W Sun» Elke dag beleven als was hij de eerste en laatste Maandag huldiging van de heer Dekker te Noordwijk Sunil"'met ultra-waswerking doorbreekt de witheidsgrens Succes is vaak het eind van alle geluk Oud-zeelieden zongen de burgemeester toe Sunil geeft het hoogste wit ff. fj.*. MJXWK LEIDSE COURANT 13 DONDERDAG 26 SEPTEMBER 196» Christenvrouwenbond KATWIJK TN DE Oranjezaal van het Jeugdhuis hield gisteravond de christenvrou wenbond, afdeling Katwijk, de eerste vergadering van dit seizoen. Dt presidente, mevrouw Van Duijn-Kruyt, hield een metitatie naar aanleiding van de reizende Kamerling uit Handelingen 8. Ook wij mogen lifters zijn aan de kant van de weg evenals Philippus dat was, maar het gaat erom of wij erop uit zijn iets te krijgen of alles te geven Het is Gods bedoeling dat wij de toevallig op onze levensweg geplaatste mensen van welk welke kleur dan ook, de Boodschap brengen. Als nieuwe leden werden welkom ge heten mevrouw Freke en mejuffrouw De Wit De vereniging verloor in het afgelopen jaar drie leden door overlij- De ziekenbezoekcommissie, bestaan de uit mevrouw Muizelaar-van Beelen en mevrouw De Koning-Ouwehand, deed weer zeer verdienstelijk werk. Na het huishoudelijke gedeelte sprak de heer J. Vink alhier over: ..Wat is ge- luk?" Spreker ging nader in op de|i^k"J^ ëtadï vraag of geluk is een werkelijkheid, verwachting of een moment in ons le ven. Is er wel sprake van een band tussen de mens en het geluk Onze tijd kenmerkt zich door weinig geloof aan geluk en als er nog sprake is van geluk dan bedoelt men daarmee een auto of een landhuis. IÜks. De achtergrond van het geluk is een persoonlijke binding. Het zinne lijke geluk is explosief evenals het be zit van veel geld. Men vindt in tijd veel mensen die raar omspringen met geld. Er is bü hen geen juiste verhouding tot hun levensinhoud. Er bestaat daarom een verderfelijke a moede en een verderfelijke rijkdom. Een andere vijand voor de mens kt ook het „succes" worden. Succes is alle geluk doordat Zoekers Onze ervaring geeft ons op latere leeftijd vaak de overtuiging dat er geen geluk is, integendeel juist veel onge luk. En toch is geluk een reëel bezit. Wij allen zijn gelukzoekers zonder dat wij het weten naar het verloren paradijs. De wil om gelukkig te zijn leeft in ons allen maar zeer vaag. In ons leven is meer de angst, de angst voor de toe komst Als men in deze tijd over geluk praat, wordt dit aangemerkt als een gebrek aan ervaring. In deze welvaarts- tijd is er de lust tot ondergaan. Dit is de tragiek van veel moderne romans. De mens is bestemd voor het geluk. Geluk heeft te maken met ons inner- Ijjk-zijn en niets met een toto of iets dergelijks. Geluk is iets zeer persoon- KATW IJK AAN DEN RIJN Winst voor KDC Het tweede tiental van de Katwijkse damclub KDC speelde een competitie wedstrijd tegen HDC II uit ALphen aan den Rijn. Na een zeer spannende ontmoeting wisten de KDC'ers met 119 te winnen. De gedetailleerde uitslagen: J. Sloot weg (KDC)-P. Kalshoven (HDC) 2—0: J. van Duyvenbode-H. M. van Donk 11: H. Voorzaat-J. Dissel 20; J. Schoneveld- T. Wortman 02: J Godwaldt-W. J. Ravensbergen 20: Arn van Beelen-J. Spek 11; A. Verhoog-G. van der Meer 02; C. de Winter-L. Verdegaal 02; J. R. van Slooten-G. Blauw 20; Ab van Beelen-T van Doorn 11. Door deze overwinning neemt KDC II nu de eerste plaats in op de ranglijst van de eerste klasse In Katwijks gemeentehuis GISTEREN brachten ter gelegenheid van het jaarlijkse verenigings congres leden van de Vereniging van Nederlandse Kaap Hoornvaarders een bezoek aan Katwijk. De leden, allen oud-zeelieden die in vroeger ja ren op zeilschepen rond Kaap Hoorn voeren, werden met hun dames om elf uur in de trouwzaal van het gemeentehuis door het gemeentebestuur van Katwijk ontvangen. Aanwezig waren burgemeester H Duiker, de wethouders C. van dei Plas en H. Haasnoot en gemeentesecre taris J. C. Tieleman. KATWIJK Evangelisatieeauienkomst Onder het motto „Christus voor Kat wijk Katwijk voor Christus" zal zon. dag onder auspiciën van de interkerke. lijke opwekkingsbeweging „Stromen van Kracht" een begin worden gemaakt met bijzondere evangelisatiesamenkonv sten. De diensten zullen een fris karakter dragen en daardoor vooral jonge me en randkerkelijken aanspreken. Zo zal de eerste samenkomst worden opgeluisterd door een bekend straatevangelisatie- jeugdteam uit Amsterdam. Deze jonge lui, zelf eens zonder Christus, trekken nu in de weekends de binnenstad ii daar hun getuigenis te geven. Zij zullen daarover zondag iets vertellen. Verantwoordelijk evangelist is de heer Dick Repko uit Leiden. De diensten worden gehouden in de UNI-zaal aan de Weth. Ouwehandstraat, aanvang 4.30 uur. (Avertentie) Katwijk opgelet VRIJDAGMARKT Speciale aanbieding van Japie. Ons bekende super wit herensportgoed, alle maten 1-98 Elk tweede stuk 0.99 Lange onderbroeken en borstrokken 2.98 Twee stuks 5. Herenflanellen, dubbele borst 4.98 Damesslips tot 48 nu 0-69 De echte Noorse herentruien met het kroontje van 29.98 nu 22.98 Kom, en zie onze prijzen. Japie Teleurope De achtste druk van Teleurope. „In dustrie und Handel in Europa" is ver schenen en daarmee een adresboek met 3000 grote bladzijden en volgens de uit gever (Teleurope, Darmstadt, West-Duits- land) in 244 landen in gebruik. Het be vat viertalige registers van handelson dernemingen in de achttien landen van de OEES en Finland. Er is een alfabe tisch register van firma's met post- en telegramadressen, naar de landen gerang schikt; voorts een indeling in branches en bronnen van inkoop en ten slotte een register van telegramadressen. Al vaker hebben wij erop gewezen dat de tabel tegenover pagina 31 voor wat Nederland betreft geheel mis is; overigens een goed verzorgd werk, dat in de in betekenis toenemende Europese markt steeds waar devoller zal blijken te zijn. HORLOGES GOUDEN RINGEN VERLOVINGSRINGEN KLOKKEN Vrijblijvend zichtzending aan huis G. KOELEWIJN De burgemeester sprak de gasten toe en heette hen welkom. De voor zitter van de bezoekende vereniging, de heer Van Vulpen, dankte voor de gastvrije ontvangst. Tijdens het ongedwongen samenzijn werd op voorstel van een der oudzee lieden de burgemeester toegezongen een „He's a jolly good fellow". De lunch werd door de bezoekers gebruikt in hotel Riche. In de loop van de middpg bracht men een bezoek aan de Visserijschool. waar het gezel schap. dat uit ongeveer vijftig perso nen bestond, werd rondgeleid door de directeur, de heer C. Varkevisser. HAZERSWOVDE Kettingbotsing op de Hoge Rijndijk Vanmorgen heeft zich op de Hoge Rijndijk ter hoogte van fouragehai\det De Hoop een kettingbotsing voorge daan, waarbij geen persoonlijke on gelukken zijn gebeurd, maar wel vrij grote schade aan vier personenauto's is aangericht. Omstreeks tien over acht stopte d( heer R. uit Vreeswijk voor een in dc regen liftende jongedame. Hij deed dit op de rijbaan, zodat een achteropkomen de auto, bestuurd door d'e heer De W uit Hazerswoude, plotseling moest stop pen. Dit gekikte hèm wel. maar niet do daarachter rijdende heer Van B. uit Den Haag, die nummer twee op nummer éé-n De laatste automobilist van het rijtje van vier, de heer P. van L. uit Alphen aan den Rijn. kon eveneens niet tijdig stoppen en drukte de harmonica nog iets meer in elkaar. De nummers twee en drie moesten worden weggesleept. Of de liftster nog verder is gekomen, kon men ons niet meedelen. Hazprsivoude-Rijndiik Marine-officier in Rijn verdronken Vanmorgen omstreeks kwart voor acht Is de 53-jarige marine-officier L. J. Hor dijk, die in Alphen aan den Rijn woonde en met zijn auto op weg was van Alplien naar zijn werk in Den Haag, ter hoogte van de Vier-Heemskinderenbrug te Ha- zerswoude-Ründijk van de weg geraakt en in de Rijn gereden. Toen zijn lichaam boven water werd gehaald, bleek de man reeds te zün verdronken. Het heeft nog geruime tijd geduurd voordat men ook de auto boven water had. Tot dat ogenblik verkeerde men nog in onze kerheid over eventuele andere slacht offers aangezien niet bekend was. of be halve de lieer Hordijk zich nog meer personen in de auto bevonden. Dit bleek echter niet het geval te zijn. Wat de oorzaak betreft: er wordt ver moed, dat de wagen van de heer Hordijk na een inhaalmanoeuvre in een slip is geraakt. Een scooterberijder, de heer Van Leeuwen uit Hazerswoude, heeft zich nog te water begeven. Naast al dit negatieve is het positieve dat men weer het wezen van iedere dag gaat beleven. Dit goed te ervaren, maakt dat iedere dag weer anders, weer n is. het wordt geen herhaling meer. Men gaat dan door krijgen dat heit geluk tot ons komt in de gewone dingen in het spel der kinderen, in de handdruk. Hiertoe is nodig dat wij de innerlijke vrijheid hebben los te komen van aller lei dingen. Dan ontdekt men achter de schutting van verplichtingen nog veel Thans Elke dag moet worden beleefd was hij de eerste en laatste dag. Geluk is niet in het verleden of in de toekomst maar het is nu. Daarom moeten wij het heden niet opofferen aan de toekomst We moeten vandaag gelukkig zijn. Men kan ook gelukkig zijn in droeve dagen. Geluk is niet een hebben maar een zijn. Het geluk is niet mededeelbaar en men kan ook geen cursus geven om de mens gelukkig te maken. Het doel van zijn bestaan bereikt de mens dan ook nooit uit zichzelf. Het is alléén bereikbaar in het geloof. De gelovige is Gods kind en daarom Zijn eigendom en in God is al zijn heil en geluk. Er volgde een geanimeerde discussie. NOORDWIJK Met gongwedstrijd seizoen begonnen De schaakvereniging Daniël Noteboom is het winterseizoen begonnen met gongwedstrijd in pension Jowé. Uitsla gen, groep A: P. Bedijn, 7 punten; J. ■Scheepmaker 6; A. Leenheer 5; C. de Putter 5; J. Hogeveen 4: H. Veenstra 4; C Scherpenisse 2'4 P. Lindhout 2; W. van Rooyen Groep B: J. J. Bizot 7té: J. Turk 6ü; F Hoek 5'i; J. de Bock 5; J. A. van den Bos 3 Ié; A. Veefkind 3; C van Duin 3; J. van Veen 2 H Mammen 0. Finale: 1 J Turk; 2 J. J. Bizot; 3 en 4 J. Scheepmaker en P. Bedijn Besloten werd de clubavonden voortaan weer op maandag te houden. Schietnieuwa De schietclub BVL heeft haar eerste wedstrijd alweer achter de rug. Met de buks werden de medailles gewonnen door mejuffrouw A. van Weeghel, 55 punten, eerste klasse. J P. Goudriaan, 48 punten, tweede klases en W. Wassing. 43 punten, derde klasse. Met k.s.o waren de resul taten: D. A. Lüsohen, 55 punten, eerste klasse en N. F. Jonkers. 56 punten, tweede klasse. OECSTGEEST Bibliotheek Op zaterdag 5 oktober om 3 uur zal in de hal van het Rijnlands lyceum te Oegstgeest de nieuwe openbare biblio theek Oegstgeest in gebruik worden se- n De openbare bibliotheek zal te- dienst doen als schoolbibliotheek. MAANDAG hoopt de heer A. Dekker afscheid te nemen als gemeente ontvanger te Noordwijk. Hem zal een hartelijke huldiging worden bereid. Niet alleen is hij veertig jaar in dienst van de gemeente Noordwijk werkzaam geweest, maar hij vervult ook tal van functies op maatschap pelijk gebied. Daarmee heeft hij de Noordwijkse gemeenschap ten zeerste aan zich verplicht. Het afscheid valt in drieën uiteen, 's Morgens om elf uur ivordt in het raadhuis afscheid van het personeel genomen, 's middags om drie uur is de heer Dekker het middelpunt van een bijzondere gemeen teraadsvergadering en van vier tnif tot half zes wordt in Het Hof van Hol land een receptie gehouden. ooral op historisch gebied en kunst •ooral schilderkunst De heer Dekker is 28 augustus 1898 te Leeuwarden geboren. Hij begon zijn loopbaan als volontair op de gemeen tesecretarie te Leeuwarderadeel en daarna adjunct-commies op de se cretarie van Den Helder. In 1923 kwam de heer Dekker naar Noordwijk, waar hij commies-chef op de afdeling finan- werd. Op 1 april 1930 volgde zijn benoeming tot gemeente-ontvanger te- centraal kassier van alle bedrij en takken van dienst (onder meer de volledige centrale incasso). Literatuur Met als basisopleiding mulo en han delsschool had de heer Dekker inmid dels nog verscheidene andere diploma's behaald, onder meer gemeente-admini stratie en boekhouden. Zijn persoonlijke belangstelling gaat uit naar literatuur Functies die verband houden met zijn werk zijn het penningmeesterschap tevens lidmaatschap van het dagelijks bestuur van de Nederlandse bond van gemeente-ambtenaren, het lidmaat schap van het bestuur van de afdeling Zuid-Holland van deze bond en het se cretarisschap van de adviesclub voor de gemeente-ontvangers. Andere functies door de heer Dekker vervuld secretaris-penningmeester van de afdeling Noordwijk van het Groene Kruis, secretaris-penningmeester van de stichting Kraamcentrum voor Noordwijk en omliggende gemeenten uitgaande van het Groene Kruis, secre taris-penningmeester van de Van Lim burg Stirum Geversstichting en secre taris voor Noordwijk van het Neder lands Oorlogsgraven Comité. Geslaagd De heer Q. C Barendse heeft de hoofd akte onderwijzer behaald. Nieuw SunilHF heeft een ongekend wasvermogen Nieuw SunilHF maakt U een waservaring rijker. Dit is pas wassen! SunilHF met ultra-waswerking geeft een sop dat bewéégt en dat diep in de vezels doordringt. Geen vlekje, geen vuildeeltje krijgt meer een kans. SuniIHF heeft zo'n reserve aan wasvermogen dat de kracht in het sop blijft tot en met de iaatste was. Ook al wast U in het hardste water. SunilHF doorbreekt de witheidsgrens SunilHF kaatst de onzichtbare ultraviolette lichtstralen die op het wasgoed vallen terug als het hoogste wit. Zó doorbreekt SunilHF de witheidsgrens. Kijk..kijk naar het resultaat! Voelde U ooit zo'n voldoening op wasdag? Nog nooit had U een was zo helder, zó volmaakt wit. En let eens op Uw nylon en andere moderne stoffen. U ziet het...ook zij worden schitterend wit dankzij SunilHF. MET ULTRA-WASWERKING Probeer SunilHF nu extra voordelig. Tijdelijk 50 cent korting op het voordeelpak en 25 cent op het groot pak

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 13