Begrafenis de heer Samsom te Alphen gekenmerkt door blijde geloofszekerheid Kunst van Freek van Leeuwen nog in ontwikkelingsstadium Flessen voor de Mensa 1 - Een gouden bruidspaar Roelofarendsveen Agenda voor Leiden en Den Haag Donderdag Stadsgehoorzaal 8 uur Eri de Vries «opraan. Tabe Bas jr., tenor, en Richard van Dyk, bariton, operafragmente t m.m.v. Leids Kamerkoor. Huys over t Hof. 8 uur: Kon Ncd Natuurhistorische Vereniging,. demon- straties door leden. Schouwburg. 8 uur: Haagsche Comedii met „Quadrille", van Noel Coward, voor K en O. Den Haag, Kon Schouwburg. 8. t"> uur: Haagsche Comedie met „De reizige: zonder bagage", van Jean Anouilh (ab Lutherse Kerk, Lutherse Burgwal. 3 uur: Jan J. v d. Berg, Delft, orgelcon cert. Van der Heyden 2.30 en 8 uur: Mode show modehuis De Groot. Schouwburg. 8 uur: Haagsche Comedie met „Quadrille", van Noel Coward, voor K en O. De Turk 8 uur v.m.: Opening Vebo Jongerenwedstrijddag. De Turk. 10 uur: Opening Vebo-ten- toonstelling door burgemeester Van Kinschot. Leiderdorp, Mauritssingel, 4.30 uur: Eerste steenlegging bejaardentehuis ..De Dillenburg", daarna ontvangst in chr. ulo-school. Van Geerstraat 2. Den Haag. Kon. Schouwburg. 8.13 uur: Haagsche Comedie met ,,De reiziger zonder bagage", van Jean Anouilh (ab.1 Op gouden Wieken, Scheveningseweg. 8 15 uur: Nederlands Strijkkwartet. Zaterdag Clubgebouw „Ons Buiten", Marnix- straar, 3 uur: Opening tentoonstelling bloemen en fruit. De Ruif, Jan Vossensteeg, 8.30 uur: Contactavond jazzclub Leiden en Lei derdorp, m.m.v. trio Koos Crama. Hoflaan, 2.30 uur: Wethouder Sannes opent speeltuin „De Vijf Hoven", daarna receptie in recreatiezaal Royal McBee. Geref. jeugdhuis, 8 uur: Geref. Jeugd verband, volksdansavond. Jan van Houtkade. 1 uur: Vertrek ex cursie „Oud-Leiden" naar Oudewater. Den Haag, Kon. Schouwburg. 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Les Maxi- bules". Mauritshuis 8.15 uur: Henri Honegger, cello, Bachconcert. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen de Zuiderapotheck, Lammenschansweg 7. tel. 23553. De dienst van de apotheek R van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt eveneens waargenomen door de Zuiderapotheek. Fibns Casino f2.30, 7 en 9.15 uur): Jong i geraffineerd (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Wederzijds (alle leeftijden). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Inspecteur Monocle van de geheime dienst (14 jaar) Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Spoorweg oorlog in het Westen (14 jaar); woens dag en donderdag: Because you are mine Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Mijn vrouw slaapt niet alleen (18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Les liai sons dangereuscs (18 jaar). Films vrijdag af Casino (230, 7 en 9.15 uur): Hc! myste rie van de dodende slinger (18 jaar) donderdag: Jules et Jim (18 jaar) Lido (2.30, 7 en 915 uur) PT 109 op nachtpatrouille (14 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): De gemas kerde houwdegen (alle leeftijden). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Het gouden zwaard (14 jaar); woensdag en donder dag: Een belevende vrouw (18 jaar). Studio (2.30. 7 en 9.15 uur): De onbe kende uit de moordexpress (18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Vijf mü voor middernacht (18 jaar). Tentoonstellingen Rijksmuseum voor Volkenkunde. ..Oi Trek" expositie van nomaden trekker en kamperen (tot 6 oktober). Jeugdhotel ,.De Ruif', Jan Vossensteeg fototentoonstelling ..Ultima Ratio" ir zwart en wit, naar theorieën van Nico laas Kroeze. Foto's: Ab Pruis (tot er met 28 september). Leeszaal en bibliotheek Reuvens. Bree straat 27. maandag en woensdag van V tot 5.30 en van 7 tot 9 uur. dinsdag var I tot 5 30 uur; vrijdag var. 10 tot 5 30 ei van 7 tot 9 uur; zaterdag van 105 30 u Jeugdbibliotheek, leeszalen en biblio treek Reuvens. Plantage 6: maanda en dinsdag van 4 tot 5 30 uui woen- dag en zaterdag van 12 tot 430 uur ei \rijdag (speciaal voor de grotere jeugd van 6.30 tot 8-30 uur 's avonds Tol en met 3 okt. in Boerhaavezalen TFE WETEN NIET of de tekenaar-schilder Freek van Leeuwen een in het dagelijks leven wonderlijk man is. We hoorden, dat hij door doofheid wordt geplaagd en dat zou dan oorzaak kunnen zijn van een bijzondere gemoedsgesteldheid, die hem zulke wondere werken doet wrochten, zoals er op het ogenblik vele zijn tentoongesteld in de Boer haavezalen. Nogmaals, we kennen de schilder niet. We weten niets af van zijn ieuen. zijn opleiding, zijn werkzaamheid. We zagen alleen zijn werk, toen wij moederziel alleen kijkend en keurend langs de wanden gingen. We werden getroffen door een pijnlijke nauwgezetheid van zijn gouaches, zijn techniek doffe kleuren, afgewisseld met veel pointillé maar helaas, op weinige uitzonderingen nahet ontroerde ons niet. it wil niet zeggen dat wij Van Leeu- picturalc begaafdheid ontzeggen, ren deel. Wel bleek ons 'n bepaalde armoede aan motieven, die leidt tot een wige herhaling", vooral in zijn ge- exposeerde tekeningen, die overigens aan grafiek doen denken. Zijn gouaches zijn speelser door wonderlijk neengevlochten golvende lijnen over n door ritmisch-mathematische kleur vlakken. Dikwijls geeft dit een prent de coratieve werking. Suggestief b.v. is nr. n de catalogus. „Heliport". Hij lïouwt zijn kleurvlakken op tot geheim zinnige, bizarre en wonderlijke bloemen; ;n exotische wereld. Zijn wereld? Van zijn naaldwerk is een tweetal stukken opgehangen. Hierin is Van Leeuwen volledig figuratief met een ne. gloedvolle kleur en mooie op het jute gestoken compositie. „De ge boorte" b.v. is zeer aantrekkelijk en ook verloochening" vermocht ons sterk te boeien. Zijn grote olieverf „Rachel beweent haar kinderen" is een bijna si nistere weergave van de smart, maar zijn overigens sterk geabstraheerde „Bespot- van Christus" maakte op ons de ite indruk. Dat Freek van Leeuwen toch wel bepaalde stemmingen weet te sug gereren. laat overigens een aantal zijn gouaches zien. We wijzen ir. 5 „De Stad", op nr. 3 „Woe kering", op „Verstrengeling" (13), opbloeiend als geheimzinnige bloem- scheden, op nr. 9 „Okeanos", waar in een gloedvol licht, en ten slotte op „Verzonken stad" (8). Een aantal abstrakte olieverven is moeilijk te analyseren. Het zijn sombere doeken in een gelijkmatige techniek, de verf schijnbaar met de tampaneerborstel et het mes opgebracht. De donkere kleuren gaan bijna onmerkbaar in elkaar Wat te zeggen van „Drie liederen voor Loemoemba", nrs. 69, 70 en 71? „Herfstbladeren" (66) is daarentegen door de gebonden blauwen, violetten n bruinen zeker niet onaantrekkelijk. Flamingo" (61) doet sterk aan zijn gouaches denken. Hier kunnen we de suggestie van de titel wel ondergaan. De tekeningen, deformatief doch dik wijls mooi van bladvulling in driehoeks- opbouw en diagonaal (de lijn. die hij overigens bij voorkeur schijnt toe te passen), lijden het meest aan het beeld herhaling. Veel is. hoewel sterk geab straheerd, in zijn oervorm wel herken- Over het algemeen in mooi en gaaf afgewerkte lijn, waarin wij de graficus :n te zien. soms ook in pointillé. zwart of zwartblauw. Typisch is dikwijls de opbouw van de bladeren. Van zijn naam „Freek" uit spruiten de lijnen tot bizarre vormen, vogels, vage mensengestalten. Dikwijls ook is de naam als wezenlijk element het lijnenspel opgenomen. Zo in Zilveren jubileum de heer Haasbeek dienst dc N.V. v.h. R. M. Beuth en Leiden. Als leerling In het be drijf gekomen, vervult htl tbans de ver antwoordelijke post van dekenstikker. Vanochtend werd hij met zijn echtge note in de directiekamer ontvangen en gecomplimenteerd. De directeur, de heer J. F. Boganrs, huldigde de jubilaris en wees erop, dat hij zich had doen kennen als een ijverig pn ambitieus werker, die op lofwaardige wijze zich steeds van zijn taak heeft gekweten. Hij is een bekwaam vakman, waarop men nimmer tevergeefs een beroep doet Als stoffelijk blijk van waardering bood de directeur de jubilaris een enve loppe met inhoud aan, alsmede, namens de Maatschappij voor Nijverheid en Han del. het vererend getuigschrift met bij behorende draagper.ning. Mevrouw Haas beek ontving een fraai boeket bloemen. Daarna werd de heer Haasbeek door het in de fabriekshal verzamelde perso neel ontvangen, waar hij werd toegespro ken door de heer A. Majolée, zijn chef, die de prettige wijze memoreerde, waar op hij altijd met de heer Haasbeek heeft mogen samenwerken. Door zijn rustig en welwillend optreden heeft hij onder de collega's vele vrienden weten te maken. Namens het personeel bood hij de jubi laris een geschenk onder couvert aan. Mevrouw Haasbeek werd met bloemen Haagse politierechter „Is het nogal een nette buurt Leiden waar u woont?" informeerde de politierechter bij een getuige dé charge. „Nogal, in elk geval het gedeelte waar ik woon", was het oordeel deze getuige. En daar zat eigenlijk een beetje venijn in. want de getuigen i charge woonden in een ander stukje. „Maar u houdt blijkbaar wel van vechtpartijtjes en jut de zaak een beetje op," kaatste de officier terug. Een echt paar in de verdachtenbank. getuigen a charge en a décharge, „supporters" op de pubiieke tribune zaten hoorbaar mee te getuigen, al nam de rechter daar geen nota Het geheel was kennelijk een echte buurtheibel, die reeds lang zat te „sud deren" en op dinsdag 5 februari over kookte. Het echtpaar in de verdachten bank zou het echtpaar charge-getuigen hebben mishandeld en uitgescholden, waarbij tegen een echt zeer been getuige was geschopt Getuigen a décharge gaven uiteraard andere lezingen omtrent het gebeurde dan de voorgaande getuigen. Het schil zat kennelijk ook in het „uit elkaar halen' 'der vechtende partijen deelnemen aan het gevecht En hoewel in dit geval de kinderen aanleiding tot de vechtpartij wee*, kon toch worden vastgesteld, dat er reeds lang iets zat te broeien, waarbij kennelijk ook het bezit en parkeren van auto's van betekenis was. Het kwade was echter, dat de vrou welijke verdachte reeds tweemaal eer der wegens mishandeling was veroor deeld en nu op de derde veroordeling aanging, hetgeen de officier van justitie voor een vrouw wel een unicum vond. Hij eiste tegen beide verdachten twee weken gevangenisstraf, waar- week voorwaardelijk. De rechter veroordeelde de lljke verdachte tot f 75 boete en haar echtgenoot tot f 40 boete. NIEUWVEEN Ons Belang boerde goed Tijdens de 58ste aligamene jaarverga dering van de coöperatieve landfoouw- vereniging „Ons Belang", die omder lei ding van voorzitter W. C. G. Kelder werd gehouden, werd onder meer medege deeld. dat de omzet is gestegen met 10 procent. Het aantal leden steeg ook aan merkelijk. De inkopen werden voor 80 procent gedaan bij Cebeco, bij welke organisatie nu 350 coöperaties zijn aan- ;esloten. De heer J. H. van Leeuwen werd her kozen als bestuurslid; in de vacature- G. C. van der Weyden werd de heer J. •an der Weyden gekozen. De heer C, J. Bos te Nieuwveen werd herkozen als commissaris. Raad Nieuwveenfietsen parkeren wordt verboden Dinsdag kwam de gemeenteraad van Nieuwveen in openbare vergadering bij- Van zaïterdagavond 6 uur tot zon dagavond 12 uur mogen voortaan geen fietsen meer worden geplaatst tegen de gevels van de huizen Dorpsstraat 17—39 en 4464. Dit is een oplossing voor de moeilijkheden die zioh in hert weekend voortdurend voordoen doordat de door gang vrijwel geregeld wordt versperd door de jeugd die zidh daar ophoudt. Over het verzoek van de Stichting St. Jozefzorg te Hilversum om subsidie de R.K. nazorg bJ.o. werd afwij zend besahikt. De Nieuwveense muziek' ereniiging „Crescendo" krrij-gt een sub sidie voor het uniformofnds (ƒ250); ten aanzien van nieuwe voorzieningen het zwembad van „De Verbetering" zal men in de volgende vergadering bespre kingen voeren. De heer Brouwer gaat ns jarenlange arbeid voor de vereniging zich terugtrekken. De zuidelijke grensscheiding van algemene begraafplaats wordt verbeterd en de sloot langs de A. H. Kooistra- straat 3741 wordt gedempt. De raad wil echter eerst tot een kostenberaming komen. In verband met het uitbrei dingsplan in hoofdzaak zal voor he plaatsen van warenhuizen en stookkassen geen vergunning meer worden verleend in de kom van de gemeente. Men sprak voorts de noodzaak van een dege lijke afrastering om de nieuw geprojec teerde sportterreinen en waterzuive ringsinstallatie. Het aanleggen van eer toegang*>rug tot de gemeentelijke stort plaats voor vuil wokR noocteakelijk. „Phoenix" (32) en „Lente" (35). mooie prent door de ijdelheid van beeld is „Nixen" (27). naar onze smaak der aantrekkelijkste prenten va; expositie. Zijn houtplastieken zijn even grillige bouwsels als zijn tekeningen, maai alle grilligheid dikwijls van een suggestieve ruimte en lichtwerking, met dan een herinnering aan plastiken. Zijn werk nu gezien hebbende, lijkt het ons dat de kunst van Freek Leeuwen nog tn zeker stadium van ontwikkeling verkeert. Een technisch begaafd mens is hij zeker en het zal goed zijn die ontwikke ling te volgen. De tentoonstelling is gisteravond door drs. J. N. van Wessem geopend. Ze blijft de Boerhaavezalen tot en met 3 okto- r en is dagelijks te bezichtigen van 13 tot 17 uur. Wpr. TVOVIETEN van de Vereniging van Vrouwelijke Studenten Leiden t-rokken gisteren naar alle kanten de stad in om langs dc deuren bij de burgerij lege flessen in te za melen. Er zal wel geen huis zijn geweest daar de meisjes nul op het request kregen. Ze dienden zich even bescheiden als charmant aan en er was aan beide kanten veel plezier om deze originele ontgroe- nlngsactiviteit. waarvan de onge twijfeld niet geringe opbrengt ten goede komt aan de Mensa, de or ganisatie van de maaltijden in de studentenwereld. Foto N. van der Horst. HOOGMADE Afscheid ds. De Vree Ds. J. H. de Vree hoopt zondag 29 sep tember om half drie afscheid te nemer van de Hervormde Gemeente van Hoog- made Op 13 oktober wordt hij namelijk om 10 uur bevestigd door ds. G. F. Over- gaauw van Leersum in de Hervormde kerk te Sleeuwijk (N.B.) Ds. De Vree doet daarna om half drie intrede in zijn nieuwe Gemeente. DE KAAG Toezerglng van beroep De Hervormde Gemeente var Kaag heeft in de aanstaande vacature- is. M. Fokkema een toezegging var -oep uitgebracht op kandidaat C. B. Roos te Doivireoht. Deze komt morgenavond om 8 uur tijden® een Gemeentevergad» ring kennismaken. WOGBRGGGE Moeilijkheden rond het sportveld Hoewel de nieuwe competitie van de L.VJ3. al weer enkele weken draait, heb ben de Woubrugse elftaüen nog weinig van hun prestaties rond de voetbal laten zien. Het oude terrein bleek niet alleen door de langdurige regenval, in een dusdanige deplorabele staat, dat geen goedkeuring kon worden verleend wedstrijden te houden. Het bestuur de voetbalvereniging besloot dan ook op korte termijn alles in het werk te stel len, het terrein weer zo bespeelbaar te maken, dat het althans aan de minimum eisen voldeed. Daar het nieuwe veld hopelijk in het seizoen 19641965 ge- bruikt kan worden, leek het niet raad zaam veel geld aan dit oude, niet draineerde veld te besteden. Met eigen krachten zijn nu onlangs de doelpalen op de vereiste hoogte ge bracht. terwijl ervoor graszoden zijn ge legd. Teneinde wateroverlast zoveel mo gelijk te voorkomen, werden in de nat ste gedeelten 4 meter lange zandpalen aangebracht, zodat regenwater thans on dergronds gemaflekelijker afvloeit. Ook werd het terrein enigszins geëgaliseerd. Het blijven noodmaatregelen, doch het resultaat was, dat thans weer dispensa tie is verkregen het veld één seizoen te bespelen. Wat betreft het kleed-clubgebouw bij het nieuwe terrein is het wachten thans op de rijksgoedkeuring. Men hoopt dit aantrekkelijke bouwwerk nog voor de competitie 196465 te kunnen realiseren. Gezellig uitstapje Plattelandsvrouwen De leden van de Plattelandsvrouwen openden woensdagmiddag hert seizoen met een leerzaam uitstapje per bus naar Den Haag. Hier werd eerst een bezoek gebracht aan het Kostuummuseum aan de Vijver berg Hier konden de dames de zeer gevarieerde dames- en herenmodes be wonderen van onze voorouders, die in de loop der eeuwen nogal wat gewijzigd zijn. Ook kon men een blik slaan op woon- en slaapkamerinterieurs, keukens, e.d. uit vroeger jaren, waardoor men een indruk kreeg, hoe men vroeger huis de. leefde en werkte. Hierna werd het BondSbureau bezich tigd, waar thee werd aangeboden, excursie werd besloten met een bezoek aan de Soheveningse Pier. waar de da mes nog een tijdlang gezellig bijeen bleven. Zeer voldaan keerden de dertig deelneemsters per bus weer huiswaarts. DONDERDAG 19 SEPTEMBER 1963 Zaterdag 28 september hoopt het echtpaar Willem van Klink-Maria van der Meer. Westeinde 33 te Roelofarendsveen, zijn gouden huwelijksfeest te vieren. De 77- jarige bruidegom had eerst een eigen tuindersbedrijf in de polder Noordveen te Nieuwe Wetering, maar voordat hij zijn koperen bruiloft vierde, had hij zijn be drijf verplaatst naar de Oostpol der te Roelofarendsveen. Van de heer J. B. Samsom, die zaterdag j.l. plotseling overleed, naar de Oosterbegraafplaats uitgedragen. Men kon hier werkelijk spreken van een stijlvol gebeuren omdat het geheel werd gedragen door een blijde geloofs zekerheid. Een van de laatste toespraken die de overledene hield in de kring van de Vergadering der Gelovigen, handelde over de woorden uit Lukas 12: „En gij weest gelijk aan mensen, die op hun Heer wachten". Bij allen die de heer Samsom gekend hebben is de overtuiging aanwezig, dat hijzelf daarnaar geleefd heeft en door deze wetenschap werden de weduwe en de kinderen wonderlijk gesterkt, zodat op deze begrafenisdag de blijde geloofsliederen klonken. K H. Schuring, gereformeerd, en ds. A. Cohen, Baptistenpredikant, luitenant v. d. Hen en zijn vrouw van het Leger des Heils. En dat was dan wel een illustratie van wat tijdens de dienst gezegd werd. Broeder Samsom was een man van de una sanria. Hij had al Gods kinderen lief. Voordat men de tocht naar de Ooster- begraafplaats maakte, was er een bijeen komst in gebouw Nabij waar velen van de broederkring, maar ook tal van geno digden, aanwezig waren. Zij behoorden tot de personeelskring van N. Samsom N.V. en tot instanties en verenigingen waaraan de overledene zijn beste krach- We zagen hier ook burgemeester Bruins Slot, wethouder A. J Dekker en secretaris A. Veenhuijsen met hun echt genoten, ds. J. H. Bogers, hervormd; Genade De dienst werd geleid door de heer J. Kits, evangelist uit Doorn. In zijn kort gedachteniswoord zei hij niet de overle dene in het middelpunt te willen stellen, maar geheel in zijn geest Jezus Christus groot te willen maken. Op deze mistige morgen trof het spreker dat langzaam de zon doorbrak. En dat was ook het beeld van de heer Samsoms leven: de zon brak er doorheen. Vaak heeft hij getuigd van Jezus Christus. Hij wist dat alles, wat hij ontving, genade was. De heer Samsom was zich bewust van eigen tekortkomingen. Nu mag hij vol maakt dienen. Dat is de troost voor hen die achterblijven. Al de eigenschappen die hem sier den, heeft de overledene steeds weer dankend aanvaard uit de band van zUn Heer. HU wist dat eigen presta ties geen waarde hadden als het om de vragen van het geloof ging, maar dat alleen verlossing mogelUk is op leven gaf Daar sprak hij ook steeds van tot hen met wie hij in het zakenleven in aam king kwam. Is de Heiland ook reeds uw leven gekomen? Hét leven Is zo o stellend druk. Maak toch ernst met deze vraag en komt allen tot Hem die moeid en belast zijn. Ga tot Heml Koperkwartet Na dit gedachteniswoord en appèl den enkele liederen gezongen, begeleid door een Arti-koperkwartet, alle leden van de Samsom-personeelskring: werden enkele vrije gebeden door scheidene personen uitgesproken. Op verzoek van mevrouw Samsom heb ben hierna allen die hiertoe in staat wa ren. de afstand van ongeveer een kilo meter van Nabij naar de Oosterbegraaf- plaats gelopen. Niet alleen zij die in het gebouw waren, maar ook tal van perso nen uit de personeelskring. die buiten stonden te wachten, sloten aan achter de familie. Rondom het graf hield men een litur gie, bestaande uit bijbellezing en veel samenzang, liederen van geloof trouwen. Het bekende lied: „Ach blijf met Uw genade. Heer Jezus ons nabij' was de slotzang. Een zoon, de heer E. Samsom. heeft namens de familie bedankt voor de overweldigende belangstel ling. Dood en leven zo bleek ook weer in deze familie, liggen vlak bij elkaar. Want in het prille begin van deze dag waarop een man en vader in het graf werd gelegd, werd in het gezin van spreker jong leven gebo ren. Vermelden we nog, dat tal van bloem stukken in de stoet werden meegevoerd en op het graf achterbleven. Toespraken zijn, op verzoek, niet gehouden. groenteteelt werd overgeschakela op de bloementeelt. Nog steeds maakt hij twee keet heen en terug per dag de ioande\ ling van een klein half uur naai zijn bedrijf om daar alsof het dt gewoonste zaak ter wereld is zijn dagelijkse werkzaamheden te ver richten. Op het DOSR-terrein is de brui degom een trouw supporter. Hjj slaat niet gauw een wedstriji over. Ook de gouden bruid, die 79 jaat oud is. verricht als vanouds haai werkzaamheden. Met dankbaar\ heid zien beiden terug op de afge-i lopen vijftig jaar. Uit het huwei lijk werden drie zoons en een dochter geboren. Er zijn zestien kleinkinderen. De jongste zoon is twaalf jaar geleden naar Ca] nada geëmigreerd, waar het hen mert zijn vrouw en zes kinderen ■heel goed gaat. ALPHEN AAN DEN RIJN Paardenmarkt zonde ook maar één paard Er is gistermorgen een paard in 4 Zaalbergstraat geweest; maar het wi niet te koop. Het was namelijk de vit voctcr voor de wagen van de schllll man. Dus: ook ditmaal geen handel q de paardenmarkt. Op de krantenmarkt was het drukki dan de laatste jaren het geval was Hl mooie weer heeft daar waarsohijnln belangrijk toe bijgedragen. In ieder gt val vonden de kooplui het de moeH waard deze jaarmarkt, die nog steed wordt vermeld in de Almanak van 4 straat en riivierhandel, te bezoeken. Meer of minder breedsprakig werdi vooral druiven, bananen en potplant* aangeprezen. Dit jaar waren er ook wel ïjdbroeken met paling. De belangstel ng van de burgerij hield gelijke tri met de aanvoer en hoewel men ea marktkoopman niet spoedig zal hord zeggen, dat hij beste zaken deed, ov« het algemeen was men tevreden. E vooral de geboren Alphenaren hebba aan deze jaarmarkt weer veel genoega beleefd. Leger (les Heils houdt zondag samenkomsten Aanstaande zondag zullen 22 joirf heilssoldaten uit Den Haag naar Aiphl komen voor het leiden van enkele t menkomsten. Deze groep korpskadettt (jonge mensen, die worden opgeleid ti dienst in het Leger des Heils) zal p tuigen van de macht van Jezus. Er zijn in de Legerzaal in de Noordt Nassaustraat samenkomsten om 10 ui en 7.30 uur, waar een ieder hartell welkom is. Om 3.30 uur is er een kinder-bijea komst, met o.m. poj>penspel. Het gehé staat onder leiding van de korpskad4 ten-leider H. Ch. Hagg. Brand in Alphens hui; De woonkamer en de keuken in fy huis van de familie Vermeulen aan I Otweg 12 zijn in de nacht van dinsdl op woensdag d»or brand vernield. B vuur was ontstaan doordat de pett leum in het petroleumstel vlam vat» De Boskoopse brandweer bluste brand maar kon niet voorkomen dat I veel schade aan het huis werd aanf richt en dat ook een nieuwe bromfi^ werd vernield. De inboedel was verzekerd, doch 1 bewoners hebben naar een ander hil moeten omzien. Het echtpaar, dat wtj ker werd van het knetteren van t vuur. had het huis door het dakra* moeten verlaten. Gelukkig raakte nl mand gewond. Bridgeclub 20 jaar De Alphense Bridgeclub herdacht f teravond in Centraal met een gezel) feest het 20-jarig bestaan onder leidii van voorzitter P. Koren (die deze iui tie ook al 20 jaar bekleedit). De h« Koren kon onder anderen begroeten heren P la Fèbre en Th. Wijnands vj de Ned, Bridgebond en de heren J. t Smit en M. L. Kuijt van het distrj Leiden. Belangrijkste punt van hel Iseé programma was een diner.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 4