Tal van bezwaren tegen opheffing Zwammerdam Nieuw bejaardenhuis Alphen voor velen trekpleister Volgende maand woningbouw in voor Rijnsburg Toxopeus z/7 senaat in het nauw Minister antwoordt volgende week cJb EERSTE Cu hei êhtvoi.. dociï pkwoapcfa. Acwtf DOE HET DAN BETER NIEUWE LEIDSE COURANT 4 WOENSDAG 9 OKTOBER 1963 parlcmentsredactic) De bevolking van Zwammerdam de gemeente, die baar zelfstandig heid verliest als minister Toxopeus zijn zin krijgt zal nieuwe moed hebben geput uit het verloop van het gisteren gehouden Eerste Kamer debat. Tegen het wetsontwerp tot herziening van de gemeentelijke indeling in het oostelijke deel van Zuid-Holland bleken zoveel bezwaren in de senaat te leven, dat de aanneming ervan dubieus moet worden genoemd. „Als de minister geen klemmender argumenten aanvoert dan hij tot nu toe heeft gedaan, zal ik tegenstemmen", aldus de a.r. J. Tjalma en klaarblijke lijk dachten veel senatoren zoals hij. Gezien de krachtige oppositie verzocht de minister van binnenlandse zaken of hij voor zijn antwoord een week be denktijd kon krijgen. De stemming zal dus pas volgende week dinsdag plaats hebben. Moeilijke zaak konden met voldoening vaststellen, dat geweest. De minister heeft i de heer Tjalma van de argumenten, die vuldi, de bewindsman had aangevoerd, vrijwel I ne g geen enkele onaangetast liet. Het actie- heeft een gemeente zo eensgezind, comité uit Zwammerdam was naar het standvastig en zo waardig voor haar Binnenhof gekomen met grote borden, voortbestaan gepleit als Zwammerdam die vóór de ingang van de Eerste Ka- maar dit heeft de minister niet tot an- mer werden neergezet, doch vlak voor dere gedachten gebracht, zo moest de de vergadering door de brandweer wer- heer Tjalma tot zijn spijt constateren den verwijderd, kennelijk omdat geen toestemming was verleend De heer Tjalma begon met ernstig bezwaar aan te tekenen tegen de opzet van het wets- De liberale afgevaardigde dr G P ontwerp, dat niet minder dan twintig v. d. Vliet vond het een moeilijke zaak. gemeenten aangaat. (Volgens het ont- Bij verwerping van het wetsontwerp werp zou dit aantal worden terugge- wordt Gouda gedupeerd en bij aannc- bracht tot 14 door het laten verdwijnen mtng Zwammerdam, Dit vloeit voort uit van zeven gemeenten en de vorming van i 'h nieuwe gemeente, Driebrugge - red).| De oud-burgemeester van Hoogeveen gebruikte voor deze combinatie het woord ..koppelverkoop" en was door de argu menten. die hiervoor waren gebruikt, allerminst overtuigd. Voor de grenswij ziging van Gouda had zijns inziens een afzonderlijk wetsontwerp ingediend moe- LISSE Agcndanlcuwa Donderdagavond vergadert de Arjos ten huize van mej. W. Rietveld. Kanaal straat 144. Onderwerp: „Kleur beken- nen" t.a.v. geestelijke en lichamelijke Vervolgens ging spreker vrijwel alle volksgezondheid. Aanvang die de bewindsman in De buurtvereniging „Wilhelmma" zal antwoord had opge- °P donderdag 17 oktober de jaarvergade- somd. Zwammerdam is een merkwaar- rin« houden in De Taveerne. Aanvang dig samengestelde gemeente, zegt de 8 "ur- minister. De bevolking heeft zich vrij- Ds. J- C. van Ravenzwaaij, Chr. Geref. wel geheel samengetrokken op een predikant te Scheveningen. hoopt op smalle strook langs de Oude Rijn. Dat *8 °^to^®r Y00I1 de- aJdel?PS Abbenes doet denken aan vluchtelingen uw» „uuucmii» vuu.ee», - de Staatk. Geref- Partij watersnood, aldus spreker. Maar deze ..Kontakt aan de Lisserdijk omschrijving geldt voor zoveel dijkdor-'ede te houden. Aanvang half acht pen en veenkoloniën. En ook andere ty-Donderdagavond peringen in dit verband kunnen op zo- vee! plaatsen van toepassing worden ge- vergadert de afdeling Lisse van de Jonge Kerk in Het Baken, Ds. Kooistra zal een inleiding houden. VOORHOUT het Parochiehuis. Indringend was de vraag van de a.r. senator welke consequenties het stand punt van de minister zal hebben voor andere kleine gemeenten. Volgens de minister is een gemeente met 1800 zie len niet levenskrachtig, al erkent hij De afdeling Voorhout van de R.-Kath. in het geval van Zwammerdam dat nog Nationale Bond van de E.H.B.O., houdt wel enige ontwikkelingsmogelijkheden binnenkort weer een cursus ter verkrij- aanwczlg zijn. Betekent dit dat volgens ging van het eenheidsdiploma. De lessen de bewindsman ook gemeenten als Vee- worden gegeven door dokter' W. J. Bin- re, Ilindeloopcn, Staveren. Sloten en nema en de heer R. G. van Dam liit IJlst maar moeten worden opgeheven Zoeterwoude. Zij die voor deze cursus Evenals de heer De Loor (P.v.d.A.)belangstelling hebben, worden woens- latcr zou doen. duidde spreker het de dfg?VOI?d minister euvel, dat hij niet had geant- wac"t woord op de zeven bezwaren, die door het actiecomité naar voren waren ge bracht, doch had volstaan met het ma ken van enkele aantekeningen bierbij. Van deze aantekeningen liet hij vrijwel niets over. Zwammerdam heeft, zo be toogde hij, met de grenswijziging van Gouda, Woerden en Oudewater niets uit te staan De minister heeft niet aange toond, dat Zwammerdam „een zwakke stee in de streek" is, evenmin als hij argumenten heeft aangevoerd voor z'n stelling, dat voor de vorming van een nieuwe gemeente Zwammerdam, rond het oude dorp Zwammerdam, geen reële DE KAAG WELKE SCHOLIER wil voor de Nieuwe Leidse Cou rant 's middags een klein wijk in Kaag-Dorp bezorgen? Nadere inlichtingen Abonnemen ten afdeling, Steenstraat 37. Telefoon 01710—31441. de verkeerde werkwijze, die is toegepast Bij een afzonderlijke bestudering van een aantal problemen, zou Zwammerdam mogelijk gered zijn geworden, maar nu dit niet is gebeurd moet Barbertje han gen. Zwammerdam is een gemeenschap met een unieke traditie, een weliswaar kleine, maar financieel gezonde gemeen te, waarvan men niet kan aannemen, dat het voldoende bestuurskracht mist. Opheffing van de gemeente Zwam merdam gaat in tegen de wens van vrij wel de gehele bevolking en de heer v d. Vliet had er dan ook voorlopig ern stig bezwaar tegen om zijn stem aan het ontwerp te geven, hoewel hij ervan overtuigd was, dat Gouda spoedig moet worden geholpen. Enkele andere leden van de V V.D.-fractie waren evenwel tot een tegenovergestelde conclusie geko- De heer H. M. van Lieshout (Kath V.) had begrip voor de door Zwammerdam gevoerde actie, maar meende dat het wetsontwerp toch diende te worden aangenomen, omdat hierdoor zó veel goede dingen tot stand kunnen worden gebracht, dat het niet verantwoord zou zijn om tegen te stemmen De K.VP.- fractie was van oordeel, dat het wets ontwerp niet het enige voorstel behelsde ter oplossing van de problemen, doch kon daartegenover geen conceDtie stel len, die uitgesproken beter leek. Afwachtende houding De heer S. R. Knottnerus (C.H.U.) deelde mee. dat zijn fractie een afwach tende houding innam wat de bepaling van haar standpunt betrof. Vooralsnog leefden er bij spreker ernstige bezwaren tegen de opheffing van Zwammerdam. omdat deze gemeente historische rechten heeft en heeft getoond, dat het haar eigen karakter wil bewaren. Wanneer dit bruusk de kop wordt ingedrukt, wordt er aan deze gemeenschap ernstige schade toegebracht, aldus de burgemees ter van Onstwedde. Ten slotte sprak de burgemeester van Delft, de heer D. de Loor. die eveneens het antwoord van de minister wilde af wachten, alvorens zijn definitieve stand punt te bepalen. De socialistische spre ker betoogde dat Gouda in een nood situatie verkeert en. ook in het belang van de randstad Holland, aan ruimte voor uitbreiding moet worden geholpen. Tegen de wijze, waarop het complex van vraagstukken principieel was bena derd, had hij ernstige bedenkingen. Met name vond hij het onjuist dat er een ondermaatse gemeente Driebrugge zou worden gevormd Zonder discussie en zonder hoofdelij ke stemming ging de Kamer akkoord met het verlenen van een bijdrage aan de Coöperatieve vereniging voor de verre visserij u.a. ten behoeve van een proefneming met de visserij op de verre visgronden. NOORDWIJK Schietnleuws De wissel medailles werden bij de on derlinge wedstrijden van de schietver eniging „Bluft voor 't land" met de buks gewonnen door: N. F. Jonkers 47 pt. 1ste klas L. Hazenoot 43 pt: 2de klas A. H. v. d. Berg 23 pt; 3de klas K.S.O. P. Slin gerland 57 pt; 1ste klas N. F. Jonkers 58 pt, 2de klas. ZOETERWOUDE Filatelistenvereniging De vergaderingen van de Zoeterwoud- se filateüistenvereniging zullen in het vervolg niet meer op de tweede dinsdag maar op de tweede woensdag van elke maand worden gehouden, in het Don Boscohuis. Zuidbuurtseweg 58, om kwart RIJNSBURG Spreekbeurt Vrüdaig om 8 uur hoopt ds. Stelwagen uit Zwijndrecht in de zaal achter de Chr. Geref. kerk te Rijnsburg een spreek beurt te vervullen voor de Hervormd- Gereformeerde Evangelisatie. Ingebruikneming in het voorjaar ^OALS we vorige week reeds hebben gemeld, is de bouw van het be jaardentehuis bij het Oostpark nu zo ver gevorderd, dat men voor zichtig durft te spreken van een volledige ingebruikneming mei-junil964. Daaraan voorafgaande zullen de flatjes, zuidelijk van het grote gebouw, wellicht reeds in december a.s. worden bewoond. De foto geeft een beeld hoe het er thans bijstaat. Het zij-n zestien kleine woningen, die men negen kamers voor twee personen dus het eerst klaar komen. Veertien er van zijn voor twee pefsonén. fwee vooi drie personen bestemd. De reeds benoem de directrice, zuster J. de Jonge uit Vlis- nnrhpiir simgen, die al voor de Prot. Stichting waarvan het tehuis uitgaat, werkzaam is. zal een van deze huisjes gaan bewonen. Zoals we gemeld hebben, treedt zij op als adiviseuze bij toewijzing aan de ge gadigden. Het tehuis zelf krijgt 128 bedden, waar van 95 in éénpersoonékamens. en er ko- 5200 'itmn rmt T-: Vanavond raadsvergadering TJET bouwcontingent 1963, bestaande uit 35 woningwetwoningen en 15 AJ- premie-woningen, kan nog niet worden gerealiseerd, doordat er geen bouwgrond voorhanden is. Er is een bouwplan, bestaande uit 50 wo ningen, dat moet verrijzen in plan West. Bij deze 50 woningen behoren 30 garages, op te nemen in de onderbouw. De verwachting is gevestigd, dat begin november dc nodige grond vervroegd in bezit zal kunnen wor den genomen. Onverwijld zal dan met het bouwrijpmaken worden be gonnen. Het gehele bouwplan zal worden gerealiseerd door de woning bouwvereniging Spinoza. Aan G.S. is verzocht de toewijzing het contingent te veranderen in 40 aan het definitieve plan tot reconstructie ningen en 10 premiewoningen. Dan zal het mogelijk zijn twee blokken woning wetwoningen <30 en 10) te bouwen er één blok premiewoningen (10). B. en W. verzoeken de raad zich er ir principe mee akkoord te verklaren, dat de gronden onmiddellijk na het beschik baar komen daarvan worden overgedra gen aan „Spinoza"; De grond- en bouw- voorschotten moeten worden vastgesteld op resp. f 166.394.80 en f 891.916.- Het Actie-Comité Behoud Zwammer dam is gisteren weer in actie geko men. De Eerste Kamer is namelijk gistermiddag om half twee begon nen met de behandeling van zoals het officieel heet het ontwerp tot herziening van de gemeentelijke in- I doe het beter dan de 2e" en „Zal deling van het gebied van een aantal I Zwammerdam met 3200 zielen als gemeenten in het oostelijk deel der I eerste in het land met uw goedvin- provincie Zuid-Holland. Voor de in- den geveld worden door planolo- gang van de Eerste Kamer stonden gische hand?" De borden werden la borden met de volgende leuzen: „Ie ter door de brandweer verwijderd. Waterleiding Een ander voorstel dat in de vanavond te houden raadsvergadering aan de orde komt. is de uitbreiding van het buizen net van het waterleidingbedrijf benoor den het Oegstgeesterkanaal. Bij dc in aanbouw zijnde brug over het kanaal wordt een zinker gemaakt, die een sterk verbeterde wateraanvoer naar dat gebied zal verzekeren. B. en W. stellen dat langs de Noordwijkerweg het bui zennet wordt doorgetrokken, van perceel van A. Kromhout tot de kassen- bedrijven van J, den Haan en Gebr. Ravensbergen en langs de Voorhouter- weg van de Vinkenweg tot de bedrijven van W. Paauw en C. van Egmond. Bovendien willen B. en W. leidingen laten leggen in het gedeelte van de Vin kenweg dat de verbinding vormt tussen Noordwijkerweg en Voorhouterweg. De totale lengte van de nieuw te leggen buizen is 1600 m. Aanschaf- en aanleg- kosten f24.096. Deze uitbreiding zal vele jaren niet rendabel zijn. B. en W. achten het billijk, dat de aangesloten bedrijven een afneming garanderen van 400 m3 tegen f 132 per jaar, gedurende minstens 5 jaar. Na 10 jaar zal wor den bekeken of herziening mogelijk G.S. hebben hun goedkeuring gehecht van de verbindingsweg met Noordwijk. B. en W. geven de voorkeur aan een on derhandse aanbesteding. Aan een drie tal aannemers is prijsopgaaf gevraagd. Als laagste prijs kwam f770.000 uit de bus. B, en W. stellen voor .het werk deze prijs op te dragen. Rijnsburgse Boys huurt hét sportpark aan de Noordwijkerweg tegen de helft van de recette. Nu een derde voetbalveld in gebruik is genomen, achten B. en het noodzakelijk de huidige regeling te vullen. Binnenkort zullen B. en W. voorstel doen. dat eveneens de verhuur van het korfbalveld regelt. Voorgesteld wordt het parkeerterrein en de kantine op de thans geldende voorwaarden voor een jaar te verpachten. Bewoners van de panden Brou werstraat 13 en 21 t.m. 31 hebben verzocht een closet met waterspoe ling te plaatsen. B. en W. stellen voor aan deze wens te voldoen. Kos ten f 10.500.—. De woningen Vliet- Zuid 49-50 en 51-52 beschikken over een droogcloset In de schuur. Omdat ontruiming van deze pan den op korte termijn nog niet moge lijk is, stellen B. en W. voor ook hier 2 waterclosets aan te brengen. Twee waterclosets in schuren voor 4 woningen! Om tijd te besparen stellen B. en W. voor een vuilnispersauto aan te schaf fen en de roltrommelauto te verkopen. Anders valt aan personeelsuitbreiding niet te ontkomen. De „persauto" kost f 50.000 en men denkt voor de roltrommel auto f 15.000 te krijgen. Machines Door uitbreiding van het sportvelden complex is aanschaffing van een nieuwe grasmaaimachine noodzakelijk. Kosten f 7500. Bovendien willen B. en W. een ploegfraismachine kopen. De prijs: f 6400. In de woonruimte-adviescommissie hebben zitting: C. van Egmond. M. van Egmond. J, Heemskerk. T. Kralt en W. Tilburg. B. en W. stellen voor deze heren te herbenoemen. G.S. hebben verzocht enkele wijzigin- ;n aan te brengen in de destructiever ordening. De wijzigingen beogen te voorkomen, dat in kadaverbakken e.d. glas. ijzer en vuilnis worden gedepo neerd. B. en W. stellen voor aan de wens in G.S. te voldoen. Op 17 oktober heeft de openbare vergadering van G. S. plaats, waar- wordt behandeld het beroep van N. Driebergen tegen dè onbewoon baarverklaring van de woning Dubbele Buurt 42. B. en W. stellen voor de gemeentesecretaris en de di recteur van gemeentewerken aan te wijzen als vertegenwoordigers van de raad op deze vergadering. Op 18 september is binnengekomen de goedkeuring van de 25e begrotingswijzi ging die o.m. de kosten van de inter nationale contacten betrof. Zoals békend bestaat er grote belang stelling voor opneming In het te/huis. De aanvraag is groter dan de capaciteit Ook van buiten de gemeente bestaat inte resse. Deze aan/vnagen worden uiteraard eveneens bezien, maar in het algemeen zullen plaatsgenoten toch de voorkeui hebben, omdat nu eenmaal de behoefti hier ook groot is. In dit verband willen we nog iet recht zetten. Door een misverstand schre ven we vorige week dat zij. die de op- neming niet zelf kunnen betalen, zich in verbinding moesten stellen met „gezin svgrzorgsters"; bedoeld werden de „maatschappelijk werksters" Aanvankelijk scheen het dat de helft van de ruimte in het nieuwe tehuis di rect reeds geabsorbeerd zou worden door de bewoners van de twee bestaande tehuizen, het Ned. Herv. tehuis Julianastraat en het gemeentelijk tehuis aan de Oudéhoornseweg, die beide onge veer vijfentwintig bejaarde bewoners or derdak geven. We vernamen echter, dat het te huis aan de Julianastraat nog niet in het nieuwe tehuis zal opgaan. De tehuis-„vader". zoals men dc heer Boef nog wel noemt en hij is deze erenaam ook waard, zou zijn werk aan het hoofd van dit tehuis nog willen voortzetten. Gaat dit inder daad door dan betekent dit voor het nieuwe tehuis een ontlasting van on geveer vijfentwintig procent. De gemeente sChijrrt raet WARMOND Warmond* feesten in de ICaagweek Reeds lang wordt met de gedachte ge speeld de Warmondse feesten te hou den in de Kaagweek, waardoor een ordinatie zou tot stand komen van het geen Warmond jaarlijks op het gebied van de openbare vermakelijkheden heeft te bieden. Het bestuur van de VW de leden van de stichting tot viering Warmonds feesten waren in hotel De Stad Rome bijeengekomen om hierover nader van gedachten te wisselen. De bijeenkomst stond onder leiding van de heer J Tijdhof, voorzitter de VVV, 'die een uiteenzetting gaf de taak, de werkwijze en de doelstelling van de WV. De VVV werkt uit de aard van haar doelstelling ook in de lokale sfeer, dus niet uitsluitend internationaal, nationaal of regionaal. Uit de discussies bleek dat de derheid van de leden van de stichting de te houden feestelijkheden in septem ber wilde handhaven, warbij ook traditie" een woordje meesprak. De heer Th. R. de Vroomen. voorzitter van de stichting, meende dat ook de ingezetenen het septemberfeest in stand wilden hou den, mede gezien het feit dat dan te houden kinderfeesten op royale wijze wordt ingetekend op de lijsten. Dc heer P. van Leeuwen zei om principiële redenen tegen het houden van een luna park in de Kaagweek te zijn, omdat dit ook op zondag open is. De heer M. B. van Stijn zei tegen de verplaatsing van de septemberfeesten naar de Kaagweek geen bezwaar te heb ben, omdat de coördinatie van dc feeste lijkheden meer belangstelling zal trek ken. Dit was ook de mening van dc heer G. J. van Bennekom. secretaris van de stichting. Dank zij de tactische leiding van de voorzitter werd het open gesprek in een rustige, zelfs gezellige sfeer ge houden. Ondanks de uitvoerige beschouwingen 3n men niet tot een direct resultaat ko men. Zowel de VVV als de stichting zal zich nader gaan beraden. Spreekuur De burgemeester van Warmond is verhinderd donderdag spreekuur te hou den, Benoeming De opperwachtmeester eerste klas van de groep Lisse. de heer M. Pijl, is be noemd tot postcommandant van de rijkspolitie te Warmond in de plaats van de heer J. Vervloei die is benoemd in de gemeente Steenbergen. Verruiming In hoeverre de opening van d: tehuis ook nog enige speling zal bren gen voor de wonlngcommissie, dient te worden afgewacht. Stellig zal het verruiming betekenen, maar veel jaarden wonen ook in „bejaarde" huisjes Intussen is het nieuwe tehuis bij tal van ouderen een sterk levende zaak bij velen heerst spanning of ze voor O; nemin'g in aanmerking zullen komen. Is er voldoende ruimte, dan klemt dit alles met zo eng, maar nu dit niet het geval is. zit men steeds met de moeilijkheid: men begeert zelfstandig te blijven, maar is men eenmaal gebrekkig, hulpbehoe vend, dan is ook de kans voor opneming voorbij. Dit typeert tevens de grote wijs heid en voorzichtigheid, waarover zij móeten beschikken, die over de opne ming. zullen beslissen. Spreekbeurt Voor de afdeling van de Geref. 2ien- dingsbond in de Herv. Kerk spreekt n genavond om half acht in het IJsclubge- bouw ds. G. van Estrik, predikant te Ge- nemuiden. HAZERSWOUDE Schaken Het tiental van H.S.C. speelde uit te Schipluiden tegen de schaakclub „Den Hoorn" een vriendschappelijke wed strijd. Deze was bedoeld als een vanche voor de gastheren die dit 1 jaar in Hazerswoude een grote neder laag leden (102). Ook nu moesten zij een nederlaag incasseren. Gedetailleerde uitslagen: Lou Dijkx- hoorn (Den Hoorn)-J. A. Vós (Hazersw.) 01, H. N. v. d. Ende-Jac. Harkes 01, W. van Holsteijn-J. v. d. Haven 01, M. Dijkxhoorn-N. v. d. Bosch 01, N. van Woerden-B. C. Poot 0I, Leen Dijkxhoorn-P. C. Helmus 01. B. Ruijs- broek-J. P. Cok 01. O. Hagen-L. Gorkum* 01. H. D. Hoffman-J. Dorp '/2. J. Dijkxhoorn-Joh. Groot 01. ■Hazerswoude won deze wedstrijd dus met m— OUDE WETERING Intrede ds. Verhoog op 20 oktober Zondagmiddag nam ds. C. A. Verhoog afscheid van de Gereformeerde Kerk te Winsum (Friesland) en gisteren kwa hü al in Oude Wetering aan, waar h 20 oktober in de morgendienst zal wo den bevestigd door ds. J. Sap uit Arum. In de avonddienst zal hü zün intrede doen. Zijn voorganger, ds. A. G. Kornet, vertrok op 17 februari jl. naar Vlissingen. Ds. Verhoog werd 23 januari Voorschoten géboren. Hij doorliep de mulo-school, deed later staatsexamen gymnasium A en studeerde aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, waar hijop 6 februari 1959 het kandidaatsexamen '.heologie aflegde. Op 14 mei 1959 werd de heer Verhoog door de classis Leiden beroepbaar ver klaard. Op 8 november van dat jaar be vestigde ds. J. C. Brussaard uit Oegsl- geest hem als predikant van de Gere formeerde Kerk te Winsum. Tijdens zijn ambtsbediening in Winsum was ds. Verhoog in de classis Franeker deputaat voor de evangelisatie. ROF.rOF ARENDSVF.FN Weer een gouden paar Enige tijd geleden hadden wij het ge noegen om op één avond een bezoek te brengen aan drie gouden bruidsparen Roelofarendsveen. Vandaag zijn al- ;r gouden bruidsdagen ingegaan: die i het echtpaar Cornell's J. Wcsselman Anna B. Wesselman-Hoogenboom, Zuideinde 25. De bruidegom is medefirmant van het timmerbedrijf G. Wesselman en Zoop. Thans zijn kassen- en woningbouw de voornaamste werkzaamheden van het bedrijf, doch vroeger richtte het zich speciaal op de bouw van pramen en roeiboten. Dc 76-jarige bruidegom is nog actief in de bedrijfswerkzaamheden. De bruid is thans 73 jaar. Op dinsdag 29 oktober is er in hotel „De Vier Heemskinderen" van twee tot half vier gelegenheid het paar te feli citeren Het echtpaar Jan Remmerswaal. dat lans in Oud-Ade woont, ging vijftig vaar geleden tegelijk met het echtpaar Wesselman de bruidsdagen in.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 4