoorvertrekken komen. Om de bouw van de kantoorvleugel mogelijk te maken, zullen twee leeg staande woningen, die eigendom zyn van de gemeente, alsmede een berg plaats van het archief worden gesloopt. Tevens zal de achteraanbouw van een aangrenzend gemeentepand moeten worden afgebroken. De kosten worden geraamd op f 1320.000. Wijkbadhuis Lindestraat Voor de bouw van een wykbadhuis aan de Lindestraat is de rijksgoedkeu ring toegezegd. B. en W. stellen de raad voor, de bouw ondershands te doen aan besteden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 3