Katwijk gaat rigoureus saneren in de kern Burgemeester Duiker van Katwijk gaat jubileren Visserij dinsdag slecht, woensdag iets beter Verbetering van ijsbaan wordt te duur Verdwenen schilderij niet onze zaak is NOORDW1JK Wijziging van KLM-embleem LEIDERDORP NIEUW IC tEIDSE COURANT DONDERDAG 5 SEPTEMBER 1963 JN GEMEENTELIJKE kringen is men thans druk bezig de sanering van de dorpskern van Katwijk aan Zee voor te bereiden. De stedebouw- kundige ir. S. J. van Embden te Delft heeft drie plannen ontworpen: een wijziging van het ivederopbouwplan, een komplan en een wijziging van het uitbreidingsplan. De ontwerpen hebben enige tijd ter inzage gelegen. Verwacht wordt, dat ze nog dit jaar aan de gemeenteraad ter vaststelling zullen worden aangeboden. Wanneer de plannen zullen worden gereali seerd zullen grote veranderingen in het uiterdijk van de badplaats optre den. Overigens zullen er nog wel enige jaren voorbijgaan voordat de kern van Katwijk aan Zee een definitief „gezicht" zal hebben gekregen. Wanneer we het eerstgenoemde plan van de stcdebouwkundige nader bezien, de wijziging van het wederopbouwplan (dot voornamelijk het westelijke gedeel te van het zeedorp omvat) valt op de grote verandering die zich gaat vol trekken in "het dorpsdeel. dat wordt be grensd door het Emmaplein. het Waai gat. de Badstraat en de Voorstraat. Alle gebouwen daar zullen volkomen verdwij nen en ter plaatse zal komen een groot plein, dat zal aansluiten aan het bestaan de Emmaplein. Aan de noordzijde is een nieuwe bebouwing geprojecteerd, bestaande uit een hoog flatgebouw met winkels in de benedenverdieping met ernaast een lage winkelbebouwing. Aan de oost- en zuidzijde zal dan het plein worden begrensd door de oostelijke bebouwing van dc Badstraat en de zuidelijke bebouwing van de Voor straat Voorts denkt men in het gebied tussen Tramstraat Loggerstraat. Hoogstraat en Shliaweg ook een volkomen andere si tuatie. Dit gehele gebied zal plaats moe ten maken voor een aantal winkelgale rijen en hoge flatgebouwen. Deze laatste zullen, naar men verwacht echter nog vele jaren op aidh laten wachten. Komplan Bestudering van het zogenaamde kom plan leert, dat hierin is opgenomen een sanering van het gebied tussen Bad' straat. Voorstraat Noordeinde en Tram Straat. Zo is er ruimte gedacht voor uit' breiding van het politiebureau en we zo. dat dit gebouw niet alleen toegam kelijk zal zijn via de Voorstraat, maai ook via de Tramstraat. Het huidige post kantoor zal verdwijnen, op welke plaats woningen moeten komen met ook kelruimten. Met name wordt genoemd de sanering van het Parlevlietslop omgeving. Op de oostelijke hoek van de School straat en de Zuidstraat wordt ruimte geschapen voor bijzondere bebouwing, wellicht bestemd voor uitbreiding van de bestaande gemeentewerf met brand weergarage. Wijziging In de derde plaats is het de bedoe ling het uitbreidingsplan te wijzigen. Hierin is typerend een geprojecteerde noord-zurdverbinding. die dwars door de oude dorpskern zal lopen. Deze verbin ding is ongeveer als volgt: loodrecht op de Varkevisserstraat naar de Dwars- straat, verbreding van de Dwarsstraat, kruising met" de Voorstraat en dan der via het Noordeinde. dat aanmerke lijk zal wordenverf»reed. over de Meer- burgkade naar de Sliuisweg. De bebou wing larags deze noord-zuidverbinddng zal ruim van opzet zijn, met hoge ge bouwen. Zo denkt de ontwerper aar een flatgebouw van ten hoogste acht verdiepingen bij de Varkevisserstraat. Verder wordt gedacht aan nog drie flat gebouwen van ten hoogste twaalf ver diepingen op onderbouw, geprojecteerd op de hoek Noordeinde-Tramstraat, aar de Zeeweg tussen de Stationsstraat er StengeHnstraat en op de hoek Donkei Curtiusstraat-Slul9weg (Advertentie) Voor direkte indiensttreding gevraagd CHAUFFEUR v.V.W. busje Aannemersbedrijf D. VAN RIJN Jan Evertsenlaan 1 Katwijk aan Zee. (Advertentie) Hallo. Hier is Japie. Elk tweede stuk 0 Lange onderbroeken en borstrokken 2 Tv.cc StUkS 5 Pracht heren flanellen, dubbele borst nu 3 Dames onderjurken tot maat 50. nu 2 Jongenspyama's tot 14 jaar. Alle maten Dit alles vrijdag op de markt bij JAPIE. Langs de zuidzijde van de Tramstraat, en wel tussen het Noordeinde en de Sta tionsstraat, zün nog vier flatgebouwen geprojecteerd, leder van vier woonlagen op een onderverdieping. KATWIJK Groot bedrag voor Katwijks internaat Het Katwijkse comité voor de ver koop van kinderpostzegels heeft bericht ontvangen, dat het een zeer aanzienlijke gift is toegewezen bestemd voor een in Katwijk te bouwen internaat voor spas tische kinderen. Het geld zal morgen middag om twee uur in het raadhuis worden overhandigd, in tegenwoordig heid van burgemeester Duiker. KATWIJK AAN ZEE Hoog en laag water Vrijdag hoog water 4.46 u, 17.10 uur: laag water 0 43 u.. 13.03 uur. (Advertentie) KATWIJK Bekendmaking i artikel 37, vierde lid, der woningwet besluit van 24 juli 1963. G.S. no. 461, de door de gemeenteraad in zijn vergadering van 20 december 1962 vastgestelde ge deeltelijke herziening van het uitbrei dingsplan „Koestal-Overduin", betref fende de gronden ten zuiden van de Nachtegaallaan, zomede de aanvulling van de bij vorenbedoeld uitbreidingsplan behorende bebouwingsvoorschriften, heb ben goedgekeurd. Geanimeerde roslerie in Kaagsoeiëteit Hoe moderner de tijd wordt, des te meer neiging krijgt de mens terug te ren tot de romantiek. Misschien komt deze uitspraak u wat gewaagd voor, maar dan hebt u gisteravond niet rond gekeken in de Kaagsociëteit, waar klein heirleger koks bezig was speer, kens, en nog wat kl'ein goed. te roosteren boven open vuren. Eeuwen lang heeft men geen andere methode van vleesbe reiding gekend als deze, en het Voor lichtingsbureau Vlees. Vleeswaren Vleesconserven had het goed gedacht een grote schare genodigden van deze oude bereidingswijze op de hoogte brengen. Met talrijke rondvaartboten werden zij vervoerd vanaf de gemeente haven van Warmond. De heer Joh. de Veer, voorzitter het produktschap voor Vee en Vlees, merkte op dat het vlees de laatste dagen niet te klagen heeft over gebrek belangstelling van de zijde van de pers. Door het zeer koude voorjaar van 19f~ de strenge winter van 196263 wa ruwvoederpositie onvoldoende om veestapel te voeden. Niet alleen in Neder land. maar in geheel West-Europa w aanbod zo groot, dat alleen tegen sterk verlaagde prijs afzet mogelijk Na een te grote afzet volgt steeds een periode van een zekere schaarste, waardoor het prijspeil snel aantrekt. Naar de mening van de heer De Veer zitten wij nu op het prijspeil van 19( zijn verwachting is, dat dit prijspeil zich zal handhaven. Voor de varkens liggen de verschillen aanzienlijk groter. Vorig Jaar om deze tijd f 2.08—f 2,10, nu f 2,48—f 2,50. Eerst genoemde prijzen waren voor de var kenshouderij verliesgevend, zodat inkrim- ping van de varkensstapel het gevolg is geweest. Het zeer lage vleesgebruik ons land, in vergelijking met de ons o ringende landen, wettigt de verwachting dat de geleidelijke stijging van het vlees- verbruik in de afgelopen jaren zich zal Open Deur-dienst in Bethlehemkerk In de Bethlehemkerk (Driftstraat, Kool wijk) wordt zondagmorgen om 10 uur een Open Deur-dienst gehouden o.l.v. dr. P. L. Schoonheim. Bij het binnenkomen wordt aan de bezoekers een liederenblad uitgereikt voor de samenzang. Men kan in de kerk plaatsnemen waar men v Dr. Schoonheim heeft het voornemen in deze Open Deur-dienst twee bijbelge deelten zo toe te lichten, dat de bood schap van deze verhalen bemoedigend bevrijdend is voor de toehoorders. De samenvattende titel van deze dienst is: ..Het kan anders". Eerst in stilte, daarna officieel Jaar" ln gemeentedienst zijn. Het Is de uitdrukkelijke wens van de burgemees ter dat aan dit jubileum geen aandacht wordt geschonken. Hij zal die dag dan ook niet in Katwijk zyn, maar elders ln het land temidden van zijn gezin vertoe- Aan de officiële viering van een ander jubileum, ln november, zal de burge meester evenwel niet kunnen ontkomen: zijn 25-jarig burgemeesterschap. In 1938 werd de heer Duiker namelijk benoemd tot burgemeester van zijn eerste gemeen te, Hendrik-Ido-Ambacht, destijds een plaats met ruim 5500 inwoners. In 1950 volgde de benoeming tot burgemeester van Pijnacker en zes jaar later kwam de heer Duiker naar Katwijk, waar hij het heel goed naar de zin heeft. Hij ls echt de figuur van een burgervader en dg Katwijkers mogen hem heel graag. Men gunt hem van harte zijn gezinsfeestje ln september. m8ar in november zal hun burgemeester eraan moeten geloven. Het ziet ernaar uit. dat hem een grootse huldiging ten deel zal vallen. HAZERSWOVDE Volleybalvereniging .Meteor" De volleybalvereniging „Meteor" houdt vrijdagavond om half negen een training in het gymnastieklokaal van de school met de bijbel- Tevens is er een bespre king van de plannen voor het nieuwe winterseizoen. Men verwacht de komst van alle leden, vooral ook van manne lijke en vrouwelijke nieuwe leden. Visserijgolfjes nINSDAG IS HET niet best geweest met de haringvisserij. De meeste schepen hebben de omgeving van Whitby verlaten en vissen thans ln de buurt van Flamborough. De IJM 9 Haarlem bereikte een dagtotaal van 115 kantjes en was daarmee alle andere vaartuigen ver de baas. Enkele schepen konden 100 kantjes als dagvangst doorgeven, maar de meeste vaartuigen konden het niet verder brengen dan een totaal van 10 kantjes. De Engelse vissers beschuldigen bun Nederland» collega's van onbehoorlijk optreden. Volgens de Engelsen vissen de Nederlanders maar raak. Onze vissers wijzen deze beschudigingcn echter van de hand. ZU stellen zich op het standpunt dat de zee geen Brits territorium is en dat iedereen er recht op heeft In dit gebied te vissen. Woensdagmorgen ging het iets beter met de visserij. Dc VL 14 Margareths deed een trek van 85 kantjes. In IJmuiden werden door 24 vaartuigen 4130 kisten vis aangevoerd, waarvan 620 kisten schelvis. 140 wijting. 20 gul en kabeljauw, 5 koolvis, 1180 spanharing, 800 treilharing, 50 makreel. 360 schol. 5 tar bot. 90 diversen, 160 pilchards. 380 stuks stijve kabeljauw en 1000 kilo tong. Vandaag lag in IJmuiden onder meer aan de markt de KW 82 Stadt Enkhuizen met 450 kisten en 50 kleine kisten haring. In Scheveningen werden aangevoerd 10 kisten schelvis. 20 wijting. 3000 haring. 30 makreel, 230 schol en 1200 kilo tong. De arts van het hospitaalkerkschip Dc Hoop kon aan de schipper van de IJM 82 Rotterdam melden dat de opvarende van deze treiler, die enige dagen geleden in het scheepshospitaal was opgenomen, op- knaote n» «rbeensdokter vroeg aan de ♦ouppcr tijdig te melden wauut».* a«,. da thuisreis zou worden begonnen. Hij (visserij. verwachtte dat tegen die tijd de patiënt voldoende hersteld zou zijn om aan de Rotter'dam te kunnen worden overge geven. Frankrijk Frankrijk is een van de weinlgo Euro pese landen waar het visserij-onderzoek nog niet op wetenschappelijke basis wordt beoefend. Weliswaar wordt er wel wat aan de studie van de gedragingen van de zeebewoners gedaan, maar van enige coördinatie is geen sprake. Daar zal nu op zeer korte termijn verandering in komen. Opgericht is het Institut Scien- tifique et Technique des Pêches. dat mei voortvarendheid aan de slag gaat Men wil zo spoedig mogelijk de achterstand Inhalen. Vooral zal veel aandacht wor den besteed aan de kustvisserij, nog altijd "•n KHanerlik ordeHeel van ALPHEN AAN DEN RIJN Bedrijfsongeval De 17-jarige schippersknecht J. A. Westra uit Groningen, varend op het motorschip „Ortlinde", kreeg gistermid dag omstreeks drie uur bij het afdalen in het olierulm van het schip het zware ijzeren luik op zijn rechteronderarm, doordat hij had verzuimd dit luik op ;n pen vast te zetten. De jongen werd dopr dokter Pilon be handeld en naar het academisch zieken huis te Leiden overgebracht. Verkeer was gestremd Doordat een met 17 ton goederen ge laden vrachtwagen gistermiddag om streeks half drie op de Steekteweg bij een uitwijkpoging voor een slippende vrachtauto in de zachte berm tot de as sen wegzakte, moest het verkeer, over deze drukke weg tot half zes over één rijbaan rijden, wat vaak tot enorme ver keersopstoppingen aanleiding gaf. Het ongeluk gebeurde doordat de be stuurder van een personenauto, een in- ■oner van Woubrugge. vanuit de Sta tionsweg de Steekterweg opdraaide, waarbij hij onvoldoende aandacht schonk aan het overige verkeer op deze voorrangsweg. De bestuurder van een vrachtauto uit Nijmegen moest daardoor krachtig afremmen waardoor zijn wa gen begon te slippen en dwars over de weg kwam te staan. Bromfietser gewond In De Hoorn botsten gisteren twee bromfietsers op elkaar nadat één van hen voor een tweetal fietsers moest uit wijken. Een der bromfietsers, een Kat- wijker, liep een hersenschudding op; per ziekenauto werd hij naar zijn huis ge bracht. De andore bromfietser liep schaafwonden op. Raad Sassenheim Gisteren kwam de Sassenheimse raad in openbare vergadering bijeen voor de behandeling van een agenda, die slechts één punt bevatte waar over een discussie op gang kwam. Van het bestuur van de IJsclub was een verzoek om medewerking ofitvangen aan verbetering van de in 1960 aan gelegde ijsbaan. De aanleg van de baan heeft indertijd f 17.500 gekost. De ijsclub droeg f 5.000 bij. Door de zachte ondergrond zakt het water op de baan weg. Wil men dit euvel verhelpen, dan zal een kuip moeten worden aangelegd met drainage, zodat het veld ook geschikt blijft als sportveld. De KNSB schat de kosten van aanleg van een kuip op f 50.000. B. en W. stelden voor om op dit verbeteringsvoorstel af wijzend te beschikken. Hoewel alle raads leden het bedrag te hoog vonden, w een lange discussie (drie kwartier) nodig voordat definitief afwijzend werd besloten. Ook in het komende jaar zal de ningadviescommissie weer bestaan uit mevrouw D. Breedijk-De Roode en heren E. Dijkstra. J. W. Kortekaas. J. d. Nouland en B. L. Reijngoud. In verband met de strenge winter en de als gevolg daarvan hoge verwarmings- kosten besloot de raad de vergoeding per leerling voor de scholen te verhogen. De raad besloot tot een voorlopige vaststel ling van de rekening 1961. Het batig saldo is f 20.000 lager dan dat over 1960, beloopt toch nog een kleine f 50.000. Het totaal der saldireserves is hiermede ge stegen tot f 537.873,98. Er zal een administratie worden op Kamer van Koophandel: n de Kamer van Rijnland, mr. H. A. C. Branderhorst, zegt zich geenszins ongerust te maken over het schilderij uit het afgebroken Kamergebouw, dat thans in handen ls van sloper J. van den Akker. „Wij hebben officieel niets met de heer Van den Akker te maken. Hij is een onderaannemer die een contract met dc hoofdaannemers Groen en Bregman uit Benthuizen. Groen en Bregman moeten ervoor zorgen, dat het schilderij weer in ons bezit komt. Wij nemen vooralsnog ALKEMADE Wat de raad behandelt De raad van Aïkemade komt maandag 8 uur openbare vergadering bijeen. By de ingekomen stukken vermeldt de agen da een mededeling van het besluit van B. en W. om de nog aan te leggen uit de Googerpolder op de Stationsstraat uitlopende weg de naam te geven van „S.O.T.A.-weg". Voort het voorstel tot vervanging van( de kolenkëtel ten be hoeve-van de cferitralè verdwarming van. het gemeentehuls door een nieuwe olie- stookketel.. Voorstel tot aanleg van een centrale verwarming in het pand West einde 3 Roelofarend9veen: ingebruikge- ving van grond te Oud-Ade voor de oprichting van en benzinepompsta tion: verlenen van medewerking inzake het verzoek R. K. School Oude-Wetering voor de aanschaffing van leer- en hulp middelen i.v.m uitbreiding leerlingen aantal vaststelling leerlingbijdragen: aan bieding van de gemeentebegroting en bedryi'sbegrotingen voor 1964: benoe ming commissie voor het ontwerpen van strafvorderingen; commissie tot onder zoek van de begrotingen en rekeningen; woonruimte-adviescommissie; commissie van bijstand- voor openbare werken; commissie van toezicht en advies in zake de gemeentelijke zweminrichting. Kermis irok veel belangstelling De kroningsfeesten te Noordwijk-Bin- nen zijn gisteren begonnen met de ope ning van de vermaikelykheder op het Lindemplein. Ondanks het minder aan gename weer was er toch veel belang stelling. 's Avonds was er ringsteken op de fiets. Voor de versiering werden prijzen toegekend aan 1. Rein Bierman en 2. mevr. Van der Ploeg. De uitslagen bij het ringsteken lui den: 1. Rein Bierman. 2. A. van den Berg. 3. mevr. Van der Ploeg, 4. Jan Bierman, 5. Wim Steenvoerden, 6. Wim den Elzen en 7. A. Bierman. Een hardvochtig werk was het kus senslaan. Balancerend op de paal sloeg men elkaar naar hartelust om de oren Bij de dames werd Sabien van der Holst winnares Bij de heren was de uitslag: 1. A. Hoogeveen, 2, C. Boon, 3. W. Gieling en 4. Sjaak de Winter. Praalrijder tegen de lamp gelopen Een 21-jarige Jongeman uit XoordwUk werd op heierdaad betrapt toen hij op het terrein van het Casino er met eer andermans auto tussen uit wilde trek- Toen hij door de recherche omtrent dit feit flink aan de tand werd gevoeld, kwam ook aan het licht, dat hij het was. die enkele maanden geleden op de Koningin Ai-Urld Boulevard met een volkswagenbusje tegen een muur reed Dit busje, waarmee iedere morgen in valide kinderen naar school werden ge bracht had hij 's nachts van een erf aan de Sint Jeroensweg weggehaald. HU ging ermee toeren en daarbij botste de plezierrijder. die niet in het bezit was van een rybewijs. tegen het muurtje. Het volkswagenbusje werd daardoor vrijwel geheel vernield, terwijl ook ann je muur aanzienlijke schade werd aan gericht De totale schade beliep enkele luizenden guldens. Volksspelen Ter gelegenheid van de kroningsfecs •n van de Oranjevereniging te Noord- ijk-Binnen had onder de beproefde leiding van de heer E. Wynands en zijn De oudste deelnemer Dirk Wijnands ontving een troostprijs. De uitslagen van de serveerwedstrijd luiden: 1 Jos Peschier, 2 Peter Bouk, 3 D van Beelen, 4 Sophie van der Holst. 5 L van den Berg. 6 Marian Caspers en 7 Ria Peschier. Advertentiei HORLOGES GOUDEN RINGEN VERLOVINGSRINGEN KLOKKEN Vrijblijvend zlchtzending aan huis G. KOELEWIJN Volksspelen Ondanks de minder gunstige v s'andigheden bestond er ook voor de volksspelen in Warmond grote belang stelling. Deze werden geopend met he traditionele tobbetje steken, een deel van het programma dat vooral bij de omstanders zeer in trek is. Zij die suc ces hadden door juist in de ring te ste ken, kwamen later toch met een nat pak thuis, daar zorgde de regen wel De voorafgaande kinderspelen gaven de volgende uitslag: Vlugge bediening: 1. Siska Schrijvers, 2. Size Kok, 3. C. Zilverentant, 4. Ticne- ke van Diest, 5. Els Walenkamp. Serveerrace: 1. Corrie van Leeuwen. 2. Erna Meskers, 3. Letha Pieterse, 4 Willie Lödel. Naar de trein: 1. G v. d. Willik. 2 A Versluijs, 3. W. van Velzen, 4. F. Ver- •luijs. Wortclknuppelcn: 1. J. Schavcmaker, 2. M. Schavcmaker. 3. H Sikking. Tobbetje steken: 1. C. de Vogel. 2. A. Schrijvers. 3. Th. van Winsen. 4. B. Heemskerk, 5. H. Schouten, 6. P. Berg. Ringsteken voor dames en heren: 1. A. J. van Ruitenburg. 2. A. Schrijvers. 3. Mw. Van Leeuwen v Stijnn, 4. Mw. Van Stijn van Leeuwen. 5. Mw. Van Wissen. Warmond kan terugzien op een ge- De omzet van de Duitse Unilever was ln 1962 (1961) DM 3530,4 (3438.6) miljoen, waarvan 35 (35)"» oliën en koeken. 23 (25)"o margarine en spysvetten, 18 (15)' levensmiddelen, 10 (9wasmiddelen, zepen en cosmetica, 16 (16)°/o andere pro- duktcn. de geconsolideerde netto-i 127,2 (126,6) min., en de winst na aftrek van 78,5 (75,5) min. interim-dividend 48,7 (51,1) min. Het bedrag der ingehou den winsten was 31 december 155,7 (177,6) min. De aanzienlyke investerin gen aanvankelijk met kredieten van U inlever NV. maakten bij enige maat mede-commissieleden het tobbetjesteken slaagd feest Men vraagt zich' echter~af schappijen kapitaalverhogingen van 68 plaats. Dc winnaars waren: 1 mej. An- lof het niet beter zou zijn de feesten tc min. noodzakelijk, waarin Unilever N.V. der Hulst, 2 A van Rooyen. 3 verplaatsen naar de periode van de met 41.1 min. deelnam, de Duitse Unile- Bram van Dijk. 4 P van den Bers. 5 Kaagweek TiiH«n<; deze week wordt j ver 24.5 min. anderen 2.4 min., waardoor Kees Cassis, 6 wil Verkade, 7 H 1\ immers ook de kortebaandraverü ge- het geconsolideerde kapitaal der Duitse 'schier en 8 mej C. Wijnands. Ihouden. groep met 41,4 min steeg tot 499,4 min. een afwachtende houding aan. Pas wan neer de aannemers niet tot een ver gelijk kunnen komen, zal de Kamer eeni zien welke stappen moeten worden on dernomen. Het schilderij is weliswaa: niet zo veel waard, maar het is ten slotte ons eigendom en wij moeten het dus terugihebben." Het schilderij is, zoals wij berichtten, door eloper Van den Akker meegeno men. omdat hij in de veronderstelling verkeerde, dat het bij de sloop behoorde. De heer Van den Akker wil er geen aflatend van doen, omdat hy de waarde ervan in de aanneemsom zou hebben verwerkt. Naar verluidt, zal maandag een be spreking plaats hebben, waarbij men to: een minnelijke schikking wil komen. Lukt dit niet dan zal vermoedelijk de rechter aan deze merkwaardige zaak te pas moeten komen. VOORSCHOTEN Te duur B. en W. hebben zich beraden over een uit de raadsvergadering van 31 au®, jj.' voortgekomen vraag tot bét doen sa menstellen en uitgeven van een brochure betreffende de gemeentelijke ontwikke ling de mogelijkheden van het Cultu reel Centrum, de mogelijkheden voor d< jeugd i-n Voorschoten, de plannen betref fende de winkels, enz. Tot de conclusie is gekomen, dat de kosten die met eer eenvoudige uitgave zouden zijn veibon- den rond ƒ6000 per 1000 exemplaren bedragen. Gezien de huidige precaire financiële positie van de gemeente, ach ten B. cn W. het niet verantwoord mervteel een voorstel tot het uitgeven van een „Representatieboek" bij de raad aanhangig te maken. Van de bouw van een koffiekamer bij het Cultureel Centrum wordt voorlopig afgezien. B. en W. hebben een schets- plan doen vervaardigen en gebleken is, dat dc bouwkosten globaal ƒ115.000 a 125.000 zullen bedragen. Een dergelijke uitgave wordlt voor het ogenblik niet verantwoord geacht. Met pensioen De heer W. J. H. A. Boot. ambtenaar ter secretarie, heeft in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd per 24 november a.s., verzocht hem met ingang van een nader te be palen datum ontslag te willen verlenen als onbezoldigd ambtenaar van de bur gerlijke stand. De heer Boot zal de ge meentedienst op 1 januari 19S4 verlaten. NIEVWVEEN Boottocht Voor het eerst na zeven jaar hebben de bewoners van de Johannastichting weer een boottocht gemaakt. Door de voortreffelijke organisatie van de waar nemende directrice, hoofdzuster Benedu. is het een succesvolle dag geworden. Bussen brachten degenen die gisteren de tocht maakten, naar de salonboot .Succes". Van de Kattenburg vertrok nen toen om negen uur via Alphen aan den Ryn naar het Braassemermeer, door de Ringvaart naar Schiphol. Terug ging men langs dezelfde route. Bij de Kattenbrug legde men om zes uur aan. na een in vreugdevolle stemming doorgebrachte dag. waarop op koffie, limonade, melk en koek werd getrakteerd. De regen kon het plezier niet vergallen. Dokter en mevrouw Van Dongen, ds. en mevrouw Snel en verplegend perso neel maakten de reis mee. Verscheide ne autobezitters en vervoermiddelen de autobusondernemer Koppenol brach ten de opgetogen opvarenden terug de Stichting. Men zal nog een boottocht maken, nu met degenen die gister thuisbleven. Groei Duitse Unilever gezet van traktiemateriaal van meente. Men hoopt hierdoor e inzicht te krijgen in de kosten t biliteit van het wagenpark. de ge- n beter Oplossingen De heren Verschoor en Kortekaas zochten naar een goedkope oplossing zake de ysbaan. Volgens de voorzitter was er maar één oplossing: die va: deskundigen van de KNSM, hetgeen Sassenheim te duur zou worden. Ook kwamen nog aan het woord de heren Bakker, Platje en mevrouw Dc Meijer. Volgens Bakker was het aanbevelens waard contact op te nemen met TNO. Wellicht kan deze instelling een advies geven voor een minder kostbare betering. Westerbeek was van mening dat Sassenheim al het mogeiyke moet doen om zijn 10.000 inwoners een be hoorlijke ijsbaan te bezorgen. Het vroegere kantoor van gemeente bedrijven. Molenstraat 15, is aan he' Groene Kruis toegewezen als magazyn- ruimte. Met drie belanghebbenden is nof geen overeenstemming bereikt over he' onteigeningsplan „Oost I". Aangezien de betreffende percelen grond op korte ter mijn voor bebouwing beschikbaar moe ten komen, ging de raad akkoord met definitieve onteigening. Door uitbreiding van het aantal leerlingen moet de open bare lagere school nieuw lesmateriaal kopen. Ook een nieuwe leerkracht nodig. Een rijksvergoeding voor deze' leerkracht is reeds bij de minister gevraagd. Auto'» botsten Gistermiddag om 1 uur had op de Rijksweg (kruispunt Leidse Vaart) eer verkeersongeval plaats waarbij drie per sonenauto's waren betrokken. Een per sonenauto, komende van onder het duet, verleende geen voorrang aan van rechts (voorrangsweg) komende auto. De twee auto's botsten. Een richting Voorhout komende auto werd' er eveneens bij betrokken. Niemand liep letsel op De materiële schade was ech ter zo groot, dat twee auto's moesten worden weggesleept Ook op het kruispunt in Sassenheim- Noord had gisteren een aanrijding plaats. Een personenauto die van de Parklaan kwam, verleende geen voorrang een bromfietser die in de richting Haar lem reed. De bromfietser (N. uiit Lisse) liep snijwonden aan zijn gezicht op. Zo wel de bromfiets als dc auto liep schade op. Harddraverij Woensdagmiddag om half twee houdt de harddraveryvereniging haar derde kortebaandraverij. Op de baan aan de Parklaan wordt dit jaar tevens het kam pioenschap voor het zuiden verreden, Van.de karnt.der eigenaren bestaat e grote .belangstelling tot deelname. Niet minder dan 28 paarden zijn definitief ingeschreven en wel: Adelhof D. Anna Scotch, Antje K, April Love, Bea, Fred, Fries, Sammy Mars. Umber, Un Gamin. Vuurgoudhaan- tje S, Victor Hanover, Vincent Hollan- dia, Wala, Wanda. Wita Pluto, X Worthy, Xylophoon. Youthful Nora Spencer, Yvonne Heny, Zanella, Zebulon. Zephyr Magowan, Zeppeline, Zojan, Zoon van Ju Ju. Zus Clementine Het belooft een aantrekkelijke teressante course te worden. Oranjefeesten Heit programma voor de Oranjefeesten, die op 11 en 12 september in Sassenheim worden gevierd, luidt: dinsdag 7 30 u. lampionoptocht, m Adcst Musica, 8.30 u. concert op het ziekpodium door accordeonvereniging D.S.V.P.; woensdag 9 u. puzzelrit voor auto'i. idem voor bromfietsen, 10 u. ringsteken op versierde fietsen voor jongens meisjes van 10-14 jaar, keuring van sierde steps van kinderen van 6-9 jaar (tussen twee en vijf uur); donderdag 9 u. optocht met défilé voor B. en W. en bestuur Oranjevereniging, voetbalwedstrijd asp. Teylingen-asp. Ter Leede en junioren van beide verenigin gen, korfbalwedstrijd door T.O.P., opvoe ring van operettevereniging „Beatrix' op muziekpodium, 10.30 u ringsteken voor paren op bromfietsen. 1-3 u. wieler wedstrijden. 2 u. wedstrijd met hinder nissen voor bromfietsen. 4 u. ruiter le paard voor kinderen van 14-16 jaar. 11 u vuurwerk, Voorts is er een lunapark in de Narcissenlaan. Kort geding tegen burgemeester ■t een paar vlon- de Loosdrechtse t van een kort geding, dat een inwoner van Breukelen, de heer G. Schimmel heeft aangespannen tegen de burgemeester van zyn woon plaats, de heer T. T. M. H. Bijleveld voor de president van de rechtbank in Utrecht. De heer Schimmel is eigenaar van een eilandje, in de zuidelijke Kievitsbuurt Hij heeft daar dit jaar een steigertje en enige vlonders gebouwd, waarna de ge- „Op trek" trok 15.000-ste Vanmorgen kon in het Rijksmuseum voor Volkenkunde te Leiden de 15.000st« bezoeker van de tentoonsteling „Op trek" worden begroet. De gelukkige is mejuf frouw J. J. Visser, Gerard Doustraat 7. nog nooit eerder in dit museum kwam. Uit handen van directeur P. H. Pott ontving zij het boek ,,Naar wijder horizon", waarna ook de samensteller van de expositie, de heer D. G. Jongmans een aardig geschenk aanbood. De op 31 mei geopende expositie, dio onder meer een beeld geeft van het le ven der Nomaden, ls nog tot 6 oktober te bezichtigen. Nog nooit heeft een der- gelyke expositiein dit museum een zo groot aantal bezoekers getrokken. Het weer heeft echter wel megewerkt Brandt voelt voor internationale controle Berlijn In een regeringsverklaring voor het Berlijnse parlement heeft burgemeester Brandt gepleit voor een Internationaal gezagsorgaan dat de vrije toegang tot West-Berlijn waarborgt. Hij schaarde zich daarmee achter een idee, dat Kennedy bijna twee jaar ge leden al heeft gelanceerd. De noodzaak van zulk een regeling wordt de laatste tijd weer onderstreept door de grote op stoppingen. die door de communisten worden veroorzaakt Intussen heeft het bestuur van de CDU met algemene stemmen besloten, alle maatregelen die vermindering van de internationale spanning op basis van de status quo van het Duitse vraagstuk be ogen, te steunen. Minister Schroeder werd gemachtigd over mogelijke nieuwe initiatieven te be raadslagen. als hy zich deze maand in New York bevindt ter gelegenheid van de bijeenkomst van de VN-assemblee. Voorts wordt gemeld, dat de Amerikaan se minister Rusk in oktober Bonn zal bezoeken. Dan zal Erhard Adenauer zijn opgevolgd. Indonesische minister ontkent naasting De Indonesische minister van landbouw, dr. Sadjarwo, heeft in Djakarta gepubli ceerde berichten als zou de Indonesische regering voornemens zijn buitenlandse rubber-, thee- en kopra-ondernemingen in Indonesië over te nemen, tegengesproken. De minister ontkende, dat op een kortge leden gehouden bijeenkomst van ambte naren van zijn ministerie met vertegen woordigers van de vakbond van de onder nemingsarbeiders de wijze zou zyn vast gesteld waarop aan het bestaan van bui tenlandse produktondernemingen in In donesië een einde zou kunnen worden gemaakt Volgens de minister werd in deze bijeenkomst gesproken over de mo gelijkheden om de produktie op te voeren. De K.L.M. zal binnenkort overgaan tot wijziging van haar maatschappij - embleem. De bedoeling hiervan is een grotere stijleenheid te brengen in het bestaande mcrkbeeld en een meer con sequentie toepassing hiervan mogelijk te maken. Sinds 1949 heeft dc maatschappij, aan vankelijk alleen voor advertentiedoel einden, het zgn. schijf/streep motief do bruikt, omdat het oude - ietwat barokke - vinkmotief zich niet meer leende voor moderne reclame-uitingen. Dit bleek een succes cn geleideiyk aan is dit motief ook in andere maatschappij-uitingen doorgevoerd. In 1959 kregen de vlieg tuigstaarten eveneens dit tot embleem uitgegroeide merkbeeld. Men heeft dan ook naar een oplossing gezocht, waadbij voorop stond op grond van uitstekende ervaring dat het schijf/streep motief diende te worden gehandhaafd. In het nieuwe embleem zijn de strepen niet meer diagonaal, horizontaal en bovendien iets bre der. De letters K.L.M. zijn geheel ver ticaal met daarboven een strak gesty- leerd kroontje. De kleuren licht en donker blauw zijn versterkt, zodat de contrastwerking groter is. terwijl de rode letter* K.L.M. zijn vervangen door donkerblauw. meente Breukelen hem heeft laten weten dat dit in strijd was met de paatselijke bouwverordening. De heer Schimmel had deze bouw schriftelijk toestemming de gemeente moeten hebben en om dat hij dit niiet had eisten Breukelens vroede vaderen, dat steiger en vlonders dienden te verdwijnen. Dit nu wil de heer Schimmel via de rechter voor komen. Hij wenst dat de rechter de ge- ïte Breukelen verbiedt haar dreige ment (afbreken, anders doen wij het") ten uitvoer te brengen. Schoolhoofd nam gister afscheid In de raadszaal heeft in besloten kring de heer J. Blankenstein afscheid genomen als hoofd van de openbare school. Het college van B. cn W., enkele aadsleden cn dc collega's van het schel lende schoolhoofd waren hierby tegen woordig, Het leven van de heer Blan- xensteln heeft geheel in dienst van het onderwij® gestaan. Via Utrecht. Zeist. Montfoort en Lopik kwam de heer Blan kenstein op 15 december 1929 in Leider dorp. In zijn booapraak zei burgemeester ïallas. dat hij de reden van het vro&g- ijdige vertrek niet wilde verbloemen Dicht bij uw pensioen moest u om ge zondheidsredenen ontslag aanvragen. In de gegeven omstandigheden is dit een verstandig besluit. Het ontslag wordt u eervol verleend." De burgemeester bedankte de heer Blankcnsloln voor al die jaren, waarin hij zoveel voor de kinderen heeft be tekend. Mevrouw Blankenstein ontving een boeket rozen. De heer Oosterom sprak als voorzit ter van de oudercommissie woorden van dank. „Wij hebben prettig samengewerkt. U hebt de school van een 2-mans tot een 9-mans geheel zien groenen. Het be langrijkste wat er in het gebouw is ge schied." De heer Oosterotn bood een vulpen aan. In zijn dankwoord zei de heer Blan kenstein graag tot zyn 65e jaar te zijn gebleven. „Ik heb getracht mijn plicht te doen." Sparta gaat weer oefenen De gymnastiekvereniging „Sparta" gaat maandag weer met haar oefen avonden beginnen op de bekende uren. De avonden tot en met donderdag wor den gehouden in Voordorp. Op 16 sep tember hoopt men weer in het dorps huis terecht te kunnen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 4