Afbouw 91 huurhuizen bij Ouderzorg verlaat ,De Vijf Hoven' opent zaterdag haar tuin Uitvoerder Rijnsburger: ligtvoet Cursussen L.J.A. gaan maandag van start Dialoog van ambtsdrager met de Gemeente ^Nederland telt toch nog altijd 15.000 thuislozen Eind dit jaar nieuws over prijs aardgas i3 NIEUWE LEIDSE COURANT t DONDERDAG 19 SEPTEMBER 1963 g Leiderdorp moet nog tot november wachten Vijfenzestig van de 91 huurwoningen in het Leiderdorpse uitbrei dingsplan Ouderzorg, staan al onder de kap. Een groot gedeelte daar van is al lang glasdicht. Gisteren maakten we een foto van de toekom stige achtertuinen van de huizen aan de Steengaarde. De heer C. Rijns burger, uitvoerder van de N.V. Eurowoningen, wees ons hier op een van de redenen van de zeven maanden lange vertraging in de afbouw. De kleibodem houdt het regenwater aan de oppervlakte. Het had gisteren al ruim anderhalve week niet geregendwe hadden zelfs prachtig zonnig weer. Toch stond er nog op sommige plaatsen meer dan een halve meter regenwater. Daardoor kunnen geen gasleidingen, lichtkabels e.d. worden gelegd. Er kan geen teelaarde worden gestort, de timmerman kan geen deuren in de schuren (rechts) zetten; kortom het terrein is onbegaanbaar. In bijgaand artikel kunt u lezen tot welke reeks van stagnaties zoiets leidt. Geen wonder dat de bouw ernstig wordt vertraagd. De mensen onder wie de vele adspirant-bewoners) zien vanaf de weg wel de huizen, maar niet het water. Zeven maanden valt nog mee' (Van een onzer verslaggevers) van de 91 premiewoningen (huur) in het Leiderdorpse uitbreidings plan Ouderzorg zeer vlot verloopt. Ondanks het feit dat er maar liefst een vertraging van ongeveer zeven maanden is opgelopen. Dit grote con tingent huurwoningen zou namelijk in mei van dit jaar kunnen worden bewoond. Daar is inmiddels november van gemaakt. Dat betekent voor 91 gezinnen een uitstel van 7 maanden. Begrijpelijk dat daarover wordt geklaagd. Naar aanleiding daarvan hebben wij de heer C. Rijnsburger, uitvoerder van de N.V. Eurowoningen, bereid gevonden hierover een en ander te vertellen. t het water moet staan? Niet doen. natuur- Sinds begin bouw begii 757 uren verlet i „Het begon natuurlijk met die wil be-;ter"' ze9t de heer Rijnëburger. Maar ■hter-l verder hebben we ook teel ons portie r d«: regenverlet gehad. Uit het dagboek geza- (dat eike uitvoerder moet bijhouden Idaatl k'ykt dat we sinds het begin van de meei werkzaamheden vorig jaar, niet minder n ge- dan 757 verleturen hebben gehad. Dat issiel komt neer op 17 werkweken van 45 uur. Voeg daarbij de vakantie en de ioocH dagen herstelwerkzaamheden kheid:m vorstperiode, dan zijn het al even. twintig weken". g totl Vijf maanden heeft de bouw dus stil jj" j™ plegen. „Maar denkt u zich Vin. iw als het b.v. van negen tot half twaalf staat.'«morgens regent, is de hele morgen voor van bet werk verloren. En er zijn nog veel meer oorzaken voor de vertraging in de bouw, hier en elders. De overvloedige regenval van de afgelopen weken heeft iljge- het grondwaterpeil zo sterk doen stijgen, mder dat alle grondwerkzaamheden komen stil 1 d.e" te liggen". Cirkeltje 23 april stond het eerste blok ningen hier onder de kap en twee dagen later lagen de pannen op het volgende blok", vervolgt de heer Rijnsburger. Vijf maanden kijken de mensen, die ovt d. Valk Boumanweg lopen of rijden, hun ogen er al op uit „Die huizen zijn bijna klaar", denkt men. Maar de vijf maanden zullen uitgroeien tot ze ven. Op onze vraag, waarom de afbouw lang duurt antwoordt de Amsterdamse IC uitvoerder ons: „Kettingreactie. Je loopt tij de bouwerij altijd in een cirkeltje". Zwakke schakel ,De grofbouw (fundamenten, ^""idak) gaat hier heel snel. Maar met de Ilonder-aannemers loopt het nogal {(out Wanneer bijvoorbeeld de installateur van de centrale verwarming drie dagen te laat komt (of drie weken), moet de •tucadoor worden afgezegd. Daardoor kan pijvoorbeeld de timmerman niet terecht jen wordt de schilders verzocht pas over idert.'r*11 maanc* *e komen, irandj En dacht u dat die mensen niets anders te doen hebben? Ze nemen eerst der karwei aan en als dat klaar is willen Iie wel eens komen kijken. En zo wordt het ronddraven in een cirkeltje, waar je hls uitvoerder maar moet zien uit te komen. En neem het die mensen nu eens kwalijk". Inderdaad. Een ketting is altijd lo sterk als de zwakste schakeL Pomp< eii „Dit zijn de algemene problemen nog haar. Hier bij Ouderzorg zitten we met (en kleibodem, die het regenwater vast houdt Zo'n beetje alle (toekomstige) tuintjes staan blank. Hoe denkt een tim- herman erover, als hij bij het inzetten Van schuurdeuren tot aan zijn knieën in lijk. We zetten wel overal pompen maar we blijven met een vrijwel onbe gaanbaar terrein zitten tobben. En dan gaat de timmerman weer weg, met het gevolg Het is geen opwekkend relaas. Want bij alle vertragende zaken komt dan ook nog eens het personeelsprobleem. „Een stuca- door krijg je helemaal niet meer beneden de 200 gulden per week", vertelt de uit voerder. „Dan stelt men veel eisen. En als niet alles naar wens gaat, zegt men rustig op. Er zijn immers genoeg andere bazen te vinden". Een overigens aanvechtbare mentaliteit, maar een gevolg RADIO TELEVISIE nijpende personeelsgebrek. „Maar daar van hebben we hier gelukkig weinig last gehad", voegt hij er aan toe. MAANDAG gaat hot tiende cursusjaar van de Loidse Jeugd Actie van start met een algemene voorlichtings- en inschrijvingsavond om acht uur in het Leidse Volkshuis aan de Apothekersdijk. Iedere belangstellen de is welkom ter kennismaking met de docenten en met resultaten van vorige jaren (door middel van kleurendia's en werkstukken). Er zijn weer talrijke mogelijkheden; de lessen zijn niet alleen nuttig maar ook dikwjjla plezierig omdat ze op de praktijk en de zelfwerkzaamheid zijn ingesteld. Het creatief bezig zijn gaf ook vorig jaar aan zo'n 120 deelnemers weer veel voldoening; de cursusprijzen zijn dank zij de medewerking van het gemeentebestuur niet te hoog. Tevreden „Wanneer ik al deze factoren zijn er nog veel meer bekijk, dan ben ik toch niet ontevreden over het bouw- tempo. Natuurlijk komen de 91 gezinnen een maand of zeven later in hun nieuwe huis. Begrijpelijk dat zoiets niet leuk is. Men moet wel een beetje begrip hebben voor onze moeilijkheden. Ten slotte willen wij hier goede en dege lijke huizen afleveren. De mensen moeten maar bedenken, dat een er zo gauw mogelijk probeert klaar te zijn. Opgeleverde huizen be tekenen ook geld in het laatje. Te late oplevering kost de aannemer alleen r geld. We werken zo hard we kunnen". Zo besloot de heer Rijnsburger zijn relaas, waaraan we niets meer behoe toe te voegen. Dit jaar zijn er drie nieuwe in over de mogelijkheden van de tape recorder voor de jeugd, één over goed goedkoop fotograferen en een derde r het pottenbakken. De leiding van de laatste cursus heeft de keramiker C. W. Brouwer. Het is de bedoeling dat de deelnemers een en ander leren wat ze ook in de clubs met de kinderen kun- doen. Men begint het handvormen te leren, maar de mogelijkheid dat men toekomt aan het pottendraaien op de sahijf is aanwezig De cursus omvat 12 lessen in het atelier van mevrouw Stöxen, Wasstraat 41. op woensdagen in 7.309.30 uur (eerste les 9 oktober). De fotografiecursus in het Volkshuis staat onder leiding van de heer J. F. van de Blom en omvat 10 lessen op maan- n van 7.30—9.30 uur (eerste les 7 ok tober). Acht lessen „taperecorder" krijgt men in het clubhuis „In de Vroolijcke Alike", Lange Pieterskerkkoorsteeg 15. an 8 oktober af op dinsdagen van 7 30 30 uur van de heer P. J. Huikeshoven. De overige acht cursussen en bijeen komstenseries heeft de L. J. A. ook in andere jaren gehad. Zo zijn er de lessen voor opleiding tot het landelijk diploma „Creatieve handvaardigheid voor jeugd- leiding". De heren B. Rosdorff, A. La- bordus en R. Kop maken de deelnemers „examenrijp", de eerste leidt bovendien nog achit lessen „eenvoudige handenar beid voor het clubwerk", waarbij men geen diploma ikan halen. Het maken van kunst- en siervoorwerpen van metaal wordt in 20 lessen door i Stöxen-Tesink, edelsmid, geleerd en on der auspiciën van de Stichting Neder lands Kampleiders Instituut geeft da kampeer expert W. van de Leeg instruc ties over kamperen en bivakkeren (vijf lessen). Een praktijkkamp in Noordwy- kerhout of Leimuiden zal deze curaus afsluiten. Op 10 en 12 december kan iedereen in het Volkshuis voor de club of voor thuia kerstversieringen leren maken. Ten slot te zijn er nog de besloten bijeenkomsten! de gespreksavonden voor bestuur en lei ding van het jeugdwerk (waarop men inleidingen hoort over „jeugdsport en jeugdwerk" en „vormingswerk leer- plichtvrye jeugd, vooral ook ten aan zien van jongens") en de trainingscursus voor jeugdleiders. Speelplaats met vele mogelijkheden Prof. Berkhof sprak in Oegstgeest T^OOR de Confessionele Vereniging Zuid-Holland hield prof. dr. H. Berkhof gisteravond in het Zendingshuis te Oegstgeest een inleiding over ,*het ambt in de Kerk", waarin hij tot de conclusie kwam dat ten eerste de predikanten en kerkeraden meer dan vroeger bereid moeten zijn tot een dialoog met de gemeente en ten tweede dat zij zich erop moeten bezinnen hoe zij de gemeente kunnen wapenen, opdat de laatste mondig naar woord en daad in de wereld kan staan. de lijn Christus-gemeente-ambtsdrager een historische schets maakte de hoogleraar de verscheidene ontwikkelin- van zienswijzen omtrent het ambt in de Kerk duidelijk. In de oude oosterse Kerken (en de Rooms-Katholieke) i de lijn, aangegeven in cle brieven Ignatius. Tussen Christus en de gemeente staat de ambtsdrager (wiens voornaamste taak is de bediening van de sacramenten) en slechts via hem ont vangt de gemeente contact met Christus. De reformatie brak met dit type; Chris tus verbindt zich ook rechtstreeks met de gemeente en deze onderhoudt over en contact met de ambtsdrager, die hier voornamelijk herder en leraar is. In de „vrije Kerken" (Dopers, Congre- gationisten. Quakers, e.d.) vindt men Pedagogiek en Sociale Raad Leiden Dit digerjTVp EEN gisteravond in het Logegebouw gehouden gemeenschappelijke <onze| bijeenkomst van de plaatselijke Sociale Raad en de afdeling Ledden denktVan de Vereniging voor Pedagogiek heeft de heer J. G. Leibrandt gespro- chafiLQ over het onderwerp: Thuislozen. De heer Leibrandt, die adjunct-se- Amc-wetaris is van de nationale raad voor maatschappelijk werk te Den Haag, egre-tó, dat het woord „thuislozen", na de tweede wereldoorlog is ingevoerd. 've"pt woord „zwerver" klinkt te negatief en het woord „vagebond" heeft ureielen te romantische klank. In feite is de thuisloze een zielige figuur. Alco- da8s*jiolisme speelt onder hen een ernstige rol. Er wordt wel gesproken van iging. F0 proletarische achterhoede. rken- b® thuislozen zijn geïsoleerde mensen, pen-fü hebben geen enkele binding. Wan- ■ente-Fer men de maatschappij in lagen in- k datleeüt, behoren zij tot de laagst denkbare i ten hag. In tegenstelling tot wat men vroe- doorfcer wel meende, staat de zwerflust bij de ddcl-Jhuislozen geenszins centraal. Een ge- jrdenjompiiceerd samenspel van factoren ligt >rdenLn hun thuisloos-zijn ten grondslag. hetlen kenmerk van elke thuisloze is zijn ividuele onmaatschappelijkheid. isting' ii de Geen vrouwen tegenwoordig niet één diit verband een theorie, dat do uwelijke pendant van de zwerver de stituée is. Inrichtingen als Veenhuizen, waar de slozen aanvankelijk werden onder- oracht, konden hoegenaamd geen ver- dering in hun status brengen. Slechts vintig pet. van de ontslagenen vond werkkring. In 1953 Is de Stichting huislozenzorg opgericht, die een cen- le registratie voert naar gegevens van U in deze stichting samenwerkende inrichtingen. Op deze manier wordt een inzicht verkregen in het zwerfpatroon. De resultaten door deze moderne in richtingen behaald, zijn overigens ook maar zeer pover. Dit vindt zijn oorzaak in het feit, dat de meeste thuislozen onder de „hopeloze ge vallen" moeten worden gerang schikt. Naar schatting telt ons land op het ogenblik tienduizend tot vijf tienduizend van deze mensen, welk getal in gunstige zin is beïnvloed door de hoogconjunctuur. Opvallend is, dat de oudere thuislozen voor het grootste deel van het platte land afkomstig zijn, terwijl de jongeren voornamelijk uit het stedelijke milieu komen. Onder thuislozen is een sterke vergrijzing merkbaar, waardoor de in richtingen op bejaardentehuizen gaan De bijeenkomst werd geopend door de heren mx. P. J. de Ruyter de Wildt en A. Boogaard, resp. voorzitter van de Sociale Raad Leiden en de afd. Leidein van Pedagogiek. Na de koffiepauze was er gelegenheid met de inleider van ge dachten te wisselen. De ambtsdrager in de reformatorische Kerken is geen „volksvertegenwoordi ger'", doch vertegenwoordigt Chrictus tegenover de gemeente. Zijn opdrachit is de toerusting van de leken, opdat die zelfstandig in hun leven en werk chris tenen kunnen zijn in de wereld. Daartoe bezit de ambtsdrager gezag. Prof. Berkhof drukte het uit in alge braïsche termen: de verhouding van Christus tot het ambt is gelijk aan die van het ambt tot de gemeente, die weer gelijk is aan de verhouding van de ge meente tot de wereld. Dit betekent dat predikanten, kerkeraadsleden enzovoort geen vervangers van de „gewone" ge meenteleden in religieuze kwesties ten aanzien van de buitenkerkelijke wereld zijn. De leken moeten daartoe immers, als het goed is, zelf mondig genoeg zijn. begrijpelijk dat het ambt minder opvalt naarmate de gemeente meer zelf standig in het christen-zijn is. Na de toespraak van de hoogleraar as er een discussie Er werd nog mede gedeeld dat een tweede vergadering enige tijd in Dordrecht wordt ge houden. 1~N het zuidwestelijke deel van onze stad gaat men a.s. zaterdag feest vieren. Feestvieren omdat een schuchter initiatief, drie jaar gele den door enkele bewoners genomen, op die dag een bekroning krijgt, 's Middags om half drie zal dan namelijk de wethouder van onderwijs, de heer S. Sannes, de speeltuin „De Vijf Hoven", gelegen aan de Hoflaan, officieel openen. Het is een verheugend feit dat in deze tijd mensen te vinden zijn die zich geroepen voelen iets voor het al gemeen belang te doen. Zo het bestuur van de speeltuinvereniging „De Vijf Ho ven". Nog maar drie jaar geleden staken enkele bewoners uit de buurt rond de vijf hoven (Boshof, Weidehof enz.) de hoofden bij elkaar om tot een plan te komen waaruit de jeugd in dit kinder rijke stadsdeel voordeel zou trekken. De gedachten gingen uit naar eer speeltuinvereniging, met natuurlijk het uiteindelijke doel een speeltuin. Grond was er genoeg in deze nieuwe stadswijk, maar de financiën ontbraken. Het initia tief van dat groepje mensen is nu uit gegroeid tot een vereniging van meer dan vijfhonderd leden en bijna drie- honderd donateurs. Nu zeggen deze getallen niet zo bat veel, maar als men weet dat ruim veertienhonderd kinderen als lid staan ingeschreven, dan is het een duidelijke zaak dat de bekende woorden „in een behoefte voorzien" hier zeker op hun plaats zijn. Paard Als de heer Sannes zaterdagmiddag zijn officiële daad zal hebben verricht, krij gen de kinderen de beschikking De lommerrijke speeltuin van de vereniging De Vijf Hoven aan de Hoflaan te Leiden. De kinderen hebben er al enige weken geleden bezit van geno men. Zij hadden te lang moe ten wachten. Maar het is nu een tuin geworden die er in al le opzichten zijn mag. Foto N. van der Horst een prachtige speelplaats van ongeveer 35.00 vierkante meter, waarop al die fijne dingen te vinden zijn, die een kind kan verlangen, wippen, draaimolens, glijbanen, hobbelpaarden en natuurlijk ook de zandbak. „De Vijf Hoven" heeft tevens meur voor Leiden: het zgn. „Dortmun- derpaard", ongeveer te vergelijken met het bekende hobbelpaard met dat schil, dat het „Dortmunderpaard" dank zij een ingenieuze constructie van stan gen, min of meer de bewegingen maakt van een echt paard. De ontwerpers van de tuin hebben ook rekening gehouden met de ouderen die vaak met hun kinderen meekomen. Voor hen zijn cr speciale picknick-hoekjes gemaakt, zodat ook Zij zich daar kunnen verpozen. Een attractie voor de jeugd zal zeker de rolschaatsbaan zijn die ook binnen de omheining van de tuin is gelegen. De tuin zelf, die nu nog door de jonge plant een wat kaal gezicht biedtbelooft een van de mooiste in Leiden te worden. De vijver met de daaromheen aange brachte groenstrook, kan in de winter maanden onder water worden gezet, waardoor men een klein krabbelbaan- tjevoor jeugdige schaatsers-in-spe krijgt. Zodoende zal de tuin haast iedere dag van het jaar rendabel zijn. Hulde komt zeker toe aan een groepje stille werkers, leden van de vereniging iem willen blijven, die de riohting van de tuin in hun vrüe i hebben verzorgd, zonder daarvoor cent te ontvangen. Zij werden daarbij daadwerkelijk gesteund door enkele Leidse bedrijven die het materiaal tegen »er lage prijzen leverden. Om de ingebruikneming van „De Vijf Hoven" nog een extra feestelijk tintje geven, zal het muziekgezelschap „Trouw Durf' zaterdagmiddag na voor vro- j lijke muziek op de tuin zelf te hebben gezorgd, een rondgang maken door Zuid west. Voor de genodigden zal er dan diezelfde tijd gelegenheid zijn het be stuur van de speeltuinvereniging in de recreatiezaal van Royal McBee aan de Rooseveltstraat geluk te wensen. Zoekt U een GOUDEN RING voor een dame of heer v. d. WATER. Haarlemmerstr. 207 heeft het Ruime keuze in alle prjjzen. PERSOOMIJKE LENINGEN Bedragen van 100 2.000, af te lossen in maximaal twee jaar; per week, maand of kwartaal, voor aanschaffing van duurzame gebruiksgoede ren, worden desgewenst van gemeentewege verstrekt. Aanvragen telefonisch, mondeling, of schriftelijk. Vertrouwelijke be handeling. GEMEENTELIJKE DIENST VOOR KASBEHEER El KREDIETWEZEN STADHUIS, LEIOEN, POSTBUS 160, IEL. SOM (Advertentie) Leidse raad vergadert dinsdag a.s. Dinsdagavond om 8 uur komt de ge meenteraad van Leiden bijeen. De agen da venméldt tot nu toe sledhts vier pun ten: notulen, mededelingen, ingekomen stuWken en benoeming hoofd Thoübeeke- Jazzclubs fuseren De Leidse Jazzclub en de Jazzclub Leiderdorp zijn een fusie aangegaan om de mogelijkheid te scheppen meer en grotere avonden te organiseren. Op een zaterdagavond half negen in jeugdhotel De Ruif, Jam Vossensteeg, te houden bij eenkomst zal dit wonden besproken. Me dewerking verleent het trio Koos Orama. B. en W. van Leiden: Op de volgende vragen van de heer H. on Weizen (C.P.N.) inzake het gebruik in aardgas in de gemeente Leiden: 1. Kan uw college mededelen of de be richten in de pers juist zijn, dat 25 juli jl. de eerste exploitatieboring van het aard- 3S in één van onze noordelijke provin- ën is begonnen? 2. Kan uw college mededelen, of de on derhandelingen tussen de Nederlandse Gasunie en de Samenwerkende Regionale Organen Gasvoorziening (SROG), waar toe ook Leiden behoort, betreffende de prijs voor het leveren van aardgas reeds al of niet tot overeenstemming hebben 3. Mocht er wel overeenstemming zijn bereikt, kunnen Burgemeester en Wet houders dan mededelen omstreeks welke tijd met het verbruik van aardgas hier te Leiden zal worden aangevangen? 4. Is er reeds iets aan Burgemeester Wethouders bekend tegen welke prijs het aardgas aan Leiden zal worden geleverd is uw college dan bereid zijn oordeel daarover kenbaar te maken? 5. Wil uw college mededelen, of er al ;n vermoedelijke prijsberekening voor de kleinverbruikers hier ter stede en om geving m overweging is genomen? 6. Is het voor uw college mogelijk zijn standpunt kenbaar te maken t.a.v. de eventuele levering van aardgas aan hier te Leiden en naaste omgeving gevestigde industrieën? 7. Kan uw college mededelen, of het reeds een standpunt heeft bepaald t.a.v. de vraag op welke wijze voorzieningen zullen moeten worden getroffen, om de bestaande en in gebruik zijnde huishou delijke apparaten, zoals gashaarden, gas fornuizen etc., voor het verbruik van aardgas mogelijk te maken? 8. Indien het in vraag 7 gestelde beves tigend kan worden beantwoord, is uw college dan bereid mede te delen, of de eventuele onkosten daaruit voortvloeiend de verbruikers voor rekening van de gemeente worden genomen? hebben B. en W. thans geantwoord: ad. 1. Deze berichten zijn juist ad. 2. De onderhandelingen tussen de Gasunie en de S.R.O.G. over de prijs van het te leveren aardgas hebben nog niet tot overeenstemming geleid. Ze zijn ech ter in een gevorderd stadium. Verwacht mag worden, dat omstreeks de jaarwisse- exacte gegevens bekend zullen ad. 3. In verband met het antwoord op vraag 2 kan nog niet worden medege deeld, wanneer in Leiden met de leve ring van aardgas aan de verbruikers kan worden begonnen. ad. 4. De prijs, welke de Gasunie aan de S.R.O.G. heeft voorgesteld is in G.G.Z.H.-verband bekend. Deze prijs is voor de gemeente Leiden niet aantrekke lijk, omdat deze geen ruimte laat ter dekking van de oude kosten, welke bij stillegging van het produktie-apparaat blijven bestaan de desinvesterings kosten «n van de nieuwe kosten, welke ontstaan bij de omschakeling op levering van aardgas. ad. 5. Aangezien nog geen overeenstem ming is bereikt omtrent de prijs waar voor het aardgas aan de gemeenten zal worden geleverd, ontbreekt de belang rijkste factor voor een prijsberekening voor de kleinverbruiker. ad. 6. Wij zijn van mening, dat de leve ring van aardgas aan de hier ter stede en in de naaste omgeving gevestigde indus trieën rechtstreeks door de Stedelijke Fabrieken van Gas en Elektriciteit dient te geschieden. ad. 7 en 8. Over de wijze waarop voor zieningen zullen worden getroffen om huishoudelijke apparaten voor het ge bruik van aardgas geschikt te maken, evenals om het eventueel voor rekening nemen van de daaruit voortvloeiende on kosten, wordt in G.G.Z.H.-verband over leg gepleegd. Dit overleg is nog niet ge ëindigd. Wel kan worden opgemerkt, dat deze onkosten, indien zij geheel of ge deeltelijk voor rekening van de gemeente worden genomen, ten laste van het gas bedrijf zullen komen en dus onderdeel zullen vormen van de kostprijs van het aan de verbruikers geleverde aardgas. Reclasseringscollecte in Leiden Het plaatselijke Reclasseringscomité te Leiden, waarin de verenigingen van de verschillende gezindten ver tegenwoordigd zijn, houdt van 23 tot 27 september de huis-aan-huis- collecte. De straatcollecte is op za terdag 28 september. Het comité hoopt van harte, dat deze inzameling ter gelegenheid van de Nationale Reclasseringsdag weer een goed resultaat zal hebben. Er is voor dit zeer belangrijke werk veel geld nodig. En de reclassering verdient aller steun. Collectanten kunnen zich melden bij de heer C. W. Oostveen, penning meester van het plaatselijke comi té, Rijn- en Schiekade 121 Leiden, telefoon 22050. Voorzitter van het comité is dr. P. L. Schoonheim. Hervormd predikant te Leiden, terwijl het secretariaat In handen is van mej. W. T. A. Laken, Lammcnsrhansweg 24. Chr. Lyceum In een gisteren gehouden ledenverga dering van de Ver. voor Chr. Middelbaar en voorbereidend hoger onderwijs te Leiden (Chr Lyceum) werd de heer M. Dirksen te Voorschoten tot bestuurslid benoemd,

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 3