TUINDERS WONING NA JAAR NOG ONBEWOOND Hoogheemraadschap verbiedt afwerking R Bouwer won eerste ronde Schipluidens conflict Afdeling Leiden KNVB hield jaarvergadering Voor zwemexamens bijna 200 scholieren geslaagd Mr. Biesheuvel wil een rechtvaardig beleid I 196 .lISUWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 19 SEPTEMBER 1963 (Van een onzer verslaggevers) 1/fINISTER Bogaers (volkshuisvesting en bouwnijverheid) mag dan gis- 'I termiddag bij de opening van een Maastrichtse tentoonstelling zijn lezorgdheid over de woningnood uitgesproken hebben, door alle ambte- ijke instanties wordt toch niet altijd snel en efficiënt gewerkt om deze lood te lenigen. In deze trant redeneert de heer C. P. M. van der Knaap 24 jaar) uit Kwintsheul. Niet dat de heer Van der Knaap, tuinder van be- oep, de minister er persoonlijk op aankijkt, maar wel is hij misnoegd ver de houding van het hoogheemraadschap Delfland, dat hem de bouw an een woning langs de Zwethkade, tussen Wateringen en Schipluiden, «twist. jaar staat daar op ambtenaar van Delfland met de mede deling, dat de aanvraag eerst naar de Woudse Droogmakerij gezonden had moe ten worden. Het werk werd opnieuw stil gelegd en de heer Van der Knaap nam contact met Delfland op. Van deze zijde deelde men hem echter mee, dat de dijkgraaf dr. J. Winsemius met vakantie s en de waarnemend-dijkgraaf wenste deze zaak geen beslissing te nemen. Ongeveer drie weken heeft de heer Van der Knaap moeten wachten. Op 6 septem- A1 ruim ledne afstand van de Zweth een ironing, die de heer Van der Knaap et bouwen, maar welke hij niet ïag betrekken, daar hij van Delf- and geen toestemming krijgt. Pro ederen heeft er voorlopig toe ge- eid, dat de gloednieuwe prefab- ironing (een huis, dat voor f 25.000 klaar geleverd wordt en IHIl|innen zes weken bewoond kan rorden) niet afgebroken behoeft te rorden. De heer Van der Knaap, die vorig iar getrouwd is maar by gebrek aan imte nog bij zijn ouders (L. Wete ingkade 20 te Kwintsheul) inwoont, eeft tot nog toe weinig plezier van ijn fiere op Schipluidens grondge- lied staande woninkje beleefd. Hij is de houding van het hoogheem schap wat wrevelig geworden, zijn mening is de gehele affaire •t gevolg van een onredelijke pres- i gekwestie. Gang van zaken J De gang van zaken schetst hij als volgt: (n oktober 1961 meldde de heer Van der ïaap zich bij de N.V. Bouwfonds Neder- ïdse Gemeenten aan voor de bouw doet, want ze geeft niet minder dan dertig jaar garantie. En trouwens, wat verderop staat een huis nog dichter bij het water ofschoon ook daar niet geheid is, is de woning toch bijzonder solide". De dakpannen worden ver wijderd. De bouw had na de be slissing van Gedeputeerde Sta ten, die in het voordeel van de eigenaar uitviel, niet voortge zet mogen worden. Onverbidde lijk gelastte het hoogheemraad schap Delfland: Weg met de pannen. ber keerde de dijkgraaf van vakantie terug. De ongeduldig geworden tuinder reed 's avonds naar het privé-adres van de heer WinsemiusVolgens de heer Van der Knaap werd hij .daar allerminst vriendelijk ontvangen en dr. Winsemius geantwoord hebben, dat hij wel kon gaan procederen bij Gedeputeerde Staten en wellicht zou winnen, maar bij behandeling voor de Kroon toch het onderspit zou delven. Motief De heer C. P. M. van der Knaap (24 jr.) is er wrevelig van geworden. „Eén handteke ning ontbrak en daarom staat m'n huis nog leeg. Na drie da gen werken zou ik erin kunnen trekken". RiiiiiiiiiiiiiiiiiinniiiiiiiiiiiiiiaiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiHiiiiiiiin een premiewoning. Op 9 juli 1962 zou de Eremietermijn aflopen en wilde hij die in ntvangst nemen, dan diende er uiterlijk 6 juli gebouwd te worden. Alle vergun ningen waren binnen, tenminste dat dacht de heer Van der Knaap. Alleen de door de Woudse Droogmakerij (de polder, Vaarin het bouwterrein ligt) uit te geven rergunning moest nog door het hoog heemraadschap getekend worden. Op 9 juli vorig jaar begon men du« ijlings met het leggen van de funde ring, teneinde de premie van ongeveer '3000 te bemachtigen. Op 15 juli ver scheen echter een opsporingsambte naar van Delfland, die tegen de heer der Knaap proces-verbaal op maakte, wegens het onwettig bouwen van een woning op de boezemkade. Een aanvraag had eerst bij het hoog- iheemraadschap ingediend moeten wor den, aldus deelde de ambtenaar mee. Als motief voor het bouwverbod voerde de technische dienst van het hoogheem raadschap aan, dat bouw op de boezem kade zonder vergunning ontoelaatbaar was. Voor de heer Van der Knaap, die van het polderbestuur en de gemeente Schipluiden alle medewerking had onder vonden, betekende deze weigering dus een grote teleurstelling. Zijn huis staat meer dan het minimaal toegestane me ters uit de as van de weg. zo vertelde hij. „Daar kan Delfland me niet op vangen De grond is stevig en de woning licht. Het Bouwfonds achtte het niet eens nodig palen voor de fundering te heien en deze onderneming weet toch echt wel wat Delfland meende, dat er, voor de beslissing van G.S. viel, een gat in het dak zat. Daarom werd er weer een gat gemaakt, ondanks het protest van de heer Van der Knaap. Met asfaltpapier is het nu afgedekt. Geen gedrup meer Tijd van koperen kraan nu voorbij? De 82-Jarlge oud-directeur van de ge meentelijke waterleidingbedrijven resp. te Vlaardingen, Boskoop en Assen, de heer J. Sneep, thans wonende te Oos terbeek. heeft na jarenlange experimen- en met medewerking van de AKU plastic waterkraan uitgevonden die nooit kan lekken en volgens Insiders "DE' kraan van de toekomst gaat wor- Zijn hele leven heeft -het probleem in de lekkende kraan de heer Sneep geïntrigeerd. Na enige tijd gaat hel leertje slijten en krimpt het in. Toen de heer Sneep er kennis van nam dat plastic door water iets uitzet werd bij hem hert idee geboren: dan moet er ideale plastic kraan te fabriceren zijn. Hij kreeg bij bijn onderzoek finan ciële hulp van de AKU. die mogelijk heden zocht voor zijn nieuwe produkt Akulon. Thans is dan de kraan-van-de- boekomst geboren in een smaakvolle vormgeving die op den duur ook een aanschaffingsbesparing kan gaan bete kenen. Er komt helemaal geen leertje meer aan te pas. Stukivriezen van de kraan is met deze vinding ook niet meer mogelijk. In beroep De heer Van der Knaap werd door Delfland voor de keus gesteld:: Het huis binnen twee maanden slopen of in beroep gaan bij Gedeputeerde Staten. Hij pre fereerde het laatste. In januari jl. werd de zaak behandeld. Beslist werd, dat woning niet afgebroken behoeft te w den. Een overwinning in eerste instantie de jonge Heulse tuinder dus. Het ivs hoorde hij overigens in Friesland. Van der Knaap had deelgenomen aan de Elfstedentocht In Leeuwarden belde hij haarhuis op, om te zeggen, dat alles goed ging, ofschoon hij de tocht kilometer gestaakt had. Dertig dagen had het hoogheem raadschap de tijd om bij de Kroon beroep te gaan tegen de uitspraak vj G.S. Dat gebeurde inderdaad, ma eerst nadat de termijn enkele weken verstreken was, kwam het de heer Van der Knaap ter ore. De bouw middels voortgezet. „Ik hoorde niets en ook na informatie door het Bouwfonds en mij werden niets wijzer. Een maand na het verstrij ken van de termijn om in beroep te ontving ik echter onverwachts een brief van Delfland. Hierin stond, dat de zaak bij de Kroon aanhangig gemaakt was. Ook werd in de brief gelast de bouw onmid dellijk te staken. De bouw was bijna vol tooid. Als er nog drie dagen gemetseld, geschilderd en behangen was, had ik m'n huis, waarin ik f 21.000 gestoken heb, kunnen trekken, 't Is er helaas nog steeds niet van gekomen. Gat in dak Op 26 maart deed de politie een", zoals de heer Van der Knaap 't noemde, „roofoverval". Alles wat na de hervat ting van de bouw tot stand gekomen werd tenietgedaan. De dakpannen werden verwijderd en een gat in het dak gemaakt. Dat gat had er echter de behandeling door G.S. niet in gezeten, maar toch is dat gat gemaakt". Het dak werd door asfaltpapier afge dekt. Nog steeds staat het huis (bestaan de uit een woonkamer, drie slaapkamers, keuken, bijkeuken, douchecel en hal) er deze ontluisterde staat bij. Voor de heer Van der Knaap is de huidige situatie erg onplezierig, want hij moet elke dag kilometer of zes rijden alvorens hij op zijn tuin is. Toen hij vorig jaar trouwde leek Joï Na ruim een jaar is de wo ning van de heer C. P. M. van der Knaap te Schipluiden nog niet bewoond. Een-en-twintig duizend gulden heeft hij tot nog toe niet rendabel kunnen ma ken. De dakpannen zijn er weer afgehaald en in deze staat wacht de woning. Waarop Op af braak of op de heer en me vrouw Van der Knaap alles zo mooi te worden, niet het minst door een eigen huis op een eigen tuin. De Kroon zal binnenkort beslissen of het voor de teleurgestelde Heulse tuin der wellicht toch nog mooi wordt. Van de zijde van het hoogheemraad schap Delfland deelde men vanmorgen mee, dat de heer Van der Knaap door deze instantie tijdig gewaarschuwd om niet op de boezemkade te gaan bouwen, daar deze de op één na slecht ste van Delfland is. „De heer Van der Knaap heeft des- niettegenstaand ziin zin doorgedreven ei daarom mag hij zijn woning niet betrek ken. Hij heeft het dus van tevorei weten. Sinds de ramp b(j Tuindorp- Oostzaan zijn we erg streng geworden". Afscheid vice-voorz. A. A. C. Dusée Binnenkort feest 60-jarig bestaan de K.N.VB. november van dit jaar drie grote gebeurtenissen te wachten in verband met de viering van het zestig jarig bestaan. Deze voorzichtige onthulling deed de voor zitter van de afdeling, mr. J. J. de Jongh, gisteravond tijdens de jaarver gadering in de Stadsgehoorzaal. Naast deze onthulling werden nog enkele behartenswaardige zaken besproken, terwijl in de rondvraag de aandacht werd gevraagd voor de afschaffing van protesten en het invoeren van preventieve maatregelen om het aan tal strafzaken te verminderen. In zijn openingswoord vermeldde de de prestaties van de vereni- VOORSCHOTEN S tartweek Geref. jeugd Met het doel bij de aanvang van het nieuwe verenigingsjaar het belang van d« bestaande Gereformeerde jeugdver enigingen en -clubs directer onder de aandaoht van de oudere en jongere Ge meenteleden te brengen, heeft de Ge reformeerde Jeugdcentrale een jeugd- week georganiseerd voor de leden en adspirantleden uit de Gereformeerde kerk. Deze week wordt gëhouden van 21 tot en met 28 september. De activi teiten op het gebied van sport, zang, toneel, muziek, spel en dans zullen zich afspelen rondom de Gereformeerde kerk, op het sportveld en elders in hert dorp. Het aantrekkelijke programma wordt geheel door de jeugd verzorgd vermeldt zaterdag 21 september eer kostumeerde voetbalwedstrijd tussen le den van de kerkeraad en leden van jeugdverenigingen. De wedstrijd, die 2 uur 's middags begint, wordt gëhouden op het bij het jeugdcentrum De Korte Vliet behorende terrein gelegen achter de boerderij van de heer Van Schie. Na afloop van de voetbalwedstrijd zullen de Jongeren van 8 tot 15 jaar hun krachten en vindingrijkheid beproeven op puzzelrit Er wordt om half vier 's dags gestart. Voor deelneming kan zich opgeven bij mevrouw Van Klave ren, Narcisstraat 52. De puzzelrit wordt besloten met een gezamenlijke maaltijd in het jeugdlgebouw De Werf. Op woensdag 25 september zal In Golfbad te NOORDWIJK EEN groot aantal jongens en meisjes van de Noordwijkse scholen legde in het Golfbad het zwemexamen af. Vele ouders toonden belangstel ling voor deze gebeurtenis. Dankzij de uitstekende lessen van instructrice mej. J. Caspers, van wie ook een aantal privé-leerlingen aan de examens deelnam, is het schoolzwemmen een geweldig succes geworden. Slechts vier van de bijna tweehonderd jongelui moesten worden afgewezen. De examens werden afgenomen door de heren Roggeveen, rijksconsulent voor de lichamelijke opvoeding te Santpoort, en B. J. H. Boers, leraar lichame lijke opvoeding te Noordwijk. Mej. Caspers reikte met een toepasselijk toespraakje de diploma's uit. »t zwemdiploma A slaagden: Groep dc Haas. Conr.y Nietinger. Rietje Ada Smit, Marian Meeuwenoord, •noot, Marjo Caspers. Leny Barn- Geestelijke spanningen (Van onze parlementsredactie) Volgens de minister van landbouw mr. Biesheuvel wordt in brede kring nog onvoldoende beseft, dat een groot deel van de agrarische bevolking onder zware geestelijke spanningen staat. De stroomversnelling waarin de landbouw zich bevindt, raakt niet slechts het- agrarisch bedrijf, maar ook diep in het bestaan van vele boeren- en land arbeidersgezinnen. Een moeilijke eco nomische situatie, het niet delen in de algemene welvaartsstijging, de storm achtige veranderingen op het platte- Vakantie I De jonge tuinder vroeg alsnog vergun- Ining tot bouwen bij Delfland aan. hoorde niets en ging daarom van de onderstelling uit, dat „het wel goed zat met de toestemming". Op 10 augustus werd de bouw hervat, maar op 15 augus- tas verscheen opnieuw een opsporings land. waarmee de individuele boer dikwijls geen raad weet, veroorzaken in de landbouw een gevoel van onbe hagen en onzekerheid. Mr. Biesheuvel schrijft dit in de toe lichting op de landbouwbegroting voor '64. Hij geeft in dit stuk een schets van een rechtvaardig, d.w.z. economisch én sociaal verantwoord landbouwbeleid, zoals het kabinet-Marijnen dit wil voeren. De minister vertrouwt, dat een agrarisch beleid, waarin een actief markt- en prijs beleid en een actieve structuurpolitiek harmonisch samengaan en dat gedragen wordt door een goede samenwerking tussen overheid en bedrijfsleven, mogelijk zal maken de sociaal-econo mische en structurele ontwikkelingen van de land- en tuinbouw in verant woorde banen te leiden. Aan de daarvoor noodzakelijke beleidsmaatregelen heeft de regering hoge prioriteit toegekend. Door een actief markt, en prijsbeleid zal er in nauw overleg met het Land bouwschap en de betrokken produkt- schappen, naar worden gestreefd een redelijke bestaansmogelijkheid aan soci aal-economisch verantwoorde landbouw, bedrijven te verschaffen en tevens een bijdrage te leveren voor een snel en ongestoord verloop van het ontwikke lingsproces, dat zich in de landbouw in deze overgangssituatie voltrekt. Daarbij zal in het bijzonder aandacht worden geschonken aan de mogelijkheden om de via de markt te realiseren opbrengst- prijzen voor de verschillende agrarische pordukten op een redelijk niveau te brengen of te handhaven. Mr. Biesheuvel w(jst met nadruk op het gevaar, dat het beleid wordt ondergraven door een toeneming van bepaalde produk- ties, die in verhouding tot de afzetmoge lijkheden niet gerechtvaardigd is. Slechts als dit gevaar voldoende wordt onderkend en waar nodig bestreden, biedt het beleid, zolas de minister dit wil voeren, ook op langere termijn uitzicht. Bart Fred Copper»*. Willem Putmai der Luyt en Joep Neefjes. Groep 3: Leny de Ridder, Corry Copper*. Cora de Jong. Marrle Plug. Inke Harringma, Els Gehrke, Mea Kraan. Anneke Kraan. Netty Diels en EUy Boon. Groep t: John Paul Salman. André Pee lers. Jan Pet-ters. Arend Jan Haz< Duindam. Aad van der Meer. Koos Slagteld. Wim van den Berg, Ma: en Kees Freeke. Groep 3 geveen. Els Vink. Trieneke i dam. Yvonne van der Sluie. Tor en Wilily Deimveld. Groen 6: Corry Elshout. Klaas Rijnbeek. Piet Wijn: Joke Steenvoorden. Cockle Geerlii loeke de Veer, Maria Passchier. Margaret Hu ij be rs. Marian Spooren, Ingrid Roe Groep 8: Herman Grootenhuis, Wim Arie Ammeraal, Henk van Ro< Reep Mia Ka- i Durieux. Treei Marijke Kaptein. Chrtetlane Bar bes Passchier en Tonnle van Schie -.0: Willeke van den Eykel, Joki »m. Carla de Mooy. NeUy Hazenoot. Fieke Hooge- 3: Joke Kapel. Marijke Kaptein. imer. Margriet Groenewoud. Rita oke Krents, Mieke Meijer. Joke Looyenateln, Bep Kok en Toos lemdiploma B slaagden, groep leters. Marfan Kitty van de Urli van Oos- Robert Rothi er Putten. Ge- •nbroek. F. nnemarie Hazer icrdam. Coby Rouhuis. Elsellen Admiraal en iep 2: Kees Passchier. Riet 'eld, Ciel Iemke Hat ringsma cn Marijke ..Bliif voor 't Land" De schutters van dé Noordwijkse eniging „Blijf voor 't Land" beginnen morgenavond op de banen aan de Kerk straat met het nieuwe schietseizoen. Er zal om taarten worden geschoten jeugd van 8 tot 1« jaar een feestavond worden aangeboden, aanvang 19.30 uur. De clubleden zullen dan onder meer op het toneel hun vaardigheid tonen op het gebied van zang, dans. muziek en spel. zaterdag 28 september ten slotte wordt voor de leden en adaoirantleden de jeugdverenigingen (16 jaar en ouder) een instuifavond geihouden. even- het jeugdgebouw. Aanvang 20 u. De zondag daaropvolgend, 22 september dus. zal geheel in het teken van Jeugd en van het jeugdwerk staan. In de mixJdagdïenst hoopt kandidaat T. L. H. Fieterse de kerkdienst te leiden. Een op de jeugd afgestemde liturgie zal mede het karakter van deze eredienst bepalen. Onvoorzichtig achteruit gereden Op de Schoolstraat hoek Tramstraat lette een automobilist bij het achteruit rijden niet voldoende op het overige verkeer. Er volgde een aanrijding met een passerende auto. Beide voertuigen werden vrij ernstig beschadigd. Persoon lijke ongevallen deden zioh eohter niet Burgemeester reikte EHBO-diploma's uit De Voorschotense afdeling van de Kon. Ned. Vereniging voor E.H.B.O. is het nieuwe seizoen begonnen met een bij eenkomst in de grote zaal bij de Gere formeerde kerk. Voorzitter Duijts richtte zich in zijn welkomstwoord in het bij- bijzonder tot burgemeester De Kool en tot de nieuwe cursusleider, dokter H. M. d. Horn, en diens echtgenote. De burgemeester deed mededeling van het gemeenteraadsbesluit beteffende de aanschaf van een beadeoningspop en zei het juist te vinden, dat de vereniging zich te verkrijging van zo'n pop tot de gemeente had gewend. Het verzoek be treft immers een aangelegenheid, die in het vlak van de gezondheidszorg ligt en de pop wordt niet geschonken in de vorm van een subsidie doch is veelmeer een beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van onderlinge hulpverlening. Een hulpverleing, die door alle EJï.B.O.- ers belangeloos wordt gegeven. De be ademingspop wordt ondergebracht in het Gezondsheidscentrum en kan door alle plaatselijke verenigingen op dit gebied worden gebruikt. Burgemeester De Kool reikte vervolgens Eenheidsdiploma's uit aan 14 nieuwe leden. t.w. de dames W. Breda-De Jonge, L. Coertse-v. d. Vlek- kert, T. Kemper-Broersma, E. v. Klave- r. Klaveren, W. Kool. I. Pieterse. r, J. Segaar, en de heren K. Dekker, P. v. Donselaar. H. v. d. Velden. v. Veen en P. C. Zwaan. Dokter Abarbanel, de leider van de vorige cursus, was helaas verhinderd, zodat de hem toegedachte attentie, grammofoonplaat, niet kon worden o handigd. Enkele leden vertelden een en ander over hun ervaringen op het gebied eerstehulpverlening en daaruit bleek, dat nog al eens een beroep op hen wordt ïdaan. Na de pauze vertelde mevrouw K. Be- geer-Baatrup iets over Scandinavië, wat zij illustreerde met fraaie dia's. De voorzitter wekte de leden op nieuwe le den aan te brengen en de komende win ter trouw te oefenen. Nieuwe cursus E.H.B.O. Op 23 september a.s. begint een cursus E.HB.O. in de school aan de Prof. Ein- steinlaan, aanvang acht uur. Docent is dokter H. M. v. d. Hor. Aan de volgende adressen bestaat gelegenheid zich voor deze cursus aan te melden. W. Duijts. voorzitter. Beresteynstraat 2, tel. 2568; H. Middelraad, penningmeester, Leidseweg 503; mevrouw G. v. Ooijen- Brouwer, secretaresse. Prof. Einthoven- laan 28, tel. 4156; C. v. Egmond. 2e voor zitter, Schoolstraat 142; mej. C. LJper- laan, Leidseweg 181. teL 2913; mej. A. Verhoog. Leidseweg 34. tel. 2825; mej. C. Noorlander. Prinses Margrietlaan 9. tel. 3462. Getuigen gezocht ongeluk met vijf gewonden De groepscommandant der rijkspolitie van een lichtgekleurde personenauto, te Voorschoten verzoekt de bestuurder vermoedelijk een Volkswagen en een donker gekleurde personenauto, merk Mercedes, die getuige zijn geweest van een op dinsdagmorgen 17 september te zeven uur plaats gehad hebbend stig verkeersongeval, op rijksweg 4. bij het kruispunt Haagse Schouw te Voorschoten, waarbij vijf personen, van wie één levensgevaarlijk, werden ge wond, zich met hem in verbinding te stellen onder netnummer 01717, abon neenummer 2663, of met de plaatselijke politie. NOORDWIJK PSP was hel eerst Uit het gisteren in onze krant ge plaatste verslag va-n de dinsdagavon gehouden gemeenteraadsvergadering te Noordwijk blijkt ten onrechte, dat d< kwestie van prijsopdrijving bij de ver koop van woningen is aangesneden doo* de heer Benschop De heer Benscho heeft de in de krant gepubliceerde op merkingen weliswaar gemaakt, maar dc eerste vragen over deze zaak werder gesteld door de heer J. Duindam var de PSP. Die heeft dus de discussie oj gang gebracht. gingen Noordwijk, SVOW, DOSR, LDWS, SJZ en Alphen (zaterdag). Het gebrek aan velden, aldus de heer De Jongh, is nog even groot als een aan tal jaren geleden. Vooral het complex Noord baart nog zorgen. Uit de vergade ring werd aangedrongen op verhoogde aktiviteit van het afdelingsbestuur om te bewerkstelligen, dat dc vereiste ver gunningen voor het speelgereed maken van het complex sneller zullen worden verkregen. Trots Het afdelingsbestuur was met een ze kere trots vervuld, dat de Al compe titie voor junioren destijds was ingesteld. Verheugend was, dat naast het junioren team van Quick Boys nu ook VVS met een juniorenteam in de regionale com petitie de afdeling Leiden vertegenwoor digt. De verschillende jaarverslagen werden na ampele discussies aanvaard. By de bestuursverkiezing werden enige waar derende woorden gesproken over het scheidende bestuurslid, de heer A. A. C. Dusce (vice-voorzitter) die wegens ver trek naar Engeland niet meer herkies baar was. Zyn vertrek werd door de voorzitter negen jaar geleden de te genkandidaat van de heer Dusée voor de voorzitterszetel betreurd. De heer de Jongh prees de kennis van zaken, waarmee dc scheidende vol ijver en elan en met een geheel eigen mening de be langen van zijn sport altijd trachtte te dienen. In de ontstane vacature werd voorzien door de benoeming van de heer J. v.d. Hoeven uit Voorhout, bij enkele kandidaatsstelling. In de Commissie van Beroep werden gekozen de heren W. Caro en H. Hoo- gervorst en in de Financiële Commissie de heren P. J. Otto en J. Pluimgraaff. Zware taak Tijdens de rondvraag werd het afschaffen van de protesten aan de orde gesteld door een der afgevaar digden. De bondspraeses deelde mee, dat de afdelingen hierin zijn vrijgelaten. Het afdelingsbestuur is echter van mening, hiertoe nog niet te moeten overgaan. Hij noemde het toenemen van de verantwoorde lijkheid voor de scheidsrechters tc groot. Ook werd gepleit voor het instellen van een certificaat voor betrouwbare grensrechters, eventueel voorafgegaan door een cursus en na enkele controles. Een en ander zal nader worden bezien. Traditie getrouw besloot de voorzitter van de oudste vereniging in Leiden, de heer A. Wempe (ASC), de rondvraag met een dankwoord aan afdelingsbestuur en administrateur. Militair tennis Geurts winnaar Op het tennispark Mariahoeve zijn dinsdag en woensdag de wedstrijden gespeeld om het nationale militaire tenniskampioenschap. Wipnaar werd de Nijmegenaar Geurts. Deze won in de finale met 7—5, 3—6 en 11—9 van Wmi Lagendaal jr. HOCKEY Nederland-Japan 2-0 Het Nederlandse hockeyteam (heren) heeft woensdagmiddag in Amstelveen met 20 gewonnen van de ploeg van Japan. De stand by rust was 10. De doelpunten werden gescoord In de 24e en 51e minuut door resp. Voigt en Zweerts. Parry Eur. kampioen in de Drakenklasse De Brit Parry Is woensdag ln Athe ne Europees zellkampioen ln de Dra kenklasse geworden. HU werd in de zesde en laatste race weliswaar twee de achter de Deen Holm, maar hfj bleef in het eindklassement ruim voor op de Griekse kroonprins Constantyn. Engelse league Stoke City kon niet winnen De uitslagen van de gisteren voor de Engelse league gespeelde wedstrijden luiden: eerste divisie: Bolton Wande rersIpswich Town 60: FulhamBurn ley 2—1; Stoke City—Sheffield United 02; WestBromwich Albion'Birming ham City 31. Tweede divisie: Leyton OrientDerby County 30; Manchester CitySwindon Town 00; Plymouth ArgylePreston North End 02; Ports mouthLeeds United 11. Southampton New Castle United 20; Sunderland —Scunthorpe United 10. RIJNSBVRC Gontactavond van de ?eref or meerde jeugd Viermaal deze week houdt het Gere formeerd Jeugdverbond een contact avond in Concordia. Dinsdagavond was dc jeugd van 1216 jaar aan bod. Ge lukkig was de opkomst zeer goed: onge veer 50 mensen waren aanwezig. De heer A van Delft kon in het büzonder kandidaat Geesink welkom heten. Voor het overige werd op deze avond weergegeven wat cr op de clubs wordt gedaan De ouders konden daardoor te weten komen. da( op de meeste clubs geen in leiding wordt gehouden. Wel krijgen de meisjes opdrachten thuis uit te werken. Men zag een lntroductiespel (Getuige zün) er was een open gesprek tussen jongeren en ouderen en de clubleden lieten zien wat onder de term „creatief spel" verborgen gaat De leiding van de avond hadden de leidsters mevr. J. van Starkenburg en mej. A van Starkenburg Laatstge noemde hield ook de dagsluiting.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 9