Op de BRES voor ware eenheid in de Benelux a Felle Albanese kritiek op kernstopverdrag Wallace: onlusten schuld t van regering Kennedy Noordse landen wijzen aanbod Z.-Afrika af Brandmerken Jjh aan Cuojnta ZATERDAG 28 SEPTEMBER 1963 A9& iensi I ai plaal werk I r. Hat I ■elijk Wie modern tankt, heeft d uit 5 soorten benzine. I moet ook! Want iedereen rijdt B verschillend, en bij elke auto zijn r de rij-omstandigheden anders. Geef Uw auto 'individuele voe ding'. dat is tóp-kracht bij het g zuinigste verbruik! Overtuig U zélf; kies uit: BP normaal, BP Mix 25, 50 of 75, I BP super. De Super-Mix pompen zijn zeer F speciale pompen. Vraag adressenboekje (per kaart) aan BP, Frederiksplein Amsterdam. De Albanese minister van bui tenlandse zaken, Sjtylla, heeft gis teren in de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties het ge deeltelijke kernstopverdrag fel ge kritiseerd. Sjtylla vergeleek het verdrag met de overeenkomst van München in 1938 en noemde het „een bedrog met ernstige gevolgen voor de mensheid". Het verdrag wekt slechts „gevaarlijke illusies die het verzet van de volken tegen de imperialisten kunnen verzwak ken. Het is ontworpen in het voor deel van de Amerikaanse oorlogs plannen", zo zei hij. Sjtylla noemde de Amerikanen de oorzaak van alle spanningen in de we reld. Over Zuid-Afrika zei hij dat daar kolonialisten en racisten met Ameri kaanse wapens de negers afslachten, die voor hun vrijheid strijden". Sjtylla zei ook dat de Verenigde Sta ten druk bezig zijn agressie tegen Pe king voor te bereiden, maar dat al de ze pogingen waren gedoemd te misluk ken. Voorzover was te zien. waren er geen communistische afgevaardigden in de zaal toen Sjtylla zijn toespraak hield. De rede was met belangstelling tege moet gelfien wegens de nauwe betrek kingen die Albanië onderhoudt met communistisch-China De voorzitter van de Amerikaanse de legatie, Adlai Stevenson noemde de woorden van Sjtylla „een brute terug keer tot de meest extreme demagogie van de koude oorlog". In een verkla ring zei hij dat de toespraak in zijn af wijzing van het gedeeltelijk kernstop verdrag in het geheel niet in overeen stemming was met de hoop op veilig heid en gezond verstand en de sfeer van verzoening die de opening van de-1 ze Algemene vergadering heeft geken- merkt". Christen-democraten hebben kritiek op Franse politiek Jean Seltlinger, de Franse secretaris generaal van de „Nouvelles Équipes In ternationales" (de christen-democratische internationale), heeft vrijdag in Straats- verslag van zijn organisatie Grensproblematiek wordt aangepakt Integratie, éénwording, is een begrip dat wonderwel in onze tijd schijnt te passen. Alle mensen zijn gaan beseffen een enkele uitzondering daargelaten dat landsgrenzen in zekere zin nog maar betrekkelijke waarde heb ben; dat het in de wereld van nu op een zo groot mogelijke samen werking aankomt; dat we daar met z'n allen het meesU^wel" bij varen. Vandaar dus een instituut J als de Verenigde Naties, vandaar de gedachte aan een verenigd Europa; vandaar de samenwer king der E.E.G.-partners; vandaar een economische unie als de Benelux. Commentaar van dr. C. de Galan Gisteren is in Gent een Bene- lux-studierlag gehouden die tot thema had: „Het grensgebied Oost-, alsmede West-Vlaanderen en Zeeland". Studenten onderzocht project en er werden lezingen gehouden over de regio nale ontwikkeling in de grensge bieden. Omdat over dit onderwerp in de randstad Holland niet zo héél veel doordringt hebben wij een oriënterend gesprek inzake de zg. grensproblematiek althans de Belgisch-Nederlandse gehad met de adjunct-dirccteur van het Economisch Technologisch Insti tuut voor Zeeland, dr. C. de Galan te Middelburg. beide zijden der grens ii als niet: burgemeesters, streekraden e.d. mc"" gaan samenwerken. Proefobject Deze en nog veel meer z.g. grens- effecten werden gerapporteerd door de BRES. waarna dit centrum zich ging bepalen tot een experimenteel pro ject, waarbij niet alleen een globale uit eenzetting doch een gedetailleerde ana lyse van de problematiek zou worden gegeven, alsook plannen zouden worden overgelegd die tot een oplossing van de grensproblematiek ter plaatse zouden moeten leiden. burg e ,_J H|.. het vierde christen-democratische wereld congres aangeboden, dat ernstige kritiek op de huidige Franse politiek inhield. Seitlinger verklaarde, dat Duitse con cessies ten aanzien van de gemeenschap pelijke landbouwpolitiek der E.E.G. inl evenwicht moeten zijn met Franse con cessies ten aanzien van de tariefonder handelingen met de Verenigde Staten, de zg. Kennedv-ronde. zei dat de bondsregering haar toe- op landbouwgebied afhankelijk stelde van drie voorwaarden: een douane verdrag tussen de Verenigde Staten en de E.E.G., heropening van de onderhan delingen van de E.E.G. met Engeland en i Europese supranationale unie. Ds. King kondigt Die Benelux nu bijvoorbeeld. Ook I al is er in dit samenwerkingsverband al heel wat tot stand gebracht; ook 1 gaat de éénwordingsgedachte er steeds sterker leven, toch doet zich het eigenaardige verschijnsel voor dat die gedachte minder wordt beleefd rmate men de Belgisch-Nederland- grenzen nadert... nen, heeft men anderzijds ,,de tijd mee" om deze kwesties aan te pak ken, er is thans ook een „apparaat" onder welks vlag gewerkt worden de Benelux. Zo kon. drie jaar geleden, de zg. BRES ontstaan; de Benelux Regionale glasfabriek Economische Samenwerking, een uit- grenseffecten isselingscentrum van gedachten. Als experimenteel project werd geko zen het ontwikkelingsgebied dat be paald wordt door de kanaalzone van Terneuzen naar Gent. Men zou dit qua economische stoffering het „Euro- poortje" van het Zeeuws-Vlaamse grensgebied kunnen noemen, een streek die door de verdieping van het Kanaal van Gent naar Terneuzen (in 1968 bevaarbaar door schepen tot 50.000 toni zeer aanzienlijke ontwikke lingsmogelijkheden bezit. rEr is een overwegend zware indus- kunnen trie in dit gebied zowel op Nederlands als op Belgisch grondgebied: chemi sche industrie. suikerfabrieken, scheepsbouw, textielindustrie, spiegel- wêt' iz. Zouden hier alle worden weggenomen, één consequent regionaal beleid boycot aan van warenhuizen meerderheid van blanken en negers iux moge dan landelijk prima functio- zich zal blijven beheersen en dat er - - geen grote onlusten zullen uitbreken." Toen hem gevraagd werd om commen taar op een verklaring van de neger leider ds. Luther King volgens welke de gouverneur de uiteindelijke verantwoor delijkheid voor de bomaanslag draagt, antwoordde Wallace: „Het opperste ge- I rechtshof en de regering en de agitators De gouverneur van de Ameri- die deze staat binnenkomen hebben meer kaanse staat Alabama, Wallace, schuM uj-j- heeft gisteren in een interview voor de Amerikaanse televisie het Amerikaanse Opperste ge-| Ds. King heeft gisteren het Ameri- rechtshofde regering-Kennedv I kaanse volk opgeroepen tot een nationale pn aoitators" van hniten de staat boycot van zaken waap rassenscheiding en „agitators van DUlten ae -.laaiwordt toegepast b(j het doen van rnko- de schuld gegeven van de rassen-I pen voor de Kerst, dit ter nagedachtenis i de recente gewelddaden dan BOYCOT onlusten in Alabama. De Amerikanen zijn volgens hem door de pers „misleid" over de ge beurtenissen in zijn staat. „Er zijn geen rassenrellen in Alabama geweest, al leen wat botsingen tussen betogers en politie", zo zei hij. „Degene die die bom in de kerk gooide was volslagen krank zinnig, maar ik geloof dat de overgrote levi i de vier negerkinderen die i i kwa: het de onmiddellijke geving van de grenzen zit men nog volledig vast aan de aldaar vanouds bestaande grensproblematiek, die in het woord de barrière heeft gevormd kort geiegd de wel^art aidaar wil be. In dit centrum, deze BRES hebben zitting de ETI's uit de betrokken Ne derlandse gewesten en de Economische Raden, die als „de Belgische ETI's" zijn te beschouwen. (ETI is een gewestelijk economisch technologisch instituut dat, nog steeds regionale ontwikkeling Het gaat dus 01 van de landsgrens derland. Iedereen kent het grillige loop van die grens, welke een onna tuurlijke scheiding tussen in feite twee geografisch op elkaar aangewezen ge bieden inhoudt. vorderen en dat ten dezen als c bindende instantie tussen overheid Ac bedrijfsleven kan worden gezien). BefgiëTIn loo° Va" dez® 'aren 15 In de loop van deze jaren i hartelijke Belgisch-Nederlandse werking ontstaan. De Benelux d.w jel ervan baseert zich deze BRES-groep Spaanse troepen Bijna elk grensverloop vormt Inventarisatie kerk te Birmingham bij de bomaanslag in de breuklijn in het geheel van i telt, heeft meegedeeld, dat deze orga nisatie de boycot zal steunen. Ook de secretaris van de nationale vereniging voor de vooruitgang van gekleurden heeft op een dergelijke boycot aangedrongen. DEI BP steeds 'n stap vóór! Geen bijdrage tot oplossing van rassenprobleem ngsdiei Primeurs voor Nederland and m De eerste multigrade motor-olie was: BP Visco-Static (sept. '54). De eersle van I verwarmingsolie met anti-roestBP Super Haardbrandolie sinds dec. '60. Alleen BP biedt 5 soorten benzine met Super Mix; sinds april '62. In i en ti*P"l kwam BP Longlife, de enige voetgmotor'°bc met dubbele levensduur, at, beh, De ministers van buitenlandse zaken van Noorwegen, Zweden, Finland en Denemarken hebben een uitnodiging van de Zuid- afrikaanse regering om een be zoek aan Zuid-Afrika te brengen afgeslagen. Volgens de regeringen van deze landen kan een dergelijk bezoek geen bijdrage vormen voor een oplossing van het apart- heidsvraagstuk. Het standpunt van IJsland, dat eveneens voor 1327) Niemand zal durvei i wil- of het voorhoofd van de veroordeel- len ontkennen dat het brandmerken de werd gehouden. Voor galeiboevei in beginsel een lijfstraf „aan huid en haar" werd voltrok ken, zoals dat destijds heette. Toch zat bij deze straf, zoals bij vele werd al spoedig een G gebruikt, voor dieven een galg, maar meestal werd toch het stadswapen inge brand. Daardoor konden recidivisten Romeinse rijk het vo valse aanklager moe brandmerkt met een laster) Hoewel dergelijke straffen in onze streken aanvanke lijk volkomen onbe kend waren (in het Oudgermaanse recht worden hoe genaamd geen lijf- te Singe straffen aangetrof fen, omdat wraak a aa daarin de scepter particuliere genoegzaam j Rijnz ingel, de enoeimd' haar gemakkelijk worden herkend e i de be- gezien elke stad haar speciale brand- makkelijk op diens gezicht aflezen, worden ge- Iedere misdadiger droeg zijn ,,ge- (calumnia rechtelijk boeksken" als het ware in het openbaar bij zich en al mogen allerlei bfjzonder- heden en verzach tende omstandig heden daarin heb ben ontbroken, de hoofdzaken stonden er toch duidelijk in aangegeven. En om de hoofdzaken ging TOCH IS IIET ZO! het, want ai- waaiden en aaknemingen tegenwicht leriei bijkomstig heden was in die t(Jd, waarin uit sluitend de daad vergolden werd en op dc dader geen acht werd ge- de gen begane overtredingen en mis- slagen, geen ruimte. drijven werden geacht) drongen in de loop der tijden ook in onze gewesten door en werd het brand- ïplaatst merken sedert de 14e eeuw regei- Maresi matig toegepast als straf voor be- Witte S drog of vervalsing. Zo bijv. bij het ngel. Zij misdrijf van „verwapening", dat een zot gepleegd werd „wanneer men een toegel andermans zegel wist machtig te worden of te laten namaken, en daarmede een kwaad gebruik maak- de S te". Datzelfde zegel moest dan in »el van beide handen worden ingebrand. Later, in de 16e eeuw, werd het brandmerken voornamelijk wegens (üitgezoi diefstal en landloperij uitgesproken en dan naderen we het punt, waarop we hierin niet alleen een straf, maar ook een politiemaatregel moeten zien. Het brandmerken geschiedde met een ijzer, aanvankelijk (wan neer geen bijzondere voorstellingen merking op dc huid behoefden te worden in- noegen de gebrand) was dit een gloeiende sleu tel die tegen het gelaat, de wangen. plaats i at 4 ok motor! de richtii Gelukkig werd onder invloed van het Canonieke recht, dat het brand merken in het gelaat verbood, het merken vanaf de tweede helft van de 16e eeuw alleen nog op de rug voltrokken. Na die tijd moet dus het gezegde in zwang zijn gekomen, dat „men aan het wambuis niet kan zien wie het brandmerk draagt". Daar door had de straf veel van haar po litionele betekenis ingeboet. want juist het zichtbare merkteken had tot doel gehad een ieder te waar schuwen en op zijn hoede tc doen zijn voor de aldus getekenden (om van andere zichtbare gruwelijke verminkingen maar niet te spreken). Overigens moele tijdwcl een hart de ii in die hebben althans in aan- tereehtstelllngen als open- lakeiijkheden werden te gemoet gezien. een bezoek was uitgenodigd, is nog niet bekend. De noordse ministers zouden vol gens de uitnodiging in Zuid-Afrika al les wat zij maar wilden in ogen schouw kunnen nemen en vrijelijk met iedereen, zowel met blanken als met niet-blanken kunnen praten. Politieke waarnemers in Oslo zien de uitnodiging als een „handige tactische manoeuvre" in het licht van de pogin gen van de noordse landen om een for mule te vinden voor een voortduring van de besprekingen tussen de V.N. en Zuid-Afrika over de apartheid. De noordse landen hebben, zoals be kend, bij de V.N. stappen ondernomen om rondetafelbesprekingen tussen Afri kaanse en westelijke landen tot stand te brengen met de bedoeling Zuid-Afrika een alternatief voor de apartheid te kunnen bieden. De zuidafrikaanse regering wilde ove rigens de uitnodiging noch ontkennen, noch bevestigen. GLOBKE WIST VAN NIETS Hans Glcbke, Westduits staatssecre taris en intiem medewerker van bonds kanselier Adenauer, heeft gisteren als getuige verklaard dat hij tijdens de twee de wereldoorlog geen concrete gegevens had over de campagne de joden. Globke had officiële functies. Samen met de staatssecretaris Friedrich Vialon, die tijdens de oorlog deel uit maakte van het Duitse bewind in Let land. trad Globke op als getuige a dé charge in een proces tegen twee vc malige SS-officieren. Günther Fuchs dr. Otto Gradfisch. Zij worden beschul digd van medeplichtigheid aan de moord op 85.000 joden uit het getto van Lodz. De getuigen moesten hun oordcel geven op de vraag of SS-officieren hadden kun nen weigeren orders tot het vermoorden van joden op te volgen. Globke zei dat hij in zijn functie op binnenlandse zaken alleen maar bij ge ruchten had vernomen van de massale slachtingen maar dat hij de geruchten nooit had kunnen verifiëren. Hii zei ech ter uit betrouwbare bron te weten dat nazi-officieren die hun medewerking weigerden, konden rekenen op opsluiting in een concentratiekamp of de dood voor een vuurpeloton. Vialon zei dat hij niet op de hoogte was met de situatie in de oorlog. Rapport-Denning „bestseller" Mevrouw Nhu over het communisme I De schoonzuster van de Zuidvietnamese I president, mevrouw Ngo Dinh Nhu. heeft in een vraaggesprek met het Romeinse tijdschrift „II Tempo" gezegd dat „vreed zaam naast elkaar bestaan een sprookje" is. „Wanneer ze uit tijdelijk belang niet optreden als schurken en moordenaars, kunnen de communisten niets anders dan liegen", zei zij. „De Zuidslaven en de Russen glimlachen u toe en proberen u tegelijkertijd beet te nemen wanneer u niet op uw hoede bent. Het glimlachende en blijkbaar draaglijke communisme van Zuidslavië had me bijna aan het twijfelen gebracht en ik begon al te denken dat een voorzichtige manier van naast elkaar bestaan mogelijk zou kunnen zijn." Een grenseffect dat iedereen aan spreekt: lange files vrachtwagens die door de administratieve molen moeten". Kostbare uren kunnen op deze wijze verloren gaan. nature aan elkaar gebonden streken. Ook onze Belgisch- Nederlandse grens ontkomt niet aan dit willekeurige karakter: de grens- beweging" tussen beide landen hangt nog ten nauwste samen met de posi ties, die de Spaanse troepen op een gegeven ogenblik ten tijde van de tachtigjarige oorlog innamen... In beginsel is het met de grensge bieden altijd zo geweest, dat ze stief moederlijk bedeeld waren: dat ze let terlijk in de hoekjes zaten waar de slagen vielen. Want om te beginnen lagen deze streken al excentrisch ten opzichte van de nationale econo mische zwaartepunten met alle verve lende gevolgen van dien. En daar kwam dan vervolgens nog bij wat Hoe vatte de groep haar taak aan? «u Besloten werd om allereerst de grens- elkaar problematiek eens goed te inventari- al deze probleemzaken adviserende daarna fundamenteel te gaan bekijken. Die inventarisatie leverde drukwekkende waslijst op. Om een klein gedeelte van te in het gehele grensgebied (men idjke mogen wisselen ~""vr op na) ontbreken slissen- aïs waterwegen zo goed cjëie scheepse ontplooiing aanwezig zijn. Gigantisch recept Derhalve hebben het ETI te Middel burg en de Economische Raad van Gent samen een concreet programma voor dit gebied opgesteld, waarin zeer duidelijk wegen worden aangegeven die tot het gestelde doel kunnen doen geraken. Dit programma betreft het grensverkeer, het wegenstelsel in het gebied, de ruilverkaveling, het regio- voorwaarden en wat niet al. Het is een gigantisch recept dat bij wijze van spreken alleen nog maar klaarge-. maakt behoeft te worden. Ja, die uitvoering. Dat wordt een moeilijker kwestie als men bijvoor beeld weet dat de BRES alleen een geen uitvoerende in stantie is; Nederlandse burge gemeenten aan elkaar gedachten spoor- land- als volledig of ze sluiten niet op el kaar aan. Noord-Zuid-verbindingen zijn bijna niet. Beeldend gezegd: weinig wegen pen.... grensgebieden kennen dat het lijkt alsof een bergmassief het ene land van het andere afsluit, gehele spoorcommunicatie met België naar niets mogen be- weet dat alle offi- 'ontacton tussen België en Ne derland nog altijd door „de voordeur", hi casu via Ge wederzijdse ministeries Buitenlandse Zaken moeten lo- bijvoorbeeld loopt i ve één traject: dat naar Roosendaal! «1u.j wat Voorts zijn er tal va wel schamper als de „volkenrechtelijke belemmeringen, die ee hypotheek is aangeduid: meerge- >LnS van goederen in noemde onnatuurlijke en volkomen Nergens zegge en schrij- de weg ook moeten worden vervólgd; van Antwerpen zal een en ander, al of niet in gewij zigde vorm, moeten worden gereali seerd, hetgeen voornamelijk een kwes tie van pionierschap zal zijn, van het in Benelux-kader nemen van grens- barrières met het doel om weer ande re grensbarrières te slechten. Nu de zaken eenmaal in beginsel fors zijn angepakt zal ook het vervolg onge- n in- en uitvoer- n vrije uitwisse- de weg staan. onmogelijk maakten. Behalve voor wat betreft Antwer pen heeft het in feite tot na de twee- opdringende nomische krachten in de richting der grensgebieden sprake was. Een pro ces dat trouwens zijn voltooiing nimmer zal kunnen vinden zonder dat alle grensbarrières zijn geslecht (dat dit kan. daar is iedereen van overtuigd). belangrijke voordelen zou opleve Het ontwikkelingsbeleid i :ijde van de grens is ni- aan de andere grenszijde i dat Hoog bezoek verschil mogelijk is... Ruilverkaveling en streekverbetering houden plotseling bij de grens op, terwijl moesten aansluiten. Voorts is een vraag deren in eikaars landen niet bevorderd als dat geografisch dichtbij is? Maar dan moeten diploma's en andere tes timonia wederzijds erkend worden. Tenslotte; bestuurlijk contact aan uur nadat het rap- or publikatie was vrii- reeds 105.000 exemplaren de Britse Gistermiddag. 36 port-Denning verkocht Geschat wordt dat dit omstreeks 50.000 gulden regering betekent. Van de zijde van de Britse staatsdruk kerij zei men, dat de verkoop van een regeringspublikatie nog nooit zo snel was gegaan. In het algemeen is de verkoop van 20.000 exemplaren van een rege- rings publikatie een zeer goed resultaat, zo zegt men. Tot nu toe is de „best seller" van de regering het rapport-Beveridge over de sociale zekerheid, waarvan sedert de pu blikatie 21 jaar geleden, 280.000 exempla ren zijn verkocht. „Kees de Bok", de mascotte van wat vroe ger de stoottroepen heet te, gaat op 5 oktober „met pensioen". Het 41- stc pantser infanterie ba taljon in de legerplaats Ermelo, dat in Kees' voeding en huisvesting voorziet, zal op die dag afscheid van hem nemen. Kees heeft sinds 1958 zijn goede diensten verricht, maar moet nu weg om dat hij het tempo waar in hij moet meemarche- ren niet zo best meer kan bijhouden. De kring Cuyk van de bond van oud-stoottroepers en stoottroepers zal het ba taljon zijn opvolger Kees 3, aanbieden. In het dorp Offleben in Neder-Saksen (West- Duits land) zijn gisteren vijftien raketten met communistisch propa gandamateriaal neerge komen. Begin deze week hebben de Oost- duitse kranten geklaagd over propagandaballons, lie uit West-Duitsland afkomstig zouden zijn. I De oudste kernreac tor ter wereld, die de weg heeft geëffend voor de ontwikkeling van de eerste plutonium A-bom, zal na 20 jaar in dienst te zijn geweest in no vember worden gesloten. De reactor, die staat in Oak Ridge (Tennessee), Het beeld van Karei X Gustaaf op het markt plein van dc stad werd hiertoe met een bepaalde pasta bestreken. wordt afgedankt omdat hij is verouderd. Hij le verde o.in. het explosief materiaal voor de bom men die op Hiroshima en Nagasaki zijn geworpen. I Een jury rechtbank door de duiven jeuk heeft gisteren 1,1 miljoen de poten krijgen, dollar schadevergoeding toegekend aan een 12-ja- rige jongen, die vanaf de borst verlamd is nadat op 7-jarige leeftijd een lichtreclame op hem stortte. De vertegenwoor diger van de firma heeft aangekondigd dat hij be roep zal aantekenen. Dc BRES is voorlopig al heel blij it cr grote aandacht cn belangstel de...».; voor haar „teamwork" is. Dit elkaar blijkt uit het feit dat de Raadgevende Interparlementaire Raad van de Bene lux in het afgelopen voorjaar een uit gebreid bezoek aan de Belgisch Zeeuws-Vlaamse nanaalzone heeft ge bracht en zich over alle problemen uitvoerig liet voorlichten. Dit blijkt uit het feit dat er in deze zelfde kanaal zone voor het bedrijfsleven een z.g. hearing over deze problematiek kon worden gehouden. Het blijkt ook uit soms hele kleine dingen. Bijvoorbeeld toen iemand van het E.T.I. in Middel burg op een Nederlandse ruilver- kavelingskaart de voortzetting van een Belgische industrieweg zag geprojecteerd, die tot nu toe aan de grens „in het niets" eindig de. Of toen de Zeeuwen die lange tijd vrij onverschhillig tegenover de Beneluxgedachte bleven, juist door het werk van de B.R.E.S.- werkgroep tot andere inzichten kwamen, hetgeen zij uitten in de oprichting van een (particulier) Comité Benelux in hun gewest, dat zich ten doel stelt de Belgisch- Nederlands-Luxemburgse samen werking verder uit te dragen.* Formateur voor Grieks kabinet aangezocht De leider van de Griekse partij-unie van het centrum. George Papandreoe, heeft verklaard dat zijn partij niet aan de verkiezingen, die op 3 november wor den gehouden, zal deelnemen en de uit slag van deze verkiezingen niet zal er kennen. Het donderdag door Koning Paul ondertekende decreet tot ontbinding van bet parlement betekent „begunstiging van een enkele partij, de nationale radi- tegen duiven te bescher- eale i Het zakenkabinet van premier Pipine- lis werd destijds gevormd nadat premier Karamanlis was afgetreden wegens ver schil van mening met Koning Paul over diens bezoek aan Londen. Het Griekse termijn parlement werd in 1961 volkomen Het I In de Zweedse stad Malmoe is met succes een nieuw middel be- hij verblind was proefd om standbeelden een tegenligger. Een Amerikaanse stu dent, de 22-jarige Peter Nesion Landermann, is gisteren in Minsk tot drie jaar gevangenisstraf ver oordeeld omdat hij een Russische voetganger had doodgereden. Lan dermann had tot zijn ver dediging aangevoerd dat door i-imichalis. de 63-jarige voorzitter van het Griekse opperste gerechtshof, verzocht een overgangskabinet te vormen, dat s lands zaken tot 3 november zal moeten behartigen. hebben gisteren in de Brusselse binnen stad een geslaagde roofoverval uitge voerd op een groot warenhuis. Gemaskerd en voorzien van automati sche wapens renden zfl het gebouw bin nen, overbluften de kassier en verdwe nen met een geldkistje met een inhoud van 275.000 Belgische francs.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 5