NIEUWS "'^SLEU Ruzie in Vivaldistraat Bedrijfsleider sloeg bejaarde mensen Duitsland gaat boter invoeren EEN BEZORGER Groter handel op beurs HMililil Nieuwe Leidse Courant lb' Gronheid MfcLWb LEI DSL COURANT 6 DINSDAG 8 OKTOBER 1963 \l*eru/o&} yew In de Vivaldistraat te Leiden heeft een 32-jarige bedrijfsleider twee be jaarde mensen een kaakslag toegediend. De slachtoffers waren de 62-jarige heer J. P. Jongbloed en zijn 65-jarige echtgenote uit de Julianastraat. Het echtpaar Jongbloed was op bezoek bij een docther in de Vivaldistraat. Er ontstond ruzie met een van de buren, de bedrijfsleider, over de vraag of er een Zondagmorgenbijeenkomst in de Gehoorzaal Iemand, die het jaarverslag van Bij zonder Kerkewerk van de Hervormde Gemeente Leiden had gelezen, hoorden wij de opmerking maken: „Alle waarde ring en bewondering heb ik voor deze vindingrijkheid en toewijding Dit geldt ook voor de bijeenkomst van a.s. zondagmorgen, half elf. in de Stads gehoorzaal, Onder leiding van dr. P. L. Schoon- heim zal een Evangelie-gedeelte worden gelezen. Hiertoe ontvangen allen een tijdschrift, geïllustreerd met foto's uit Palestina. Deze illustraties geven reeds een verduidelijking van de tekst, die door dr. Schoonheim wordt toegelicht. Om de bijeenkomst weer eens een ander karakter te geven zal in de zaal een tafel worden gezet, waaromheen de bezoekers kunnen plaatsnemen. In ver band met deze „huiselijke" sfeer wordt deze keer ieder een kopje koffie aan geboden. Thema van het gesprek is: Uitzicht. Dit uitzicht geeft aanleiding om ten besluite van de bijeenkomst een reeks dia's te vertonen over de sterrenwereld. Uiterlijk kwart vóór twaalf is de bij- eenkomst ten einde. Reinigingsdirectenren vergaderen in Leiden De 54ste jaarvergadering van de Ne derlandse Vereniging van Reinigings directeuren wordt woensdag en donder dag in de Stadsgehoorzaal te Leiden ge houden. Op het programma staat een officiële ontvangst in de burgerzaal van het stadhuis door het gemeentebestuur van Leiden Er worden drie referaten ge houden. De heer H. Hoorn, directeur van de reinigings- en ontsmettingsdienst te Lelden, hoopt te spreken over: Vijftig jaar gemeentereiniging in Leiden Dr R. J van Sonneveld en dr. B. Bink van het Instituut voor Preventieve Geneeskunde te Leiden behandelen samen het onder werp: Arbeid en arbeidsprestaties van ouderen. Dr. Van Sonneveld zal dit on derwerp in algemene zin bespreken, dr. Bink is van plan voornamelijk de aspec ten met betrekking tot de reinigingsdien sten aan een nadere beschouwing te on derwerpen. Hutspotwandeltochten Niet minder dan 1412 wandelaars (vo rig jaar 1150) maakten het Antoniusclub- huis de Leidse hutspotwandeltochten mee. Behalve 350 individuelen wandel den 35 verenigingen (vorig jaar 23) de routes van 10 en 15 km. In totaal v er 62 groepen tegen 40 vorig jaar. Onder de oudere deelnemers wan heren C. W. Oostveen (76), W. C. de Wekker (76), J. Krul (70) e Ruiter (69). Wandelsportliefhebbers uit Friesland. Gelderland. Brabant en Lim burg bewezen, dat de hutspotwandel tochten nationale bekendheid hebben ge- Ditmaal ontvingen alle deelnemers een miniatuur standbeeld van burgemeester Van der Werf (hoogte 10 cm.) De groe pen zullen nog een grotere uitvoering van het standbeeldje krijgen. Hoewel ook nu het batig saldo tot kas- versterking van de wandelkring Leiden en omstreken zal dienen, was de tocht als vanouds georganiseerd door de wan delsportvereniging „Zwieten" te Zoeter- woude. Schoorstenen trekken nog slecht Gisteravond omstreeks elf uur zijn bij de politie verscheidene meldingen van slecht trekkende schoorstenen binnenge komen. voornamelijk afkomstig van de bewoners van de Middelstegracht, de Bo termarkt en het Levendaal. Bij de familie M. Keijzer, Middelste gracht 139. was de heer des huizes wat langer opgebleven dan de overige huis genoten. Zijn vrouw hoorde gekreun Toen zij beneden kwam, lag haar man bewusteloos op de grond. Toen de EHD arriveerde, kwam de heer Geijzer juist weer tot bewustzijn. Bij de familie Steenbergen, Levendaal 171, deed zich een licht geval van ko lendampvergiftiging voor. Hier behoefde de EHD niet aan te pas te komen. In beide gevallen was het euvel te wijten aan te geringe trek en niet geheel deug delijke schoorstenen. Circusvoorstelling" voor „De Vijf Hoven" In het kader van de festiviteiten rond de opening van hun nieuwe speeltuin de Hoflaan hebben zaterdagmiddag ruim duizend kinderen van de speeltuinver eniging „De Vijf Hoven" zich enige geamuseerd met de voorstelling, die het jcugdcircus „Atleta" uit Warmond in de grote veilinghal gaf. Het programma vermeldde het optre den van „De Rollers" (springers en pyra- midebouwers). de jeugdige goochelaar „Mr. Illusio". de krachtpatser „Siegfried" de fakir „Moestafa". „The Stanley's" met hun gewaagde capriolen op twee- en één- wielige fietsen, „Tony" met zijn hond „Toto" en de Andreo's, drie clowns, die voor veel vrolijkheid zorgdeD Van hun belangstelling voor dit kin derfeest gaven onder anderen blijk de heer D. VUlbrief, namens de N.U.S.O en de heer J. J. van der Huizen, voor zitter van de Leidse Bond van Speel tuinverenigingen. Na afloop kregen de kinderen een be- ker met snoepjes en een sinaasappel. rozestruik of een ligusterhaag moest worden geplant. De heer Jongbloed wilde met alle geweld een rozestruik, de be drijfsleider een ligusterhaag. De onenigheid liep zo hoog dat de be drijfsleider handtastelijk werd. Toen hij de heer Jongbloed een slag had gege ven, kwam mevr Jongbloed naar bui ten, die riep: Dat moet u mij doen. De bedrijfsleider aarzelde niet en sloeg meteen toe. De heer Jongbloed is door zijn schoon zoon naar het ziekenhuis gebracht. Hu is suikerpatiënt en de opwinding had hem vermoedelijk teveel aangegrepen. De politie heeft proces-verbaal opge makt tegen de bedrijfsleider. Offerblokken gelicht De politie heeft een 20-jarige Leide- naar aangehouden, die ervan wordt ver dacht driemaal de offerblokken in de Hartebrugkerk te hebben gelicht. Voorts zou hij uit een lijkwagen een dure zon nebril en bij de dansschool van Evert Castelein balpennen hebben ontvreemd. Kale bedoening op Haarlemse keuring Over kaal gesproken: dat was het gis teren in de kearingszaal van het Kre- lagehuis in Haarlem. Het was de fa. N. Peters uit Hlllegom die de zaak „redde", want de HUIegommer was de enige die een flink aantal bloemen exposeerde. Zijn groep dahlia's was nog van heel goede kwaliteit en dat was, na al die regen en wind, beslist verrassend. De knollen moeten wel op een heel luw hoekje opgeplant zijn. Een heel goed figuur sloeg Krjjnens Jubileum, een gele semikaktus met mooie vorm en beste steel. Deze dahlia is ook op het water zeer goed houdbaar. Daarnaast stond de voorname goudgele semikaktus Gold Crown. No. 25 is een uitstekende rose decoratieve zaaiing en ook de rose no. 27 mocht er wezen. Ko men ze uit hetzelfde zaaisel? Een dahlia die boeit door de sprekende kleurencombinatie is Angel Face, een rode decoratieve met witte vlekken. Van dit groepje verdient voorts vermelding e rose semikaktus Rosita, En dan wa ser nog de fa. J J Ouden dijk uit Santpoort, die twee prachtige snijbloemen ten tonele voerde: de rose Nerine Bowdenii met forse bloemen op goede stengels en de bekende, maar nog altijd veel gevraagde en gebruikte Neri ne Undulata ook wel Nerine Crispa ge naamd. Een snijbloempje die lang op het water houdbaar is. En dat was de gehele oogst. We voor spelden verleden week al, dat men het m oktober wel heel kalm zou krijgen met het keuren van bloemen. Misschien beursdag komt. dat er helemaal niets te keuren valt Deelneming Kon. Zout in Denemarken De Koninklijke Nederlandsche Zout- industrie zal samen met de Kryolitsels- kabet Oeresund S.A te Kopenhagen de Dansk Salt IS oprichten voor zout winning in Jutland, waar een vacuum- zoutfabriek met een begincapaciteit van 150.000 per jaar zal verrijzen en in bedrijf moet komen. De conces- /tri frrklTC I C I fNCK. Isie 's toegestaan. Kryolit wint kryoliet- VjfcMtfclN I t Lt I UtlMlerts in Groenland en heeft een kapitaal Off.c..»»» nuhlikati*' WIJZIGING VERORDENING OP HET BOUWEN EN SLOPEN Burgemeester en wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis, dat op de secretarie van die gemeente (ka- 111) voor een ieder gedurende drie maanden ter inzage is gelegd de ordening van 22 juli 1963, houdende wijziging van de verordening van oktober 1905 (gemeenteblad no. 25) op het Bouwen en Slopen, laatstelijk ge wijzigd bij verordening van 10 juli 1961 (gemeenteblad no. 34 van 1961). De wij ziging betreft een verbod om gebouwen en hun aanhorigheden te (doen) bruiken in strijd met een geldend uit breidingsplan, of met een verordening betreffende de aard van de bebouwing het gebruik van gronden in de be bouwde kom, als bedoeld in artikel 43 van de Woningwet. Amstleven twee miljard Amstleven meldt dat het verzekerde bedrag de twee miljard gulden heeft overschreden. Hazemeüer: De commissaris der Ko ningin zal 15 oktober te Vollenhove de Apparatenfabriek van Hazemeijer, de derde fabriek dezer N.V. in Nederland openen. Er zijn verder nog fabrieken in België, Frankrjjk en Spanje. Nederhorst: De aandeelhoudersverga dering heeft de ontworpen statuten van de op te richten houdstermaatschappij Verenigde Bedrijven Nederland goedge keurd. Begin 1964 zal een wijziging van de kapitaalstructuur aan de orde komen als een stap naar het opengaan van de N.V. De Leeuwardense beurs van vrijdag noteerde voor alle (Friese) kaas weer onveranderd vergeleken met de voor gaande week. Bij goede handel werd het aanbod vlot opgenomen. De produktie is niet groot, doch in de week tot 21 sept, was volgens voor lopige cijfers de produktie toch ca. 50 ton groter dan in de voorgaande week. terwijl in de overeenkomstige week van vorig jaar de produktie ca. 50 ton lager was dan in de voorgaande week. Al met al bleef de totale kaasproduktie 5% by vorig jaar ten achter. De export en de binnenlandse afzet zijn niet groter dan normaal, dus in het algemeen niet onbevredigend. Bij de „staande markt" behoeven ko pers zich weinig te haasten. Bekend is Arbeidsrust bij Standard Electric teruggekeerd De rust onder het personeel van de twee Haagse bedrijven en de Hooge- veense fabriek van Standard Electric N.V. is teruggekeerd. Een commissie van goede diensten heeft bemiddeld in het geschil tussen de directie en de on dernemingsraad. Uit het conflict vloeide voort, dat de ondernemingsraad vorige maand aftrad, waarna dagelijkse uurstakingen werden gehouden om het overleg tussen beide partijen weer op gang te brengen. Tien dagen geleden werd het bemiddelings comité gevormd en werd besloten in afwachting van de resultaten van de bemiddelingspoging geen uurstakingen meer te houden Het comité heeft het personeel van Standard Electric thans laten weten, dat de ondernemingsraad weer aan het werk gaat, dat de directie en de on dernemingsraad opnieuw met elkaar in overleg zullen treden over verbetering van secundaire arbeidsvoorwaarden in het kader van de lopende c.a.o. en dat de directie het plan heeft zo spoedig als in de gegeven omstandigheden mo gelijk is een aantal punten uit de zg. vragenlijst te verwezenlijken. HILLEGOM Doorgereden na botsing Zondagnacht om 1 uur reed een auto. waarvan de bestuurder tot heden onbe kend is gebleven, tegenover de stichting Vogelenzang op de Haarlemmerweg aan de linkerkant van de weg. De wagen kwam daardoor in botsing met een naar Haarlem rijdende auto, bestuurd door G. W. uit Haarlem. De auto van G. W. werd ernstig beschadigd. De andere auto reed, ofschoon waarschijnlijk ook flink beschadigd, met grote snelheid door. Damclub „Hlllegom" De damclub „Hillegom" verloor ook nu de wedstrijd in de competitie, en wel te gen „Het Oosten" te Haarlem, met 137. Er zijn thans drie wedstrijden gespeeld, maar men heeft nog geen enkel puntje veroverd. De heer N. van Hal, lid van „Hille gom", speelt om het kampioenschap van Noordholland. Hij behaalt goede resulta- geworden dat Duitsland een inschrijving geopend heeft voor de invoer van bo ter. Er zijn indicaties die erop wijzen dat ditmaal men 15.000 ton zal willen in- en, waarvan het Nederlandse con tingent 3000 ton zal kunnen bedragen Een deel van de invoer - 60% - zou moe ten plaats vinden voor 1 dec. van dit jaar en het restant voor 1 maart van volgend jaar. De Nederlandse boter markt tendeert kalm. De binnenlandse omzet is aanwijsbaar gedaald. De Apel- doornse melknotering voor de zg. aan- vullingsmelk werd met 50 cent per 100 kg verhoogd. Een en ander staat mede in verband met de goede kaasprijzen. De boter- voorraden in de koelhuizen nemen lang zaam toe. Produktiecijfers (CBS) in tons van resp. kaas volvet en 40+ en boter: 15-21 sept 1963 1) 2803, 1349.en 1772: 16-22 sept. '62 2935, 1358 en 2246; vergel. 1962/63 -6% -1% en -21%. 1) voorlopige cijfers. De NIEUWE LEIDSE COURANT vraagt voor de Hoge Morsweg Leiden - Oegstgeest Moet om 3.30 uur beschikbaar zijn. Nadere inlichtingen Abonnementen afdeling Steenstraat 37. Telefoon 31441. Gevestigde en vertrokken personen In de week van 25 sept. tot en met 2 oktober Te Leiden vestigden zich: L H v d Voet en familie, mach. banx- werker, Ed van Beinumstraat 57; F W Verhoeff en familie, waterbouwkundige, Koodenburgerstraat 68, J C Bekker en fa milie, onderhoudsmonteur, Vivaldistr. 24. J A de Kort en familie, portier, Herm. Gorterstraat 1, W G Lemstra en familie, vertegenwoordiger, Breestraat 24, L H IJpelaar en familie, chauffeur, Leeuwe rikstraat 5, G Voskamp en femalie, mili tair, J van Stolberghof 48, G v d Kraats en familie, militair, Tit Brandsmaln 56, J B Kinsinger en familie, hoogleraar, Zoer- terwoudsesingel 72, H J E Helder, G Kas- teinstraat 82, A E A M Liesker, ambtenaar PTT, Bilderdijkstraat 15, S F Lee, kelner, Diefsteeg 15, M van Starkenburg, leerL verpleegster, Rijnsburgerweg 10, T H Vee- neman, Vondellaan 4, H D Linschoten, Merelstraat 31, S G P Faber, Dre Octo- berstraat 45a, W J de Vries, Witte Singel 96-97, J P van Leeuwen-Dullemans. St Jacobsgracht 1, P W M Niemer, Rijnsbur gerweg 88, W T Visser, Hooigracht 92, M Tit, Houtlaan 45, C W G Wiedeman Ken- beek, Buys Ballotstraat 23, A G E van Zonneveld, leerl. verpleegster, Vliet 44. M Laterveer, verpleeghulp, Kaarsenmakers straat 7, J de Wijn, Rapenburg 29, A Ca- pellen. Rijn- en Schiekade 116, B H A Klep. Klikspaanweg 38, MMS Stalman. Noordeinde 50, C M Quist. Witte Singel 90. J J Wiarda, Noordeinde 52, S J van Klaveren, Klikspaanweg 10, C L M Ar- kesteijn, Kastanjekade 13, C W Aakster, Hoefstraat 3, O J S Buruma, Korevaar- straat 8a. L T A Rutges, Rapenburg 117a, A D H Fockema Andreae, Jan van Hout kade 19, E de Graaf, arts, Lorentzkade 54. J B Stom, verkoper, Steenschuur 11, J Zwaan, automonteur, Vliet 37, A C T H Bruijnen, spelleidster-observatrice, Rijns burgerweg 10, Y M M Verhoeff, leerl.- verpleegster, Rijnsburgerweg 10, B M Rot teveel, militair, Noordeinde 2a, J G Bok- ma. leerl.-verpleegster, Merelstraat 19. V J Nickelson, J van Goijenkade 15. L C Schouten, v d Waalsstraat 27, S Wijtema. Nijs. Rijn- en Schiekade 34. A J Dries. Breestraat 51a, W H Goudswaard. Witte Singel 96-97, L C Grützner, Stationsweg 31, Ling Tao Chen Breestraat 177. W de Morsweg 108a, H M C Beerling. zieken- verzorgster, Mezenstraat 2. H J Buisman, de Sitterlaan 137. W L Leistra. Fruinlaan 9. H J W Brokmeijer. Witte Rozenstraat 22. O S Derksen. Oude Riin 54. E van Tol. verpleegster. Morslaan 19. J M BlokDoel. magazijnbediende. Kooihof 11 R J de Vries, personeelschef. Mozartstraat 163. W A Jonesma, machinist. Kanaalvee 174. C V F Bleijswijk-Bureerine. a.b. ligg, Zoe- terwoudseweg Ha. M IJ Kliiuver-Cluiise- naer, Marsweg 10a, L M Bijvanck-Dinge- mans. Morsstraat 30. Uit Leiden vertrokken: H W van der Wolf. Kloksteeg 6. Kat wijk, Zuidstraat 27, W G van der Wolf- van Dalen. Nielwsteeg 29, Katwijk, Zuid- straat 27. J H Wesseling, Steenschuur 5, Australië. W G de Groot, v. d. S Bakhuy- zenlaan 13, Amsterdam. Linnaeusstraat 89, P Hoogland-van der Kraats, Fr. van Mierisstraat 9, Schiedam. Veenlandstraat 12b, A W G van Steijn, van Speykstraat 76. 's-Gravenhage. Dpinlaan 200. HEG Beltman, Rijnsburgerweg 10. Voorschoten, L de Colignylaan 7, E C Theil, Rijnsbur gerweg 10, Wassenaar, van Zuylen van Nyeveltstraat 125, I M van Klink-Theelen, Churchilllaan 12. N. Lekkerland. Dorps laan 139, R A J H Campagne. Klikspaan weg 11, Den Helder. Buitenhaven 5. G v Walbeek. Evertsenstraat 49. Rozenburg, Rozenstraat 3, F J A Pijnenburg. Klik spaanweg 12 Tilburg. Oude Berkdiikse- straat 159 M, M Pepping, Hooigracht 11-29. 7, Pastor-Voortman. Haarlemmerstraat n m P Solinterlaan 28. R Fernandez Pastor, v. d. Werfstraat 19a. Leiderdorp. M P Splinterlaan 28. A S v d Krieke. Hoge Rijndijk 34. Nieuwer Am stel. M Lutherweg 1.FCA Berg. Lo rentzkade 12, 's Gravenhage. Zeilstraat 96 J J G M Haverkamp, de M van Strcef- kerkstraat 33. Gr. Brittannië, G C van Zwieten. Verdamstraat 42. Nieuwer-Am- stel. M Lutherweg 1. J W I Velthuiizen. W de Zwijgerln 129, Oegstgeest. de Kem- penaerstraat 89a. R C G Hagedoorn, Ca- landstraat 38. Den Helder. Buitenhaven 5. J Willemse. Liisterstraat 28. Zwitserland. P J R Agaart, Mezenstraat 2, Den Helder. Zuidstraat 15, M Boom, Mezenstraat 2. Schiedam, Nassaulaan 75, 1 Koupne, Ma- zenstraat 2, Amsterdam, J. Obrechtsiraat 94, M Provoost, Mezenstraat 2, Amster dam, J Obrechtstraat 94, J Quint-Burema. Koodborststraat 9, Oegstgeest, Koren bloemlaan 3, P A Vermaat, Morsweg 92o. Heemstede, Zomerlaan 30, D H Spaarga ren, Warmonderweg 45, Heemstede .Jon. Verhulstlaan 24, J U Slooter, P Paaltjens- pad 3, Rotterdam, J. van Ghestellaan 32. A G Rauws, Morsweg 4, Utrecht, Geerte. bolwerk 28bis, J H Leeuwenburgh. Groen, hovenstraat 19, Rotterdam, Schedamseweg 88, A van Lienen, Haagweg 5. J. Obrecht- plein 6, Amsterdam, H A H Gribnau, W. Singel 75, Duitsland, P M Stevens, P C Hooftlaan 1, 's-Gravenhage, Dwmgelostr. 75, T Berkhoff, Aalmarkt 5, Rotterdam. Noordsingel 59a, ALM Bril, Noordeinde 2a, Katwijk, Wassenaarseweg 75. A J Dijkstra, Rapenburg 52a, Gr. Brittannië, J Kanbier, Janvossensteeg 23a, Haaksber gen, Spoorstraat 2, B A Stljger, Nieuwe Rijn 108, België, R Deutekom. Oude Sin gel 132, Amsterdam, Hogeweg 14, G Bal- tink, v d Brandelerkade 3. Haaksbergen. Spoorstraat 2. M C Kok. Herenstraat 87b, s-Gravenhage, Vuurbaakstraat 46, J A A Huigslool, v. d. Hoevenstrat 16. Alphen a d. Rijn, Vinkebuurt 7. E Kanbier. van 't Hoffstraat 34a, Oegstgeest, Warmonder weg 24, M J A van Dort-de Weert. Toma- tenstraat 30, Voorschoten, Wijngaarden laan 37, M den Outer, A van Burenhof Idaarderadeel, Paviljoensstraat 19. Ammeraal. v Vollenhovenplein 16, India. J D van Berkel. Suringarstraat 38. Voorj- burg, Bruijnings Ingenhouslaan 236. Hillebrand, Evertsenstraat 38. Rotterdam. Moerkerkestraat 112a, H Reep-Hoefman, Hansenstraat 60. Breda, Speelhuislaan 12. C J van Bentum, Lammenschansweg 91, Leeuwarden. Huizumerlaan 48, H G Man- gelsdorf en familie. Langebrug 28a. Bre da, Koninginnestraat 13, L J Zitman er familie. Maresingel 39. Oegstgeest. Suri- namestraat 27. J Talens en familie, Me relstraat 10. Oegstgeest, Endegeesterstraat- weg 11, H Jager en familie. Herm. Gorter- straat 1, Harderwijk, Deventerweg 36. W Krist en familie. Burggravenlaan 131. Driebergen-Rijsenburg, Hogesteeg 17. W A Schreuder en familie, van Riebeeck- hof 14, Rijswijk-ZH. Dennelaan 7, M J F .Tonkergouw en familie. Debussvstraat 16, Hazerswoude. Nic. Beetsstraat 9.J S San- nen en familie. L van DeiisseMraat 10. Hazerswoude. Nic Beetsstraat 19. G A P de Kort en familie. Boerhaavelaan 190. Haarlem, Alb Verweijlaan 9. J de Vries en familie, Bevrijdinesplein 46, Leider dorp, v d Valk Boumanweg 2. Emissie Nebo- ziekenhuis De vereniging het Nebo-ziekenhuis te 's-Gravenhage geeft volgens de Zuid hollandse Bank een 4%% 30-jarige obli gatielening van f 1000 en f 500 lOOTo uit, groot f 200.000, ter afsluiting van de financiering van enkele projecten. Voor 1968 is versterktë of algehele aflossing niet mogelijk. Man zou vriendin hebben opgelicht De 33-jarige Amsterdammer J. W. G. wordt er van verdacht zijn 42-jarige vriendin een spaarbankboekje met een tegoed van vijfduizend gulden en voorts nog twintig bankbiljetten van honderd gulden afhandig te hebben gemaakt De man is ontdekt, omdat de gedu peerde vrouw de nummers van de bankbiljetten had genoteerd. Toen de politie de gangen van de man naging kwam zij bij een autoverhuurbedrijf, waar twee van de bankbiljetten werden gevonden. Bij het bedrijf had de eerder een wagen gehuurd. De verdach te ontkent. De beurshandel is in september hoger geweest. De nominale aandelenomzet was in miljoenen guldens 73,1 (vorige maand 57, vorig jaar 44,7), de effectieve 273,5, v.m. 215,4). Gemiddeld werden per dag 405 fondsen verhandeld, v van 156 hoger en >33 lager. De alge mene ANP-CBS-beursindex bereikte een jaarrecord van 401 op 13 september steeg in die maand 8 punten tot zodat zij 51 punten hoger was dan begin 1963. Op 3 januari was de laagste stand 346. Internationale concerns waren 13 september 560, of 85 punten meer begin 1963. Er waren vele bijzondere gebeurtenissen zoals de door Kennedy voorgestelde belasting, de binnenlandse arbeidsonrust, het teleurstellende interim van Koninklijke, de bonus van Unilever de aandeelhoudersvergaderingen Houtvaart Ngombezi en Van Wijk Heringa, het smelten van Indonesisch tinerts bü Billiton. en de verkoop de cultures door de Nederlandsche Han del Mij. aan Amsterdam Rubber. De omzet in de eerste 9 maanden was nominaal in miljoenen guldens 618.7 (v.j. 541,3) aandelen. 665.7 (712.3) obli- gaties en 191.064 (v.j. 152.042) stuks Ame rikaanse certificaten. De 20 fondsen met de grootste nomi nale omzet in miljoenen guldens v, in seotember achtereenvolgens: Unilever 5.7, Kon. Olie 3.8. Aku 2.9. Philips 2,3. Van Gelder 1. Scheepvaart Unie. Vor stenlanden, Van Nievelt-Goudriaan. K.L.M., Dekkers. H.A.L.. Billiton. Hoog ovens, A.R.M., Kon. Boot. Philips cp.. E.M.S., V.M.F., Delimij. en Curagaosche Handelmij., samen 25.4, met de grootste affectieve omzet Unilever 45,8, Kon. Olie 32.4. Philips 14,1, Aku 13.6, Hoog ovens 3,8, E.M.S. (waarvan binnenkort een tussentijdse mededeling wordt ver wacht), 3,7, Kon. Zout, Zwanenberg. Billiton, Van Gelder, Nationale-Neder- landen, Bijenkorf, Dordtsche Petroleum, A.R.M., Vorstenlanden, Bührmann-Tet- terode, Blaauwhoed, Holl. Beton, Calvé en Brederode. samen '45,7. waarvai eerste 10 124.7. De effectieve omzet beleggingsmaatschappijen 35.9. de nomi nale 9,8, dit zijn Robeco, Nefo, Ver. Be zit. Interunie, Unitas. In de eerste dagen van oktober wat de markt zeer kalm, terughoudend zon- der grote schommelingen. Het ANP-CBS beursindexcijfer was 3 oktober 397. Gastronomen uit de Chaine des rötisseurs De restaurateurs die als maltres ró- cisseuns zijn aangesloten bij de afdeling Nederland van de Ohaine des rötisseurs, hebben in Rotterdam vergaderd om zich te beraden over het besluit tot uittre ding van de heren B. D. Proos Hoogen- dijk. de Nederlandse baljuw van deze confrérie, en H. W. A. van Oordt. lid van het hoofdbestuur. Beide heren hebben gemeend zich uit het gastronomische genootsdhap te moe ben terugtrekken o.a. op grond van de overweging dat het centrale bestuur in Parijs nauwelijks meer selectie van nieuwe leden toepast, waardoor restau rants zon'der reputatie worden geaccep teerd. De organisatie breidt zich hier door zodanig u'it dat de kwaliteit er onder lijdt en de Ohaine des rötisseurs een commerciële inslaig krijgt. In de bedoelde vergadering hebben alle aan wezigen, tezamen de grote meerderheid van de leden vormende, zich met het standpunt van de heren Proos Hoogen- dijk en Van Oordt solidair verklaard. Zij hebben zonder enig voorbehoud hun deelname aan de broederschap met di recte inganig opgezegd. Ook de gastronomen-donateurs heb ben reeds in overgrote meerderheid hun instemming met deze garag van zaken betuigd. Hiermee is dus in feite een einde ge komen aan het bestaan van de Neder landse afdeling dezer confrérie Een commissie bestaande uit de heren H. Frisch. Parkhotel Rotterdam, en M. G. J. Kempers. Amsterdam, is benoemd voor de afwikkeling van de lopende zaken. Zij zal zich tevens beraden over de stichting van een nieuw Nederlands gastronomisdh genootschap. Minder tekort op Amerika's betalingsbalans Het tekort op de Amerikaanse beta lingsbalans was in het tweede kwartaal $2 miljard op jaarbasis tegen $5 miljard m het tweede kwartaal. vraagt voor de bouw van olieverwer- kende en chemische installaties o.a. in het Botlek-gebied VAKBEKWAME: Pijpfitters/ C.V.-monteurs Electrisch lassers (met N.V.L.-diploma Instr. pijpfitters Machine-bankwerkers Constr.-bankwerkers Montagewerkers Tevens bestaat op onze FTTTERSSCHOOL bij voorkeur voor metaalbewerkers (niet ouder dan 30 jaar) de mogelijkheid een versnelde opleiding tol pijpfitter Na voltooide opleiding volgt tewerk stelling op één onzer binnenlandse montagewerken. Gratis bedrijfskleding. Gunstige winstaandeelregeling. Nadere inlichtingen kunnen verkregen worden woensdag 9 oktober a.s. tussen 7 en 8 uur n.m. bij het Gew. Arbeidsbur. te ALPHEN a/d RIJN. alwaar een Werkspoor-vertegenwoordiger aan wezig is. Werk op NIVEAU WerkvoorVAKLIEDEN Werk voor U In onze afdelingen Land- en Scheepsinstallaties kunnen wij plaatsen oBEKWAME ELEKTR0M0NTEURS o AANK.- en HULPELEKTROMONTEURS goede verdiensten reisuren-, reiskosten- en kostgeld regelingen Jeugdig personeel nemen wij op in het leerlingstelsel van de V.E.V. Inlichtingen en sollicitaties van maandag t/m vrijdag van 9.00 uur tot 17.30 uur en op woensdagavond a.s. tot 20.00 uur aan ons kantoor. STEREL EN WECHGELAAR ELECTROTECHNISCHE INDUSTRIE N.V. KLUIZENAARSBOCHT 1 - DELFT - TEL. 23585 Benut voor uw advertenties EEN KRANT VAN FORMAAT Adverteer daarom regelmatig in de Waar u rondkijkt in de nieuwe collecties naar mantels, naar pakjes, naar japonnen, naar capes, overal ontdekt u een verrassend mooi, geestig en origineel gebruik van het moderne imitatie-bont. Wij ontdekten voor u: i lichte en donkere Geestige cols van zwart persianer op felkleurige pakjes. Moderne bontmutsen van Groenlandse zeehond. Chique pelerines afgezet met nerts. Geklede overgooiers i i ocelol. De mogelijkheden die de moderne bontsoorten bieden, zijn niet te lellen! Wij brengen ze niet alleen in stroken vanaf 4 cm breedmaar ook in "stof- breedtedie tot 140 cm gaat (voor mantels, jasjes, e.d.). Uw speciale aandacht vragen wij nog voor de diverse soorten van 50 cm breed, die zich uitstekend lenen voor bontmutsen! de grote favoriet sinds de vorige winter! Over prijzen behoeven wij niet te spreken: U betaalt er een tiende voor van echt bonten toch krijgt u ,JBont, zo echt als echt Bont!" STOFFENSPEClA LISTEN LEIOEN-DELFT

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 6