!EMCOn.v. Hortulanus H. Yeendorp nam vandaag afscheid ïEuwga- AUSTINl Schoolgezondheidsdienst moet vroeger beginnen Gezonde ontwikkeling op de botermarkt Jaarlijks tenminste 400 nieuwe geneesmiddelen Probeer het eens met een koerier! TRUCKS MEUWE LEIDSE COURANT 9 VRIJDAG 30 AUGUSTUS 1963 "17ANMORGEN nam de heer H. Veendorp wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd afscheid als hortulanus der Leidse hor tus botanicus, de plantentuin der Leidse universiteit. Dit gebeurde tijdens een bijeenkomst in de collegezaal van het laboratorium. De heer Veendorp, die 32 jaar in Lerdcn heeft gewerkt, wordt opgevolgd door de heeer B. F. Bruinsma, die voorheen in Wageningen werkte bij het Instituut voor de Veredeling van Tuinbouwzaden der Landbouwhogeschool. Als hortulanus was de heer Veendorp 32 jaar lang belast met de dagelijkse leiding van de tuin terwijl hij een schakel vormde tussen de hoogleraar-directeur en de tuin. Voorts moest hij de collecties op peil houden en uitbreiden. Toen de heer Veendorp op 1 april 1931 hij was toen kort tevoren 33 jaar oud goworden in dienst trad van de Leidse Hortus had hij reeds verschillende func ties achter de rug. Na zijn opleiding, ge deeltelijk in Nederland (alwaar hij na de driejarige h.b.s. in zijn geboortestad Arnhem, de G. A. van Swieten-tuinbouw- school te Frederiksoord had doorlopen) en in Engeland (alwaar hij in 1917 het senior certificate van de Royal Horticul tural Society verwierf), was hij achter eenvolgens verbonden aan de Amster damse Hortus, tuinchef van zijn oude school te Frederiksoord en van 1925 tot zijn komst naar Leiden hortulanus van de .Rotterdamse Diergaarde", thans „Diergaarde Blijdorp". De heer Veendorp werd tot Leids hor tulanus benoemd enkele maanden nadat prof. dr. L. G. M. Baas Becking benoemd tot directeur van het Botanisch Laboratorium en van de Hortus. Onder diens directoraat en in nauw overleg met de heer Veendorp vond in 1932 een constructie van de tuin van 1594 op het terrein achter de manege (Clusiustuin) plaats. In de jaren 1937 en 1938 werd de tuin gereconstrueerd en maakte de land schappelijke stijl plaats voor een meei rechtlijnige en werden de oude, ver spreid staande, kassen afgebroken en eer nieuw kassencomplex gebouwd. Toen ir 1937 de Hortus 350 jaar bestond, publi ceerde de heer Veendorp tezamen met professor Baas Becking het gedenkboek „Hortus Academicus Lugduno-Batavus Bejaarden ,Ons Belang' maakten bustocht Begunstigd door fraai zomerweer maakten de bejaarde leden-bewoners van de Leidse woningbouwvereniging „Ons Belang" gisteren een bustocht. Op verscheidene punten in de stad heerste gistermorgen om acht uur al een gezel lige drukte, want de deelnemers werden in de verschillende stadsdelen opgehaald. De bussen vertrokken gezamenlijk van het bestuurshuis van „Ons Belang" in de Molenstraat omstreeks half negen met ruim 220 bejaarden onder leiding vijf bestuursleden. In „Het Jagershuis" te Zeist dronk men koffie, waarna men een prachtige rondrit maakte en in restaurant Dart huizen te Leersum lunchte, 's Middags werd thee geserveerd in restaurant „De Hof" te Renswoude. Na opnieuw mooie route gevolgd te hebben, kwam het gezelschap tegen zes uur in ,,'t Kalf je" te Utrecht aan, waar een uitgebreid diner klaarstond. Nog was de tocht niet ten einde. Om streeks half negen kwam liet gezelschap pas weer in Leiden aan. waar he 't Boshuis werd verwelkomd. In een zellige bijeenkomst, waarop zelfs veel bejaarden op aardige muziek een dansje maakten en men van een kopje koffie genoot, bedankte voorzitter W. Schou ten van „Ons Belang" de organisatoren. De heren P. van Egmond en J. Span jaard spraken in hun dankwoord namens de bejaarden als hun mening uit, dat zo'n goed georganiseerde tocht nog niet was voorgekomen. Ook de verpleegster werd in de hulde betrokken. Verscheidene firma's hadden versna peringen en rookartikelen meegegeven. Leids politierapport De Leidse politie heeft in de afgelopen nacht omstreeks half één op de Rijns- burgerweg een 22-jarige kok uit Leiden aangehouden terzake van diefstal van bromfiets. In de kantine van Roomburg is ii nacht van 28 op 29 augustus ingebroken. Men had het slot van de buitendeur ge forceerd. Er ontbreken een geldkistje met f 10, vijf theedoeken en een mes. treerd met tekeningen van Jo Spier. Ridder De heer Veendorp, die eigenlijk reeds op 1 april j.l. pensioengerechtigd was geworden, doch enkele maanden nog is aangebleven, omdat in zijn opvolging nog met was voorzien, bewoog en beweegt zich voorts vooral op tuinbouwkundig verenigingsgebied. Zo was hij een aantal jaren mede-redacteur van het weekblad der Koninklijke Nederlandse Maatschap, pij voor Tuinbouw en Plantkunde. Thans is hij nog onder meer voorzitter van de Leidse Vereniging voor School- en Werk- tuinen, lid van de vaste keuringscommis sie der Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, lid van de re dactie van het jaarboek der Nederlandse Dendrologische Vereniging. Voorts is hij leraar geweest aan de Vakschool voor Hoveniers te 's-Gravenhage. De vele verdiensten van de heer Veendorp, wer den erkend door zijn benoeming in april 1962 tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau. Prof. dr. W. K. H. Karstens, directeur van het botanisch laboratorium N. Horst, botanicus, schetste vanmorgen tij dens de afscheidsbijeenkomst de levens loop en het verdienstelijke werk van de heer Veendorp. Hij stond stil bij enkele facetten van diens werk in de afgelopen 32 jaar. zoals het uitbreiden var correcties door het leggen en onderhou den van internationale contacten en vele publikaties van de scheidende hortula nus. Prof. Karstens bracht de heer Veen dorp hulde en dank voor wat hij pres teerde op het kleine stukje grond van d« Hortus met zijn rijke historie. De hoog leraren boden ten slotte de heer Veen dorp een enveloppe met inhoud aan, bestemd voor de aankoop van een schrijf machine, waarna hij een welkom toeriep aan de nieuwe hortulanus, de heer Bruinsma. In zijn antwoord zei de heer Veendorp dankbaar te zijn voor alles wat hij in de Hortus heeft kunnen doen en voc medewerking die hij van velen mocht ondervinden. De bijeenkomst werd onder anderen bijgewoond door hoogleraren en oud hoogleraren lo.w. prof. dr. H. J. Lam), andere vertegenwoordigers uit de univer- sitaire wereld, de burgemeester van Lei den, jkhr. mr. F. H. van Kinschot er relaties uit de vakwereld. Conferentie in Noord/wijk FlE gezondheidszorg voor schoolkinderen moet een nieuwe fase wor- A-' den binnengeleid door meer aandacht voor de geestelijke gezond heid en een goede gezondheidsvoorlichting. Aldus de conclusie waartoe een groep leiders van nationale schoolgezondheidsdiensten in 25 Europese landen deze week is gekomen op een conferentie te Noord- wijk. De conferentie was georganiseerd door het Europees Bureau van de Wereld gezondheidsorganisatie en heeft verte genwoordigers van landen aan weers zijden van het „IJzeren gordijn" bijeen gebracht. Deze deskundigen warén het erover eens. dat er meer continuïteit in het werk van de schoolgeizondsdiensten moet komen: men zal vroeger moeten begin nen vóór de kinderen de. lagere school bereiken en ook langer moeten door gaan. De jeugd zal gedurende het ge hele middelbare onderwijs door de schoolgeeondheidsdiensten moeten wor den begeleid en ook bij de overgang Opgetogen kinderen in lange lichtstoet Onder overweldigende belangstelling hebben Crescendo, Excelsior en De echo der Duinen gisteravond op de Koningin Wilhelminaboulevard voor de badgasten een afscheidsconcert gegeven. Het was mooi weer, de lucht boven zee kleurde prachtig en liet bleek een genoegen naar de pittige blazende muzikanten te luiste- Toen de duisternis inviel, werd een lange optocht gevormd. Voorzien van kleurige lampions en fel brandende fak kels maakte de jeugd een vrolijke tocht door het dorp. De meer dan een kilometer lange stoet bood een fantastische aan blik. Ten slotte werd een sprankelend vuur werk afgestoken, waarbij de uitroepen van bewondering niet van de lucht wa- Kantoren' gesloten Donderdag 5 september zijn de gemeen telijke kantoren in verband met het Oranjefeest de gehele dag gesloten. van school naar industrie of naar de universiteit onder controle blijven. Op de conferentie is er voorts de na druk op gelegd, dat het werk der school gezondheidsdiensten een steeds nauwere samenwerking tussen schoolartsen, on derwijzend peroneel en ouders vereist. Dr. G. Mettrop. lid van het Euro pese bureau van de Wereldgezondheids organisatie, heeft medegedeeld dat een uitgebreid verslag over de conferentie zal worden opgesteld, dat zal worden toegezonden aan de regeringen van de aangesloten landen en personen die op het gebied van de gezondheidszorg voor schoolkinderen wertezaam zijn. De discussies hebben voorts tot de al gemene opvatting geleid, dat de school zich meer en meer moet aanpassen bij het kind. Te vaak nog wordt het kind gedwongen zich aan te passen bij vast staande regels. Ook veroordeelde men de nijging om het schoolleven te orga niseren als bijvoorbeeld in fabrieken en werkplaatsen geschiedt. De school moet streven naar het bevorderen van een algemeen geestelijk en lichamelijk welzijn, daarbij vooral voor ogen hou dende dat men te doen heeft met een menselijk wezen dat in een proces van groei en ontwikkeling verkeert. H1LLEGOM Installatie adelborsten Op het terrein van het Koninklijk Instituut voor de Marine te Willemsoord, Den Helder, zullen dinsdag om half vier door de vlagofficier belast met de offi ciersvorming op genoemd instituut, commandeur J. H. baron Mackay. de adelborsten J. H. van Loo en D. van der Weide uit Hillegom (respectievelijk voor de zeedienst en voor het korps mariniers» worden geïnstalleerd Burgerlijke stand GEBOREN: Andreas Nicolaas, z van J Dam en C Th de Kwant; Johanna Aga tha Maria d van E H M Conijn en M S Monkel; Helena Cecilia Machtilda d van Enquête voor gezamenlijke diensten in Zuidwest Een aantal Gereformeerde en Her vormden in Leiden-zuidwest heeft zich enige maanden geleden tot een groot aantal lidmaten van beide Kerken in dat stadsdeel gericht met de vraag, of uitvoering moet worden gegeven aan het verlangen naar gezamenlijke kerk diensten op christelijke feestdagen. Goe de Vrijdag en oudejaarsavond. Deze zou den dan worden gehouden onder verant woordelijkheid van de Geref. wijkraad van wijk VI en de Hervormde wijkkerke- raad Boshuizerwijk. Van de 385 bezochte belijdende leden van de Geref. Kerk hebben 358 met „ja" geantwoord. 14 met „neen" en dertien hadden geen mening. Van de Hervormde Gemeente werden 635 belijdende leden bezocht, van wie er 576 met „ja" e met „neen" antwoordden, terwijl 33 geen mening kenbaar maakten. Uitgedrukt in percentages betekent dit dat in Leiden- zuidwest 93 procent van de Gereformeer den en 90,7 procent van de Hervormden vóór het houden van gezamenlijke kerk diensten op de aangegeven dagen is. Gesteund door het resultaat van de enquête hebben de leden van de contact kring. die de enquête heeft voorbereid, zich gewend tot beide kerkeraden om deze gezamenlijke diensten te realise- Bovendien vraagt de kring om een ge zamenlijke dienst op Hervormingsdag en dankdag voor het gewas, terwijl tevens het evangelisatiewerk gezamenlijk zou kunnen worden gedaan. De kerkeraden zouden de gesprekskrlngen tussen Her vormden en Gereformeerden en geza menlijke wijkavonden kunnen stimule ren. De kerkeraden zullen dit verzoek in september behandelen. Vredeskerk bestekklaar Het Arnhemse architectenbureau Ha- merpagt en De Gruyter heeft zo hard gewerkt aan de voorbereidingen voor de bouw van de Hervormde Vredeskerk te Leiden, dat het plan per 1 september bestekklaar zal zijn. Geen vroegdiensten en avondstilten meer Met ingang van zondag (1 september) zijn de vroegdiensten in de Hooglandse kerk en de avondstilten op woensdag in het koor van de Pieterskerk vervallen* V OORSCHOTEN Nieuwe begraafplaats maandag in gebruik De aan de Rozenburglaan gelegen al gemene begraafplaats „Rosenburgh" waaronder begrepen het ten behoeve van de RK. „Parochie van de Moeder Gods" ingerichte gedeelte, zal met in gang van maandag 2 september in ge bruik worden genomen Belanghebben den kunnen zich tijdens de kantooruren wenden tot de gemeentesecretarie te! 2141, en 's avonds tot de beheerder van de begraafplaats, tel. 2735 Hervormde Gemeente»- In de kerkdienst van" de Hervormde Gemeente zal zondagavond om 7 uur in de dorpskerk niet ds. Meijering voor gaan. maar drs J L. van der Gouw. Na het vertrek van vicaris Emmen heeft de Hervormde Gemeente thans geen vicaris meer en het is niet te ver wachten, dat spoedig een nieuiwe vicaris beschikbaar zal zijn. T»e heer Van Gouw heeft zich bereid verklaard in het ker kelijk werk de beide predikanten wat assistentie te verlenen In de kerkdienst van a.s. zondag zal hij voor het eerst in Voorschoten voorgaan J Verhoeven en J M Stokman; Gea Kla- zina d van H de Vos en K W A van Rijswijk; Maria Johanna Agnes d van A Th Klinkenberg en M A J van Dam. ONDERTROUWD: P van der Meer en CAM Koppert. GETROUWD: C J Veenman en J van Schravcndijk; A C Tieleman en A Beu- tick; A P Slot en J C Denaijere; G Bij waard en G D E van Buggenum. OVERLEDEN: A J van Ruitenburg echtgenote van I J Neuteboom. v. oud Conclusie Holl. mij. van landbouw: De Hollandse maatschappij van landbóuw is zeer verheugd over de huidige botervoorziening in land. Van een schaarste aan boter mag zeker niet worden gesproken, er is eerder sprake van een gezond evenwicht tussen vraag en aanbod. Tn een publikatie van het hoofdbe stuur wordt onder meer opgemerkt dat er een „gezondere" botermarkt is ontstaan als gevolg van drie fac toren: de door de weersomstandig heden iets gedaalde melkproduktie, een toegenomen binnenlandse boter- verbruik en een teruggang in de wereldvoorraden. Intussen stelt deze ontwikkeling weer eens in het licht, aldus de H. M. v dat by vele landbouwprodukten ei daaruit gefabriceerde eindprodukten het verschil tussen tekorten en overschotten slechts een zeer klein percentage uit maakt van de totale reële afzet. Hieruit volgt, dat, wil er sprake zijn van ruime voorziening, niet door de land bouw te beïnvloeden factoren als weers omstandigheden en internationale markt steeds het risico in zich bergen dat overschotsituatie ontstaat. In geval van een overschotsituatie dervindt de agrarische producent hier- JSOORD WIJKERHOUT BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Maria E, d v S J Kwakken- bos en M S M Laan; Wilhelmus G A. z v G W M van den Berg en A M Saase; Anita J E, d v A W van den Burg en P Does. OVERLEDEN: Pieter A Hekelaar, 76 jr, echgen v H Peters: Hendrikus J, Juf fermans, 87 jr, e v M J A van Noord. Postduivennieuws De postduivenvereniging „De Duin- klievers" hield een wedvlucht met oude jonge duiven van Roosendaal af. afstand van ongeveer 81 km. In concours >n 185 duiven. De uitslag hiervan is: van den Berg 1 22 35; J van Gijlswijk 2 13 16 24 32; H de Kan 3 14 20; Looije- stein-v d Burg 4 5 8 9 21 26; H Dijkstra 6 10 33; B van der Linden 7 12 17 29 31; Gebr. Passchier 11 18 30 34; J Duiven voorde 15: Peeters-Broekhof 19 28 25; G A Duivenvoorde 23; A Plug 27. Het hokkampioenschap jonge duiven 1963 is gewonnen door Looijestein-van den Burg met 412 punten. Daarop volgde H. Dijkstra met 396 punten. Gebr. Pas schier met 379. B van der Linden met 379. A Plug met 337. J. van Gijlswijk 329, J Duivenvoorde met 328, Pee ters-Broekhof met 302. G A Duivenvoor de met 291. C P van den Berg met 290. n Waas met 243. J A van den Berg 140. K Duivenvoorde met 123, en Dj Doeven met 44 punten. Jonge-duif-kampioen 1963 werd de duif van Jan Duivenvoorde met 298 pun- LISSE Oogst van de straat Gevonden: meisjesbril: kinderschoen tje: grijze herenhoed C. H.; paraplu: piastic regenjas; snoer zwarte kralen: zijden hoofddoek. Verloren: grijze plastic regenjas: por temonnee; bedelarmband: fietssleuteltje; eierkistl spuitdop; donkergrijze regen jas; nagelgarnituur; leesbril; snelbinder; herenrijwiel; damesfiets; kinderporte- lee; geel teddybeertje; damespols horloge; witte keeshond; parapluhoes. Evangellsatiebijeenkomst Dinsdag wordt een evangelisatiesamen komst gehouden in de Witte Zwaan om acht uur. waarop zal spreken de evan gelist Ed. Pera uit Den Haag. Feest in de Engel De weerberichten gaan gunstiger lui den, dus zal nu het grote kinderfeest de jeugd uit De Engel, te organi- door de speeltuinvereniging „Kin dervreugd", zaterdag kunnen doorgaan (nadat het tweemaal moest worden afge last). Zaterdagmorgen om tien uur van gen de eerste wedstrijden aan. van onmiddellijk de weerslag in de van een sterke prijsdaling. In het gekeerde geval is de ervaring dat vrij spoedig door de overheid wordt inge grepen door het stellen van maximum prijzen, exportbelemmeringen enz. De maatschappij kan zich verenigen met een vorm van prijsstabilisatie mits dit tevens betekent dat in geval vai delijke overproduktie doeltreffende maatregelen worden genomen om een te vergaande prijsdaling tegen te gaan. De Hollandse maatschappij van Land bouw verwacht verder dat met een groot aanbod van aardappelen met relatief la gere prijzen rekening moet worden ge houden. De export van aardappelen naar zeese landen zal ernstig worden belem merd als gevolg van de subsidie die België en Frankrijk by de afzet van aardappelen naar deze landen geven. Niet moet worden gerekend op hogere prijs voor de suikerbieten, on danks het feit dat het areaal sterk ingekrompen. Dit vindt zijn oorzaak in het huidige prijzensysteem. De afzet van appelen naar Duitsland VALKENBURG Kermis op oude plaats In overleg met het paardenmarktco mité en de Oranjevereniging heeft het gemeentebestuur van Valkenburg be sloten dit jaar de kermisattracties tijdens paardenmarkt en oranjefeest weer op het terrein aan de Castelweg een plaats te geven. Toen vorig jaar de „kermis" op het Dorpshuisplein werd gehouden, hebben zeer velen hierover hun teleurstelling geuit omdat de feestsfeer uit het dorp was verdwenen. Politiële vooruitgang Met ingang van 1 september is de wachtmeester I. klasse der Rijkspolitie G. Dorresteyn overgeplaatst naar RlJns- burg. Wachtmeester Dorresteyn was 17 jaar postcommandant in Valkenburg. Wachtmeester P. Antheunisse is, even- eens per 1 september, overgeplaatst naar Hoedekenskerke. VOORHOUT De commandant der zeemacht in Ne derland, vice-adimiraal mr. A. N. baron De Vos van Steenwij'k, zal donderdag om half drie op het Nieuwe Haventerrein te Den Helder onder anderen de nieuw benoemde marine-officier B. J. Eysin-k uit Voorhout (luitenant ter zee van de technische dienst der derde klasse) be- edigen. zal ernstig worden gestagneerd vanwege de hoge minimumprijzen die de bonds republiek heeft vastgesteld. Dc prijzen zullen derhalve een scherpe daling te Op het ministerie van sociale za ken en volksgezondheid heeft van daag prof. dr. P. Muntendam, direc teur-generaal van de Volksgezond heid het onlangs in het leven geroe pen College ter beoordeling van verpakte geneesmiddelen geïnstal leerd. Naar schatting zullen in de eerste drie jaar 10.000 aanvragen van thans reeds in de handel zijnde verpakte geneesmiddelen moeten worden beoordeeld, terwijl men ver wacht dat jaarlijks tenminste 400 aanvragen tot inschrijving van nieuwe geneesmiddelen zullen wor den ingediend. In zijn rede merkte prof. Muntendam op, dat na de in werking treding van de wet op de geneesmiddelenvoorziening op 1 oktober uitsluitend die verpakte geneesmiddelen in de handel mogen worden gebracht, die zijn ingeschreven in een daartoe strekkend register. Het College zal bestuurlijke beslissingen en nemen, doch betrokkenen heb ben het recht tegen deze beslissingen beroep te gaan bij de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid. In de eerste plaats moet het College zich ervan vergewissen, dat de samenstelling van het produkt zoals de fabrikant die aangeeft, is gewaarborgd. In de tweede plaats moet het College er op toe zien. dat de geneesmiddelen vooraf zodanig farmacologische en toxicologisch zijn ge toetst, dat het risico van onvoorziéhe reacties tot het minimum wordt bepeèk:. Ook moet het College er op toe zi«n. dat het in de handel brengen van een verpakt geneesmiddel op grond van kli nische onderzoekingen verantwoord Wanneer het nodig is, kan het Collége een eerder genomen beslissing herzien ten aanzien vrn geneesmiddelen, diedl jaren in de handel zijn. De taak van het College eindigt niet bij de inschrijving. Op grond van nieuwe ontwikkelingen, kan het College tot een ander oordeel De voorzitter, dr. P. Siderius, uit Was senaar, farmaceutisch hoofdinspecteur, sprak daarna over de positie van bet College. Binnen afzienbare tijd zal een vrije uitwisseling van farmaceutische produkten plaats vinden tussen EEG- landen. Toelating in het ene land brengt dan automatisch toelating in het andere EEG-land met zich mee. heeft Zojuist ontvangen: haar nieuwe najaars collectie o.a.: SNOEZIGE RUITJURKJES in alle maten. MOUSELINE en ZIJDEN JURKJES in diverse kleuren. Een pracht sortering JERSEY JURKJES en 2- en 3-delige PAKJES. Onze maten lopen van 34 tm. 52. Ook hebben wij een keurige collectie in ROKJES, BLOUSJES, VESTEN EN JUMPERS. Komt U eens kijken, het is zeker een wan deling waard! BURGSTEEG 4 TELEF. 25201 Onze zaak heeft geen filialen. VAKSCHOOL VOOR MEISJES voor Leiden en Omstreken Leiden, Rapenburg 23, tel. 25720 TWEEJARIGE OPLEIDING TOT ASSISTENTE IN DE HUISHOUDING: Eventueel gevolgd door opleiding Kinderverzorgster en Inrichtings assistente. In deze opleiding kunnen meisjes geplaatst worden, die 2 jaar ULO- of middelbaar onderwijs gevolgd hebben. MIDDAGOPLEIDING 4 middagen per week koken, naaien, kinderverzorging en stofversieren. Dagelijkse inschrijvingen voor AVONDCURSUSSEN die op 16 september beginnen. 1 avond per week koken 1 avond per week naaien 1 2 avonden per week naaien 3 avonden per week naaien koken i kinderverzorging r dames vanaf 18 j. NOORD-ZUID-HOLLANDSE VERVOER MAATSCHAPPIJ N.V. Voor enkele van onze personeelsleden, die afkoms tig zijn uit andere delen van het land, zoeken wij NETTE KOSTHUIZEN GEREEDSCHAPPENFABRIEK ROHN SASSENHEIM zoekt op korte termijn ASSISTENT voor de commerciële afdeling Gevraagd: ambitieuze medewerker, die in staat is om na een inwerkingsperiode, gevarieerde ar. beid te verrichten, zoals administratieve behandeling in- en verkoop, uitwerken van orders en aanbiedingen, bijhouden van kaartsystemen, eenvoudige correspondentie en telefonisch contact met afnemers, enz. De nadruk valt op organiserend vermogen, nauwkeurigheid en commercieel inzicht. Mulo-opleiding. Leeftijd: ca. 21 jaar. Geboden: interessante werkkring met goede ont plooiingsmogelijkheid en een salaris in overeenstemming met het te verrichten werk, en prestaties van betrokkene. Eigenhandig geschreven brief met opgave van opleiding, leeftijd en ervaring te richten aan Afd Personeelszaken Gereed schappenfabriek ROHN Sasscnhcim - Holland Wie komt helpen bij de gevarieerde en administratieve werkzaamheden in Wetenschappelijke Boekhandel 5-daagse werkweek. Leeftijd 17 tot 22 jaar. Sollicitaties mondeling of schriftelijk BOEKHANDEL E. J. BRILL N.V. Nieuwe RUn 2 Leiden SPECIAAL AANGEPAST AAN UW BEDRIJF VOOR VRACHTVERVOER OP Z'N BEST! de complete serie tot treirigewichten van 20 ton. GARAGE POOT Hoofdstraat 104—106, Tel. 01718-2178, Valkenburg Z.-H. Ook.op het gebied van GAS-ARTIKELEN hebben wij een UITGEBREIDE KOLLEKTIE o.a. in Gasfornuizen, Komforen, Geisers, Kachels etc. lemco kan U reeds nu leveren alle gasapparaten ook gcschi kt voor aardgas, dus later geen kosten van ombouwen. Wij verzorgen ook komplete douche-installaties. Komt U eens vrijblijvend een kijkje nemen in onze SPECIALE SHOWROOM! NIEUWE RIJN 30-32 - LEIDEN - TEL. 24244" VOOR KEUKEN, DOUCHE EN WASMACHINE h—Lj L KIJK EN KOOP BIJ Fa D. KRET EN Zn. LOODGIETERSBEDRIJF EN SANITAIRE INSTALLATIES Hoge RijndUk 71 Leiden Telefoon 20023—71350 VASTE KEILS5 'H FASTO Vrouwen - Meisjes en Jongens gevraagd voor licht inpakwerk. Ook voor halve dagen. AVONDPLOEG VROUWEN vanaf 18 jaar gevraagd in de avonduren 6—10 uur. STUKLOON ZUID HOLLANDSE LOONBEDRIJVEN Valkcnb. (Z.H.) Christelijke Katwijkse Industrie- en Huishoudschool Jan van Brakelstraat 38, Katwijk aan Zee. Tel. 3256 INSCHRIJVING voor de avondcursussen: FIJNE KEUKEN BURGER KEUKEN NAAIEN (bij void, deelname ook middagcursus j. Maandag 2 sept. 1963 tot en met woensdag 4 sent 1963 17.00 tot 18.30 uur aan de school. De Dlrektricc H. Z. VAN DE WEERD

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 9