Frisiana te Leeuwarden: vertederende contracten Melkproclukten onbekend in tropische landen Benthuizen bouwt nog 8 woningwetwoningen Rozen uit Hazerswoude in Frankrijk bekroond Feest in Valkenburg werd goed ingezet Liefde voor Harmonie gaat feest vieren NIEUWE LEIDSE COURANT 4 DONDERDAG 12 SEPTEMBER 19< Portret van een self bewuste provincie 17* LEIBOER is de zoon van een Friezin. Hem kon men dus zonder meer vragen iets te beden ken om de opening op te luisteren van de nieuwe, overdekte veemarkt, die even buiten Leeuwarden ligt. Het werd uiteraard een tentoonstel ling, die kort, maar krachtig kan worden aangeduid als het kennen en kunnen van Friesland. Maandagmorgen, 16 september opent deze epxositie, die Frisiana is genoemd en die een totaalbeeld geeft van de provincie, zomede close-ups van het streekeigen, zijn wijde poorten. De pas kort geleden klaar gekomen eigenlijke hal: een ruimte met een oppervlakte van liefst dertigduizend vierkante me ter, kostte vijftien miljoen gulden. Hij biedt plaats aan bijna vierduizend koeien, ruim vijfentwintighonderd schapen, achthonderd varkens, vijftien honderd graskalveren en tweeduizend nuchtere kalveren. NOORDWIJKERHOUT Oranjefeesten De Oranjefeesten in Noordwijkerhout zijn dinsdagmiddag begonnen met kin derspelen op de speelplaatsen van de scholen. De kinderen hebben vurig ge dongen naar de door de Oranjevereni ging beschikbaar gestelde prijzen. Allen werden verrast met een zak snoep. Aan de traditionele etalagewedstrijd hebben bijna 50 winkeliers deelgenomen. Er vielen kunstige werkstukken te be wonderen. Er waren ook zeer originele vondsten, waaronder een vertoning van dia's onder het motto ,,Ken uw eigen dorp". De jury had geen gemakkelijke taak De winkels waren vedeeld in 9 groepen en afhankelijk van het aantal deelne mers werden in elke groep 2 of 3 prijzen en eervolle vermeldingen toegekend. De uitslag werd: Eerste prijzen: H Augustinus (met lof); fa. J. Balk, fa. W. P. Mens, Fr. Aartman, M. Warmer dam, H. Bemelman, Jos. Broekhof, fa. Hekker en fa. Gebra. Tweede prijzen: fa. Van Eeden, J. van den Berg-Smit, V. Vink (Havenstraat). W. P. van Duin, C. van der Slot, De Flamingo, fa. Schouten, J. C. Aartman en Th Bader. Derde prijzen: A. J. Koot, fa. De Haas, kapsalon Duivenvoorden, Ad. Seijsener en N. Rodenburg. Eervolle vermeldingen: Gebrs. Duin dam, J. van der Klugt, J C. Broekhof. V. Vink (Zeestraat), G. Geerlings, N. Disseldorp, fa. Buijze, Arti Home, fa. Van Dam en fa. L. van der Voort. Raadsvergadering De raad der gemeente vergadert dins dagavond om 7 uur. Op de agenda ko men naast een aantal onderwijsaangele- geniheden voorstellen tot wijziging van de destructieverordening, tot vaststelling van het uitbreidingsplan St. Victor III en IV en tot vaststelling van enkele rechtspositieregelingen. In deze vergade ring zal tevens aan de orde komen de voorlopige vaststelling van de gemeente- rekening en de rekening van het grond bedrijf over 1961. Verder zal de gemeen terekening 1962 worden aangeboden. Burgerlijke stand GEBOREN: Ronaldus M C. zn van A H M de Bakker en M J Berg: Hendrikus W M M, zn van M C van der Klaauw en M C L van Denzen: Wilhelm ina J M. dr van C P van der Eist en G C Straat hof; Edith P. dr van F P M Broekhof en A J H Hombergen; Renske H, dr van J Brandt en T Rekker. ONDERTROUWD: F van Leeuwen en J van der Niet. GETROUWD: C J M Marijnen en A van der Klaauw; B J M van Gijlswijk en M M Kol; E A van den Rotten en H C Bakker; C Brouwer en G Smit. OVERLEDEN: Adriana Schelvis, 72 jr. echtgen. van G Weijers; Hendrikus War merdam. 84 jr, echtgen. van J van Schoo- ten: Bernandus A Lcnsen, 67 jr. echtgen van E Goudswaard. RIJNSBURG Dr. Kralt wethouder in Weesp In de Gooise plaats Weesp is in een vorige week vrijdag gehouden raads vergadering benoemd tot wethouder dr T Kralt Tzn. De heer Kralt treedt daar mee in de voetsporen van zijn vader, die in ons dorp ruim 25 jaar het wethouder schap vervulde. Dr Kralt is research-chemicus bij Phi- lips-Duphar in Weesp en heeft reeds en kele jaren zitting in de Weespe gemeen teraad voor de prot-christelijke fractie, die uit vier personen bestaat De benoe ming geschiedde met 14 stemmen vóór en 1 blanco. Dr. Kralt is 38 jaar. Opbrengst collecte De huis-aan-huis collecte ten behoeve van de kankerbestrijding heeft f2.242,05 opgebracht. Aan allen die hieraan heb ben medegewerkt zeer hartelijk dank. Mochten er hier of daar nog zakjes zijn achtergebleven, dan wilt u deze nog wel op het daarvoor bestemde adres doen bezorgen. Tentoonstelling van Kleiboer (Van onze speciale verslaggever) tentoonstelling veel aandacht gevraagd voor het vee en de daarmee samenhan gende zuivelindustrie. Er komen om. 120 Friese stamboekkoeien te staan, naast het kostbaarste onderdeel van de manifestatie: een volautomatische kaas- fabriek. NIET RENDABEL Dat hele bedrijf wordt geïnstalleerd voor een gebruiksduur van maar zes da gen de „looptijd" van Frisiana dus. Rendabel zal deze inzending dus bepaald niet zijn. Dit geldt trouwens voor de hele onderneming, die geenszins op lou ter commerciële basis blijkt te zijn ge schoeid Er komen wel wat grote indus trieën, die pacht moeten betalen, maar voor het overgrote deel wordt de expo sitie gefinancierd uit het door provincie en gemeente gestichte fonds van ruim vijf ton. Daarbij komen straks natuurlijk nog de entree-gelden. Er wordt gegokt op honderdduizend bezoekers, maar Klei boer zelf wil daar officieel geen woord over loslaten. Hij is ook in dat opzicht veel voorzichtiger dan Carel Briels. Per slot van rekening hebben al z'n projec ten tot nog toe goed gelopen. Bovendien beschikt Kleiboer over eni ge ervaringen in zijn dierbaar Fries land. Omstreeks 1920 debuteerde hij hier met een .vliegfeest Deze historische en misschien ook voorvaderlijke achtergrond verklaart misschien het aanstekelijke enthousias me van de organisator, die bij vorige ge legenheden altijd opvallend kalm bleef. Dit keer rent hij dagelijks opgewonden rond en neemt, naar iedereen zegt. veel te veel hooi op z'n toch al geweldige FRIESLAND HOOG! Trouwens: alle medewerkers hebben in hun blik iets van: we zullen eens la ten zien wat wij hier in Friesland kun nen klaarstomen. Wat betreft de oppervlakte is Fries land de vierde provincie van Neder land. De bijna 350.000 hectaren zijn verdeeld over 44 gemeenten, te weten 29 grote grietenijen, 11 steden en 4 eilanden. Bij elkaar wonen hier een half miljoen Friezen. Dit bevolkings cijfer staat als nummer acht op de landelijke ranglijst. Geen record dus geen superlatieven. Wel is Fries land uniek als enige provincie met een tweetalig onderwijs. Op het gebied van opleiding en vor ming heeft Friesland een enorme repu tatie. Het steekt de Friezen dan ook dat er in hun contreien geen universiteit of hogeschool (meen is gevestigd. Op de Frisiana wordt deze tekortkoming duide lijk gedemonstreerd. Met name de Frys- ke Akademie propageert het stichten een atheneum. Rondom deze zelfbewuste groep zijn de meer algemene zaken gerangschikt, schijnbaar zonder enig systeem. Kleiboer werkt graag met vertederende contras ten. Naast die ultra-moderne kaasfabriek zet hij dus een antieke karnmolen neer, die voortbewogen wordt door paarden Vlak achter de imposante entree van het nieuwe complex is een oude terp her bouwd: een enorme zandheuvel, die het verleden symboliseert. OUDE DROOM Op de Frisiana kon Kleiboer ook oude droom realiseren. Aantonen ns lijk hoe onze sociale waarden zijn toe genomen. Op deze afdeling is een authen tieke plaggenhut gebouwd om de vrese lijke woontoestanden van destijds te stel len tegenover de prachtige voorzienin gen op 't ogenblik hier vorm gegeven via een echte, zelfs bevolkte bejaarden sociëteit. Verder zijn er natuurlijk stands ovei landaanwinning en waterhuishouding, over landbouwmechanisatie en elektrici teitsvoorziening. Actueel in de energie- hoek is natuurlijk het aardgas. De NAM laat hier de installaties zien, die te zijner tijd op de putten bij Slochteren zullen worden geplaatst. Er komt ook een me graafmachine, waarmee straks de gas leidingen zullen worden gelegd. De Gas unie geeft voorlichting over huiselijke toepassingen van deze nieuwe brandstof. Buiten de hal komt een show-ring, waar elke dag al het aanwezige vee het publiek zal worden voorgeleid. Niet alleen de kostbare stamboekkocien, waar elke dag al het aanwezige vee aan maar ook paarden en schapen, en als ex tra stunt een stuk of wat dwergpony's (slechts zestig centimeter hoog!), die speciaal uit Argentinië werden aange- Kleiboer houdt van beweging. Er zal dus heel wat te doen zijn op Fri siana, zoals wedstrijden, demonstraties, voorstellingen enzovoorts. Daarbij komt nog 'n druk bezoekersprogram ma met als hoogtepunt een bezichti ging door koningin Juliana op 18 sep tember. Die zelfde dag zal Frisiana drie uur lang het onderwerp zijn voor een televisie-uitzending van de NTS. Conservenfabriek stelt prijs in Aan de vele prijzen die in de loop van de afgelopen tientallen jaren zijn ingesteld is er gisteren weer een toegevoegd: de Frieslandprijs, die bestaat uit een gouden medaille en een bedrag van duizend dollar De prijs zal eens per jaar worden toegekend voor de beste weten- ichappelijke publikatie van wie ook ter wereld over een onderwerp be treffende de plaats van melk en melkprodukten in het dieet van tropische gebieden. De prijs, die zal worden beheerd door het Nederlands genootschap ter bevor dering van de melkkunde. is ontsproten aan het brein van de directie van de Coöperatieve condensfabriek Friesland De bekendmaking over de instelling van de Frieslandprijs geschiedde tijdens de viering van het gouden jubileum van de fabriek De prijs zal volgend jaar voor het eerst worden uitgereikt Dr. A van Krefeld, directeur van het researchlaboratorium van de condens fabriek, vertelde gisteren tijdens een bijeenkomst in Leeuwarden iets over de plaats van de melk en melkprodukten in het dieet van tropische gebieden. Hij merkte onder meer op, dat de export van duurzame melkprodukten naar tro pische gebieden vanuit de landen met gematigd klimaat, waar een melkover schot bestaat, van groot belang is voor de volksgezondheid. De bevolking in deze gebieden heeft namelijk een tekort aan hoogwaardige eiwitten. De export van duurzame melk produkten en wat gecondenseerde melk betreft staat Nederland op de eerste (Advertentie) HORLOGES GOUDEN RINGEN VERLOVINGSRINGEN KLOKKEN Vrijblijvend zichtzending aan huis G. KOELEWIJN Bovenlaag De heer Van Krefeld keerde zich te gen het begrip wereldmelkoverschot. On danks de grote export wordt In vele tro pische landen de melk slechts door de kleine bovenlaag van de bevolking ge bruikt. Zou de wereldbevolking inder daad die hoeveelheden melk gebruiken die voor een goede gezondheid wense lijk zijn, dan zal er geen overschot t|jn doch een aanzienlijk tekort aan melk. Dat de consumptie in werkelijkheid zoveel geringer is. is aan twee oorzaken toe te schrijven: aan de armoede van de bevolking en aan de onbekendheid met melkprodukten, waardoor men niet weet er mee aan te vangen. Dat dit laat ste belangrijk is, is duidelijk gebleken bij de acties van de Ver. Staten die gro te hoeveelheden melkpoeder weggaven, zonder dat echter een juist gebruik kon worden bereikt. Men zal er dus naar moeten streven enerzijds de bevolking in de tropische gebieden beter voor te lichten en ander zijds zodanige melkprodukten te bren gen, dat zij passen in het dieet van de betreffende gebieden. Om de research hierover aan te moedigen heeft het be- stuur van de condensfabriek besloten de internationale wetenschappelijke prijs in te stellen. HILLEGOM Najaarsfeesten De laatste dag van de Najaarsfeesten te Hillegom (17 september) heeft een uitge breid feestprogramma. Van negen tot twaalf hebben de volksspelen plaats bij het Lunapark. Het begint met het „was- ophangen" voor meisjes van 10 tot 12 jaar en hardlopen met hindernissen voor jon gens van dezelfde leeftijd. Half tien be gint de behendigheidsrit voor auto's op de Prinses Irenelaan en bij het feestter rein wordt dan een begin gemaakt met het ton-knuppelen voor mannen vanaf 21 jaar. Om tien uur gaan meisjes van 13 tot 20 jaar ringsteken op de fiets, de jongens van 13 tot 18 jaar boegspriet lopen en dames en heren boven de 18 jaar tobbetje steken. Het dagprogramma vermeldt verdei om twee uur de internationale korte- baandraverij en als sluitstuk om tien uur het grote vuurwerk. Visserijgolfjes Duitse aanvoer gaat stijgen Het statistisch bureau van de Dui Bondsrepubliek te Wiesbaden heeft de cijfers over de aanvoer in 1962 vrijge geven. Hieruit blijkt, dat de aanvoer die de laatste jaren steeds was teruggelopen een stijgende tendens vertoonde Men kwam op een totaal van 544.300 ton, 17.600 ton meer dan in 1961. De op brengst steeg van 268.1 miljoen mark tot 276.5 miljoen mark. De grotere aanvoer was voornamelijk te danken aan de gro tere kabeljauw en haringvangsten in het verslagjaar. Men moest met minde» roodbaars en schelvis genoegen nemen. Grote hoeveelheden Ook dinsdag liet de haring zich in gro te hoeveelheden vangen. Vooral na de middag werd er heel wat scheepgchaald De meeste schepen stopten om drie uur met de visserij. De dekken lagen boor- devol haring, zodat alle hens aan dek werd geroepen voor de verwerking. Wat er was In IJmuiden zorgden 26 vaartuigen voor een aanvoer van 12 500 kisten vis waarvan "50 kisten schelvis, 60 kisten wijting, 120 kisten gul en kabeljauw. 200 kisten koolvis, 8200 kisten haring. 2400 kisten spanharing, 420 kisten ma kreel. 20 schol. 110 kisten diversen. 280 kleine kisten haring. 290 stijve kabel jauwen en 600 kilo tong. Onder meer lag aan de markt de KW 159 Marian El len. Dit schip was zondag binnengelo pen. De 1600 kisten haring hadden van het lange wachten niet geleden en wer den bijna alle gekocht Wel een bewijs van de secure verzorging van schipper Phil Glas en zijn mannen. Vandaag aan de markt Langzaam maar zeker komt een eind aan de onoverzichtelijke rij schepen die zich sinds maandag in IJmuiden om een losbeurt verdrongen. Sommige schepen werden rechtstreeks voor de vismeelfa- briek gelost andere werden nog laat in de middag aan de loskaden afgemeerd. Voor vandaag stonden onder meer op het lijstje de VL 110 Michiel Jan met 1200 kisten en de VL 131 Petronella met 1100 kisten KATWIJK AAN ZEE Hoog en laag water Vrijdag 13 september: hoog water 11.46. laag water: 6.56 en 19.34 uur. NOORDWIJ K Filatelisten worden weer actief In de Zeeleeuw vergaderde de afdeling Noordwijk aan Zee van Philatelica on der leiding van de heer W. Beukers. De voorzitter releveerde na de opening de geslaagde internationale ruilavonden van de afgelopen zomer, waarop weer vele buitenlandse contacten zijn gelegd. Hij dankte secretaris F. Moolenaar voor het vele werk dat hiervoor heeft ver- Op de komende rayonvergadering die zaterdag in Scheveningen wordt gehou den, zal door de afdeling onder meer het zogenaamde „dubbele" lidmaatschap ian de orde worden gesteld. Tot afgevaardigde naar deze vergade- ing werden benoemd de heren W. Beu kers en C van der Zwan. De voorzitter hield vervolgens een userie over F. D. Covers. Deze zoge naamde „eerste dag enveloppen" worden uitgegeven en gepost op de dag van de verschijning van bepaalde postzegels. De betrokken hobby die in 1950 in ons land ten doop werd gehouden, heeft momen teel al vele beoefenaars. Meestal worden tegenwoordig de F. D. Covers voorzien van een speciaal stem pel. Zoals bij ieder verzamelgebied ont- ook hierbij soms excessen. Zo wordt bijvoorbeeld geprobeerd deze en veloppen eerder te doen afstempelen als de bedoeliing is, zodat men zich gaat afvragen waar de grens ligt. De heer Beukers beantwoordde diver- vragen die naar aanleiding van deze userie werden gesteld. Er volgden de gebruikelijke punten als verloting en veiling onder leiding van de voorzitter. Besloten werd op de volgende verga dering te voorzien in de vacature van veilingmeester. Na de rondvraag werd nog een druk gebruik gemaakt van de gelegenheid tot onderling ruilen. Gemeenteraad Dinsdagavond 8 uur vergadert dc ge meenteraad. Chr. Vrouwenbond Donderdag 19 september begint de afdeling Noordwijk aan Zee van de Christen Vrouwenbond het vergadersei- J. G. van Ieperen uit Ter Heide spreekt over „Christus en het enleven". De eerste paal voor de volgende acht woningwetwoningen van de woningbouwvereniging Alge meen Belang" is de grond inge gaan. Op de achtergrond slaan drie heren deze handelingen met belangstelling gade: (v.l.n.r.): de heer Batelaan van het Hazers- woudse arohitectenbureau Dek ker. voorzitter De Vrij en secre taris Runsing van „Algemeen Belang". NIEVWVEEN Goed nieuws voor de woningzoekenden Voor het jaar 1963 zijn aan de ge meente Nieuwveen alsnog acht woning wetwoningen toegewezen, te bouwen in 2 blokken van 4 woningen in het uit breidingsplan Schoterveld. De bouw van deze woningen is gegund aan de Fa. Gebr. van Dijk alhier, voor de som van 129.900,—. Zoals bekend, heeft deze firma mo menteel een zelfde aantal woningen van de toewijzing 1962 in aanbouw. De woningbouwvereniging „Alge meen Belang" te Benthuizen doet weet eens van zich spreken. Gisteren zijn namelijk de eerste palen geslagen voor een nieuw contingent woningwetwo ningen in Plan Zuid. En dat, terwijl toch de eerste acht de eerst merk bare uitbreiding van het hele plan nauwelijks gereed zijn gekomen. Men mag deze snelheid van bouwen voor een woningbouwvereniging in een plaats als Benthuizen toch wel zeer opmerkelijk noemen- De acht gereed gekomen woningen, die voorlopig voor f 18,40 worden ver huurd en waarvan de laatste deze week nog gereed komen, staan aan de Juliana- straat. De volgende acht woningen ko- voor de helft in deze straat xe staan (daartussen komen twee maal acht woningen van de N.V. Bouwfonds Ne derlandse Gemeenten), terwijl de andere in de Wilhelminastraat komen. Op het rozenconcours te Orleans in Frankrijk heeft de heer G. de Ruiter, kwekerij Rosa Polyantha, een groot suc ces geboekt. Voor dit jaarlijks terug kerende concours in het Franse kwe kerscentrum mogen alleen rozen worden Ingezonden die nog slechts korte tijd In de handel zijn. De heer De Ruiter had drie soorten rozen ingezonden, diie in het eigen bedrijf zijn opgekweekt. Toen de internationale jury de uitslag bekend maakte, bleek dat alle 3 variëteiten als de beste inzen ding van dit concours werden aamgewe- HAZERSWOUDE Inwoner gearresteerd De politie heeft gisteren een 19-jarige inwoner van Hazerswoude gearresteerd, die bekende in de nacht van zondag op maandag te hebben ingebroken in het kantoor van de fa. Felix en Dijkhuis te Boskoop. In de ouderlijke wpning had n toen ontvreemde radio verbor en eveneens weggenomen fiets had het water gegooid. gen: e KATWIJK Verscherpte controle Met ingang van zondag zal de Kat- wlJkse politie verscherpte controle hou den op de naleving van het verbod tot parkeren van vrachtauto's op zaterdag en zondag binnen de bebouwde kom. Met deze dagen zijn gelijkgesteld de nieuwjaarsdag, de tweede Paas- en Pinksterdagen, beide Kerstdagen, He melvaartsdag en Koninginnedag. In dc vroege ochtenduren opende de dere programma. De weersomstandig- Oranjcvereniging „Wilhclmina" gisteren heden waren bijzonder gunstig en de di- In Valkenburg het feest met een hengel-1 verse vermakelijkheden hadden zeker wedstrijd, waaraan iedereen kon deel- niet over gebrek aan belangstelling te nemen. De morgen werd verder In be- klagen, waarbij dient te worden opge- slaggenomen door de traditionele paar- merkt, dat deze ditmaal op de oude ver- demarkt, waarvoor veel belangstelling bestond. Velen oud-Valkenburgers men de gelegenheid waar hun oude woonplaats te bezoeken. Nauwelijks waren de laatste paarden verdwenen en de straten gereinigd of het bestuur van de Oranjevereniging begon met de afwerking trouwde plek aan de Caistelweg opgesteld. De lichtzuilen op talrijke plaatsen ln het dorp en de verdere verlichting maak ten het geheel ook 's avonds tot een sfeervolle feestviering. De uitslagen van de spelen zijn als volgt: Hengel wedstrijd: 1. Oudering, 2. Elten. 3. D. Doldersum en 4. P Minee. Ringrijden op bromfietsen: 1. W Vis- scher. 2. N v. Delft. 3. P. v. d. Eikel en 4. Piet Martens. Boegsprietlopen: 1 H. v. d. Nagel, Wim Slootweg. 3. H. v. d. Nagel Han 4. P. v. d. MeiJ. Prijsschieten: 1. Revet, 2. Cock de Vries, 3. Joop v. d. Nagel, 4 Daan de Roode en 5. Wim Slootweg. ln de morgenuren had de kapel MLD tijdens de tocht door het dorp een zeer gewaardeerde medewerking leend en 's avonds heeft Valkenburgs Harmonie onder leiding van dirigent W. T. de Zwart, een concert gegeven in de muziektent aan de Castelweg. Er heerste een echt feestelijke stem ming. die tot laat in de avond aanh p|d waarbij vooral de jongelui zich uit-1 stekend hebben geamuseerd. zen. Aan de roos Ruth Leuwerik werd de hoofdprijs toegekend, bestaande uit een gouden roos. De roos Orange Sen sation verwierf de tweede plaats met een certificaat le klasse en een bijzon dere prijs van de tuinbouwvereniging Orleans, De roos Kimono verwierf de 3e plaats. De gouden roos werd door de burgemeester van Orleans aan de heer G. de Ruiter jr. overhandigd. Puzzelrit Zaterdagavond houdt de Gereformeerde Jeugdvereniging zowel voor haar eigen leden als voor de leden der jeugdclubs van 1416 jaar een puzzelrit. De start heeft plaats achter de Gereformeerde kerk om 6.30 uur. Voetbal Voor de wedstrijd tegen V.V.S.B. za terdag is de Haz. Boys-iploeg als voligt samengesteld: doel P. v. d. Ark; achter: D. Endeveld en I. Raaphorst; midden C. Tor, W. Loomans x Joop de Gelder; voor J. v. d. Maas. Jac. Vos. Maas. Jan de Gelder en P Pos. Het zijn huizen van hetzelfde bom type. De huur zal vermoedelijk een pai kwartjes hoger worden, daar de prIJz» van bouwmaterialen met 3 pet zijn De huizen worden gebouwd door fa. D. de Graaf Zn uit Moercapett naar het bestek van ardhitect J. Dekki uit Hazerswoude. ALPUEN AAN DEN RIJN De jeugdweek-voetbalwedstrljd Naar aanleiding van ons stukje, g. teren geplaatst over het niet doorga! van de voetbalwedstrijd kericeraad) jeugd, en het merkwaardige fetit, dat wedstrijd vastgesteld werd op r~ rein dat niet was aangevraagd, i de voorzitter van de Jeugdcentrale nog mee te delen, dat zowel het bestuj van de G.J.C. als het grootste deel de commissie hier te goeder trouw x ren. Het lid, dat op zich genomen h| contact te zoeken met het A.R.C.-bestif had verzekerd dat het in orde w zoals gemeld, men wist daar nergens v Het zou onjuist zijn, feilen te veroradl stellen, bij hen die dit niet verdienen, TER AAR Bazaar De bazaar t.b.v. de gerestaure'èw kerk wordt vrijdag 13 september f zaterdag 14 september in garage Lan| hout gehouden. Opening vrljdagmidda half drie Verder geopend van half dri tot zes uur en 's avonds van half ad tot elf uur. Pracht stands met gebo duurde tafellakens, kindergoed, truid poppen en poppenkleren. Vele attractie grabbelton, schieten, ballengooien, ri van avontuur. Opening Bazaar Vrijdagmiddag wordt in de garage vj de heer P. Langhout een bazaar gappen die is georganiseerd door de Hervorr de Vrouwenvereniging. De baten z, bestemd voor de diverse restauraties a> het kerkgebouw. In de aankondiging kunnen we leze dat de leden van deze vereniging wei met breipennen en haaknaalden hi uiterste best hebben gedaan de opbrenj i hoog mogelijk te doen zijn. De bazaar is vrijdagmiddag en -avod ook zaterdag geopend. Het gebra kelijke en gezochte 'rad van avontuu zal niet ontbreken. Muziek in Roelof arendsveen fFOALS wij reeds eerder hebben vermeld, gaat de muziekverenigiv „Liefde voor Harmonie" te Roelof ar endsveen op 13 oktober met enitj luister het 75-jarig bestaan vieren. Het bestuur maakte ter gelegenhc van dit feit plannen om met iets bijzonders uit de bus te komen. Ondank ondervonden teleurstellingen is men thans tot een afgerond geheel gekt men. Een muzikale show en taptoe, waarbij niet minder dan vijf mxiziel korpsen aan het gehele programma meewerken, wordt voor Roelofarendl veen en omgeving een ongekend evenement. De show en taptoe worden in de vei linghallen te Roelofarendsveen gehouden. Medewerking verlenen, behalve de jubi lerende vereniging, het Langeraarse „Arti et Religione". „Door Gunst Verkregen" uit Nieuwe Wetering. D.S.S. uit Aarlan- derveen en „Crescendo" uit Alphen den Rijn. Het programma, dat zaterdag 12 oktober om acht uur begint en da geveer twee uur zal duren, is samenge steld door de heren J. C. Cornelisse Weyers, directeuren van vier van de vijf verenigingen. Algehele leiding heeft de heer Cornelisse. Beiden maken deel uit van de Koninklijke Militaire Kapel uit Den Haag. Aan de show gaat (om 7 uur) een mu zikale rondgang vooraf. „Door Gunst Ver kregen" komt van Nieuwe Wetering, vi£ Westeinde. pastoor Onelplein, Spoorstr.. Wilgenstraat, Essenweg, Langcweg naai het Noordeinde. „Liefde voor Harmonie' gaat van het Zuideinde-Noordeinde naai de Noordhoek, waar beide korpsen sa menkomen en dan gezamelijk gaan naai de Pancratiuszaal. Hier sluiten de drie overige muziekkorpsen aan. In de veilinghallen is plaats voor ruim 1500 personen. Alleen al de finale van het programma (door de korpsen uit Alphen, WOUBRUGGE agent van de Nieuwe Leidse Courant lagt voor een gedeelte van Woubrugge EEN BEZORGER Zeer geschikt voor scholier. Langeraar en Aarlanderveen, in totai 170 man) is een bezoek waard. Bij de organisatie van het festijn het! men over medewerking niet te klag» gehad. Men krijgt de beschikking oW de veilinghallen en de firma A. van <i Voet bood aan het vervoer van de m: ziekkorpsen per touringcar (drie stuk; gratis te verzorgen. VOORHOUT Nieuwe zaak Dinsdagmiddag, de eerste dag van c Noordwijkerhoutse volksfeesten, hee-' de heer V. Vink een filiaal van zij textielzaak in de Havenstraat geopent Voor de vestiging van dit filiaal koe) de heer P. P. van Denzen ee pand aan de Havenstraat 32, waarin d familie Van Denzen een vanouds bi kende winkel ln manufacturen en wc niginrichting dreef. In korte tijd is het pand door de aan nemers Gebrs. Laros onder leiding va: architect J. Brandt veranderd in ee uiterst modern ingerichte zaak. Het was een sympathieke geste van d< heer Vink de officiële opening te late: verrichten door de bejaarde heer P. f Denzen, die in zijn openingstoe spraak de nieuwe winkel een aanwin* noemde voor heel Noordwijkerhout. De babyafdeling is van de Zeestraaj iar het nieuwe pand overgebracht ei natuurlijk uitgebreid.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 4