de zon kost: Citroën ami6 KERNHOUT INDUSTRIE Meubelen direkt van fabriek aan partikulieren NIEUWE LEIDSE COURANT g VRIJDAG 20 SEPTEMBER 1963 BIJ de aml6 kost de zon niet meer dan f300.-. Dat Is de prijs van zijn soepel lopende vouwdak, misschien wel het meest economische van Europa. En wat heeft de aml6 voor nieuws bij slecht weer? Een stoere, versterkte motor die vinniger accelereert en u nog sneller door ons Land van Gladheid trekt. Konstante snelheid Is Immers de kracht van de aml6: voorwlelaandrljvlng, laag zwaartepunt en een nieuwe vering - aangepast aan die hogere snelheid 'ruimen' regen, sneeuw en ijs van de weg. Onderhoud U ontdekt Iets verbazends als u het 'all-ln' kontrakt bekijkt: de royale, komfortabele aml6 blijkt even goedkoop In onderhoud als een 2cvl Eerst j/\ IKERNHOUT zien - dan meubels kopen mogelijk Betaling SATURNUSSTRAAT1 BINCKHORST Telefoon (070)-851905 Dagelijks geopend van 8.30-17.30 Ook Zaterdags van 9-17.30 6,12,18 Enkele minuten van af station Voorburg N.S. en vanaf het eindpunt van de gele tram. Voorburg. Van uit de stad ook bus lijnen 30, 40, 41 en 42. Met de auto ge makkelijk te bereiken via Binckhorsllaan en 40. „Naar de k-kant toe z-zwemmen?" sta melde Spekkie proestend en snuivend. „Dat is gemakkelijker g-geze©d dan g-gedaan! O, hoQp roe, b-beste b-brave Ben Bokkel! Daar k-komen de ka-ka-kaaimannen!" „Ik zie nog niets!" schreeuwde de journa list. „Zwemmen, jongen! Sla je armen uit! En laat dat touw los!" Op dat ogenblik kwamen oom Bram en Jopo, allebei met een geweer gewapend, het dek opstormen. Het schip had inmiddels vaart geminderd en lag nu bijna helemaal stil. Maar Spekkie lag nu zeker vijfentwintig meter achter. Hij bad de lasso eindelijk laten schieten en zwom moeizaam, met trage arm bewegingen, op de oever af. juist toen Blekkie eveneens het trapje weer kwam opgebold, begon „De Kaninefaaf achteruit te varen. „Zijn er al krokodillen bij Spekkie, oom Bram?" kreet Blekkie angstig. „Nee. gelukkig nog niet, jongen!" ant woordde oom Bram, die zich op het achter schip bij de reling had opgesteld, het ge weer half in de aanslag. „Maar Spekkie zwemt niet door. Ik weet niet wat hem man keert O, nu zet hij er gelukkig was meer vaart in." Blekkie zag, dat zijn dikke vriend de oever nu bijna had bereikt Hij greep het afhan gende lassokoord en trok zich eraan uit het water op. Hij bengelde misschien een paar decimeter boven het oppervlak, toen eens klaps de kop van een kaaiman op een meter of tien van hem vandaan opdook. „Klimmen, Spek!" schreeuwde oom Bram ontzet. „Klimmen! Er komt een krokodil op je af!" Spekkie slaakte een snerpende kreet en hees zich steunende en kreunend een paar meter verdeT omhoog. Dan bleef hij weer amechtig hijgend hangen. „Nog hoger!" riep Bleikkie. „Hoe hoger, hoe veiliger, Spek." Maar onze dikke vriend scheen al zijn krachten te hebben verbruikt. Hij hing slap aan het koord en het leek Blekkie toe. alsof hij ieder ogenblik omlaag kon tuimelen. Maar dan weerklonk er een knal en de krokodil verdween in de diepte. Niet op me s-schieten!" kreet Spekkie. „Ik zal het n-nooit meer d-doen!" .Zeg niet zulke stomme dingen, jongen!" raasde oom Bram. En J»oud je alstjeblieft vast. We komen je ophalen. Het zetten van koffie met een snelfilter met filterzakje is een goede methode mits de koffie zorgvuldig op Juiste wijze wordt gemalen. Fijn gemalen koffie (echter niet tot poeder) is het meest geschikt. De koffie loopt dan niet te snel door. De bij zondere kwaliteit, de fijne geur en pittige smaak van D.E. Koffiekomen op die wijze volledig tot hun recht. Uw winkelier heeft de hiervoor benodigde D.E. koffie, filterzakjes nu in voorraad. D.E. koffiefilterzakjes middel-groot 75 ct. D.E. koffiefilterzakjes Groot Formaat 95 ct. lekkere koffie... De D.E. snelfilter, pas- send op bijna elke koffie pot, is verkrijgbaar voor 500 punten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 8