film in kleur! ft Afscheid van dr. S. L. Verheus Onze zorgen zijn klein vergeleken met die ene Accordeonisten van Joop Lancel musiceerden in de Burcht fotografeer °f Foto-Ciné JAN WOLFSLAG N.V. Examens aan de Leidse Instrumentmakersschool N.M.B Ds. D. Veldkamp 25 jaar in het ambt (Valkenburg) NIEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 30 SEPTEMBER 196S Agenda voor Leiden I en Den Haag Maandag Wijkgebouw Rehoboth, 8 uur: voorlich tingsavond Radio-evangelisatie, met kleu rendia's, spreker: evangelist H. G. Koek koek. Foyer Stadsgehoorzaal. 8 uur: filmle zing K. en O. van Bernhard Kruysen over „Jacht onder water". Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 uur: Nieuw Rott. Toneel met „Ratel van een simpel man" (besloten voorstelling). Dinsdag De Doelen, 3 tot 5 uur: receptie boek handel Kooyker ter gelegenheid van 100- jarig bestaan. Oegstgeest: rest. De Beukenhof, 6 uur: receptie van de heer E. H. Moens t.g.v. jubileum bij N.V. Amsterdamsche Pieterskerk. 8 uur: feestconcert van Chr Zangvereniging Ex Animo o.l.v. Herman de Wolff t.g.v. 3 oktober, mede werking van Willem Noske viool en Adr. Blankenstein orgel, spreker ds. C. van der Weele, Chr. Geref. pred. te Ermelo- Putten. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Ned. Comedie met „De schuchtere aan het hof'. Woensdag Pieterskerk, 7.15 tot 7.50 uur: avond gebed. Kaasmarktterrein, 7.30 uur: vertrek Grote Taptoe t.g.v. 3 oktober. Schuttersveld, 10 uur nam.: opening Lunapark (3 oktober). Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Ned. Comedie met „Victor". Den Haag: Gebouw K. en W.: 8.15 uur: Residentie-Orkest. Den Haag: Goede-Vrijdagkerk (Be- zuidenhoutseweg 361), 8.15 uur: orgel concert door N. van den Hooven. Donderdag Voor de feestelijkheden in Leiden zie aparte kader. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Ned. Comedie met „De schuchtere aan het hof' (besloten voorstelling). Vrijdag Wijkgebouw Rehoboth, 8 uur: Vereni ging van vrijzinnig-Hervormden Leiden Oegstgeest, ds. J. G. Jacobs te Den Haag over „Sartre en de vraag naar God". Stadsgehoorzaal, 8 uu: Residentie-Or kest. Medewerking van Emil Gilels, piano. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagse Comedie met „Reiziger zon der bagage". Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: Ne derlands Kamerorkest. Zaterdag Hervormd jeugdgebouw In den Mo- riaen, Hoogl. Kerkgracht—hoek Moriaan- steeg, 7.30 uur: openingsrevue zaterdag avondsociëteit, installatie van het nieuwe bestuur. Oegstgeest: hal Rijnlands Lyceum, M. H. Tromplaan 1, 3 uur: opening nieuwe bibliotheek tevens schoolbibliotheek van het lyceum. Geref. Jeugdhuis, Breestraat 19, 8 uur: plancommissie Geref. jeugdwerk, film avond, amateurfilms van Herman Klei- brink. Stationsplein, 1 uur :afdeling Leiden Ned. Chr. Reis-Vereniging, vertrek ex cursie naar het kasteel Duyvenvoorde te Voorschoten. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Quadrille". Den Haag: Gebouw K. en W. ,8 uur: I Ned. Opera met „Rigoletto" van Verdi. Den Haag: Diligentia, 8 uur: Albert Vogel,-^Van en oVèr CoüpeiMs". Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Tot Hulp der Mensheid, Hooi gracht 48, telefoon 21060. De dienst van de apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt ook waargenomen door de apotheek Tot Hulp der Mens heid. Op 3 oktober zijn van 8 tot 18 uui de apotheken Tot Hulp der Mensheid er Van Breest Smallenburg voor spoed eisende gevallen geopend. Films Casino (2.30, 7 en 9.15 uur): Lemmy Caution en verdovende middelen (18 j.) Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): De echat in het Zilvermeer (14 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Gigot. de clochard van Belleville (14 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Het n ras dier liefde (18 jaar); woensdag donderdag: Omar, de woestijnhavik (14 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): The fast lady (18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Zorro en de drie musketiers (14 jaar). Op 3 oiktober aanvangstijden 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Casino op 3 oktober: 2. 4.15, 6.30 en 8.30 uur. Kapel Kon. Luchtmacht 3 oktober in Leiden De optochtcommissie van de 3-Octo- ber-Vereeniging deelde ons mede, dat de kapel van de Koninklijke Luchtmacht op 3 oktober 's morgens deelneemt de militaire parade en zich 's middags i laat zien (en horen) in de optocht Zit in de lucht!" De kapel zal echter na de pauze - I de optocht niet meer in de stoet schijnen .omdat verbintenisen elders een vroeger vertrek uit de Sleutelstad I noodzakelijk maken. Het publiek heeft intussen ruimschoots gelegenheid de po pulaire kapel van de jubilerende (50- jarige) Koninklijke Luchtmacht te be- I luisteren. TN DE gistermorgen gehouden dienst van de Doopsgezinde Gemeente te Leiden heeft dr. S. L. Verheus als predikant van deze Gemeente afscheid genomen wegens vertrek naar Amsterdam, waar hij wetenschappelijk hoofd ambtenaar is geworden aan de gemeentelijke universiteit (afdeling theologie van de universiteitsbibliotheek). De kerk aan de Pieterskerkstraat was geheel bezet met leden van de Gemeente en met genodigden, onder wie wethouder Harmsen namens het gemeentebstuur en vertegenwoordigers van andere Kerken. VERLEDEN jaar deden ze het nog klein en benauwd, zaterdag hadden de drie accordeonensembles van Joop Lancel, de Accordeana's, Vivace en Con Brio, echter de grote zaal van De Burcht tot hun beschikking. Het publiek, gemoedelijk om tafeltjes geschikt, hoorde serieus en gediscipli neerd muziek maken. Dit gold reeeds voor de beginners, in Con Brio ver enigd. Aankomende jongelui, die nu anderhalf jaar onder Lancels leiding staan. Dr. Verheus preekte over een deel m vers 12 van de brief van de apostel Paulus aan de Philippenzen hoofdstuk 2: .Blijft niet alleen zoals in mijn tegen woordigheid maar nu des te meer bij mijn afwezigheid uw behoudenis be werken met vreze en beven". Bij zijn tekstuitlegging wees de predi kant erop dat het in deze brief gaat om het vinden van de ware schat van het Evangelie, om dit dan ook in de praktijk het dagelijkse leven waar te maken. De gezindheid van Christus reikt nog veel dieper dan de belangstelling die wij elkaar hebben. Zij is dan ook veel moeilijker. Wij worden, als het om meer dan ge- one belangstelling gaat. als het ware weggehaald uit de veilige beschutting het eigen leven. En naarmate wij de prediking van de Heer, die de dienst knechtgestalte aannam, beter gaan be grijpen, zien wij meer het geheel eigen karakter van de Christelijke Gemeente, waarin men niet alleen belangstelling heeft voor elkaar, maar ook tot elkaar komt met zijn vreugden en noden. De Kerken maken geen gemakke lijke tijd door, ook de Doopsgezinde Broederschap niet. Maar onze zorgen Na de kerkdienst van gister morgen waren er in de consisto riekamer bij de Doopsgezinde kerk velen die persoonlijk af scheid namen van dr. Verheus. Onder hen was dr. H. van der Veen (rechts) die met enkele an dere leden de plaatselijke Oecu menische Raad vertegenwoor- zijn klein vergeleken met die ene: dat wij Hem werkelijk mogen kennen, in Wie ons behoud is toegezegd. De voorzitter van de kerkeraad, prof. dr. J. Goslings, sprak een afscheidswoord tot de scheidende predikant, die nu ook het pastoraat heeft neergelegd. Hij bood hem een enveloppe met inhoud aan. De kinderen van de Zondagsschool en van de knutselclub zongen een afscheidslied gaven ook iets ten geschenke. Na de dienst maakten velen van de gelegenheid gebruik persoonlijk van do minee en mevrouw Verheus afscheid te Aanwijzingen voor 2 en 3 oktober De commissaris van politie te Leiden brengt ter kennis dat het bij politiever ordening verboden is op de openbare a) vertoningen te geven (acrobatiek .d.); b) aapjes, marmotten en dergelijke die- Wim Kan in Leiden Wij voldoen aan het verzoek van Wim Kan's impressario en schrijven heel sum mier over het optreden van deze Ne derlandse cabaretier van zaterdagavond. Drie kwartier kwaliteits-conférence, dat is het waarvan de gelukkigen die nog kaarten voor de komende voorstellingen hebben gekregen, verzekerd kunnen zijn. nu nog iets. Kent u het boekje Wim Kan en Corry Vonk: „100 da gen uit en thuis" Het vertelt iets over hun belevenissen in het kamp tijdens de Japanse bezet- UW 3-OKTOBER- FEEST BREESTRAAT 123 Telefoon 21851 HAARLEMMERSTRAAT 102 Telefoon 32778 NtOlRLANOSCHS M1DDSNSTANMBANK ting van (toen) Nederlands-Indië. Het is niet om te gieren van het lachen, u kunt wel volop genieten van zi humor. Dit boekje is niet lang geleden op nieuw uitgegeven in de serie Zwarte Beertjes. Het motto is: „Zwarte beertjes naar witte bedjes", omdat de auteur zijn rechten afstaat aan de Amsterdamse ac tie: Sint naar 3000 witte bedjes (van zieke kinderen). A. C. Bouwman Kleinste kinderen van Westerkwartier zagen grappige films ""r™ bus tocht) in het clubhuis een filmmiddag ge had. Van de rolprenten met Charlie Chaplin. Laurel en Hardy, over De Grote Boze Wolf en van nog meer films heb ben de kinderen flink genoten. Het be stuur van Oosterkwartier verleende me dewerking door de films te draaien. Tussen de bedrijven door kregen de kinderen koek. ijs en zuurstokken. Na afloop bedankte voorzitter Van Polanen de medewerkenden, ook die van de bus tocht van enige weken geleden, De voor zitter deelde voorts mee dat er twee nieuwe speelwerktuigen in de tuin ko men, volgende week. Eén ervan is een evenwichtsbalk. De kinderen kregen allemaal een zak snoep mee, waarin ook een bal zat Op 16 november heeft in de recreatie zaal van H.C.W.-N.E.M. het grote jubi leumfeest voor alle kinderen plaats. Voor de examens van de Vereniging tot Bevordering van de Opleiding tot Instrumentmaker (Leidse Instrument makersschool) zijn de volgende kandi daten geslaagd. xamen afd. metaal: W- van Al phen, Amsterdam, W. J. Barsingerhom, Oud Karspel, L B.ekkering, Leiden, H. de Boer, 's-Gravenhage, A. W. Bosch, Haarlem, M. K. Brokken, Eindhoven, Gulvik, Halden, B. Hendriks, Am sterdam, F. Hofmans, Haarlem, M. W. Hoogstede, Wageningen, W. H. P. van Iperen, Leiden, T. Jansen, Wagenin gen, T. Klein, Rotterdam, H. G. Kluit, AmsterdEun, A. Kneppers, Leiden. Th. Kooien, Leiden, W. J. Kraan, Ouder kerk a/Amstel, H. Lind, Alkmaar, J. m der Linden, Wageningen, T. M. J. Maas, Gemert, G. Mastop, 's-Gra- venhage, F. P. A. Mol, Amsterdam, J. Neugebauer, Landsmeer, H. J. P. M. van Nunen, Haarlem, W. J. Pontvuyst, Hoogkarspel, L. J. Rhijnsburger. Val kenburg (Z.H.), J. H. Robbers, Leiden, J. F. L. Schaefer, Wassenaar, C. H. Spitters, Eindhoven. J. A. M. Visser, Leiden, R. J. H. Vos, Amsterdam. J M. de Waal, Hilversum, H. C. Wats, Gorinchem, N. L. Willemsen, Rijpwete- ring, C. Zuurmond, Scheveningen, 2 kan didaten kregen een herexamen, 18 kan didaten werden afgewezen. :xamen afd. metaal P. J. Bonten bal. Rotterdam, S. Hamminga, Amster dam, G. v. d. Hoff, Muiderberg, W. A. Hoorn, Amsterdam, J. A. Jansen, Voor schoten. G. J. Kap, Delft M. Kap- tein, Lisse, J. G. P. Karsdorp, Delft, G. A. Kikkert, Leiden, W. B. Marks, Amsterdam, H. Noordijk, 's-Gravenha- van Rijn, Alphen aan de Rijn, A. Toet, 's-Gravenhage, C. Veefkind, Leiden, W. C. J. Versluys, War mond, 20 kandidaten kregen een her- :amen. 19 kandidaten werden afgewe- n, 1 kandidaat trok zich tijdens het C-examen afd. metaal alle 5 kandida ten werden afgewezen. A-examen afd. glas: H, van Amerbn- gen, Nijkerk, G. A. J. van Amster dam, Hazerswoude, E. Hazebroek, Delft, an der Meyden, Delft, E. Nagy, Leiden, W. J. van Paassen, Vlaardingen, M. M. Tsselaar, Bovenkerk, R. G. Tigchelaar, Amsterdam, J. P. Velgers- dijk, Spijkenisse, R. Wiggers, Amers foort, D. G. H. Witteveen, Hamersfeld, kandidaten werden afgewezen; 4 kandidaten trokken zich tijdens het exa- examen afd. glas: G. H. Giel- kens, Puth-Schinnen, C. J. van Klink, Zoeterwoude, 2 kandidaten kregen een herexamen, 2 kandidaten werden afge zanten afd, glas: 2 kandidaten werden afgewezen; 1 kandidaat trok zich tijdens het examen terug. ixamen afd. optiek: L. J. M. var Bladel, 's-Gravenhage, A. W. F. Klin kenberg, Delft, B. J. Leeflang, Delft, Looyen, Wassenaar. A. M. Sluis, Delft, P. J. A STrik, Eindhoven; 1 kan didaat werd afgewezen. ixamen afd. optiek: 2 kandidaten werden afgewezen. C-examen afd. optiek: 1 kandidaat werd afgewezen. Populaire, blijkbaar tydsbestendige iccesnummers als „In einem kleinen Konditorei" en „Veneta Glocken" (die verzwolgen klokken eigenlijk véél te vrolijk doen) werden stipt uitgevoerd. Een rommelig geval als „Wiener Schnit zel" (potpourri van slecht aaneengenaaid» lapjes) klonk navenant. Maar hier kon- we wel inkomen. Deze jongelui be loofden véél; als ze zo doorgaan met studeren en luisteren, komt het wel goed Ze hebben trouwens in hun medespelers de beide andere, hoger geklasseerde groepen aantrekkelijke voorbeelden. Lancel ziet ook in de regelmatige. c) verlotingen te houden of gelegen heid te geven tot deelneming aan ha zardspelen; Bij constatering van overtreding zal proces-verbaal worden opgemaakt, ter wijl de voorwerpen, waarmede het feit is gepleegd in beslag zullen worden ge- De eerste-hulpdiensten zijn als volgt geregeld: woensdag 2 oktober: Lunapark Schut tersveld van 2024 uur in school Schut tersveld; bij de taptoe lopen E.H.B.O.- donderdag 3 oktober: Voor het Luna park Schuttersveld van 9 uur tot afloop de school Schuttersveld Bij de uit deling haring en wittebrood, koraalmu- ziek, middagoptocht enz. zijn E.H.B.O.- rs aanwezig Beide dagen functioneert de eerste hulpdienst normaal. De bezetting op de hoofdpost aan de Mare en de uitrukpost de Brandweer is op de drukste da gen versterkt. Tydens de demonstratie van het stunt- lam van de Simcafabrieken op de 5- Meilaan zullen enige E.H.B.O.-ers aanwe zig zijn. Een tijdelijke post wordt ge vestigd in de zaak van J Snaathorst. •Meilaan 162. Dierenbescherming Men schrijft ons: Zaterdag 5 oktober houdt de afdeling Leiden van de Dieren bescherming haar jaarlijkse collecte. Het ïn van de watervogels in de afgelo pen strenge winter heeft veel geld gekost de afdelingskas heeft nu dringend een aanvulling nodig. Er zijn nog wat col lectanten tekort. Voor aanmelding, zie de raambiljetten. Voor d!e reclassering 3 in Leiden gehouden huis-aan-huis- collecte voor de reclassering bracht f 4300 op, de straatcollecte f 800. Promotiebakker Hulst werd gehuldigd Het was de oud-hoogleraar en oud alumnus van de Leidse universiteit, prof. R. P. Cleveringa, die zaterdagavond de sociëteit Minerva namens de reu ten de gevoelens van hulde en dank baarheid verkondigde aan het adres var de heer G. Hulst, promotiebakker var de universiteit, ter gelegenheid van diens 90-ste verjaardag. Een boekwerk met oude platen onderstreepte de woorden, die getuigden van de grote waardering die leeft in elke oud-alumnus, die na be ëindiging van zijn studietijd iets met „Gerrit Hulst" heeft te maken gehad. Dit „iets te maken" slaat dan op de weerga loos knappe promotietaarten die Hulst maakte en die altijd het midden van de tafel sierden, waaraan de eigenlijke af sluiting van de studie werd gevierd: het promotiediner. De heer Cleveringa roemde het vak manschap van de heer Hulst, waarbij deze toonde steeds weer nieuwe vond sten te kunnen doen, zodat zijn „pièce de résistance", het feestelijke middelpunt van de tafel .altijd weer grote bewonde ring oogstte. Ook sprak hy van de gast vrijheid, waarmee de heer Hulst zo d wijls in zijn huis de studenten ontving hen te goed deed. De heer Hulst, die zichtbaar onder indruk was van deze huldiging, zat tij dens het hem aangeboden diner tussen prof. Cleveringa (links) en de oudste reünist (die d ebijeenkomst had georga niseerd). de Rotterdamse advocaat mr. J R. Pentermann. Gelddiefstallen In de nacht van zaterdag op zondag j is ingebroken in café De Blokhut aan de Oude Herengracht. Men kwam bin nen door een houten luikje in de toe-1 gangsdeur te forceren. Er wordt f 20. vermist. De indringer in een perceel aan de Langebrug, waarvan de bewoners afwe- j zig waren, kwam gemakkelijker binnen. Er hing een touwtje uit de brievenbus waaraan hij slechts behoefde te trekken om de deur te doen openzwaaien. Hier werden twee portemonnaies gestolen met een toitale inhoud van f 85. i zelfs veelvuldige deelname aan ooncour- een belangrijk middel om de studie activiteit gaande te houden. Na de con- :en van Lienden en Papendrecht (dit voorjaar) staat de drie ensembles binnen twee maanden dat van Wagenin gen te wachten. Ze zullen daar respec tievelijk in de tweede, de superieure en e-afdeling uitkomen. De vorige deel. leverde twee eerste prijzen en één hoge tweede op. Gehoord de uitvoeringen (ouvertures) in „Banditenstreiohe" en „De Kalief in Bagdad" (door Accordeana's). „Or pheus in de onderwereld" en „Leichte Kavallerie" (door Vivace) kunnen we ïccessen wel begrijpen. We volgden onder het luisteren de verklankingen uit de partituur en konden opmerken dat, afgezien van een uitglijding hier daar. een tempo-onregelmatigheid in solo-cadensje en een soms niet vol doende open houden van de klank in de snelle delen, de uitvoeringen als ge heel zeer verdienstelijk waren. Als men oedenkt. dat deze ouvertures een niet ;eringe technische vaardigheid veron derstellen. dat de beperkte bezetting en het gemis aan orkestrale kleuren bij accordeon-arrangementen belemmeren de factoren zijn, betekenen deze vertol kingen bepaald belangrijke prestaties. Spelers èn dirigent verdienen daarvoor alle lof. Enkele opmerkingen willen we niet achterhouden. De voordracht maakte doorgaans een wat mechanische indruk, de melodieën moeten meer zingen. In de langzame delen (o.a. de zigeuner episode in Banditenstreiche) lag de klank open en toonde muzikale warmte, in de allegro's vervaagden er nogal wat nootjes. Een duidelijker accentueren, het aanbrengen van meer nuances, zou de klank nog verhelderen en muzikaal op fleuren. Bovendien verdienen alle stem men even duidelijk (we zeggen niet: steeds even sterk) te spreken als de melodievoerende. Aan onze grote waardering voor de geleverde prestaties willen deze opmer kingen intussen niets af doen. Jan van Eyk (tenor) zong ter afwis seling populaire liederen, waarin hij blijk gaf een mooie stem te bdlitten. Men mag echter hopen, dat die onder goede leiding nog eens vrij zal komen en dat het muzikale begrip zal groeien. Het is. dachten we, wel de moeite waard in dit geval hieraan te werken. Joh. van Wolfswinkel Voor grammofoonplaten Woensdag zal het vijfentwintig jaar ge leden zijn, dat ds. D. Veldkamp uit Den Haag bij de Hervormde Gemeente te Valkenburg zijn ambtelijke loopbaan be gon. Hy had de wens te kennen gege ven dit feit in een kerkdienst te geden ken. Dit gebeurde in de morgendienst gisteren. De Gemeente van Valkenburg heeft aan deze predikant vele goede her inneringen. De tekst voor de preek was uit Open baringen 21 5: „En Hij die op den troon gezeten is, zeide: Zie, Ik maak alle dingen nieuw." Aan het begin van de predrikatie zei ds. Veldkamp, dat het voor hem een feest in het midden van de Gemeente van Valkenburg te mogen zijn om daar het Woord van God te bedienen. Het was be grijpelijk, dat ds. Veldkamp terugdacht aan de beginjaren in die bewogen tijd. Om echter niet teveel bij het verleden te blijven, had de dominee een tekst uit gekozen, die in de toekomst kijkt Terugzien en vooruitzien horen in de Bijbel ook bij elkaar. Terugzien in de Bjjbel betekent niet alleen iets van de séhledëfiVs vertellen, rrtaa'r vooral het Tetten op de dnden van God: „Weet u hoi wat God heeft gedaan". God'is met de wereld bezig. Hij laat haar niet los. Teurgzien op de daden van God bete kent echter ook vooruitzien, want Hij komt Holle frase? Johannes schreef: „En de zee was niet meer". De zee was in de oudheid het symbool van anti-goddelijke, het sata nische. Was en is het niet een holle frase. wensdroom van Johannes en ons, te zeggen: „En de zee was niet meer? Wat merkten wij in de meidagen van 1940 God? Maar Jezus heeft gezegd: „Zie, Voor grammofoonplaten Ongelukken in Leiden Zaterdagmorgen om half twaalf Is de vijftienjarige monteur J. Omtzicht uit Zoeterwoude bekneld geraakt tussen schuifdeuren van de Kettingfabriek en een achteruitrijdende vrachtauto. Hij werd met inwendige kneuzingen naai het academisch ziekenhuis gebracht Zaterdagmiddag om tien over zes Ij de zestienjarige verkoopster H. Geer- lings uit Oegstgeest op de kruising Turfmarktsbrug-Nieuwe Beestenmarkt op de fiets in botsing gekomen met een personenauto, waarvan de bestuurder verzuimde voorrang te verlenen, meisje moest met een hersenschudding en een linkerbeenfractuur naar het a demisch ziekenhuis worden vervoerd Zondagmiddag om half één is een t torrijder op de Zoeterwoudsesingel ge slipt toen hij remde voor de auto die plotseling linksaf sloeg. Öe achttienja rige karvtoorbdiende M. van den Bos uit eiden, die op de duo van de motorfiets zat, liep een hersenschudding op ei wendige kneuzingen. Men bracht haar naar het academisch ziekenhuis. Zwemdiploma's in de Leidse overdekte In de Leidse Overidekite slaagden voo het zwemdiploma A: Rudy Gruil, Adria- nus Crama, Jan van der Heijden, Jan de Bruin. Flonis Vletter, Gerda Verduin, Neeltje Schaap, Didkje Noort, Netty Holswilder. Rhonda Sdhreuder, Alida Hidding. Theodorus Kleer, Salomon Anes, Carel van der Mey, C. J. F. Hos- man, Lieneke vam Brederode, Johannes van de Berg, Jan Kooloos, Marijke Prins, Nicolaas Devilee, Nlicolaas Hosman, Fran- ciskus de Boer, Gerairlus Devilee, Pie- ter Schoonderbeèk, Machied Jongbloed, Bert Hoefsloot, Herman Tollenaere, Jo hannes Neuteboom, Maantje Bakker. Ag nes Vink, Martina Koppen9Chaar, Jan ine Stol. Fietje van Leeuwen, Johanna Helden, F. Thijssen, Flora Treur. Agnita van Diggelen, Marianne de Bruèn, Wijbe Ligtvoet, Didk Jongbloed. Voor diploma B: Fred Gruiil, Mdéke Bakker, Olazien Bakker. Wim Snijders, Rosa Geijer, Angelica Geijer, Quirina van Leeuwen, Hilde Barendrecht, Mar- greet van Wee ren, Nella Krol, Irma v d. Berg, Jacob BaScker. Johannes Bruin. Heleentje Marijt, Frederik van Heukelom, Olazina Anes. Ik maak alle dingen nieuw". Daarom moeten we nu terugzien, de Bijbel lezen. zo vroeg ds. Veldkamp, alles wat ïieuw noemen ook werkelijk nieuw, het alleen maar een nieuwe ver pakking van het oude? Terecht zegt men wel: „Er is niets nieuws onder de zon". Maar onvoorstelbaar nieuw is wat Jezus Christus maakt! Reeds nu is God bezig aEin een nieuwe schepping. Wie terugziet op het werk van God kan zingen: „Ik voel de winden Gods vandaag, vandaag hijs ik het zeil; Geha vend is 't en zwaar van schuim, maar 'k hijs en hoop op heil." Dit lied, waarmee ds. Veldkamp zijn predikatie besloot, werd gezongen door een jeugdgroep uit Deventer, waar ds. Veldkamp enige tijd hulppredikant was. Op 8 februari 1942 hield ds. Veldkamp in Valkenburg zijn afscheidspreek. Na enige tijd in Den Bilt te hebben gestaan vertrok hij naar Hij naar Den Haag. Allen die ds. Veldkamp, zijn vrouw en zijn zoon geluk wilden wensen met zijn jubileum konden dit na de kerkdienst in de kerkzaal doen. Bedankt voor beroep van Geref. Gemeente Leiden Ds. J. Ligtenberg te Oudemirdum heeft bedankt voor het beroep van de Gere formeerde Gemeente van Leiden. academische examens leerdheid N.H.), P Hi Rutg. godge- (Velsen, E Th (Bilthoven); kandidaats Franse t. cn 1.: mej. W Eggink (Breda), mej. E Schenkius ('s-Gra- eskunde: mej. J G van mej. P L Hoenderdaal i (Leiden). :j. M V r d Ku i ('s-Gravenhage). mej. M E J Kraaijei (Scheve (Breda). (Dordrecht); doctoraal ge.neeskunde; mej. E H Leencn E Patay, beiden te Lelden, en artsexamen: mej A w Oostergetel (Eind hoven). mej. Th Planten Cs-Gravenhagel. en de heren J H de Boer (Hoog Keppei)!

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 3