NLC-sportblad morgen weer in de brievenbus Geen groentijd maar een kennismakingsperiode Royal McBee Nederland bestaat 10 jaar Kleurwedstrijd Noordwijk met 2500 inzendingen Samenwerking gemeenten ook i inglx m woninvDouw Jeugdappèl in Koudekerk NIEUWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 5 SEPTEMBER 1963 Agenda voor Leiden en Den Haag Donderdag Prediker, 8 uur: ds. J. A. Smink. Gebouw Prediker, Jan Vossensteeg, 8 uur: lezingen cyclus Geref. Bond; prof. ds. S. v. d. Linde, Utrecht, over „Ver- sohuiving in de waardering van de na dere Reformatie. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „De reizi ger zonder bagage", van Jean Anouilh. Lutherse Kerk, Lutherse Burgwal, 8 uur: Kamiel d'Hooge, organist kathedraal van Brugge, orgelconcert. Vrijdag Stationsplein, 6.30 uur n.m. Vertrek excursie N.C. Reisv. naar verlicht Aals meer en bloemencorso. Consistorie Pieterskerk. 4 30 uur: Re ceptie J. W. Serlie, 40 jaar in dienst van Herv. Gemeente. Kantine fabriek Royal Mc Bee, Roo- seveltstraat 8-10 uur: Receptie bestuur „De Royalisten" t.g.v. 10-jarig bestaan. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „De reizi ger zonder bagage", van Jean Anouilh. Zaterdag Stadsgehoorzaal, 8 uur: Feestavond t.g.v. 10-jarig bestaan „De Royalisten". Rembrandtlyceum, 7 uur vm: Vertrek dagtocht NRV naar Dusseldorp. Station, 1.54 uur: Vertrek Kon. Ned. Natuurhistorische Vereniging naar dierenpark Wassenaar. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „De reizi ger zonder bagage", van Jean Anouilh. Apotheken Geopend voor spoedgevallen: apotheek D. C. Kok, Rapenburg 9, tel. 24807; apo theek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp is geopend. Films Casino, 2.30, 7 en 9.15 uur: „De on.be- vredigden (13 j.) Luxor, 2.30, 7 en 9.15 uur: „Rats, kuch en mooie meisjes' (14 j.) Lido. 2.30 en 8 uur: „55 dagen king" (14 j.) Studio. 2.30, 7 en 9.15 uur: „Mijn bes te vijand" (alle leeftijden). Trianon, 2 en 8 uur: „West Side Story' (14 j.) Rex, 2.30, 7.15 en 9.15 uur: „Caesar de veroveraar" (14 jr); woensdag en don derdag: „Immer wil icfc dir gehören". Films van vrijdag af Casino, 2.30, 7 en 9.15 uur: De Corsi- caanse tweelingbroers, 18 jaar. Lido, 2.30, 7 en 9.15 uur: Raptus, 18 jr. Luxor, 2.30, 7 en 9.15 uur: 's Nachts lokt de liefde, 18 jaar. Rex, 2.30, 7.15 en 9.15 uur: De ko ninklijke piraat, 14 jaar; woensdag- en donderdagavond: Onteerde meisjes, 18 jr. Studio, 2.30, 7 en 9.15 uur: Mijn vrouw slaapt niet alleen, 18 jaar. Trianon, 2 en 8 uur: West Side Story, 14 jaar. Tentoonstellingen Rijksmuseum voor Volkenkunde. „Op Trek" expositie van nomaden trekken en kamperen (tot 6 oktober). Jeugdhotel „De Ruif". Jan Vossensteeg, Studentenvereniging Catena TTOOR degenen die de ontgroeningspraktijken verafschuwen, is elf jaar geleden in Leiden de studentenvereniging Catena opgericht, die thans 400 leden telt. Dit jaar verwacht het bestuur honderd nieuwelingen. De contributie bedraagt slechts f 40 per jaar en er zijn aan het lidmaatschap geen of weinig bijkomende kosten verbonden. Men heeft onder de leden veel spoor- en beursstudenten, er worden nauwe contacten onderhouden met de onlangs opgerichte studentenvakbeweging en voorts besteedt men veel aandacht aan de ontmoeting met buitenlandse studenten. week een lezingen- en activiteiten-cy clus worden ingesteld om de leden in staat te stellen zoveel mogelijk gebruik te maken van de mogelijkheid tot aca demische vorming die een studentenver eniging biedt. fototentoonstelling „Ultima Ratio' zwart en wit, naar theorieën van Nico- laas Kroeze. Foto's: Ab Pruis. Boerhaavezalen, werk van drie Vlaam se kunstschilders, Elze Verhoef, Alda Vos en Joop Mijsbergen (2-5 en 7-9 uur, t.m. 12 september). Leeszaal en bibliotheek Reuvens, Bree- straat 27, maandag en woensdag van 9 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur, dinsdag van 1 tot 5.30 uur; vrijdag van 10 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; zaterdag van 105.30 u Jeugdbibliotheek, leeszalen en biblio theek Reuvens, Plantage 6: maandag en dinsdag van 4 tot 5.30 uur, woens dag en zaterdag van 12 tot 4.30 uur en vrijdag (speciaal voor de grotere jeugd) van 6.30 tot 8.30 uur 's avonds. Kieuw schouwburgseizoen Het bestuur van de Leidsche Schouw burgvereniging zet, zolang er nog geen nieuwe schouwburg is. zijn activiteit on verflauwd voort. Er worden weer, zoals reeds vele jaren het geval is geweest, twee series abonnementsvoorstelldngen gegeven, wederom op maandag- en dins dagavond. Er zijn contracten afgesloten met zes gezelschappen, die steeds meer, ieder voor zich, een bepaald type stukken ten tonele bréngen, zodat grote afwisseling te verwachten is. Gezien echter de voort durende groei van het aantal instellingen dat tradbt de gezelschappen naar geheel Nederland te laten komen om voorstel lingen te geven, wordt het ieder jaar (moeilijker series van de grote gezel schappen samen te stellen. Het is dan ook voor het bestuur van de Leidsche Schouwburgvereniging verheugend, dat het voor het nieuwe seizoen twee series van voorstellingen van de beste gezel schappen heeft kunnen samenstellen. Opgemerkt moet worden, dat het on mogelijk is reeds aan het begin van het seizoen de stukken op te geven, omdat de gezelschappen regelmatig nieuwe stukken uitbrengen, die ook gekozen kunnen worden. De sociëteit is gevestigd in het pand Rapenburg 127. In verband met ruimte gebrek is een plan ontworpen, dat groting van de sociëteit inhoudt door overdekking van de achtertuin. In de loop van dit jaar hoopt men met deze verbouwing, waarmee een bedrag van J 10.000 in totaal zal zijn gemoeid, een begin te maken. Twaalf dagen Catena kent geen groentijd. Inplaats daarvan is een introductieperiode van twaalf dagen ingesteld, waarin de aan komende student wordt ingeleid in de academische wereld, de stad Leiden en de vereniging. Volgens het bestuur heeft Catena bewezen, dat voor de opbouw van studentengezelligheidsverendging een groentijd op voet van ongelijkheid, atavisme, dat excessen met zich brengt niet noodzakelijk is. Een kertnismakimgstijd op voet van gelijkwaardigheid waar de individuele ontplooiing niet belemmerd wordt, sluit enerzijds de mogelijkheid tot ongewenste uitwassen uit, doordat de leden en no vieten elkaar als gelijken ontmoeten, ter wijl anderzijds door een kritische bena dering van de novieten de aankomende student zich een academische instelling kan verwerven. Catena kent ln geen enkel opzicht een kunstmatig jaarverschil en ver hindert door de opneming van eer stejaars in ouderejaarsdisputen, dat zich gesloten gemeenschappen vor men, die door hun exclusiviteit het contact met de buitenwereld be moeilijken. De open structuur ken merkt zich verder door een sterk stimuleren van de belangstelling voor politieke en maatschappelijke problemen. Zo zal dit jaar. intensief contact worden opgenomen met bui tenlandse studenten uit de ontwik kelingslanden. Het sociëteitsleven biedt functionele gezelligheid, die nöet belemmerend werkt op de studie door een verouderd systeem van gedwongen activiteit. In de e teit worden geregeld exposities jonge kunstenaars gehouden. Tevens wordt dit jaar de proef genomen op be- paalde avonden de sociëteit ook vooi anderen dan verenigingsleden open te stellen. Een aparte ruimte zal worden ingericht als studentencafé, speciaal met het oogmerk de omgang tussen ma - lijke en vrouwelijke studenten te bevor deren. Bovendien zal voor één avond PERSOONLIJKE LENINGEN Bedragen van 100 2.000, af te lossen in maximaal twee jaar; per week, maand of kwartaal, voor aanschaffing van duurzame gebruiksgoede ren, worden desgewenst van gemeentewege verstrekt. Aanvragen telefonisch, mondeling, of schriftelijk. Vertrouwelijke be handeling. GEMEENTELIJKE DIENST VOOR KASBEHEER ER KREDIETWEZEN STADHUIS, LEIDEN, POSTDDS I6D, TEL. 20270 (Advertentie) Zoekt U een GOUDEN RING voor een dame of heer v. d. WATER. Haarlemmerstr. 207 heeft het Ruime keuze in alle prijzen. GEMEENTE LEIDEN Officiële püblikaties GEMEENTEBEGROTING 1964 Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter openbare kennds, zulks ter voldoening aan het bepaalde in de artikelen 228 en 253 der gemeentewet dat de begroting der plaatselijke inkom en uitgaven voor het dienstjaar 1964, alsmede de begroting voor dat dienst jaar van de takken van dienst, aange- n krachtens artikel 252 der gemeen tewet op de secretarie der gemeente r een ieder ter lezing zijn neergelegd tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar zijn gesteld. Leiden, 5 september 1963 VERKEER Burgemeester en wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis, dat an Disselbrug (over de Zoeterwoud- sesingel) met ingang van 10 september de duur der werkzaamheden, ver band houdende met de vernieuwing van deze brug, zal worden afgesloten voor alle verkeer. Opening Hervormde school aan Cesar Franckstraat Volgende week donderdagavond om 8 ïur wordt de nieuwe lagere school aan de Cesar Franckstraat, ressorterend on der de „Vereeniging voor chr. onderwijs te Leiden" officieel geopend. Deze in Leiden-Zuidwest gelegen school krijgt e naam „Koningin Emmaschool". Receptie afdeling Leiden Bejaardenbond Ter gelegenheid van het derde lus trum houdt de afdeling Leiden van de Algemene Bond van Bejaarden volgen de week vrijdagmiddag (13 september) i 2 tot 4 uur een receptie in „De Klei- Burcht". AND A AG herdenkt Royal McBee n.v. het tienjarig bestaan. Zoals be kend, heeft deze schrijfmachinefabriek, dochteronderneming van de Royal McBee Corporation in Amerika, drie fa. brieken in Nederland, twee in Leiden (aan de Vestestraat en de Roosevelt- straat) en één in Cuyk. In totaal telt het plm. 1600 personeelsleden, van wiH I 900 in Leiden werken. Ter gelegenheid van het tweede lustrum werd vanmid dag in het bedrijf aan de Rooseveltstraat ontvangst gehouden, terwijl ook het personeel in de vreugde van het tienja- rig bestaan deelt. Zo heeft de directie belangrijke donatie in het sociaal fonds gestort en voorts werd een portabele schrijfmachines verloot. Voor deze gelegenheid was onder anderen de president-commissaris, mr. A. A. Ryan, uit New York overgekomen. Hij was vergezeld door mr. J. F. Ballard, thans president van het concern en voorheen general manager van Royal McBee in ons land. De oprichtingsakte van Royal McBee Nederland, toen Typewriter Holland n.v. geheten, is gedateerd 22 juli 1953 ei 14 oktober van dat jaar kwam de eerste geassembleerde schrijfmachine van de band. Het bedrijf heeft in Nederland on dertussen een belangrijke groei meege maakt en de opzet ervan is ingrijpend veranderd. Van assemblagebedrijf werd het een produktie-apparaat. In januari 1954 opende de toenmalige minister Zijlstra de fabriek aan de Oosterkerkstraat in Leiden en in novem ber van dat jaar werd de bestaande schrijfmachinefabriek van Halberg in Cuyk overgenomen. Zo zette de groei zich voort naar twee belangrijke mijl palen: de opening van de nieuwe fabriek Zilveren mejuffrouw Selier kreeg goud pISTERMIDDAG is mejuffrouw M. E. Selier hartelijk gehuldigd in verband met haar 25-jarig jubileum als mede werkster bij de firma M. Brinks te Lei den. Mejuffrouw Selier trad als winkel juffrouw in dienst bij de firma toen het pand aan de Haarlemmerstraat in ge bruik werd genomen. In een besloten bijeenkomst sprak de heer W. Brinks van waardering getui gende woorden tot de julbilaresse. Hij prees haar trouw, stlipliheid en eerlijk heid. Mejuffrouw Selier heeft altijd heel precies aangevoeld, hoe zij zich moest gedragen. Vandaar dat zovelen grote I grond- waardering voor haar hébben. met hoofdkantoor aan de Rooseveltstraat te Leiden op 26 september 19 opening van de nieuwbouw te Cuyk. een dag later. Duizend per dag In de afgelopen tien jaar zijn dan anderhalf miljoen schrijfmachines van de band gekomen in de bedrijven van Royal McBee Nederland en de dag- produktie bedraagt thans ruim 1000 exemplaren. Hiervan wordt 97 procent geëxporteerd naar in totaal 120 landen. Ook de McBee-afdeling, die zich op het gebied van ponskaarten beweegt, groeit gestadig. Sinds enige tijd is in Leiden ook een internationale ontwerpafdeling en een idem service-afdeling van het schrijfma- chineconcern in Leiden gevestigd en men in het bedrijf bijzonder trots op, dat deze afdeling een éigen standaard model heeft ontworpen. Wat de vanmiddag gehouden ont vangst betreft: na een openingswoord de huidige general manager, Mantell, spraken onder anderen Ryan en de heer A. Heuperman, hoofd de afdeling industriële projecten het ministerie van economische ken, die onder meer op de belangrijke plaats van Royal McBee in de rij Nederland gevestigde Amerikaanse bedrijven wees. Onder de genodigden bevonden zich onder anderen de Amerikaanse ambas sadeur in ons land, mr. J. S. Rice, bur gemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot Leiden, de heren B. L. A. van Zwie- en L W. F. Jansen, respectievelijk burgemeester en oud-burgemeester van Cuyk en de heer F. J. Berrendorf, die /oor kort general manager Ongeveer 35 werknemers, die 10 jaar dienst zijn van het bedrijf, kregen in embleem opgespeld en de directie stelde voorts een gift beschikbaar voor de personeelsvereniging, die deze week ook het tienjarig bestaan herdenkt. De herfst komt nader de winter is in zicht. Dat is voor i sportbeoefenaars het sein in hun vrije tijd weer eens aan de gang te gaan. Het doet directie en redactie van de Nieuwe Leidse Courant ge noegen de vele duizenden sportbeoefenaars morgenmiddag een j extra sportbijlage te kunnen aanbieden, waarin u vele wetenswaar digheden over vrijwel alle op zaterdag beoefende sporten kunt lezen. Omdat het een „speciale" sportbijlage is, hebben we besloten deze op half formaat te drukken. Met één oogopslag ziet u morgenmid dag deze dwarse pagina's. Diemoet u uit de gewone krant nen en met een beetje vouwen hebt u dan een klein formaat krant met zestien pagina's. In dit sportkrantje hebben we competitie-overzichten van allerlei sporten, intervieuws met diverse bekende en minder bekende sportfiguren, gewoon sportnieuws en zelfs een verhaal „Heel Neder land schreeuwt", waarin een huisvrouw haar impressies over „de sport" heeft neergelegd. Wanneer u aan familieleden, vrienden of kennissen dit sport- nummer van de Nieuwe Leidse wilt laten lezen, bestaat natuurlijk de mogelijkheid één of meer extra exemplaren bij de redactie aan j te vragen. Verder wensen we alle sportliefhebbers gezelflig lezen" en een goed sportseizoen toe! T/OOR DE kleurwedstrijd van de Noordwijkse Spaarbank, gehouden ter gelegenheid van de opening van het nieuwe gebouw, zijn 2500 inzen dingen binnen gekomen. Uit deze stroom van werkstukken had de jury, bestaande uit de 'heren J. de Mooy, H. P. Tulp, P. Vogelaar en Krijn Gie- zen, er 67 een prijs waardig gekeurd. In de archiefkelder werden de prij zen uitgereikt door de heer P. H. Lindhout, de voorzitter van de bank. De tekeningen van de eersterprijswinnaars van elke groep zijn ingelijst en zij zullen in het nieuwe gebouw worden opgehangen. prijzen bestonden uit fietsen, schaatsen, fototoestellen, vulpennen en zovoort, enzovoort. De schoolprijs voor de keurige verzorging van alle tekenin gen werd gewonnen door de Geertruida -kleuterschool. Mejuffrouw P. Krabben dam werd de schoolprijs van f 100 over handigd. De uitslag: groep 1 leeftijd 5 Jaar: 1. Rudy Keuzekamp, 2 Jantje Vink, 3 Frans Plug, 4 Nico van der Zwart, 5 j van der Niet, 6 Jetje Haasbroek, 7 Margriet Peschier, 8 Emmu Meulenbelt, 9 Cornelia van Duivenbonden en 10 Ti neke Meijers. Groep 2, leeftijd 6 Jaar: 1 Margreet Landman, 2 Jan Rotteveel, 3 Trudi Jan- 4 Carla Onderwater. 5 Anneke Schrier, 6 Adri de Monué, 7 André Mul der, 8 Arie Zuiderduin, 9 Tonnie de Ridder en 10 Dea Zwaan. Groep 3, leeftijd 7 en 8 Jaar: 1 Leeke Claus, 2 Gerard de Haas. 3 Jan Klin kenberg, 4 Gijsbert van der Wiel, 5 Ka an Venetiën, 6 Ingrid Faase, 7 Ma ria Ruigrok, 8 Leo van Eeden, Bianca Viola, 10 Vera de Haas, 11 Marijke An- •toni en 12 Joke Leeflang Groep 4, leeftijd 9 en 10 jaar: 1 Luty Oegstgeest verkocht gronden Verkade, 2 Cilia y d. Hoorn, 3 Gerrie de Haas, 4 Martien Salman, 5 Kees Duijn- dam, 6 Lida Plug, 7 Jan Wijnands, 8 Wil van der Bent, 9 Henny Vink en 10 Neel- tje van der Zwan. Groep 5, leeftijd 11 en 12 jaar: 1 Peter Mulder, 2 Ton Plug, 3 Marjan de Bak ker, 4 Anne\ies Romijn, 5 Agnes Plug, 6 Peter Kortekaas, 7 Josephien Neefjes, 8 Kees Putman, 9 Truus Olijerhoeken, 10 Nellie Steenvoorden. Groep 6, leeftijd 13, 14 en 15 jaar 1 An- nemieke de Haas, 2 Yvonne Wamstee- ker, 3 Ciska Heemskerk, 4 Hans Roosen 5 Robert Alkemade, 6 'Elly Ruigrok, 7 Nicolien v d Hoorn, 8 Ria Groenendaal, 9 Hans Herweïjer en 10 Fieneke Hoo- gervorst. Groep 7, kinderen BLO-schooI: 1 Wim Voorrecht, 2 Corrie van Dijk, 3 Son ja Koestering, 4 Ria van Dijk en 5 Rietje de Bruin. Opening jeugflclubliuis in Leiden-Noord Het nieuwe clubhuis voor de Leidse jeugdzorginstellingen in Leiden-Noord aan de Bernhardkade, ressorterend on der de „Stichting gemeenschappelijke ge bouwen clubhuiswerk te Leiden", wordt woensdagmiddag 25 september om half drie geopend. Installatie hoofd Herv. ulo-school in Zuidwest Vrijdagavond 13 september om 8 urn- wordt in de aula der sohool de heer J. van Daatselaar geïnstalleerd als hoofd van de Hervormde ulo-school „Juliana van Stolberg" aan de Cesar Franckstraat in Leiden-Zuidwest. De school ressor teert onder de „Vereeniging voor chr. onderwijs". Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Marian Cornelis, d v M van Klaveren en S I C A Harte- velt; Antje Jaroena, d v A Haas broek en J W Vergeer; René, z v J C v Rooijen en J G Poppe; Hendrik Johannes, z v H J Siebert en G C W van der Pol; Adrianus Hyatinthus Ignatius Hendrikus, z v J A Kooter en C M T BelL ONDERTROUWD: T Segaar en P van Waveren; P IJzerman en J E Klaverwijden; R P Vreeswijk en A Fakkel: G H Koops en H Verbeek; G de Roode en J Hartevelt; J A van der Blom en C van Kasterop; L J Serlie en E van Dissel; H W van der Wolf en V," G van Dalen; F Filip- po en E van der Zeeuw; H F Miggels en W G Blok: A van Dorp en E Steeds; N F Wallaart en D M E Bieg- straaten; P A J M van Amsterdam en C M de Vogel; R Fernandez Pastor en B Voortman; H B Fütting en J M Juffermans. OVERLEDEN: Backer, E M. 78 j. vrouw: Zwaneveld, A, 59 j. echtge note van F Harskamp. verlovingsringen pierrot juwelier horloger maarsmansteeg 21 tel. 20778 leiden TTE GEMEENTERAAD van Oegstgeest wijdde gisteravond in de openbare verga- dering aandacht aan het voorstel tot verkoop van bouwgrond en toekenning van bouwvoorschotten aan de woningbouwvereniging „Buitenlnst". Men was algemeen van overtuigd dat de op deze grond te bouwen 24 flatwoningen De heer Brinks schonk de jubilaressc I eengezinswoningen er moeten komen en de raad (behalve mevrouw Smits, v.v.d.) :n gouden broche en een gouden sla-keurde het voorstel dan ook goed. De meerderheid van de v.v.d.-fractie had venarmlband. Voorts werden tal dere cadeaus en bloemstukken aange boden. In Het Karrewiel werd vervolgens eer drukbezochte receptie gehouden. Eer stroom van vrienden, kennissen en leve- iers kwam gelukwensen aanbieden. Onder hen bevond zich ds. J. Poort, her vormd predikant in wijk De Kooi. Me juffrouw Selier heeft zich in deze wijk nogal intensief met het jeugdwerk be ziggehouden. Fokveedag en expositie van de Vebo Op vrijdag 20 september houdt de Ve bo te Leiden een fokveedag anne> veltentoonstelling en jongerendag 1963 De burgemeester van Leiden, jhr. mr I. van Kinschot, zél deze tentoon stelling 's morgens om 10 uur in De Turk openen. echter in principe bezwaar tegen dat met deze „koppelverkoop" (er wordt grond verkocht aan „Buitenlust", aan het Bedrijfspensioenfonds voor de kleine metaal nijverheid en aan N.V. Holweg's bouw- en aannemingsbedrijf zodanig, dat alle partijen ook de gemeente akkoord kunnen gaan met het aantal te bouwen woningen en de prijzen daarvan) het gemeentelijk grondbedrijf f 17.000 minder ontvangt dan de vastgestelde prijs. In dit verband kwam men via opmerkingen van de heren Van der Voort (k.v.p.) en Kapteyn (p.v.da.) op wellicht te realiseren „intercommunale samenwerking". Een kleine gemeente heeft niet, zoals de grote steden, de kans om grote tallen woningwet- en premiewoningen tegelijk door één firma te laten bouwen, hetgeen goedkoper en efficiënter zoi zijn. Indien Oegstgeest echteT met éér of meer andere gemeenten in de omge ving tot samenwerking zou kunnen ko men, zou een project van bijvoorbeeld 100 woningen wellicht op een dergelijke manier zijn te verwezenlijken. B. achtten deze zienswijze overweging De dames G. Bouma-Voetberg, G. A. Kramer-de Vlaming Pleysier en de he ren G. Blansjaar, F. L. Stenfert Kroese en J. J. Thorn werden in woonruimtewet herkozen. De heren Van Nieuwkoop, Blansjaar en Brouwer (allen prot.-chr.) stemden tegen de aankoop van Hofdijck 1 65.000. Het verschil tussen vraagprijs ;n taxatieprijs (de laatste bedroeg onge- /eer ƒ60.000) achtten zij te groot. Oud raadhuis Na ampele bespreking besloot de raad uitgezonderd de heer Van der Hulst, kvp) een bijdrage te leveren in de nood- zaeklijkste herstelwerkzaamheden aan 't pand Wijttenbachweg 25. dat in het ver leden enige tijd raadhuis is geweest De historische betekenis van het pand is van dien aard. dat een aankoop door de gemeente (of door een in het leven te roepen stichting) en een algehele restauratie zijn aan te bevelen. Het de vergadering van 10 juli aangehouden beroepsschrift van de eigenaar, de heer H. A. Hoogervorst, is hiermee ongegrond verklaard, behalve inzake de noodzake lijkste voorzieningen. De heer Van Wei zen (prot.-ohr.) merkte nog op dat de eigenaar het onderhoud van het pand jarenlang heeft verwaarloosd, waardoor thans het bedrag voor herstelwerkzaam heden zo hoog is geworden. Uitsluitend in het belang van de volksgezondheid is nu de gemeente verplicht bij te dra gen in de kosten. Op voorstel van de heer Brouwer krij gen niet alleen de kinderen van de vüfdc en zesde klassen van de lagere scholen een aandenken aan „150 Jaar Neêrland: Onafhankelijkheid", maar ook de jon gere scholiertjes. Het krediet daarvooi werd verhoogd van 500 tot maximaal 5000 (met acht tegen zes stemmen) Alle overige agendapunten keurde de raad zonder discussies goed. Bij de rond vraag kwam o.m. naar voren dat de we verlichting in Oegstgeest nog aan enlkele „kinderziekten" lijdt (die zullen wonden onderzocht)dat de gemeente de ponyclub voorlopig niet kan helpen aan binnenmanege, dat een van de schil- lenophalens (die de laatste weken zijn verplichting niet nakwam) zijn vergun ning heeft ingeleverd zodat B. en W. t een preadvies terzake zullen komen dat het nieuwe parkeerbesludt voor de De Kempenaeretraat het meest effi ciënt werkt. Naar aanleidlinig van dit laatste zijn er nieuwe (wettelijk voor geschreven) verkeersborden in bestel ling. De oude parkeer regeling (maand maand een parkeerverbod voor de rechter- en de linkerkant van de straat) o.m. van de politie vergen dat zij maandelijks zo'n veertig verkeersborden moet wijzigen. BU de Ingekomen stukken was de goedkeuring van G.S. op het uitbrei dingsplan ln onderdelen „Oegstgeest Noord-Oost 1962", met uitzondering van de mogelijkheid tot het stichten van één- of tweekamerwoningen. Eveneens keur den G.S. de grondverkoop aan de stich ting „Het Rijnlands Lyceum" goed. B. en W. deelden nog mee dat er van de 29 volkstuintjes 21 zijn verhuurd. Ge gadigden kunnen zich dus nog opgeven. TN DE Geref. kerk hielden de Hervormde Jeugdraad en de Gereformeerde Jeugdcentrale gisteravond een Jeugdappel, die matig was bezocht. Na de opening door ds. H. Makkinga, declameerde mej. T. Starreveld psalm 139 en las Gert van Harskamp Mattheus 16 518. Vervolgens sprak ds. Makkinga over: „Belijden". Hij zag de jonge mensen als actief en vol enthousiasme. Maar ze moeten eerst de handen leren vouwen, want dat is noodzakelijk! Men roept allerwege om éénheid, maar er moet eerst bezinning zijn. Wie naar Rome lonkt, moet eerst de refor matie bezien. Wat is belijden? De kerk zegt hetzelf de als de profeten en de apostelen heb ben gezegd. De kerk wees in de ge schiedenis op hetgeen God zei, de jeugd van nu moet hetzelfde getuigen wat hun voorouders hebben gedaan. In welke tijd ook, de kern van het christelijk geloof verandert niet. Jeugdverenigingen moeten voor belangrijkste deel studieverenigingen zijn, want we moeten weten wat wi lijden. We hebben te weten wat de Ge- OEGSTGEEST Voetbalprogramma Wanneer de regen geen roef in het .voetbaleten" gooit, begint zaterdag de competitie '63'64. Ook „Oegstgeest" gaat op deze eerste competitiedag van start en wel tegen „Ornas" uit Den Haag. Voor „Oegstgeest" een moeilijke tegen stander. Het tweede elftal, dit jaar voor hel eerst in de K.N.V.B. spelend, ontvangt Zwart-Wiit III (4.15 u.) uit Rotterdam Het vierde elftal bindt de strijd aan te gen Katwijk VII (2.15 u., Laan van Al kemade). Het gehele programma luidt: Ornas I-Oegstgeest I, 4.15 uur Oegstgeest II-Zwart-Wit III 4.15 uur Oegstgeest TV-Katwijk VII 2.15 uur Katwijk (B)-Oegstgeest (A) 2.30 uur, RCL (a)-Oegstgeest (a) 2.30 uur; SVLV (d)-Oegstgeest (b) 2.30 uur ASC (cc)-Oegstgeest (bb) 1.30 uur De opstelling van het eerste en twee de elftal: 1): W. Hillebrand; F. van Leeuwen, v. d. Voort, R. Noort; J. Hogewoning, P. Slootweg; H Willemse. J. Verhoeks. H. Selier, W. Mak. P. Jansen. 2): H. Heeren; C. de Bekkér, J. de Wit, J. Annard; A. v. d- Krogt, P. van Delft; G. Kraaij, E. v. d. Mark, F. Bo- dijn, H. Selier, H. Sollie. Bevestiging ds. J. M. Hoekslra Op zondag 22 september wordt in de ochtenddienst (aanvang 10 uur) in de Pauluskerk te Oegstgeest ds. J. M. Hoekstra bevestigd als predikant voor buitengewone werkzaamheden bij de Hervormde Kerk. De generale synode heeft hem beroepen als secretaris van de Raad voor de Zending. Hem zijn op gedragen de werkzaamheden als secre taris buitenland, inzonderheid voor de :endingsarbeid in Afrika. Ds. J. C. Hamel. Evangelisch Luthers predikant te Deventer, zal ds. Hoekstra bevestigen. Bezoek ds. W. E. Verdonk Ds. W. E. Vordonk te Workum. op wie de Hervormde Gemeente te Oegstgeest m beroep heeft uitgebracht, zal dinsdag s. een bezoek brengen aan Oegstgeest Avonds om 8 uur is er in „Irene" een bijeenik©m9t met de Gemeente. reformeerden en de Hervormden scheidt en ook wat ons samenbindt. Na de schriftlezing van Maria van Veen (Mattheus 1024-33 cn 40-42) sprak ds. G. Koerselman over „Getuigen". De Kerk' roept ons allen om te ge tuigen, ten eerste voor elkander en ten tweede voor de wereld. Getuigen wij nog van de Heiland? We moeten weten wat we getuigen, met het gezegde „God alleen is liefde" komen we er niet in deze keiharde wereld van vandaag. Durven wij nog te bidden in de kan tine van de fabriek waar we werken? We hebben te getuigen in woord en de daad. Bij het getuigen moet er blijdschap zijn, want als je Christen bent, heeft de Heiland je aangeraakt. Weten we dat en hebben we die diepte gepeild? Als het waar is dat God je lief heeft, dan heb je er wat voor over. De beide onderwerpen werden met samenzang (muzikale medewerking van de organist H v. d. Berg en de heer Jac. Bijleveld, trompet) omlijst. Christenvrouwen over contact met anderen In het verenigingsgebouw hield de af deling Koudekerk aan den Rijn-Hazers- woude (Rijndijk) van de Nederlandse Christen Vrouwenbond haar eerste le denvergadering in dit seizoen onder lei ding van de presidente,, mevrouw Van Vliet-Sonmeveld. De secretaresse, mevr. Wille-de Haan, las hot verslag van de laatste jaarvergadering. Op 10 oktober zal een bezoek worden gebracht aan de Porceleijne Fles te Delft. Mevrouw Van Vliet hield een korte meditatie over „Wie is onze naaste Hierna sprak mevrouw De Moor-Ring- nalda over „Ons contact met de ander". Steeds wordt onze weg gekruist door anderen, die God op onze weg plaatst. Steeds hebben wij bij alles te vragen „Zou de Here Jezus ook zo hebben ge handeld Hier ligt voor ons een gebod. Als opstandingskinderen hebben wij steeds een vriendelijk gezicht aan de wereld te laten zien. Ook degenen met wie wij in zakelijk contact komen, zijn onze naas ten in het Koninkrijk Gods. Hier hebben wij ter harte te nemen wat de Here Jezus zei: „Wie groot wil zijn, die zij u aller dienaar". Belangrijk is het, aldus mevrouw De Moor, dat wij naar de ander kunnen luisteren, zoals ook de liefde tot God begint door naar Zijn woord te luiste- Wie niet naar een ander kan luiste- kan ook naar God niet luisteren. Ten tweede moeten wij bereid zijn daad werkelijk te helpen cn zonodig eigen werk daarvoor te onderbreken. Ook zul len wij bereid moeten zijn een ander te verdragen, zelfs wanneer wij hem anti pathiek vinden. Hierbij hebben wij niet alleen te vragen: „Hoe is zij maar ook: „Waarom is zij zo Als gelovigen moeten wij onszelf open stellen voor elkaar. Spreekster wees er in dit verband op, dat zo weinig wordt ge sproken over geestelijk leven. Zoek de Tie op, ook wanneer ge zelf een- zijt Ook tegenover onze buren en gezinsleden hebben wij een taak. Zij moeten aan ons kunnen zien dat wij Christus zijn; adeldom verplicht.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 3