Tweede tv-net reeds in 1964 te gebruiken Poppen Van Tussenbroek nog geenszins vernietigd Geen Nederlandse bas en alt in de finale Van der Wal zal intensief voor KLM werken Da Vinei fPu22elleek 7 VRIJDAG 6 SEPTEMBER 1963 Cruys Voorbergh veelzijdig man Zoals wij in een deel onzer edities gisteren reeds berichtten is de acteur Cruys Voorbergh (Ernest Pieter Coenraad van Vrljberghe de Coning) op 64-jarige leeftijd in Den Haag overleden. Cruys Voorbergh werd 14 oktober 1898 te Kraksaan (Java) geboren en stu deerde aanvankelijk medicijnen. Hy debuteerde in 1918 bij het Groot Toneel onder Van Dalsum. Daarna haal de hy zyn akte M. O. tekenen. Hy gaf les in ritmische gymnastiek en dans en voerde opdrachten uit op het gebied van de kerkelyke kunstnyverheid. In 1925 keerde hy op de planken terug, allereerst by het Nieuw-Nederlands To neel, onder Saalborn. In sept. 1927 ging hy naar het gezelschap van Rika Hopper, waarop een engagement by het Verenigd Toneel volgde. Toen Albert van Dalsum in 1929 het Oost-Nederlands Toneel op richtte, sloot Cruys Voorbergh zich by hem aan. Zijn creaties by dit gezelschap waren al dadelijik uiterst opmerkelyk. In 1942 was hy regisseur by de Am sterdamse Opera, en een jaar later vorm de hy een eigen gezelschap. Na de be- vryding richtte hy in 1952 een cabaret op. Inmiddels had hy zich grote naam verworven als kostuumkundige. Zyn collectie vormt de basis van het Kos tuummuseum in Den Haag. Zijn 40-jarig toneeljud. vierde hij met de opvoering van „Voor het laatst Lady Barker". Het laatste jaar was hy als vaste gast verbonden aan de toneelgroep Centrum waavoor hy zou uitkomen in het door Han Keuls geseheven stuk "Panggilan". Het stoffelyk overschot zal worden gecremeerd maandag te Driehuis-Wes- terveld na aankomst van trein 11.59. Veldsterkte voor elke kijker Het tweede Nederlandse tv-net, waar in verband met het vraagstuk van de commerciële televisie al veel over te doen is geweest, zal waarschijnlijk reeds volgend jaar te gebruiken zijn. De plannen wijzen op een gereed komen in de zomer 1964, doch in verband met de dan optredende seizoenslaptc is het niet waarschijnlijk dat er vóór het na jaar iets aan zal worden gedaan. In het begin van dit jaar heeft toenmalige staatssecretaris van onder wijs, kunsten en wetenschappen de N.V. Nozema opdracht gegeven met de bouw van het tweede net te beginnen. Tevoren waren in het PTT-laboratorium te Leid- schendam onderzoekingen verricht oven de voortplanting van tv-golven in de nieuw te gebruiken banden IV en Door de grote vraag naar tv-kanalen in de hele wereld moest overwogen worden in hoeverre tv-diensten konden worden ondergebracht in de kanalen 21 tot 81, waarbij gebruik diende te Gemeente R'dam trekt zich terug De Nijmeegse advocaat mr. A. K. H. Haitsma Muiier. de raadsman van de heer J. C. Flier, executeur testa mentair van onder meer de poppen- collectie van Harry van Tussen broek, heeft meegedeeld dat de om streden poppencollectie in een nage noeg gave staat in het Amsterdamse Toneelmuseum is aangetroffen. Hij heeft een onderzoek ingesteld naar aanleiding van een bericht in een der dagbladen dat de poppen inmid dels vernietigd zijn. De gemeenteraad van Rotterdam heeft een motie aanvaard, waarin werd vastgelegd, dat de procedure over het bezit van de poppencollectie van wij len Harry van Tussenbroek welke collectie volgens het in 1958 gemaakte testament vernietigd moet worden gestaakt zal worden, echter op een dusdanige wijze dat een derde partij die vernietiging wil voorkomen niets ,in de weg zal worden gelegd om dat döel te bereiken- Het Gemeentebestuur van Rotterdam heeft zich dus uit de stryd om de collec tie van Tussenbroek teruggetrokken. In het testament van de maker der poppen was bepaald, dat deze, unieke collectie na zyn dood vernietigd moest worden. Dit testament was echter in 1958 gemaakt. Opklaringen goed is ontwikkelt, veroorzaakte ons land regen- of onweersbuien. Een andere storing trok via de Alpen naar de Oostzee en bracht in Oost-Europa veel regen. Op het zuidelijke deel van de oceaan handhaaft zich een krachtig hogedrukgebied. Aan de noordzijde ervan trekt een aktieve depressie in de richting van IJsland. Het front van deze depressie zal morgen over de Britse eilanden naar de Noordzee trekken en later mogelijk het iveer in ons land gaan beïnvloeden. Voordien zal het lagedrukgebied in onze omge ving nog enkele buien veroorzaken. Tussen de twee storingen in bevindt zich evenwel een zwakke rug van hoge luchtdruk, die aanleiding kan geven tot enkele tijdelijke opklarin gen. ZON EN MAAN Zaterdag 7 september: zon op: 5.59. onder 19 16. maan op: 21.18. onder 10.26. dinsdag 10 september: laatste kwartier. HET WEER ll\ EUROPA Rapporten hedenmorgen zeven uu indstil 33 34 indatll 29 16 toen er nog geen conserveringsmidde len bestonden die de poppen samen gesteld onder meer uit dieriyke been deren voor bederf konden behoeden. Later bleek dit echter wel mogeiyk en die mogeiykheid besprak de 82-jarige kunstenaar orTderanderen met de direc teur van het Historisch Museum in Rot terdam. Deze laatste meende uit dit ge sprek te moeten opmaken, dat de heer van Tussenbroek, niet langer meende, dat de collectie vernietigd moest wor den. Toen dan ook de executeur testemmentair het plan opvatte dit testament uit te voeren, werd van wege Rotterdam op juridische gronden ingegrepen, en voorkomen dat de pop pen vernietigd werden. Zy zyn thans op geslagen in de toneelschool in Amster- Reikwijdte korte golven voldoende (Van onze speciale verslaggever) den gemaakt van frequentie tussen 470 en 960 Mhz. Dit zyn bijzonder hoge fre quenties met een golflengtengamma, dat zich tussen de 0,64 en 0.31 meter be weegt. De laagste ervan is ongeveer tien keer zo hoog als de frequentie van Band I in net I (het bestaande, eerste tele visie-net dus). Geruststellend beter dan men had durven hopen. Hoe wel ze gevoeliger zijn voor terrelnob- stakels als gashouders en torenflats ble ken ze best bruikbaar. En bij een doende aantal hoge uitstraaltorens bleef de reikwijdte niet ver achter bU die van de zenders van net I. Door de NOZEMA en de PTT werd ter laatste het volgende behoeftenplan op gesteld: Zowel te IJsselstein, Smilde en Wie- ringerwerf als in Roermond. Goes Markelo moesten zenders worden opge steld. Met uitzondering van Wieringer- werf zyn dit alle plaatsen, waar reeds een televisie-toren voor het eerste tv-net staat. De Wieringer meerpolder kwam Bartje recipieert Bartje, het beeldje van Suze Berk hout naar de hoofdfiguur in het boek van Anne de Vries, heeft in Assen zijn verjaardag gevierd. In het gazon voor het gemeentehuis hield hij zijn jaarlijkse receptie. Velen, vooral kleuters, kwamen het stenen ventje gelukwensen en brachten talloze cadeautjes mee. De geschenken zullen nog deze week worden verdeeld over de verschil lende ziekenhuizen in Assen en het sanatorium Beatrixoord in Haren. bij. omdat men de kop van Noordholland een betrouwbaarder tv-ontvangst wilde geven, ook voor het eerste net In sa menwerking met de frequenitie-omzetter, die op de vuurtoren van Huisduinen werd opgesteld, zal dat straks zeker lukken. Met de bouw van de „tv-haard" Wie- ringerwerf wordt nog deze winter een begin gemaakt. In Tjerkgaast zal tege- Ujkertijd een aanloop-straalzender ko men, teneinde de nieuwe zender op de 8traalzender-ketem te kunnen aansluiten. Na gereedkoming van de grote ders in de hierboven genoemde zes plaat sen zal overwogen worden, of zeven zenders met een kleiner vermogen (30 of 100 kW) moeten worden bijge bouwd. Veel zal echter afhangen van de omstandigheid, of IJsselstein <1000 kW), Roermond <500 kW). Smilde <1000 kW), Goes (500 kW). Markelo (300 kW) Kleine zenders Voor de eventuele bouw van de zeven kleine zenders zyn de plaaitsen Brielle, Roosendaal, Gennep, Mierlo. Arnhem, Lelystad en Alkmaar uitgekozen. In Roo sendaal en Mierlo staat reeds een televi sietoren; in de genoemde, andere plaatsen zouden ze eventueel moeten worden gericht. Televisie-kykers, die een nieuw stel bezitten geschikt dus voor de ban den IV en V zomede zy, wier beeld buis met een byzettoestel voor deze ban den geschikt is gemaakt, kunnen nu a' beelden ontvangen van de experimen tele tv-zender te IJsselstein, die oj kanaal 27 meestal het programma dupli ceert van kanaal 4 (Band I). De antenne voor kanaal 27 is nameiyk al een jaar geleden aan de televisie-mast selstein bevestigd. Niettegenstaande de IJsselstein-zender nog maar op een kwart van z'i gen werkt, is gebleken dat de ontvangst bewesten de lijn Dokkum, Zwolle, Arn hem redelyk goed te noemen ls. Er is naar gestreefd dat iedere Band IV/V-kijker in de toekomst op zijn ontvanger een veldsterkte toegevoegd krijgt, die niet beneden een waarde daalt, die als minimum nodig wordt geacht. Tevens is er. voor zover dit kon, voor gezorgd dat een zender op het zelfde kanaal elders nergens in ons land een bepaalde veldsterkte kan ichrijden. Dit maximum ligt uiter aard beneden het minimum van de veldsterkte van de nuttige zender. Utrechtse veehouderij in benarde positie Naar aanleiding van de moeilijkheden aar in vele Utrechtse veehouders ver keren. heeft de algemen secretaris van de Christelijke Boeren- en Tuindersbond, drs. R. Zijlstra, een werkbezoek ge bracht aan Kamerik en verschillende omliggende plaatsen. Op alle bedrijven die drs. Zylstra be zocht, stonden de koeien al op stal. De landeryen zijn door de langdurige en overvloedige regen onbegaanbaar gewor den, de hooi-oogst is zeer gering en' zeker niet toereikend voor een lang stal- Volgens drs. Zijlstra zyn de hoge kos- n, waar tegenover slechts geringere opbrengsten staan, voor vele veehouders catastrofaal, mede omdat het prijsbeleid het fiscaal beleid de boeren niet in staat hebben gesteld, reserves te kweken waarmee dergeiyke risico's kunnen wor den opgevangen. Uit de cyfers van het landbouw eco- misch instituut blijkt, dat het inkomen van de veehouders in dit gebied in 1960/ 1961 nog 9900 gulden was, terwijl men voor 1962/1963 een inkomen van slechts 2700 gulden heeft berekend. Betere distributie van woningen na enquête? De gemeentelijke woningdienst Amster dam gaat half september een enquête houden onder allen (ook de alleenstaan den) die Ingeschreven zyn by het cen traal bureau voor huisvesting, totaal on geveer 36.000 gezinnen en 4000 alleen staanden. De wethouder van volkshuis vesting mr. Th. Elsenburg heeft gisteren op een persconferentie medegedeeld dat de bedoeling is het uiterste te doen om tot een zo redeiyk mogeiyke distributie van de woningen te komen, daar vast staat dat het woningtekort de eersko- mende jaren nog niet ls op te lossen. Alle gegevens worden op de ponskaar ten gebracht en verwerkt door het bu reau voor statistiek. Men wil by het C.B.H. over de meest recente gegevens beschikken (.gezinssterkte, inkomen, te betalen huur. beschikbare woonruimte) in het belang van een verantwoord toe- wyzingsbeleid. Deze gegevens worden als zeer vertrouweiyk beschouwd. Ze zullen niet voor andere doeleinden wor den gebruikt Mr. Elsenburg is van mening dat door een mechanisatie van de administratie de gegevens gemakkeiyker toegankelij ker zullen worden, zodat men sneller kan reageren op een aanvraag. De ge gevens zullen door het studiebureau worden geanalyseerd. Men hoopt hier door inzicht te verkrijgen in de behoef ten, wat voor belang is voor de woning bouw in de toekomst Alleen in Zuid-Holland iets meer werkloosheid De werkloosheid is in augustus nog verder afgenomen. Bedroeg de geregis treerde arbeidsreserve eind juli nog 22.210 man, eind augustus was zij nog maar 20.640 man. Overal in het land deed deze daling zich voor behalve in Zuid- Holland, waar (voornamelyk in de grote steden) een lichte stijging was te con stateren, nameUjk van 3100 tot 3330. In Limburg was van een te verwaarlozen toeneming (60 man) der arbeidsreserve sprake. Uitstekend Vocalistenconcours lend uitgekomen: maar in de fi nale van het Internationale Voca listenconcours in Den Bosch is noch een Nederlandse bas noch een Neder landse alt geplaatst. Wie zaterdag wél om de prijzen in deze betreffen de groepen mogen „kampzingen", zijn de Engelse basbariton Peter Leeming, de Roemeense basbariton Dan Jordachescu (die in 1962 in Genève tot de eerste prijswinnaars behoorde) en de Poolse bas Antonie Dutkiewicz. Bij de alten zijn het de Belgische Lucienne van Deyck, de Engelse Margaret Duckworth en de Poolse Eva Dabrowska. Elisabeth Höngen en de heren Manus Willemsen, Frans van Amelsvoort. Lode Devos, Keith Falkner, Domenico Messina en Frans Vroons. Wel heeft men de voor. waarden by de deelneming iets veran derd in die zin, dat de finalisten nu zelf de voorkeur mogen geven aan wat zij het liefst willen zingen, opera, oratorium of Lied. In hoeverre deze verandering een verlichting opleveren zal, kan men pas tydens en na de finale beoordelen. Dra. H. E. Kokee-van den Berge Commentaar TLfET zeer veel zorg heeft de KRO- televisie gisteravond het toneel stuk „Sodom aan de Noordzee" van Jan Staal op het scherm gebracht. In bescheiden televisiebewerking was luer een Nederlandse kandidaat tot de hoogstens het „spreekkoor" uan de nol- finale door! tallige rij bezoeksters wat karikaturaal. Ja dit tiende Internationale Voca- j m£Mr verder werd er dlepe ernst en listenconcours heeft m de loop van deze mon,eHeW Qe,p eeW. voorat Mar ie SS eïfe^'n I het huidige concours bewijzen het: 74 "jucht,, »«VP'"d en Anita Ment.l nis deelnemers utt 18 landen waaronder ?e door ongsten tot utters,a China, Australië, de Ver. Staten, Polen, hardheid gevormde en ten slotte gees- Roemenië en Israël. En in de vorige jaren telijk gebroken dochter Dora, gaven vond men eenzelfde beeld. Dit betekent, bewonderenswaardige creaties te zien. dat „Den Bosch" internationaal meetelt Grote waardering dwong ook het en dat een prijswinnaar zijn carrière aan- spel van Nienke Sikkema als de ach- zienlyk vergemakkelijkt ziet. terlijke Greeta af en Enny Mols-de Leeuw vond in Mevrouw de Roos" een babbelrol die haar precies paste. Zowel in een voorbeschouwing door Men heeft dit peil alleen weten te be- Jon Willem Hofstra gegeven, als in een reiken door strenge selectering van de interview met de auteur en ten slotte kandidaten: de jury, steeds bestaande uit nog in de epiloog van pastoor Brans grote figuren van de internationale zan- werd de ernst waarmee de KRO dit gerswereld, stelt hoge eisenl Ook bij dit concours wordt deze op- vatting gehandhaafd: van de 22 bassen b.v. kwamen 8 tot de halve finale en 3 j tot de eindstrijd. Aldus oordeelde de jury, samengesteld uiit de dames Annie Delorie, Janine Micheau, Ilse Hollweg, Strenge selectie Minister Van Aartsen verzekert: DE regering heeft voldoende waar borgen, dat dr. G. van der Wal, die is voorgedragen als plaatsver vangend president-directeur van de KLM zich intensief aan zijn zware taak zal kunnen wijden. Op korte termijn zal hy een groot aantal van zijn taken neerleggen. Zo zal dr. Van der Wal reeds per 1 oktober a.s. of zeer spoedig daar na om slechts enkele tijdrovende functies te ver melden aftreden als adviseur voor economische aangelegenheden van de gemeente Rotterdam, als voorzit ter van de Koninklijke Nederlandse Jaarbeurs en als voorzitter van het Verbond voor Veilig Verkeer. De minister van verkeer en water staat heeft dit meegedeeld in antwoord op vragen, die het lid van de Eerste Kamer, de heer C. G. Matser (Kat!h. V.) heeft gesteld over de vele functies van nieuwe KLM-direoteur. Ook het lid van de.Tweede Kamer, de heer A. Vondeling, heeft dit ant woord van de minisber van verkeer en waterstaat gekregen. Mede namens de minister van financiën deelt mi nister Van Aartsen mee, dat de hoogst ernstige toestand bij de KLM de vol ledige inspanning eist van directie en commissarissen van deze maatschap pij. Op het ogenblik is beraad gaande om im de omvang van de raad van commissarissen wijzigingen aan te brengen. De ministers ztfn er varn overtuigd, dat de samenstelling van de directie en van het college van gedelegeerd commissa rissen (dat zyn zes leden van de raad van commissarissen) een volledige in spanning mogelijk maakt 16 „In de eerste plaats volgen de lui, die er een bestaan in vinden dames hun tassen te ontruk ken een heel andere taktiek. Daarbij komt geen moord te pas. De kerel haalt op een fiets of een brommer zijn slachtoffer in en ontrukt haar in het voorbij rijden de tas. Op zijn ergst loopt ze bij dit proces een flinke duw of stoot op. Waarom zou de man haar ook doodsteken? Om zich meester te maken van die tas is zo'n dras tische maatregel geheel onnodig. En een veroor deling voor moord betekent een flinke douw. De kans om later door de bestolene herkend te worden is zo miniem, dat die te verwaarlozen valt. Ze ziet niet meer dan een flits van hem in het voorbijgaan. „In de tweede plaats zal zo'n kerel het niet in zijn hoofd krijgen de mantelzakken van een vrouw binnenste buiten te keren. Iedereen weet. dat. wat een vrouw van waarde bij zich draagt, zij dat in haar tas heeft geborgen en nergens anders. Een vrouw draagt nooit iets in de zak ken van haar mantel, dat zou de lijn ervan be derven. Maar de mantelzakken van het dode meisje waren wel degelijk binnenste buiten ge keerd door haar moordenaar." „En waarom zou hij dat dan wel volgens jou hebben gedaan? Zocht hij iets bepaalds, dat niet in de tas bleek te zitten?" „Neen. ik ben er van overtuigd, dat Joyce Buurman werd vermoord om iets, dat ze wist." „Wat dan? Dat die jonge Altringham met de Da Vinei uil Engeland was gekomen en er mee logeerde in die flat van zijn vriend Limestone? Dat weet nu zo langzamerhand iedere krantc- lezer", merkte de commissaris nijdig op, terwijl hij heftig zijn neus wreef. „Je neemt het me, hoop ik, niet kwalyk, maar ik krijg zo zoetjes aan de indruk, dat je weer bezig bent spijkers op laag water te zoeken, zoals gewoonlijk." „U zult moeten toegeven, dat ik die gewoon lijk ook vind", gaf Perquin, wat geërgerd, te rug. „Hm, ja, helemaal ongelyk heb je daar niet in", stemde Van Waveren toe. „Maar je zult het toch wel met me eens zijn, dat alles wat je tot nu toe te berde heb gebracht alleen maar ver onderstellingen zijn." De verdwenen door MARTIN MONS „Ik ben er zeker van, dat ik binnen afzien bare feiten kan vinden, commissaris." „Dat zou dan inhouden, dat ik jou de leiding van het onderzoek in deze moordzaak zou moe ten geven. En daar is Dorrepaal al mee bezig. Het leek zo op het eerste gezicht een dóódsim pele roofmoord." Het klonk bijna of Van Waveren zich veront schuldigde. „Het is nou een vervelende geschie denis. Ik weet niet, hoe ik „O, Dorrepaal zal er niets op tegen hebben met mij samen te werken. Ik heb hem als jongmaatje onder mijn vleugels gehad. Dat is wel in orde." „Nu, vooruit dan maar. Er is nog geen spoor van die Da Vinei hè? Die is natuurlijk al lang en breed de grens over." „Het lijkt er veel op. Het is natuurlijk een diefstal in opdracht geweest." „Als het ten minste een diefstal was." ..Wat kan het nu anders geweest zijn?" „Ja, wat kan het anders zijn geweest," be aamde Perquin. Commissaris van Waveren wreef opnieuw zijn neus en keek zijn hoofdinspecteur argwanend „Nu, ga je gang dan maar," gromde hy. Het klonk ver van vriendelijk. „Neen", zuchtte mevrouw Grutterink, zoiets had ik nooit van haar gedacht. Nooit. Ze was zo'n keurig meisje." Het klonk als had Joyce Buurman door zich te laten vermoorden iets onbehoorlijks gedaan. „Nooit geen narigheid. De huur altijd stipt op tijd. Geen dronkemansgedoe of rumoerige fui ven. Kennissen? Natuurlijk had de juffrouw ken nissen, maar allemaal tiptop. Daar viel nou net niet zoveel op aan te merken." Haar pezi ge. afgewerkte handen schetsten een gel dat dat net niet zoveel onderstreepte. „Dus een ideale huurster", merkte Perquin op. Dorrepaal het puntje van zijn tong kwam door zijn hevige inspanning uit een mondhoek gluren, maakte verwoed aantekeningen. „Zegt u dat wel", beaamde mevrouw Grutte rink met nadruk. „En het is toch zo sneu. Juist nou ze zo'n mooie kans maakte." „Wat voor kans?" vroeg Perquin snel. „Nou, om bij de film te komen. Ze had vol gende maand naar Italië zullen gaan. Het wach ten was er alleen nog maar op, dat ze haar geld kreeg." „Welk geld was dat, mevrouw?" „Tja, dat weet ik niet precies", zei ze aar zelend. Ze was een kleurloze vrouw, die de indruk maakte niet al te snugger te zyn. En Perquin voelde in haar een zekere angst iets verkeerds te zeggen. Iets, dat haar in moeilijkheden zou kunnen brengen, omdat je met de politie toch maar nooit wist. Hij besloot het onderwerp van dat geld eerst maar even te laten rusten. „Had men haar een rol aangeboden?" vroeg 'hij. „Ja nee dat is te zeggen Zo doen ze het nooit op die manier. Je moet eerst zor gen dat je daar komt. In Rome is het geloof ik. En dan maken ze proefopnamen. En als die goed zijn. En als je voor jezelf reclame weet te maken Want daar hangt ook heel veel van af. Van de reclame, die je voor jezelf weet te maken, zei juffrouw Buurman. Nou dan krijg je eerst een klein rolletje. En je moet zorgen, dat ze je blijven zien, de lui, die het voor het zeggen hebben, want anders ben je zo weer vergeten. Natuurlijk gaat daar heel wat geld in zitten. Het kan wel een jaar duren, eer je een rol krijgt, die een beetje de moeite waard is. En al die tijd moet je leven en jezelf overal laten zien (Wordt vervolgd) r stuk uitzond, duidelijk uitgesproken. Het ging niet om enige veroordeling van gcloofsprincipes, noch van een be- paalde kerkelijke groepering, maar om het tegenover elkaar plaatsen van ver- schillende principiële opvattingen en te tonen dat geloof zonder Z liefde geen vruchten draagt. Van die kant bezien was de uitzending zeker Des te teleurstellender is het, dat de auteur een doorbreking van de door hem geschapen gespannen situatie heeft Z gezocht in een vrij goedkoop, zij het Z wel menselijk tweede probleem dat plotseling het stuk ombuigt in een to- taal andere richting en het via die anenzamg^ gehouden^ als gebeurtenis naar een afgeraffelde slot- B Hi scène leidt. Dit appelleert niet aan de oorspronkelijke opzet en doet het ge geven verzanden in onverkwikkelijk, heden en opgelegde sentimenten. In het voorprogramma zond de KRO een Amerikaanse documentaire over de Italiaanse dictator Mussolini uit, niet groots van kwaliteit maar goed in elkaar gezet. Jan Willem Hofstra herdacht vervolgens op treffende wijze de overleden acteur Cruys Voorbergh. Gisteravond reeds heeft dr. G. van der Wal voor de binnen- en buitenlandse pers zyn voorzitter van de Jaarbeurs. Deze func tie heeft hy zes jaar lang bekleed. De heer Van der Wal motiveerde zUn vertrouwen In de Jaarbeurs op grond van de toenemende industrialisatie In ons land. De nationale economie, zo zei hy, zal met twee tot drie procent per jaar groeien, en men heeft er geen idee van hoeveel deze groei in eigen leven zal ingrijpen. Hy voorspelde binnen tien jaar een enorme groei van de be- stedmgsoapacitcit in ons lanld. Weer aanvrager commerciële tv V.V H., reportage van de* Ver. Een pas opgerichte onderneming, de Z Hervormden In Ncd. 20.00 Nws 20.05 Vijf- Commercièle Radio- en Televisiemaat- vuti?** schappij (CRT), gevestigd aan het Noord- ?UiS^cïS^1SSfl!lSet m!» einde in Den Haag, heeft een aanvraag Kerkdienst 21.35 Instrumentaal oneembie om een officiële concessie voor het uit- moderne muziek_(gr) VARA22.00 Frag- zenden van tv-programma's met recla me naar de minister van O. K. enW mr. 23.ÖÖ Soc" Bot gezonden. In deze concessie-aanvra- kJamk - muzlek-revue' 23.55—24.00 Nws ge wordt verzocht, om het gebruik van Hilversum II. 29» m 19.00 Nws en weer- het in aanbouw zijnde tweede televisie- praatje 19 10 'Nieuwe Ned. liedjes 19.30 net of anders van een toekomstig derde Song?. -°00 televisienet Tevens wordt meegedeeld, dat de CRT 11^ vanavond Z Hilversum I. 402 m. 19 00 Poulus de Boskabouter 19.10 Kinderkoor VPRO: 19.30 Moderne orkestwerken 1950 Vyitag Jaar moderne menten uit de musical Oklahoma .a-., Z 22 30 Nws 22.40 Piamoduo- lichte muziek j Esperanto 23.10 Weer. Kon. mil. kapel 20.30 Kamerorkest 3dcme muziek 31.30 Bijbelverta- West-Afrika, lezing 21.45 Musette- alle gestelde eisen, die onder meer Z ensemble en zangsolisten 22.05 Koorzang: vervat waren in de door de Tweede Ka- j Éi mer verworpen televislenota Veldkamp -Scholten kan voldoen en andere rede- Ujke eisen wil aanvaarden. Indien geen concessie voor het zenden op een van genoemde tv-netten kan worden verleend, dan verklaart de CRT bereid te zijn onder de daarvoor gelden- Z vanavond de wettelijke regelingen ta.v. beheer 1 11 door Nozema etc. voor eigen rekening televisie: avro- 19.30 v. d jeugd, een tv-zender te laten bouwen. nts; :ooo Journaal en weeroverzacht. Daarom is tegelijk met deze oonces- - AVRO: 20.20 Jazz-ensemble 20.35 Ripcord sle-aanvrage voor dit laatste eeval een TV-fi'm 21.00 Amusementsprogramma 21.30 apnvraau om enn 7ondmohhii(r:^ In AVRO's Televdzier 21,45 Even voorstel- aanvraag om ecu zendmachtiging aan de M1Jin t, Cox, waterstaat, mr. 2 (deel l en 2) NTS: 22.25—22." heeft de di- 1 23.55—24.00 Journaal. rectie van de CRT medegedeeld. Programma voor morgen Hilvi Iiivulpuzzc Ochtoodgyir.... I Lichte gr. muziek (7.35 Van de Voorpagl. na. praatje) 8 00 Nws en soc, strijdlied 8 '.8 Lichte gr. muziek 8.40 Slandodine- orkest 9.(0 Postduiven berichten. Aanslui tend: gymn. v. h. gezin 9 10 KlasS gr. mu ziek 9 35 Waterstanden VPRO: 9.40 Twist gesprekken met God. lezing 9.55 De pen op papier, lezing VARA; 10.00 Bult week overzicht 10 li* - dlo-dubbelkw 1)1.30 Gesprot orkest IC. 15 Orgelspel land- venberichtei 2 sportnieuws Aansluitend: Postdüi- - - twintigers 14.45 Radio Jazz club 15.15 Friese sireedouitz 15.35 Opera muziek i gr.) In de pauze; 16 2516.45: Boe«bespreking 17.30 Acujaliteioen 16.00 12.55 Kath. Horizontaal woorden invullen die kenen: 1. gunstig gezind. 2. gekl kwast als versiersel, 3. jeneverstoker, 4. :k, 5. schoeisel, 6. vertel- Palestina. Bij juts- in de cirkeltjes in Spanje. OPLOSSING VORIGE PUZZEL. Hor. l. port-uiten.2. aver-le-re» :-kam-rode. 4. arend-loge 5. bal-L 6 Elden-Neel 7 la-Uri-ds-la. 8. ha- Hooi liter-rang. J jeskx HUV4 7.10 It* P| 7 45 Geol liederen 7.55 Overweging 8.00 Nws 8.15 Lichte gr. muziek 9.00 DJinn, gev prof; '2.30 Med t b.v land- en tuinbouw Mopn) Musicerende dilettanten: kamerkoor 13 45 Dix;cland-en-wmt>le (gr.) 14.05 v d Jeugd 15.10 Schoolkoor en orkest- moderne muziek 15.15 Tierelantijnen To'p6 herh. van 6 jaar Tierelantijnen 16 00 Als de dag van gisteren, klankbeeld 16 30 Lichit or- 'Isten 17.00 v. d. jeugd 17 15 France (opn.) 117.30 Bockbe- imsfcr octet 18 00 TELEVISIE: NCRV: 15 00 Schermutee- üngen TV-ftlm 15.25 F.latelistusch tflertel NTS; 15 45 Parels van Aalsmeer Bloemen- corso NCRV: 16.30 Dier In 't Vizier, maan- deliiks programma over dJeren 17.00—47.45 v. d kinderen 19 ?0 Lassie. TV-film 19 55 - Het Manneke, TV-film NTS: 20 00 Journaal n- en wee rover zicht NCRV- 20 20 Memo 20.35 gevar. progr 2105 Iser- Vcrt. l. parabel-hl. 2. overal-aai. 3 rekef-duit 4 trant-er-Se 5. Ulm-Dan- --,~ lor 6. Ierland-Rr. 7. troon-es-Ta. 8. eed- Yoric NTS: ^-35—22. geei-on 9. Ni-eerlang.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 7