Syrië en Irak in één staat Dr. Ver woerd hekelt de Scandinavische landen Geen nieuws over gesprek Oost-West De Gaulle: „We laten ons niet overheersen" Wilson: Europa socialistisch aan het worden In Zwitserland is SilverMatch even bekend (en gerenommeerd) als 'W.Tell en hotel' J SILVERMATCH ghs Wachten niet op Nasser Kernstop eerste breuk in muur van vrees Ta eea étaafce lij, Karamanlis in Griekenland teruggekeerd Straffen in "t openbaar MAANDAG 30 SEPTEMBER 1963 Uitnodiging afgeslagen Premier Verwoerd heeft zater dag de Noorse landen beschul digd, onhoffelijk de Zuidafrikaan- se uitnodiging aan hun ministers van buitenlandse zaken van de hand gewezen te hebben. Op een openbare bijeenkomst zei hij dat aBn de uitnodigingen, die 14 dagen geleden aan Zweden, Noorwegen. De nemarken, Finland en IJsland gestuurd waren, geen ruchtbaarheid was gege ven uit beleefdheid tegenover de betrok kenen en ter vermijding van ..alle soorten speculatie of druk op hen". „Het is spijtig dat dezelfde hoffelijk heid niet tegenover ons betoond is", zo zei Verwoerd. Hij voegde hieraan tbe dat hij uit de pers had moeten verne men waarom de regeringen de uitno digingen van de hand gewezen hebben. ..Het is de normale gang van zaken - in dit soort kwesties dat de regering «ening van het politieke eerst op de hoogte gesteld wordt een besluit van dit soort voordat het aan de pers bekend gemaakt wordt. Ter wijl Zuid-Afrika de kwestie geduren de 14 dagen als vertrouwelijk heeft be handeld, hebben deze landen het geen etmaal vertrouwelijk gehouden", aldus dr. Verwoerd. Verwoerd noemde de houding van de Noorse landen een voorbeeld van het ..onrecht" dat Zuid-Afrika wordt aan gedaan. Hij zei dat het voor zijn rege ring duidelijk was waarom de uitnodi gingen van de hand gewezen zijn. ..Zij zijn bang de waarheid te zien en deze te moeten verspreiden. Zij zijn ook bang bij hun politiek rekening te houden met de werkelijke toestand in Zuid-Afrika omdat zij uit egoïstische redenen de Afro-Aziatische landen het hof willen maken." Verwoerd zei dat de ministers van buitenlandse zaken geheel op kosten van Zuid-Afrika hun bezoek hadden kun- De verkennende besprekingen, die zaterdag tijdens een „werk- lunch" in New York gevoerd zijn tussen de ministers van buiten landse zaken van Amerika, Enge land en Rusland hebben geen po sitieve resultaten opgeleverd. Doel van het gesprek was. de moge lijkheden van een verdere ontspanning tussen Oost e a West te onderzoeken. De Rus Gromiko wilde slechts vertellen, dat enkele vraagstukken besproken werden, voortvloeiend uit zijn rede in de Alg. vergadering van de VN en uit. de toe spraak van president Kennedy. Hij moti veerde zijn weigering, meer te vertellen met de verklaring, dat als hij meer zou vertellen, de andere ministers wellicht zouden zeggen, dat hij nog voordat er af spraken waren gemaakt, er reeds één geschonden zou hebben. De ministers zullen ongetwijfeld nog maals bijeenkomen. Morgen ontmoeten Gromiko en Home (Engeland) elkaar de lunch bij Oe Thant (secr. generaal de VN). Rusk zal woensdag aan een diner de gast zijn van Gromiko. Frankrijk zal zich niet laten over heersen door de Navo, de Ver. Naties of een geïntegreerd Europa, aldus heeft generaal De Gaulle triomfantelijk ver klaard aan het eind van zijn rondreis door Zuidoost-Frankrijk. Hij zei dat Frankrijk herrezen is als een van de Verenigde Staten en de Sowjetunie onafhankelijke macht. Voorts deeld hij mede. dat Frankrijk met ge noegen onmiddellijk zijn proeven met kernwapens zal staken, als men er in slaagt de landen, die kernwapens heb ben. te ontwapenen, inplaats van de landen die ze niet hebben, te verbieden er over te beschikken. Intussen is in Parijs medegedeeld, dat De Gaulle nog geen beslissing heeft ge nomen over zijn eventuele opvolging. In de afgelopen dagen is de veronder stelling geuit, dat de generaal in 1965 - wil Doeltreffende strijd Op de achttiende internationale con ferentie over de tbc in Rome heeft men zich uitgesproken voor ambulante of thuisbehandeling van patiënten met ge bruikmaking van antibiotica, omdat dit zowel doeltreffend als economisch is. Het nut van de voorgestane manier van behandeling is. gebleken uit de proefnemingen van de arts Wallace Fox van het Londense centrum voor medisch onderzoek in Madras (India). Als een der aangewende antibiotica wordt genoemd het isoniazide. r.en brengen en dat hun de verzekering gegeven was dat zij alles zouden kun nen zien en met een ieder zouden kun- en spreken „omdat Zuid-Afrika niets heeft waarvoor het zich zou moeten i schamen of dat het moet verbergen." Harold Wilson heeft gisteren aan- gekondigd dat West-Europa socialis tisch aan het worden is en een her- gisclie denken van het Westen eist. Zich richtend tot de V.S. zei de lei der van de Labourpartij dat het „nieu we, krachtige en vastberaden socialis tische Europa" niet ,,de moeizame spits vondigheden van uit gemengde beman ning bestaande strijdkrachten" nodig heeft. Hij doelde hiermee op het plan van president Kennedy voor een inter nationale vloot bewapend met polaris- raketten. Wilson sprak voor de 2.000 afgevaar digden die in Scarborough bijeengeko men zijn voor het jaarlijkse congres van Labour dat vandaag geopend werd. Naast hem zat Willy Brandt, de West- berlijnse burgemeester en leider van de Westduitse sociaal-democratische partij. Wilson, die er op rekent dat Labour bij de volgende verkiezingen aan de macht komt, drong aan op: 1. over eenkomsten tussen Oost en West om de verspreiding van kernwapens tegen te gaan en een einde te maken aan de bewapeningswedloop; 2. a-vrije zónes in Afrika, Zuid-Amerika en het Middenoos ten; 3. een a-vrije zone in Midden-Euro pa met afdoende inspectie. In deze zone, zo vervolgde hij, moet de conventionele bewapening onder toezicht verminderd worden; 4. een topconferentie van het Gemenebest over de explosieve toestand Zuid-Rhodesië waar de blanke heer- s zich verzetten tegen de eisen van de Afrikaanse meerderheid voor gelijke politieke rechten. Schipper verongelukt achter stuurrad Op de Oosterschelde bij Wemeldinge heeft zich een ongewoon ongeluk afge speeld. dat het leven heeft gekost aan de 59-jarige in Rotterdam woonachtige Duitse schipper Hermann J. H. von Al- warder van het Duitse sleepschip „Haniel Honderd" (2276). Ter hoogte van Wemeldinge was het water ruw. De schipper stond met een matroos aan het grote liggende stuurrad. Op een gegeven moment sloeg er een grote golf tegen het roer, met het ge volg, dat het stuurrad ging draaien De schipper probeerde het tegen te houden. Het rondtollende stuurrad gaf echter zo'n stoot tegen zijn armen, dat zijn elle bogen in zijn maag sloegen. Direct daarna klaagde de schipper over buikpijn; duizeligheid en werd zijn gezichtvermogen slechter. Hij overleed voor het schip Wemeldinge bereikte. Zijn lijk is naar het ziekenhuis Oostwal te Goes vervoerd. Het schip was met 2.000 ton ruw ijzer onderweg van Duisburg naar Antwerpen en werd gesleept door de sleepboot „Boreas". ^0 Vanzelfsprekend eigenlijk: Silver Match gasaanstekers zijn elegant en bovendien onbeperkt bedrijfszeker! Repareren is nooit nodig: als één van de mechanische onderdelen niet feilloos in orde is, kunt u dat gratis laten vervangen. Meteen. U hebt op Silver Match een levenslange 'waar u ook bent'- garantie! Altijd safe - onbeperkt gegarandeerd. .SILVER MATCH GEEFT VUUR AAN DE HELE WERELD Syrië en zün buurland Irak zul len samengaan in een „democra- tisch-socialisti6che volksstaat", is in beide landen officieel be kend gemaakt. Er is geen datum genoemd, waarop de „geboorte" een feit zal worden. In de verklaring, die werd uitgegeven ter gelegenheid van de tweede verjaar dag van de uittreding van Syrië uit de unie met Egypte, werd eenheid de recht vaardiging van het bestaan van de Baathpartij genoemd. De partij (die in beide landen aan de macht is) kan haar streven naar eenheid niet stopzet ten ,,in afwachting van de wensen en voorwaarden van Nasser", de Egypti sche president. De nieuwe staat zal openstaan voor andere Arabische lan den in het algemeen en Egypte in het bijzonder. In de verklaring wordt echter met nadruk gesteld, dat de toetreding van Egypte niet mag ontaarden in in lijving of overheersing". De nieuwe staat zal een revolutionair experi- t" zijn. Van regeringskringen in Cairo was niet onmiddellijk commentaar te ver krijgen op de verklaring van beide lan den. De hoofdartikelen in de Egyptische kranten schreven voornamelijk over wat zij noemden de „misdaad van de afscheiding", met aanvallen op de aan de macht zijnde Syrische Baathpartij. Wereldcongres Chr. democraten Een permanent wereldcomité Het vierde wereldcongres van Christendemocratische partijen in Straatsburg is zaterdag gesloten met een rede van de Belgische pre mier Lefèvre, waarin deze het ge deeltelijke kernstopverdrag qüali- ficeerde als de eerste breuk in de muur van wederzijdse vrees en wantrouwen, die twee werelden vijftien jaar lang van elkaar ge scheiden heeft gehouden. Hij noemde het echter onjuist te ver onderstellen, dat in de internationale spanning een grote verlichting zou kun nen worden bereikt, zolang de kwestie Berlijn niet geregeld is. Het conflict tussen de Sowjetunie en China is vol gens de Belgische premier een strijd om het leiderschap in het communis tische blok. Het Westen kan zich echter niet langer veroorloven blind te blijven tegenover de feiten wat China betreft Weigeren om met dit land betrekkin gen te onderhouden zou het er waar schijnlijk toe brengen extreme maatre gelen te nemen. De fundamentele vraagstukken van deze tijd kunnen niet worden opgelost - - zonder nauwe samenwerking in de vrije democratie verhinderen dat deze vol- wereld. aldus premier Lefèvre. keren ten prooi vallen a Het congres heeft na de debatten,1 isme. die drie dagen in beslag namen, beslo ten een permanent „wereldcomité", te vormen dat tot taak heeft de samen-; werking der Christendemocratische par tijen in de gehele wereld te coördineren. Alle delegaties uit de in totaal 42 ver tegenwoordigde landen hadden de wens uitgesproken, dat de krachten der chris ten-democratie op concrete wijze wor den georganiseerd. Het besluit was het meest tastbare resultaat van het over leg. In de slotresolutie van het congres wordt verder het jongste kernstopver drag een eerste stap in de richting van algemene ontwapening genoemd. Men wil tegelijk versterking van een Noordatlantische-verdragsorganisatie die aan de eisen van de tijd is aange past De opbouw van Europa moet wor den voortgezet en de leden van het Eu ropese parlement dienen te worden ge kozen op grond van algemeen stem- De congressisten wijdden ook veel aandacht aan de ontwikkeling van het communisme en het conflict tussen de Sowjetunie en China. De afgevaardigden uit Latijns-Ame- rika 144, niet veel minder dan de helft van alle deelnemers waren zeer actief en vestigden de aandacht op de nood van de volkeren in hun landen. Zij spraken over de honger, het anal fabetisme en de slechte behuizing, waar onder Latijns-Amerika nog sterk te lij den heeft. Volgens hen moet de christen- De benoeming van een Londense burgemeester geschiedt altijd zonder enige ophef. Zaterdag werd voor de 636ste maal een eerste burger van de Britse hoofdstad benoemd. De eer viel dit keer te beurt aan de 69-jarige Clement James Harman, president-com missaris en directeur van verscheidene maat schappijen. De heer Harman zal op zaterdag 9 november zijn ambt (als lord Mayor) aan vaarden. Volgens het Russische blad Izwestia telt de Sowjetunie op het ogen blik 225 miljoen inwo ners. Dat betekent dat de bevolking per maand met 270.000 zielen toe neemt. Van de 225 mil joen personen zijn er „slechts" tien miljoen lid van de Russische communistische partij. Ter vergelijking: het in wonertal van de Ver. Staten bedraagt onge veer 190 miljoen. In Duiwelskloof (Trans vaal) is zaterdag het hu welijk voltrokken tussen een 85-jarige boer en een zeventienjarig meis je. Ook vond er een ker kelijke bevestiging van het huwelijk plaats. De bruidegom, die vorig jaar zijn eerste vrouw verloor, heeft zijn nieu we bruidje van kind af aan gekend. Uit Brussel zijn zater dag ongeveer 2.400 post duiven uit Aken opgela ten ter herinnering aan de instelling van de persdienst met postdui ven door het Britse pers bureau Reuter, honderd jaar geleden. Gisteren werden in Aken onge veer evenveel duiven uit Brussel losgelaten. In New York is een portret tentoongesteld van president Kennedy naakt in zijn schommelstoel. Het por tret is door Rex Claw- son geschilderd aaü de hand van tijdschrift-fo to's en, zoals hij zelf verklaarde, als eerbe toon zoals dit ook ge schiedde ten aanzien van de oude Griekse go den en helden. De leider van de Brit se nationaal-socialisti- sche beweging, Colin Jordan, heeft zich ver loofd niet Frangoise Dior uit Parijs, voorheen Gravin R. H. de Cau- mont la Force. Zij is een nicht van wijlen mo dekoning Christian Dior dat de'geboorte' Madame Nhu liep de rotte eieren mis Honderd Jonge Vietnamezen, behoren de tot de kolonie van bannelingen in Frankrijk, waren van plan, Madame Nhu met rotte eieren te verwelkomen, als zij per vliegtuig In Parijs zou ari- riveren. Zij konden hun ter niet uitvoeren. De Franse politie had de nodige voor zorgsmaatregelen genomen. Mevrouw Nhu stapte uit het vliegtuig, waarin zij uit Rome arriveerde, meteen in een ge reedstaande auto. Bij haar vertrek uit Rome had zij verklaard, te zullen door reizen naar de V.S. om haar standpunt bekend te maken. Zij en haar man wer den bij de verkiezingen, die vorige week werden gehouden, in het parle ment herkozen. Oud-premier Konstantin Karamanlis Is zaterdag In Griekenland teruggekeerd met het oog op de campagne voor de verkiezingen van 3 november a.s. Ka ramanlis is leider van de Nationale radicale unie. Hij was acht jaar lang premier van Griekenland, toen hij in juni wegens een meningsverschil met de Griekse koninklijke familie aftrad. Hij vertrok toen naar Zwitserland, waarbij hij zei, niet te zullen terugkeren, voordat het parlement was ontbonden en nieuwe verkiezingen zouden zijn uitgeschreven. Amerikaanse vliegende voorwerpen Twee geheimzinnige onbemande vlie gende voorwerpen, die vermoedelijk op een Amerikaanse militaire basis werden gelanceerd, zijn in de afgelopen dagen in Duitsland neergestort. Een kwam brandend neer en explo deerde bij Limbach, 50 meter van de autobaan MünchenStuttgart. De voor ruit van een passerende auto werd door een wrakstuk vernield. De andere kwam in een bos bij Dillingen terecht en ver oorzaakte geen schade. Volgens de politie verschenen kort na het neerstorten van de voorwerpen Amerikaanse helikopters ter plaatse. Het gebied werd naderhand door Ame rikaanse militairen afgezet Manschap pen van het Amerikaanse leger verza melden zelfs de kleinste wrakstukken van de vliegende voorwerpen. Volgens niet bevestigde berichten waren die on geveer vier meter lang en vermoede lijk uitgerust voor besturing op lange af< Commenttiar Gesprek Ter afsluiting van zijn serie docit- mentaires over Indonesië, gemaakt voor de NCRV-televisie, heeft Nico van Vliet een vraaggesprek gehad met vijf journalisten, onder wie onze speciale verslaggever Link van Brug gen, die enige tijd geleden naar Indo nesië zijn geweest. Als een meester voor de klas ge zeten (waarom deze ongebruikelijke en weinig aantrekkelijke opstelling?) stelde Nico van Vliet een aantal vra gen. De antwoorden daarop liepen niet al te ver uiteen, al had de een wat terughoudendheid menen op te ?ne''- ken onder de hogere Indonesische ambtenaren en de ander niet. Men was het er over eens dat er zekere per soonlijke banden met Nederland zijn blyven bestaan; dat er bij het PeJs~ bezoek uit Nederland grote hartelijk heid werd tentoongespreid; dat Indo nesië gaarne het herstel van de betrek kingen met Nederland onderschrijft, maar dat er ook wederzijds begrip nodig zal zijn om dat herstel goed te verwezenlijken. De persoon van president Soekarno heeft op allen een verrassende indruk gemaakt: men gelooft dat hij als per sonificatie door de tegenstanders te eenzijdig is afgeschilderd, want hij heeft zeker ook sterke en aangename kan ten. Dat er nu in sommige kranten gunstiger over Indonesië en zijn pre sident wordt geschreven dan voorheen meenden de journalisten te moeten toeschrijven aan de veranderde situatie, nadat het conflict tussen Nederland en Indonesië is beslecht. Na een bijzonder mooi kort concert, gegeven door het Amsterdams Kamer orkest onder leiding van Marinus Voorberg en de sopraan Lois Marchal, zond de NCRV nog een opname uit in de eenakter „Verloren contact". Voor de schrijfster Joanna Visser, die met deze opvoering haar televisie debuut maakte, moet het wel een grote teleurstelling zijn geweest, dat alleen Kitty Janssen haar rol goed kende en met overtuiging speelde. Maxim Hamel en Bob Verstraete voldeden aan deze eisen niet erg, zodat het emotionele effect dat de zwakke inhoud van het stuk moest dekken, telkens verloren ging door versprekingen en toneel matige actie. Intussen bezorgden deze onvolkomenheden de kijkers ook teleurstellingen. Het verhaaltje over de driehoeksverhouding ging niet al te diep en het gelukkige einde was al spoedig te voorzien. Kennismaking Bij het naderen van de eerste okto ber, de datum die zo ongeveer het „nieuwe seizoen" inluidt, gaan wij successievelijk kennismaken met een aantal nieuwe programma's, die tn serie op het scherm zullen verschij nen via de activiteit van de verschil lende omroeporganisaties. Zo kregen wij zaterdag twee AVRO- produkties op het scherm als een be gin van series, nl. de middaguitzen ding „Uit de voeten" en de BBC- reeks „Pinky en Perky". Beide kennismakingen hebben ons niet diep in het hart kunnen treffen. Dat in de middag het lange en wat geforceerde journaal met Anneke van Lamsweerde en Bob Bouma als p* sentatieteam is vervangen door een uursreportage van belangrijke ge beurtenissen of interessante beroepen, juichen wij toe. Maar de inhoud van de reportage moet toch de kwalifica tie „belangrijkheid" kunnen dekken. Dat was bij de start niet geheel het geval. Het team was met veel ijver en toe wijding afgedaald in de staatsmijn Emma, maar men had voor de ge sprekjes welke werden gevoerd ook wel boven kunnen blijven. Van de mijn en het daarin verrichte werk kreeg men niet meer te zien dan de lift en af- en aan-rijdende karretjes en Bob Bouma wist praktisch niets te vertellen van zijn ervaringen in de pijlers. De hele reportage draaide meer om de steeds zwarter wordende gezichten van het team dan om het beroep van de mijnwerkers zelf. Zeer oppervlakkige en dikwijls al te moei zame gesprekjes maakten een vrij te leurstellende indruk. Laten we hopen, dat men ook hier al doende leert. De ondervraagden mochten „een stukje televisie" vragen en dat was weer eens iets nieuws. De strip „Pinky en Perky" mag bij de BBC een geliefd programma zijn geweest, maar dan wellicht in het kinderuur. Daar is het aardig op zijn plaats. Als inleiding op het avondpro- Anders was het met de veelomstre den Amerikaanse show, die in Mon- treux de Gouden Roos wegsleepte ifstand. Prinses Sophia zou in blijde t- j verwachting zijn De 24-jarige prinses Sophia van Grie kenland, echtgenote van prins Juan Carlos van Spanje, zou tegen Kerstmis een baby verwachten. Juan Carlos is de zoon van de Spaanse troonpreten dent. De prins en de prinses traden in mei van het vorig jaar in het huwe lijk. Het wordt waarschijnlijk geacht, de baby zal plaats vinden 1328) We mogen ons volk, dat zich in het verleden eveneens aan de no dige misslagen heeft schuldig ge maakt, zeker geen zachtzinnigheid toeschrijven, maar we kunnen er toch trots op zijn dat ten aanzien van de rechtspleging ons land zich zeer gnnstig heeft onderscheiden van vrijwel alle andere landen. Veel van de onmenselijke straffen en jus titiële wreedheden die elders sche ring en inslag waren en waarvan men niet dan met ontzetting kan ken nisnemen, ontbra ken bij ons. Waar mee echter geens zins gezegd wil zijn, dat ook hier geen wreedheden zijn bedreven! Wie dit zou veronder stellen, moet maar eens terugdenken aan de meer dan gruwelijke manier waarop Baltha- sar Gerard (of Gerarts), de moor denaar van Willem van Oranje, werd terechtgesteld, of aan de foiterinstru- menten die in leder oudheidkundig museum de belangstellende toerist kan overtuigen van de afschuwelijke lijfstraffen die hier werden toege past en juist tot doel hadden door hnn wreedheid af te schrikken. Dit verandert evenwel niets aan het feit, dat in het algemeen de rechtspraak en de straffen hier te lande gunstig afstaken in vergelijking met wat zich in andere landen afspeelde. Men staat overigens verstomd over de gemoedsrust waarmee men sen nlt vroeger tijden de strafrechts pleging konden aanzien. Sterker nog, tijdens de Republiek waren de te rechtstellingen meestal publieke ver makelijkheden, openbare, kosteloos toegankelijke feestelijkheden, waar heen zich jong en oud, arm en rijk in allerijl spoedden om van het ge- bodene getuige te izljn en niets hier van te missen. Het plein, waar de terechtstelling zou plaats hebben. TOCH IS HET ZO! vulde zich reeds vroeg met toeschou wers, die soms zelfs op de daken van de omringende huizen kropen om toch vooral goed te kunnen zien. Wanneer we de studies en ver slagen hierover lezen, krijgen we de Indruk eerder met de opening van de Staten-Generaal op Prinsjesdag te doen te hebben, dan met een straf voltrekking, waarbij een weerloos mens ondraaglijke folteringen kreeg te verduren en zijn leven voor be gane misstappen op afschuwelijke wijze moest boeten. En het was wer kelijk niet alleen het janhagel dat deze misdaden van de overheid (we kunnen het werke lijk niet anders noe men) als een op wekkend kijkspel beschouwde, want ook de aanzienlijke dames en heren raakten in vervoering tijdens het beulswerk en schreeuwden hun aan moedigingen naar het schavot. Ge heel zonder medelijden waren die dametjes toch niet, want zij konden nog dagen na de terechtstelling met deernis spreken over die arme, zwoegende paarden die zoveel moei te hadden gehad het lichaam van de veroordeelde te vierendelen! Hier staat ons verstand werkelijk stil. En dc enige conclusie, waartoe we na de nodige huiveringen kannen ko men luidt, dat het ons werkelijk on mogelijk is de roerselen van de mens te peilen (zie ook dc Duitse misdaden, die door heel de be schaafde wereld voor onmogelijk werden gehouden) Nu we het toch over de rechtsple ging hebben, kunnen we ook wel eens trachten waar te maken wat we onlangs beweerden, n.l. dat in vroeger tijden de daad werd bestraft, niet de dader. (Nadruk verboden) onder protest van zeer velen. Maar voor degenen die iets beter op de hoogte zijn van de Amerikaanse be langstelling, was „Julie en Carol in Carnegie Hall" toch een prima voor stelling, vol met kostelijke parodieën, o.a. op de befaamde muzikale familie Trapp en op het niet minder beroem de Russische ballet. Deze parodieën gingen nergens te ver, maar waren stukken geestiger dan menige show rondom een of an der Amerikaans idool, zoals wij ze ook op gezette tijden krijgen voorge zet. Bovendien konden Julie en Carol nog uitstekend zingen, gramma zou het misschien ook nog voldoen. Iets bijzonders konden wij er niet cm 402 m. VARA: 18.00 Nieuw„ ar: 18.20 Actualiteiten; 18.30 entaal ensemble. 19.00 Parle- icht: 19.15 Regerlngsultzendlng: Jong geleerd èn Jong ge- ia. oi» Amusementsmuziek: 20.00 20.05 Bayreuther Festsplele 1963: ko mim.Mc. 1 Tim 23.30 Lichte gra icht; 19.10 Op de r 2.00 Voordracht; 22.10 muziek; 23.55- DRAADOMROEP VANAVOND orkest Allegretto Arts Ore 2. Symphonie Sretto Largo rkest van de gewijd ïgres. NTS: 20.00 Journ erovcrzicht; 20.20 Zendtijd politieke par- Uitzending van de WD. NCRV: 20.30 laliteiten: 20.40 The Titfield Thun derbolt Viu0 lijke Engelse komedie: 22.00 De pli "niksvertegenwoordiging In de 22.45-22.50 Jour- iBaeUcf 9.35 Waterstanden; 9.40 Morgenwijding; 9.55 Boekbespreking; 10.00 Arbeidsvitaminen (gr.): 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Voor de zieken; 12 00 Licht instrumentaal ensemble en zangsolist: 12.20 Regeringsuitzending: Voor de landbouw; 12.50 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Lichte orkestmu- 13.00 Nieuws; 13.15 Mededelingen tuecl actueel of grammofoonmuziek. 13 25 Beursberichten; 13.30 Nederlands Koper orkest: Originele Engelse Brnssbandmusi- que; 14.00 Voor de vrouw; 14.40 Schoolradio: 15.00 Lichte grammofoonmuziek; 15.30 Blaas- kwintet: moderne muziek (slereofonlsche uit zending); 16.00 Van mens tot mens. lezing; 16.15 Griekse lichte muziek; 1630 Voor dc Cugd; 17.30 New York calling, praatje; 17.35 chic grammofoonmuziek voor de teen agers Hilversum II. 298 m. KRO: 7.00 Nieuws; 7.10 Morgengebed; 7.15 Ouvertureradio vroege mensen; (7.30-7.35 Voor de 7.55 Overweging; 8.00 Nieuws; 8.15 ammofoonmuziek; 8.50 Voor de 9.40 Schoolradio; 10.00 Voor de 10.15 Populair klassieke grammo- muziek; 11.00 Voor de vrouw; 11.30 Llch- Srammofoonmuzlek; 11.50 Volaan... t. I I huisvroi kleuters praatje; tuinbouw; 12.33 Dra„- 12.50 Actualiteiten: 13.0 i gist 12.04 klank beeld; 15.00 Lichte grammofoonmuziek; 15Ü0 Voordracht; 15.40 Weense liedjes; 16.00 Voor de zieken: 16.30 U hebt 'oorrang: Religieus zlekenprogramma; 17.00 Voor dc padvin ders: 17.15 Voor de Jeugd; 17.45 Grammo foonmuziek; 17.50 Regeringsultzeading; De 9e Jaarbeurs te Paramaribo, door A. J. M. Judell: 18.00 Grammofoonmuziek voor de teenagers; 18.20 Uitzending van de Pacifis tisch Socialistische Partij; Socialisme en vrijheid, door de heer A. G. van der Spek. Lid van de Eerste Kamer: 18.30 Jazzmu- ziek. 18.50 En nu mijn geval: vragenbeant- woording.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 5