gratis LADON toiletzeep bij elk voordelig Vierlingpak Spekkie en Blekkie en de Blauwe Poema een kost olijk stuk. ïflEUWE LEIDSE COURANT 10 DONDERDAG 26 SEPTEMBER 1963 in envelop (of op kaar» geplakt) verzenden aan het Bureau van dit blad V Icvnt noteren als rvieuwe abonnee De»—van ingang; betaling per WECK/MAAND/KWARTAAL/GIRO (doorhalen wat niet van toepassing is) Zelf ben rk al abonnee. Voor het aan brengen van nevenstaande nieuwe abonnee heb ik dus recht op „DE DOKTER ZEGT(1) „DE DOKTER ZEGT(2) TIP-PARADE-TWEE (Vol het hokje in voor het boek dat u wik hebben) Schrijf hier uw eigen naam en adres: De mens van heden verlangt naar een vorm van beweeglijk wonen. De meubels worden werkelijk meubilair, beweeglijk, door hun omvang en vorm, alsook door de mogelijkheid van uitwisseling van meubelen uit ver schillende kamers. Men kan bergmeubelen samenvoegen, uitbreiden en opbouwen, terwijl het aksent bij de inrichting van de woning is verlegd. Maar ook Uw woonruimte kan rust en ontspanning bieden, kan een ei land van levensvreugde, gezelligheid en behaaglijkheid zijn, in het biezonder met het oog op de langere vrije tijd. De nieuwe ruimte kenmerkt zich door een mooi lijnenritme, de op elkaar afgestemde verhoudingen van de los opgestelde meubelen, door de overwogen kleurenschema's, de bekoring van de struktuur der toe paste stoffen en andere materialen. „Beweeglijk" zijn de afgelopen weken zeker ook geweest een staf van deskundigen om „Beweeglijk wonen'' mogelijk te maken. Achter de schermen werd hard gewerkt om U kennis te laten nemen van internationale ontwerpen, interessante vormen, kunstzinnige kreaties en fantasievolle dessiQontwerpen van Janine van Amelsvoort, welke samen het harmonische geheel vormen van „Beweeglijk wonen" (Expositie parterre Bree- straat en 1e etage meubelafdeling). Op de 2e etage zal tegelijkertijd een keur van woningtextiel te zien zijn en wel in uitgebreide vorm, het aksent leggend op de inrichting van Uw woning. o.a.Een biezondere weel de aan overgordijnstoffen. (Klassiek en modern). Vitrages, (als Uw visitekaartje zijnde) ragfijne weefsels in uni en fantasie. Vloerbedekking, in al haar genuanceerde schakeringen. „Beweeglijk wonen" moet U zien. Onze deskundige advis'eurs verwachten U en verstrekken U gaarne alle inlichtingen. uw kunstgebit vast op z'n plaats veilig en desinfecterend bij apothekers en drogisten Advertenties wijzen de weg naar voordelig inkopen 45. „Een kopje koffie? Daar zou ik trek in hebben!" knikte Jakala vergenoegd. Spekkie holde weg en in zijn opwinding tuimelde hij haast het trapje af, maar ge lukkig wist hij zich nog juist vast te grij pen en in evenwicht te houden. Toen hij terugkwam droeg hij voorzichtig een kop koffie voor zich uit, dat hij met een kleine buiging aan Jakala overhandigde. „Alstublief," sprak hij „een van die kleine tegenprestaties, waar ik altijd zo sterk in ben geweest. Ik hoop dat het u smakelijk mag bekomen." Spekkie voegde zich weer bij zijn vriend Blek en de jongens namen in een gemak kelijke stoel plaats en bleven een tijdje ge noeglijk zitten keuvelen met oom Bram en commissaris Bonebakker. Maar na een half uurtje riep Blekkie uit: „Ik geloof dat we een klein dorpje nade- de Spekkie was al naar de verschansing ge stormd. En inderdaad: ze naderden een Indiaans dorp. dat uit een aantal primitieve huisjes bestond die op een tamelijk open plek aan de waterkant stonden. „Het z-zullen toch geen w-wilden zijn, die ons zullen b-beschieten met v-vergiftigde p-PÜlen. oom Bram?" vroeg Spekkie ang stig. maar oom Bram stelde zijn neefje gerust. „Nee. maak je maar geen zorgen, jongen. De Indianen die hier wonen, doen niemand kwaad. We zullen eens aanleggen en een praatje met de hoofdman gaan maken." Het was Spekkie aan te zien dat dit voor uitzicht hem maar half aanstond, maar „De Kanmefaat" minderde vaart en meerde even later aan dc oever, waar de bevolking van het dorpje: mannen, vrouwen en kinderen, reeds tezamen waren gestroomd. Ze stapten aan land. waar de hoofdman, die zich van de anderen onderscheidde doordat hij een lange broek droeg, met een buiging op hen toekwam. Oom Bram en Jakala drukten hem dc hand en natuurlijk drong onze vriend Spek zich ook haastig „Gegroet, machtig opperhoofd!" zei hij plechtig. „Pippeldrecht groet dc beleefde Indianenvolkeren van de Babapone. Dat wc maar lang mooi weer mogen houden en dat de krokodillen maar schaars mogen zijn. Ik heb gezegd!" De hoofdman keek Spekkie strak aan, zonder ook maar enige bevreemding te laten blijken. „Hauni, haudi," sprak hij. „Biki rekkie kakalo." kost u niets als u het verdient met deze bon T Alles alfabetisch te vinden Een kostelijk stuk toiletzeep, speci aal voor u geïmporteerd. Heerlijk schuimend en met een heel bijzon dere geur deze zeer duidelijke pocket over gezondheid en ziekte

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 10