Hapöel uit Tel Aviv leed nederlaag bij Noordwijk Nederland-Zwitserland op 3 oktober Duitse atleten wonnen met klein verschil Spakenburg scoorde winnende goal in laatste fase Da Vinei Stoke City vierde rentree met zege: zyn 2-1 +\1EUWE LËIDSE COURANT 7 MAAMJAG 26 AUGUSTUS 1963 Van der Lippe scoort Noordwijk naar 2-1 zege Met een ferme kopstooot teken- de v. d. Lippe voor Noordwijk j de gelijkmaker aan. Het leer pas- 1 seert doelman Elkajam net on der de arm. WIELRENNEN Post en Van Looy eindigden gelijk Onze landgenoot Peter Post heeft zater- lag de eerste plaats moeten delen met Ie Belgen Rik van Looy en Noel Fore p een op de wielerbaan van Oostende jehouden wedstrijd achter derny's. j Dit drietal behaalde elk 4 punten. De tierde plaats werd gedeeld door de Deen Pally Lykke en de Belg Arthur de Caboo- Er met elk 9 punten, terwijl de wereld kampioen op de weg, de Belg Benoni jeheyt, slechts zesde werd met 12 punten in alleen zijn landgenoot Pino Cerami jchter zich liet I De lange Jan Haasnoot werd juist buiten het strafschopge- I bied in de heupzwaai genomen door de Israëlische rechtsback, i die er overigens niets kwaads mee bedoelde. In een levendige en aantrekkelijke wedstrijd wist Noordwijk met 2-1 de baas te blijven over het Israë lische team Hapoël, uit Tel Aviv. Een prima prestatie, gezien het feit dat de Nederlandse bekerhouder, de semiprofclub Willem II, verleden week tegen de Israëli's niet verder kwam dan een gelijk spel (1-1). Technisch waren de gasten wellicht beter dan de Noordwijkers maar ze hielden het spel iets te lang op en waren voor het doel niet zo erg produktief. Israëli's lieten mooi voetbalspelletje zien De voor deze gelegenheid in blauw geel gestoken badplaatsbewoners waren iets doortastender en verdienden daar om de overwinning. Het Noord wijk se overwioht resulteerde in een paar suizende schoten van mid- voor Kees Marijt. De lenige Hapoël- doelman Elkajam. maakte met enkele panterachtige sprongen de kogels on schadelijk. Voorsprong Langzamerhand kwamen de gasten er wat beter in. Zij demonstreerden een zeer goede balbehandeling en legden fraaie combinaties op de natie grasmat. Dit leverde na een kwartier Morgen begint centrale training lA Volkomen onverwacht is de eerste in- »Q erlandwedstrijd voor het Nederlands za- erdagelftal vastgesteld. Op uitdrukkelijk rerzoek van de Zwitserse voetbalbond Vordt de return van de wedstrijd Zwit- erlandNederland, op 1 mei in Winter- hur gespeeld, reeds op 3 oktober gehou- len. Aangezien dit op donderdag is. zal let een lichtwedstrljd worden. Naar alle Waarschijnlijkheid in Leeuwarden. In allerijl is dientengevolge een cen- rale trainingsgroep samengesteld, die het ingang van morgenavond in het f Iportcentrum van de KNVB in Zeist inder leiding van Evert Sterk gaat oefe- (en voor de komende strijd. Dit duel Hdt voor de Zwitsers als de laatste oefe- g voor de Olympische kwalificatie- istrijd tegen Spanje, die eind oktober (al worden gehouden. De trainingsgroep, die ongetwijfeld nog vijzigingen kan ondergaan, is als volgt (amengesteld: Keepers: Woudsma van DES en West- Bnd van Huizen; achterspelers: Korving SHS). Koelewijn (IJsselmeervogels) Van W^nen (DOVO) en Feenstra (ONS); mid- lenspelers: Visser Heerjansdam). Locht Be Quick), Kerkdijk (Sparta); voorhoe- jespelers: Zuiderveen (CVSB), Beelen INunspeet), Jan Nieuwstraten (Zwart e*s" Vit, Pannen (WVF), Kiel (Go Ahead K), Slagboom (De Zwerver) en v. d. Seuvel (Koz. Boys). I co Opvallend is, dat in tegenstelling tot de .37 verwachting aan het einde van het vo- .69 'ige seizoen Kas Woudsma kennelijk nog (an de partij zal zijn. Voorts zijn in ver gelijking met de jongste traningsploeg (an de kern niet teruggekeerd althans foorlopig J. Visser (Huizen), v. d. Vlaas (Koz. Boys) en v. d. Pols (Zw. Wit) /anzelfsprekend is de naar Overmaas ^H/ertrokken Wim van Elderen ook niet Mtieer van de partij Verder ontbreken ook mm /an Hall (DOVO) en Nijland (Excelsior 5531' In een brief aan de spelers doet de KNVB een beroep op de Oranjekandida- jen zich ten volle in te zetten om deze ^^^pware opgave, zoals deze vroege inter land wordt genoemd, tot een goed einde e brengen. ook een doelpunt op, toen doelman De Ruyter een schot van rechtsbinnen Rechanja liet glippen. Er werd soms zeer aantrekkelijk voet bal getoond, van beide kanten, maar er kwamen geen doelpunten omdat beide defensies het aanvalsspel beheersten. Bij Noordwijk verviel men weer in de oude kwaal alle ballen over rechts te spelen, waardoor Mop Marijt weer loren over het veld liep te dwalen. Hoger tempo In de tweede helft schroefde Noord wijk het tempo wat op, waardoor ge vaarlijker situaties voor het doel van Hapoël ontstonden. Na tien minuten kwam dan ook de verdiende gelijkmaker. Mop Marijt gaf een mooie trekbal voor het doel en Piet van der Lippe was juist op tijd naar binnen gekomen en scoorde beheerst (11). Na ruim een kwartier spelen werd het zelfs 21. Dit doelpunt kwam op onge veer dezelfde manier tot stand als het vorige. Nu was het Kees Marijt die een goede voorzet gaf en weer was het Piet van der Lippe die op magnifieke wijze de pass benutte (21). Hierna begrepen de Israëli's dat er andere maatregelen genomen moesten worden om te kunnen winnen. Zij ver hoogden het tempo en begonen ook wat meer te schieten. Goed verdedigen Doelman De Ruyter toonde zich toer echter een ware sta-in-de-weg. Op be kwame wijze maakte hij diverse schoten onschadelijk en onderschepte een aantal voorzetten Ook de andere Noordwijkse verdedi gers namen geen enkel risico en stelden daarmee de zege veilig. In de laatste minuten kwamen er zelfs nog enkele gevaarlijke Noordwijkse aan vallen. maar stopper Levkovich en doel man Elkajam bleken eveneens niet meer te passeren. Toen scheidsrechter Dek. die verdien stelijk floot, voor het einde blies had Noordwijk in een nuttige oefenparty een kleine verdiende zege behaald. ZWEMMEN Nieuw wereldrecord 4xl00m wisselslag De ploeg voor 4 x 100 m wisselslag heeft Amerika in Japan nog een we reldrecord bezorgd. M. C. Geagh, Craig, Richardson en Clark zwommen de af stand in 4.00.1. Het' oude record stond sinds 12 augus tus 1962 met 4.01.6 op naam van de equipe van de Indianapolis Athletic Club. ZWEMMEN Klenie Birnolt: nieuw Ned. record 200 m schoolslag By zwemwedstrüden in Vichy (Frank- rük). waar louter nationale kampioenen aan de start verschenen, heeft de Gro ningse zwemster Klenie Birnolt het Ne derlands record op de 200 meter school slag verbeterd door deze afstand te win nen in 2 min. 48.6 seconden. Dat ie 0.4 seconden sneller dan haar oude record, dat dateert van de wed strijden die 13 juli in Parijs werden gehouden. Klenie Birnolt is nu nog slechts 0.6 seconde verwijderd van het wereld- en Europese record op deze afstand, dat sinds twee jaar in handen is van de Oostduitse Karin Beyer met 2 min. 48.0 seconden. Judith de Nijs was snelste in Blokzijl Judith de Nys heeft zaterdag in het Vollenhovens kanaal in Blokzijl een 3 km zwemwedstryd gewonnen. De Robbenzwemster was zelfs sneller dan de eerstaankomende mannelijke deel nemer: Arendsen van De Futen uit Am stelveen. De uitslag was: 3 km vrye slag dames: 1. Judith de Nijs (Robben) 44.30.4; 2. C. Janssen (Njord, Haarlem) 50.10.7; 3. Tineke Nico- lai (Zian, Den Haag) 53.26.3. 3 km vrye slag heren: 1. H. Arendsen (De Futen, Amstelveen) 44.38.8 2. J. van Schijndel (SNA, Den Haag) 46.06.3; 3. J. Steenbrink (Zwemlust, Utrecht) 46.56.2. Scliollander verbeterde eigen wereldrecord Opnieuw heeft de Amerikaanse zwem mer Don Schollander het wereldrecord op de 200 m vrije slag verbeterd. Hy zwom zaterdag in de Japanse stad Osaka de afstand in 1.58.4 en dat was een tiende seconde sneller dan het reeds bestaande record, dat hij precies een week eerder in Tokio vestigde. ATLETIEK Nieuwe wereldrecords op de lange afstand De Nieuw Zeelander Bill Baillie heeft een geslaagde aanval gedaan op twee 12 jaar oude wereldrecords van de beroem de Tsjech Emil Zatopek. In Auckland legde de Nieuwzeelandse atleet de 20 kilometer af in 59.28.26 minuten, het geen precies 23 seconden sneller was dan de tijd, die Zatopek op 29 septem ber 1951 in Stara Boleslaf maakte. Ook het tweede wereldrecord dat de Tsjech bij die gelegenheid verbeterde, liep Baillie „aan flarden". Hij legde in een uur 20.189.8 kilometer af, dat is 137.4 meter meer dan Zatopek 12 jaar geleden. Nieuwe terreinen voor Heerjansdam en Melissant Voetbalvereniging Heerjansdam hoopt zaterdag een prachtig sportveld in ge bruik te nemen. Is dit voor de desbe treffende club, uitkomend in de tweede klas, reeds een verheugend feit, byzon- der trots is men op de accommodatie die op het nieuwe veld is verrezen. Voor het overgrote deel gefinancierd door renteloze aandelen by leden, dona teurs en particulieren en in vijf maan den tyds geheel door eigen leden ge bouwd, is een accommodatie verrezen die zeldzaam is in het zaterdagvoetbal. Heerjansdam heeft de beschikking ge kregen over een overdekte tribune met 550 zitplaatsen, een ruime kantine, twee fraaie kleedlokalen en was- en douche gelegenheid, alsmede een bestuurs- en een scheidsrechterskamer. Bovendien is by het nieuwe veld een trainingsveld aangelegd Het sportpark krijgt de naam „De Hoef' en wordt zaterdag geopend door burgemeester G. W. baron van Dedem, waarna het eerste elftal van Heerjans dam een ere-wedstryd zal spelen tegen FeUenoord 3. De heer E. Mast reikt de sporti- viteitsbéker uit aan de aanvoer der van het Quick Boys-elftal, dat in de finale werd verslagen door Spakenburg. Tegen Groot Brittannië De tweedaagse landen-atletiekwed- strijd Groot-Brittannië-West-Duits- land, die vrijdag en zaterdag is gehou den in het White City-stadion te Lon den, is bij de heren geëindigd in een Duitse overwinning met 109101. Bij de dames echter zegevierde Groot-Brittannië, namelijk met 75,5 63,5. Zy het met gering verschil is West- Duitsland by de heren als winnaar ui het twaalfde landenduel met de Britten tevoorschUn gekomen, waarmee de ba lans op 10—2 in het voordeel der Dui' srs kwam. De beslissing viel pas ten gunste va de Duitsers, die na de eerste dag ee achterstand van 1 punt hadden (5857), ht laatste half uur, toen Harald Nor- porth Fn 14 min 8 6 sec een onverwachte zege behaalde op de 5000 meter et favoriete Europese kampioen Bruce Tulloh (14.16.2) naar de tweede plaats ees en door de overwinning van da Saarlander Mueller by het hink-stap- springen met een sprong van 15.89 meter. Zonder Jutta Heine waren de Duitse dames tegen haar Britse tegenstandsters kansloos en leden de zesde nederlaag in de negen tot nu toe gehouden wedstrU- Harry van den Berg wisselprijstoernooi Acht minuten voor het einde van de finale voor het Harrv van den Berg wis selprijstoernooi schoot linksbuiten Huigen deze fraaie trofee met een beheerst doel punt voor een jaar naar de pryzenkast van dc Spakenburgers. Uit een aanval kwam de bal by Huigen, listig paseerde hij de Quick Boys-rechtsachter Van Dük zonder pardon gaf hy doelman Ver- does het nakijken. t er grote vreugde heerste in het kamp van de landskampioenen was be grijpelijk, want de Katwykers hadden voordien een technisch knap spelletje op de grasmat van Zwaluwen laten zien. de defensie van Spakenburg de handen aan vol had. Doelman Beukers deed voortreffelijk werk onder de lat. Harde schoten van Van Leeuwen en Kees Duivenbode hield hij schitterend uit zijn doel en deze keer matig op dreef zijnde linksbuiten Pluimgraaf kreeg ook geen kans bij hem. Aan de andere kant miste Huigen na :n kwartier een goede kans, door van twee meter afstand voor een leeg doel de bal nog over te schieten. Met zijn doelpunt kort voor het einde maakte hy alles weer goed. Het spel van Quick Boys was iets te tm om succes te hebben tegen dit en thousiast spelende Spakenburg. Vooral midhalf Kees v. d. Plas deed voortreffe lijk werk en stond menig Spakenburgs succes in de weg. Aanvoerder Jeroen den Hollander feli citeerde direct na het laatste fluitsignaal van de uitstekend leidende arbiter Sabel zyn tegenstanders, die met Quick Boy: een sportieve wedstrijd hadden gespeeld. Prijsuitreiking Na afloop van de wedstryd vond in de kantine van Zwaluwen de prijsuitreiking plaats tijdens een koffiemaaltijd, die de organisatoren aan spelers en bestuur van de finalisten aanboden. Voorzitter D. A. v. d. Snoek memoreerde het voor Zwalu wen zo plotseling overlijden van haar secretaris Harry van den Berg op 28 mei 1962 en het voorstel op de ledenvergade ring om deze trouwe medewerker met dit toernooi te eren. Hij bracht dank aan allen die aan het welslagen van dit toer nooi hebben medegewerkt en verwel komde in het bijzonder de zoons W. en G. v. d. Berg. Aanvoerder v. Goor mocht deze fraaie prijs uit handen van de heer W. v. d. Berg ontvangen. Daarna kwam arbiter E. Mast met een verrassing voor de dag, namens de drie arbiters, die dit toernooi hebben geleid, de heren J. van Vliet, E. Mast en B. Sabel. Dit trio kwam op het „Voor zover mogelijk, bedoelt u natuurlijk. De kunsthandel moet worden gewaarschuwd, dat spreekt vanzelf. Maar we behoeven alleen maar op te geven, dat de Stokeley Da Vinci is ge stolen zonder verdere bijzonderheden. Die gaan niemand wat aan. Niet dat ik geloof, dat het doek bij de kunsthandel wordt aangeboden. De dieven zullen wel wijzer zijn. Tien tegen één is het een diefstal in opdracht. Ik hoop maar, dat we een behoorlijke medewerking krijgen van de Interpol Enfin, in de eerste plaats moet ik die --- eens praten HOOFDSTUK III HOOFDINSPECTEUR PERQUIN VERKENT HET TERREIN Harry Altringham hing slap in een van die linnen fauteuils, die veel hebben van een hang mat en keek met schichtige konijnenogen naar hoofdinspecteur Perquin. Vervolgens verborg hy zijn gezicht in een groot glas whiskey onder een gemompel van: hair of the dog, that bit you In een normale leunstoel zat, heel rechtop, Anne Tergaard. Aan de muren vloekten de kleurige creaties van Bobby Limestone met zichzelf en met elkaar op een wijze, die Per quin nooit voor mogelijk had gehouden. Op een ezel bij het raam stond een doek. waaruit tus sen grelle verfvlekken een roodbelopen men selijk oog hen luguber aanstaarde. Altringham volgde de blik van zijn bezoeker „Een fyn doekje. Nog niet af, natuurlijk. Een portret van Joycie. Geen geschilderde fotogra fie, maar om zo te zeggen de de Hoe noem je dat ook weer? Het extract, de bouillon om zo te zeggen. Mevrouw Tergaard hier begrijpt me wel. Ik ben maar een stomme filistijn, maar zy Hij knikte met dronkemansnadruk kelijkheid: Wilt u nou werkelijk niks drinken? Helemaal niks? Waarom is u nou toch zo droog? Het praat veel gemakkelijker, als een mens zo nu en dan eens zijn keel smeert". „Het lijkt me het beste als u mijnheer hier De verdwenen door MARTIN MONS eens tot beurd, gaard. „Maar dat heb ik toch al aan weeklaagde de jongeman. „Zeker, dat is van later orde. Ik zou eerst graag het terrein eens opnemen. U denkt dus, dat de dief is binnengekomen door het tuimel raam in de keuken?" „Tuurlijk. Hoe had hij anders binnen moeten komen? Nou vraag ik! Er was geen enkele deur geforceerd, hoor. En helemaal geen rom mel. Een keurige vent, dat moet ik hem nage ven, een keurige vent. En de whiskey heeft hij ook niet aangeraakt". „Dan moesten we maar eens naar de keuken gaan." „De keuken? Maar beste kerel, wat valt er nou te zien in de keuken? Alleen maar een halfopen tuimelraam." „Och, Verdoes, wil je eens even? Graag een paar close-ups. En als Vogel dan de keuken eens na wil kijken op vingerafdrukken. Dan kunnen we ons daarna bezig houden met de kast en de hutkoffer. O, ja, neem eerst even de afdrukken van mijnheer Altringham, Vogel." Harry Altringham deinsde doodsbleek achter uit, toen Vogel op hem toekwam. „I don't understand", zei hij hulpeloos. „Why „Mijnheer Altringham, het gaat niet om uw leven," zei Anne Tergaard wat ongeduldig. „Al leen maar om vingerafdrukken. Hoe kan de in specteur nagaan of de dief vingerafdrukken heeft achtergelaten, als hij niet eerst de afdrukken van de bewoners elimineert?" „O yes, of course," mompelde het jong mens verlegen, terwijl hij de manipulaties van Vogel gedwee over zich heengaan liet. „En daar? Hier maakte hij een hoofdbeweging naar het tuimelraam, „zoekt u daar ook naar vin gerafdrukken? Very interesting, indeed." Zij wachtten tot Verdoes en Vogel kast en kof fer onderhanden hadden genomen. „Vingerafdrukken van mijnheer hier. Nog een ander stel afdrukken, ook van een man, een stel van een vrouw en vegen alsof er ook iemand met handschoenen aan bezig is geweest", rap porteerde Vogel. „Overal?" „Neen, de afdrukken van mijnheer hier en die andere afdrukken komen niet voor op dat tui melraam, alleen maar die vegen. Die afdrukken van vrouwenvingers komen trouwens ook niet op die kastdeur of op die koffer voor." „Wat zegt hij?" informeerde Altringham ang stig. Perquin vertaalde en vroeg of hij enig idee had, wie de vrouw kon zijn, die haar afdrukken had achtergelaten. „Joycie natuurlijk, kleine Joycie. Zij is het vriendinnetje van Bobbie, weet u." „Joycie? Joycie wie?" vroeg Perquin. „Hoe heet die jonge dame verder?" Altringham haalde zijn schouder op. „Dat weet ik werkelijk niet. inspector," ant woordde hij hulpeloos. „Die Hollandse namen!" „Joycie Buurman", zei Anne Tergaard. „Mijn compagnon en ik hebben haar maandag hier ont moet, toen wij op mijnheer Altringhams verzoek kwamen constateren, dat de Stokeley Da Vinei goed was overgekomen. Uit enkele uitlatingen van haar kreeg ik de indruk, dat zij manne quin was." „Dus die juffrouw Buurman was op de hoog te van het feit, dat de Da Vinei zich hier in huis bevond?" vroeg Perquin scherp. (Wordt vervolgd.) idee buiten medeweten van de clubs en het Zwaluwen-bestuur een prys beschik baar te stellen voor de sportiefste vereni ging. Na de wedstrijden van de eerste dag luidde deze stand: Quick Boys 17 punten, SW 14. Zwaluwen en Zwart Wit 12 en Fortuna en Spakenburg ieder 11 punten. Na de finale bleef Quick Boys met 36 punten eerste en kwam Spakenburg op 30 punten. Aanvoerder Jeroen den Hol lander ontving de sportiviteitsbeker. Daarna bleef men nog enige tijd gezel lig bijeen. Volgend jaar hoopt men dit toernooi nog grootser op te zetten, waar bij het niet uitgesloten is, dat de wed strijden op één dag zullen worden ge speeld. den tussen de damesploegen van beid* landen. Dubbele overwinningen bij het pols stokhoogspringen. (1 Reinhardt 4.50 m, 2 Moehring 4.40 m) en het speerwerpen (1 Solomon 80.97 m, Hering 79.91 m). alsmede een zege op de 4 x 400 meter estafette droegen mede veel bij aan de Westduitse triomf bij de heren. Teleurstellend voor de Duitsers ver liep vooral de 400 meter horden, waar op de Brit John Cooper met 51.6 seq. zowel Haas (51.7) als de voor de 30* maal voor Duitsland uitkomende Jan» (51.9) te snel af was. Britse overwinningen waren er verder op de 3000 meter steeplechase voor Har riott in 8.45.6. op de 200 meter en bij het kogelstoten (Lindsay 17.72 m). Spannend bij de dames was vooral de 80 meter horden, waarbij de foto de winnares moest aanwijzen, het werd Inge Schel vóór Pat Nutting en Erika Fisch, die allen dezelfde tijd kregen: 11.-sec. Met een nieuw Brits record van 4726 punten won Mary Rand de Vijfkamp met op de tweede plaats de Duitse Maria Haas met 4282 punten. Dorothy Hayman zegevierde in 11.5 sec. op de 100 meter en op de 400 meter was Joy Grieveson de snelste met een tijd van 54.2 sec. Een tweede overwinning boekte Mary Rand bij het verspringen met een sprong van 6.36 meter. Record kogelslingeren door Buuts verbeterd Herman Buuts van het Eindhovense PSV heeft zaterdag tijdens atletiekwed strijden te Eindhoven zijn eigen Neder landse record kogelslingeren dat hij op 7 juli te Beverwyk vestigde met 45.12 meter, verbeterd en gebracht op 49.67 meter. Buuts verbeterde zyn oude record drie maal op een middag. De eerste keer kwam hy tot 47.15 me ter, daarna tot 48.03 meter om ten slotte uit te komen op 49 67 meter. POLSSTOKHOOGSPRINGEN John Pennel breekt record voor 7e keer John Pennel heeft zaterdag voor de zevende maal van dit seizoen het wereld record polsstokhoogspringen verbeterd. By wedstrijden in de badplaats Miami overschreed hy als eerste atleet ter we reld de zeventien voet: 5.20 meter. Drie weken geleden had Pennel In Londen het wereldrecord op 5.13 meter gebracht. Na een half uur rust nam Pennel nog maals zijn fiber glas polsstok ter hand, nadat hij de lat op 5.25 meter had laten leggen. Ditmaal mislukten echter de drie pogingen van de student aan het North- East Louisiana State College. een jaar werd by het polsstokhoog springen het wereldrecord van 4.94 meter '.Pentti Nikula) gebracht op 5.20 meter. Een verbetering dus van 26 centimeter. Daarvoor zorgde Brian Sternberg met drie- en John Pennel met zeven record- nbeteringen. Een interessante bijzonderheid was, dat John Pennel bij zijn geslaagde record poging een glasfiberstok gebruikte met n lengte van slechts zestien voet Dat ongeveer dertig centimeter minder dan nieuwe recordhoogte van 5.20 meter. Atletiek De Sagitta-atlete Els Noor- duyn heeft in Zaandam het nationale re cord kogelstoten meisjes verbeterd tot 16.09 meter. Het oude record stond sinds april 1959 op naam van Corrie Bakker met 15.08 meter. Els Noorduyn over schreed deze afstand niet minder dan drie maal. Bij haar vierde worp haalde 1.09 meter; bij de vijfde worp 15.73 meter en bij de zesde worp 15.87 meter. ENGELS VOETBAL plaatsen slechte Good old Stanley Matthews, dc 48 jarige maar schyn- baar eeuwig jeug dige rechtsbuiten van Stoke C'lty, werd op de schou ders van het veld gedragen. Zijn ploeg had de miljoenen Britse voetbalaan hangers. die on danks het op veil in groten getah op deze eerste competitiedag velden waren getrokken, een verrassing bereid met een overwinning met 21 op het nu reeds als grote favoriet vooi leaguckamploenschap beschouwde Tottenham Hotspur. De Stoke-supporters waren dol var eugde over het huzarenstukje van hui. favorieten, die met deze overwinning hun entree in de eerste divisie vierden. Aanvankelijk zag het er allemaal roos kleurig voor de Spurs uit, Reeds in de derde minuut gaf de midvoor Bobby Smith de Londenaren een voorsprong 10. Luide aangemoedigd door de tienduizenden op de tribunes kwam Stoke City tot steeds beter tegenspel en vooral Stanley Matthews, die soms schitterde als in zijn beste dagen, was de Londense defensie een voort durend gevaar. Een kwartier na de openingstreffer van Smith scoorde Jimmy Mcilroy de gelijkmaker en da delijk na rust schoot dezelfde speler zijn ploeg naar de overwinning. Een aanzienlijk betere start had de eveneens weer tot de titelpretendenten behorende leaguekampioen Everton met overwinning met 30 op Fulham na voorsprong met 10 bij rust. Ge handicapt door enkele geblesseerde spe lers had Fulham. dat wel Johnny Haynes in zijn gelederen had. geen kans. Voor Everton scoorden Derek Temple en Alex Scott. Het derde doelpunt kwam van dc vuist van Fulhams doelman Tony Macedo. Arsenal bereidde zijn grote aanhang een grote teleurstelling door op High bury met 1—3 te verliezen van zijn oude rivaal Wolverhampton Wanderers, de oude club van Arsenals manager Billy Wright, die weinig plezier beleefde van zijn dure aankopen. Vooral de enkele dagen geleden voor zo'n 65.000 gulden van Dundee overgenomen spil Ian Ure was een kwetsbaar punt in de Arsenal- defensie en door hem ontstond ook het tweede doelpunt van de Wolves, die overigens over de gehele linie superieur De bekerwinnaar Manchester United, de toekomstige tegenstander van Willem het toernooi om de Europese beker nationale bekerwinnaars, behaalde verdienstelijk gelijkspel (3—3) in de uitwedstrijd tegen Sheffield Wednes day. Bij rust stonden de Busby-Boys nog met 21 achter. Vooral dank zij het goede spel van de 17-jarige aanvalsleider David Sadler kon Manchester United tenslotte nog een gelijk spel bereiken. Eerste divisie: ArsenalWolverhamp ton Wanderers 13: Birmingham City Bolton Wanderers 21; Blackburn Ro vers— Liverpool 1—2; Blackpool—Shef field United 2—2; Chelsea—West Ham United 00: EvertonFulham 3—0; Ipswich Town—Burnsley 31; Notting ham Forest—Aston Villa 0—1; Sheffield Wednesday—Manchester United 33; Stoke City—Tottenham Hotspur 21; West Bromwich Albion—Leicester City 1—1. Tweede divisie: Bury—Rotherham Uni- )d 42: Cardiff CityNorwich City 9—2; Leyton Orient—Preston North End 22: Manchester CityPortsmouth 02; MiddlesbroughPlymouth Argyle 5—0: Newcastle United—Derby County 3—1; Southampton—Charlton Athletic B1: Swansea TownGrimsby Town 11: Swindon TownScunthorpe Uni ted 3—0.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 7